כיצד להתגונן בתביעת הונאת חוזה?

כדי להבין באופן מלא כיצד להגיב לתביעת הונאת חוזה
כדי להבין באופן מלא כיצד להגיב לתביעת הונאת חוזה, עליך להיפגש עם עורך דין להתייעצות.

אם אתה נתבע בגין הונאת חוזה, עליך לזהות במהירות אילו הצהרות הונאו לכאורה. באופן כללי, אתה יכול להגן על עצמך בטענה שההצהרות היו נכונות או שלא התכוונת להונות את האדם האחר. כדי להבין כיצד ניתן להגן על עצמך בצורה הטובה ביותר, עליך להיפגש עם עורך דין. הראה לעורך הדין מסמכים רלוונטיים בסכסוך ושאל אותו או אותה לגבי ההגנות שאתה יכול להביא.

חלק 1 מתוך 4: תכנון ההגנה שלך

 1. 1
  קרא את התלונה. האדם התובע יתחיל את התביעה על ידי הגשה "תלונה" בבית המשפט. מסמך זה יתאר את הנסיבות סביב תביעת הונאת החוזה ויהיה דרישה לתשלום כסף כפיצוי. יש להעביר אליך עותק.
  • תקבל גם זימון. כדאי לקרוא את זה מקרוב גם כן. הזימון יגיד לך כמה זמן יש לך להגיב לתביעה. רשמו את המועד האחרון. אם לא תצליח להגיב בזמן, אתה עלול להפסיד את התביעה מבלי שתזכה להשמיע את עניינך.
 2. 2
  זהה את הצהרות המרמה לכאורה. אדם מבצע הונאה כאשר הוא מצהיר הצהרה כוזבת, בידיעה שהיא שקרית, מתוך כוונה לגרום לאדם האחר להסתמך על ההצהרה, והאדם האחר אכן מסתמך בצדק על ההצהרה לרעתם. בתלונה שתקבל, התובע יזהה אילו הצהרות הוא סבור שהן הונאה. בדרך כלל ישנם שני סוגים של הונאת חוזה:
  • הונאה בגירוי. ההונאה הזו עוברת לכל החוזה. התובע יטען שהצהרת שווא במהלך משא ומתן אשר גרם לו לחתום על החוזה. לדוגמא, אולי היית מצג שווא שאתה איש מקצוע מנוסה בתחום יחסי ציבור עם ניסיון של 18 שנה כשלמעשה רק התחלת.
  • למעשה הונאה. התובע עשוי לטעון ששיקרת על עובדות ספציפיות בחוזה. לדוגמה, יכול להיות שמכרת למישהו מוצר שלטענתך מיוצר באמצעות חלקים מתוצרת ארה"ב כאשר, למעשה, החלקים יוצרו בתאילנד.
 3. 3
  אסוף הוכחה שהצהרותיך לא היו שקריות. ההגנה הטובה ביותר בפני הונאה היא להוכיח בפועל שהצהרותיך היו נכונות כאשר אמרת אותם. לדוגמה, יכול להיות שטענת שאתה סוכן הנדל"ן המנוסה ביותר במחוז שלך. אם זה נכון, אי אפשר לתבוע אותך בגין הונאה.
  המוקד של תביעת הונאה נוטה להיות על מה שחשבת כאשר אמרת את ההצהרה השקרית
  המוקד של תביעת הונאה נוטה להיות על מה שחשבת כאשר אמרת את ההצהרה השקרית.
 4. 4
  נפגש עם עורך דין. כדי להבין באופן מלא כיצד להגיב לתביעת הונאת חוזה, עליך להיפגש עם עורך דין להתייעצות. תוכל לקבל הפניה על ידי פנייה לאיגוד עורכי הדין המקומי או הממלכתי, שאמור להפעיל תוכנית הפניות.
  • קח את כל המסמכים הרלוונטיים כדי להראות לעורך הדין. עורך הדין ירצה לראות עותק של התלונה וכן כל ראיות שיש לך שמראות שלא ביצעת הונאה.
  • רשמו גם רשימת שאלות. לדוגמא, שאל כיצד עורך הדין יגן על עניינך.
  • כדאי לשאול גם לגבי אגרות. אתה תרוויח בכך שעורך דין ייצג אותך במהלך התביעה כולה, אם כי זה לא אפשרי מבחינה כלכלית עבור אנשים מסוימים. שאל על סידורי שכר טרחה שונים ובדוק אם תוכל להעסיק את עורך הדין.
 5. 5
  דבר על הגנות אפשריות עם עורך הדין. האמת היא הגנה מפני טענת מרמה. עם זאת, אתה יכול גם להעלות הגנות אחרות. לעורך הדין שלך יהיה מושג טוב יותר אילו סוגים של הגנות מתאימים בהתבסס על נסיבות התביעה שלך. חלק מההגנות הנפוצות כוללות:
  • לא התכוונת להונות את התובע. המוקד של הגנה זו הוא על מצבכם הנפשי. זכור כי הונאה היא הצהרה כוזבת שהצהרת בידיעה שהיא שקרית ובכוונה לגרום לתובע להסתמך על ההצהרה. אם התובע לא יכול להוכיח שידעת שההצהרה כוזבת או שאינו יכול להוכיח שהתכוונת להונות אותם, תוכל לזכות בתביעה.
  • התובע לא הסתמך בצדק על הצהרתך הכוזבת. בהגנה זו אתה מודה שההצהרה הייתה שקרית. עם זאת, אז אתה טוען שהתובע חקר את אמיתות טענותיך אך היה זהיר בחקירתם. במדינות רבות זו תהיה הגנה מפני תביעת מרמה.
  • ההונאה לא פגעה בתובע. אם התובע לא סבל מפגיעה כלשהי, תוכל לזכות בתביעה.
  • התובע ביצע גם הונאה. הגנה זו מכונה "ידיים טמאות". בעיקרו של דבר, התובע אינו יכול לתבוע אותך בגין הונאה אם הוא או היא ביצעו גם הונאה. עליכם למצוא עדויות לשקר התובע במהלך משא ומתן על חוזה.
  • התובע המתין זמן רב מדי לתביעה. לכל מדינה יש "התיישנות" האומרת כי מראה זמן רב לתובע להגיש תביעת מרמה. אם התובע המתין זמן רב מדי, תוכל לבקש מהשופט לדחות את התיק.

חלק 2 מתוך 4: תגובה לתביעה

 1. 1
  נסח תשובה. ככל הנראה תגיב לתלונה על ידי הגשת תשובה לאותו בית משפט בו הגיש התובע את התלונה. אם יש לך עורך דין, הוא או היא יכולים לנסח את התלונה עבורך. אם אין לך עורך דין, עליך לשאול את פקיד בית המשפט אם יש לך טופס תשובה "מלא את הריק" לשימוש.
  • בתשובתך אתה מגיב לכל טענה שהעלתה התובעת. אתה צריך להודות בטענות הנכונות. לדוגמא, אם התובע מזהה את החוזה בצורה נכונה לפי שם ותאריך, אתה יכול להודות שיצרת חוזה.
  • אתה צריך גם להכחיש כל טענות שאינן נכונות. למשל, התובע יטען שהצהרת השווא בידיעה שהיא שקרית ובכוונה לגרום לתובע לחתום על החוזה. אתה צריך להכחיש את שתי הטענות האלה.
  • אם אתה צריך לעשות מחקר נוסף לפני שאתה מודה או מכחיש אם טענה נכונה, עליך לטעון כי אין מספיק ידע כדי להודות או להכחיש.
 2. 2
  הגש את תשובתך. הכינו מספר עותקים וקחו את העותקים, יחד עם המקור, לפקיד בית המשפט. בקש מפקיד בית המשפט להגיש את המקור. על הפקיד להחתים את עותקיך עם תאריך ההגשה.
  • ייתכן שתצטרך לשלם אגרה כדי להגיש את תשובתך. שאל את הפקיד מבעוד מועד והביא אמצעי תשלום מקובלים.
 3. 3
  הגישו לתובע עותק של תשובתכם. אם לתובע יש עורך דין, אז שלח את עותק תשובתך לעורך הדין. אתה יכול לדעת אם לתובע יש עורך דין על ידי בדיקת התלונה.
  • באופן כללי, ניתן לבצע שירות במגוון דרכים. לדוגמא, תוכל לשכור שרת תהליכים פרטי שיספק ביד את התשובה לתובע.
  • לחלופין, ייתכן שמישהו בן 18 ומעלה יבצע משלוח ידיים.
  • בערכאות משפטיות מסוימות, ייתכן שתוכל לשלוח את התשובה שלך בדואר מאושר, בקשה להחזרת בקשה. תשאל את פקיד בית המשפט.
לכל מדינה יש "התיישנות" האומרת כי מראה זמן רב לתובע להגיש תביעת מרמה
לכל מדינה יש "התיישנות" האומרת כי מראה זמן רב לתובע להגיש תביעת מרמה.

חלק 3 מתוך 4: הכנה למשפט שלך

 1. 1
  בקש מידע מועיל מהתובע. לאחר שתגיש את תשובתך, התביעה נכנסת לשלב בדיקת עובדות הנקרא "גילוי". לגילוי יש כמה מטרות. אתה יכול לחשוף מידע מועיל להגנתך מפני הונאות חוזה. תוכל גם להבין טוב יותר את מה שהתובע יציג במשפט כדי לתמוך בתביעתם.
  • בקש מסמכים. ניתן לקבל עותק של כל מסמך שנמצא בחזקת התובע או בשליטתו כל עוד הוא קשור לסכסוך בהונאת חוזה. לדוגמה, עליך לבקש העתקים של כל המסמכים שהתובע סבור שמראים כי ביצעת הונאה. כמו כן, עליך לבקש העתקים של כל המסמכים המראים כי התובע סבל מהפסד כלכלי בגלל הונאתך לכאורה.
  • בקש מהתובע לענות על שאלות בכתב. אלה נקראים "חקירות", והם מועילים לקבלת מידע בסיסי. לדוגמא, תוכל לבקש מהתובע לזהות מישהו עם מידע אודות התביעה.
 2. 2
  בקש מהתובע לשבת לתצהיר. "תצהירים" הם גם חלק מהגילוי. בתצהיר אתה מבקש מעד לענות על שאלות פנים אל פנים בשבועה. כתבת משפט רושמת את השאלות ותשובות. אם מסיבה כלשהי עד אינו יכול להשתתף במשפט, אתה יכול להציג הצהרות מתצהיר. אתה בהחלט רוצה שהתובע ישב לתצהיר.
  • המטרה שלך בעת הפקדת התובע היא למצוא מידע מועיל. למשל, יהיה מועיל לשאול האם התובע חשד שהצהרתך שקרית והאם ביצעו חקירה לבדיקת אמיתותה. אם הם חשבו שאתה משקר אך לא חוקרת, תוכל להשתמש בעובדה זו כחלק מההגנה שלך במשפט.
 3. 3
  תן בתצהיר בעצמך. כנראה שתצטרך לשבת לתצהיר גם כן. המוקד של תביעת הונאה נוטה להיות על מה שחשבת כאשר אמרת את ההצהרה השקרית. התכוונת להונות את התובע? האם ידעת שההצהרה שקרית? עליך לצפות מעורך הדין של התובע לבחון אותך בנושאים אלה במהלך הפקדה.
  • אתה יכול להתכונן לתצהיר על ידי שנת לילה טובה. תצהירים יכולים להימשך כל היום, כך שככל שאתה יותר נח, כן ייטב.
  • אל תנחש במהלך התצהיר שלך. אם אינך יודע את התשובה, אמור "אני לא בטוח."
  • קח את הזמן לפני שאתה עונה. ניתן להעלות משפט כלשהו בהצהרה, לכן ודא שאתה מבין את השאלה ואת תשובתך לפני שאתה מדבר.
  • התייעץ עם עורך הדין שלך מתי שתרצה. פשוט אמור, "אני חושב שאני צריך לשוחח עם עורך הדין שלי."
 4. 4
  הגש בקשה לשיפוט סיכום. ברגע שהגילוי מסתיים, כדאי לשקול להגיש בקשה לשיפוט סיכום. אם יצליח, ההתדיינות תסתיים באופן מיידי ובית המשפט ימצא לטובתך. כדי להצליח, יהיה עליכם לשכנע את בית המשפט כי אין סוגיות אמיתיות של עובדה מהותית וכי אתם זכאים לפסק דין כחוק. במילים אחרות, יהיה עליכם לשכנע את בית המשפט שגם אם הוא מעלה כל הנחה עובדתית לטובת התובע, הוא עדיין לא יוכל לזכות. אתה יכול לשכנע את בית המשפט על ידי הגשת ראיות ותצהירים.
  • גם אם ההתדיינות לא תסתיים בבקשתך, בית המשפט רשאי לדחות חלקים מהתביעה אם תוכל לשכנע אותה.
 5. 5
  ארגן את הראיות שלך עם התקרבות המשפט. עורך הדין שלך (אם יש לך כזה) יכול לצרף את כל הראיות שלך ככל שמתקרב מועד המשפט. אם אתה מייצג את עצמך, אז אתה צריך למשוך הכל יחד. הקפד לבצע את הפעולות הבאות:
  • זהה את העדים שלך. יהיה עליכם למסור לתובע רשימת עדים שבכוונתכם לזמן למשפט, לכן עליכם לזהות אנשים אלה מראש. דאג רק להתקשר לאנשים שיש להם ידע אישי בכל מה שהם מעידים עליהם. עד לא יכול להעיד על רכילות. עם זאת, מישהו יכול היה להעיד כי התובע אמר כי הם היו נכנסים לחוזה ללא קשר להצהרת המרמה.
  • זימן את עדיך. אמור לעדיך את התאריך להתייצב למשפט. כדי להיות בטוחים, הגישו להם גם זימון זימון, שהוא פקודה חוקית להופיע בזמן מסוים כדי להעיד. שאל את פקיד בית המשפט היכן תוכל לקבל טופסי זימון ריקים.
  • ערוך תערוכות. מצא מסמכים מועילים והפוך אותם למוצגים על ידי הצמדת מדבקת תצוגה. יהיה עליכם ליצור עותקים של כל המוצגים עבור התובע ובשביל בית המשפט.
  מסמך זה יתאר את הנסיבות סביב תביעת הונאת החוזה ויהיה דרישה לתשלום כסף כפיצוי
  מסמך זה יתאר את הנסיבות סביב תביעת הונאת החוזה ויהיה דרישה לתשלום כסף כפיצוי.
 6. 6
  צפה במשפט. אם אתה מייצג את עצמך במשפט, אתה כנראה עצבני ממה שיקרה. כדי להרגיע את העצבים, כדאי לשבת למשפט ולראות איך זה מתפתח. אולמות המשפט בדרך כלל פתוחים לציבור, וכדאי לשאול את פקיד בית המשפט אם קיים משפט בסכסוך חוזי בו תוכלו לצפות.
  • קח פנקס פתקים וכתוב כיצד עורכי הדין שואלים שאלות לעדים.
  • שימו לב גם איך אנשים לבושים, ואיפה הם עומדים כשמדברים עם השופט או המושבעים. אתה רוצה להיראות טבעי ככל האפשר כאשר אתה מופיע במשפט שלך.
 7. 7
  חשוב על שכירת עורך דין שיגן עליך במשפט. אולי לא היה לך כסף לשכור עורך דין שייצג אותך עם תחילת התיק. עם זאת, עליך לחשוב על שכירת עורך דין שייצג אותך במשפט. ברוב המדינות, אתה יכול לשכור מישהו שיטפל רק במשפט. זה נקרא " ייצוג היקף מוגבל ".
  • לכל הפחות, כדאי שתחשבו לשלם לעורך דין עבור כמה שעות אימון. עורך הדין יכול לסייע לך באסטרטגיה לגבי העדים להציג וכיצד לטעון טיעונים יעילים בפני השופט או המושבעים.

חלק 4 מתוך 4: התגוננות במשפט

 1. 1
  בחר חבר מושבעים. אם אתה או התובע בחרו לקיים חבר מושבעים, תצטרכו לבחור חבר מושבעים קודם. בחירת מושבעים נקראת "voir dire", ולמרות שהיא עשויה להיות שונה במקצת על ידי בית המשפט, היא בדרך כלל פועלת באותו תהליך.
  • השופט מבקש מהרכב המושבעים הפוטנציאליים לבוא לשבת בתיבת המושבעים. לאחר מכן השופט שואל את המושבעים שאלות בסיסיות האם הם יכולים להיות הוגנים, האם הם מכירים אתכם או את התובע, מה עבודתם וכו '.
  • אם אתה חושב שמושבע לא יכול להיות הוגן, אתה יכול לבקש מהשופט לפטר את המושבעים "מטעם". אתה צריך להיות בעל סיבה מוצקה מדוע אתה חושב שהמושפט יהיה מוטה. לדוגמא, מושבעים עשויים להודות בכך שהכירו את התובע באופן אישי וגם להודות כי אינם יכולים להיות הוגנים.
  • סביר להניח שתקבל גם מספר מסוים של "אתגרים מותרים". באמצעות אלה תוכל לפטר מושב מבלי לבקש את אישור השופט. אתה יכול להשתמש באתגרים מותרים מכל סיבה אחרת מלבד להפלות על בסיס גזע, אתניות או מין.
 2. 2
  הצהרת פתיחה. אתה צריך לתת לחבר המושבעים הצצה מה הראיות שתציג בהצהרת הפתיחה שלך. זכור את הטיפים הבאים להצהרת פתיחה יעילה:
  • אל תתווכח. במקום זאת, פשוט ספר למושבעים מה אתה צופה שהראיות יראו. אמור "כפי שהראיות יראו, התובע...."
  • שוחח על עדים באותו סדר בו תציג אותם. אם יש לך ארבעה עדים שמעידים, אז הזכר אותם בסדר 1, 2, 3, 4 למושבעים במהלך הצהרת הפתיחה שלך. אל תזכיר אותם בצו 3, 1, 4, 2, אשר יבלבל רק את המושבעים כאשר אתה מציג את עדיך בפועל.
  • שמור על זה בקצרה. הצהרת הפתיחה לא צריכה להיות ארוכה מהנדרש. אם ההגנה שלך פשוטה, כנראה שהצהרת הפתיחה שלך לא צריכה להיות ארוכה מחמש דקות.
 3. 3
  חקירה נגדית של עדי התובע. התובע זוכה להעמיד את עניינו בראש ובראשונה. עליכם לשבת בשקט כאשר עורך הדין של התובע שואל את העדים שאלות. אם אתה חושב שעד משער או מעיד על רכילות, אתה יכול לעמוד ולומר, "התנגדות, כבוד השופט. ספקולציה" או "התנגדות, כבוד השופט. השיב."
  התובע אינו יכול לתבוע אותך בגין הונאה אם הוא או היא ביצעו גם הונאה
  בעיקרו של דבר, התובע אינו יכול לתבוע אותך בגין הונאה אם הוא או היא ביצעו גם הונאה.
 4. 4
  הציגו את המקרה שלכם. אתה צריך שיהיו עדים שיעידו אם יש להם מידע מועיל. כמעט בוודאות תצטרך להעיד מטעמך במשפט הונאה. אם יש לך עורך דין, הוא או היא ישאלו אותך שאלות. אם אין לך עורך דין, השופט עשוי לתת לך למסור את עדותך בצורה של נאום או לתת לך לשאול את עצמך שאלות ואז לענות עליהן.
  • הסנגור יהיה חקירה נגדית לך, אשר יכולה להיות חוויה מורטת עצבים. עם זאת, עליכם לנסות להרגיע את עצמכם ככל האפשר.
  • הקפד לשבת זקוף ולהביט בעורך הדין. אין לך ממה לפחד. כשאתה עונה, פנה למושבעים וצור קשר עין.
  • אל תתחמק משאלות. היה מראש. עורך הדין יקבל ממך את התשובה, כך שלא תרוויח עם גרירת הרגליים.
  • זכרו לומר תמיד את האמת. אתה מבצע עדות שקר אם אתה שוכב בשבועה.
  • הימנע משימוש בהומור. אנשים רבים אינם מבינים את חוש ההומור זה של זה, ולכן עדיף להשאיר את הפשעים בבית.
 5. 5
  טען טיעון סיום. לסיום, עברו על הראיות והראו כיצד הם תומכים בפועל בעמדתכם. אם אתה מתייחס למסמך, אז החזק את המסמך בכדי שהמושבעים יוכלו לראות אותו. הקפידו ליצור קשר עין עם המושבעים. אתה תהיה יותר משכנע בדרך זו.
 6. 6
  המתן לפסק הדין. לאחר סיום הוויכוחים, השופט ייתן הוראות למושבעים וייתן להם לפרוש לדיון. חבר המושבעים יכול להגיע לפסיקה במהירות או לקחת זמן רב. בדרך כלל, אתה יכול לצאת מאולם בית המשפט ופקיד בית המשפט יצור איתך קשר עם קבלת פסק הדין.
  • אם ניגשת למשפט ספסל (ללא חבר מושבעים), כנראה שהשופט יגיש את פסק הדין מיד לאחר סגירת ויכוחים.
 7. 7
  ערעור, במידת הצורך. אם הפסדתם, כדאי שתחשבו לערער. ערעורך יידון על ידי בית משפט עליון המורכב משלושה שופטים אשר יבדוק אם השופט טעה במהלך המשפט או שהראיות נוגדות בחריפות את פסק הדין.
  • אם ברצונך לערער, עליך להגיש מייד הודעת ערעור לבית המשפט קמא. בדרך כלל יש לך רק 30 יום מיום הזנת פסק הדין הסופי נגדך, אם כי פרק הזמן שונה ממדינה ויכול להיות פחות מ -30 יום.

טיפים

 • חשוב על יישוב הסכסוך. התובע אולי ירצה רק לבטל את החוזה (המכונה "ביטול"). במצב זה, אולי עדיף לך רק להסכים בכדי שתמנע מתביעה נמשכת. אם אתם מסכימים לבטל את החוזה, עליכם ותובעת שניכם לחתום על " הסכם ביטול הדדי ". אחד מעורכי הדין שלך יכול לנסח את זה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail