כיצד להתגונן מפני אמון תביעות התבודדות?

כדי להגן על עצמך מפני טענת פריצה
כדי להגן על עצמך מפני טענת פריצה, עליך לרשום את זיכרונותיך מהאירוע החודרני.

אם אתה מרגל אחר מישהו או נכנס לביתו של מישהו שלא הוזמן, אתה עלול להיות אחראי לעוולת הפלישה עם הסתגרות. על מנת להגן על עצמך, אתה צריך לאסוף ראיות לכך מופעי ההתנהלות שלך לא ספקו את יסודות העוולה. באופן אידיאלי, תוכל להוכיח שקיבלת הסכמה, שהיא הגנה. על מנת להגן על עצמכם, עליכם להיפגש עם עורך דין.

חלק 1 מתוך 2: בניית ההגנה שלך

 1. 1
  זהה את האלמנטים שעל התובע להוכיח. חדירת התבודדות היא עוולה ממלכתית. למרות שחוק כל מדינה ישתנה במקצת, על התובע בדרך כלל להוכיח את הדברים הבאים:
  • ללא אישור פלשת בכוונה לענייניו הפרטיים של התובע. (שים לב שחדירה זו אינה צריכה להיות פיזית; ריגול והאזנה הם גם כשירים).
  • הפלישה תהיה פוגענית באדם סביר.
  • חדרת לעניין פרטי.
  • חדירתך גרמה לתובע עוגמת נפש או סבל נפשי.
 2. 2
  קרא את התלונה. כאשר התובע מגיש תביעה, הוא או היא יגישו תלונה. במסמך זה מתווה התובע את העובדות שהולידו את התביעה. ברגע שתקבל את התלונה, עליך לקרוא אותה בעיון. שימו לב למעשים החודרניים שהתובע מזהה כמולידים את התביעה.
  • אם אתה מקבל מכתב הפסקת-ביטול במקום זאת, קרא את זה גם בעיון. שימו לב לאילו אירועים התובע רואה פולשניים.
 3. 3
  רשמו את זיכרונותיכם מהתקרית. כדי להגן על עצמך מפני טענת פריצה, עליך לרשום את זיכרונותיך מהאירוע החודרני. מה קרה? מה עשית וכיצד הגיב התובע?
  • רשום גם אם התובע נתן לך הסכמה להיכנס או לא. הסכמה היא הגנה בפני חדירת טענת התבודדות.
  • באופן אידיאלי היית מקבל הסכמה בכתב להיכנס לבית של מישהו או לצלם תמונה של מישהו. אם לא, נסה לתעד בהקדם האפשרי מה שהאדם אמר כשנתן לך הסכמה.
  אתה יכול גם להגן על עצמך בטענה שבכלל לא נכנסת לעניין פרטי
  אתה יכול גם להגן על עצמך בטענה שבכלל לא נכנסת לעניין פרטי.
 4. 4
  קבל שמות לעדים, אם הם זמינים. האם צד שלישי היה עד לאירוע? אם יאשימו אותך שנכנסת לבית של מישהו, אז אולי שכן היה רואה שהוזמנת להיכנס.
  • נסה ליצור קשר עם עדים בהקדם האפשרי ולרשום את פרטי הקשר שלהם (דוא"ל וטלפון). יתכן שתצטרך לקרוא להם כעד במשפטך.
 5. 5
  חקר את חוק המדינה שלך. כדי להבין את ההגנות שיש לך, עליך לקרוא על חוק מדינתך. החוק של כל מדינה שונה, לכן עליך להכיר את החוק החל במקרה שלך.
  • כדי למצוא את חוק מדינתך, אתה יכול לחפש באינטרנט את "המדינה שלך" ו"הפרשה לבידוד ".
  • פרויקט חוק מדיה הדיגיטלי יש גם סיכומים זמינים עבור 15 מדינות ומחוז קולומביה.
 6. 6
  נפגש עם עורך דין. עורך דין מנוסה יכול לעזור לך לערוך הגנה על סמך טענותיו העובדתיות של התובע. עליך לבקר בלשכת עורכי הדין של מדינתך, שאמורה לכלול מידע על איך למצוא עורך דין.
  • בהתייעצות, הביא את עותק התלונה שלך וכל מסמך אחר שיש לך הנוגע לאירוע. על מנת לספק ייעוץ מדויק, עורך הדין שלך צריך להבין את הנסיבות העובדתיות סביב התביעה.
  • אתה צריך להיות כנה עם עורך הדין שלך. כל מה שתשתף בהתייעצות יישאר פרטי.
  • אתה עלול להיות מודאג מעלויות שכירת עורך דין. עליכם להבין שמדינות רבות מאפשרות כעת לעורכי דין להציע " ייצוג בהיקף מוגבל ". על פי הסכם מסוג זה, עורך הדין יבצע רק את המשימות שאתה נותן לו. לפיכך, ייתכן שתעסיק את עורך הדין רק כדי לעזור לך לנסח הצעת פסיקת סיכום או לאמן אותך כיצד לייצג את עצמך במשפט. לפני עריכת התייעצות, שאל את עורך הדין "קיימת ייצוג בהיקף מוגבל".
 7. 7
  לעסוק בגילוי. במהלך הגילוי אתה והתובע מחליפים מידע זה במשמורתו ובשליטתו. ישנם היבטים רבים ושונים לגילוי. לדוגמא, אתה והתובע יכולים להחליף מסמכים. תוכלו גם לשאול זה את זה שאלות, בין אם בכתב (באמצעות חקירות) ובין אם בעל פה (במהלך בתצהיר).
  • במהלך התצהיר, עליך לבדוק כמה עוגמת נפש סבלה מהתובע כתוצאה מחדירתך. לדוגמא, התובע יכול לטעון שהוא נסער מאוד אך לא שינה את לוח הזמנים שלו בשום צורה שהיא. הדבר נוטה להוכיח כי התובע סבל מלחץ רגשי מועט אם בכלל.
  • כמו כן, עליך לקבל מהתובעת את כל התיקים הרפואיים כדי לבדוק האם הוא או היא קיבלו ייעוץ או טיפול בכדי להתמודד עם עוגמת הנפש. אם לתובע אין הוכחה (פרט למילה שלו), אז ההגנה שלך תהיה חזקה יותר.

חלק 2 מתוך 2: התגוננות בבית המשפט

 1. 1
  להגיב לתביעה. לאחר קבלת תלונת התובע תצטרך לנסח תשובה. בתשובה, אתה מודה, מכחיש או טוען כי אין מספיק ידע בכדי להודות או להכחיש כל אחת מטענות התובע. עליכם להעלות את ההגנות המתקנות שיש לכם. בדרך כלל, תוכל להעלות את הדברים הבאים:
  • האמנת בטעות שיש לך אישור להיכנס למרחב המבודד. אמונתך השגויה חייבת להיות אמיתית ובתום לב.
  • התובע הסכים לחדירה. הסכמה יכולה להיות מפורשת או משתמעת. אם מישהו לא מתנגד לנוכחותך, ייתכן שתוכל לטעון להסכמה מרומזת.
  • חדרת כדי לסקר אירוע ראוי לחדשות. בכמה מדינות זו עשויה להיות הגנה מפני חדירה, כמו כאשר אתה חודר לכלא בכדי לכסות את התנאים בפנים.
  • התובע לקח יותר מדי זמן לתבוע. לכל מדינה יש התיישנות, שקובעת את משך הזמן המקסימלי שתובע צריך לתבוע לאחר שהחדירה התרחשה. אם התובע ממתין זמן רב מדי, אתה יכול לדחות את התיק.
  אם אתה מרגל אחר מישהו או נכנס לביתו של מישהו שלא הוזמן
  אם אתה מרגל אחר מישהו או נכנס לביתו של מישהו שלא הוזמן, אתה עלול להיות אחראי לעוולת הפלישה עם הסתגרות.
 2. 2
  הגש בקשה לשיפוט סיכום. בהצעה זו תטען כי יש להכריע בתיק לטובתך מבלי ללכת למשפט מכיוון שאין נושאים ניתנים לבחינת עובדה וכי לא יתכן שהתובע יזכה אם תעבור למשפט.
  • לדוגמא, תוכל לטעון כי מכיוון שלתובע אין הוכחה לעוגמת נפש, יש להכריע בתביעה לטובתך.
  • כמו כן, אתה יכול לטעון כי חדירתך הייתה בהסכמה. אם ניתנה לך אישור להיכנס למרחב פרטי, אז לא חדרת להתבודדותו של התובע.
 3. 3
  להשתתף במשפט. המשפט שלך צריך להיות די בסיסי. תבחר חבר מושבעים או תבחר לדון בשופט בתיק. לאחר מכן כל צד יציג הצהרת פתיחה. מכיוון שאתה הנאשם, תלך למקום השני.
  • כל צד יכול גם להציג עדים או להציג מסמכים לראיות. התובע יציג קודם את עדיו ועורך דינכם יכול לחקור אותם נגדית. לאחר שהתובע יציג את עניינם, תוכלו להציג עדים משלכם. בסיום הראיות, כל צד טוען טיעון סיום.
  • אם יש לך עורך דין, עליך לתת לעורך הדין שלך לטפל בהצגת עדים וגם בהצהרות פתיחה וגם סגירה. עם זאת, אם אתה מייצג את עצמך, ואז לראות כתובת שופט בבית המשפט ו לייצג את עצמך בבית המשפט (ארה"ב) עבור כיצד להמשיך.
 4. 4
  טוענים שהפריצה לא הייתה פוגענית. זה טיעון מסובך. הסטנדרט המשפטי הוא האם "אדם סביר" ימצא את החדירה פוגענית. כדי לטעון מקרה משכנע לפיו חדירתך לא הייתה פוגענית, עליך עורך דין שיעשה מחקר משפטי כדי למצוא מקרים אחרים כמוך.
  • לדוגמא, תובע עשוי לתבוע אותך על כך שצילמת אותה עומדת במראה ומריחה שפתון. עם זאת, בית המשפט העליון במדינתכם כבר יכול היה להכריע במקרה בו מישהו שמצטלם לבוש במלואו בביתו אינו פוגע באדם סביר. אם כן, היית מביא את התיק הזה לידיעת השופט והמושבעים.
 5. 5
  הוכיח שלא חדלת לעניין פרטי. אתה יכול גם להגן על עצמך בטענה שבכלל לא נכנסת לעניין פרטי. תובע יכול להחזיר נזקים רק אם הייתה לו ציפייה סבירה לפרטיות בעניין.
  • לאנשים תהיה בדרך כלל ציפייה לפרטיות בביתם. עם זאת, אם הואשמתם בריגול על שיחה של מישהו שהתנהל בחצר הקדמית שלהם, תוכלו לטעון שלא הייתה להם שום ציפייה סבירה לפרטיות במרחב זה.
 6. 6
  הראה כי התובע לא סבל מעוגמת נפש. התובע אינו יכול להחלים אלא אם כן סבל עוגמת נפש. אתה יכול להביס את התביעה בטענה כי התובע מלכתחילה לא הופתע ולא הזדעזע מהחדירה.
  • אתה יכול להעיד על זיכרונותיך על תגובת התובע לחדירה. אם הוא צחק או לא הביע שום הפתעה, אתה מנצח את המרכיב הזה של התביעה המשפטית.
  • לדוגמא, ציין כמה מעט התנהגות התובעת השתנתה מאז החדירה. אם הוא או היא ממשיכים ללכת לעבודה ומעולם לא נפגשו עם מטפל, אז כנראה שהתובע כלל לא סבל רגשית. על ידי טיעון זה, תוכל למזער את סכום הנזק שאולי תצטרך לשלם גם אם המושבעים מוצאים אותך אחראי לחדירה.
  עליך לאסוף ראיות המראות כי התנהגותך לא סיפקה את מרכיבי העוולה
  על מנת להגן על עצמך, עליך לאסוף ראיות המראות כי התנהגותך לא סיפקה את מרכיבי העוולה.
 7. 7
  ערעור, במידת הצורך. אם אתה מפסיד במשפט, יש לך את הזכות לערער על החלטת המושבעים או השופט. בקש מפקיד בית המשפט לטופס הודעת ערעור ומלא אותו. עליך להגיש בהקדם האפשרי.

טיפים

 • אתה לא צריך לפרסם שום דבר כדי להיות אחראי על עוולת הפלישה. אז אתה לא צריך להאמין בכזב כי בגלל שאתה לא מפרסם סיפור שאתה חסין מפני תביעה.
 • על כתבים ועורכים לפנות לוועדת הכתבים לחופש העיתונות, המפעילה מוקד הגנה משפטי 20,57. חייגו 1-800-336-4243.

אזהרות

 • במדינות רבות יש גם חוקים נגד סטוקינג או נגד הטרדה. גם אם אינך אחראי לחדירת התבודדות, אתה עלול להישא באחריות על פי אחד מאותם חוקים. אם יש לך שאלות לגבי האופן שבו חוקים אלה חלים עליך, עליך להתייעץ עם עורך דין.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail