כיצד ניתן לצמצם את ההוצאות הבזבזניות?

והוצאות פחות על דברים שלא חשובים משאירות יותר כסף לדברים החשובים
בזבוז בזבזני הוא הוצאה מיותרת, והוצאות פחות על דברים שלא חשובים משאירות יותר כסף לדברים החשובים.

קיצוץ בהוצאות בזבזניות יעזור לשורה התחתונה שלך ולא משנה כמה כסף יש לך. בזבוז בזבזני הוא הוצאה מיותרת, והוצאות פחות על דברים שלא חשובים משאירות יותר כסף לדברים החשובים. הדבר הנהדר הוא שאם אתה מחפש לצמצם את ההוצאות הבזבזניות שלך, ישנן דרכים קטנות רבות לצמצם. וקיצוץ בדברים הקטנים יעזור לך לבצע את השינוי החשוב יותר, שמשנה את הדרך בה אתה חושב על הוצאות לגמרי.

שיטה 1 מתוך 3: מציאת דרכים ספציפיות לקצץ

 1. 1
  מבשלים במקום לאכול בחוץ. אחת הדרכים הקלות לבזבז יתר היא על ידי אכילה קבועה בחוץ. ארוחות במסעדה לא בהכרח נראות כמו הוצאות גדולות, אך הן מסתכמות. למרות שבישול של כל הארוחות בבית יכול להיראות כמחויבות גדולה, אתה יכול למזער את הזמן על ידי ביצוע הפעולות הבאות:
  • השתמש בשירות משלוחי מכולת. שירותי משלוחי מכולת זולים ונוחים מתמיד. שירותים כמו Instacart מאפשרים לך להזמין מצרכים באופן מקוון ולהעביר אותם עד דלתך תוך כשעה. למרות שיש חיוב, החיוב בתוספת מחיר המצרכים עדיין יוצא פחות ממחיר האכילה בחוץ כל הזמן.
  • אתה יכול גם לנסות להצטרף למועדון שיתוף מזון בו תוכל להשיג תוצרת טרייה זולה יותר. הטבות החברות משתנות מאוד בהתאם לשיתוף הפעולה, חפש כמה באזור שלך ובדוק אם הם יכולים לחסוך לך כסף.
  • מבשלים מספר ארוחות בבת אחת. דרך נהדרת להרגיל את הבישול היא לבשל ארוחות של שבוע או אפילו יותר בו זמנית. פשוט בחר יום בו תהיה לך זמן נוסף (כמו שבת או ראשון) ודאג לכל זה במכה אחת. את מרבית האוכל שהוכן מראש כך יהיה צורך להקפיא כהלכה.
 2. 2
  קנה משומש. אתה תשלם פרמיה עבור כמעט כל דבר שאתה קונה חדש, אבל הרבה מוצרים טובים באותה מידה בין אם הם חדשים או משומשים. לפני שאתה קונה משהו חדש, בדוק חנויות יד שניה, eBay ורישומים מסווגים כדי לראות אם אתה יכול למצוא את אותו הדבר המשמש. כמה דברים נהדרים לקנות משומשים הם:
  • מכוניות. קניית רכב חדש כמעט אף פעם לא נבונה יותר מבחינה כלכלית מקניית רכב משומש. ברגע שאתה נוהג במכונית מהמגרש, הוא מאבד 10% מערכו, ואיבד כמעט 20% בסוף השנה הראשונה. בסוף השנה הרביעית זה שווה מחצית מכפי שהיה חדש. אין צורך שתהיה הבעלים שאוכל את הפחת.
  • פריטים משופצים. לעתים קרובות מוצרי אלקטרוניקה משופצים יעבדו באותה מידה כמו פריטים חדשים ואולי אפילו תהיה להם אחריות, בעוד שהם הרבה פחות יקרים. שקול אם פריט כלשהו שייתכן שאתה זקוק לו נמצא במיקום משופץ.
  • ספרים. ספר כריכה קשה חדש יעלה בקלות 15 יורו כריכה קשה משומשת בדרך כלל יעלה פחות ממחצית מכך, וניתן לרכוש כריכה רכה משומשת בקלות בדולר בחנויות יד שניה מקומיות. ספר חדש לא קורא טוב יותר מאשר ספר משומש, ולכן אין סיבה טובה לקנות ספרים חדשים. עם הופעתם של שווקים כמו אמזון, AbeBooks ו- eBay, כמעט תמיד תוכלו למצוא גרסה משומשת של הכותרת אותה אתם מחפשים.
   • חשוב על מעבר לספרים אלקטרוניים. ישנם הרבה ספרים אלקטרוניים ברשות הרבים אשר זמינים בחינם, ואינך צריך לרכוש קורא ספרים אלקטרוניים (כמו להדליק) כדי להיות מסוגל לקרוא אותם. אתה יכול להוריד קוראי ספרים אלקטרוניים לטלפון, לטאבלט או לכל מחשב. אם אתה צריך לקרוא ספרים חדשים, גרסאות ספרים אלקטרוניים כמעט תמיד זמינות במחיר זול יותר ממחיר כריכה קשה או כריכה רכה.
   • שקול לשאול ספרים מהספרייה המקומית שלך בחינם. בספריות רבות יש תוכניות להשאלת ספרים אלקטרוניים גם בימינו.
  • בגדים. למרות שאולי לא תוכלו למצוא מבחר טוב ככל האפשר של בגדים משומשים כמו ספרים או מכוניות, ברוב היישובים יש חנויות למכירה חוזרת בה תוכלו למצוא בגדי מעצבים משומשים בעדינות בהנחות תלולות. Buffalo Exchange היא רשת לאומית, אך כמעט תמיד יש גם אפשרויות מקומיות.
   • עבור ילדיך, שקול ידני למורדות כאופציה קיימא. אתה יכול אפילו להקים קבוצה עם אמהות אחרות כדי להחליף ביניהן בגדים ידניים.
  • צעצועים, משחקים ומוצרי ספורט ניתן למצוא לפעמים בזול מאוד בחנויות מכירה חוזרת או באתרים כמו eBay או קרייגסליסט.
 3. 3
  עבור למסנן מים במקום לקנות מים בבקבוקים. למרות כמה דוגמאות ידועות לשמצה, מי ברז כמעט תמיד בטוחים לשתייה כמו מים מבקבוקים. אם אתה באמת מודאג מבטיחות המים שלך, קנה מסנן מים.
  • העלות הממוצעת של מי ברז בארה"ב היא 0,4 אגורה לליטר. בהנחה של 20 גרם. בקבוק מים עולה 0,90 €, בקבוק מים עולה כ 6 € לליטר. אתה יכול לרכוש מסנן מים על הברז במחיר נמוך מ- 19 €, וכד פילטר תמורת פחות. ההשקעה תשתלם לעצמה תוך חודש.
 4. 4
  קנו להקות חנויות וגנריות. למרות שיש כמה מוצרים - בדרך כלל מוצר מזון או כלי - עם הבדלים ניכרים בין מותגי שם למותגים מחוץ, מוצרים אחרים זהים לחלוטין. תרופות גנריות, גם ללא מרשם וגם כמרשם, נדרשות על ידי ה- FDA להיות זהות לחלוטין למקבילות המותג שלהן, ותרופות גנריות עולות באופן קבוע עד 50% פחות ממותג השמות.
  • לדוגמה, בקבוק של 500 טבליות אספירין המותג 325 מ"ג של וולגרין עולה 0 € לכל כדור. ההצעות באייר הבקבוק הגדולות ב Walgreens מכילות 300 טבליות ומחירו 0 € גלול.
  • מוצרי מזון ממותגים בחנויות מיוצרים לרוב אפילו על ידי אותם מתקנים המייצרים גרסאות של מותגי שם וחסרים רק את הפרסום הצעקני. אם אתה חושד שבאמת יש הבדל גדול בין מותג השם לבין מותג החנות, השווה מקרוב את החומרים, אתה עלול להיות מופתע מכמה שהם דומים!
  קיצוץ בהוצאות בזבזניות יעזור לשורה התחתונה שלך ולא משנה כמה כסף יש לך
  קיצוץ בהוצאות בזבזניות יעזור לשורה התחתונה שלך ולא משנה כמה כסף יש לך.
 5. 5
  השתמש בשירות מנויים לגילוח גילוח. כמעט כל צרכן מרגיש שגילוח גילוח בחנויות שקנה הוא יקר מדי. אבל במשך זמן רב לא הייתה שום אלטרנטיבה. צרכן יכול היה להפסיק להתגלח, ללמוד להתגלח בעזרת סכין גילוח חתוך או לקנות סכין גילוח בטיחות בחנות. זה כבר לא המקרה. ישנן מגוון חברות המציעות מכונות גילוח בדואר, במחירים שנעים בין 2,20 € לכל משלוח ועד 17 € לכל משלוח.
  • אין לחשוב על שירות מנוי כתער כמשהו שהוא נחלתם של גברים בלבד. ההבדל הגדול ביותר בין מכונות גילוח לגברים ולנשים הוא צבע הידית. הלהבים לא שונים.
 6. 6
  מזעור השימוש בכרטיסי אשראי. כרטיסי אשראי משרתים מטרה, אך הם שמורים ביותר לרכישות וחירום גדולים יותר. כאשר אתה משתמש בהם עבור פריטים קטנים, בסופו של דבר אתה מריץ את החשבון שלך עם מעט מה להראות עבורו. אין סיבה לשלם 20% ריבית על המבורגר מזון מהיר בסך 3,70 €.
  • גם אם תקבלו "תגמולים" בגין רכישות כרטיסים, זה עדיין לא רעיון טוב להשתמש בהן לרכישות קטנות. חברות כרטיסים מרוויחות יותר כסף ככל שאתה נושא יתרה זמן רב יותר. התגמולים מפתים אותך להשתמש בכרטיס, אך בדרך כלל משתלמים רק אם אתה משלם את היתרה מיד.

שיטה 2 מתוך 3: ביצוע שינויים באורח החיים

 1. 1
  הרחק מבתי הקפה. אתה יכול לחסוך סכום נכבד של כסף פשוט על ידי רכישת תרמוס ולקחת איתך קפה, או להכין סיר במשרד שבו אתה עובד. הנוחות כביכול של בית הקפה היא אמנם אטרקציה, אך כאשר מכניסים את משך תור הבוקר והמחיר, הכנת קפה בעצמכם היא הבחירה המעולה.
  • 20 גרם. כוס קפה בסטארבקס עולה 1,90 €, וקפה רגיל הוא אחד הפריטים הזולים יותר בתפריט של סטארבקס. אם אתה קונה כוס קפה אחת גדולה בסטארבקס חמש פעמים בשבוע, במהלך שנה, תוציא יותר מ -450 € על קפה. קילו קפה ברמה בינונית יעלה כ- 7,50 € לקילו, ויניב בין 64-36 כוסות קפה, תלוי בחוזק ובגודל הכוס.
 2. 2
  בטל את החברות שלך בחדר כושר. אלא אם כן אתה בונה גוף, אין שום סיבה לשלם עבור חברות בחדר כושר. על ידי שילוב קליסטניקס (כמו משיכות שכיבות סמיכה ושכיבות סמיכה) ופעילות גופנית לב וכלי דם (כגון ריצה או חבל קפיצה), אדם יכול לשמור על רמות כושר גבוהות כמעט ללא ציוד.
 3. 3
  אל תשחק בלוטו. אמנם קניית כרטיס לוטו מספר פעמים בשנה עלולה להיות לא מזיקה, אך לשחק בהגרלה באופן קבוע אינו אלא בזבוז כסף. זה הימורים, טהור ופשוט, אבל זה הימורים עם סיכויים גרועים במיוחד.
  • לדוגמא, הסיכויים לזכות בקאפס ישר הם קצת פחות מ -50%. הסיכויים לזכות בלוטו הם לעתים רחוקות טובים יותר ממאה מיליון עד 1. אם אתה הולך להמר, לפחות תשחק במשחק שתוכל לנצח.
 4. 4
  לטפל כראוי בפריטים יקרים שאתה כן קונה. היזהר עם הסודה הזו סביב המחשב הנייד החדש שלך! שמור על המכונית שלך משומנת ומתוחזקת! תקן את הנזילה הקטנה בגג! למרות שאתה עלול להרגיש שאתה חוסך כסף על ידי תחזוקה שוטפת ותיקונים, לעתים קרובות כאשר אתה מתעלם מתיקונים רבים וזולים אלה, הם עלולים להפוך לבעיות גדולות ויקרות בהמשך! כמו כן, אל תתייחסו לחפצים יקרים ברשלנות, דאגו להם כך שהם יחזיקו זמן רב ככל האפשר.
  זה יכול להיות קל מאוד להוציא יתר על המידה כשאתה לא יכול לראות פיזית את סכום הכסף שאתה מוציא
  זה יכול להיות קל מאוד להוציא יתר על המידה כשאתה לא יכול לראות פיזית את סכום הכסף שאתה מוציא.
 5. 5
  בדוק באופן קבוע שירותים חלופיים, ספקי סלולר, כבלים ואינטרנט כדי לראות שאתה מקבל את המחיר הטוב ביותר עבור שירותים אלה. עם הזמן שירותים רבים עשויים להתחיל לגבות ממך יותר ממה שהם התחילו, בין אם בגלל עליות מחירים או בגלל שהתחלת בשיעור היכרות נמוך במיוחד. חפש את המחירים הטובים ביותר, ולעתים קרובות רק אמור לספק אינטרנט או כבלים שאתה מתכנן לבטל את השירות שלך עשוי אפילו לגרום להם להציע לך מחיר מוזל להישאר!
 6. 6
  בצע עבודת בית וחצר משלך. שירות עוזרת בית או חצר עשוי להיות נחמד, אבל הם יקרים מאוד בהשוואה פשוט לעשות זאת בעצמכם. הסתכם בכמות שאתה באמת מוציא בשנה על שירותים אלה וראה כמה אתה יכול לחסוך.

שיטה 3 מתוך 3: שינוי הדרך בה אתה חושב על הוצאות

 1. 1
  הפוך את החסכנות להרגל. יידרש מאמץ ניכר בכדי לשנות ולהעריך מחדש את הרגלי ההוצאות שלך. זה יכול להיות קשה בהתחלה, אבל אתה עלול לגלות שאתה נהנה מאוד מהיתרונות של חיסכון רב יותר כסף ויציבות פיננסית גדולה יותר.
 2. 2
  להבין לאן הכסף שלך הולך. מעקב אחר ההוצאות הוא סוג העצה שכמעט כולם "יודעים" כבר, אך מעטים האנשים שעושים זאת. קל לדחות, ולעקוב אחר ההוצאות שלך לוקח התחייבות לאורך זמן ויכול להכריח אותך להתמודד עם כמה אמיתות לא נוחות לגבי האופן שבו אתה מנהל את הכסף שלך. עם זאת, כמעט כל מי שלוקח את הזמן לעקוב אחר כל שקל מההוצאות שלהם במשך שבוע לפחות שמח שהוא עשה זאת.
  • יש גם לא מעט אפליקציות שיעזרו לך לעקוב אחר ההוצאות שלך. יישומים כמו מנטה ורמה יודיעו לכם כמה אתם יכולים להוציא בכל יום, בעוד שדיג'ט למעשה עוקבת אחר ההוצאות שלכם ומבצעת משיכות קטנות באופן אוטומטי.
 3. 3
  חשוב על רכישה מבחינת שעות העבודה. במקום לחשוב על רכישה כחלק מכל משכורת המשכורת שלכם, חשבו על כך מבחינת השעות שעליכם לעבוד בכדי לקנות את הפריט. הסיבה לפשוטה זו: תלוש המשכורת שלך לרוב גדול בהרבה מרכישה אחת. כל פריט אחד יהיה קרוב הרבה יותר לשכר השעה שלך, ולכן זה עוזר לשמור על הפרספקטיבה את המאמץ שאתה משקיע בכל רכישה שאתה מבצע.
  • גם אם אתה משכורת, אתה יכול לחשב את שכר העבודה הגולמי שלך די בקלות. פשוט קח את המשכורת השבועית שלך וחלק אותה במספר השעות שאתה עובד.
 4. 4
  להבין את ההבדל בין רצונות לצרכים. אתה עשוי לחשוב שאתה צריך מכונית חדשה מכיוון שהיא בת כמה שנים ואין לה חלק מהתכונות שאתה רואה במכוניות חדשות יותר. למען האמת, אתה לא באמת 'צריך' מכונית חדשה עד שהיא לא תפקודית ולא ניתן לתקן אותה. למעשה, אולי אפילו לא באמת תזדקק למכונית הנוכחית, אם לקחת אוטובוס או תחבורה ציבורית אחרת היא אפשרות קיימא להביא אותך לעבודה וממנה. אולי לא תרצה לקחת את האוטובוס, אבל זה שונה מהצורך של מכונית. בדוגמה זו, אתה רק רוצה מכונית, אתה לא באמת צריך מכונית.
  • עם כל רכושך ורכישתך, נסה לעשות הבחנה זו על ידי שאלת שאלות כמו, "האם זה דבר חיוני לבריאותי, למשפחתי או לתפקידי?" "מה היה קורה אם לא הייתי קונה את הדבר הזה או מוכר אותו?" או אפילו, "האם אשתמש בזה יותר מפעם או פעמיים בחודש או בשנה?" אם התשובה שלך היא 'לא', 'לא הרבה' ו'לא 'לשאלות אלה, רוב הסיכויים שזה רק משהו שאתה רוצה, אבל לא צריך באמת לשרוד. חסוך את הכסף שלך והוצא אותו על משהו שאתה באמת זקוק לך או לרווחת המשפחה שלך.
  הדבר הנהדר הוא שאם אתה מחפש לצמצם את ההוצאות הבזבזניות שלך
  הדבר הנהדר הוא שאם אתה מחפש לצמצם את ההוצאות הבזבזניות שלך, ישנן דרכים קטנות רבות לצמצם.
 5. 5
  נצל מכירות והנחות. קנו את הדברים שאתם באמת זקוקים להם, ולא את מה שבמבצע. זה יכול להיות מפתה לקפוץ לפריט מכירה. ביצוע קנייה במחיר נמוך מהשוק גורם לנו להרגיש קונים ממולחים וחכמים. עם זאת, זו דרך טובה להוציא יותר כסף ממה שתכננת להוציא. במקום זאת, פשוט קנו את מה שאתם צריכים. אם אתה רוצה להרגיש ממולח, הקדש את זמנך והמתין למצוא הנחות על הפריט שאתה כבר הולך לקנות.
  • השתמש בקופונים מתי שאתה יכול, אבל שוב, אל תקנה דברים שבדרך כלל לא היית עושה רק בגלל שאתה יכול להשיג אותו עם קופון!
 6. 6
  לשאת במזומן. זה יכול להיות קל מאוד להוציא יתר על המידה כשאתה לא יכול לראות פיזית את סכום הכסף שאתה מוציא. במקום להשתמש בכרטיס שלך לכל דבר, בצע משיכה אחת גדולה בתחילת השבוע ובזבז אותה תוך כדי. יהיה הרבה יותר קל לעקוב אחר ההוצאות שלך אם כן.
  • זה מקל על קביעת יעדי ההוצאות ולהיצמד גם אליהם. אם המטרה שלך היא להוציא לא יותר מ 75 € על רכישות שונות, אם תמשוך רק 75 € לשבוע, תהיה לך מודעות הרבה יותר גדולה כמה אתה מוציא בכל פעם שאתה צריך לבצע רכישה.
  • כמו כן, נסו להשתמש בכרטיסי חיוב על גבי כרטיסי אשראי, כדי שלא תתפתו לרוץ את חובות כרטיסי האשראי שלכם על בסיס יומי.
 7. 7
  עיכוב הרכישות. אם אתה מרגיש שאתה חייב לבצע רכישה מסוימת, לדחות את הרכישה בכמה שעות או יותר טוב, יום או יומיים. אם אתה עדיין רוצה את זה אחרי שהזמן הזה חלף, קבל את זה, אבל אם הרצון שלך בזה דעך ואתה מוצא את עצמך בכלל מנחש את הרכישה, תשכח מזה! טקטיקה זו תחסוך ממך קניית דחפים.
 8. 8
  שמור משהו. גם אם אתה יכול לחסוך שקל בלבד, חסוך משהו בכל פעם שאתה מקבל תשלום. תהליך החיסכון הופך להרגל, כמו כל דבר אחר. ההרגל יחזק את עצמו, ותרצה לחסוך עוד ועוד.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגבות כסף שחייב עבור עבודות שנעשו?
 2. איך להיות מיליונר?
 3. איך להתעשר במהירות?
 4. איך להתעשר מתישהו?
 5. איך למשוך עושר?
 6. איך להיות קפיטליסט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail