איך להוכיח הונאה?

כדי להוכיח הונאה בבית המשפט
כדי להוכיח הונאה בבית המשפט, עליך לטעון ולהוכיח את כל המרכיבים המצויים במשפט המקובל ההיסטורי.

אתה חותם על חוזה, לוקח עבודה או רוכש פריט בתקווה שזה ישפר את חייך או יפתור בעיה. לגלות שהצד השני שיקר יכול להיות כדור קשה לבלוע. עם זאת, עליך לפרק את העסקה לשלבים. אם אתה יכול להראות לצד השני שיקר לך בכוונה, יתכן שתוכל לקחת אותו לבית המשפט ולהוכיח הונאה.

חלק 1 מתוך 4: הבנת הונאה

 1. 1
  הגדר את קטגוריית ההונאה. למרות שהונאה נובעת מהחוק המקובל באנגלית, ישנן מספר קטגוריות מודרניות שרוב ההונאות בהן נופלות. הבנת סוג ההונאה יכולה לעזור לך להוכיח את המקרה שלך. סוגים אלה של הונאה הם בדרך כלל גם פליליים ובעליהם יש לדווח לאכיפת החוק.
  • שיווק טלפוני או הונאת דואר. בשיחת הטלפון או במכתב נטען שאם "תפעל עכשיו" ותשלם כסף, תקבל הטבה כלשהי שנראית טובה מכדי להעביר אותה הלאה. מאוחר מדי, אתה מגלה שהאמת היא ששיווק טלפוני, מכתבי "הנסיך הניגרי" ותוכניות דמי מקדמה אחרים הם הונאה.
  • הונאת שירותי בריאות. זה כולל רופאים או ספקי רפואה אחרים שמרשמים יתר על המידה או משיגים ציוד רפואי ומחייבים את הביטוח שלך. במקום שירותי הבריאות הדרושים לך, בסופו של דבר תשלומי תשלום משותפים נוספים, חשבונות ביטוח משותף או דמי ביטוח גבוהים יותר.
  • הונאת השקעות, תוכניות פונזי ותוכניות פירמידה. מבטיחים לכם תשואה נהדרת אם תשקיעו כסף ב"עסק ". הרווח שלך תלוי בגיוס משקיעים אחרים, וללא ידיעתך, כל התשלומים שאתה מקבל מגיעים מכסף שאחרים השקיעו.
  • עבוד בבית הונאות. גב המגזינים מלא בהם. הם מבטיחים שבעבודה בבית תוכלו למלא מעטפות, לבצע עבודות הרכבה או לפתוח עסק מחשב משלכם. כדי לגשת לשפע זה, כל שעליך לעשות הוא לקנות ערכה, או להשקיע בציוד, או למסור את פרטי כרטיס האשראי שלך כפיקדון ביטחון.
 2. 2
  דע את יסודות ההונאה. כדי להוכיח הונאה בבית המשפט, עליך לטעון ולהוכיח את כל המרכיבים שנמצאים במשפט המקובל ההיסטורי. באופן כללי, עליך לחפש ולהגדיר שישה אלמנטים:
  • הייתה הצהרה או ייצוג שקרי. היסוד הראשון להוכחת הונאה הוא מסמר את ההצהרה, שנקראה גם הייצוג, שנמסרה לך. הייצוג יכול להיות מילים או פעולות המוצגות בפניך כאמת. לדוגמא, מישהו מציע למכור לך ציור עתיק במחיר של 75 €. זו עובדה שאם היא כוזבת תגרום לך לשנות את דעתך ולא להשלים את העסקה.
  • הצד השני ידע שהוא שקרי או פעל בהתעלמות פזיזה מהאמת. לא מספיק שזה פשוט מטעה, חלק משמעותי מההצהרה חייב להיות שקר מוחלט. ההצהרה הכוזבת חייבת להתייחס לעובדה מהותית. למשל, בדקת את הציור וגילית שזה הדפס או עותק שנוצר לאחרונה.
  • ההצהרה נאמרה בכוונה כדי לגרום לך לפעול על פיה. זה יכול להיות קשה מאוד להוכיח. הצד השני בוודאי ידע שההצהרה שקרית. לא מספיק שמוכר הציור טועה, הוא בטח ידע שהוא טועה ובכוונה הסתיר זאת מכם. במקרה זה, המוכר רצה שתקנה את הציור שהוא ידע שהוא מזויף ובכוונה שיקר כדי לגרום לך לעשות את זה.
  • סמכת ופעלת על הצהרת השווא. הסתמכות פירושה שללא ההצהרה השקרית היית מקבל החלטה אחרת. אם האמנת למה שהמוכר אמר לך ושילמת 75 € עבור "ציור עתיק" שהתגלה כזיוף, אז הסתמכת ופעלת לפי הצהרת השווא המכוונת של המוכר.
  • נגרם לך נזק, באובדן כסף ישיר או בצורך להוציא יותר כסף כדי לתקן את המצב כתוצאה מפעולה על פי ההצהרה השקרית. מטרת הנזק היא להחזיר אותך למקום בו היית נמצא אם ההונאה לא הייתה מתרחשת.
 3. 3
  בחר בית משפט. אם אתה מתכנן לתבוע מישהו בגין הונאה, תצטרך לבחור בית משפט כדי לדון בעניינך. אם התביעה שלך עומדת במגבלת הדולר, בדרך כלל 7460 €, תוכל להגיש את התיק שלך בבית משפט לתביעות קטנות.
  • לבית משפט לתביעות קטנות ישנם כמה יתרונות מכיוון שכללי הפרוצדורה נינוחים ואינך זקוק לעורך דין שיסייע לך בתיק. עם זאת, עדיין עליך להיות מסוגל לתעד ולהוכיח כל רכיב של הונאה על מנת לזכות בתביעתך.
  • אם ההפסדים שלך הם יותר ממגבלת התביעות הקטנות למדינתך, תצטרך לפנות לבית המשפט המחוזי. אם זה המקרה, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד אזרחי לצורך הערכת המקרה שלך והייצוג הפוטנציאלי שלך. בבית משפט אזרחי, אתה מחויב לכללים המלאים של סדר הדין האזרחי לתחום השיפוט שלך ותוחזק באותם סטנדרטים כמו עורכי הדין.
תצטרך להוכיח כל אחד מששת היסודות של הונאה
כאשר תגיש את התיק שלך בבית המשפט, תצטרך להוכיח כל אחד מששת היסודות של הונאה.

חלק 2 מתוך 4: הכנת התיק שלך להונאה

 1. 1
  השלם את העתירה. לך לבית המשפט במחוז בו אתה גר. לפקיד בית המשפט תהיה חבילת טופס לבית משפט לתביעות קטנות. מלא כל חלל. אל תשאיר שום דבר ריק. אם שאלה אינה נוגעת למצבך, סמן אותה כ"לא רשאית ". תצטרך את שמך וכתובתך ושמו של הצד השני וכתובתו.
  • בחלק שבו אתה מתאר את הבסיס העובדתי למקרה שלך, עליך להתייחס לכל אחד מששת היסודות של הונאה ככל שהם נוגעים למצבך. עליך לזהות את ההצהרה השקרית שנאמרה בכוונה כדי לגרום לך לפעול. ואז פעלת וסבלת נזק.
  • עליכם לפעול גם בסכום ספציפי של דולרים. בדרך כלל, הנזק שלך יהיה סכום הכסף שאיבדת בעסקת ההונאה. אתה יכול גם לבקש להחזר עבור הוצאות המשפט שלך לתביעה בבית משפט לתביעות קטנות.
 2. 2
  הגש את העתירה לבית המשפט. לאחר שתסיים את העתירה, עליך להגיש אותה לפקיד בית המשפט במחוז בו אתה או הצד השני מתגוררים. יהיה עליכם לשלם את דמי ההגשה, בדרך כלל בין 19 € ל 37 €, הביאו שינוי מדויק או המחאה. מחוזות רבים, במיוחד מערכות בית משפט כפריות קטנות יותר, אינם יכולים לקחת כרטיסי אשראי.
  • פקיד בית המשפט ייתן לך תאריך בבית המשפט, בדרך כלל כ- 60 ימי חופש להשאיר זמן לשירות ולתת לצד השני זמן הוגן להגיב ולהכין את תיקם.
 3. 3
  תגיש את העתירה לצד השני. על מנת שהתביעה תתקיים, עליך למסור את הניירות באופן חוקי לצד השני. זה נקרא שירות של תהליך. הדרך הקלה ביותר לבצע שירות היא ליצור קשר עם השריף במחוז בו נמצא הצד השני. צפה לשלם בסביבות 15 € עבור פעולה זו.
  • השריף יגיש תצהיר שירות בבית המשפט עם מסירת הניירות.
ייתכן שתוכל לקחת אותו לבית המשפט ולהוכיח הונאה
אם אתה יכול להראות לצד השני שיקר לך בכוונה, ייתכן שתוכל לקחת אותו לבית המשפט ולהוכיח הונאה.

חלק 3 מתוך 4: איסוף ראיות לתיק בית המשפט שלך

 1. 1
  תמכו בתביעת ההונאה שלכם. כאשר תגיש את התיק שלך בבית המשפט, תצטרך להוכיח כל אחד מששת היסודות של הונאה. בעוד שהכללים נינוחים בבית משפט לתביעות קטנות, יהיה עליכם לספק ראיות אמינות עבור כל חלק בתביעתכם. שימוש ברשימת הבדיקה של התובע יכול לסייע לך לשמור על סדר.
 2. 2
  אסוף את התיעוד. בשלב זה, עליכם לחבר כל פיסת נייר שיש לה קשר לטענתכם. מסמכים טובים כוללים חוזים, קבלות, צ'קים מבוטלים, מכתבים, הודעות טלפון וחומר פרסומי.
  • ערוך רשימה של המסמכים שלך וסמן כל אחד מהם באלמנט ההונאה שהוא תומך בו. לדוגמא, פרסומת מטעה יכולה להיות מצג שווא. החשבונית בה שילמתם מחיר גבוה יותר מראה כי הסתמכתם על הפרסומת לרעתכם. הסכום על קבלת המכירה מראה את הנזקים שלך.
 3. 3
  קבע את העדות. לא יהיה לך זמן למצעד עדים בבית המשפט לתביעות קטנות. אלמנטים מסוימים, כמו כוונה, עשויים להיות מוסברים על ידי מישהו שהיה עד להתמודדות שלך עם הנאשם. עם זאת, בדרך כלל אתה העד הטוב ביותר שלך. כתובעת, תוכל להצהיר הצהרה ובעיקר תעיד בשמך. התבונן בששת אלמנטים ההונאה ורשום כמה הצהרות המגיעות לכל אלמנט. לדוגמא, אם שאלת את הנאשם לגבי מחיר פריט או תנאי חוזה, זה יכול ללכת לכוונת הנאשם להונות אותך.
 4. 4
  ארגן את המקרה שלך. באמצעות הצהרת העובדות שכתבת בעתירתך, סידר את מסמכיך לפי יסודות ההונאה. לדוגמא, פרסומות הראו את המחיר הכוזב, שמו של הנאשם בפרסומת מראה שהוא ידע מה יש במודעה וכוונתו שהמחיר יהיה מה שרשום. החוזה מראה שהסתמכת על הפרסומת. החשבונית מראה שחויבת במחיר אחר, ובקבלתך, בצ'קים שבוטלו או במכתב הגבייה של הנאשם מופיעים נזקיך.
  • רשום הצהרות לגבי כל מסמך. בבית המשפט אתה עלול להיות עצבני ולאבד את מחשבתך. ההערות שלך ישמרו עליך במסלול ויסייעו לך במצגת מקצועית.
  • סדר את המסמכים וההערות שלך בקלסר או בתיקיה לגישה נוחה במהלך בית המשפט. צרו שני עותקים מכל מסמך ואספו אותם לסטים. סט אחד מיועד לשופט. הסט השני מיועד לנאשם. זה יגרום למקרה שלך להיות חלק יותר אם אינך צריך להעביר מסמכים בודדים.
ישנן מספר קטגוריות מודרניות שרוב ההונאות בהן נופלות
אף על פי שהונאה נובעת מהחוק המקובל באנגלית, ישנן מספר קטגוריות מודרניות שרוב ההונאות בהן נופלות.

חלק 4 מתוך 4: הופעה בבית המשפט

 1. 1
  להגיע לבית המשפט. זה קריטי שאתה בזמן. אם נקרא תיקך ואינך נוכח, יתכן ונדחה את תיקך. עליכם לשאוף להקדים לפחות 30 דקות. זה ייתן לך זמן למצוא את אולם המשפט ולארגן את מחשבותיך.
  • תן לעצמך הרבה זמן למצוא חניה ולהביא שינוי למונה החניה.
  • ארגנו את הטיפול בילדים מבעוד מועד. שופטים רבים אינם מאפשרים לילדים צעירים לאולם ולא ניתן להשאירם במסדרון ללא השגחה.
  • אינך צריך ללבוש חליפה או שמלה מהודרת, אך בגדיך צריכים להיות מסודרים, נקיים, מקצועיים ומכבדים את בית המשפט. אל תלבשי חולצות עם עיצובים, כפכפים, לבוש קצר מאוד או חושפני. היה נוח. תלוי בכמה מקרים השופט צריך לדון, אתה יכול להיות שם מספר שעות.
 2. 2
  הציגו את המקרה שלכם. כתובע תדבר תחילה. תעבור בבית המשפט דרך הטיעון שלך, רכיב של הונאה בכל פעם. עיין במסמכים שלך. סיים את המצגת עם בקשה לפיצויים והוצאות משפט. תכנן לשמור על המצגת בערך 15 דקות.
  • אם השופט שואל אותך שאלות, ענה עליהן בפשטות ובאופן ישיר ככל האפשר.
 3. 3
  האזינו לתיק הנאשם. לאחר שתסיים, הנאשם ייתן את הצד שלו בסיפור. אתה צריך להקשיב בשקט ובכבוד. אל תשמיע רעשים, תגלגל עיניים או תתעסק בכיסא שלך. האזן בקשב וערוך הערות על כל דבר שאתה לא מסכים איתו.
  • לאחר סיום הנאשם, השופט רשאי לשאול אם יש לך הערות אחרונות. אם אתה יכול להפריך כל מה שהנאשם אמר, שמור על זה קצר, לא יותר מכמה דקות.
 4. 4
  קבל את החלטתך. השופט בדרך כלל יקבל החלטה באופן מיידי, לטובתך או לנאשם. לא משנה איך השופט פוסק, אל תגיב, תתלונן או תיכנס לדיון עם הנאשם. אסוף את המסמכים שלך ויצא מהאולם.
  • השופט רשאי להורות לך ללכת למשרד הפקידות לקבלת הוראות נוספות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail