כיצד לייבש מטבע רטוב?

לייבוש מטבע רטוב, שים את השטרות ליד מאוורר ארגז קטן עד בינוני. לחלופין, תוכלו להשתמש במייבש ידיים בכדי לחסוך זמן. בשני המקרים, הקפד להשתמש במהירות אוויר נמוכה כדי לא לפוצץ את החשבונות שלך. אם אין לך גישה למאוורר או למייבש שיער, מצא מקום שטוף שמש כמו אדן חלון או לוח מחוונים, והשאיר את השטרות בשמש למשך 2-4 שעות. לקבלת טיפים נוספים, כמו כיצד להשתמש במגהץ לייבוש החשבונות שלך, המשך לקרוא!

לייבוש מטבע רטוב
לייבוש מטבע רטוב, שים את השטרות ליד מאוורר ארגז קטן עד בינוני.

בין אם נקלעתם לסופת גשם ובין אם החשבונות שלכם ספגו במכונת הכביסה, קל לכסף להירטב. למרבה המזל, כל התקווה לא אבודה וניתן בקלות להציל את החשבונות שלך. עם קצת זמן ויצירתיות תוכלו לחסוך את כספכם מקבר מימי.

שיטה 1 מתוך 3: ייבוש עם אוויר

 1. 1
  מצא מקום יבש. ודא שהשטרות נשמרים בחדר עם זרימת אוויר טובה כדי להפחית את הזמן שלוקח לשטרות להתייבש. שמור את החשבונות באזור שבו הם לא יתפוצצו או יאבדו בקלות. הימנע מהנחת השטרות ליד פתחי אוורור פתוח או ליד סדקים צמודים שבהם השטרות עלולים ליפול. נסה לסדר אותם על קצה הכיור, כך שהמים יטפטפו לקרקע.
 2. 2
  הכניסו מאוורר ארגז קטן עד בינוני לחדר. מקם את המאוורר באדמת ביניים טובה שבה האוויר לא ינפח את השטרות תוך ייבושם מרחוק. שים את המאוורר במהירות רוח נמוכה כדי להבטיח שהכסף שלך לא יעוף מהשולחן.
 3. 3
  סדר את השטרות בערימה מסודרת. הניחו מגבות נייר סופגות בין כל 5-6 שטרות כדי לספוג את הלחות. החלף את מגבות הנייר כשהן רוויות מדי בנוזל.
 4. 4
  סובב את ערימת השטרות שוב ושוב כל כמה דקות. שלב זה חשוב כדי להבטיח ששני הצדדים יהיו יבשים במידה מספקת. המשך להפוך את השטרות עד שהם הופכים שוב פריכים ויבשים.
 5. 5
  נסה מייבש שיער. אם יש לך קצת זמן, דלג על הגדרת המאוורר וייבש את החשבונות מלמעלה עם מייבש שיער בסיסי. שוב, וודא שאתה לא מגדיר את מהירות האוויר מהר מדי במקום בו הכסף מפוצץ.
 6. 6
  השתמש בחום השמש כדי לייבש את החשבונות שלך. זה בדרך כלל לוקח יותר זמן מאשר שימוש במייבש שיער או מאוורר, אבל זה דורש את המאמצים הנמוכים ביותר. מצא מקום שטוף שמש כמו אדן חלון או לוח המחוונים של מכונית כדי להבטיח שהחשבונות מקבלים מספיק חום.
  • סגור חלונות כלשהם ונסה למזער את זרימת האוויר כדי שהשטרות לא יתפוצצו.
  • חלק את השטרות. על מנת לקבל כל שטר יבש ככל האפשר, עליכם להפריד כל אחד מהם ולסדרם זה ליד זה במיקום שטוף השמש שלכם.
  • השאר את החשבונות בחוץ לכמה שעות. הזמן משתנה בהתאם לשמש שטופת השמש וכמה החשבונות שלך ספוגים. ברוב המקרים, זה לוקח רק 2-4 שעות עד שחום השמש גורם למים להתנדף מהכספים ולהשאיר אותם פריכים ויבשים.
לטפל בזהירות בשטרות הרטובים מכיוון שנייר רטוב חלש מאוד ויכול להיקרע במהירות
לטפל בזהירות בשטרות הרטובים מכיוון שנייר רטוב חלש מאוד ויכול להיקרע במהירות.

שיטה 2 מתוך 3: גיהוץ

 1. 1
  שקול להשתמש במגהץ לייבוש החשבונות שלך. שיטה זו עשויה לגזול זמן מכיוון שעליך לגהץ כל שטר בנפרד, אך זה חוסך זמן עבור בעלי חשבונות בודדים בלבד. מצא מגהץ מתפקד היטב עם קרש גיהוץ יציב. וודאו שכל החלונות סגורים והמאוורר כבוי כדי שהשטרות לא יתנשפו בזמן הגיהוץ.
 2. 2
  הניחו כל שטר בודד על קרש הגיהוץ. סדר כמה שאתה יכול על הלוח, אך ייתכן שיהיה עליך לגהץ אותם בפגישות נפרדות אם יש לך הרבה מטבע רטוב. למי שרוצה להוסיף גם פריכות, יש לרסס עמילן כבד פריך במיוחד על השטרות.
 3. 3
  הגדר את חימום המגהץ להגדרה הנמוכה ביותר. יתכן שתתפתה להגדיר את טמפרטורת הברזל גבוהה יותר כדי לייבש את החשבון מהר יותר. עם זאת, זה יכול לגרום לשטרות להישרף או אפילו לבעור במקרים מסוימים. קח את הזמן וודא שהוא נמצא על הגדרת החום הנמוכה ביותר כך שהחיובים שלך יבשים מבלי להיפגע.
 4. 4
  מגהצים כל שטר. העבירו את הברזל מעל השטר בתנועה קבועה ואחורה. לעולם אל תניח את הברזל על השטר והמתין. זה יגרום ללהצת החשבון או להישרף. מגהצים את השטר קדימה ואחורה, ואז הופכים את השטר כדי לגהץ את החלק האחורי. יש לייבש כל שטר תוך כ- 30 שניות, אך ייתכן שיימשך זמן רב יותר בהתאם לרוויה.
אל תכניס מטבע רטוב לתנור מיקרוגל
לא, אל תכניס מטבע רטוב לתנור מיקרוגל, אפילו לא בחום הנמוך ביותר שכן המטבע עלול להתלקח או לקבל סימני כוויה.

שיטה 3 מתוך 3: החלפת הכסף שלך

 1. 1
  עבור לבנק המקומי שלך. ייתכן שהשטרות שלך נקרעו כשהם רטובים, או שהמים פגעו בתכונות מסוימות בכסף שלך. למרבה המזל, הבנק שלך יחליף את השטרות האלה אם הם רק נפגעים בניגוד למום. שטרות פגומים הם אלה השומרים על לפחות 50 אחוז מצורתם המקורית, וניתן לזהותם בקלות ללא כל בדיקה ממומחה מטבע.
 2. 2
  שלח את הכסף שלך לאוצר אירופה. אם הכסף שלך הוא מים רשום מעבר לכל תקווה, עדיין יש סיכוי שניתן יהיה לממש את הערך המלא שלו. הלשכה לחריטה והדפסה (BEP) במשרד האוצר מקבלת תביעות מטבע מושחתות, הכוללות כסף רטוב. עם זאת, יש כמה דרישות שצריך לעמוד לפני הגשת התביעה.
  • יותר מ- 50 אחוז מהשטר חייב להיות יכול להיות מזוהה כמטבע אמריקני על ידי ה- BEP.
  • אם החשבונות הרטובים שלך נקרעו קשות, ה- BEP עשוי לקבל אותם אם תוכל לספק מספיק ראיות תומכות לכך שהחלקים החסרים הושמדו.
  • עבור מי שנמצא בבריטניה, בנק אונגליה מציע שירות דומה להחלפת מטבע שנפגע.
 3. 3
  דע כיצד לשלוח נכון את המטבע המושחת שלך. קל לך לפגוע עוד יותר במטבע הרטוב שלך בזמן שאתה שולח אותו. מצא מעטפה חסונה למטבע שלך, ולמד לנקוט באמצעי זהירות נוספים בעת האריזה שלה.
  • לשטרות רטובים שהתגלגלו, אל תנסו לפרוש או ליישר אותם.
  • לשטרות שהיו ישרים כשנזקם למים, אל תגלגל אותם או הוסף שום דבק אם השטרות נקרעו.
  • מטבע רטוב שברירי במיוחד צריך להיות עטוף בכותנה או פלסטיק על מנת לשמר אותו ככל האפשר.
הלשכה לחריטה והדפסה (BEP) במשרד האוצר מקבלת תביעות מטבע מושחתות
הלשכה לחריטה והדפסה (BEP) במשרד האוצר מקבלת תביעות מטבע מושחתות, הכוללות כסף רטוב.

דברים שתזדקק להם

 • שיטת אוויר
 • שיטה מיובשת בשמש
 • שיטת גיהוץ
  • ברזל
  • קרש גיהוץ
  • עמילן כבד פריך במיוחד (אופציונלי)

טיפים

 • מניחים אבנים או משקולות אחרות כדי שהשטרות לא יתפוצצו אם מניחים אותם בחוץ.

אזהרות

 • אם מתאדים או מגוהצים יבשים, קיפולים יופיעו על השטרות.
 • לטפל בזהירות בשטרות הרטובים מכיוון שנייר רטוב חלש מאוד ויכול להיקרע במהירות.
 • אל תשאיר חשבונות ללא השגחה זמן רב מדי במקומות שאינם מאובטחים.

שאלות ותשובות

 • שטפתי בטעות שקית של שטרות של 75 יורו שלא הבנתי שיש לי בכיס. ניסיתי לגהץ אותם יבשים, ועכשיו הם נראים כאילו הם מזויפים. מה עלי לעשות עתה?
  קח אותם לבנק והסביר מה קרה. הם יכולים לאשר שהם מטבע חוקי ולהחליף אותם עבורך.
 • האם אוכל לייבש חשבונות במייבש מוגדר נמוך?
  לא, אתה יכול לשרוף אותם ללא תיקון, אפילו במצב הנמוך ביותר. נסה במקום זאת מייבש שיער.
 • האם אוכל להכניס מזומנים רטובים לתנור מיקרוגל?
  לא, אל תכניס מטבע רטוב לתנור מיקרוגל, אפילו לא בחום הנמוך ביותר שכן המטבע עלול להתלקח או לקבל סימני כוויה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail