כיצד לגדר מטבע?

כדי לגדר מטבע עומדות בפניך כמה אפשרויות, כולל החלפת מטבעות ושיעורי ריבית עם צד בהחלפת מטבע או רכישת חוזה קדימה, שהוא הסכם לקנות או למכור מטבע במחיר קבוע בתאריך מסוים. ניתן גם לגדר מטבע על ידי רכישת זהב או מתכות יקרות אחרות. אם אתה מחפש פיתרון מהיר וקל, נסה להחליף חלק מהמטבע המקומי שלך למטבע זר, כך שאתה מוגן אם ערך המטבע המקורי שלך יורד. כדי ללמוד כיצד לגדר מטבע באמצעות אופציות למטבע חוץ, גלול מטה!

כדי ללמוד כיצד לגדר מטבע באמצעות אופציות למטבע חוץ
כדי ללמוד כיצד לגדר מטבע באמצעות אופציות למטבע חוץ, גלול מטה!

הגידור הוא פוליסת ביטוח. בין אם אתם מבצעים עסק בחו"ל או פשוט מחזיקים במטבעות זרים כהשקעה, תנודה במטבע יכולה לגרום להפסדים חמורים במהירות רבה. גידור הוא דרך להישמר מפני זה: השקיע בעמדה המקזזת (מהמר כנגד) השקעה שכבר בבעלותך, וכל הפסד במיקום אחד יועבר על ידי רווחים באחרת.

שיטה 1 מתוך 3: גידור באמצעות החלפות מטבע

 1. 1
  החלף מטבעות ושיעורי ריבית עם צד בהחלפת מטבע. בהחלפה כזו, שני צדדים מסכימים להחליף סכומי שווה ערך של מזומנים (הנקראים קרן) כמו גם תשלומי ריבית לתקופה קצובה. מקור המזומנים בדרך כלל הוא חוב (צד מנפיק אג"ח) או כזיכוי (צד מקבל הלוואה). המנהלים שהוחלפו הם בדרך כלל סכומים שווים: מפלגה א 'מחליפה 750 אירו, 000 תמורת 750000 אירו ממפלגה ב', בהתבסס על שער החליפין. לעומת זאת, תשלומי הריבית המוחלפים אינם זהים.
  • הנה דוגמה בסיסית מאוד. ויטלי פרטנרס, חברה איטלקית, רוצה לגדר את היורו על ידי קניית דולרים. ויטלי מסכים על החלפת מטבע עם חברת אירופה המותג אירופה. במשך חמש שנים, ויטאלי שולח למותג אירופה 1000,000 אירו בתמורה לשווה הדולר, כ -1040 €, 000. ויטלי מסכים להחליף גם תשלומי ריבית עם ברנד אירופה: ויטלי תשלם למותג אירופה 6% ריבית על הקרן שהוחלפה, 1000,000 אירו, ואילו ברנד אירופה תשלם לוויטלי 4,5% ריבית על הקרן שהוחלפה, 1040 €, 000.
 2. 2
  החלף תשלומי ריבית בהחלפת מטבע, לא עיקריים. המנהל ששני הצדדים מסכימים להחליף אינו מוחלף בפועל. זה נשמר על ידי שני הצדדים. המנהל הוא מה שממנים מכנים מנהל קרן רעיוני, או סכום שממירים באופן תיאורטי אך נשמר בפועל. מדוע, אם כן, יש צורך במנהל? יש צורך לחשב את תשלומי הריבית, שהם עמוד השדרה של כל החלפת מטבע.
 3. 3
  חשב את תשלום הריבית שלך. בדרך כלל מוחלפים תשלומי ריבית במרווחים של חצי שנה או שנה, וכאן הצדדים מעבירים מטבעות המסייעים להם להתגונן מפני תנודות במטבע שלהם. בואו נסתכל על דוגמה:
  • ויטלי הסכים להחליף 1000,000 אירו ב 6% למותג אירופה בתמורה ל 1040 €, 000 ב 4,5%. נניח כי תשלומי הריבית מוחלפים אחת לחצי שנה.
  • תשלום הריבית של ויטלי יחושב באופן הבא: קרן רעיונית x ריבית x תדירות. אחת לחצי שנה, ויטאלי תשלם למותג אירופה 30000 אירו, ביורו. (€ 1000,000 x 0,06 x 0,5 [180 יום / 360 ימים] = € 30000.)
  • תשלום הריבית של מותג אירופה יחושב כדלקמן: 1040 €, 000 x 0,045 x 0,5 = 23500 € מותג אירופה ישלם לוויטלי 23500 €, בדולרים, כל חצי שנה.
  אופציות במטבע חוץ נותנות לרוכש אפשרות למכור או לקנות חוזה במטבע חוץ במחיר ספציפי בתאריך מסוים
  אופציות במטבע חוץ נותנות לרוכש אפשרות למכור או לקנות חוזה במטבע חוץ במחיר ספציפי בתאריך מסוים.
 4. 4
  עבוד עם מוסד פיננסי שותף לתווך ההחלפה. לשם פשטות, דוגמה זו עד כה נמנעה מצד שלישי המעורב בהחלפה - בנקים. כאשר ויטלי שולחת את תשלומי הריבית למותג אירופה, היא עושה זאת על ידי שליחת הבנק לתשלום הריבית תחילה; הבנק לוקח חתך קטן ושולח את יתרת תשלום הריבית על פני ברנד אירופה. זאת כשורה למותג אירופה: היא חייבת לתווך גם את העסקה באמצעות הבנק, אשר לוקח קיצוץ קטן מההחלפה להענקת הזכות.
 5. 5
  השתמש בהחלפות מטבע אם אתה מקבל שיעורי הלוואות טובים יותר מאשר בחו"ל. מדוע לבחור בהחלפות מטבע במקום רק לקנות מטבע חוץ? החלפות מטבע כוללות שני צדדים. זכרו את ויטלי ואת מותג אירופה. ויטאלי מקבל ריבית טובה יותר על הלוואתה באיטליה בסכום של 1000,000 יורו מאשר היה מבקש את ההלוואה באירופה. כמו כן, ברנד אירופה מקבלת ריבית טובה יותר על הלוואת 1040,000 אירו שלה באירופה מאשר אם תקבל את ההלוואה באיטליה. על ידי הסכמה להחלפת תשלומי ריבית, החלפות מטבעות מפגישות בין שני צדדים שלכל אחד מהם הסכמי הלוואות טובים יותר בארצות שלהם ובמטבעות שלהם.

שיטה 2 מתוך 3: גידור עם חוזים עתידיים

 1. 1
  רכישת חוזרי קדימה. חוזה עתידי הוא כמו חוזה עתידי או נגזר. זהו הסכם לקנות או למכור מטבע במחיר קבוע בתאריך מסוים. הנה דוגמה:
  • דייב חושש שמחיר הדולר יצנח יחסית ללירה הבריטית. יש לו 750 €, 000 במזומן, מה שיביא לו כ- 600,000 £ בשער החליפין הנוכחי. דייב רוצה להשתמש בחוזה קדימה לנעילת שער החליפין של הדולר ביחס לפאונד. הנה מה שדייב עושה:
  • דייב מציע למכור ויויאן 750 אירו, 000 מטבע אמריקאי בתמורה ל 600,000 פאונד מטבע בריטי תוך שישה חודשים. ויויאן מקבלת את העסקה. זהו "חוזה קדימה".
 2. 2
  הערך את החוזה הקדמי בזמן המוסכם. בואו נמשיך עם הדוגמה שלנו לדייב שמציע חוזה קדימה לויויאן. בתוך שישה חודשים (הזמן המוסכם), שלוש תוצאות אפשריות לגבי מחיר הדולר ביחס לפאונד. כל אחת מהאפשרויות הללו משפיעה על החוזה הקדמי:
  • מחיר הדולר עולה יחסית לפאונד. מבחינה היפותטית, נניח שדולר אחד מביא כעת 0,34 ק"ג במקום 0,3 ק"ג. דייב משלם לויויאן את ההפרש בין מחיר הבורסה הנוכחי למחיר המוסכם בחוזה: (750 €, 000 x 0,75) - (750 €, 000 x 0,6) = 112000 €
  • מחיר הדולר יורד יחסית לפאונד. מבחינה היפותטית, נניח שדולר אחד מביא כעת 0,20 ק"ג במקום 0,3 ק"ג. ויויאן הסכימה לשלם לדייב 0,3 ק"ג עבור כל אחד מהדולרים שלו לפני חצי שנה, ולכן ויויאן צריכה לשלם לדייב את ההפרש בין המחיר שסוכם עליו בחוזה לבין המחיר הנוכחי: (750 אירו, 000 x 0,6) - (750 €, 000 x 0,45) = 112000 €
  • שער החליפין בין הדולר ללירה נשאר זהה. שום חילופי דברים לא קורים בין השותפים בחוזה.
  נסה להחליף חלק מהמטבע המקומי שלך למטבע זר
  אם אתה מחפש פיתרון מהיר וקל, נסה להחליף חלק מהמטבע המקומי שלך למטבע זר, כך שאתה מוגן אם ערך המטבע המקורי שלך יורד.
 3. 3
  השתמש בחוזים עתידיים כדרך להתגונן מפני טיפות מטבע וחוד. כמו כל נגזרת, חוזה קדימה הוא דרך נהדרת להבטיח שלא תאבד הרבה כסף אם מטבע שיש לך עמדה ניכרת בירידות ערך. כך יצא דייב באמצעות חוזה קדימה:
  • אם הדולר צבר ערך, דייב הוא מנצח, אם כי הוא עדיין צריך לשלם. אם דולר אחד יביא 0,34 ק"ג במקום 0,6, דייב צריך לשלם לויויאן 112000 €, אבל מיליון הדולרים שלו קונים פתאום הרבה יותר לירות.
  • אם הדולר ירד בערכו, דייב אינו מפסיד. כזכור, ויויאן חייבת לו את שער החליפין עליו סיכמו בתחילת החוזה. אז כאילו שווי הדולר מעולם לא ירד. דייב לוקח את התשלום, אף אחד לא יותר גרוע ממה שהיה קודם.

שיטה 3 מתוך 3: אפשרויות גידור אחרות

 1. 1
  קנו אופציות במטבע חוץ. אופציות במטבע חוץ מעניקות לרוכש אפשרות למכור או לקנות חוזה במטבע חוץ במחיר ספציפי בתאריך מסוים. טכניקת גידור זו דומה לחוזים עתידיים, אלא שבעל האופציה אינו נדרש לממש את האופציה.
  • כאשר המועד הספציפי (המכונה תאריך התפוגה) של החוזה מגיע, קונה החוזה יכול לממש את האופציה במחיר המוסכם (המכונה מחיר המימוש), אם תנודות המטבע הפכו אותה לרווחית עבורו. אם התנודות הפכו את האופציה לחסרת ערך, היא תפוג מבלי שהחברה או הפרט יממשו אותה.
 2. 2
  לקנות זהב. אתה יכול להשתמש בזהב ובמתכות יקרות אחרות כדי לגדר עמדות מטבע. המשקיעים השתמשו בזהב כגידור עוד מימי קדם, ומשקיעים רבים עדיין שומרים זהב בתיקים שלהם כדי להגן מפני מלכודות או אסונות כלכליים.
 3. 3
  החלף חלק מהמטבע המקורי שלך עבור מטבע זר. אחת הדרכים הפשוטות ביותר לגידור אחזקות המטבע שלך היא לקנות מטבעות זרים מסוימים. אם אתה גר במדינה המשתמשת ביורו, למשל, אתה יכול לקנות דולר ארה"ב, פרנק שוויצרי או ין יפני (בין היתר). אם ערך היורו יורד ביחס למטבעות האחרים, הגנת על עצמך במידה שבבעלותך המטבעות האחרים.
  ויטלי מסכים על החלפת מטבע עם חברת אירופה המותג אירופה
  ויטלי מסכים על החלפת מטבע עם חברת אירופה המותג אירופה.
 4. 4
  קנו חוזים נקודתיים. חוזה נקודתי הוא הסכם למכור או לקנות מטבע חוץ לפי השער הנוכחי ומחייב ביצוע תוך יומיים. חוזים נקודתיים הם למעשה ההפך מחוזים עתידיים, כאשר העסקה מוסכמת הרבה לפני מסירת הנכסים או הסחורה, אם בכלל.

טיפים

 • גידור מטבע יכול להיות מסובך, ואפשר להפסיד כסף רב במהירות אם אינכם מומחים במימון בינלאומי. אלא אם כן אתה באמת יודע מה אתה עושה, התייעץ עם מומחה.

שאלות ותשובות

 • האם סיכון שער החליפין רלוונטי?
  כן, למשל אם אתה נוסע לקורפו ביוון תגלה ש 91 ק"ג זהה ל 194,20 ק"ג, ולכן יש לפעמים סיכונים בשער החליפין.

תגובות (2)

 • jonesmaximilian
  אני שמח על המידע הזה.
 • youngdave
  אוריינית מבחינה חינוכית ומוסרית!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail