כיצד לאזן פנקס צ'קים?

אם אתה צריך לאזן את פנקס הצ'קים שלך, רשום את כל העסקאות שלך על הנייר הריק והמרופד שמגיע עם ההמחאות שלך, המכונה פנקס השיקים. כאשר אתה מתחיל את הרישום שלך, בדוק את יתרת הבנק הנוכחית שלך, ואז כתוב את היתרה בשורה העליונה. בכל פעם שאתה מבצע רכישה, כתוב את הסכום בעמודת החיוב, ובכל פעם שאתה מבצע הפקדה לחשבונך, כתוב אותו בזיכויים. השווה את הרישום ליתרת הבנק שלך בכל חודש כדי לוודא שאין שגיאות. לקבלת טיפים ממבקר הכספים שלנו על מה לעשות אם אתה חושד בחיובי הונאה בחשבונך, המשך לקרוא!

ואז כתוב את היתרה בשורה העליונה
כאשר אתה מתחיל את הרישום שלך, בדוק את יתרת הבנק הנוכחית שלך, ואז כתוב את היתרה בשורה העליונה.

איזון פנקס הצ'קים שלך הוא אחד מאותם כישורי חיים מכריעים שעליך לדעת. זה ייתן לך תחושה ברורה לא רק כמה כסף יש בחשבון הבנק שלך, אלא לאן הכסף שלך הולך. זה יכול גם לעזור למנוע ממך להקפיץ צ'קים, לעמוד בתקציב שלך, לעזור לך להימנע מעמלות ולאתר שגיאות מהבנק שלך או אפילו חיוב מרמה.

חלק 1 מתוך 3: רישום ההכנסות והעסקאות שלך

 1. 1
  השתמש בפנקס הצ'קים. אתה מכיר את המחברת הקטנה הנוספת שמגיעה עם ההמחאות שלך ומחליקה היישר לפנקס הצ'קים שלך? זה נועד לעזור לך לעקוב אחר כל ההכנסות וההוצאות שלך וכל העסקאות שלך, מהפקדות, משיכות כספומט, שימוש בכרטיס חיוב, עמלות וכל שיקים שאתה כותב.
  • אם אין לך פנקס צ'קים, אתה יכול לקנות או ליצור. ספר ספר, נייר גרף, או אפילו גיליון ריק של נייר מרופד יעשו זאת.
 2. 2
  גלה את היתרה הנוכחית שלך. היכנס לחשבונך באופן מקוון, התקשר או בקר בבנק שלך, או בקר בכספומט וקבל את היתרה הנוכחית בחשבון שאחריו תרצה לעקוב.
  • כתוב את היתרה הזו בתיבה בראש העמוד או בשורה הראשונה הריקה עם ההערה "יתרה קדימה".
  • יתכן שיש צ'קים או חיובים אלקטרוניים שטרם אושרו, כך שהנתון של היום, אמנם נכון, לא יביא חשבון לחיובים שטרם עובדו. אם אינך בטוח ביתרתך המדויקת והנוכחית, עקוב אחר חשבונך ובדוק את היתרה בימים הקרובים.
 3. 3
  רשום את כל העסקאות שלך. רשום לחשבון שלך כל חיוב (כסף שנלקח) או אשראי (כסף שנוסף). פנקס הצ'קים שלך צריך להיות שתי עמודות - אחת לחיוב ואחת לזיכויים. הצב את סכום הדולר שנלקח בעמודת החיובים ואת סכום הדולר שנוסף בעמודת האשראי.
  • רשום את כל הצ'קים שאתה כותב. רשמו את מספר הצ'ק, התאריך, מקבל התשלום (למי אתם כותבים את הצ'ק) וסכום הצ'ק.
  • רשום משיכות או תשלומים שאתה מבצע מחשבון זה. אם אתה מושך כסף מהבנק או מהכספומט, או אם אתה רוכש משהו בחנות או באינטרנט באמצעות כספומט או כרטיס חיוב, רשום את סכום הרכישה. אם יש תשלום עבור השימוש בכספומט, רשמו גם סכום זה.
  • רשום תשלומי חשבונות מקוונים אם שירות התשלום המקוון לחשבונך נותן לך קוד אישור, ייתכן שתרצה לרשום קוד זה בפנקס הצ'קים שלך לצד פרטי מקבל התשלום.
  • רשום הפקדות לחשבונך. אם העסקה משנה את סכום הכסף בחשבונכם, רשמו אותה תמיד!
  השתמש ברישום "פעילות בנק" בפנקס הצ'קים שלך כדי להציג את הזומם הנוסף
  השתמש ברישום "פעילות בנק" בפנקס הצ'קים שלך כדי להציג את הזומם הנוסף, ומאפשר את יתרת רישום השיקים שלך כהלכה.
 4. 4
  תייג את העסקאות שלך. פעולה זו תעזור לך לזכור למה נועדה כל עסקה מתי הגיע הזמן לאזן את פנקס הצ'קים שלך.
  • השתמש בקטגוריות ספציפיות כמו אוכל, שירותים, משכנתא, סעודה וכו '.
 5. 5
  התאם את הרשומות שלך מדי יום אם אתה משתף חשבון עם מישהו אחר. נסה לגעת איתם לעתים קרובות בנוגע לכל עסקאות שנעשו באמצעות החשבון, כך שתוכל לרשום את התשלומים ואת היתרה הנוכחית של החשבון בפנקסי הצ'קים האישיים שלך.
  • אם אתה מאזן חשבונות מרובים, שמור רישום נפרד לכל חשבון כדי שיהיה קל לעקוב אחריהם.

חלק 2 מתוך 3: איזון פנקס הצ'קים שלך

 1. 1
  חישבו מחדש את היתרה בחשבון באופן קבוע. אתה יכול לעשות זאת לאחר עסקה, או בתדירות נמוכה יותר, כגון כאשר אתה מתיישב לערוך את החשבונות שלך.
  • אם יש לך היסטוריה של צ'קים שהוקפצו או חשבון מופרז, עליך לחשב מחדש את היתרה שלך לאחר כל עסקה או כל עסקה אחרת.
  • הפחת את סכום ההוצאה, התשלום, המחאה או משיכה מהסכום הכולל. כלול העברות מהחשבון בחיסור זה.
  • הוסף את סכום ההפקדה, האשראי או ההעברה לחשבון לסכום הכולל.
  • גרע מהזיכויים שלך את כל החיובים שלך. אתה צריך בסופו של דבר עם מספר חיובי. כתוב את היתרה החדשה לאחר כל עסקה בעמודה הימנית ביותר.
 2. 2
  השלימו את פנקס הצ'קים שלכם. עם הגעת הצהרת הבנק שלך, השווה את רישום הצ'קים שלך לדו"ח שלך ובדוק אילו עסקאות פינו.
  • הוסף ריבית ששילם לך הבנק.
  • הפחת את העמלות שהבנק גבה ממך.
  • בדוק שהעסקאות במרשם החשבונות שלך תואמות את מה שמופיע בדו"ח שלך. וודא שהיתרה הרשומה שלך תואמת את מה שהבנק חושב שיש לך, לא כולל עסקאות שטרם סלקו ואינן רשומות בדוח.
 3. 3
  תקן את כל הטעויות בפנקס הצ'קים שלך. אם אתה מוצא אי התאמות בין המספרים שלך למספרי הבנק שלך, בדוק מהיכן הגיעו ותקן אותם.
  • בדוק שוב את המתמטיקה שלך. וודאו שהוספתם והחסרתם את הכל בצורה נכונה מאחר ופנקס הצ'קים התאזן לאחרונה.
  • חפש עסקאות חסרות. האם שכחת לרשום משהו? האם משהו לא נוקה או שהקלטת משהו שקרה לאחר תאריך ההצהרה?
  • הפחית את היתרה בפנקס הצ'קים שלך מהיתרה בדוח. האם הסכום תואם את הסכום של אחת העסקאות? אם כן, סביר להניח שעסקה זו טרם הונהגה כהלכה.
  • אם להפרש בין היתרה בפנקס הצ'קים שלך ליתרה בדו"ח שלך יש מספר גרוש אחיד, חלק את ההפרש ב -2. האם הסכום החדש הזה תואם לסכום של אחת העסקאות? אם כן, אותה העסקה התווספה כנראה במקום הפחתה או להיפך.
  אם ההפרש בין היתרה בפנקס הצ'קים שלך לבין היתרה בהצהרה שלך כולל מספר שווה של פרוטות
  אם ההפרש בין היתרה בפנקס הצ'קים שלך לבין היתרה בהצהרה שלך כולל מספר שווה של פרוטות, חלק את ההפרש ב -2.
 4. 4
  קבע אם כל המחאות שלך אושרו. לא ניתן להוציא את הכסף שהוצא עבור המחאות ותשלומים אחרים באופן מיידי. אם לדעתך צ'ק או תשלום אחר טרם נמחק, הפחית את סכום הצ'ק מיתרת הבנק ובדוק אם הוא תואם לשלך.
  • אחת הדרכים להישאר עם זה היא לבדוק את חשבונך באופן קבוע ולשים סימני ביקורת לצד כל צ'ק שכבר נוקה.
 5. 5
  הודע לבנק שלך אם אתה חושב שיש חיובי הונאה בחשבונך. התקשר או בקר בבנק שלך כדי לדון בחיובים או חיובים חשודים שאינם מחושבים בספר הצ'קים שלך ואינך זוכר שביצעת ודיון באפשרויות החזר אפשריות.
  • הקפד תמיד לדווח על כל חשד להונאה בחשבונך, גם אם זה עלול בסופו של דבר להיות חיוב שפשוט שכחת ממנו או השלכת עליו את הקבלה.
 6. 6
  סיים את האיזון. ברגע שהכל מאוזן, ייתכן שתרצה לשרטט קווים כפולים מתחת לסכום המאוזן בפנקס הצ'קים שלך. כך בפעם הבאה שאתה הולך לאיזון יש לך מושג לגבי הסכום הנכון האחרון הידוע במרשם שלך.
  • זה גם יזכיר לך היכן שגיאה בפנקס הצ'קים בפעם הבאה שתאזן את פנקס הצ'קים שלך.

חלק 3 מתוך 3: הבנת החשיבות של פנקס צ'קים מאוזן

 1. 1
  דע כי בנקים יכולים ו לעשות טעויות איפור. איזון פנקס הצ'קים שלך כנראה נראה כמו משהו שרק סבא שלך עושה בעידן המודרני של ימינו. אך אנשים אחראים כלכלית רבים עדיין מאזנים את פנקס הצ'קים שלהם, כך שבמקרה הנדיר הבנק מבצע שגיאה, תוכלו לזהות אותה ולתקן אותה.
  • חשוב על זה: אם כל מה שאתה עושה זה להסתכל על הצהרת הבנק או כרטיס האשראי שלך כדי לוודא שהעסקאות החודשיות שלך נכונות, סביר להניח שיהיה קשה לדעת אם הבנק שלך טועה. והטעות שלהם תהיה אז ההפסד שלך.
 2. 2
  הוצא פחות על ידי מעקב אחר ההוצאות שלך. מכיוון שאתה יודע בדיוק מה יש לך בחשבון הבנק שלך על סמך פנקס הצ'קים המאוזן שלך, תוכל לתקצב את הכסף שלך בקלות ולהימנע מהוצאת כסף שאין לך על דברים שאתה לא צריך.
  • שמירת מערכת היחסים שלך עם הכסף שלך כנה תמנע ממך להוציא יתר על המידה או תחת תקצוב ותעזור לך לחסוך.
  אם אתה צריך לאזן את פנקס הצ'קים שלך
  אם אתה צריך לאזן את פנקס הצ'קים שלך, רשום את כל העסקאות שלך על הנייר הריק והמרופד שמגיע עם ההמחאות שלך, המכונה פנקס השיקים.
 3. 3
  למנוע צ'קים קופצים ודמי בנק מיותרים. אם אתה כותב צ'ק, רוב הסיכויים שלא תהיה לפניך את דוח הבנק הנוכחי שלך, כך שאולי לא תדע כמה כסף יש לך בחשבונך. קיום פנקס צ'קים מאוזן יעזור לך לקבוע אם יש לך את הכספים הדרושים כדי לכתוב את הצ'ק ולהרגיש בטוח שהצ'ק לא יקפוץ.
  • רוב הבנקים גובים עמלת צ'קים קופצים. בנקים מסוימים מוותרים על עמלות אם הוגדר פיקדון ישיר למשכורת. שאל את הבנק שלך אם אינך בטוח לגבי העמלות שהוא גובה.
  • זכור שיקים שהופקדו, תלוי בסכום, ייקח קצת זמן ל"הודעה "; כלומר, ייתכן שהכסף לא יופיע בחשבונך באופן מיידי. חלק מהבנקים מציעים אשראי זמני מההפקדה, כגון שחרור של 220 € או 750 € מהכספים והחזקת הסכום הנותר למשך 2 - 5 ימי עסקים, וחלקם אינם מציעים אשראי זמני.

טיפים

 • איזון פנקס הצ'קים שלך הוא הזדמנות מצוינת לסכם את סכום הכסף שאתה מוציא בכל חודש ולחפש דרכים בהן תוכל לחסוך כסף בחודש הבא.

אזהרות

 • אופן העסקה הבטוח ביותר עבור רישום השיקים שלך הוא המחאות נייר. עד שבנקים מתארים "רישום כרטיסי צ'קים", המחאות נייר הן הדרך הקלה והבטוחה ביותר לבנק.

שאלות ותשובות

 • האם כבר הופחתו מחשבוני צ'קים שנקראים בהמתנה?
  הם לא הופחתו, אך הכסף הזה נמצא בהמתנה ומחכה שינוכה והוא אינו זמין לשימושך. אז כדאי פשוט להתייחס אליהם כמנוכים.
 • מדוע יתרת חשבונות הבנק שלי אינה משקפת את הסכום שיש לי להוציא?
  הצהרת "זמין להשקעה" קשורה לנקודת זמן מסוימת. שינויים בחשבונך מתרחשים לרוב בין זמן הדפסת הדואר ושליחתו בדואר לבין הזמן שקיבלת אותו בדואר המהווה את האי-התאמה.
 • אם אני רושמת פיקדון במרשם שלי ביום האחרון של החודש והבנק לא מציג את ההפקדה עד לחודש הבא, איך אני מטפל בזה?
  בתאום חשבונך, תראה מקום בדוח הבנק להצגת פיקדונות שטרם אושרו על ידי הבנק. זה יאפשר לך לאזן את חשבונך.
 • האם לאדם יכול להיות שני חשבונות שונים באותו בנק?
  כן. לרוב הבנקים יש חוקים שונים בנושא זה, ולחלקם יש אפשרויות מועילות לשמור על חשבונות ישרים, כמו לסמן חשבון אחד כ"משכנתא "ואחר" הכסף של אמא ".
 • בעלי חזר חודשיים לאחור ומחק ערכים כשהגשתי אותם; הוא רוצה שהערכים שהוגשו לאחר שנכתב הצ'ק. איזון נכון, אני לא חושב שהסדר חשוב. עושה את זה?
  כנראה שזה חשוב לבעלך, אבל זה לא משנה לבנק. אם פנקס הצ'קים שלך מתאזן, אתה עושה עבודה טובה. עם זאת, הגשת רשומות ביום כתיבת הצ'ק כנראה בטוחה יותר.
 • האם עלי להתחיל ביתרה שנרשמה בדוח שלי?
  כן. חשוב מאוד בעת שימוש בהצהרה כדי לוודא שהיתרות שפורסמו תואמות בין חודש לחודש.
 • בעת שימוש בכרטיס חיוב לרכישת משהו, החברה עשויה לגבות 0,70 אירו מחשבונך ואתה צריך לחכות כדי לראות את סכום החיוב בפועל. כמה זמן זה לוקח ולמה הם עושים זאת?
  שליחת חיוב קטן בתחילה בכרטיס אשראי או חיוב היא לרוב תהליך האבטחה של הספק בכדי להבטיח שהתשלום המאוחר יתקבל. משך הזמן שבין החיוב בפועל לדוח החיוב תלוי בזמן העיבוד של הספק ורשת הכרטיסים.
 • כיצד אוכל לחפש צ'ק?
  אם אתה מבצע חיפוש פיזי אחר המחאה חסרה, שמור את כל הצ'קים שהוחזרת בסדר מספרי וסרוק במהירות את ההמחאות אחת אחת. לרוב תוכנות הבדיקה יש תכונת חיפוש שתאפשר חיפושים לפי תאריך, מקבל תשלום או סכומים. פנה לבנק שלך לקבלת ייעוץ כיצד לבצע חיפוש עם התוכנה שלהם.
 • האם כאשר אני משתמש בטופס בחלק האחורי של ההצהרה שלי כדי לאזן את חשבון השובר שלי, האם אני מתחיל ביתרת ההתחלה או ביתרת הסיום של ההצהרה?
  ראשית, אינך מאזן את חשבון השובר שלך אם יש לך את ההצהרה שלך. אתה בודק אם קיימים רישומים ובדיקות שלא הוסרו. לאחר מכן עדכן את פנקס הצ'קים שלך כדי להציג כספים זמינים מדויקים כדי לא להקפיץ צ'קים. אם השתמשת נכון במרשם השיקים שלך, קל יהיה לעדכן את זה. התחל על ידי סימון כל ההמחאות שלך שניקו בפנקס הצ'קים שלך. לאחר מכן, השתמש ביתרת הסיום שלך בדוח חשבונך, והחסר כל המחאות שלא נוקו. אלה הכספים הזמינים החדשים שלך. השתמש ברישום "פעילות בנק" בפנקס הצ'קים שלך כדי להציג את הזומם הנוסף, ומאפשר את יתרת רישום השיקים שלך כהלכה.
 • כיצד אוכל לחשב משיכות אוטומטיות מחשבוני?
  משיכות אוטומטיות ניתנות לחיזוי: הן יוצאות מחשבונך באותו יום בכל חודש (או, במידת הצורך כדי לשנות ימים, התנאים שלך יתארו בדיוק כיצד ישתנה התאריך) ולרוב הם באותו הסכום. זה תלוי בך אם ברצונך להזין אותו במרשם כמה ימים מראש - להזכירך שהוא מגיע - או לחכות ליום העסקה. עם זאת, יש להזין אותה תמיד, בדיוק כמו כל עסקה אחרת. אם ניתן לצפות את הסכום, תוכלו מיד לרשום את הסכום במרשם. אם לא, הזן את העסקה והשאיר את סכום החיוב והיתרה המעודכנת ריקים; לאחר מכן, המשך לבדוק את חשבונך כדי לראות את הסכום שהוצא מחשבונך.

תגובות (5)

 • kassandrabosco
  הרעיון לאזן בין כל פנקס צ'קים ולהיות מאורגן יותר לעקוב אחר ההוצאות שלי. למעשה, למאמר זה יתרונות מרובים. תודה.
 • tsimonis
  אלה חיי היומיום, אז זה היה רענון טוב.
 • clairehudson
  מאמר זה נותן נהלים ברורים. תודה רבה לך.
 • clifford13
  מאמר נהדר. נהנתי לקרוא אותו. כתושב בריטניה מעולם לא למדתי מה המשמעות באמת לאזן פנקס צ'קים. אחרי שקראתי את זה אני חושב שאני הולך להתחיל. אני חושב שזה יעזור לי לשמור על השליטה על הכספים שלי.
 • melisa30
  מאמר זה שותף עם התלמידים בכיתת הבנקאות והפיננסים שלי. המאמר נתן מדריך מקיף לשימוש יעיל בפנקס הצ'קים יחד עם פנקס הצ'קים. עבודה מצויינת מצידך. תודה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail