כיצד לעצור את התשלום בצ'ק אבוד?

אתה זקוק למידע מדויק על הצ'ק ועליך לבקר בסניף בנק באופן אישי כדי להשלים את צו תשלומי העצירה לפני הצגת הצ'ק
אתה זקוק למידע מדויק על הצ'ק ועליך לבקר בסניף בנק באופן אישי כדי להשלים את צו תשלומי העצירה לפני הצגת הצ'ק לבנק.

אם יש לך חשבון שובר בבנק באירופה, החוק הפדרלי מספק לך את הזכות להפסיק את התשלום בצ'ק אבוד - אך עליך לפעול במהירות. אתה זקוק למידע מדויק על הצ'ק ועליך לבקר בסניף בנק באופן אישי כדי להשלים את צו תשלומי העצירה לפני הצגת הצ'ק לבנק. בהתאם לנסיבות בהן איבדת את הצ'ק, כדאי לך לשקול לסגור את חשבון הבדיקה שלך או לדווח על גניבת זהות אפשרית.

שיטה 1 מתוך 3: ביטול הצ'ק

 1. 1
  בדוק את הצהרת חשבונך. לפני שתתחיל תשלום עצור על הצ'ק, עליך לוודא שהוא עדיין לא עבר. אם הבנק שלך כבר קיבל את הצ'ק, הפסקת תשלום לא תועיל לך.
  • בדרך כלל קל יותר לבדוק את העסקאות האחרונות שלך בחשבון המקוון שלך, או באפליקציה הבנקאית שלך לנייד אם יש לך.
  • ודא שהצ'ק לא נוקה, ובדוק גם את העסקאות שלך בהמתנה כדי לוודא שהוא עדיין לא הוצג. אם ההמחאה אינה מופיעה, נקט בפעולה ליזום הזמנת הפסקת התשלום באופן מיידי.
  • אם איבדת פנקס צ'קים או סדרת צ'קים ריקים, שים לב כי הזמנת הפסקת תשלום עשויה שלא לפתור את הבעיות שלך. הפתרון הטוב ביותר שלך יכול להיות פשוט לסגור את חשבון הבנק שלך.
 2. 2
  צרו קשר עם הבנק שלכם. ברגע שאתה מגלה שהצ'ק אבד, אסוף מידע אודות השיק והתקשר למספר שירות הלקוחות של הבנק שלך בהקדם האפשרי. לרוב הבנקים יש מספר חיוג חינם עם מפעילים זמינים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.
  • בדרך כלל תזדקק למספר חשבון הבנק שלך, מספר הצ'ק, הסכום המדויק שלשמו כתבת את הצ'ק ושם המדויק של האדם או העסק שאליו כתבת את הצ'ק.
  • אם יש לך חשבון משותף, אתה יכול להפסיק את התשלום על הצ'ק גם אם בעל החשבון השני כתב אותו. עם זאת, כנראה שתצטרך לספק גם את המידע הזה.
  • המפעיל ייקח את המידע ויידע אותך מה עליך לעשות הלאה.
 3. 3
  עבור לסניף באופן אישי. אמנם אתה יכול ליזום הפסקת תשלום דרך הטלפון, אך בדרך כלל עליך להיכנס לסניף הקרוב אליך ולהשלים ניירת רשמית לפני שתשלום הפסקת ייכנס לתוקף.
  • אם לא תלך לבנק לאשר את הזמנת הפסקת התשלום בכתב תוך 14 יום מהמועד בו התקשרת לבנק, ההזמנה תפקע. קחו בחשבון שמדובר בימי לוח שנה ולא בימי עסקים.
  • הבנק בדרך כלל יכלול טפסים למילוי וחתום להפעלת צו הפסקת התשלום. ודא שאתה מקבל עותקים של כל מה שאתה חותם על הרשומות שלך. ייתכן שתרצה ליצור קובץ נפרד כדי לשמור על כל המידע המשויך להזמנת התשלום שלך, כך שיהיה לך הכל ביחד.
  • יהיה עליכם לשלם אגרה בכדי לבצע הזמנת תשלום - בדרך כלל בערך אותו סכום שהייתם משלמים עבור צ'ק שהוחזר. יתכן שתצטרך לשלם את העמלה בנפרד, או שהבנק פשוט יכול למשוך אותה מחשבון הבדיקה שלך (בתנאי שהכספים זמינים).
  נקט בפעולה ליזמת הזמנת הפסקת התשלום באופן מיידי
  אם ההמחאה אינה מופיעה, נקט בפעולה ליזמת הזמנת הפסקת התשלום באופן מיידי.
 4. 4
  עקוב אחר חשבון השובר שלך. גם אם יש לך צו הפסקת תשלום, הבנק עדיין עשוי לשלם את הצ'ק אם הוא מוצג. על פי החוק, הבנק עדיין יכול לעשות זאת אם צו ההפסקה לתשלום לא התקבל בזמן, או אם לא מסרת מידע מלא ונכון לגבי הצ'ק.
  • לדוגמא, נניח שכתבת צ'ק לחברה בשם "ריבות וג'לי של ג'רי, LLC", וזה השם שהזמנת להזמנת הפסקת התשלום שלך. עם זאת, למעשה כתבת את הצ'ק ל"ריבות של ג'רי ". הזמנת הפסקת התשלום שלך עשויה שלא למנוע מהצ'ק לעבור. בשלב זה תצטרך ליצור קשר עם הבנק. אם הם יגידו לך שהמידע על צו הפסקת התשלום לא היה מספיק, אתה יכול לטעון שהם היו צריכים לדעת כי "הריבות של ג'רי" היו אותו דבר כמו "הריבות והג'לי של ג'רי, LLC".
  • גם הצ'ק עשוי לעבור בכל מקרה אם, למשל, הזנת מספר צ'ק שגוי, או שכתבת את הסכום השגוי בצו עצירת התשלום. זכור שזה לא צריך להיות הבדל משמעותי - אם היו לך כמה אגורות בודדות, הבנק עדיין יכול לכבד את הצ'ק למרות הזמנתך להפסיק את התשלום.
 5. 5
  סמן את תאריך התפוגה בלוח השנה שלך. ברוב המקרים, הזמנת הפסקת התוקף שלך תפוג שישה חודשים מיום הוצאתה. בשלב זה תצטרך להעריך את המצב ולהחליט אם ברצונך לחדש את צו הפסקת התשלום לחצי שנה נוספת.
  • זכור כי אם תחליט לחדש את הזמנת הפסקת התשלום, בדרך כלל עליך ללכת לסניף בנק שוב באופן אישי כדי לחתום על הטפסים הרשמיים, ותצטרך לשלם עמלה נוספת.
  • על פי החוק הפדרלי, הבנקים אינם מחויבים לשלם צ'ק בן יותר מחצי שנה. עם זאת, עדיין עשוי לחייב את חשבונך. אם הצ'ק עדיין אינו מחושב, כדאי לחדש את הזמנת הפסקת התשלום שלך.

שיטה 2 מתוך 3: סגירת חשבונך

 1. 1
  העריך את הנזק הפוטנציאלי. העמלות בגין הזמנת הפסקת תשלום עשויות להיות כה גבוהות ביחס לערך הנקוב של הצ'ק, עד כי אין כל משמעות בהזמנת עצירת תשלום. לחלופין, אם צ'ק אחד או כמה אבדו או נגנבו, הנזק הכספי הפוטנציאלי עשוי להיות גדול.
  • אם העלויות עולות על היתרונות שבקבלת הזמנת הפסקת תשלום, זה עשוי להיות יותר הגיוני עבורך פשוט לסגור את חשבון ההמחאה שלך. למרות שהחלפת חשבונות בנק יכולה להיות טרחה, לא תצטרך להמשיך ולשלם דמי הפסקת תשלום, או תצטרך לדאוג אם הצ'ק הזה יעבור בכל מקרה.
  • סגירת חשבון ההמחאה שלך עשויה להיות רעיון טוב אם ההמחאה הייתה בסכום כסף משמעותי. למרות שעמלת הפסקת התשלום נמוכה יחסית במקרה זה בהשוואה לסכום הצ'ק, אם בכל מקרה הצ'ק יתמלא זו תהיה עסקה גדולה בהרבה.
 2. 2
  בקר בסניף בנק באופן אישי. אם תחליט שאתה רוצה להמשיך ולסגור את חשבון הבדיקה שלך ולפתוח חשבון חדש, עליך לדבר עם מישהו בבנק באופן אישי. הם יקבלו את הניירת שאתה צריך ויעזרו לך לעשות זאת בצורה יעילה יותר.
  • דאג להביא איתך מידע אודות חשבונך, כגון מספר חשבונך ותעודת תמונה שהונפקה על ידי הממשלה. ייתכן שתרצה לבדוק עם הבנק שלך לפני שתלך כדי לוודא שאינך זקוק לשום דבר אחר, כגון הוכחת כתובתך.
  • אם יש לך צ'קים אחרים או רכישות שעדיין לא פגעו בחשבונך, כדאי לך להכין רשימה של אותם כדי שתדע כמה כסף לשמור בחשבונך הישן. למרות זאת, הבנק שלך עשוי לדרוש ממך להחזיק סכום מינימלי מינימלי של כסף שם למשך 30 יום לפני שיסגרו סוף סוף את החשבון.
  • אם יש לך חשבון משותף, בדרך כלל בעל החשבון השני יצטרך להיות נוכח כאשר אתה מבצע סידור לסגירת החשבון.
 3. 3
  הגדר חשבון רישום חדש. באופן כללי, מומלץ להמשיך ולהקים חשבון צ'קים חדש בזמן שאתה ממתין לאישור שחשבון הצ'ק הישן שלך נסגר לחלוטין. כך תוכלו להתחיל בתהליך החלפת הדברים.
  • לדוגמא, אם משלמים לך הפקדה ישירה, ייתכן שתרצה להתחיל להפקיד את ההמחאות בחשבונך החדש ולא הישן שלך.
  • עם כמה בנקים, תוכל להמשיך ולהקים חשבון צ'ק חדש באינטרנט, אך ייתכן שתרצה לעשות זאת באופן אישי ללא קשר כדי שתוכל להסביר את מצבך.
  הבנק עדיין עשוי לשלם את הצ'ק אם הוא מוצג
  גם אם יש לך צו הפסקת תשלום, הבנק עדיין עשוי לשלם את הצ'ק אם הוא מוצג.
 4. 4
  השמד את הצ'קים והכרטיסי החיוב הישנים שלך. ברגע שיש לך חשבון צ'קים חדש, אתה רוצה לוודא שאתה לא משתמש בשיקים הישנים או בכרטיסי החיוב שלך בטעות. לא רק שאתה מסתכן בהמחאה שהוחזרה, אלא שהבנק שלך עשוי להאריך את תקופת ההמתנה לפני סגירת חשבונך.
  • ודא שאתה משליך כראוי צ'קים וכרטיסי חיוב כדי שלא תהיה בסיכון אם הם נופלים לידיים הלא נכונות. השתמש במגרסת נייר, אם יש לך, או חתוך אותם לחתיכות זעירות.
 5. 5
  העבר תשלומים חוזרים. אם הוגדרו לך מנויים או חשבונות בתשלום אוטומטי, תרצה להעביר אותם מחשבונך הישן לחשבון החדש שלך. בדוק את הצהרת החשבונות האחרונה שלך והכין רשימה.
  • אם יש לך תשלומים חוזרים המתרחשים רק כל כמה חודשים, ייתכן שתרצה להחזיר מספר דוחות חשבון כדי לוודא שיש לך הכל.
  • הבנק שלך עשוי גם לספק לך רשימה של תשלומים חוזרים שאושרת. אם יש לך חשבון משותף, ברצונך גם לבדוק עם בעל החשבון האחר כדי לוודא שאין לו תשלומים חוזרים.
 6. 6
  העבר את הכספים שלך. לאחר שהבנק שלך סגור סוף סוף את החשבון הישן שלך, הוא ישלח לך מכתב המאשר שהחשבון נסגר, בדרך כלל עם המחאה ליתרה הסופית שלך.
  • אתה יכול פשוט להפקיד את הצ'ק הזה בחשבונך החדש, או שתוכל לתאם עם הבנק שלך כדי שהיתרה הסופית בחשבונך הישנה תועבר אוטומטית לחשבון החדש שלך.

שיטה 3 מתוך 3: דיווח על גניבת זהות אפשרית

 1. 1
  עקוב אחר חשבונותיך. במיוחד אם איבדת יותר משיק אחד, או אם הארנק או הארנק שלך אבדו או נגנבו, עליכם להיות ערניים לפעילות בלתי מורשית אחרת. אם אתה מזהה דבר יוצא דופן, הודיע על כך לבנק או לחברת כרטיסי האשראי בהקדם האפשרי.
  • זכור כי אינך אחראי לחיובים לא מורשים, אך עליך לפעול במהירות על מנת להבטיח כי כל הסכום יוחזר לך.
  • אם איבדת כרטיסי אשראי או חיוב, ייתכן שתרצה להמשיך ולבטל אותם ולהנפיק כרטיסים חדשים, רק כדי להיות בצד הבטוח.
 2. 2
  צור קובץ לארגון המידע שלך. אם אתה חושד שזהותך נגנבה, הקדש זמן לאסוף הכל במקום אחד וצור גיליונות יומן שבהם תוכל להשתמש כדי לעקוב אחר שיחות טלפון, אימיילים ואינטראקציות אחרות עם בנקים, כרטיסי אשראי או גורמים ממשלתיים.
  • כאשר אתה עובר תהליך זה, עליך לקבל תיעוד כתוב על כל אינטראקציה המתרחשת. מכיוון שאולי תצטרך לספק את אותו מידע ליותר מאדם אחד, מומלץ לשמור על הכל ביחד.
  • הגדר מערכת תיוק למסמכי מקור של כל ההתכתבויות ומסמכים אישיים אחרים, כמו גם עותקים. הדפיסו לוח שנה ריק בו תוכלו להשתמש כדי לסמן מועדים הקשורים לגניבת זהות אפשרית ולהביא את כל אלה למקום אחד.
  אתה יכול להפסיק את התשלום על הצ'ק גם אם בעל החשבון השני כתב אותו
  אם יש לך חשבון משותף, אתה יכול להפסיק את התשלום על הצ'ק גם אם בעל החשבון השני כתב אותו.
 3. 3
  קבל עותק של דוח האשראי שלך. על פי החוק הפדרלי, אתה זכאי לדוח אשראי אחד בחינם מדי שנה. השתמש בדוח אשראי בחינם זה כדי לקבוע אם הייתה פעילות לא מורשית המשפיעה על האשראי שלך, כגון מישהו שפותח כרטיס אשראי חדש על שמך.
  • תוכל לקבל את דוח האשראי השנתי שלך בחינם בכתובת www.annualcreditreport.com. זהו האתר הרשמי היחיד שהזמין את הדוח שלך, והוקם על ידי שלוש סוכנויות דיווח האשראי יחד. באתר יש גם מידע על איך לזהות עסקאות לא מורשות ודרכים אחרות לאתר גניבת זהות.
  • אם אתה מזהה פעילות לא מורשית או שגויה בדוח האשראי שלך, פנה לסוכנות דיווח האשראי שהוציאה את הדוח ופעל לפי הוראותיהם לתיקון הרישום או להורדתו מדוח האשראי שלך.
  • זכור שאם יש משהו לא מורשה בדו"ח סוכנות אחת, הוא עשוי להיות בשלושתם. לא כל החברות מדווחות לשלוש הסוכנויות, אך רבות כן. ובעוד שהסוכנות האחת עשויה להסיר את הפריט, הם אינם אחראים להזהיר את הסוכנויות האחרות לבעיה. אם אתה מוצא בעיות בדוח אחד, אתה כנראה צריך לבדוק גם את שני האחרים.
 4. 4
  הגדר התראת הונאה ראשונית על האשראי שלך. באירופה שלוש סוכנויות דיווח אשראי ארציות . עליך ליצור קשר רק עם אחד מהם בכדי לבצע התראת הונאה. זה שפנית אליו אחראי לאחר מכן ליצור קשר עם השניים האחרים.
  • ניתן ליצור קשר עם Equifax בטלפון 1-800-525-6285, ל- Experian בטלפון 1-888-397-3742, או ל- TransUnion בטלפון 1-800-680-7289. אמור שאתה קורבן של גניבת זהות, ובקש להעלות התראת הונאה על תיק האשראי שלך. לעולם אין תשלום עבור העלאת התרעת הונאה על תיק האשראי שלך.
  • לאחר התראת ההונאה הראשונית שלך בתוקף, היא תישאר בדוח שלך למשך 90 יום. במהלך אותה תקופה, כל עסק חייב לאמת את זהותך לפני הוצאת אשראי על שמך. התראת הונאה ראשונית גם זכאית לדוח אשראי אחד בחינם מכל אחת משלוש סוכנויות דיווח האשראי.
  • לאחר תום 90 הימים, תוכל לחדש אותו ל -90 יום נוספים אם תרצה בכך.
 5. 5
  הגש תלונה בגניבת זהות לוועדת הסחר הפדרלית (FTC). אם גיליתם גניבת זהות, עליכם לדווח על כך ל- FTC. ברגע שיש לך את תצהיר ה- FTC שלך, עליך לדווח על האירוע למשטרה (אם עדיין לא עשית זאת).
  • אתה יכול ליצור תלונה ותצהיר ב- FTC על ידי ביקור ב- IdentityTheft.gov. מדף הבית פשוט לחץ על הקישור שאומר "התחל לעבוד". תוכל גם להגיש את הדוח שלך בטלפון 1-877-438-4338.
  • לפני שתתחיל בתלונה שלך, קבל את כל המידע שקשור לגניבת הזהות שלך. זה אמור להיות קל אם יצרת קובץ נפרד. כאשר אתה יוצר את התצהיר שלך ב- FTC, יהיה עליך לכלול כמה שיותר פרטים.
  • באתר, תוכל גם ליצור תוכנית התאוששות אישית משלך. בהתבסס על מצבך, ה- FTC מספק מידע וצעדים שעליך לבצע כדי לבטל את הנזק.

אזהרות

 • מאמר זה עוסק בשיטות הפסקת התשלום של בנקים בארה"ב, וזכויותיך על פי החוק האמריקני. אם אתה גר במדינה אחרת, פנה לנציג שירות לקוחות של הבנק שלך או שוחח עם עורך דין כדי לברר מה אתה צריך לעשות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגשת להון בבית שלך?
 2. כיצד למצוא מלווה משכנתא?
 3. איך מממנים מחדש משכנתא תת-מימית?
 4. איך להתמודד עם מחלקות גביית משכנתא?
 5. איך לשלם את המשכנתא?
 6. כיצד להשתמש בהון עצמי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail