כיצד ליצור פנקס צ'קים פשוט עם Microsoft Excel?

כדי ליצור רישום פנקס צ'קים פשוט ב- Microsoft Excel, פתח גיליון אלקטרוני ריק וצור תוויות עמודות שיהיו בפנקס נייר, כמו תאריך, מספר צ'ק ומוטב. לאחר מכן, עיצבו את כותרות העמודות כך שיהיו מודגשות וקלות לקריאה, והתאימו את עיצוב התא לחשבון במטבע ותאריכים. לאחר מכן, צור נוסחה בעמודה יתרה כדי להפחית חיוב או להוסיף זיכוי מיתרת הפתיחה. לאחר מכן, העתק נוסחה זו לכל תא בעמודה זו כדי לשמור על איזון פועל. למידע נוסף ממחבר חשבוננו, כמו כיצד להגן על הסיסמה באמצעות סיסמה, המשך לקרוא את המאמר!

כדי ליצור רישום פנקס צ'קים פשוט ב- Microsoft Excel
כדי ליצור רישום פנקס צ'קים פשוט ב- Microsoft Excel, פתח גיליון אלקטרוני ריק וצור תוויות עמודות שיהיו בפנקס נייר, כמו תאריך, מספר צ'ק ומוטב.

זה נוח לרשום את פעילות חשבון הבדיקה שלך באמצעות פנקס צ'קים אלקטרוני שאתה יוצר באמצעות Microsoft Excel. אתה יכול להתאים אישית את רישום הצ'קים שלך כדי לסווג הוצאות כך שתוכל לעקוב אחר לאן הכסף שלך הולך, וליצור נוסחה השומרת על יתרה שוטפת של כמה כסף בחשבונך. לא רק שזה פרויקט שימושי, אלא שהוא גם מספיק פשוט למתחילים שיכולים להשתמש בו כדי ללמוד כמה יסודות לשימוש ב- Excel.

חלק 1 מתוך 5: יצירת העמודות

 1. 1
  הכירו את אקסל. Excel היא תוכנת גיליון אלקטרוני המאפשרת למשתמשים לנהל נתונים ולבצע חישובים בעזרת נוסחאות. גיליונות אלקטרוניים של Excel מסודרים לפי שורות ועמודות.
  • באפשרותך להתקין גרסת שולחן עבודה של Excel במחשב Mac או PC. לחלופין, תוכל להשתמש באפליקציה מקוונת בחינם עבור הטלפון החכם, הטאבלט או המחשב שלך. כל אחת מהגרסאות הללו מתפקדת קצת אחרת.
  • אקסל קיים כבר שנים רבות, ובכל שנה בערך, מיקרוסופט משחררת גרסה חדשה ומעודכנת. כל אחת מהגרסאות הללו עובדת גם קצת אחרת.
  • ב- Excel, שורות רצות אופקיות ומסודרות לפי מספר. עמודות פועלות אנכית ומסודרות לפי אות. כל תיבה בה שורה ועמודה מצטלבים נקראת תא. התא נקרא על פי השורה והעמודה שלו. לדוגמא, תא בשורה החמישית בעמודה D נקרא D5 (עמודה D, שורה 5).
  • הבן את ההבדל בין גליון עבודה לחוברת עבודה ב- Excel. גליון עבודה הוא גיליון אלקטרוני יחיד. חוברת עבודה היא קובץ Excel המכיל גיליון אלקטרוני אחד או יותר. כל גליון עבודה בחוברת עבודה של Excel נמצא בכרטיסייה נפרדת. כברירת מחדל, חוברות עבודה חדשות של Excel כוללות שלוש כרטיסיות. אתה יכול להוסיף עוד במידת הצורך.
  • כדי ליצור רישום צ'קים בסיסי, אתה משתמש רק בכרטיסייה אחת.
  • כדי ליצור פונקציה לסיווג הוצאות במרשם צ'קים, תשתמש בשתי כרטיסיות.
 2. 2
  פתח גיליון אלקטרוני ריק של Excel. האופן שבו אתה פותח את הגיליון האלקטרוני משתנה בהתאם לסוג המחשב ומערכת ההפעלה שבה אתה משתמש.
  • במחשב אישי עם מערכת הפעלה ישנה יותר מ- Windows 7, התחל בלחיצה על תפריט ההתחלה בפינה השמאלית התחתונה של שולחן העבודה שלך. בתפריט הקופץ לחץ על תוכניות. מתפריט הקופץ הבא, לחץ על Microsoft Office. לאחר מכן לחץ על Microsoft Office Excel. בשלב זה יהיה על שולחן העבודה שלך גיליון אלקטרוני ריק.
  • במחשב עם Windows 7 ואילך, לחץ על סמל Windows בפינה השמאלית התחתונה של המסך. לאחר מכן לחץ על אריח Microsoft Excel כדי לפתוח את Excel. תראה דף עם הקבצים האחרונים שלך המופיעים משמאל ואפשרויות תבנית למסמכים חדשים בצד ימין. לחץ על אפשרות התבנית הראשונה, חוברת עבודה ריקה, כדי לפתוח גיליון אלקטרוני חדש של Excel.
  • כדי לפתוח את Excel ב- Mac, לחץ על Excel במעגן. לחץ על "קובץ" בשורת התפריטים. לחץ על "פתח" ואז לחץ על "חדש". פעולה זו תביא אותך לגיליון אלקטרוני חדש וריק.
 3. 3
  צור תוויות עמודות. השתמש בתוויות שתמצא במרשם פנקסי צ'קים רגיל. צור עמודות לתאריך, מספר המחאה, מקבל התשלום ותיאור או תזכיר. לאחר מכן, צור עמודות לחיובים (שהם תשלומים או משיכות), זיכויים (שהם פיקדונות) והיתרה קדימה.
  • הזן את המילה "DATE" בתא B1 (עמודה B, שורה 1). כאן תזין את תאריך העסקה.
  • העבר תא אחד ימינה לתא C1 (עמודה C, שורה 1). הקלד "ITEM #". כאן תזין את מספר הצ'ק או סוג העסקה, כגון "כספומט" או "הפקדה".
  • העבר תא אחד ימינה לתא D1 (עמודה D, שורה 1). הקלד "PAYEE". זה האדם שאליו שולמו צ'ק או ששולם לו כסף.
  • העבר תא אחד ימינה לתא E1 (עמודה E, שורה 1). הקלד "DESCRIPTION." רשום כל פרט שתרצה לזכור אודות העסקה.
  • העבר תא אחד ימינה לתא F1 (עמודה F, שורה 1). הקלד "DEBIT". זה המקום שבו אתה רושם כסף שעוזב את חשבונך, המכונה גם זרימה.
  • העבר תא אחד ימינה לתא G1 (עמודה G, שורה 1). הקלד "קטגוריית הוצאות." אתה תשאיר את זה ריק לעת עתה. אפשרויות לעמודה זו ייווצרו בשלב מאוחר יותר.
  • העבר תא אחד ימינה לתא H1 (עמודה H, שורה 1). הקלד "CREDIT". זה המקום בו אתה רושם כסף שנכנס לחשבונך, המכונה גם זרימה.
  • העבר תא אחד ימינה לתא J1 (עמודה J, שורה 1). הקלד "קטגוריית הכנסה". כמו בעמודת קטגוריית ההוצאות, אפשרויות לעמודה זו ייווצרו בשלב מאוחר יותר.
  • העבר תא אחד ימינה לתא K1 (עמודה K, שורה 1). הקלד "BALANCE". זהו הסכום הנוכחי בחשבונך לאחר שכל העסקאות נרשמו.
 4. 4
  עיצוב תוויות עמודות. כדי להקל על קריאת תוויות העמודות, פרמטם אותן כך שיהיו בגופן מודגש והעניקו לשורת תוויות הרישום צבע רקע שונה. לשם כך, תחילה בחר בטווח התאים שברצונך לעצב. לאחר מכן בחר באפשרויות העיצוב.
  • מצא את אפשרויות העיצוב בכרטיסייה "בית" בסרגל הכלים. כאשר אתה פותח חוברת עבודה חדשה, הכרטיסייה "בית" פתוחה כברירת מחדל.
  • בחר תא B1 (תאריך) וגרור את הסמן על פני כל התוויות, דרך התא K1 (איזון).
  • בפינה השמאלית העליונה של סרגל הכלים, לחץ על "B" לאפשרות העיצוב המודגש.
  • כדי לשנות את צבע הרקע, לחץ על סמל דלי הצבע כדי לראות את הלוח שממנו תוכל לבחור את צבע הרקע שלך.
 5. 5
  שנה את גודל חלק מהעמודות. גודל ברירת המחדל של חלק מהעמודות יהיה ככל הנראה קטן מכדי להכיל את הנתונים שתכניס לתוכם. לדוגמה, העמודות "PAYEE" ו- "DESCRIPTION" יכולות להכיל שמות ארוכים או תזכירים ארוכים. כמו כן, עמודה A, שאין לה נתונים והיא רק מרווח, צריכה להיות צרה מאוד.
  • לחץ על הכותרת עבור העמודה A כדי לבחור את העמודה כולה. בפינה הימנית העליונה של סרגל הכלים ברצועת הכלים "HOME", לחץ על כפתור "FORMAT". מהתפריט הנפתח לחץ על "רוחב העמודה". הזן את המספר 2 ולחץ על "אישור". עכשיו טור א 'מאוד צר.
  • הרחב את הטור D, "PAYEE." בחר בעמודה D על ידי לחיצה על הכותרת. העבר את העכבר מעל הגבול בין העמודות D ו- E. הסמן ישתנה מהחץ לסמן הגודל. סמן שינוי הגודל נראה כמו צלב עם חצים. כאשר אתה רואה את סמן הגודל, לחץ באמצעות לחצן העכבר השמאלי וגרור את העכבר ימינה כדי להפוך את העמודה לרחבה ככל שתרצה.
  • חזור על אותה הליך כדי להרחיב את עמודה E, "תיאור."
 6. 6
  מרכז את תוויות הרישום. בחר את כל השורה הראשונה על ידי לחיצה שמאלית על המספר 1 בגבול השמאלי של הדף. ב בצד השמאל העליון של סרגל הכלים על הסרט "הבית", לחץ על "המרכז" עיצוב כפתור. פעולה זו מרכזת את כל הנתונים בתאים שנבחרו. תוכלו לשים לב שתוויות העמודות מרוכזות כעת בתאים שלהן.
הנוסחה הועתקה כעת לכל התאים בעמודה K עד שורה 100
הנוסחה הועתקה כעת לכל התאים בעמודה K עד שורה 100.

חלק 2 מתוך 5: עיצוב התאים

 1. 1
  הזן כמה נתוני בדיקה. על מנת לראות את שינויי העיצוב שאתה מבצע, הזן ארבע שורות נתונים לתאים. התחל ביתרת הפתיחה והזן שלוש עסקאות נוספות.
  • בתא B2, הוסף תאריך ליתרת הפתיחה, למשל 4,575. בתא D2, שהוא העמודה "PAYEE", הקלד "יתרת פתיחה". בתא K2, שהוא "איזון", הקלד את סכום הכסף שיש לך בחשבונך נכון לתאריך שהזנת בתא B2.
  • הוסף שלוש עסקאות נוספות. נסה לערוך שילוב של חיובים (כגון שיקים שנכתבו או משיכות כספומט) וזיכויים (כגון הפקדות).
  • שימו לב לעיצוב הלא עקבי של המספרים בתאים. ניתן לעצב את עמודת התאריך כך שתקרא "4,53.5015" או "27 בספטמבר." העמודות בהן הזנת סכומי דולר עשויות להכיל מספר עשרוני שגוי. עיצוב ינקה את כל זה.
 2. 2
  לעצב את התאריכים. גרום לעמודה זו להציג את התאריכים בצורה עקבית. Excel מספק אפשרויות שונות לעיצוב התאריך. בחר את אחד שאתה מעדיף.
  • לחץ על הכותרת בעמודה B, "תאריך". זה בוחר את העמודה כולה.
  • לחץ לחיצה ימנית על העמודה ובחר באפשרות "עיצוב תאים". חלון "עיצוב תאים" יופיע.
  • בחר בכרטיסייה "מספר". בקטע "קטגוריה" בחר "תאריך". בחר את הפורמט הרצוי לתאריך ולחץ על "אישור" בפינה השמאלית התחתונה של החלון.
  • בעוד עמודה זו עדיין מודגשת, מרכז את הנתונים בתאים אלה על ידי לחיצה על סמל "המרכז" בפינה השמאלית העליונה של סרגל הכלים ברצועת הכלים "בית".
 3. 3
  עצב את העמודה "פריט מס '". הנתונים בעמודה זו צריכים להיות מרוכזים. הדגש את כל העמודה C על ידי לחיצה על כותרת העמודה. לחץ על סמל "מרכז". שימו לב לנתוני הבדיקה שהזנתם בעמודה זו. זה צריך להיות מרוכז בתאים.
  • בדוק את העיצוב של העמודות D ו- E, "PAYEE" ו- "DESCRIPTION." כברירת מחדל, Excel מעצב תאים כך שהנתונים מיושרים לצד שמאל. זה אמור לעבוד טוב בעמודות אלה. בדוק שוב את גודל העמודות. כעת, כשיש לך כמה נתונים בתאים אלה, התאם את רוחב העמודה כך שיהיה העמודים רחבים יותר או צרים במידת הצורך.
 4. 4
  עצב את המטבע בעמודות F, H ו- K, "חיוב", "אשראי" ו"יתרה FORWARD. "המטבע צריך להיות בעל שתי נקודות עשרוניות. אתה יכול לבחור להציג את סימן הדולר אם תרצה בכך. אתה יכול גם לגרום לחיובים שלך להופיע בגופן אדום אם תרצה.
  • בחר עמודה F. לחץ לחיצה ימנית על העמודה ובחר "עיצוב תאים". חלון "עיצוב תאים" יופיע. בכרטיסייה "מספר" בחר "חשבונאות". בחר "2" באפשרות "מקומות עשרוניים". בחר את סימן הדולר באפשרות "סמל".
  • חזור על עמודות H ו- K.
  • כדי שהחיובים יופיעו באדום, לחץ על הכותרת בעמודה F כדי לבחור את העמודה כולה. לחץ לחיצה ימנית על העמודה ובחר "עיצוב תאים". כאשר מופיע חלון "עיצוב תאים", בחר בכרטיסייה "גופן". בלשונית זו, לחץ על החץ למטה לצד האפשרות "צבע". מתוך לוח הצבעים, לחץ על אדום.
צור נוסחה בעמודה יתרה כדי להפחית חיוב או להוסיף זיכוי מיתרת הפתיחה
לאחר מכן, צור נוסחה בעמודה יתרה כדי להפחית חיוב או להוסיף זיכוי מיתרת הפתיחה.

חלק 3 מתוך 5: יצירת נוסחאות

 1. 1
  צור נוסחה לחישוב יתרת ריצה. הכנס נוסחה לעמודה K שעושה מתמטיקה כדי לחשב את יתרת הריצה. שים לב שלא היית זקוק לנוסחה בתא K2. כאן הזנת את יתרת הפתיחה שלך.
  • לחץ על תא K3. כעת לחץ על סרגל הנוסחאות בחלק העליון של הגיליון האלקטרוני. זה המקום בו תקלידו את הנוסחה שתאמר לתאים לבצע חישוב. הקלד את הנוסחה = SUM (K2-F3 + H3). זה אומר לגיליון האלקטרוני לקחת את יתרת הפתיחה שלנו (תא K2) ולהחסיר חיוב אם קיים (תא F3) ולהוסיף זיכוי אם קיים (תא H3).
  • נניח שיתרת הפתיחה שלך הייתה 150 €, והערך הראשון שלך היה צ'ק שכתבת בסך 26 € 26 € נרשמים כחיוב בתא F3. הנוסחה שהזנת בתא H3 לוקחת את יתרת הפתיחה ומחסרת את החיוב, ומשאירה לך יתרה של 120 €
 2. 2
  העתק את הנוסחה. בחר תא K3. לחץ לחיצה ימנית ובחר "העתק". בחר תאים K4 ו- K5. לחץ לחיצה ימנית ובחר "הדבק". הנוסחה מועתקת כעת לתאים אלה. עליך לראות כי יתרת הריצה חושבה בעמודה K עבור כל שורות נתוני הבדיקה שהזנת.
 3. 3
  צור נוסחה מותנית כדי לנקות את עמודת היתרה הפועלת. אתה יכול להעתיק את הנוסחה לעיל לתא K6. אך מכיוון שלא הזנת נתונים בשורה זו, יתרת הריצה מתא K5 תופיע גם בתא K6. כדי לנקות זאת, צור נוסחה מותנית שמשאירה את התא ריק אם לא הוזנו עסקאות, אך מציג יתרה אם הוזנו.
  • בתא K6, הזן את הנוסחה = IF (ISBLANK (B6), "", SUM (K5-F6 + H6)). זה אומר ל- Excel שאם תא B6, בעמודה "DATE", ריק, אז התא H6 צריך להיות ריק. אך אם תא B6 אינו ריק, יש לחשב את היתרה.
 4. 4
  הרחב את הנוסחה באמצעות מילוי אוטומטי. המילוי האוטומטי ממלא נוסחאות אוטומטיות בתאים סמוכים כך שלא תצטרך להזין את הנוסחה "BALANCE" שוב ושוב.
  • מצא את ידית המילוי האוטומטי בתא הפעיל. התבונן בריבוע הקטן והכהה בפינה הימנית התחתונה של התא הפעיל. רחף מעליו והסמן ישתנה לסמן מילוי אוטומטי, שנראה כמו סימן פלוס דק.
  • לחץ על תא K6. העבר את העכבר מעל ידית המילוי האוטומטי והסמן ישתנה לסימן הפלוס הדק. לחץ לחיצה ימנית והחזק את ידית המילוי האוטומטי. גרור את הסמן לתא K100 (עמודה K, שורה 100).
  • הנוסחה הועתקה כעת לכל התאים בעמודה K עד שורה 100. מספרי השורות והעמודות בכל תא הותאמו אוטומטית כך שהנוסחה תחשב נכון.
זה נוח לרשום את פעילות חשבון הבדיקה שלך באמצעות פנקס צ'קים אלקטרוני שאתה יוצר באמצעות Microsoft Excel
זה נוח לרשום את פעילות חשבון הבדיקה שלך באמצעות פנקס צ'קים אלקטרוני שאתה יוצר באמצעות Microsoft Excel.

חלק 4 מתוך 5: הוספת קטגוריות

 1. 1
  סיווג עסקאות. צור קטגוריות של עסקאות כדי לעקוב אחר האופן שבו אתה מוציא את כספך וסוגי ההכנסה. קטגוריות יכולות להיות קשורות למס הכנסה, כגון ארנונה או מתן צדקה. תוכל גם להשתמש בקטגוריות כדי ליצור תרשימים כדי להמחיש בקלות פעילות פיננסית בחשבונך.
 2. 2
  צור כרטיסייה "קטגוריות". כאן תוכלו לאחסן את כל קטגוריות ההכנסה וההוצאות הפוטנציאליות עבור פנקס הצ'קים שלכם. שנה את שם אחת מהכרטיסיות בחוברת העבודה שלך "קטגוריות". לחץ פעמיים על הכותרת הנוכחית של הכרטיסייה כדי להדגיש את השם. השם הנוכחי יהיה משהו כמו "גיליון 2" או "גיליון 3". כאשר שם הגיליון מודגש, באפשרותך להקליד את השם החדש של הכרטיסייה. הקלד "קטגוריות".
  • בתא B4 הקלד את המילה "קטגוריות". עצב את התא כך שיהיה לו גופן מודגש ושנה את היישור למרכז.
 3. 3
  צור קטגוריות הכנסה. בתא B5 הקלד "*** הכנסה ***". חשוב על כל קטגוריות ההכנסה שיש לך או שתוכל להשתמש בהן בעתיד. בתא B6 והמשיך כלפי מטה, הזן את כל קטגוריות ההכנסה שלך.
  • קטגוריית ההכנסה הנפוצה ביותר תהיה "שכר עבודה". יתכן שתזדקק למספר קטגוריות שכר אם יש לך יותר ממשרה אחת.
  • קטגוריות הכנסה אחרות שייתכן שתרצה לכלול תלויות בנסיבותיך הכלכליות. אם אתה הבעלים של מניות, צור קטגוריה ל"דיבידנדים ". אם אתה מקבל מזונות ילדים, צור קטגוריה לכך. קטגוריות נוספות להוסיף כוללות "הכנסות מריבית", "מתנות" ו"שונות ".
 4. 4
  צור קטגוריות הוצאות. השאר תא ריק תחת קטגוריית ההכנסה האחרונה שלך. הזז תא אחד למטה והקלד "*** הוצאות ***". הזן את כל קטגוריות ההוצאות תחת כותרת סעיף זה.
  • להיות רחב או צר ככל שתרצה עם קטגוריות ההוצאות שלך. קטגוריות ההוצאות עשויות לכלול "משכנתא", "שכר דירה", "ביטוח", "תשלום לרכב", "דלק", "חשמל", "טלפון" ו"בידור ".
 5. 5
  תן שם לטווח התאים המכיל את הקטגוריות שלך. בחר תא B5. הדגש מהתא B5 לאורך כל קטגוריות ההכנסה וההוצאות שלך. מצא את תיבת שם התא בפינה השמאלית העליונה של החלון. זה משמאל לתיבת הנוסחה. זה יהיה כתוב "B5", שהוא שם התא הראשון בטווח המודגש. לחץ על תיבת שם התא והקלד "קטגוריות". זה שם את טווח התאים כך שתוכל להשתמש בו במרשם הצ'קים שלך.
 6. 6
  השתמש בקטגוריות ההוצאות וההכנסות במרשם השיקים. חזור לכרטיסייה בה יצרת את פנקס הצ'קים. כעת תוסיף תפריטים נפתחים לעמודות "קטגוריית הוצאות" ו"קטגוריית הכנסה "שיצרת.
  • בלשונית רישום ההמחאות בחר תא G2. זהו התא הראשון בעמודה "EXPENSE CATEGORY".
  • בסרגל הכלים בחר בסרט "DATA". לחץ על כפתור "אימות נתונים". בחר "אימות נתונים" מהתפריט הנפתח. פעולה זו תפתח את החלון "אימות נתונים".
  • בכרטיסייה "הגדרות" בחלון "אימות נתונים", חפש את התיבה הנפתחת "אפשר". לחץ על החץ למטה ובחר "רשימה". תחת "מקור" הזן "= קטגוריות." לחץ על אישור.
  • כעת תראה חץ קטן ליד התא G2. לחץ על החץ כדי לראות את רשימת הקטגוריות. לחץ על הקטגוריה המתאימה לעסקה בשורה זו.
  • באמצעות מילוי אוטומטי, העתק את הנוסחה מתא G2 עד לתא G100.
  • עבור לתא J2 לחזור על התהליך בעמודה "קטגוריית הכנסה".
תא בשורה החמישית בעמודה D נקרא D5 (עמודה D
לדוגמא, תא בשורה החמישית בעמודה D נקרא D5 (עמודה D, שורה 5).

חלק 5 מתוך 5: הגנה על פנקס הצ'קים שלך

 1. 1
  נעל את התאים בעזרת נוסחאות והגן על גליון העבודה. ההגנה על גליון העבודה פירושה שלא ניתן להחליף נתונים בתאים נעולים. בדרך זו אינך צריך לדאוג שחישוב שגוי של היתרה קדימה מכיוון שהנוסחה שונתה בטעות. אתה יכול גם ליצור סיסמה כדי להגן עוד יותר על רישום הצ'קים שלך מפני משתמשים אחרים. רק וודא שזה משהו שקל לך לזכור, או שאתה כותב אותו במקום מאובטח; אם תשכח את הסיסמה לא תוכל לגשת לגליון העבודה.
 2. 2
  נעילת תאים. כברירת מחדל, ברגע שגליון העבודה מוגן, כל התאים ננעלים. אז כדי להתחיל, עליך לפתוח את התאים אליהם נכנסים נתונים גם לאחר הגנת גליון העבודה.
  • בחר תאים B2 עד J100. זה כל התאים בכל העמודות של רישום הצ'קים למעט העמודה האחרונה, K, שהיא העמודה "BALANCE". יהיה עליך להיות מסוגל להזין נתונים בתאים אלה גם לאחר הגנת גליון העבודה.
  • לחץ לחיצה ימנית בתוך טווח התאים שנבחר. בחר באפשרות "עיצוב תאים".
  • בחלון "עיצוב תאים" בחר בכרטיסייה "הגנה". בטל את הסימון בתיבה שאומרת "נעול" ולחץ על אישור.
 3. 3
  הפעל "הגנה" לגליון העבודה. לאחר הפעלת "הגנה", המשמעות היא שלא ניתן להחליף את כל התאים שנותרו נעולים, כולל התאים בעמודה K, "איזון".
  • עבור לסרט "ביקורת" בסרגל הכלים. לחץ על "הגן על גיליון." חלון "הגנת הגיליון" יופיע.
  • אם ברצונך להגן באמצעות סיסמה על גליון העבודה שלך, הוסף אותו כאן. אם לא, השאר שדה זה ריק.
  • לחץ על אישור. פנקס הצ'קים שלך אינו מוגן.
 4. 4
  בטל את ההגנה על גליון העבודה שלך כדי לשנות תאים נעולים. אם תחליט לשנות נוסחאות בתאים נעולים, תוכל להפוך את התהליך הזה. עבור לסרט "ביקורת" בסרגל הכלים. לחץ על "בטל הגנה על הגיליון." חלון "ביטול הגנת הגיליון" יופיע. לחץ על אישור.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להוסיף שורות תחת קטגוריות?
  הדרך היחידה שאני יודע לעשות זאת היא לשנות את העמודה בה אתה משתמש, ואז להעתיק ולהדביק את המידע שהיה לך, כולל מה שאתה צריך / רוצה להוסיף. ואז בצע את אותו הדבר בסימון קטגוריות המידע שלך כמו שעשית בפעם הראשונה.
 • כיצד אוכל ליצור עמודה שתסמן פריטים בתשלום?
  ניתן להוסיף תיבות סימון ל- Excel על ידי כניסה לכרטיסייה קובץ ובחירה באפשרויות. תחת אפשרויות, בחר התאמה אישית של סרט. לאחר מכן, תחת הרשימה בצד ימין, סמן את התיבה שאומרת מפתח. כעת תוכל לסגור את כרטיסיית הקבצים ולפתוח את הכרטיסייה מפתח בגיליון האלקטרוני שלך. בכרטיסיה מפתח, לחץ על הוסף ובחר באפשרות תיבת סימון מהתפריט הנפתח. זה יאפשר לך למקם תיבות סימון בגליון האלקטרוני שלך. אתה יכול לעצב את התיבות שלך על ידי לחיצה ימנית עליהן ובחירת בקרת עיצוב.
 • כיצד אוכל להמיר ספר חשבונות לדוח סיכום של מקבל התשלום או הקטגוריה?
  ניתן לעשות זאת באמצעות האפשרות סינון בסרגל הכלים. המסנן יאפשר לך לבחור את הטווח שעליו ברצונך לדווח, להגדיר את הפרמטרים ואז הוא יחזיר את כל התאים כמתואר. לאחר מכן ניתן להעתיק קיבוץ זה לפורמט דוח.
 • כיצד אוכל לתקן את היתרה שאינה מופיעה כראוי?
  מראה האיזון מבוסס רק על הדמויות או הפונקציות שהצבת בתאים. אם היתרה אינה נכונה, עליכם להבין היכן טעיתם ולתקן אותה. בדרך כלל זהו מספר מועבר במהלך הכניסה.
 • כיצד אוכל ליצור רישום פנקס צ'קים ב- Excel התומך בשיעורים?
  הדרך הפשוטה ביותר היא ליצור טור לשיעורים אלה. השתמש בקטגוריה קבועה מראש שתתאים לצרכים שלך והציב את כל השיעורים באותם ביטויים. כאשר אתה מוכן להפריד לפי שיעורים, הדגש את השורה העליונה ועבור אל נתונים. לחץ על מסננים - זה ייצור תפריט נפתח קטן שבו תוכל להשתמש כדי למקם את הקטגוריות בסדר אלפביתי, או שתוכל לסמן תיבות סימון רק כדי להציג קטגוריות מסוימות ולהסתיר אחרות באופן זמני.
 • כיצד אוכל להוסיף שורה עם כניסה חדשה לפריט שהחמצתי בפעם הראשונה?
  מצא את השורה שהערך החדש שלך צריך להיכנס למעלה והזז את הסמן שמאלה עד שהוא הופך לחץ שמפנה ימינה. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני, בחר "הוסף", והנתונים כולם יועברו כלפי מטה ושורה חדשה תופיע.

תגובות (14)

 • noravonrueden
  מפורט מאוד, ובדיוק מה שאני צריך בכדי להכין פנקס צ'קים. תודה!
 • erich69
  יש לי ניסיון עם Word ו- Publisher, אבל אני חדש ב- Excel. ההוראות היו מאוד הגיוניות וקלות למעקב.
 • linda66
  מאמר זה היה נהדר, הצלחתי ליצור את הגיליון האלקטרוני הדרוש לי.
 • donna19
  זה פנטסטי, קל לעקוב ועזרה נהדרת. תודה!
 • camrynbergstrom
  תודה על ההוראות המפורטות מאוד ליצירת פנקס הצ'קים. אני לא בקיאה במיוחד באקסל, אך ההוראות הקלו על מעקב ויצירה של כלי שימושי.
 • kurtis69
  המאמר הוכיח מועיל. תודה.
 • brownnicholaus
  האתר הראשון עם הוראות תמציתיות ליצירת גיליון אלקטרוני של רישום צ'קים עם הנוסחאות הכלולות.
 • langworthbraxto
  כתוב טוב מאוד, קל להבנה.
 • piper69
  אני חדש בגיליונות האלקטרוניים. זה יעזור ללמוד משהו שימושי.
 • pthompson
  הסבר עבודה מעולה! פשוט מאוד למעקב. לקח לי בערך 2 דקות להבין.
 • ebertcolin
  עוזר מאוד. נתן לי התחלה יפה באקסל.
 • crooksrico
  גדול! התמונות הקלו על זה.
 • eledner
  מצאתי שזה מסובך לבצע את היתרה הפועלת להפחית תשלומים ולהוסיף פיקדונות. ההסבר לנוסחה היה מצוין, כמו גם טיפים אחרים כמו יצירת קטגוריות להכנסה והוצאה.
 • jalynreinger
  זהו האתר הראשון שהסביר שלב אחר שלב כיצד ליצור פנקס צ'קים. אני מאוד אוהב את הקטגוריות הנפילות. זה הופך את הזמן עם העניינים הכספיים שלי להרבה יותר קל ומהיר עכשיו. מה שעוד יותר טוב זה שזה עובד!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail