כיצד לתקן טעויות שנעשו בעת כתיבת צ'קים?

כדי לתקן טעות קטנה כשאתה כותב צ'ק, כמו לכתוב את התאריך באופן שגוי, ראשית בצע שורה קטנה דרך הטעות שלך. לאחר מכן, כתוב את המספרים או האותיות הנכונים מימין למה שעברת. לסיום, כתוב את ראשי התיבות שלך לצד מה ששינית, ומלא את שאר הצ'ק. אם עשית טעות משמעותית יותר, כמו לכתוב את ההמחאה לאדם הלא נכון או לסכום הלא נכון, כתוב את המילה "בטל" באותיות גדולות וגדולות מהפינה השמאלית התחתונה לצד השמאלי העליון של ההמחאה. לאחר מכן, התחל מחדש עם המחאה חדשה. כדי ללמוד כיצד להקליט צ'ק בטל במרשם הצ'קים שלך, המשך לקרוא!

כדי לתקן טעות קטנה כשאתה כותב צ'ק
כדי לתקן טעות קטנה כשאתה כותב צ'ק, כמו לכתוב את התאריך באופן שגוי, ראשית בצע שורה קטנה דרך הטעות שלך.

אם טעית בעת כתיבת המחאה, זה בדרך כלל הכי בטוח רק לבטל את ההמחאה ולהתחיל צ'ק חדש. אם זו לא אפשרות או שהטעות שלך ניתנת לתיקון, צייר קו מסודר דרך הטעות שלך וכתוב את התיקון ממש מעליה. ראשית את התיקון שלך כדי לאמת אותו. אם אינך בטוח אם הצ'ק שלך יתקבל או לא לאחר שתיקנת אותו, בדוק עם הבנק שלך לפני שתנסה להגיש אותו.

שיטה 1 מתוך 2: תיקון טעויות הניתנות לתיקון

 1. 1
  בדוק אם עשית טעות בתיקון כמו שם שגוי או תאריך שגוי. לעיתים ניתן לתקן סוגים אלה של טעויות כך שהצ'ק עדיין יהיה שמיש. אם כתבת סכום כסף שגוי בסעיף הכתוב, לא ניתן לתקן זאת ולא יתקבל על ידי הבנק.
  • בנקים מסוימים יקבלו טעויות קבועות בצ'קים בעוד שאחרים לא, אז ברר עם הבנק שלך אם אינך בטוח.
  • אם הערך המספרי שלך בתיבה נכון, אך הערך המאוית שגוי, יהיה עליך לבטל את ההמחאה ולכתוב ערך נוסף.
  • אם יש לך ספק, בטל את הצ'ק והתחל חדש רק כדי להיות בטוח.
 2. 2
  חצו את הטעות וכתבו את התיקון על הצ'ק. השתמש בעט כחול או שחור כדי לחצות את הטעות שלך בצורה מסודרת, כגון שם שגוי, תאריך שגוי או סכום צ'ק מספרי שגוי, עם שורה אחת פשוטה. כתוב את התיקון מעל הטעות בצורה מסודרת.
  • הימנע משרטוט החוצה את הטעות - רק קו אחד מוצק יעשה.
  • אם זהו שם שגוי, כתוב את השם שגוי ואת השם המתוקן בגב השיק עם חתימתך.
 3. 3
  כתוב את ראשי התיבות שלך לצד הטעות המתוקנת. כתוב אותם קרוב ככל האפשר לטעות המתוקנת, כך שהבנק נוטה יותר לקבל את התיקון שלך. השתמש במידת שלוש ראשי התיבות שלך (ראשונים, אמצעיים ואחרונים) אם אפשר כדי לציין שאישרת את השינוי.
 4. 4
  שים לב כי ייתכן שהצ'ק שלך לא יתקבל גם לאחר שתיקנת אותו. גם אם תפסיק את טעותך ותתחיל אותה, ייתכן שהבנק שלך לא יתקף אותה. תיקונים מסוג זה פירושם לעתים קרובות שמישהו שינה את הצ'ק מבלי שהבעלים ידע, מה שמוביל את הבנק להאמין שהמחאה שלך אינה אותנטית.
  • אם אתה חושש שהבנק שלך לא יקבל את הצ'ק שלך, התקשר אליו או בקר בו כדי לבקש מהם לפני שתנסה להגיש אותו. לפעמים בנקים יטילו עליכם קנס על שניסיתם להגיש צ'קים שיש לבטל.
בנקים מסוימים יקבלו טעויות קבועות בצ'קים בעוד שאחרים לא
בנקים מסוימים יקבלו טעויות קבועות בצ'קים בעוד שאחרים לא, אז ברר עם הבנק שלך אם אינך בטוח.

שיטה 2 מתוך 2: ביטול המחאה

 1. 1
  השתמש בכלי כתיבה שלא ניתן למחוק. זה כולל עטים שחורים וכחולים או סמן קבוע. הימנע משימוש בעפרון, מכיוון שמישהו יכול למחוק את כתיבתך בקלות ולנסות להשתמש בשיק.
 2. 2
  כתוב את המילה "בטל" באותיות גדולות וגדולות על פני השיק. נסו לגרום לכתיבה שלכם לקחת את כל הצ'ק, ומשמאל לימין. כדי לנקוט באמצעי זהירות נוספים, כתוב את המילה "בטל" במקומות כמו שורת החתימה או תיבת סכום התשלום.
  • כתוב "בטל" גם בגב ההמחאה, אם תרצה בכך.
 3. 3
  רשום את השיק המבוטל במרשם הצ'קים שלך. כתוב את מספר הצ'ק בפנקס הצ'קים שלך, וכתוב לידו הערה קטנה על הסיבה שביטלת את הצ'ק. זה יעזור לך להתחשב בהמחאה בהמשך.
  • לדוגמה, ייתכן שתכתוב בפנקס הצ'קים שלך שמדובר בשיק מס '104 והוא מבוטל מכיוון שהסכום השגוי היה כתוב על השיק.
 4. 4
  צרו עותק מהמחאת הרישומים שלכם במידת הצורך לפני שתשמידו אותה. זה יכול להיות רק עבור הרשומות האישיות שלך, או אם אתה מתכוון להשתמש בו להקמת פיקדון ישיר או חשבון חיוב. השתמש בסורק כדי לסרוק את ההמחאה, או צלם תמונה באמצעות הטלפון או המצלמה.
  • אם אינך זקוק לבדיקה יותר, קרע אותה וזורק אותה לפח.
 5. 5
  כתוב צ'ק חדש באמצעות הצ'ק הבא בספרך. קח את הזמן שלך לכתיבת הצ'ק כדי להיות בטוח שאתה לא עושה טעויות. כלול את כל המידע הנכון ורשום אותו בפנקס הצ'קים שלך לפני מסירתו.
  • בדוק פעמיים כדי לוודא שהסכום המספרי בתיבה סכום התשלום תואם את הסכום שכתבת במילים.
אם הזמנתי צ'קים והחברה שמה את מספר החשבון הלא נכון על ההמחאות
אם הזמנתי צ'קים והחברה שמה את מספר החשבון הלא נכון על ההמחאות, האם אני יכול פשוט לכתוב אותו בעט?

טיפים

 • השתמש תמיד בדיו כחול או שחור בעת כתיבת המחאה.
 • אם אתה מרגיש שהמחאה שלך אינה קריאה בשום צורה שהיא, עליך לבטל אותה ולהתחיל מחדש. הדפס את המידע, למעט החתימה, בצורה המסודרת ביותר.
 • אם טעית בעט, אל תשרבט! נסה להפוך אותו לאות או מספר אחר לפני שתסמן את ההמחאה שלך.

שאלות ותשובות

 • אם מתבצעת בדיקה לאדם הלא נכון האם אוכל לתקן אותה באמצעות ראשי התיבות שלי?
  אתה יכול לנסות, אבל סביר להניח שהבנק לא יקבל את זה כי זה שם אחר שייכתב, ולא רק איות שגוי. פנה לבנק שלך כדי לבקש מהם לפני חתימת ראשי התיבות שלך, במידת האפשר.
 • חתום על שמי בטופס המחאה שלי בטעות, האם הבנק יכבד את הצ'ק
  אם הוא מציין בבירור את שמך במקום של בעלך, סביר להניח שהבנק לא יקבל את זה. אם לשניכם יש חתימות דומות, יתכן יותר שיהיה בסדר.
 • הם רשמו את הסכום הלא נכון על הקו מאשר סכום הצ'ק שנמצא בתיבה
  לא ניתן לתקן סוג זה של טעות מכיוון שהסכום שנכתב הוא החשוב ביותר. יהיה עליך לבטל את ההמחאה ולקבל עוד אחד במידת האפשר.
 • מה עלי לעשות אם חתמתי באזור התזכירים של המחאה?
  חתמו שוב על הצ'ק בשורה המתאימה. אתה יכול להשאיר את החתימה הראשונה במקומה אם תרצה, או אם אתה מעדיף, תוכל לחצות אותה ולתחיל אותה. כך או כך הצ'ק סחיר.
 • התחלתי לכתוב תאריך שגוי בצ'ק, כיצד אוכל לתקן אותו?
  בדוק אם אתה יכול לתקן את המספרים בקלות, כגון הפיכת 1 ל -4 וכן הלאה. אם לא, חצו את התאריך הלא נכון באמצעות עט וכתבו את התאריך הנכון ממש מעליו.
 • אם אני כתב צ'ק ואייתת את שם המשפחה שגוי, אם אני מתקן אותו ומתחיל את התיקון, האם הוא יתקבל על ידי הבנק?
  כן, ברוב המקרים יש לקבל זאת. הכה שורה אחת דרך שם המשפחה ושכתב אותו נכון, ואז התחל בבירור לצד השינוי. עדיף שתשתמש באותו העט בו השתמשת במקור כדי לכתוב את הצ'ק.
 • אם הזמנתי צ'קים והחברה שמה את מספר החשבון הלא נכון על ההמחאות, האם אני יכול פשוט לכתוב אותו בעט?
  לא, יהיה עליכם ליצור קשר עם החברה שיצרה את הצ'קים שלכם ולומר להם שמספר החשבון הלא נכון נמצא עליהם. רישום מספר החשבון הנכון על הצ'קים באמצעות עט, ככל הנראה לא יתקבל על ידי הבנק.
 • האם אוכל להשתמש בבדיקה אם כתבתי חודש שגוי או שיש לי ביטול מדי?
  חצו את התאריך הלא נכון וכתבו את התאריך הנכון מעליו, והניחו את ראשי התיבות שלכם לידו כדי להראות שאימתתם אותו. על הבנק שלך לקבל את התיקון.
 • כיצד אוכל לתקן צ'ק אם כתבתי את שם הזמנת התשלום באופן שגוי?
  חצו את השם השגוי בעזרת עט כחול או שחור, וכתבו מעליו את השם הנכון. כתוב את ראשי התיבות שלך לצד התיקון כדי להראות שאישרת אותו, והבנק צריך לקבל את הצ'ק.
 • בעלי לשעבר שלח לי בדואר צ'ק בסך 100 € כאשר היה צריך להיות 140 € מה עלי לעשות עכשיו?
  יהיה עליך לפנות לבעלך לשעבר ולהגיד לו שהוא כתב את הסכום הלא נכון על הצ'ק - אני מקווה שהוא ישלח לך סכום חדש. לא ניתן לתקן את ההמחאה השגויה, כך שתצטרך לקרוע אותה ולהיפטר ממנה בכל מקרה.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לתקן בלגן בצ'ק?
 • האם אוכל לחצות שגיאה בבדיקה ולתקן את שגיאת האיות שלי?
 • האם בנק היה מקבל צ'ק אם הייתי כותב עליו בטעות שלט פזו?
 • האם אוכל לחצות את קו המוטב ולפרוס צ'ק שעשיתי לעצמי?
 • כתבתי מה ההמחאה למקום בו הייתי צריך לחתום עליו. האם הצ'ק עדיין טוב? איך עלי לתקן את זה?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail