כיצד להימנע מטעויות נפוצות בעת העסקת עורך דין?

על ידי הימנעות מהטעויות הנפוצות שנעשות בעת העסקת עורך דין
על ידי הימנעות מהטעויות הנפוצות שנעשות בעת העסקת עורך דין, המקרה שלך או העסק שלך ירוויחו.

בשלב מסוים, רוב האנשים יצטרכו להזמין עורך דין. בין אם אתם מחפשים מישהו שייצג אתכם לאחר שנפגעתם בתאונה ובין אם אתם מחפשים עורך דין שישלב את העסק שלכם, חשוב שתעסיקו את עורך הדין או משרד עורכי הדין המתאימים לתפקיד. בבחירת עו"ד ישנם מגוון טעויות שכדאי לנסות להימנע מההתחלה, כמו למשל שכירת עו"ד שלא מתקשר אליך בחזרה. על ידי הימנעות מהטעויות הנפוצות שנעשות בעת העסקת עורך דין, המקרה שלך או העסק שלך ירוויחו.

חלק 1 מתוך 4: חיפוש עו"ד

 1. 1
  חפש עורך דין לפני שתצטרך כזה. כמעט בלתי נמנע שעסק קטן יזדקק לשירותיו של עורך דין. טעות אחת שעושים אנשים רבים היא שהם מחכים יותר מדי זמן כדי למצוא את עורך הדין המתאים. עליכם להתחיל לחפש עורך דין לפני שיהיה לכם צורך מיידי בשירותים משפטיים. זה מאפשר לך לערוך ראיונות ולמצוא את ההתאמה הנכונה ללא לחץ של דרישה עסקית או משפטית שדורש תשומת לב של עורך דין.
 2. 2
  אל תסמוך על חבר משפחה. זה שמישהו הוא חבר למשפחה לא אומר שאתה צריך לשכור את האדם להיות עורך הדין שלך, גם אם האדם מציע לך מחיר מוזל עבור שירותיו. חשוב שתבחר במישהו מנוסה בסוג החוק שאתה צריך ויש לו זמן להתמקד במקרה שלך. אם חבר המשפחה שלך עומד בכל הדרישות הללו ואתה מרגיש בנוח לעבוד עם אותו אדם, אז זה יהיה בסדר גמור להעסיק אותו. אתה צריך גם לשקול את נושא החיסיון וכמה אתה רוצה שחבר שלך יידע.
 3. 3
  היזהר מעורכי דין שמבטיחים ניצחון. זו טעות לבחור עורך דין שמבטיח לך ניצחון במקרה שלך. שום עורך דין לא יכול להבטיח לך ניצחון, שכן בסופו של דבר שופט או חבר מושבעים מחליטים על תוצאת התיק, אך פרסומות רבות של עורכי דין מתקרבות לכך. אם עורך דין מבטיח לך ניצחון, עליך לחקור בזהירות רבה.
 4. 4
  חפש מומחה. כל עורכי הדין אינם זהים. כשאתה מחפש עורך דין, נסה למצוא מישהו שמתמחה בסוג העבודה שאתה זקוק לה. כשאתה מבקש להתגרש, חפש עורך דין שמטפל בתיקי גירושין. אם אתה צריך להגיש פשיטת רגל, חפש מומחה לדיני פשיטת רגל. אל תניח שעורך דין אחד יהיה טוב בהכל.
 5. 5
  מצא עו"ד מייד כשאתה זקוק לאחד. אם אתה מעורב בתיק נזיקין - רשלנות רפואית, תאונת דרכים, תקיפה, רשלנות וכו '- רוב המדינות דורשות שתגיש את התיק שלך תוך שנתיים או שלוש מיום הפציעה או ממועד שגילית את הפגיעה.. אם תחכה יותר מדי זמן, אתה עלול לאבד את הסיכוי להגיש את התיק שלך.
  • בדרך כלל, תביעות בגין רשלנות רפואית צריכות להיבדק על ידי רופא מומחה המאשר כי הרופא בדק את התיקים הרפואיים וכי סביר יותר כי פגיעתו של התובע נגרמה עקב רשלנותו של הרופא הנתבע. מכיוון שלמקרים של רשלנות רפואית יש נטל נוסף לפני שתוכלו להגיש את התיק שלכם, זו טעות לחכות זמן רב מדי לפני שדיברתם עם עורך דין.
 6. 6
  אל תבחר בעורך דין על סמך פרסומות בטלוויזיה. בעוד שאנשים רבים מכירים את שמות עורכי הדין לרשלנות רפואית בהתבסס על פרסומות בטלוויזיה, זו בדרך כלל לא הדרך הטובה ביותר למצוא עורך דין. לעתים קרובות עורכי הדין המפרסמים בטלוויזיה אינם מטפלים בתיקים עצמם אלא מפנים אותם למישהו אחר. אם אתה רוצה לדעת עם מי אתה עובד, עליך לבצע בדיקה מדוקדקת של עורכי הדין באזורך על ידי קריאת ביקורות מקוונות, בקשת המלצות מחברים ובני משפחה וקריאה לאגודות עורכי דין מקומיות לבדוק אם הוגשו תלונות נגד עו"ד.
טעות נוספת שאנשים עושים כששוכרים עו"ד היא לא לשאול את אותו עו"ד את כל השאלות שיש לאדם
טעות נוספת שאנשים עושים כששוכרים עו"ד היא לא לשאול את אותו עו"ד את כל השאלות שיש לאדם.

חלק 2 מתוך 4: ראיון עם עורך דין

 1. 1
  פגוש את עורך הדין שלך באופן אישי. בעת פנייה לעורך דין, עליך לתכנן לפגוש כל עורך דין פוטנציאלי באופן אישי, לשתף את הפרטים החשובים בעניינך ולדון באסטרטגיה שלך. יתכן שתידרש לשתף פרטים אינטימיים, מביכים או מביכים על חייך ולכן עליך למצוא אדם שאיתו אתה מרגיש בנוח לעבוד. אם תבחר עורך דין שאיתו אתה מרגיש לא בנוח לדבר על פציעותיך או היבטים אחרים בחייך, סביר להניח שהמקרה שלך יסבול.
 2. 2
  לשאול שאלות. טעות נוספת שאנשים עושים כששוכרים עו"ד היא לא לשאול את אותו עו"ד את כל השאלות שיש לאדם. חשוב להבין את הזכויות המשפטיות שלך, את המורכבויות בעניינך ואת האסטרטגיה של עורך הדין שלך. על ידי היוודעך, ייתכן שתוכל לסייע טוב יותר לעורך הדין במקרה שלך. בנוסף, עליכם למצוא עורך דין שמכבד אתכם ומפנה זמן לדון בחששותיכם. אם עורך דין פוטנציאלי נראה עסוק מכדי לדון בשאלותיך, יתכן וזו לא הבחירה הטובה ביותר עבורך.
 3. 3
  הביאו חבר להתייעצות שלכם. סוגיות משפטיות רבות יכולות להיות מלחיצות ורגשיות להפליא. גירושין, תאונות ומקרים של רשלנות למשל, כולם יכולים להיות מטלטלים ואישיים מאוד. במהלך תקופה רגשית זו יתכן שיהיה קשה יותר לבחור עורך דין המתאים לך. אתה יכול להפחית את הסיכוי להעסיק עורך דין שגוי על ידי הבאת חבר או בן משפחה מהימן להתייעצות הראשונית שלך. זה מאפשר לך להסתמך לא רק על שיקול דעתך אלא גם על אדם מהימן כאשר אתה מעריך אם עורך הדין עונה על צרכיך.
 4. 4
  דן בעמלות ובתקציב שלך. אנשים רבים מזועזעים לעתים קרובות מעלות השירותים המשפטיים, במיוחד אם הם שוכרים משרד עורכי דין גדול. אמנם עשוי להיות האינטרס שלך לשכור חברה גדולה, במיוחד אם אתה מחפש עורך דין תאגידי שיסייע לך בהגדלת העסק שלך, אתה צריך לנהל שיחה גלויה מאוד לגבי שכר טרחה, חיובים ותקציב משפטי. ישנן דרכים להישאר בתקציב אם תיידע את משרד עורכי הדין על סכום הכסף איתו אתה צריך לעבוד ודורש עדכונים שוטפים לגבי כמות הכסף שהם מוציאים המייצגת את האינטרסים העסקיים שלך.
  • הבן כי שכר טרחת עורך דין עשוי להיות סחיר. אם אתה עובד על תקציב מוגבל, אך אתה מייצג עבודה קבועה, עורך דין עשוי להיות מוכן להפחית את תעריף השעה שלו כדי להשיג את העסק שלך. אל תרתע מלשאול על אפשרות זו.
טעות שאנשים עושים כששוכרים סנגור פלילי היא שהם חושבים שהם צריכים לבחור בעורך הדין הכי אגרסיבי שהם
טעות שאנשים עושים כששוכרים סנגור פלילי היא שהם חושבים שהם צריכים לבחור בעורך הדין הכי אגרסיבי שהם יכולים למצוא.

חלק 3 מתוך 4: ביצוע הבחירה שלך

 1. 1
  חקר את הרקע של עורך הדין. לפני שכירת עורך דין, בדקו היטב את רקע עורך הדין. אל תסמוך רק על פרסומת או אפילו על המלצה של בן משפחה. מעבר רק לראיון עם עורך הדין, עליך לבקש התייחסויות ללקוחות מרוצים אחרים ואז לפנות אליהם.
  • ברוב המדינות ניתן לבדוק כי עורך הדין נמצא במצב טוב מול לשכת עורכי הדין הממלכתית. אם הוגשו נגדו תלונות רבות כלפיו, או אם ננקטו צעדים משמעתיים כלשהם, הדבר יהיה רשומה.
 2. 2
  הערך עורך דין תוקפני. טעות שאנשים עושים כששוכרים סנגור פלילי היא שהם חושבים שהם צריכים לבחור בעורך הדין הכי אגרסיבי שהם יכולים למצוא. אינך רוצה להעסיק עורך דין שיגיד לך שהוא או היא לוקחים את כל התיקים למשפט. אמנם אתה רוצה שמישהו יהיה סנגור קנאי עבורך, אך לפעמים משא ומתן על הסדר טיעון הוא לטובת הלקוח. אתה צריך לחפש מישהו שמוכן ללכת למשפט אם זה לטובתך אך גם מסביר באופן מלא את כל האפשרויות שלך ועוזר לך לקבל החלטה מושכלת.
 3. 3
  הימנע מעורכי דין הלוחצים עליך להחלטה. אתה צריך לסמוך על האינסטינקטים שלך כאשר אתה פוגש עורך דין בפעם הראשונה. אם אתה מרגיש לחוץ לחתום על הסכם שומר, למסור את פרטי כרטיס האשראי שלך או לשכור את עורך הדין בפגישה הראשונה, כדאי לשקול להעסיק מישהו אחר. לחץ מסוג זה בפגישה ראשונית מעיד על כך שאולי לא תהיה לכם יחסי עבודה טובים בהמשך.
  • בשלב מסוים, עורך הדין שלך יצטרך ללחוץ עליך להתייחס להסדר טיעון רגיש לזמן כדי לא לאבד את ההזדמנות. אך לחיצה עליכם לקבל החלטה בנוגע לעניין הרגיש לזמן החשוב למקרה שלכם שונה מללחוץ עליכם למשהו שמאפשר אינטרס אישי של עורך הדין, כמו למשל להסכים להיות הלקוח שלו.
 4. 4
  בחר עורך דין שיוכל לפנות זמן עבורך. אתה משלם הרבה עבור השירותים המשפטיים שאתה זקוק להם. חשוב לך לבחור עורך דין שיכול לקחת לך זמן כשאתה זקוק לו. אתה לא צריך לבחור עו"ד שנראה עמוס בעבודה או לוקח על עצמו יותר לקוחות ממה שהוא או היא יכולים להתמודד עם.
  • במהלך הפגישה הראשונית, שאל את עורך הדין שלך שיענה על שאלותיך בעת התקשרות וכמה זמן לוקח לשמוע מעורך הדין.
  • שאל אם יהיו עורכי דין אחרים שיעבדו בתיק או רק עורך הדין איתו אתה נפגש. אם יש עורכי דין אחרים, יתכן ויהיה לך סיכוי טוב יותר לדבר ישירות עם מישהו במקום לחכות לשיחת טלפון חוזרת.

חלק 4 מתוך 4: שמירה על יחסי עבודה טובים עם עורך הדין שלך

 1. 1
  היה ברור לגבי החיוב. לא משנה עד כמה העניין המשפטי העומד על הפרק טעון רגשית, מערכת היחסים שלך עם עורך הדין שלך היא למעשה עסקה עסקית. עליך לוודא שאתה מבין את ציפיות החיוב מלפנים, ולהיות בטוח שאתה יכול לעמוד בהן.
  • מקובל שעורך דין דורש משלם שומר מקדמה, ואז מפחית את הזמן שבילה בפועל מאותו שומר. כאשר מיושם המחזיק, עורך הדין ימשיך עם חשבונות חודשיים או יבקש ממשיך אחר. בכל מערכת שעורך הדין שלך משתמש בה, ודא שאתה יודע מה צפוי, כך שלא יהיו הפתעות.
  • עורכי דין רבים לנזקי גוף מקבלים תיקים על בסיס שכר טרחה מותנה, מה שאומר שלקוח אינו משלם עבור שכר טרחה או שירות כלשהו אלא אם כן עורך הדין זוכה בתיק. ברגע שעורך הדין זוכה, עורך הדין מקבל החזר על כל העלויות שנגרמו לתיק וגם לוקח את אחוז הזכייה שסוכם עליו בעבר בתשלום שכר טרחתו.
 2. 2
  ודא שעורכי הדין שלך מתקשרים זה עם זה. אם עליכם לשכור עורכי דין עם התמחויות שונות ממשרדים שונים, חשוב שעורכי הדין יידעו זה את זה בנושאים פוטנציאליים שעולים. כבעל עסק, אתה יכול לנהל תקשורת ועלות פתוחה על ידי קביעת פגישות קצרות בהן כל עורכי הדין ואתה בשיחת ועידה קצרה המספקת עדכונים על העבודה שהם מבצעים. בזמן שאתה מוציא כסף כדי שכל עורכי הדין יתקשרו באופן קבוע, זה יכול להיות יקר יותר אם אחד מעורכי הדין שלך יוצר בשוגג בעיה עבור תחום אחר בעסק שלך מכיוון שהם לא היו מודעים לעבודה שביצע מישהו אחר.
 3. 3
  התאם את הצרכים החוקיים שלך כאשר העסק שלך משתנה. טעות שעושים כמה בעלי עסקים חדשים היא שהם נשארים עם עורכי הדין שטיפלו בעסק שלהם גם לאחר שהעסק שלהם פועל. ייתכן שתזדקק סוג אחר של עורך דין עסקים שמטפל מסים ונושאים תעסוקה ולא תכנון עסקי ו הון סיכון. וודא שככל שהעסק שלך גדל שאתה עומד בדרישות העסק עם המומחה המשפטי הנכון.
בבחירת עו"ד ישנם מגוון טעויות שכדאי לנסות להימנע מההתחלה
בבחירת עו"ד ישנם מגוון טעויות שכדאי לנסות להימנע מההתחלה, כמו למשל שכירת עו"ד שלא מתקשר אליך בחזרה.

טיפים

 • ללא קשר לסוג עורך הדין שאתה זקוק לו, אתה רוצה למצוא מישהו שיש לו זמן לענות על צרכיך החוקיים, מתקשר היטב ומחויב לראות אותך מצליח.
 • הקפידו לראיין כמה עורכי דין לפני שתבחרו בעו"ד לטיפול בצרכים המשפטיים שלכם. אתה צריך לעשות קניות כדי לראות מי יכול להציע לך את השירותים הטובים ביותר ועם מי אתה מרגיש נוח לעבוד.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail