כיצד ליצור תקציב עבודה?

כדי ליצור תקציב עבודה, התחל בחישוב כמה כסף אתה מרוויח בחודש טיפוסי. לאחר מכן, חישבו את ההוצאות הקבועות שלכם כדי שתדעו כמה להפחית אוטומטית מהסכום החודשי שלכם. לאחר מכן, הוסף את ההוצאות המשתנות שלך כדי לגלות אילו הוצאות ניתן לקצץ, כגון לאכול בחוץ בתדירות נמוכה יותר. לאחר מכן, עקוב אחר התקציב שלך על הנייר, השתמש בגיליון אלקטרוני או נסה אפליקציית תקצוב. לבסוף, בצע התאמות חודשיות לפי הצורך בכדי לשמור על התקציב שלך על המסלול! לטיפים נוספים לחישוב הוצאות, קראו הלאה!

כדי ליצור תקציב עבודה
כדי ליצור תקציב עבודה, התחל בחישוב כמה כסף אתה מרוויח בחודש טיפוסי.

תקצוב הוא דרך נהדרת לראות לאן הכסף שלך הולך מדי חודש. בנוסף, זה גם מאפשר לך לקצץ בהוצאות שלך אם אתה מבזבז את ההכנסה שלך. תקציב טוב מגביל את ההוצאות לסכום הנמוך מסך ההכנסה הכוללת. לכן, בין אם אתה מנסה לצאת מהחובות, לחסוך לרכישה גדולה, או רק לשאוף להבין טוב יותר את הכספים האישיים שלך, יצירת תקציב עבודה היא הדרך ללכת. עקוב אחר התקציב שלך באמצעות דף נייר או גיליון אלקטרוני או באמצעות אפליקציית תקצוב.

שיטה 1 מתוך 3: יצירת גיליון אלקטרוני תקציבי משלך

 1. 1
  השתמש בגליון עבודה תקציבי שהוכן מראש לאופציה קלה. אם אתה מעדיף לא להוסיף פונקציות לגיליונות האלקטרוניים שלך, נסה להשתמש באחת מרוב גליונות העבודה התקציביים שנבנו מראש. דפי עבודה מציגים סוגי הוצאות חודשיות קבועות ומשתנות, ורבות מהן כבר מכילות פונקציות חיסור וחיסור לחישוב התקציב עבורך.
 2. 2
  צפה בתקציב שלך באמצעות גיליון אלקטרוני לחלופה טכנולוגית. לגיליון אלקטרוני יש את היתרון הנוסף של היכולת לאמת את ההכנסות וההוצאות החודשיות שלך. ציין שורות לסוגים שונים של הוצאות קבועות ומשתנות. בעת הגדרת הגיליון האלקטרוני לתקציב, השתמש בפונקציות "סכום" ו"חסר "כדי להוסיף את סך ההוצאות שלך ולהחסיר אותן מההכנסה נטו שלך.
  • אם תרצה, פרט קטגוריות משנה בתחומי הוצאות כמו "אוכל" או "בידור". לדוגמה, יכול להיות שיש לך "מסעדות", "ברים", "טייק-אאוט" או "סרטים", "קונצרטים" ו"תיאטרון ".
  • לחלופין, תוכל להשתמש במספר גיליונות אלקטרוניים בכל חודש. לדוגמה, 1 יכול להיות רק עבור הוצאות קבועות, אחר עבור הוצאות משתנות ושלישי עבור מקורות ההכנסה השונים שלך.
 3. 3
  עקוב אחר התקציב שלך על דף נייר לאופציה פשוטה. כתוב בראש "סך הרווח הנקי", ואחריו הסכום. לאחר מכן, השתמש בשורה נפרדת כדי לעקוב אחר ההוצאות שלך. כתוב "קבוע" ו"משתנה "בצד שמאל של הדף, ומלא את קטגוריות המשנה השונות:" שכר דירה "," אוכל "," אוטומטי "," בידור "," רפואי "וכו 'כחודש עובר, רשום את ההוצאות שלך בכל קטגוריה.
  • בסוף החודש הוסיפו את ההוצאות וודאו שהן פחות מההכנסה הכוללת.
ערוך חשבון על התקציב שלך מדי חודש על ידי חישוב סך ההוצאות וההכנסות באמצעות אפליקציית התקצוב שלך
ערוך חשבון על התקציב שלך מדי חודש על ידי חישוב סך ההוצאות וההכנסות באמצעות אפליקציית התקצוב שלך.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש באפליקציית תקציב

 1. 1
  עקוב אחר התקציב שלך באמצעות אפליקציה אם אתה מעדיף לעבוד באופן מקוון. אם בכל מקרה אתה נמצא במחשב או בטלפון, אתה מעדיף לטפל בתקציב שלך באופן מקוון. יישומים יאפשרו לך להזין את ההוצאות וההכנסות החודשיות שלך ויכולים לחשב אם אתה חי באמצעי שלך. יישומי תקצוב שימושיים הזמינים לאייפון ולאנדרואיד כוללים:
  • נענע ובלוט
  • שומר כיס
  • פריזמה
  • אתה צריך תקציב
 2. 2
  בצע התאמות חודשיות כדי לעקוב אחר התקציב שלך. על מנת לשמור על תקציב מאוזן, ההכנסה שלך חייבת להיות גדולה או שווה להוצאות שלך. עם זאת, סכומים אלה עשויים להשתנות: ייתכן שתזכה בהעלאה בעבודה, תשלומי שכר הדירה החודשי שלך עשויים לעלות, או שאתה עלול למצוא את עצמך הולך לבית הקולנוע לעתים קרובות יותר. ערוך חשבון על התקציב שלך מדי חודש על ידי חישוב סך ההוצאות וההכנסות באמצעות אפליקציית התקצוב שלך.
  • אם אתה מגלה שההוצאות החודשיות שלך השתנו וההוצאות שלך גדולות כעת מההכנסה שלך, צמצם את ההוצאות המשתנות שלך כדי לאזן את התקציב.
  • ברגע שתתחיל לחיות בתוך האמצעים שלך, הגיע הזמן לתכנן יעד פיננסי, כמו לחסוך לרכב חדש. לחלופין, תוכל להעביר את כספך לעבודה על ידי השקעה במניות ואג"ח.
 3. 3
  הקדש לחיסכון 20% נוספים מההכנסה החודשית שלך. אם לא תפריש כסף, תמיד תחיה מתלוש משכר. אם זה עוזר, אתה יכול לחשוב על החיסכון שלך כסוג אחר של הוצאה קבועה. דרך קלה לוודא ש -20% מההכנסה שלך מופרשת לחיסכון היא לבצע אוטומציה של ההעברה. השתמש באפליקציה שלך כדי להגדיר העברה אוטומטית בכל חודש לחשבון חיסכון נפרד.
  • לדוגמה, אם יש לך הכנסה נטו כוללת של 1490 € בחודש, ייעד 300 € לחיסכון.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: אם אתה רוצה להרגיש פחות לחוץ לגבי הכספים שלך, הקם קרן חיסכון לכל דבר בלתי צפוי שעשוי להופיע, כמו תו חניה.

 4. 4
  התמודד עם חובות שטרם נותרו על ידי ביצוע תשלומים חודשיים. זהו חלק הכרחי בתקציב שלך אם יש לך הלוואות לסטודנטים, חובות כרטיסי אשראי או הלוואות מקניית בית או מכונית. השתמש באפליקציה שלך כדי להפריש אחוז מההכנסה החודשית שלך, נניח, 10% - כדי להחזיר חובות. ודא שסכום זה מספיק בכדי להקטין את סכום החוב העיקרי שלך, כך שאתה לא משלם רק את הריבית.
  • בעוד שסוגים מסוימים של החזר חוב - למשל, הלוואות לרכב או משכנתא - ייפלו בהוצאות הקבועות שלך, ייתכן שסוגים אחרים לא. לדוגמא, אנשים רבים דוחים את תשלומי כרטיסי האשראי שלהם חודשים ארוכים וצוברים קנסות כספיים.
  • אם אינך מסוגל להפריש כסף הן לחיסכון והן להחזר חוב, התמקד בתשלום החובות. במידת הצורך, תוכל להשתמש בכל 20% החודשי שתפריש לחיסכון כדי לשלם את חובותיך.
פיתחת תקציב עבודה מתפקד לחלוטין
אם ההכנסה שלך זהה להוצאות שלך, או, יתרה מכך, גדולה מההוצאות שלך, פיתחת תקציב עבודה מתפקד לחלוטין.

שיטה 3 מתוך 3: שינוי התקציב שלך לפי הצורך

 1. 1
  חשב כמה כסף אתה מרוויח לאחר מיסים בחודש טיפוסי. עיין בדוחות הבנק שלך כדי להבין כמה כסף אתה מביא הביתה בכל חודש. סכום זה הוא הרווח הנקי שלך לאחר מיסים וניכויים אחרים. מטרת התקציב שלך היא להגביל את ההוצאות שלך לפחות מסכום הדולר הזה.
  • הכנסה יכולה לכלול יותר משכרך בלבד. כלול גם הכנסה ממקורות כמו טיפים, מלגות, זכויות משפטיות כמו מזונות ילדים, מזונות, מתנות במזומן, סובסידיות ממשלתיות וכל כסף אחר שנכנס לארנק או לחשבון הבנק שלך.
  • אם אתם עצמאיים ומגישים מיסים בעצמכם מדי רבעון, קחו בחשבון ששכר הבית שלכם בסוף החודש אינו ההכנסה הנקובה האמיתית שלכם. יהיה עליך לחשב את ההכנסה החודשית הממוצעת שלך לאחר הפחתת המסים הרבעוניים שלך.
 2. 2
  חשב את ההוצאות הקבועות שלך כדי לראות מה אתה צריך לשלם בכל חודש. הוצאות קבועות הן הוצאות שנותרות יציבות יחסית מחודש לחודש. אלה יכללו פריטים כגון שכר הדירה שלך, מצרכים, תשלום משכנתא, תשלום רכב, תשלומי הלוואה, שירותים וביטוח. כדי לחשב הוצאות, שמור את כל התקבולים שלך למשך חודש. בסוף החודש הוסיפו את כל התשלומים שבוצעו על פריטים קבועים ונחוצים.
  • בהוצאות קבועות, בהגדרה, יש לעמוד בכל חודש. במילים אחרות, התשלומים והסכומים אינם ניתנים למשא ומתן.
 3. 3
  הוסף את ההוצאות המשתנות שלך כדי למצוא אילו הוצאות ניתן לקצץ. הוצאות משתנות הן פריטים המשתנים מחודש לחודש כגון העלויות הנלוות לאוכל, בילויים, ביגוד, אלכוהול, מוצרי טיפוח אישיים וחופשות. הוסף הוצאות משתנות על ידי עיון בחשבון כרטיס האשראי החודשי שלך. הם יהיו תחת קטגוריות כמו בידור, בגדים או מסעדות.
  • בניגוד להוצאות קבועות, הוצאות משתנות יכולות להשתנות מחודש לחודש ובדרך כלל אינן חיוניות. זה יהיה המקום הראשון לבצע קיצוצים אם אתה מוציא כסף מעל הכל.
 4. 4
  חשב את ההוצאה החודשית הכוללת שלך בכל קטגוריית משנה תקציבית. התקציב שלך צריך להיות מסודר תחת הוצאות "קבועות" ו"משתנות ", וכל אחת משתי הקטגוריות העיקריות האלה צריכה להכיל כמה קטגוריות משנה. חלוקת התקציב לקטגוריות אלה יכולה לעזור לכם להבין על מה אתם עשויים לבזבז יותר מדי מחודש לחודש.
  • לדוגמא, קטגוריות משנה כוללות שכר דירה, שירותים, אוכל, בידור ובגדים. כדי להבין את סך ההוצאות החודשיות שלך, עיין בדוחות בנק חודשיים או בחשבונות כרטיס אשראי ממוינים וחשב את הסכום בתוך כל אחת מהקטגוריות הללו.
  • בואו ניקח "אוטומטי" כדוגמה, ונגיד שבכל חודש יש לכם תשלום ברכב של 220 € וחשבון ביטוח של 75 €. בנוסף, בכל חודש אתה מוציא 190 € בממוצע על דלק, 37 € על תחזוקה ו- 7,50 € על מיסים ועמלות, כגון רישום. לכן, בקטגוריית "אוטומטי", התקציב הכולל שלך לחודש יצטרך להיות לפחות 530 € לחודש.
 5. 5
  הוסף את כל ההוצאות החודשיות שלך בכל הקטגוריות. זה אמור להציג את ההוצאה החודשית הכוללת שלך, שהיא סכום הכסף שיוצא מחשבון הבנק שלך מדי חודש. השווה נתון זה לרווח הנקי הכולל שלך. אם סך ההוצאות עולה על ההכנסה הכוללת, תצטרך להתחיל לבצע קיצוצים.
  • לדוגמה, נניח שאתה מרוויח 1490 אירו לחודש. נניח שכאשר אתה מביא את סך כל ההוצאות שלך (קבועות ומשתנות), הן מגיעות לשנת 2010 €. זה אומר לך שתצטרך לקצץ לפחות 520 € מהתקציב החודשי שלך.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: חשוב מאוד לדעת מה נכנס ויוצא מההוצאות החודשיות שלך, אז נסה לעקוב אחר כל מה שאתה מוציא במשך חודש שלם. לאחר מכן, נסה לקבוע אם הכסף שאתה מוציא מתיישב עם הערכים שלך והיכן אתה רוצה להיות.

 6. 6
  צמצם את ההוצאות על רכישות המסעדה שלך ובידור. הוצאות הקשורות לפנאי עשויות לעזור לך ליהנות ולהתרועע, אך הן יכולות גם להיות ניקוז גדול בתקציב שלך. נסה לחתוך את הכמות שאתה אוכל בחצי או לחתוך את הכמות שהוצאת על אלכוהול לחצי. בדרך זו יישאר לך כסף להוציא על הוצאות קבועות, כמו שכר דירה ושירותים.
  • לדוגמה, נניח שאתה מבין שאתה מוציא 150 € לחודש על אכילה במסעדות, וחשב שאתה 75 € מעל התקציב בכל חודש. הפיתרון היעיל ביותר יהיה להוציא 75 אירו פחות על מסעדות. לכן תצטרכו להגביל את סך כל הוצאות המסעדה בסך 75 אירו לחודש.
 7. 7
  הוצא פחות על נסיעות וטיפול אישי אם התקציב שלך עדיין מתוח. חיתוך מקטגוריות אלה - הכוללת ביגוד - עשוי להיות קשה, תלוי באורח החיים שלך. אבל, אתה יכול לחתוך לאט לאט אם זה קל יותר. לאחר מכן השתמש בכסף שחסכת כדי לשלם חלק מההוצאות הקבועות שלך, כמו שכר דירה או משכנתא לבית.
  • לדוגמה, אם אתה רגיל לקחת 2 חופשות משפחתיות בכל שנה אך אינך יכול לשלם כרגע את המשכנתא שלך, בטל חופשה אחת ושלם במקום זאת את המשכנתא.
אם אתה מגלה שההוצאות החודשיות שלך השתנו וההוצאות שלך גדולות כעת מההכנסה שלך
אם אתה מגלה שההוצאות החודשיות שלך השתנו וההוצאות שלך גדולות כעת מההכנסה שלך, צמצם את ההוצאות המשתנות שלך כדי לאזן את התקציב.

עזרה בתקצוב

טיפים

 • בחודשים הראשונים וככל שעובר הזמן, תגלה שלתקציב המקורי שלך יש כמה פגמים. זה בסדר! אל תדאג בקשר לזה; פשוט הסתגל למצב ובצע תיקונים ככל שתקבל תמונה ברורה יותר של ההוצאות שלך. אחרי הכל, תרגול עושה מושלם!
 • אם ההכנסה שלך זהה להוצאות שלך, או, יתרה מכך, גדולה מההוצאות שלך, פיתחת תקציב עבודה מתפקד לחלוטין. למרות שזה עשוי להיות מפתה להוציא את כל הכספים "הנוספים" שיש לך, הצעד הבא שלך צריך להיות לוודא שאתה מציב את כספי השאריות שלך לעבוד בשבילך. אין דבר כזה "כסף פנוי", במיוחד אם יש לך חובות או יעדי חסכון שלא מומשו. במקום להוסיף עודפים לתקציב "כיף", השתמשו בו כדי להוסיף תוספת לחיסכון או לפתוח תקליטור.
 • אם אתה מתקשה לאזן את התקציב שלך, נסה לצמצם הרגלים כמו עישון, שתייה וסעודות תכופות, קניות או בילויים. כל אלה משקלים כבדים מאוד בתקציב שלך, ותבחין בהבדל עצום ביתרות שלך פשוט על ידי הרפתתם!
 • אל תנסה להתחיל תקציב חדש לחודש הראשון לאחר אירוע בחיים שבו הוצא או נחסך כסף באופן משמעותי, כגון חופשה, חתונה, מעבר או שהייה בלתי צפויה בבית החולים. המתן עד שהכספים שלך הסתדרו והיו תקינים לפחות 3-6 חודשים לפני שתתחיל טרי.

שאלות ותשובות

 • האם עדיף לשלם במזומן כדי לקנות מכונית או לממן אותה?
  תמיד עדיף לשלם עבור המכונית מלפנים, מכיוון ששווי הרכב יעלה אי פעם, רק יורד.
 • האם עדיף לקבל הלוואה במשכנתא בתשלום כדי לשלם כמה חשבונות?
  שוחח עם המוסד הפיננסי שלך על קבלת הלוואת מיזוג חוב; לפעמים זה שווה את זה אם יש לך חוב בכרטיס אשראי כי למשכנתא יש ריבית נמוכה יותר.
 • איך אני מתחיל? אני מנסה להתחיל את התקציב שלי אבל שמעתי שתמיד צריך שיהיה לי סכום חד פעמי להתחיל ממנו. מה אם אין לי את הסכום האחיד הזה מלכתחילה?
  זהו מיתוס מוחלט, אינך צריך שיהיה לך סכום חד פעמי בכלל. כל מה שתקציב צריך להיות זה תיעוד של כל מה שנכנס לחשבון שלך (שכר עבודה) וכל מה שעוזב. זה מאפשר לך לראות לאן הכסף שלך הולך. מכאן אתה יכול לשים סכום מדי חודש ולהשאיר לך סכום כסף מדויק שאתה יודע שתוכל להוציא החודש.
 • אני יזם. האם עלי להתחיל לנהל את עסקיי לפני שאוכל לערוך תקציב?
  לא! זה בדיוק הפוך. בצע תחילה תקציב ואז התחל לפעול. אם יש לך הערכה טובה של ההוצאות וההכנסות שלך ופשוט ערוך טיוטת תקציב זה בסדר, במיוחד בתחומים שבהם המחירים משתנים. אבל אתה צריך לדעת כמה תצטרך להוציא כדי להרוויח את ההכנסה החזויה לפני שתתחיל להוציא כסף שנכנס. עליך למלא רטרואקטיבית את התקציב עם המספרים המדויקים כפי שהם התרחשו, לנתח עד כמה האומדן שלך היה קרוב, ואז ללמוד מזה בהמשך. ללא תקציב אתה מסתכן בחשיפת עמדת תזרים המזומנים שלך להוצאות נשכחות, ופשיטת רגל.
 • אני מנסה לחיות על ביטוח לאומי ופנסיה שקשה לי מאוד. מה אני יכול לעשות?
  אתה לא לבד. הביטוח הלאומי לא נועד לספק לאדם מימון פרישה מספיק, וגם תוכניות פנסיה רבות לא היו כאלה. יתכן שתצטרך לחפש עבודה במשרה חלקית או להתחיל למכור רכוש.
 • כיצד אוכל לבצע תקציב משפחתי?
  התחל ברשימת ההכנסות שלך, ואז בטור נפרד, רשום את ההוצאות שלך. בהוצאות, יתכן שיהיו לך פריטים הכרחיים לחלוטין, כגון שכר דירה או משכנתא, כלי עזר ומזון למשל. ואז יש הוצאות שנחמד לקבל, אך לא נחוץ. רשום את הפריטים האחרונים. כשתסיים עם העמודה "ההכרחית" שלך, ראה כיצד הסכומים מסתכמים בהכנסה שלך. נשאר לכם כסף לכיסוי חיסכון? מה שנשאר יחליט את התוספות שאתה יכול להרשות לעצמך.
 • האם אוכל להתחיל את התקציב אם אני מרוויח רק 260 יורו בכל שבוע
  כן, תקציב אישי עובד לכולם, לא משנה כמה הם מרוויחים. למעשה, ככל שמשכורתכם נמוכה יותר, חשוב להקפיד על תקציב.
 • איבדתי את העבודה שלי וחובות. יש חיובים בסך 3430 אירו על אבטלה וביטוח לאומי, איך אני מתקצב הכל?
  גזור כל הוצאה שאינה חיונית לחלוטין. מצא עבודה במשרה חלקית. מעבר לדיור ותחבורה זולים יותר. לבשל בעצמך. הקדישו כמה שיותר לתמורה לחובות.
 • כיצד אוכל להכין תוכנית תקציב אם יש לי יותר מדי חובות?
  אתה פשוט צריך לייעד סכום משמעותי בכל חודש לקראת תשלום החוב שלך. יתכן שתצטרך לקצץ בהוצאות אחרות על מנת לשלם את חובך. פירוש הדבר עשוי להפחית בינתיים את רמת החיים שלך.

תגובות (9)

 • obode
  למדתי הרבה מהמאמר, זה ממש עוזר.
 • howard93
  זה רק התחיל אותי בדרכי עם מה שנשמע כמו כמה הנחיות נהדרות לשימוש בהכנת התקציב שלי.
 • bayerallan
  בבית הספר שלי אנחנו מכינים כרטיסי אוצר מילים ואנחנו צריכים דוגמאות. זה עזר כל כך הרבה בכל כך הרבה דרכים!
 • jarrellleuschke
  אני אתקצב את הכסף שלי טוב יותר ממה שעכשיו אני אביא את כל ההוצאות שלי יחד, אשלם את כולן לחודש ואתחיל לשים את הסכום לפי כל שטר ואז לסכם את כל החודש. והשווה להכנסות משכר שלי כדי לראות אם אוכל לשלם את החשבונות שלי.
 • lreilly
  רעיונות מצויינים. אני מתכוון לשלב כמה מהצעדים הללו ביצירת התקציב שלי.
 • glennaspinka
  בהיותי חסר בית ורק התחלתי לעלות על הרגליים החלטתי שאני צריך לעשות תקציב. נראה שמאמר זה הוא טוב. תאחל לי בהצלחה!
 • gcollins
  המאמר הזה ממש טוב.
 • owenalexa
  הדרך שבה עקבת אחרי זה בספר עם דפים ריקים מלפנים ומספר החלקים בקטגוריה הייתה מועילה. זה הופך את התקציב במבט אחד לקל יותר, כמו גם את הפירוט למועד שבו אתה באמת צריך לבחון את פרטי התקציב שלך.
 • shaniya06
  יש בה הכל, שום דבר לא צריך להוסיף.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגבות כסף שחייב עבור עבודות שנעשו?
 2. איך להיות מיליונר?
 3. איך להתעשר במהירות?
 4. איך להתעשר מתישהו?
 5. איך למשוך עושר?
 6. איך להיות קפיטליסט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail