כיצד למלא פנקס צ'קים?

כדי למלא פנקס צ'קים, פתח את רישום פנקס הצ'קים שלך לדף הראשון וכתב את יתרת ההתחלה שלך בשורה העליונה. בכל פעם שאתה כותב צ'ק, רשום את מספר הצ'ק, תאריך העסקה, שם הנמען או לשם מה שימש הצ'ק וסכום הצ'ק. הפחית את סכום הצ'ק מהיתרה שלך. בכל פעם שאתה מפקיד כסף לחשבונך, מלא את הרישום עם התאריך שממנו הגיע הכסף ואת סכום ההפקדה, ואז הוסף סכום זה ליתרה שלך. המשך לקרוא לקבלת ייעוץ מבודקנו בנוגע לכמה זמן עליכם לשמור על רישום פנקסי הצ'קים!

כדי למלא פנקס צ'קים
כדי למלא פנקס צ'קים, פתח את פנקס הצ'קים שלך לדף הראשון וכתב את יתרת ההתחלה שלך בשורה העליונה.

פנקס הצ'קים שלך כולל לא רק את ההמחאות שלך, אלא גם פנקס צ'קים כדי לעקוב אחר ההמחאות וההפקדות שלך. בכל פעם שאתה כותב צ'ק או מפקיד כסף בחשבונך, עליך לרשום אותו בפנקס הצ'קים שלך כדי לעקוב אחר כמה כסף הוצאת וכמה עדיין יש לך. שמירת רישום הצ'קים שלך מעודכנת תקל גם על איזון פנקס הצ'קים שלך מול דוח הבנק החודשי שלך. להלן הוראות למילוי פנקס צ'קים כדי לעדכן אותו.

חלק 1 מתוך 3: הזנת המידע הדרוש

 1. 1
  השג פנקס רישומי צ'קים. היית צריך לקבל אחד או שניים כאלה כאשר הזמנת את ההמחאות שלך. אם לא, הבנק שלך ייתן לך בחינם.
 2. 2
  הזן את ההפקדה הראשונית בעמוד הראשון. ברשומות צ'קים רבות תמצאו תיבה לכך בפינה הימנית העליונה בשורה עם תוויות העמודות. סכום זה הוא היתרה ההתחלתית שלך. אם המרשם שלך לא כולל תיבה כזו, כתוב את המילים "יתרת התחלה" בשורה הראשונה תחת תיאור העסקה והזן את יתרת ההתחלה בתיבה בצד ימין.
  • אם מילאת בעבר רישום צ'קים והתחלת חדש, סכום זה הוא יתרת ההעברה שלך מרשם השיקים הקודם.
 3. 3
  הזן את מספר הצ'ק. זה יהיה בשטח בקצה השמאלי. מספר השיק שלך נמצא בפינה הימנית העליונה של השיק שלך. אם אתה מקליט רכישת כרטיס חיוב, אתה יכול להשאיר את השדה ריק, או לכתוב "DBT" בשדה.
 4. 4
  רשום את תאריך העסקה בשדה התאריך. זה יהיה התאריך בו כתבת את הצ'ק, השתמשת בכרטיס החיוב שלך או ביצעת הפקדה. רשום תמיד צ'קים במרשם שלך בזמן שאתה כותב אותם.
להלן הוראות למילוי פנקס פנקסי צ'קים כדי לעדכן אותו
להלן הוראות למילוי פנקס פנקסי צ'קים כדי לעדכן אותו.

חלק 2 מתוך 3: רישום עסקאות

 1. 1
  כתוב את הפרטים בתיאור שדה העסקה. ברכישה של צ'ק או כרטיס חיוב, זה האדם או העסק אליו כתבת את הצ'ק (המקום בו הוצאת את כספך), הסיבה שנרשמה בשורת התזכורת של הצ'ק, או שילוב כלשהו של השניים. עבור פיקדון, זה האדם או העסק שנתנו לך את הכסף, או, אם אתה מקבל ריבית על חשבון נושא ריבית, המילה "ריבית".
 2. 2
  מלא את הכמות. זה יכול להיות מהפקדה, תשלום או משיכה. רוב מרשמי הצ'קים מספקים עמודות נפרדות לרישום תשלומים או משיכות והפקדות. אם אתה מקליט תשלום בכרטיס חיוב למסעדה, אל תשכח לכלול את סכום הטיפ.
  • רשום את סכום התשלום שלך. זה יכול להיות מכתיבת צ'ק, באמצעות רכישת כרטיס חיוב או עמלה שגובה הבנק שלך. הזן זאת בעמודה תשלום / משיכה. עמודה זו נמצאת מיד מימין לשדה תיאור העסקאות, ואחריה עשויה להיות עמודה צרה ובלתי מסומנת, בה תוכלו לבדוק את ההמחאות המדווחות כפי שהוסרו בדוח הבנק החודשי.
  • רשום את סכום ההפקדה שלך או תשלום ריבית בעמודה ההפקדה. עמודה זו נמצאת מימין לעמודות תשלום / משיכה וצ'ק-אאוט.
 3. 3
  חישבו ורשמו את היתרה החדשה שלכם. מחסירים את סכום כל תשלום או משיכה מהיתרה הנוכחית, או מוסיפים את סכום כל פיקדון או תשלום ריבית ליתרה הנוכחית. רשום את היתרה החדשה ברווח בעמודה יתרה בקצה הימני ביותר מתחת ליתרה הקודמת.
  • דאג לאזן את פנקס הצ'קים שלך באופן קבוע, כך שהמספרים שלך יהיו תמיד מדויקים.
אלא גם פנקס צ'קים כדי לעקוב אחר ההמחאות וההפקדות שלך
פנקס הצ'קים שלך כולל לא רק את ההמחאות שלך, אלא גם פנקס צ'קים כדי לעקוב אחר ההמחאות וההפקדות שלך.

חלק 3 מתוך 3: ניהול רשומות טובות

 1. 1
  שמור את כל רישומי פנקס השיקים במשך שבע שנים לפחות. תזדקק למידע זה אם המסים שלך נבדקים אי פעם או אם יש לך סכסוך תשלומים עם מישהו שכתבת לו צ'ק. שמור את הרישומים באותו קובץ עם פרטי מס ההכנסה השנתיים שלך ותמצא אותו בקלות אם אתה זקוק לו.
 2. 2
  כתוב צ'קים לתרומות צדקה. במקום להשתמש בכרטיס אשראי או במזומן, אם אתה כותב צ'ק לתרומות צדקה, יהיה לך את כל המידע שאתה צריך בפנקס הצ'קים שלך כדי לרשום סכומים אלה בדוחות המס שלך. תוכלו להקיף את הרישום במרשם, להשתמש בסימון סימון או לכתוב "תרומה" לצד שם הארגון.
 3. 3
  קבל פנקסי צ'קים עם עותק פחמן. אם אתה כותב באופן שגרתי מספר רב של צ'קים, כדאי להזמין פנקסי צ'קים המפיקים עותק פחמן בזמן כתיבתם. זה ייתן לך תיעוד למקרה שתשכח לרשום צ'ק.
שמירת רישום הצ'קים שלך מעודכנת תקל גם על איזון פנקס הצ'קים שלך מול דוח הבנק החודשי שלך
שמירת רישום הצ'קים שלך מעודכנת תקל גם על איזון פנקס הצ'קים שלך מול דוח הבנק החודשי שלך.

טיפים

 • יש אנשים שממלאים את פנקס הצ'קים שלהם על ידי דילוג על שורה בין כל עסקה. זה מאפשר להם לקרוא את הרישום שלהם ביתר קלות ומאפשר להם גם להשתמש במרחב השדה יתרה מתחת ליתרה הקודמת כדי לרשום את סכום העסקה, מה שמקנה להם יישור אנכי של המספרים להוספה או לחיסור.
 • אם אתה משתמש בכרטיס החיוב שלך לעתים קרובות, הרגל לרשום רכישות של כרטיסי חיוב בפנקס הצ'קים שלך ברגע שאתה חוזר הביתה. אם זה לא עובד בשבילך, שמור את כל הקבלות בארנק שלך והקליט אותם ברגע שתקבל את ההזדמנות.
 • לרבים קל יותר להשתמש בפנקס צ'קים אחר לכל שנה קלנדרית.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל למלא רשומת הפקדה?
  שימו לב לתאריך ולסכום ההפקדה. כדאי גם לציין את מקור הכסף, אם זה לא מקור שחוזר על עצמו באופן קבוע.
 • כיצד אוכל למלא את השיק הריק?
  אם אתה מתכוון לצ'ק חדש שאינו בשימוש, ציין את התאריך, את שם מקבל התשלום, הסכום המשולם (בספרות ובמילים), חתימת המשלם, ו (אופציונלי) תזכיר המציין את מטרת הצ'ק. אם אתה מתכוון למה שמכונה בדרך כלל "צ'ק ריק", פשוט מלא את הסכום שיש לשלם (בספרות ובמילים).
 • מה עלי למלא בעת איזון רישום הצ'קים שלי?
  ציין את כל ההפקדות או הזיכויים, כמו גם כל המחאות והמשיכות.
 • האם אני מכניס את ההפקדות שלי לרשם העסקאות שלי?
  אם תבחר להשתמש במרשם העסקאות שלך כדי לעקוב אחר יתרת חשבונך, עליך לרשום כל עסקאות בחשבון, כולל הפקדות. עם זאת, אין צורך להשתמש ברישום העסקאות שלך, ואנשים רבים כיום בוחרים לעקוב אחר יתרתם באמצעות בנקאות מקוונת או שיטות אחרות במקום זאת.

תגובות (1)

 • elvie54
  זה היה ברור ותמציתי. תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail