איך מיישרים שטר דולר?

כדי ליישר שטר דולר, נסה להשתמש במגהץ. ראשית, הניחו את השטר על קרש גיהוץ ורססו אותו מעט במים. התאם את המגהץ לחום הנמוך ביותר כדי למנוע פגיעה בשטר. גהצו לאט את שטר הדולר מצד אחד למשנהו פעמיים עד שלוש, עד שהוא לא יכול לשטח יותר. לאחר שיישרת את החשבון, אחסן אותו שטוח למניעת קמטים נוספים. אתה יכול גם לנסות ללחוץ על שטר הדולר כדי ליישר אותו. ראשית, השתמש בבקבוק ריסוס כדי להרטיב את השטר במים. הצב את השטר בין שני חפצים שטוחים וכבדים כגון ספריות טלפון, כך שהוא יתייבש. השאירו את השטר בין החפצים עד לייבוש, מה שעשוי לקחת מספר ימים. לקבלת טיפים נוספים ליישור שטר דולר, כמו כיצד לפנות את השטר, המשך לקרוא!

כיצד אוכל להפוך שטר דולר ללא מים
כיצד אוכל להפוך שטר דולר ללא מים?

האם אי פעם נדחית על ידי מכונת ממתקים בגלל שהדולר שלך היה מקומט מדי? או אולי אתה רוצה שכל שטר דולר בקליפ הכסף שלך יהיה חלק ושטוח כמו ביום בו הודפס? להלן מספר תיקונים מהירים להוצאת הקפלים מהשטרות האלה.

שיטה 1 מתוך 4: גיהוץ השטר

 1. 1
  מקם את הדולר שלך על משטח ישר. הגיהוץ הוא המקום ההגיוני ביותר לגהץ הצעת החוק שלך. אם אין לכם קרש גיהוץ, תוכלו להשתמש בשולחן סמוך, אך דאגו להניח חולצה או מצעים אחרים על אזור הגיהוץ כדי שלא תשרפו את השולחן.
 2. 2
  להרטיב את השטר במים. מרססים מעט מים על שטר הדולר. אתה יכול לעשות זאת באמצעות פונקציית הריסוס המוצגת על המגהץ עצמו. לחות מסייעת בהסרת קמטים מציקים במיוחד במהלך הגיהוץ.
  • אם אין ברזל עם פונקציית ריסוס, השתמש בבקבוק ריסוס או העבר את השטר מתחת לכיור שמוגדר ללחץ נמוך.
 3. 3
  הפוך את הברזל שלך לחום הנמוך ביותר. המטרה היא לייבש את הלחות מהשטר עם החום הנמוך ביותר הדרוש. הגדרות חום גבוהות יותר מסתכנות בפגיעה בשטר הדולר.
 4. 4
  לגהץ את הדולר לאט. השתמש בתנועות ישרות מכיוון אחד לשני. חזור על כך כמה פעמים עד שהשטר כבר לא נראה שטוח יותר.
  • הקפד להימנע מקיפולי גיהוץ לחשבון. אם אתה מתקשה להניח את השטר, הניח אותו שטוח בתוך חולצה. זה ישמור על החיוב המושתל, אך עדיין יאפשר לך לגהץ את השטר.
  • התחל לגהץ את החשבון כיוון שהמגהץ שלך עדיין מתחמם. זה מועיל במיוחד אם ההגדרה הנמוכה ביותר של הברזל שלך עדיין חמה במיוחד.
 5. 5
  תן לחשבון להתקרר למשך 60 שניות. השטר יהיה חם מאוד למגע מיד לאחר הגיהוץ, אז היזהר! לאחר שהתקרר השטר, תוכל להפוך את השטר ולחזור על תהליך הגיהוץ בצד החדש של השטר.
  • אתה עשוי להחיל לחות מחדש לצד השני של השטר אם עדיין יש בו כמות גדולה של קפלים או קמטים.
 6. 6
  אחסן שטוח לאחסון בטוח. ברגע שאתה מרוצה מכך שהחשבון לא יכול להתחמק, סיימת. הרימו את החשבון שטוח החדש והניחו לצד האחרים בארנק.

שיטה 2 מתוך 4: פינות החשבון

 1. 1
  החזיק את השטר המקומט בכל קצה. אתה רוצה להחזיק את החשבון כמה שיותר ישר בין שתי אצבעותיך. החזיקו אותו מתוח, אך הקפידו לא לפרק בטעות את החשבון בידיכם.
 2. 2
  הפעל את שטר הדולר על משטח פינתי. ודא שכל שטח השטר נגרר היטב על קצה המקום בו נפגשים שני מטוסים. המטרה היא לכפות את הקמטים והקיפולים מתוך השטר.
  • הפינה של מכונה אוטומטית היא מקום נוח לנסות את השיטה הזו, בהתחשב בכך שמכונה האוטומטית ככל הנראה לא תקבל את החשבון שלך מלכתחילה. עם זאת, כל משטח קצוות יעשה, כולל פינות קיר, שולחן או שולחן.
  • אם נראה שהפינה בה אתה משתמש לא מיישרת את החשבון, נסה להשתמש בפינה עם קצה נוטה יותר או חד יותר.
 3. 3
  הפוך את הדולר בידיים שלך ופנה לצד השני. אם אתה מריץ צד אחד של השטר רק לפינה, אתה מסתכן ביצירת קפלים או כיפופים חדשים בכיוון שהפעלת כוח על השטר. הפוך את החשבון והעבור את הפנים ההפוכות מעבר לפינה כמו שעשית לראשונה כדי ליצור כמה שיותר זוגיות.
 4. 4
  בדוק את פינות שטר הדולר שלך. קשה ליישר את פינות השטר באמצעות קצה קיר. כשסיימת ליישר את גוף השטר, בדוק אם ישנן "אוזני כלב" בפינות, או כיפופים קטנים בפינות השטר. אם קיימת אוזן לכלב, קפל וקפל את האוזן בכיוון ההפוך כדי לנסות ליישר את העיקול (בדומה להסרת קמטים משטיחים או בד).
 5. 5
  חזור על הפעולה עד לרידוד. חזור על התהליך כולו עד שהמכונה האוטומטית הארורה תיקח את שטר הדולר שלך. אם המכונה ממשיכה לדחות את השטר, ייתכן שתצטרך להשתמש בשטר אחר.
שלא כמו כשמגהצים שטר דולר
שלא כמו כשמגהצים שטר דולר, אתה רוצה שהשטר יהיה לח או ניכר בצורה ניכרת.

שיטה 3 מתוך 4: לחיצה על שטר הדולר

 1. 1
  להרטיב את שטר הדולר. מרססים את שטר הדולר במים. השתמש בבקבוק מים כדי לערפל באופן שווה. שלא כמו כשמגהצים שטר דולר, אתה רוצה שהשטר יהיה לח או ניכר בצורה ניכרת. עם זאת, לא מומלץ להשרות את החשבון לחלוטין במים באמצעות טבילה.
 2. 2
  לחץ על השטר בין שני עצמים כבדים ושטוחים. חפצים אידיאליים לשימוש בכבישה כוללים ספרים כבדים כגון מילונים או ספריות טלפון. חפצים אלו לוחצים את השטר ומחזיקים אותו במקומו בזמן שהוא מתייבש.
  • הנח חומר סופג בין החפץ הכבד לשטר כדי למנוע נזק מים לחפץ הלוחץ וכדי להקל על הייבוש. נסו מטלית גבינה, קנבוס או בדים סופגים נפוצים אחרים כדי לספוג לחות מהשטר.
  • אם לא אכפת לך מהספר המדובר, ניתן להציב את השטר יחד עם החומר הסופג בתוך הספר עצמו. הניחו את הספר בצורה שטוחה כדי להבטיח שהשטר יתייבש ללא כפיפות או קיפולים.
  • ניתן גם "למסגר" את שטר הדולר בין שני חלונות זכוכית כשהוא מתייבש. מסגור הצעת החוק יעזור להבטיח חותם הדוק ושטוח ויכול לקחת פחות מקום מאשר לערום כמה ספרים.
 3. 3
  בדוק את שטר הדולר כשהוא מתייבש. אפשר להתייבש למשך הלילה, לבדוק מדי פעם כדי לאמוד יובש. החלף את החומר הסופג לפי הצורך בכדי לשמור על תהליך הייבוש בקצב אחיד.
  • החשבון לא צריך לקחת יותר מכמה ימים להתייבש. אם זה לוקח יותר מכמה ימים, החלף את החומר הסופג בתדירות גבוהה יותר. יתכן שגם הרטבת את החשבון יותר מהנדרש.
  • אחסן את המכבש באזור שאינו גם כהה או לח, כדי למנוע עידוד צמיחת עובש.
 4. 4
  חזור על התהליך במידת הצורך. לאחר שהשטר יבש, עליו להניח שטוח ללא קפלים או קמטים. עם זאת, אם השטר עדיין מסתלסל, תוכלו לחזור על התהליך, בתנאי שהשטר אינו דקיק או חלש מכדי לעמוד בטיפול אחר.

שיטה 4 מתוך 4: עם מים וסבון על משטח ישר

 1. 1
  הניחו את שטר הדולר באגן מים מלא מים. זה לא חייב להיות סופר מלא, אלא חייב להיות מסוגל לכסות את החשבון כולו מקצה לקצה. אבל לאגן צריך להיות קרקעית שטוחה כדי שהתיקון הזה יחזיק. לא משנה עם איזה צד מניחים את השטר באגן, אולם לצד הפונה אליך, לפשטות, התחל עם הצד הקדמי שפונה אליך קודם.
  • היזהר מטמפרטורת המים. למרות שהמים צריכים להיות חמים, הם אף פעם לא צריכים להיות חמים בוערים, מכיוון שהדבר עלול לגרום לשטר לרופף צבע.
 2. 2
  לטפטף מעט סבון מטבח לאזור בו השטר נמצא באגן. בערך כפית או שתיים עשוי להספיק. שתי כפיות יהפכו את זה עדיין לקשיח יותר, אבל אפילו קרוב יותר לחדשה מאשר רק כפית אחת.
 3. 3
  השתמש במברשת זיפים כדי למרוח בעדינות את החשבון במי הסבון. לשפשף את השטר מקצה לקצה. אל תפעיל לחץ רב מדי שהדיו של השטר יתחיל לרדת, אחרת לא יהיה עליו שום מטבע חוקי. הפעל לחץ מספיק, כמו שאתה מצחצח את הלחץ היציב שלך, עולה במורד החשבון.
  • משפשפים את השטר בעיגולים בעזרת מברשת הזיפים. לעולם אל תשפשפו ישר אחרת הדיו של השטר יימרח וזה לא טוב!
 4. 4
  הפוך את השטר לאחר ששפשפת את הצד הקדמי של השטר עם המברשת, והניח את הצד האחורי של השטר עם הפנים כלפי מטה באותו אגן. חזור על התהליך עם הזיפים לצד האחורי של השטר.
 5. 5
  הסר את השטר כששני הצדדים "ניקו". הסבון עוזר להחזיר את הפריכות שהיתה לחשבון פעם כשהגיעה מהמפעל.
 6. 6
  מגהצים את החשבון עם מגהץ וקרש גיהוץ. האזינו ל"קרציות "הקטנות; הצלילים המתקתקים האלה הם טיפות המים שמתאדות מהשטר החדש שנשטף. שוב, הצד שאתה מתחיל איתו באמת לא משנה. אל תרסס אף פעם את מי הברזל על השטר, אלא אם כן הברזל נדבק לשטר משום מה.
 7. 7
  מגהצים את הצד הנגדי של השטר.
 8. 8
  תסיים. הצעת החוק אמורה להיראות קרובה יותר לחדשה ממה שהיה פעם.
לקבלת טיפים נוספים ליישור שטר דולר
לקבלת טיפים נוספים ליישור שטר דולר, כמו כיצד לפנות את השטר, המשך לקרוא!

טיפים

 • אם הצעות אלה אינן עובדות, תוכל תמיד לנסות להשתמש בשטר דולר אחר!
 • שמור את שטרות הדולר המשטוחים שלך מקופלים בקפידה בארנק או בקליפ הכסף שלך כדי למנוע מהם להתקמט.
 • מגהצים את השטר בזמן שהמגהץ מתחמם כדי למנוע נזק לחשבון (במיוחד אם ההגדרה הנמוכה ביותר שלכם על הברזל עדיין חמה למדי).
 • בנקים יסחרו את שטרות הדולר המקומטים שלך עבור שטרות חדשים ברוב המקרים. בקש פרטים מהבנק שלך.
תוכל להפוך את השטר ולחזור על תהליך הגיהוץ בצד החדש של השטר
לאחר שהתקרר השטר, תוכל להפוך את השטר ולחזור על תהליך הגיהוץ בצד החדש של השטר.

אזהרות

 • היזהר בעת טיפול בשטרות דולר רטובים. נייר רטוב נוטה להיות עדין וקל להתפרק. אם זה קורה, קח את שני החצאים לבנק כדי להחליף אותו.
 • אל תשאיר את הברזל דולק או ללא השגחה.
 • לעולם אין שום שאיפה לגנוב כסף ממגירה או ממתקן אחסון שאין לך גישה אליו מתוך שאיפה רק לתקן את החשבון ולהחזירו - מעטים העבריינים הפוטנציאליים שיאמרו שהם הולכים להחזיר משהו כאשר מדובר בכסף. אם מדובר בשטרות הדולר שלך, זה בסדר לגמרי לטפל בזה, אבל אם זה לא, קח כמה צעדים אחורה ואפילו לא שאל.
 • אל תשרוף את עצמך על הברזל!
 • זה באמת לא משנה באיזה סוג שטר דולר אתה משתמש, בין אם שנים בסדרות ישנות יותר או חדשות יותר שהתעקמו או נשחקו מהצורה (וגם לא משנה סכומי המכרז), תהליך זה יעבוד כמעט לכל שטר שיש לך ברשותך.

דברים שתזדקק להם

 • כל שטר דולר
 • ברזל
 • משטח (משטח גיהוץ או משטח עמיד בחום)
 • בקבוק תרסיס
 • ספרים
 • זכוכית חלונית
 • בד גבינה או חומר סופג אחר

שאלות ותשובות

 • האם הקיפולים יוצאים מהשטר על האחרון?
  כן. בחשבון האחרון אתה מגהץ את השטר, כך שיהיה לו השפעה זהה לזה הראשון.
 • האם אוכל להשתמש בפריט חם להחלפת הברזל?
  אתה יכול להשתמש במחליק שיער / ברזל שטוח במצב הנמוך ביותר להחלפת מגהץ בגדים.
 • מה אם אין לי מגהץ או 2 ספרים כבדים? (חסר סבלנות מדי לחכות לילה).
  כל דבר כבד ישטיח את הקמטים.
 • כיצד אוכל להפוך שטר דולר ללא מים?
  אתה יכול פשוט ללחוץ עליו מבלי להרטיב אותו. זה רק עלול לקחת קצת יותר זמן.

תגובות (4)

 • dina93
  זה מדהים. זה כל כך עזר לי.
 • tchristiansen
  זה היה מאוד מועיל, מהיר וקל.
 • denniswilliams
  אהבתי את שיטה 1, גיהצתי את שטר מאה הדולרים שלי בקלות.
 • dulcejohnson
  לחשבון שלי היו קיפולים רבים, וחשדתי שהוא מזויף. אבל ניסיתי את שיטה 1 בכל מקרה, וזה נראה הרבה יותר טוב עכשיו. תודה, מדריך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשרוד מיתון?
 2. איך לבנות עושר דורי?
 3. איך להיות עשיר ומאושר?
 4. כיצד להפוך חוב לעושר?
 5. איך להתעשר לאט?
 6. איך לחשוב כמו מיליונר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail