איך לפדות צ'ק שהופך לשני אנשים?

כדי לפדות צ'ק שנעשה לשני אנשים, ראשית התבונן בשורה "לשלם ל-" כדי לראות כיצד נכתב הצ'ק. אם השמות מופרדים בפסיק, "או", "ו / או," או כלום, אתה יכול לאשר ולפרוע את הצ'ק בעצמך. כדי לפדות צ'ק עם שני שמות מופרדים על ידי "ו", פנה לבנק שלך או למוסד הפיננסי שלך, שכן לכל בנק יש את הכללים שלו לגבי זה. ככל הנראה תצטרך לאשר את הצ'ק ולגרום גם לצד השני לאשר אותו. כמו כן, אתה והאדם האחר יצטרכו ללכת יחד לבנק כדי לפדות את הצ'ק. כדי ללמוד כיצד לפדות צ'ק שנעשה לשני אנשים אם האדם האחר אינו זמין, בכלא או מת, המשך לקרוא!

אתה יכול לפדות את הצ'ק בבנק שלך או בבנק שהצ'ק נערך ממנו
אתה יכול לפדות את הצ'ק בבנק שלך או בבנק שהצ'ק נערך ממנו.

הכללים לפדיון צ'ק ל -2 אנשים משתנים בהתאם לבנק וכן לאופן כתיבת הצ'ק. כל אדם יכול לפדות צ'קים שמבוצעים לכל אדם באמצעות המילה "או". אם הצ'ק בוצע לשני האנשים באמצעות המילה "ו", אז שני הצדדים צריכים לפדות אותו. חשוב להבהיר את הכללים מול הבנק תחילה כדי לברר מה עליכם לעשות על מנת להבטיח שהצ'ק יתפנה. לאחר מכן, התמודד עם מחסומים כלשהם, כגון על ידי קבלת חתימת האדם האחר. לרוב הצ'קים די קלים לטפל כל עוד אתה מודע לכללי הבנק.

שיטה 1 מתוך 3: סליקת צ'קים שנכתבו לכל אחד מהאנשים

 1. 1
  בדוק את התשלום לשורה עבור המילה "או". אם המשלם כתב "או" או "ו / או" בין השמות, אזי לא יהיה בעיה לפדות את הצ'ק. בנקים מתייחסים לצ'קים מסוג זה כתשלום לכל אחד מהשםים הרשומים. ברוב המקרים, אתה אפילו לא צריך לעשות שום דבר מיוחד כדי לקבל את הצ'ק במזומן. התייחס אליו כמו לבדיקה שנעשתה לאדם יחיד.
  • אם המשלם רשם את השמות בלי שום מילה ביניהם, זה נהיה קצת יותר מסובך. בדרך כלל, בנקים מאפשרים לכל אחד מהם לפדות את הצ'ק, אך הכללים יכולים להשתנות ממקום למקום.
 2. 2
  חתום על גב הצ'ק. כתוב את שמך בסעיף האישור בגב הצ'ק. רק אחד מהאנשים הרשומים בתשלום לשורה צריך לחתום עליו בכדי להפוך אותו לתוקף. ברגע שאותו אדם יחתום עליו, הם יכולים לפדות אותו בכל דרך שהוא מעדיף.
  • לפני שתנסה לפדות את הצ'ק, כדאי לך לנקות את האוויר עם האדם האחר שרשום עליו. הם עשויים להרגיש זכאים לחלק מהכסף.
 3. 3
  קח את הצ'ק לבנק כדי להחליף אותו במזומן. אתה יכול לפדות את הצ'ק בבנק שלך או בבנק שהצ'ק נערך ממנו. הטלפר יוכל להבהיר את כללי הבנק לפני שיאשר את הצ'ק ביד ויתן לך את הכסף.
  • הביאו תעודה מזהה שהונפקה על ידי הממשלה, כמו רישיון נהיגה או דרכון. ודא שהוא כולל את הדיוקן והחתימה שלך. מצפה מהטלר לבקש ממנו לאמת שאתה האדם שרשום בצ'ק.
  • כשאתה מקבל צ'ק מבלבל, כמו למשל בו שמות מופרדים בפסיק, פדה אותו באופן אישי. תן לגורם לאמת זאת כדי שלא תקבל עמלות בלתי צפויות מכספומט.
 4. 4
  השתמש בכספומט או באפליקציה לנייד כדי להפקיד את הצ'ק. אם אינך זקוק לכסף מיד, תוכל להפקיד את הצ'ק במקום לפדות אותו. עבור לבנק שלך להפקיד את הצ'ק באמצעות כספומט או השתמש בסמארטפון שלך להפקדת השיק באופן מקוון.
  • כדי להשתמש באפליקציה לנייד, עליך להיות בעל חשבון בבנק. וודא ששם החשבון תואם לזה שבמחאה. האפליקציה מפקידת את הצ'ק בחשבון.
כיצד אוכל לפדות או להפקיד צ'ק זה
כיצד אוכל לפדות או להפקיד צ'ק זה?

שיטה 2 מתוך 3: טיפול בבדיקות שנכתבו לשני האנשים

 1. 1
  עיין בתשלום לשורה כדי לראות אם השמות מופרדים על ידי "ו. " אם המילה "ו-" קיימת, ההמחאה שייכת לשני האנשים הרשומים. אינך יכול לפדות צ'ק מסוג זה בעצמך. פירוש הדבר שעליך ליצור קשר עם האדם האחרים הרשומים בכדי לתאם ביקור בבנק. אין דרכים חלופיות לפדות צ'קים מסוג זה.
  • הקפידו לנסות לבצע צ'קים במזומן בצורה לא נכונה. אם זה מוגדר במיוחד לשני האנשים, צפה מהבנקים להיות ערניים לגבי הונאות. הם לא יאשרו את הצ'ק.
 2. 2
  האם שני האנשים יאשרו את הצ'ק. שני האנשים צריכים לחתום על שמם בגב הצ'ק. ודא ששני השמות הם קריאים וממוקמים בקטע האישור למעלה. השמות צריכים להיות תואמים את אלה שנכתבו בחזית, אחרת הבנק עלול לדחות את הצ'ק, מה שיאלץ אותך לבקש מהמקבל לכתוב אותו חדש.
  • אם שמך איות שגוי, חתום תחילה על שמך באיות שגוי ואז חתום עליו בפעם השנייה בצורה הנכונה.
 3. 3
  קבעו ביקור משותף בבנק לפירעון הצ'ק. אם אין לך חשבון משותף לעבוד איתו, תצטרך ללכת לבנק. שני האנשים צריכים ללכת יחד, אחרת הבנק לא יפרוש זאת. שוחח ישירות עם מספר כדי למנוע בעיות ודמי פוטנציאליים.
  • אם שני האנשים אינם יכולים להיות בבנק בו זמנית, אינך יכול לפדות את הצ'ק. בדרך כלל, הפיתרון הטוב ביותר הוא לבקש מהמשלם לשכתב את הצ'ק.
 4. 4
  הציגו למזהה את תעודת הזהות במידת הצורך. כל אדם בצ'ק צריך להיות בעל תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה. בחר שם אחד עם שמך, דיוקנך וחתימתך כדי לעזור לגורם לאמת את זהותך. נסה למשל להשתמש ברישיון נהיגה או בדרכון. לאחר שהטלר מאמת את המידע, הוא מפקיד את הצ'ק לחשבון שבחרת.
  • אינך יכול להביא את תעודת הזהות של האדם האחר. הם צריכים להיות שם איתך כדי להציג את תעודת הזהות שלהם בפני המספר.
  • בנקים מסוימים עשויים אפילו לבקש ממך לאשר את הצ'ק באופן אישי. זה לא נדיר, אבל זה קורה לפעמים עם צ'קים מבלבלים או בעלי ערך.
 5. 5
  להפקיד את השיק בחשבון משותף כחלופה. בחר חשבון שגם אתה וגם האדם האחר משתף, אם אפשר. זו הדרך הפשוטה ביותר לטפל בבדיקה. מכיוון ששני השמות מופיעים בחשבון, הבנק מקבל את הצ'ק באופן אוטומטי. בנקים רבים ואיגודי אשראי מאפשרים לך להפקיד בדרך זו צ'קים משותפים באמצעות אפליקציות או כספומטים ניידים.
  • זכור כי עליך להיות בעל חשבון משותף. לא משנה באיזה בנק תבחר, אלא בחר בנק נגיש וקח את הצ'ק לשם.
  • זכור כל כללים מיוחדים שיש לבנק שלך. לדוגמא, לבנקים גדולים יש תקנות לפיהן עליכם להחזיק חשבון משותף בכדי לפדות החזר מס.
  • יש לזכור כי כל מי שיש לו גישה לחשבון יכול למשוך את הכסף. לא תוכל לפדות את זה בבנק. יש להפקיד אותו.
עבור לבנק שלך להפקיד את הצ'ק באמצעות כספומט או השתמש בסמארטפון שלך להפקדת השיק באופן מקוון
עבור לבנק שלך להפקיד את הצ'ק באמצעות כספומט או השתמש בסמארטפון שלך להפקדת השיק באופן מקוון.

שיטה 3 מתוך 3: התגברות על מחסומים

 1. 1
  התקשר לבנק אם יש לך שאלות. אם הצ'ק נכתב בצורה מבלבלת או שאינך בטוח היכן לפדות אותו, פנה אל הבנק. קרא את המספר את המידע בשורת "שלם ל" כדי לברר אם האדם האחר צריך להיות שם כאשר אתה מזומן את הצ'ק. שאל גם איזה הוכחת זהות אתה צריך להביא.
  • אתה יכול לפנות לבנק שערך את הצ'ק או לבנק שיש לך חשבון.
 2. 2
  בקש מהמשלם לשכתב את הצ'ק אם אינך יכול לפדות אותו. הדרך העיקרית לתקן את הבעיה היא באמצעות בדיקה חדשה. בקש מהמשלם הפעם את המילה "או" בין השמות. אם זה לא אפשרי, שכנע את המשלם לפצל את הסכום ולכתוב צ'קים נפרדים המופנים לכל אדם.
  • קבלת משופץ הצ'ק יכול להיות מטרד, במיוחד אם אתם מתמודדים עם משהו כמו החזר מס מן הממשלה. עם זאת, זו הדרך היחידה להבטיח שהבנק מקבל את הצ'ק.
  • לדוגמה, אם האדם שנמצא ברשימה נמצא בכלא, חסר יכולת או שכבר אין לך קשר איתם, מוטב לך לבקש בדיקה חדשה.
 3. 3
  קבל ייפוי כוח נוטריוני אם האדם האחר אינו מסוגל לחתום. זו אפשרות אם האדם האחר אינו יכול לפרוע את הצ'ק מסיבות פיזיות או רפואיות, בין היתר. כדי להשיג ייפוי כוח, הורד טופס ייפוי כוח והאדם האחר יחתום עליו. הגש אותו למחלקת הכספים והמיסוי של המדינה שלך כדי להכשיר אותו. ייפוי הכוח נותן לך אישור לטפל בעניינים כספיים בשמו של האדם האחר, הכולל פדיון צ'קים.
  • לדוגמא, אם האדם האחר הוא קשיש או בכלא, אז שיש לו ייפוי כוח יכול לתת לך את הזכות לפדות צ'ק עם שמו.
  • טופס ייפוי הכוח צריך להיות חתום ומאושר על ידי מבוגר אחר. פנה לעורך דין שיסייע בטיפול בחלק זה.
כדי לפדות צ'ק שנעשה לשני אנשים
כדי לפדות צ'ק שנעשה לשני אנשים, ראשית התבונן בשורה "לשלם ל-" כדי לראות כיצד נכתב הצ'ק.

טיפים

 • לבנקים יש כללי בדיקת מזומנים כדי למנוע הונאות ולהגן על עצמם מפני התדיינות משפטית. בנקים קטנים יותר ואיגודי אשראי עשויים להיות סלחניים יותר, במיוחד אם הם מכירים את שני השמות המופיעים בשיק.
 • זכור כי אינך יכול להפקיד צ'ק עם שמו של מישהו אחר אלא אם כן זה עבור ילדך הקטין.
 • אם שמך מאוית בצורה שגויה בשיק, חתום עליו באיות שגוי. לאחר מכן, חתמו עליו בפעם השנייה עם האיות הנכון.

אזהרות

 • ניסיון לפדות צ'ק במרמה יכול להכניס אותך לצרות משפטיות. אל תנסה להערים על הבנק לקבל צ'ק כשאתה זקוק לחתימה של מישהו אחר עליו.

שאלות ותשובות

 • האם חתימה שנייה צריכה להיות בבדיקה כאשר היא אומרת בטיפול?
  לא, בדרך כלל אתה יכול לפדות את הצ'ק לבד כל עוד שמך מופיע עליו. החלק "בטיפול" מציע שהצ'ק נועד להשתמש בו לטיפול במישהו אחר, כך שהבנקים מאפשרים לך לפדות אותו.
 • בעלי נמצא בכלא ומקבל המחאות עבודה של העובד והוא נתן לי ייפוי כוח לפדות אותם. האם אני צריך שהוא יאשר לי את הצ'ק? והאם אוכל לפתוח לו חשבון עם הצ'ק?
  זו לא בעיה אם יש לך חשבון משותף. אם כן, וודא כי ייפוי הכוח שלך חוקי ומוכר על ידי הבנק. בנקים מסוימים יכולים להקפיד על כך. יתכן שתצטרך לגרום לו לאשר את ההמחאות. הם גם יאפשרו לך לפתוח חשבון אם יש לך ייפוי כוח ותעודת זהות.
 • כיצד אוכל להרים אחיזה בצ'ק?
  בדרך כלל כל שעליך לעשות הוא לחכות מכיוון שההחזקה היא מעט יותר מהבנק שמעבד את הצ'ק. בנקים אינם רשאים להחזיק את הצ'ק ללא הגבלת זמן. אם ברצונך להאיץ את התהליך, פנה לבנק כדי לבדוק אם יש משהו שאתה צריך לעשות.
 • קיבלתי בדיקת החזר עבור הוריי שנפטרו בשני שמותיהם. כיצד אוכל להפקיד אותו באופן חוקי? אני מנהל העיזבון.
  אם אתה המוציא לפועל, לא תהיה לך בעיה גדולה לפדות את זה. דבר עם הבנק. בדרך כלל הם דורשים תעודת פטירה ואז מקימים חשבון שיעזור לך להתמודד עם זה. לאחר מכן תוכל לחלק את הכספים לחשבונך כמבצע.
 • קיבלתי צ'ק ביטוח לבתי עם שמי ושם אביה. אנחנו לא גרים ביחד, אבל הם שמו אותו מתחת לכתובת שלי על הצ'ק. האם זה לא חוקי?
  אם על פוליסת הביטוח שמו, אז בגלל זה הם כתבו את זה ככה. יתכן שהם לא ידעו את המצב או היו מחויבים באופן חוקי לכלול אותו. זה לא חוקי מצידם, אך ייתכן שתצטרך לבקש מהם לשכתב את הצ'ק.
 • מימנתי מחדש חוב ושלחו לי צ'ק לתשלום חברת כרטיסי אשראי, אבל עכשיו אני לא רוצה לשלם את הכרטיס הזה. מה אני יכול לעשות?
  אתה יכול לנסות לפדות את הצ'ק ולשמור את הכסף, אך להיות מודע לכל השלכות משפטיות. חברת כרטיסי האשראי עשויה לבוא אחריך כדי להשיג את כספם. אם הם זכאים לכך מבחינה משפטית, לא תהיה לך ברירה רבה.
 • קיבלתי בדיקת מס הכנסה עם שלי ושם בן / בת הזוג שלי. הוא כלוא ולא יכול לחתום על הצ'ק. הוא גם לא נמצא בחשבון הבנק שלי. כיצד אוכל לפדות או להפקיד צ'ק זה?
  נסה להפקיד אותו תחילה בחשבון משותף. אם זו לא אפשרות, ייתכן שתצטרך לבקש מהממשלה לשכתב את הצ'ק. עם זאת, שאל את הבנק תחילה, מכיוון שיש להם דרך שתוכל לעזור לך לעשות זאת מבלי לקבל את חתימתו.
 • בטעות ביצעתי צ'ק-אאוט לעסק. האם אני יכול לעבור את זה ואז להתחיל את השינוי?
  עדיף לך לכתוב צ'ק חדש. גם אם תתחיל אותו, הבנק עשוי להחליט שהוא לא יקבל את הצ'ק. הנימוק שלהם הוא שכל אחד יכול לחצות את המידע בכדי לבצע שינויים, מה שמוביל להאשמות במרמה.
 • קיבלתי צ'ק מס הכנסה על שם שלי ושל אשתי. היא לא מתגוררת באירופה. ניסיתי את כל הבנקים והם אומרים לי שהיא צריכה להיות נוכחת כדי לפדות את הצ'ק הזה. האם יש משהו שאני יכול לעשות על מנת לקבל את זה במזומן?
  יתכן שיהיה לך קצת מזל בשירותי פדיון צ'קים במקום בבנקים. נסה גם איגודי אשראי, מכיוון שהם עשויים לא להיות מחמירים כמו בנקים גדולים. הדרך היחידה היחידה להיות בטוחה היא שיהיה לך חשבון משותף עם שני שמותיך, אבל זה לא יעבוד אם היא לא נוכחת.
 • הפקדתי צ'ק שעלי היה שמי ושם עסק, אבל הייתי האדם היחיד שחתם עליו. הבנק החזיק את הצ'ק למשך 7 ימים. מה קורה לאחר מכן?
  הם יאמתו את הבדיקה ויעבדו אותה. לפעמים לוקח להם כמה ימים להעביר את הכסף. בדרך כלל זו לא בעיה והכסף יופיע בחשבונך לאחר ביטול האחזקה.
שאלות ללא מענה
 • קיבלתי הודעה על בדיקת הסדר לפיה הונפק תשלום. בצ'ק מופיע שמי ושם משרד עורכי הדין. האם משרד עורכי הדין יכול במזומן או להפקיד את הצ'ק ללא חתימתי?
 • יש לי צ'ק שמחולל לעצמי ומתגורר בו. אחרי ששנינו חותמים על הצ'ק, האם ניתן להכניס את הכסף לשני חשבונות נפרדים?
 • כיצד אוכל להפקיד צ'ק שהוכשר לי, לאדם אחר ולחברה?
 • האם בן הזוג שלי יכול להפקיד בחשבון שלו צ'ק שהוצג לשנינו עם "ו" בין השמות אם אין לי תעודה מזהה?
 • קיבלתי בדיקת שירות עם שמי ושם של בעלי לשעבר. אם שנינו תומכים בכך האם אוכל להפקיד אותו במכונת כספומט?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail