כיצד להימנע מחובות כרטיסי אשראי?

תוכלו לדלג על כרטיס האשראי לחלוטין ופשוט להשתמש בכרטיס חיוב לביצוע רכישות בכרטיס אשראי
לחלופין, תוכלו לדלג על כרטיס האשראי לחלוטין ופשוט להשתמש בכרטיס חיוב לביצוע רכישות בכרטיס אשראי.

אנשים רבים בכל הגילאים מתקשים לשלוט בחובות כרטיסי האשראי שלהם. אך חוב אינו בלתי נמנע. הבנת תהליך ההרשמה, שימוש בכרטיס האשראי שלך רק במקרי חירום לפרקי זמן קצרים וקבלת התייחסות לכספיך תעזור לך לטווח הארוך. לחלופין, תוכלו לדלג על כרטיס האשראי לחלוטין ופשוט להשתמש בכרטיס חיוב לביצוע רכישות בכרטיס אשראי. עם מעט שליטה עצמית ותכנון פיננסי, לעולם לא תצטרך להתמודד עם חובות כרטיסי אשראי.

שיטה 1 מתוך 3: תרגול אחריות פיננסית

 1. 1
  קבל כרטיס חיוב במקום כרטיס אשראי. אם נמאס לכם מהאי נוחות בתשלום מזומן, אך אינכם רוצים לגייס חובות בכרטיסי אשראי, השימוש בכרטיס חיוב הוא הדרך השלישית המושלמת. כרטיס חיוב עובד בדיוק כמו כרטיס אשראי: בעזרת החלקה קלה של הכרטיס, תוכלו לבצע רכישות כמעט בכל מקום. עם זאת, בעוד שכרטיס אשראי בעצם פועל ככלי להלוואות, כרטיס חיוב מאפשר לך להקיש ישירות לחשבון הבנק שלך. בדרך זו, לא תצטרך להחזיר את חברת כרטיסי האשראי בחזרה בעת ביצוע הרכישה.
  • הזהר. תרגל קנייה אחראית באמצעות כרטיס החיוב שלך בדיוק כפי שהיית עושה עם כרטיסי האשראי שלך.
 2. 2
  חשוב היטב לפני שתבצע רכישה באמצעות כרטיס האשראי שלך. לפני שקונים משהו, תמיד שאלו את עצמכם: "האם אני צריך את זה?" אם לדעתך הרכישה ראויה, עקוב אחר השאלה "האם אוכל לשלם במזומן? או האם אני צריך לחייב זאת בכרטיס האשראי שלי?"
  • אם אתם כן בוחרים לרכוש פריטי יוקרה בכרטיס האשראי שלכם, תנו לעצמכם תקופת המתנה לפני שתחליטו לעשות זאת. כשאתה רואה משהו בחנות או באינטרנט שאתה רוצה לרכוש, הקפיא את כרטיס האשראי שלך בכד מים מפלסטיק. מכניסים את הכד למקרר לאחר שהוא קפוא לחלוטין. אם אתה עדיין מאמין שביצוע הרכישה תהיה השקעה נבונה אחרי שהכרטיס לא הוקפא, והתייעצת עם בן / בת הזוג שלך בעניין, בצע את הרכישה.
  • אל תשתמש בכרטיס האשראי שלך בדברים כמו מכוניות ובגדים. פריטי יוקרה כמו ציוד כושר ביתי וטלוויזיות חדשות, באופן דומה, יש לרכוש במזומן. לבסוף, הימנע מקבלת אשראי חד פעמי כמו מצרכים ומוצרי טיפוח. אם אתה נושא יתרה, תשלם ריבית על דברים שעלולים להיות אפילו לא יותר. זה לא שימוש נבון בכסף שלך.
  • השקעות טובות עם כרטיס אשראי כוללות הוצאות לימוד או עסק. מצבי חירום, במיוחד מצבי חירום רפואיים, עשויים לחייב שימוש בכרטיסי אשראי.
  • נסה לחיות ללא כרטיס האשראי שלך במשך שלושים יום. כאשר אתה משתמש במזומן בלבד, סביר להניח שתבחין לאן הכסף שלך הולך ובאיזו תדירות נגמר לך. אולי אתה מושך 150 € במחשבה שאתה מכוסה לשבוע, אבל בסופו של דבר תזדקק ל -220 €. לחשוב על ההבדל בין הציפיות שיש לך מההוצאות שלך לבין האופן שבו אתה מוציא את הכסף שלך יכול לזעזע אותך להיות יותר מתחשב עם הכספים שלך, ובסופו של דבר לשנות את הדרך בה אתה מבזבז כשאתה חוזר להשתמש בכרטיסי אשראי בתום שלושים יום.
 3. 3
  צור קרן ליום גשום. הקדש חלק מההכנסה החודשית שלך למקרי חירום פיננסיים. אם אתה מאבד את העבודה או צריך להשקיע במשהו יקר כמו ניתוח, תשמח שיש לך את הכסף הזה. שימוש אחר לא פחות חשוב שאולי תוכל לשים את הכסף הוא חוב בכרטיס אשראי. אם אתה מרגיש שהחוב שלך מתחיל לצאת משליטה (צבירת עמלות רבות וריבית גבוהה), טבול בקרן זו כדי לשלם את חובך.
  השתלט על הכספים שלך כדי לקבל החלטות טובות יותר להוצאות ולהימנע מחובות כרטיסי אשראי
  השתלט על הכספים שלך כדי לקבל החלטות טובות יותר להוצאות ולהימנע מחובות כרטיסי אשראי.
 4. 4
  זהה סימנים שאתה יכול להיות בזבזני. אם אתה בזבזני, תרכוש דברים שאתה לא באמת צריך על בסיס קבוע. הרגלי ההוצאות שלך יהיו כה פריצים ופזיזים, עד כי זה עשוי להיראות כאילו הכסף שלך מתאדה לאוויר.
  • סימנים אחרים שאתה בזבזני כוללים תחושת התרגשות בזמן קניות וביצוע הרכישה, אך הרגשת אשמה לאחר שהגעת הביתה או שהתעמת עם בן / בת הזוג או בן / בת הזוג שלך לגבי מה שרכשת.
  • ייתכן שיהיו בבית גם פריטים רבים עם תגי המחיר שלהם עדיין מחוברים.
  • אם אתה מוצא את עצמך משקר לבן / בת הזוג או בן / בת הזוג לגבי כמה הוצאת, או שנראה ששניכם נלחמים כל הזמן על הרגלי ההוצאות שלכם, אתם עשויים להיות בזבזנים.
 5. 5
  מצא עזרה להרגל ההוצאות שלך. להיות בזבזני זה לא מדינה קבועה. הצעד הראשון לקראת שינוי הוא להודות שיש לך הרגל להוציא ואתה רוצה להפסיק. בקש מבן הזוג, השותף או החברים שלך למלוך אותך אם הם רואים שאתה שוקל לבצע רכישות גדולות ומיותרות. שוחח עם מטפל על התנהגותך כדי לראות אם אתה יכול לזהות את הסיבה (ים) השורשית המניעה אותך להוציא כסף בפזיזות כה רבה.
  • לחלופין, שוחח עם יועץ פיננסי כיצד לתקצב את כספך ולמצוא אזורים בהם תוכל לקצץ בהוצאות.

שיטה 2 מתוך 3: הרשמה לכרטיס אשראי

 1. 1
  הבן את התנאים וההגבלות של כרטיס האשראי שלך. כרטיסי אשראי מאפשרים לך לרכוש פריטים כעת ולשלם עליהם מאוחר יותר. האותיות הקטנות, לעומת זאת, שולטות כאשר אתה מחזיר את חברת כרטיסי האשראי; כמה אשראי אתה זכאי לקבל; ריבית על יתרות החוב, ואיזה סוג עמלות יוטלו נגדך במקרה של איחור או אי תשלום. חשוב לקרוא מקרוב את הסכם כרטיסי האשראי לפני ההרשמה לכרטיס אשראי.
  • ברוב חברות כרטיסי האשראי יש קווי שירות זמינים 24 שעות ביממה. אם אתה מודאג אי פעם ממגבלת האשראי, החיובים או העמלות שלך, התקשר לחברה המנפקת כרטיס.
  • אם קיבלת את כרטיס האשראי שלך דרך איגוד אשראי או בנק, הם יכולים לעתים קרובות לסייע לך להבין כמה אתה חייב, מה ההשלכות על איחור בתשלום, ולזהות את העמלות שעשויות לחול על הנסיבות שלך.
  • באופן כללי, תנאי כרטיס האשראי האידיאליים יציעו:
   • ללא עמלה שנתית (העמלה שתגבה רק עבור השימוש בכרטיס האשראי והשימוש בה)
   • תקופת חסד ארוכה (פרק הזמן לפני שהחיובים שלך מתחילים לצבור ריבית)
   • שיעורי ריבית נמוכים (השיעור בו החיובים שלך עולים לפני ששילמתם אותם בחזרה)
 2. 2
  אל תירשם לתוספות בעת הגשת בקשה לכרטיס האשראי שלך. רבי חברות כרטיסי אשראי מציעות שירותים כמו ביטוח חיים או תוכניות הגנת הונאה בכרטיס אשראי. תוספות אלו נוטות להיות יקרות יתר על המידה ומיותרות. הרשמה לתוספות אלה כרוכה בדרך כלל בחיוב העלויות באופן אוטומטי בכרטיס המוצע להם. חיובים אלה יכולים להצטבר במהירות ולהוביל לחובות בכרטיסי אשראי.
  • אם אתה רואה כרטיס אשראי שמצורף להצעה כזו, אל תירשם אליו.
 3. 3
  שמור על היתרה נמוכה בכרטיס אשראי בגבול גבוה. מסגרת אשראי גבוהה אינה דבר רע, אך מגבלות אשראי גבוהות יותר טומנות בחובה סיכון גבוה יותר. הקפד לשמור על היתרה שלך בכל כרטיסי האשראי שברשותך, במיוחד בכרטיסי גבול גבוהים. לדוגמא, אם מסגרת האשראי שלך היא 3730 אירו, אז תהיה לך יתרה של לא יותר מ -370 אירו
  • אם אתה צובר חובות כבדים בכרטיס אשראי עם מגבלה גבוהה, חברת כרטיסי האשראי שלך עשויה לקצץ את המגבלה שלך לרמה נמוכה יותר ולגבות ממך עמלות בגין כך. זה יפגע בציון האשראי שלך ויקשה על קבלת הלוואות או כרטיסי אשראי אחרים בעתיד. עדיף, אם כן, לבחור בכרטיס שלך מגבלת אשראי נמוכה.
  חשוב לקרוא מקרוב את הסכם כרטיסי האשראי לפני ההרשמה לכרטיס אשראי
  חשוב לקרוא מקרוב את הסכם כרטיסי האשראי לפני ההרשמה לכרטיס אשראי.
 4. 4
  גיבשו תקציב ביתי. לא רק להוציא ללא הפסקה עד שתגיע למגבלת כרטיסי האשראי שלך. השתלט על הכספים שלך כדי לקבל החלטות טובות יותר להוצאות ולהימנע מחובות כרטיסי אשראי. טבלאו את סך ההכנסה הביתית שלכם, כולל הכנסות שאתם מרוויחים לא רק מעבודתכם שלכם, אלא מבן / בת הזוג שלכם וכל אחד אחר שתורם כספית לתשלום הוצאות משק הבית. לאחר מכן, חישב את סך ההוצאות למשק הבית שלך. הפחתת ההוצאות מסך ההכנסות תספק לכם תמונה ברורה מה מצבכם הכלכלי.
  • אם אתה מייצר פחות הכנסה ממה שאתה מוציא, זיהוי הוצאות מיותרות וסלק אותן.

שיטה 3 מתוך 3: שימוש בכרטיס האשראי שלך באחריות

 1. 1
  קבל החלטות הוצאות נבונות. זה יכול להיות מפתה להשתמש בכרטיס אשראי לרכישת פריטים שאינך באמת זקוק להם. כדי להימנע מקבלת החלטות הוצאות גרועות, תצטרך ללמוד לחשוב לפני שאתה רוכש משהו ולהימנע מרכישת דברים שאתה רוצה אבל לא צריך.
  • קבע אם אתה זקוק או רוצה את הפריט. לדוגמה, ייתכן שתרצה לרכוש כמה בגדים חדשים, אך ייתכן שתצטרך מחשב חדש אם שלך שבור. לעולם אל תרכוש פריטים בכרטיס האשראי הרצוי לך. אם אתה צריך להשתמש בו, השתמש בו רק לדברים שאתה צריך.
  • דרך נוספת למנוע מעצמך להשתמש בכרטיס האשראי שלך מבלי לחשוב היא להשאיר את כרטיס האשראי שלך בבית כדי שלא תתפתה להשתמש בו כשאתה בחוץ.
  • זכור שעליך להשתמש בכרטיס האשראי שלך לנכסים ולעולם לא למוצרים חד פעמיים כגון מצרכים או דלק.
 2. 2
  שלם את היתרה המלאה בכל חודש. תשלום היתרה המלאה שלך בכל חודש מבטיח שאתה משתמש בכרטיס כפי שהוא אמור לשמש: חלופה נוחה למזומן. על ידי תשלום כל היתרה אתה מבטיח שהחוב לא יצטבר. תוכלו גם להימנע מהצורך לשלם עמלות וריבית מאוחרת על היתרה.
  • אם אתה משלם את החשבונות שלך שוב ושוב באיחור, חברת כרטיסי האשראי שהנפיקה את כרטיסך עשויה להעלות את הריבית שלך ולחפור אותך עמוק יותר בחובות.
 3. 3
  שלם כמה שיותר מהיתרה שאתה יכול. נסה לשלם יותר מהתשלום המינימלי הנדרש בכל חודש. אי תשלום הסכום המלא יוסיף רק להצהרת החיוב הבאה ויורכב בריבית ובחיובים נוספים. כאשר ריבית והיטלים מצטברים, בקרוב אתה עלול למצוא את עצמך בחובות כרטיסי אשראי.
  • נסה לבצע תשלומים יותר מפעם בחודש, אולי בכל תקופת תשלום כדי למזער את יתרתך ואת חיובי הריבית.
 4. 4
  ארגן את דפי כרטיס האשראי שלך. ארגון דפי כרטיס אשראי ועובר עליהם בקפידה יעזור לכם לראות כיצד אתם מוציאים את כספכם. אולי אתה מוציא יותר ממה שאתה חושב. ארגון וקריאת דפי כרטיס האשראי עשויים לחשוף גם הוצאות שלא ידעתם שאתה מבצע.
  • כאשר אתה מסתכל על הצהרותיך, ודא שכל חיוב מתאים ובסכום הנכון. הקפד להודיע מיד למנפיק כרטיסי האשראי אם אתה מוצא אי התאמה.
  • הזמינו את ההצהרות שלכם מהחדשות לוותיקות ביותר, כשהחדשנות למעלה. שים את כולם בתיקיה ותייג את התיקיה עם שם כרטיס האשראי (למשל "כרטיס אמזון", "כרטיס בנק" וכו '). בכל פעם שאתה מקבל הצהרת כרטיס אשראי, הנח אותה על גבי הערימה בתיקיה.
  • אם יש לך מספר כרטיסים, צור תיקיה נפרדת לכל אחד מהם, אך שמור את התיקיות במקום בטוח יחד. אם יש לך משרד ביתי או שולחן, לשמור עליהם יש אפשרות טובה.
  • אם אתה כבר נלחם בחובות כרטיסי אשראי, שההצהרות שלך יהיו נגישות ומאורגנות יעזור לך לעקוב אחר ההתקדמות שלך בתשלום החוב שלך.
  • בנקים רבים מציעים בנקאות מקוונת שבהם דפי כרטיסי אשראי גלויים. שאל את הבנק או חברת האשראי שלך אם וכיצד תוכל להירשם לדוחות מקוונים, או לקבל הצהרות בדוא"ל אליך. אם אתה יכול לקבל אותם בדוא"ל, הקפד לשמור את הודעות הדוא"ל ולהוריד את ההצהרות לתיקיה שבה תוכל לארגן את כולם לפי תאריך.
  • אם אתה מבולבל מהצהרת כרטיס האשראי שלך, למד את עצמך לגבי המרכיבים העיקריים שלה.
  אך אינכם רוצים לגייס חובות בכרטיסי אשראי
  אם נמאס לכם מהאי הנוחות של תשלום מזומן, אך אינכם רוצים לגייס חובות בכרטיסי אשראי, השימוש בכרטיס חיוב הוא הדרך השלישית המושלמת.
 5. 5
  הבן כיצד עובד חיוב חוזר. אנשים רבים אשר תורמים לארגוני צדקה, נרשמים למגזינים חודשיים או מנויים לשירותי הזרמת וידאו מקבלים חשבונות באותו סכום בכל חודש. חיובים חודשיים, חודשיים או רבעוניים אוטומטיים הם חשבונות חוזרים. אנשים רבים נרשמים לתוכניות תשלום חוזרות לנוחיות הנוחות, אך מאוחר יותר שוכחים שעשו זאת. בדיקת הוצאות קבועות אך בלתי נראות של כרטיס האשראי שלך תעזור לך להחליט אם אתה עדיין במצב שאתה יכול להרשות לעצמך לבצע אותן. אם אתה לא מצליח להתחשב בהם בעת איזון הכספים שלך, אתה עלול להיתקל במהירות בחובות.
 6. 6
  הגבל את מספר כרטיסי האשראי שאתה נרשם אליו. רוב האנשים מבקשים מספר כרטיסי אשראי למימון צרכיהם. עם זאת, שיש לך יותר משניים רק יפתה אותך להשתמש בהם ללא צורך.
  • אל תיפול מגימיקים אשר מפתים אותך להירשם לכרטיסי אשראי חדשים. חברות כרטיסי אשראי רבות מפתות לקוחות פוטנציאליים עם הבטחות לקילומטרים בחינם עם מטוסי נוסעים מסוימים, בנזין בחינם בתחנות מסוימות ובזיכויים מסוגים אחרים בחנויות שונות. אמנם ההצעות עשויות להיות נכונות מבחינה טכנית, אך בסופו של דבר תוכלו לשלם יותר משווי מתנת ההרשמה בהוצאות הדרושות בכדי להשאיר את הכרטיס פעיל (ולהימנע מעמלות).
 7. 7
  אל תקבל מקדמות. מקדמה במזומן הוא שירות המוצע על ידי חברות כרטיסי האשראי בו ניתן למשוך מזומן ולהחזיר אותו מאוחר יותר. אך הוצאת מקדמות מזומן גורמת לך לשלם דמי ריבית ועסקאות גבוהים יותר. נוסף על כך, לא תהיה לך תקופת חסד, ולכן הריבית על המזומנים שתמשוך תתחיל להצטבר מיד.
  • השתמש בכרטיס כספומט או עבור לבנק שלך כדי לבצע משיכה במקום לקבל מקדמות במזומן.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail