איך להוכיח עפיפון צ'קים?

עם עפיפון צ'קים
עם זאת, עם עפיפון צ'קים, מישהו משתמש בשני חשבונות בנק כדי לכתוב צ'ק מחשבון בנק אחד למשנהו, ואז לוקח את המזומנים לפני הסימון של הצ'ק.

כשאתה כותב צ'ק, בדרך כלל לוקח כמה ימים עד שהתשלום מתבטל - בעולם הבנקאות זה נקרא תקופת "צף". אולי היית כותב צ'ק בשלב כלשהו בידיעה שאין מספיק כסף בחשבון הבנק שלך כדי לכסות אותו באותו הרגע, אבל שכסף נוסף יופקד בחשבון לפני אישור הצ'ק. לדוגמה, אתה יכול לכתוב צ'ק יום לפני יום התשלום. עם זאת, עם עפיפון צ'קים, מישהו משתמש בשני חשבונות בנק כדי לכתוב צ'ק מחשבון בנק אחד למשנהו, ואז לוקח את המזומנים לפני הסימון של הצ'ק. למרות שבנקים עלולים להפסיד מיליוני דולרים בתוכניות צ'יטינג, אנשים פרטיים ובעלי עסקים קטנים יכולים גם הם להיות קורבנות.

שיטה 1 מתוך 3: זיהוי ערכת עפיפוני צ'קים

 1. 1
  בדוק את דפוס ההפקדות בשלושת החודשים האחרונים. אם מישהו מעורב בתכנית צ'יטינג, סביר להניח שיש לו פיקדונות רבים מאותו חשבון בנק. לפעמים תראה כמה שיקים מאותו משלם ביום אחד. זהו דגל אדום המציין ככל הנראה עפיפון צ'קים.
  • עפיפון צ'קים כולל בדרך כלל דפוסי תשלומים ומשיכות חריגים. הפרד את התבנית מהתירוץ האפשרי לתבנית. לדוגמא, האדם יכול לומר שיש לו מספר תשלומים מאותו אדם מכיוון שאותו אדם מחזיר להם תמורת משהו. עם זאת, לא סביר שמישהו יכתוב מספר צ'קים ביום אחד - הם פשוט היו כותבים אחד.
  • עסקאות מעורבות, בהן האדם מפקיד צ'קים ולוקח חלק מהסכום המופקד בחזרה במזומן, יכולות להיות גם סימן של עפיפון צ'קים, במיוחד אם הן מתרחשות לעיתים קרובות.

  טיפ: התבונן גם ביתרות בחשבונות. אם האדם מפקיד לעתים קרובות צ'קים בסכומים הגבוהים מהיתרה בחשבון, והמחאות האלה תמיד מוחזרות, זה יכול להיות סימן של עפיפון צ'קים.

 2. 2
  עקוב אחר בעלי חשבונות עם פיקדונות תכופים. בדרך כלל, לקיטר צ'קים יש שליטה אולטימטיבית או שיש לו גישה לכל החשבונות המשמשים בתכנית עפיפון הצ'קים. אם מצפן הצ'קים משתמש בשותפים להפעלת החשבונות האחרים, סביר להניח שהם משויכים בדרך כלשהי.
  • לדוגמא, קיטר צ'קים יכול להיות שהמשמעותי שלו או בן משפחה יפתחו חשבון לשימוש בתכנית. האדם האחר אולי אפילו לא מודע לכך שקיטר הצ'קים מתכנן להשתמש בחשבון למטרות הונאה.
  • אם לקייטר צ'קים יש גישה לחשבון עסקי, הם עשויים להשתמש בחשבון העסקי בתכנית הצ'יטינג שלהם ללא ידיעת בעלי העסקים.
 3. 3
  קבע אילו סניפי בנק שימשו לביצוע הפקדות. פעולות עפיפון צ'קים דורשות הפקדת מספר לא מבוטל של צ'קים. לעתים קרובות, ערכות צ'קים יבצעו פיקדונות במספר סניפים שונים, כך שהיקף ההפקדות שלהם לא מושך חשד.
  • אם אתה מאתר את הענפים המשמשים, אתה יכול בדרך כלל לזהות נתיב שלאורכו נוסע קיטר הצ'ק כדי לבצע את הפקדותיו בכל יום. יתכן שתוכל להשתלב גם בבנק השני ממנו מגיעים צ'קים.
  זה בדרך כלל מוטל על תובעים ממשלתיים להוכיח את יסודות הפשע
  מאחר ועפיפון צ'קים הוא עבירה פלילית, זה בדרך כלל מוטל על תובעים ממשלתיים להוכיח את יסודות הפשע.
 4. 4
  שוחח עם מספרים בבנקים על הלקוח החשוד. אם קיטר הצ'קים מבצע את הפקדותיו באופן אישי, מספרים בבנקים יכולים לזהות אותם באופן חיובי ולספק מידע על תדירות הפקדתם. הם יכולים גם לומר לך אם מצפן הצ'קים מפעיל את החשבון האחר ממנו נכתבים השיקים.
  • מכיוון שפעולות צ'יטינג בדרך כלל דורשות היקף משמעותי של צ'קים, סביר להניח כי קיטר צ'קים יהיה לקוח קבוע בסניפי הבנק שהם משתמשים בהם בתדירות הגבוהה ביותר, כך שהמטפלים שם יכירו אותם במראה.
  • לדוגמה, קיטר הצ'קים משתמש בחשבון בנק שנפתח על ידי חבר או בן משפחה, אך הם אלה שלוקחים תמיד את הצ'קים לבנק זה כדי להפקיד בחשבון זה. טלר יוכל לזהות את מצפן הצ'קים, במיוחד אם הוא לקוח תכוף.

שיטה 2 מתוך 3: הפגנת כוונות מרמה

 1. 1
  בדקו את בעלי החשבונות המעורבים. לתיקי צ'קים מתוחכמים עשויים להיות שותפים שפותחים חשבונות בבנקים שונים. עם זאת, ברוב תוכניות הצ'יטינג, בסופו של דבר ניתן לייחס את הבעלות על חשבונות הבנק המעורבים בתוכניות לאדם יחיד. ההוכחה כי לאדם אחד הייתה שליטה על כל החשבונות המשמשים בתכנית מספקת עדות לכוונת מרמה.
  • גם אם מישהו אחר היה בעל חשבון, לקייטר הצ'קים תהיה גישה אליו. לדוגמא, אם נעשה שימוש בחשבון עסקי בתכנית עפיפון צ'קים, ייתכן שקייטר הצ'קים אינו הבעלים של העסק, אך עשוי להיות עובד עם גישה לצ'קים.

  טיפ: אם החשבונות האחרים הם על שם מישהו אחר, דבר עם אותו אדם מדוע הם פתחו את החשבון ומתי הם השתמשו בו או ניגשו אליו לאחרונה. אם מעולם לא השתמשו בחשבון, ככל הנראה חשבון דמה שהוקם לטובת קיטר הצ'קים.

 2. 2
  התבונן בדפוס הנסיגות. אם מישהו כותב בכוונה שיקים רעים, הוא ימשוך מזומנים מחשבונו מבלי להתחשב אם יש מספיק כסף בחשבון זה כדי לכסות שיקים שנכתבו אך טרם אישרו את החשבון. משיכה חוזרת ונשנית של סכומי מזומנים גדולים כשיש עדיין צ'קים שלא אושרו יכולה להיות סימן לכך שהאדם עוסק בפעילות מרמה.
  • עסקאות מעורבות חוזרות יכולות להיות גם סימן טוב לכוונת מרמה. לדוגמא, אם האדם לוקח באופן שגרתי את הסכום המרבי של פיקדון צ'קים במזומן, ושיקים אלה מוחזרים באופן שגרתי על ידי הבנק השני, אתה יכול להסיק כוונת מרמה.
 3. 3
  הראה עקביות בדפוס של כתיבת צ'קים. יכול להיות שזה לא כל כך יוצא דופן שמישהו יקבל מספר צ'קים מאותו אדם, או אפילו יעשה שימוש בשיקים מרובים בין שני חשבונות שבבעלותם כדי להעביר כספים. עם זאת, אם שיקים אלה מוחזרים באופן שגרתי עבור כספים לא מספיקים, המשך לקחת צ'קים מאותו גורם יכול להראות כוונה להונות את הבנק.
  • אם אדם מכובד יקבל צ'ק שיוחזר בגין לא מספיק כספים, לא סביר שייקח שוב צ'ק נוסף מאותו כותב צ'קים. במקום זאת, הם ידרשו אמצעי תשלום מאובטח יותר.
  • עיין בתאריכים שבהם נכתבים השיקים כדי לבסס את הידע של כותב הצ'ק על זמני הצפה. אם הצ'קים נכתבים באופן שגרתי כל יומיים-שלושה, זה מראה שהם מודעים לכמה זמן לוקח לנקות צ'ק ומשתמשים בצ'קים רעים כדי לנפח במרמה את יתרות החשבונות.
  לקיטר צ'קים יש שליטה אולטימטיבית או שיש לו גישה לכל החשבונות המשמשים בתכנית עפיפון הצ'קים
  בדרך כלל, לקיטר צ'קים יש שליטה אולטימטיבית או שיש לו גישה לכל החשבונות המשמשים בתכנית עפיפון הצ'קים.
 4. 4
  קבע כי כותב הצ'קים התעלם מהודעות צ'קים רעים. כאשר מוחזר צ'ק שאתה כותב, תקבל הודעה מהבנק כי ההמחאה הוחזרה בגין כספים לא מספיקים. אם כותב הצ'קים התעלם מהודעות אלה או לא הצליח לבצע הפקדות לכיסוי היתרה השלילית, הדבר מספק ראיות נסיבתיות לכך שכותב הצ'קים ידע מה הוא עושה ובכוונתו לכתוב צ'קים גרועים.
  • אם כותב צ'קים משתמש בחשבון אחר, כגון חשבון עסקי, ייתכן שתגלה גם מאמצים של כותב הצ'קים להסתיר את ההודעות מבעל החשבון.

שיטה 3 מתוך 3: מניעת עפיפוני צ'קים

 1. 1
  קבל תשלומי צ'קים רק עבור הסכום המדויק. אם אתה מוכר פריטים או שירותים, לקוח עשוי להציע לך צ'ק בסכום העולה על הסכום שהוא חייב, ואז לבקש ממך לתת לו מזומן עבור ההפרש. עם זאת, אם תעשה זאת ואז הבנק יוחזר על ידי הבנק, אתה יכול להיות משתתף לא מודע בתכנית עפיפון צ'קים.
  • בעסקאות מקוונות, קיטר צ'קים עשוי לשלוח לך תשלום, ואז לשלוח הודעה המודיעה לך שהם "בטעות" שילמו לך יותר מדי. בדרך כלל, הם יבקשו ממך לשלם את ההפרש על ידי חיווט במזומן או רכישת כרטיס מתנה, במקום פשוט לקבל החזר כספי.

  טיפ: הימנע מלהיות קורבן לכל סוג של הונאת צ'קים על ידי פשוט סירוב לקחת צ'קים אישיים, במיוחד אם אתה מוכר מדי פעם פריטים או שירותים.

 2. 2
  הציע להחזיר תשלום יתר לאחר ניקוי הצ'ק. אם מישהו משלם לך שובר יתר על המידה ורוצה החזר של תשלום יתר, אתה יכול גם לומר לו שאתה תשמח לעשות זאת לאחר סיום הבדיקה. אם האדם מנסה להונות אותך, בדרך כלל הם לא יהיו מוכנים לחכות שזה יקרה (מכיוון שהם יודעים שהצ'ק לא יתבהר).
  • זכור כי סביר להניח שהבנק שלך יהפוך את הכספים לזמינים בחשבונך לפני שהבדיקה תיסגר טכנית. סרב לשלם החזר כלשהו עד שהצ'ק כבר לא אומר "בהמתנה" בחשבון הבנק שלך.
 3. 3
  בדוק צ'קים שמנקים את חשבון הבנק שלך ברצף. בדיקות שמתנקות מחוץ לרצף עשויות להצביע על כך שמישהו גנב פנקס צ'קים ומשתמש בחשבון הבנק שלך לצורך ערכת צ'יטים. זה בדרך כלל סיכון גדול יותר עם חשבונות בדיקת עסקים שיש להם עסקאות רבות מדי יום כמובן מאליו.
  • לדוגמא, כאשר אתה מסתכל על חשבון הבנק שלך, ייתכן שתבחין בסדרת המחאות המתחילה ב- "7999", למרות שהצ'קים הרגילים שאתה משתמש בהם מתחילים ב- "3999".
  • בדיקות מחוץ לרצף עשויות גם להצביע על כך שמישהו הזמין המחאות בחשבון החל ממספר שונה מזה שהבדיקות בהן אתה משתמש כרגע.
  אם לקייטר צ'קים יש גישה לחשבון עסקי
  אם לקייטר צ'קים יש גישה לחשבון עסקי, הם עשויים להשתמש בחשבון העסקי בתכנית הצ'יטינג שלהם ללא ידיעת בעלי העסקים.
 4. 4
  הגבל גישה לבדיקות חברה אם אתה בעל עסק. קיטר צ'קים יכול להשתמש בצ'קים של החברה שלך כדי להנציח תוכנית ערכות צ'קים ללא ידיעתך אם המחאות של החברה שלך אינן מאובטחות כהלכה. דרוש הרשאה להמחאות בכתב, במיוחד לסכומים גדולים, ולעולם לא לחתום על צ'קים ריקים.
  • עובד שיש לו גישה לחשבון העסקי ללא פיקוח יכול להשתמש באותם צ'קים בתכנית עפיפון צ'קים. הימנע מכך על ידי הפרדת חובות כתיבת צ'קים, כך שגם מי שמכין את ההמחאה לא יכול לחתום על הצ'ק.
  • שמור את כל השיקים הריקים בכספת נעולה עם גישה מוגבלת. כאשר אתה מזמין צ'קים חדשים, אבטח אותם מיד. אם אינך מקבל הזמנת צ'קים, פנה מיד לבנק שלך.

טיפים

 • מאחר ועפיפון צ'קים הוא עבירה פלילית, זה בדרך כלל מוטל על תובעים ממשלתיים להוכיח את יסודות הפשע. עם זאת, אם אתה קורבן, אתה יכול לסייע לתובעים על ידי ניהול תיעוד טוב של כל העסקאות שאתה חושד בהונאה.
 • אם אתה חושד בתכנית עפיפון צ'קים, פנה בהקדם לאכיפת החוק המקומית.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail