כיצד לחשב ארביטראז 'במט"ח?

לחישוב ארביטראז 'במט"ח, ראשית מצא את שערי החליפין הנוכחיים עבור כל אחד מזוגות המטבע שלך בתוכנת המתווך שלך או באתרים המציגים שערי חליפין שוטפים. לאחר מכן, המירו את מטבע ההתחלה שלכם לשני, שני לשלישי, ואז בחזרה למטבע ההתחלתי. לדוגמא, המירו דולר ארה"ב ליורו, אירו ליש"ט, ואז ליש"ט חזרה לדולר. לבסוף, תוכל לקבוע את הרווח שלך על ידי הפחתת סכום ההתחלה מהמספר הסופי שלך. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו הפיננסי, כולל אופן השימוש בארביטראז 'כאסטרטגיית מסחר, המשך לקרוא!

מסחר בארביטראז 'במט"ח אינו מומלץ כאסטרטגיית מסחר יחידה במט"ח
מסחר בארביטראז 'במט"ח אינו מומלץ כאסטרטגיית מסחר יחידה במט"ח.

סחר בארביטראז 'מנצל הבדלים רגעיים בהצעות מחיר ממתווכים שונים במט"ח (שוק מט"ח) ומנצל את ההבדלים לטובת הסוחר. בעיקרו של דבר הסוחר מסתמך על כך שמטבע מסוים מתומחר באופן שונה בשני מקומות שונים בו זמנית. מסחר בארביטראז 'במט"ח אינו מומלץ כאסטרטגיית מסחר יחידה במט"ח. זה גם לא מומלץ לסוחרים שיש להם חשבונות הון קטנים, מכיוון שארביטראז 'לסחר דורש כמות גדולה של הון.

חלק 1 מתוך 3: הבנת ארביטראז 'ושוק המט"ח

 1. 1
  להבין את שוק מטבע החוץ. שוק מטבע החוץ, המכונה בדרך כלל מט"ח, הוא בורסה בינלאומית למסחר במטבעות. זה מאפשר למשקיעים (מבנקים גדולים ועד אנשים וכל מי שביניהם) לסחור במטבע לאומי אחד למשנהו. כל עסק הוא גם קנייה וגם מכירה, שכן מטבע אחד נמכר על מנת לקנות מטבע אחר. משמעות דואליות זו היא שכל מטבע מתומחר רק ביחס למטבע אחר. במילים אחרות, לדולר אמריקני יש מחיר רק במונחים של לירות בריטיות, ין יפני, פזו מקסיקני או מטבע לאומי אחר.
 2. 2
  למד על ארביטראז '. ארביטראז 'נוהג לקנות נכס בשוק אחד ולמכור אותו מיד במחיר קצת יותר טוב במקום אחר. בתיאוריה, מטבע נתון צריך לשאת את אותו המחיר בשווקים שונים. עם זאת, חוסר יעילות בשוק (הנובע לרוב מקשיי תקשורת) עלול לגרום למחירים שונים שיופיעו במקומות שונים במקביל. ארביטראז 'מנצל את חוסר היעילות הללו לטובת הסוחר.
  • לדוגמא, אם סוחר מכיר בכך שאפשר לקנות מטבע בפחות בשוק אחד ולמכור אותו יותר בשוק אחר, הוא יכול היה לבצע עסקאות אלה ולשמור על ההבדל בין הרכישה למכירה.
 3. 3
  דע כיצד להשתמש בארביטראז 'כדי לבצע עסקאות רווחיות. סוחרי מט"ח מנצלים הפרשי מחירים קלים על ידי קניית מטבעות במקום בו הם פחות יקרים ומכירתם במקום בו הם יקרי ערך יותר. זה בדרך כלל כולל מספר עסקאות של מטבעות ביניים בפועל. מטבעות ביניים הם מטבעות אחרים המשמשים לביטוי ערך המטבע בו אתה סוחר. לא היית סתם קונה ומכור דולר אמריקאי, למשל. אתה יכול לקנות יורו עם הדולרים שלך ולמכור אותם בפאונד, שאיתם תוכל לקנות דולרים.
  • לדוגמא ספציפית יותר, דמיין שאתה יכול להשתמש בשני דולרים אירופיים ($) לרכישת לירה שטרלינג בריטית אחת (£), ואז להשתמש בלירה זו לרכישת 1,50 אירו (€), ואז להשתמש ב- 0,50 אירו לקנות 1,90 € על ידי מסחר בדרך זו הרווחת 0,40 €, פשוט על ידי ניצול הפרשי מחירים.
  • בשנות ה בעולם האמיתי, ההבדלים במחיר לא יהיה קיצוני זה. למעשה, הם בדרך כלל שברים של סנט. סוחרים מרוויחים כסף על ידי סחר בהיקף גדול. סחר בכמויות מאפשר לסוחרים להרוויח מספיק כדי לקזז עמלות עסקה.
  • בנוסף, על הסוחרים להתגבר על העובדה שהזדמנויות לארביטראז 'עלולות להיעלם רק מספר שניות לאחר הופעתן הראשונה (כאשר השווקים מסתגלים כדי לתקן את ההבדל בתמחור). סוחרים מוסדיים מסתמכים על מחשבים ומסחר אוטומטי כדי לקנות ולמכור מטבעות מספיק מהר כדי להישאר לפני השווקים.
 4. 4
  דע כיצד לקרוא מחירי מטבע. מחירי השוק מתבטאים בצורה מאוד ספציפית. כאמור, מטבעות מתומחרים ביחס למטבעות אחרים. הדולר האמריקאי (USD) משמש לעתים קרובות כמטבע בסיס בקביעת הערכים. לדוגמא, ערך הין היפני (JPY) יבוא לידי ביטוי כיחס של דולרים ליין (USD / JPY).
  • הערכים היחסיים של מטבעות מתבטאים בדרך כלל בארבע עשרוניות. לדוגמה, שער היורו לדולר עשוי לבוא לידי ביטוי 1,1156 אירו / דולר. פירוש הדבר שברגע נתון ייקח יורו אחד 1,1156 דולר אמריקאי.
מתווכים וסוחרים הסוחרים ארביטראז 'אינם מחשבים ארביטראז' באופן ידני
מתווכים וסוחרים הסוחרים ארביטראז 'אינם מחשבים ארביטראז' באופן ידני.

חלק 2 מתוך 3: חישוב ארביטראז '

 1. 1
  קבע באילו מטבעות להשתמש. על מנת לקבל ארביטראז 'משולש, עליכם להשוות את שער החליפין של שלושה "צמדי מטבעות" שתוכלו לסחור ביניהם. דוגמה לכך היא ה- EUR / USD (אירו / דולר)€, / GBP, (יורו / לירה בריטניה) ו- GBP / USD (לירה / דולר). כמו בכל הסדר משולש כזה, ישנם שלושה מטבעות מעורבים, וכל מטבע משויך בנפרד לכל אחד מהשניים האחרים.
 2. 2
  קבל את שער החליפין הנוכחי עבור כל זוג. אתה יכול למצוא את שער החליפין הנוכחי בתוכנה של מתווך המט"ח שלך (אם יש לך מתווך מט"ח) או באתרים עם שערי החליפין הנוכחיים. לשם המחשה, נניח את שערי החליפין הבאים עבור האירו (EUR / €), הלירה הבריטית (GBP / £) והדולר האמריקאי (USD / $).
  • שער החליפין של EUR / USD הוא 1,2238, מה שאומר שתצטרך לבזבז כ- 0,90 € כדי לקנות € 1.
  • שער החליפין של GBP / EUR הוא 1,1910, מה שאומר שאתה יכול לקנות £ 1 בכ- € 1,19
  • שער החליפין של GBP / USD הוא 1,4650, כלומר תמורת £ 1 אתה יכול לקנות כ- 1,10 €
 3. 3
  חשב את הארביטראז '. הארביטראז 'נעשה על ידי קנייה ומכירה של המטבעות המתאמים זה לזה. מטבע נסחר במה שמכונה "הרבה". מגרשים סטנדרטיים הם בלוקים של 100000 יחידות מטבע, ומיני מגרשים הם בלוקים של 10000 יחידות.
  • תאר לעצמך שיש לך את היכולת לבצע סחר ממונף עם 373000 € סחר ממונף הוא עסק שנעשה בעיקר עם חוב.
  • הוצא 373000 € שלך לרכישת יורו. מכיוון ש- USD נמצא בתחתית הצעת המחיר (EUR / USD), חלק את ה- 373000 € בסכום הנקוב. אז 373000 € / 1,2238 ירוויחו כ 408560 €.
  • למכור את האירו עבור לירות שטרלינג. מכיוון שהאירו נמצא בתחתית שער החליפין הזה (GBP / EUR), אנו מחלקים את מספר היורו לפי שער החליפין כדי לקבל את מספר הלירות. אז, אם נחלק 408560 יורו ב -1,1910, נקבל כ 343040 ליש"ט.
  • למכור את הלירות הבריטיות בדולרים אמריקאים. כאן, ה- GBP נמצא על הצעת המחיר (GBP / USD), לכן אנו מכפילים את מספר הלירות בשער החליפין כדי לקבל את מספר הדולר. אז, 343040 לירות כפול 1,4650 תשואות בערך 375000 €
  • קבע את הרווח שלך. התחלת עם 373000 €, ועכשיו יש לך 375000 € אחרי כמה עסקאות פשוטות. הרווח שלך הוא 375000 € - 373000 €, או 1900 €
אתה יכול גם להשתמש במחשבון עצמאי של ארביטראז 'במט"ח כדי לקבוע אם קיימת הזדמנות לארביטראז'
אתה יכול גם להשתמש במחשבון עצמאי של ארביטראז 'במט"ח כדי לקבוע אם קיימת הזדמנות לארביטראז'.

חלק 3 מתוך 3: שימוש בארביטראז 'כאסטרטגיית מסחר

 1. 1
  קבל גישה לפלטפורמת מסחר במט"ח ולתוכנה. מתווכים וסוחרים הסוחרים ארביטראז 'אינם מחשבים ארביטראז' באופן ידני. הם משתמשים בתוכנות שיכולות לזהות הזדמנויות בשוק ולחשב את ארביטראז 'בשניות. ניתן להגדיר את התוכנה לקנייה ולמכירה ברגע המדויק בו מתעוררת ההזדמנות. ניתן לגשת לפלטפורמות דומות באופן מקוון ולסחור בשוק המט"ח. חפש "מסחר מקוון במט"ח" כדי לראות אילו סוגי תוכנות קיימות כיום.
  • שים לב שרבות מהפלטפורמות הללו גובות עמלת מסחר. עמלה כזו תפחית (או אפילו תמחק) את הרווח שלך בכל עסק, במיוחד אם אתה סוחר עם הון מוגבל.
 2. 2
  היזהר מתוכניות ארביטראז 'לקויות. ישנן תוכנות ארביטראז 'במט"ח למכירה באינטרנט. לפני שתשתמש בתוכניות אלה בחשבון אמיתי, נסה אותן תחילה בחשבון הדגמה. זה ימנע אובדן כסף באמצעות שימוש בתוכנה פגומה. בקש ממנה ארביטראז 'מנוסה להמליץ על תוכנה ופלטפורמות מסחר.
 3. 3
  חפש הזדמנויות לארביטראז '. חלק מפלטפורמות המסחר המקוון במט"ח מציעות מחשבונים או תוכניות אוטומטיות למציאת הזדמנויות ארביטראז '. נצל שירות זה אם פלטפורמת המסחר שלך מציעה אותו.
  • אתה יכול גם להשתמש במחשבון עצמאי של ארביטראז 'במט"ח כדי לקבוע אם קיימת הזדמנות לארביטראז'. אלה זמינים באופן מקוון, לפעמים בחינם ולפעמים בתשלום. נסה לחפש "מחשבון ארביטראז '" כדי למצוא אותו.
 4. 4
  אל תהססו. לא לוקח הרבה זמן עד ששווקים מתקנים את עצמם כשמציעה הזדמנות ארביטראז '. יהיה עליך לפעול במהירות כדי לבצע עסקאות לפני שהסיכוי יאבד. ברגע שאתה רואה הבדל במחיר, תפוס אותו מיד.
  • המציאות היא שעם הרמה הנוכחית של הטכנולוגיה וקלות התקשורת העולמית, ארביטראז 'של מט"ח בדרך כלל רווחי רק עבור מוסדות פיננסיים גדולים עם מערכות סחר מהירות. הסיבה לכך היא שהזדמנויות ארביטראז 'מתאיידות בדרך כלל תוך שניות ספורות.
אתה יכול למצוא את שער החליפין הנוכחי בתוכנה של מתווך המט"ח שלך (אם יש לך מתווך מט"ח) או באתרי אינטרנט שבהם
אתה יכול למצוא את שער החליפין הנוכחי בתוכנה של מתווך המט"ח שלך (אם יש לך מתווך מט"ח) או באתרי אינטרנט שבהם מופיעים שערי החליפין הנוכחיים.

אזהרות

 • לעולם אל תסחר בפלטפורמה מקוונת שאינה מוסמכת כהלכה. אם אינך בטוח, טועה בצד הזהירות והתרחק.
 • בהנחה שהתוכנה בה משתמשים פועלת כראוי, ארביטראז 'במט"ח (בין במטבע ובין אם בנכסים אחרים) נחשב בדרך כלל ללא סיכון עבור הסוחר. עם זאת, מומלץ למשקיע ללמוד כל מה שהוא יכול על התהליך לפני שהוא מתחייב אליו.
 • אם אתה שוקל להשתמש במינוף (חוב) לביצוע עסקאות במט"ח, הדבר עשוי להגדיל מאוד את ההפסדים שלך. שים לב שאתה עלול להפסיד סכום כסף משמעותי בדרך זו אם העסקאות שלך הולכות בצורה גרועה. במילים אחרות, אל תמנפו עד שתדעו בדיוק מה אתם עושים.

שאלות ותשובות

 • אתה יכול לעזור לי לפתור את הבעיה הזו? נניח שבנק אקסים מצטט את שער החליפין לדולר כ- 110,30 110,40 ובנק קונטום מצטט את 110,40 110,50. האם יש הזדמנות ארביטראז '? אם כן, הסבירו כיצד אוכל להרוויח מהצעות מחיר אלה. אם לא, הסבירו מדוע לא.
  אין ארביטראז '. או שאתה קונה 110,40 מבנק אקסים למכור באותו 110,40 (ללא רווח, ללא הפסד) או קונה מבנק קונטום תמורת 110,50 ומוכר תמורת 110,30 (הפסד של 0,20).
 • כיצד אוכל לפתור בעיה זו? "נניח ששער החליפין בין דולר ארה"ב (דולר ארה"ב) לדולר אוסטרלי (AUD) נקבע על 1.50 €, 4150 / AUD בניו יורק, שבין דולר אמריקאי ליורו (EUR) הוא 0 €, 2500 / EUR ו- 9, 8243€ / AUD בסידני. אם אתה מתחיל להחזיק דולר אוסטרלי אחד, איך אתה יכול להרוויח משערי החליפין האלה? "
  1 AUD = 9,8243€ 9,8243€ = 0,25 x 6.70 €, 8243 = 1.50 €, 456075 1.50 €, 456075 = 2,456072.5,415 AUD = 1,0170082 AUD זה רווח של 1,7% אך למרבה הצער, אתה צריך לשלם עמלות בכל פעם שאתה משנה כסף, ואלה יותר מאלה ימחקו את הרווח שלך.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל להמיר כסף במט"ח?

תגובות (2)

 • leorakeeling
  זה נחמד ומעודכן. אני מרגיש שעברתי את מבחני האוניברסיטה בשוק מטבע החוץ.
 • beckerclemens
  תודה רבה, זה היה מאוד מועיל.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail