איך לחתום על צ'ק?

אם אתה צריך לחתום על צ'ק, ראשית עליך לוודא שהבנק של הצד השני יקבל צ'ק של צד שלישי. שאל את האדם אם הוא מזומן צ'ק של צד שלישי לפני כן, או התקשר לבנק לשאול אם הוא יקבל אותו. לאחר מכן, חתום על גב הצ'ק כרגיל. מתחת לחתימתך, הדפס את "שלם לפי הזמנה" ואת שם הצד השלישי. הצד השלישי יחתום על הצ'ק כשהוא מזומן. המשך לקרוא אחר חלופות לשימוש בבדיקת צד שלישי!

אם אתה צריך לחתום על צ'ק
אם אתה צריך לחתום על צ'ק, ראשית עליך לוודא שהבנק של הצד השני יקבל צ'ק של צד שלישי.

צ'ק צד ג 'הוא צ'ק אישי או עסקי שנחתם כתשלום לאדם אחר. חתימה על צ'ק יכולה להיות מועילה אם יש לך צ'ק שנכתב לך ואתה צריך לשלם למישהו אחר באמצעותו.

חלק 1 מתוך 3: תכנון לפני חתימה

 1. 1
  שקול את האפשרויות שלך. בגלל הגדלת תקנות אבטחת הבנקאות והזיהוי באירופה, סביר להניח שתתקשה למצוא בנק שיקבל צ'ק צד ג '.
  • אם יש לך חשבון בנק והוא יכול להפקיד או לממש את הצ'ק שנכתב לך, כמעט בוודאות יהיה לך קל יותר לעשות זאת, ואז כתוב צ'ק משלך (או הגש את המזומן) לצד השלישי.
  • חתימה על המחאה עשויה להיראות כאילו זה יהיה נוח יותר (על ידי כריתת המתווך, כביכול), אך סביר להניח שזה כבר לא יהיה כך.
  • בדוק העברות כספים אלקטרוניות לצד שלישי שלך, דרך חשבונות הבנק הקיימים שלך או שירות כגון PayPal, אם אתה מחפש אפשרות נוחה אחרת.
  • אם: 1) נכתב לך צ'ק; 2) אין לך חשבון בנק; ו 3) צריך לשלם לצד שלישי את סכום הצ'ק שנכתב לך, זה התרחיש האמיתי היחיד שבו כדאי לך לנסות לחתום על צ'ק. ראה חלק ג 'במאמר זה לקבלת אפשרויות אחרות בתרחיש זה.
 2. 2
  אשר שהאדם שאליו אתה רוצה לאשר את ההמחאה, הצד השלישי, יקבל צ'ק חתום.
  • שאל את האדם אם הוא / ה השתמש בשיק צד ג 'בבנק שלו בעבר. זה ישפר את סיכויי ההצלחה שלך, מכיוון שאין חוקים המחייבים בנקים לקבל צ'קים של צד שלישי.
 3. 3
  וודא כי הבנק של הצד השלישי מקבל צ'קים מסוג זה ויודע את הנהלים המסוימים של הבנק. אם אינך יכול ליצור קשר עם האדם באופן מיידי אך מכיר את סניף הבנק שלו / ה, תוכל להתקשר למספר שירות הלקוחות של הבנק כדי לברר לגבי המלצות מיוחדות מסוג זה.
  • שאל אם הבנק נדרש להליכים מיוחדים בכדי לקבל את המחאה של צד שלישי. כמה בנקים חוקקו כללים משלהם המסדירים נהלים אלה, כמו למשל לדרוש משני הצדדים חשבונות בבנק כדי להבטיח את העברת הכספים.
  כיצד אוכל להפקיד צ'ק שנכתב במקור למישהו אחר
  כיצד אוכל להפקיד צ'ק שנכתב במקור למישהו אחר, אך ניתן לי עבור שירותים שעשיתי?
 4. 4
  היו מוכנים ללכת באופן אישי עם הצד השלישי לבנק שלו. השלמת תהליך החתימה באופן אישי עשויה להידרש על ידי הבנק וכמעט בוודאות תשפר את סיכויי ההצלחה שלך ללא קשר.
  • תביא זיהוי נכון, במיוחד אם זה לא גם הבנק שלך.

חלק 2 מתוך 3: חתימה על הצ'ק

 1. 1
  חתום על גב הצ'ק כרגיל, למעט לשמור את חתימתך בחלק העליון של אזור האישור. אם יש שלוש שורות, חתום על השורה העליונה. זה לא הזמן לחתימה רהוטה של "ג'ון הנקוק", מכיוון שתזדקק לכל החלל כדי להשלים את התהליך.
 2. 2
  הדפס "שילם לפי סדר" ושם הצד השלישי בחלק האמצעי (או בשורה השנייה) באזור האישור. אם אתה נלחץ לחלל, אתה יכול לנסות להשתמש ב- "FBO" (לטובת), אך ייתכן שתרצה לבדוק קודם עם הבנק.
  • כתוב בצורה מסודרת, במיוחד שם הצד השלישי. בדוק אם יש איות.
 3. 3
  אין צד שלישי לחתום על ההמחאה עד להפקדה או למזומן. בקש מהצד השלישי (התמיכה) לחתום על הצ'ק בחלק התחתון (או השורה השלישית) של אזור האישור. אם הוא / היא לא נוכחים, הצב "X" כדי לציין היכן עליו לחתום ו / או צרף הערת תזכורת ידידותית לצ'ק.
  תהליך ההפקדה צריך להיות זהה לזה של צ'ק שנכתב ישירות לאדם
  כל עוד הבנק מקבל את הצ'ק של צד שלישי, תהליך ההפקדה צריך להיות זהה לזה של צ'ק שנכתב ישירות לאדם.
 4. 4
  תן את הצ'ק לאישור להפקיד בבנק שלו כרגיל. כל עוד הבנק מקבל את הצ'ק של צד שלישי, תהליך ההפקדה צריך להיות זהה לזה של צ'ק שנכתב ישירות לאדם

חלק 3 מתוך 3: בחינת חלופות

 1. 1
  פתח חשבון בנק, הפקד את הצ'ק ואז שילם לצד השלישי. כאמור, סביר להניח שאתה שוקל לחתום על צ'ק מכיוון שאין לך חשבון בנק. אם יתאפשר לך לפתוח חשבון, עשה זאת מכיוון שזה יהפוך את המצב הזה (וככל הנראה לאחרים) לפשוט יותר.
  • כדי לפתוח חשבון שובר בבנק אמריקאי, אתה בדרך כלל צריך להיות בן 18 ומעלה; לספק מידע בסיסי כגון שם מלא, כתובת, פרטי קשר (טלפון / דוא"ל) ומספר ביטוח לאומי; ולהראות תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה.
  • אתה אמור להיות מסוגל למצוא חשבון בדיקה ללא עמלה באחד הבנקים המקומיים שלך. בדוק גם בבנקים מקוונים, שם חשבונות צ'קים בחינם אופייניים יותר.
 2. 2
  בקש מסופר הצ'קים המקורי לבטל את הצ'ק ולכתוב צד חדש לצד שלישי. סביר יותר שזה יעבוד עם דודתך עדנה מאשר מגה-תאגיד ששלח לך, כמובן, הנחה.
 3. 3
  בקש מכותב הצ'קים המקורי להוסיף "או נושא" אחרי שמך בצ'ק (וצ'קים עתידיים שנכתבו לך). המחאות עם "או נושא" כתובות על שם המוטב ניתנות להפקדה או לפדיון (בדרך כלל, בהתאם למדיניות הבנק) על ידי מי שמציג את הצ'ק.
  • על הצד השלישי להיות מוכן להציג תעודת זהות בעת הפקדת הצ'ק או הפירעון שלו, בהתאם למדיניות המוסד הפיננסי, במיוחד אם השיק הוא בסכום גדול יותר.
  • המחאות שכתובות "מזומן או נושא" או סתם "נושא" יעבדו באופן דומה.
  זה התרחיש האמיתי היחיד שבו כדאי לך לנסות לחתום על צ'ק
  אם: 1) נכתב לך צ'ק; 2) אין לך חשבון בנק; ו- 3) צריך לשלם לצד שלישי את סכום הצ'ק שנכתב לך, זה התרחיש האמיתי היחיד שבו כדאי לך לנסות לחתום על צ'ק.
 4. 4
  השתמש בשירות פדיון צ'קים. תשלם תשלום בתמורה לשירות זה, אך תצא עם מזומנים שבהם תוכל להשתמש כדי לשלם לצד שלישי.
  • חיובי המזומנים בצ'קים נעים בדרך כלל בין 1% ל -12% מסכום הצ'ק, כך שקניות במחיר הטוב ביותר עשויות להשתלם. חלק מהקמעונאים הלאומיים, כולל וולמארט, מספקים שירות זה.
  • תזדקק לתעודה מזהה עם תמונה כדי לפדות את הצ'ק.

טיפים

 • לא תהיה לך הוכחת קבלת הצ'ק בחשבון הבנק שלך. מכיוון שהמחאה נכתבה במקור לך, כדאי להעתיק את ההמחאה כהוכחת קבלה לפני שתחתום עליה.

אזהרות

 • בדיקות של צד שלישי יכולות להיות מטרה להונאות מסוגים שונים, לכן הפוך להיות צד רק בחתימת צ'קים של צד שלישי עם מישהו שאתה מכיר וסומך עליו.

שאלות ותשובות

 • הבן שלי צריך לשלם מזונות ילדים. אם הוא נותן לי כסף כדי שאוכל לכתוב צ'ק לסוכנות, האם זה מצב של צד שלישי?
  לא, מצב של צד שלישי יהיה מצב בו הוא כותב לך צ'ק ואז אתה משתמש באותו צ'ק כדי לשלם לסוכנות.
 • מה עלי לעשות אם אחותי נפטרה ויש לי צ'ק על שמה? כיצד אוכל להפקיד אותו בחשבוני?
  עליכם לבקש מבית המשפט קמא להכריז עליכם כמוציא לפועל את עזבון אחותכם, ואז תוכלו לפדות את הצ'ק הפועל מטעמה כנציגה המשפטי.
 • כיצד אוכל להפקיד צ'ק שנכתב במקור למישהו אחר, אך ניתן לי עבור שירותים שעשיתי?
  האדם שנתן לך את הצ'ק צריך לאשר אותו בחתימתו. בשורה הבאה, הוא / היא צריכים להדפיס את שמך ומשהו שהאדם חותם לך על הצ'ק. עליך לאשר את ההמחאה תחת שמך המודפס.
 • היכן אוכל לפדות את המחאה של צד שלישי?
  מרבית הבנקים אינם מקבלים צ'קים של צד שלישי במזומן מכיוון שאין להם דרך לדעת אם החתימה המקורית תקפה. עם זאת, הבנק האישי שלך עשוי לקבל את זה כפיקדון ולהחזיק את הכספים עד לסיום הצ'ק. מסיבה זו, בדרך כלל עדיף להימנע מבדיקות צד ג '.
 • כיצד אוכל להפקיד צ'ק מפירוק חשבון מניות UTMA לקרן מכללות 529?
  בהנחה שאתה מקבל התשלום בצ'ק שמועבר על ידי אפוטרופוס חשבון המניות של הקטין, פשוט תעד את השיק מאחור עם הוראות "לשלם למסדר..." (להפקיד את הכספים בחשבון המכללה). שים לב שחלק מהאפוטרופוסים עשויים שלא לקבל צ'ק של צד שלישי.
שאלות ללא מענה
 • אני מקבל החזר כספי קטן ממס הכנסה. כיצד אוכל לפדות את הצ'ק אם האדם האחר שאליו הוא מיועד אינו זמין לעזור לי לפדות אותו?
 • אילו בנקים יקבלו המחאות ממשלתיות של צד שלישי להפקדה?
 • האם קיימת מגבלת דולר על צ'קים של צד שלישי?

תגובות (2)

 • samanthahunt
  תודה, זה היה מאוד מועיל.
 • matteobogan
  שכחתי איך לעשות זאת וחיפשתי באינטרנט. התמונות ממש עזרו לי להבין איך לחתום על צ'ק למישהו אחר למזומן.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail