כיצד לאשר צ'ק?

כדי לאשר בהצלחה צ'ק, חתום על שמך באחד מהקווים האפורים הממוקמים בגב הצ'ק. וודא שהשם שאתה חותם תואם את השם שבחזית ההמחאה, גם אם האדם שכתב את הצ'ק איות שגוי או קיצר אותו. אם אתה מתכנן להפקיד את הצ'ק שלך, שים את "להפקדה בלבד" בשורת האישור העליונה וכתוב את שם הבנק שלך ומספר חשבונך בשורה שמתחת לחתימתך. לקבלת טיפים מבודקנו כיצד לאשר צ'ק עסקי או להעביר צ'ק לאדם אחר, גלול מטה!

עליך לאשר אותו לפני שתוכל לפדות אותו או להפקיד אותו בחשבון הבנק שלך
אם מישהו נותן לך צ'ק, עליך לאשר אותו לפני שתוכל לפדות אותו או להפקיד אותו בחשבון הבנק שלך.

אם מישהו נותן לך צ'ק, עליך לאשר אותו לפני שתוכל לפדות אותו או להפקיד אותו בחשבון הבנק שלך. באמצעות האישור שלך אתה נותן לבנק את הזכות החוקית לעבד את הצ'ק. אתה יכול פשוט לחתום על הצ'ק עם שמך בלבד, להוסיף הגבלות על אופן הטיפול בבנק על הבנק או לחתום על הצ'ק למישהו אחר.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש באישור ריק

 1. 1
  ודא שהמידע על השיק נכון. לפני שתאשר את הצ'ק, וודא שהוא הבנק שלך יקבל, וכל המידע בחזית נכון. אם מי שנתן לך את הצ'ק איות את שמך שגוי או עשה טעות, ייתכן שתרצה להחזיר לו אותו ולבקש ממנו לכתוב לך צ'ק אחר.
  • בעוד שחלק מהבנקים יקבלו צ'ק שהוחלף כל עוד מי שכתב את הצ'ק ראשי תיבות של השינוי, בנקים רבים חושדים בכך. עדיף שהאדם יכתוב לך צ'ק אחר.
  • לבדיקה תקפה יש שורה בתחתית עם מספר הניתוב ומספר החשבון. אם קו זה אינו קיים, הבנק לא יוכל לעבד את הצ'ק.
 2. 2
  קבע מי חייב לאשר את הצ'ק. אם רק שמך מופיע בשורת מקבל התשלום של הצ'ק, חתימתך היא כל הדרוש בכדי לפדות או להפקיד את הצ'ק. אם מופיע שם אחר של מישהו, עליהם רק לחתום על ההמחאה אם המילה "ו-" או הסמל "&" מופיעה בין שני השמות.
  • כלל ברירת המחדל הוא שכל אחד מהאנשים הרשומים בצ'ק יכול לפדות או להפקיד בנפרד צ'ק עם שני שמות או יותר. אם בצ'ק כתוב "או" או שהוא כולל שפה או סמלים דו-משמעיים (כגון מקף או קו נטוי), כל אחד מהאנשים הנקובים יכול לפדות או להפקיד את הצ'ק.
  • אם הצ'ק כתוב לך "℅" (כלומר "טיפול") למישהו אחר, יש צורך רק בחתימה שלך. הם בדרך כלל לא יכולים לפדות או להפקיד את הצ'ק ללא חתימתך. עם זאת, אם יש לך חשבון בנק משותף, יתכן שהם יוכלו להפקיד את הצ'ק בחשבון זה בשמך ללא חתימתך.
 3. 3
  מצא את הקווים האפורים בגב השיק. אם תעיף את ההמחאה, תראה 3 עד 5 קווים אפורים. אלה מופיעים בדרך כלל בצד הקצר העליון של ההמחאה. תראה גם קו מלא עם הוראות לא לכתוב מתחת לשורה.
  • הבנק זקוק לשטח הריק שנותר מתחת לאזור האישור כדי לתעד את עיבוד השיק. ודא כי החתימה שלך אינה משתרעת על שטח זה, או שהבנק עשוי לסרב להמחאה.
 4. 4
  חתום על שמך באחד הקווים האפורים. כדי לאשר בדיקה, אתה בדרך כלל צריך רק לחתום את שמך בעט באמצעות דיו כחול או שחור. אם שמך בצ'ק שונה משמך בתעודת הצילום הממשלתית שלך או בחשבון הבנק שלך, ייתכן שתרצה להדפיס את האיות הנכון של שמך תחת חתימתך.
  • אם אתה חותם על צ'ק עסקי, כלול את שם העסק בשורה מעל שמך. ייתכן שתרצה להוסיף את שם התפקיד שלך כדי להראות שאתה מורשה לפדות או להפקיד את הצ'ק על שם החברה.
 5. 5
  מזומן או מפקיד את הצ'ק מיד. לאחר שחתמתם על ההמחאה, הוא הופך ל"כלי נושא ", כלומר כל מי שמוצא אותו יכול לפדות אותו. אם אתה נוסע לבנק, אל תחתום על ההמחאה שלך עד שתגיע לשם.
  • אם אתה הולך לבנק כדי לפרוע את הצ'ק ואין לך חשבון בבנק זה, בדרך כלל עליך להציג תעודה מזהה עם תמונה שהונפקה על ידי הממשלה. יתכן שתצטרך לספק טביעת אצבע לשירותי זיהוי.
  • שירותי מזומני צ'קים יגבו מכם עמלה למזומן של הצ'ק. בנקים בדרך כלל גובים עמלה, אלא אם כן יש לך חשבון בבנק זה.
  • אם אין לך חשבון בנק, ייתכן שתרצה לנצל הזדמנות זו כדי לפתוח חשבון, וההמחאה היא היתרה הראשונית שלך. אחרת, אתה יכול לקבל את הצ'ק במזומן בשירות מזומני צ'קים בחנויות מוזלות או בחנויות מכולת. אתה יכול גם ללכת לבנק שהנפיק את הצ'ק. לבנק הזה יש את השם והלוגו המודפסים בקדמת הצ'ק.
כדי לאשר בהצלחה צ'ק
כדי לאשר בהצלחה צ'ק, חתום על שמך באחד מהקווים האפורים הממוקמים בגב הצ'ק.

שיטה 2 מתוך 3: הוספת מגבלות לתמיכה שלך

 1. 1
  כתוב " להפקדה בלבד " בשורת האישור העליונה. אישור מגביל זה מבטיח כי ניתן להפקיד את כספי הצ'ק רק בחשבון בנק על שמך. אם מישהו ימצא את הצ'ק שלך, הוא לא יוכל לעשות עם זה שום דבר.
  • אישור זה יעיל אם אתה שולח את ההמחאה שלך לבנק לצורך הפקדה, או אם אתה נותן אותו למישהו אחר להפקיד בשמך.
 2. 2
  כלול את מספר חשבון הבנק שלך. בנקים מסוימים דורשים ממך לכלול את מספר החשבון במקום בו תרצה להפקיד את כספי הצ'ק. גם אם זה לא נדרש, זה יכול להיות רעיון טוב אם יש לך יותר מחשבון בנק אחד באותו בנק.
  • לדוגמה, אם יש לך חשבון שובר חשבון וחסכון, בדרך כלל תרצה לכלול את מספר החשבון עבור החשבון שבו ברצונך להשתמש.
  • למרות שתכלול מידע זה גם בתלוש ההפקדה, זה עוזר לשים אותו גם בצ'ק למקרה שהשניים ייפרדו. בנוסף, צ'קים שהופקדו באמצעות כספומט או אפליקציה לנייד עשויים שלא להיות בתלושי פיקדון.
  • מכיוון שזה סיכון ביטחוני, אם אתה נוסע לבנק להפקיד את הצ'ק באופן אישי, המתן עד שתגיע לשם כדי לכתוב את מספר חשבונך על השיק.
 3. 3
  חתום על ההמחאה שמתחת להגבלות שלך. לאחר שכללת את מגבלת ההפקדה, חתום על ההמחאה כרגיל, בעזרת עט עם דיו כחול או שחור. חתימה מתחת להגבלות נותנת להם תוקף - אם אתה חותם מעל המגבלות, הן אינן נחשבות תקפות.
  • אתה יכול למקם את מספר החשבון שלך מתחת לשמך. מספר החשבון רק אומר לבנק היכן להפקיד את הכספים מהצ'ק. יש בנקים שמעדיפים שתשים את מספר החשבון שלך תחת שמך.
 4. 4
  הפקד את הצ'ק בבנק שלך. לאחר שתשלים אישור מגביל, תוכל להפקיד אותו בכל עת. אין חשש שמישהו אחר ייקח את הצ'ק, מכיוון שבנק לא יעבד אותו עבור מישהו אחר מלבדך.
  • אם אתה נותן את הצ'ק למישהו אחר להפקיד עבורך, שים את הצ'ק במעטפה סגורה רק כדי לפתיחה על ידי המגיד. וודא שמי שמעביר את הצ'ק לבנק עבורך הוא מישהו שאתה סומך עליו.
  • בעת שימוש באפליקציית בנקאות סלולרית להפקדת ההמחאה שלך, ישנם בנקים שדורשים אישור מגביל זה. בלעדיה מישהו יכול לקחת את השיק לבנק אחר ולנסות לפדות אותו.
לקבלת טיפים מבודקנו כיצד לאשר צ'ק עסקי או להעביר צ'ק לאדם אחר
לקבלת טיפים מבודקנו כיצד לאשר צ'ק עסקי או להעביר צ'ק לאדם אחר, גלול מטה!

שיטה 3 מתוך 3: חתימת הצ'ק למישהו אחר

 1. 1
  גלה את מדיניות הבנק בנושא צ'קים של צד שלישי. בנקים אינם חייבים לקבל צ'קים שנחתמו למישהו אחר (המכונים "המחאות צד ג '"), ובנקים רבים מסרבים להם. לפני שתחתום על הצ'ק שלך למישהו אחר, התקשר לבנק אליו האדם הולך לקחת את הצ'ק וודא שהוא מקבל צ'קים שאושרו כך.
  • שוחח עם האדם שאליו אתה עומד לחתום על הצ'ק ולברר באיזה שירות בנק או פדיון צ'קים הם מתכוונים להשתמש כדי לפדות או להפקיד את הצ'ק.
  • באופן כללי, לאדם יהיה מזל טוב יותר לקבל צ'ק צד ג 'אם הוא הולך לבנק שבו יש לו חשבון ויציג את הצ'ק להפקדה. יתכן שתצטרך ללכת איתם לאמת את החתימה שלך.
 2. 2
  כתוב "שלם לפי סדר" בשורת האישור העליונה. בעזרת עט עם דיו כחול או שחור, הדפיסו בבירור את המילים בחלק העליון של אזור האישור. הקפד להשאיר מספיק מקום גם לך וגם לאדם האחר להיכנס לאישור ההמלצה.
  • כאשר אתה עושה זאת, אתה הופך את הצ'ק שלך למעשה לצ'ק חדש לגמרי עבור אדם אחר. האדם שאליו אתה חותם על ההמחאה שלך יצטרך לחתום גם עליו.
 3. 3
  הדפיס את שם האדם שברצונך לקבל את ההמחאה. ליד המילים או מתחת למילים "שלם למסדר", הדפס בזהירות את שם האדם שאליו אתה רוצה לחתום. השם צריך להיות קריא וכתוב בדיו כחול או שחור.
  • וודא שאייתת נכון בשמם ושהוא תואם את שמם כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות שהונפקה על ידי הממשלה או בחשבון הבנק שלהם.
 4. 4
  חתמו על ההמחאה מתחת לשם המודפס. מכיוון שהיית מקבל התשלום המקורי של הצ'ק, אתה עדיין צריך לחתום עליו. כמו בהמלצות מגבילות, תמוך מתחת להוראות ההעברה שלך בכדי לתת להוראות אלה תוקף משפטי.
  • דאג שתשאיר מספיק מקום לאדם האחר לחתום על הצ'ק אחריך. במידת האפשר, השאר מקום לכל תמיכה מגבילה או מידע אחר שתרצה להוסיף.
 5. 5
  תן לאדם את הצ'ק. בשלב זה, עיבוד השיק הופך לאחריות האדם עליו חתמת עליו. עם זאת, בנקים מסוימים נזהרים מהמחאות צד ג 'וייתכן ותרצו לקבל ממך אישור לפני שהם מקבלים את הצ'ק.
  • בנקים מסוימים עשויים להיות מוכנים להתקשר אליך ולקבל את האישור שלך שהתכוונת להעביר את הצ'ק לאדם האחר. יתכן שתצטרך ללכת עם האדם לבנק, במיוחד אם השיק הוא בסכום גדול.
להוסיף הגבלות על אופן הטיפול בבנק על הבנק או לחתום על הצ'ק למישהו אחר
אתה יכול פשוט לחתום על הצ'ק עם שמך בלבד, להוסיף הגבלות על אופן הטיפול בבנק על הבנק או לחתום על הצ'ק למישהו אחר.

טיפים

 • בהתאם לסכום הצ'ק, הבנק שלך עשוי להחזיק זמנית בכספים כולם או בחלקם לפני ששחרר אותם לחשבון הבנק שלך.

אזהרות

 • מאמר זה דן כיצד לתמוך בבדיקה לפי החוק האמריקני לגבי מכשירים סחירים. אם אתה גר במדינה אחרת, החוק שלך עשוי להיות שונה. התייעץ עם בנקאי כיצד לתמוך נכון בצ'ק.
 • אם אתה מקבל צ'ק עם תאריך מאוחר יותר (צ'ק "לאחר תאריך"), אינך צריך לחכות עד למועד זה כדי לפדות או להפקיד את ההמחאה. עם זאת, אם אתה מזומן או מפקיד מוקדם והבנק מקבל זאת, השיק עשוי להקפיץ.

שאלות ותשובות

 • מה אם מבצעים צ'ק לבן זוג שנפטר?
  רק מנהל מנהל עיזבון של נפטר יכול להפקיד שיקים במזומן על שם הנפטר. עם זאת, ברוב המקרים, הבנק יקבל עותק של תעודת הפטירה של בן הזוג וראיה לכך שהמממן את השיק הוא המוציא לפועל או מנהל.
 • כיצד אוכל לקבל אישור לצ'ק כאשר האדם נמצא מחוץ למצב במצב חירום?
  אם מקבל התשלום ייעלם לזמן מה, שלח את ההמחאה לאישור.
 • אני זקוק למזומן ולא רוצה לשלם את דמי הכספומט. אם אני מבצע צ'ק למזומן, איך אני מאשר את זה?
  פשוט תחתום על זה כרגיל. אתה יכול גם לבצע את הצ'ק לעצמך ולאשר אותו כרגיל.
 • יש לי צ'ק שישולם לג'יין דו ג'ון דו, לא ו / או. איך צריך להיות ההסמכה?
  שניכם צריכים לחתום כדי להיות בטוחים.
 • האם עלי לשלם לחברת ניהול הנכסים שלי שוב אם היא הפקידה את הצ'ק שלי בחשבון הלא נכון?
  אינך עושה זאת אם אתה יכול להוכיח שהם עשו זאת, או שיש לך תיעוד של הצ'ק שבוטל.
 • האם אוכל להקליד את המידע שלי בצ'ק מבלי לכתוב אותו בעט?
  האישור שלך חייב להיות חתימה באמצעות עט.
 • אם הצ'ק שלי נכתב ל"חואן רודריגס או מארק דייוויס ", מי יכול לפדות אותו?
  כל אחד מהם עשוי לפדות את זה.
 • האם אוכל להפקיד לחשבון הבנק שלי צ'ק שניתן לבן דודי מהחברה בה הוא עובד?
  כן, אתה יכול להפקיד את הצ'ק בחשבונך אם מקבל התשלום בצ'ק החברה הוא על שם בן דודך ולאחר מכן הוא מאשר את הצ'ק אליך. לדוגמה, הוא היה כותב בגב השיק "שלם לפי סדר [שמך]" וחתום על שמו. בעת הפקדת הצ'ק היית כותב את שמך תחת האישור.
 • האם אוכל לאשר את החלק האחורי של הצ'ק שלי עם סמן קבוע שחור?
  עט דיו רגיל, שחור או כחול עדיף בהרבה.
 • אם נעשה צ'ק לשני אנשים, האם ניתן לאשר אותו לאדם אחד? והאם כל 3 האנשים יצטרכו להיות נוכחים כדי להפקיד את הצ'ק?
  שני המשתלמים צריכים לאשר אם השיק אם הוא מתבצע לאחד "ול"שני, ואז ניתן להעביר את הצ'ק לכל אדם אחר, שיצטרך גם לאשר לפני שהוא מזומן או מפקיד. אין צורך שכולם יהיו נוכחים בעת ההפקדה לאחר אישורו.

תגובות (13)

 • willowpfeffer
  מועיל מאוד כאשר הייתי צריך לכתוב צ'ק להפקדה לחשבון CD חדש בבנק מקוון, מכיוון שהבנק לא ציין במדוייק כיצד לאשר את השיק "להפקדה בלבד".
 • jacobthompson
  היה מועיל לדעת מה בדיוק לכתוב על גב הצ'ק.
 • andy32
  קיבלתי צ'ק שהוכנה לאנדרטה של אמי. לא ידע לאשר את הצ'ק ובסופו של דבר למסור אותו למקבל הסופי המיועד. המחאה נעשתה לאנדרטה "'שם האם'. מאמר זה עזר לנקות את הבלבול שלי.
 • fcollins
  זה לימד אותי כיצד לאשר בדיקה בכמה דרכים.
 • carmine58
  מאמר מצוין ושלם, לא נותרו ספקות.
 • amanda19
  עבר הרבה זמן מאז שנאלצתי להפקיד צ'ק. אישרתי את זה ועמדתי לצאת מהדלת לבנק כשמשהו לא נראה בסדר באזור ההסמכה. באתי לכאן כדי להתרענן ובטח, עשיתי את זה בסדר גמור.
 • shania00
  כתוב היטב. הוראות ברורות ומדויקות. תודה.
 • jastdejah
  לא הייתי בטוח מה המשמעות של התמיכה בצד האחורי. קישור זה עזר לי להבין את האישור בבדיקת פיקדון. פעלתי לפי הצעדים שניתנו ויכולתי להפקיד צ'ק.
 • darrin43
  כל מקרה מנוסח בזהירות רבה. מאמר זה מדהים, במיוחד עבור מי חדש במדינה זו.
 • kacibalistreri
  מידע מדהים. כל מקרה מתוכנן בקפידה במאמר זה.
 • laurianne05
  הבנתי את זה טוב מאוד ותזכור.
 • dayanametz
  המאמר הסביר בפירוט באיזה חתימה עלי להשתמש בעת הפקדת צ'ק לחשבוני. תודה על אתר המדריך.
 • georgia17
  בדיוק מה שהייתי זקוק לו!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגשת להון בבית שלך?
 2. כיצד למצוא מלווה משכנתא?
 3. איך מממנים מחדש משכנתא תת-מימית?
 4. איך להתמודד עם מחלקות גביית משכנתא?
 5. איך לשלם את המשכנתא?
 6. כיצד להשתמש בהון עצמי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail