איך לאט לאט להתרחק מאדם?

זה יכול להיות קשה להבין שאתה כבר לא רוצה להישאר חברים עם מישהו, אבל לפעמים לאט לאט נפרדים זו הדרך הכי טובה להשאיר חברות. ברגע שאתה בטוח שאתה כבר לא רוצה להישאר חברים, הפסק ליזום שיחות איתם. אתה עדיין יכול להגיב לטקסטים שלהם ולומר שלום כשתראה אותם, אך נסה לשמור על שיחותיך קצרות. אם הם מבקשים לבלות, פשוט תסביר בנימוס שאתה עסוק. אם אדם זה הוא חלק ממעגל החברים שלך, היה מוכן לראות אותם במסיבות ובמפגשים חברתיים. תמיד להגיע ולעזוב עם חברים אחרים כדי שלא תצטרך לדבר איתם לבד. למרות שאתה עלול להרגיש אשם על שהתרחקת, זכור שזה טבעי שחברות תבוא ותלך, וזה בסדר לעשות מה שטוב לך. לקבלת עצות נוספות, כמו מה לומר אם חברך מתעמת איתך, המשך לקרוא.

ספרו לאדם השני מה האדם הראשון עושה לכם
ספרו לאדם השני מה האדם הראשון עושה לכם, והם צריכים להבין.

חברות או מערכות יחסים מסוימות נועדו להחזיק לנצח. עם זאת, זה פשוט לא נכון לכולם: לפעמים אתה וחבר למדתם כל מה שאפשר אחד מהשני, והגיע הזמן לאפשר לאט לאט ללכת. קשה לסיים ידידות מבלי לפגוע ברגשותיו של אף אחד, אך אם תנסה לתרגל חסד גם כשתפסיק לבלות כל כך הרבה זמן ביחד, תתרחק בנפרד ובדרמה מועטה.

שיטה 1 מתוך 3: להמשיך הלאה

 1. 1
  תפסיק לתכנן תוכניות. ברגע שאתה בטוח שאתה כבר לא רוצה להיות בקשר עם חבר שלך, אל תזמין אותו לעשות דברים יותר. חברות דורשת מאמץ הדדי. אם לא תעשה את שלך כדי לתכנן מקומות בילוי ופעילויות עבור שניכם, החברות תיזרק מאיזון ותדעך.
 2. 2
  לא ליזום שיחות. אתה עדיין יכול להנהן ולהגיד "שלום", אבל אם אתה מנסה לסיים ידידות, אל תלך רק אל האדם ותתחיל לדבר על מה שקרה בטלוויזיה אמש. זה יהיה מבלבל עבורם וירגיש לכם בזבוז זמן.
  • שיחות אינן רק באופן אישי - גם מסרונים ומדיה חברתית. אם אתה באמת מנסה לסיים חברות, אל תתמכר לאלה יותר מאשר "כמו" מדי פעם.
  • אם חברך לשעבר פותח איתך בשיחה, נסה לסיים אותה במהירות. אתה יכול לעשות זאת על ידי שלא לשאול הרבה שאלות ואז על ידי אמירת משהו כמו "נתראה אחר כך!"
 3. 3
  יש תוכניות אחרות. אם חברך לשעבר מבקש ממך לעשות משהו איתם, אך אתה מנסה להימנע מהם, עדיף שלא. נסו להעסיק חברים אחרים, עבודה או לימודים או חובות משפחתיות, כך שתהיו עסוקים כשהם מנסים להגיע אליכם.
  • יתכן שתצטרך לספר שקר כדי להגן על רגשות חברך לשעבר. אם כן, עשה את זה פשוט, מעורפל וקל לזכור. "יש לי תוכניות בשבת" זה בסדר, ואם הם יראו אותך מחליק על גלגלים עם שני אנשים אחרים, הם לא יחשבו שאתה משקר. "אני חייב לשיר את ההובלה באופרה" ברור שלא יעבוד.
  אבל זה לא אומר שאתה צריך לקרח את האדם הזה לגמרי
  אולי אינך BFF יותר, אבל זה לא אומר שאתה צריך לקרח את האדם הזה לגמרי.
 4. 4
  להיות מנומס. אולי אינך BFF יותר, אבל זה לא אומר שאתה צריך לקרח את האדם הזה לגמרי. כאשר אתה רואה אותם, היה לבבי, שמור על קשר עין והיעזר אם הם באמת זקוקים לו (למשל אם הם צריכים לדעת מה הייתה המשימה הצרפתית). אתה מנסה להציב גבולות ולא לפגוע ברגשותיו של אף אחד.
 5. 5
  אל תימשך לעימות. אם חברך לשעבר רוצה לדבר איתך על הסיבה שנעלמת, נסה לנטרל קרב לפני שהוא מתחיל. הבטיח להם שהם לא אדם רע ושיש להם הרבה דברים. הדגש שאתה עסוק והשקעת אנרגיה בדברים אחרים כרגע. אתה יכול לומר משהו כמו "ביליתי כל כך הרבה זמן בכתיבה שלי שהייתי גרוע בהודעות SMS."
  • אל תתנצל יותר מדי אם זה מרגיש כנה.
  • הדגש את ההבדלים ביניכם. זה יניע את העובדה ששניכם גדלתם והתפרדתם.

שיטה 2 מתוך 3: בחירה לסיום חברות

 1. 1
  החליטו מדוע אתם רוצים להיסחף. כמו מערכות היחסים החשובות ביותר, גם החברות הטובות ביותר יכולות להרגיש קצת מכווצות או משעממות מדי פעם. עם זאת, אם אתה מרגיש מתוסכל מחברך לעיתים קרובות יותר מאשר לא, זה עשוי להיות סימן שצמחת את הידידות. שאל את עצמך
  • אתה מרגיש שאין לך יותר על מה לדבר? ההבדלים הם מדהימים, אך אם לך ולחברך אין שום דבר משותף יותר, הידידות עשויה להיות גבוהה יותר ממה שהיא שווה.
  • האם חבר שלך יוצר איתך קשר רק אם הוא רוצה משהו, כמו ההערות שלך או המכונית שלך לערב? זה לא הרבה ידידות אם אתה מרגיש שמנצלים אותך.
  • האם חבר שלך גורם לך להרגיש פחות ממיטבך? לפעמים אנחנו סומכים על אלה שאנחנו אוהבים לדחוף אותנו להיות טובים יותר. עם זאת, אם חבר שלך מתקן אותך כל הזמן או גורם לך להרגיש רע עם עצמך, אולי יהיה לך טוב יותר בלעדיהם.
 2. 2
  עזוב חבר פוגעני עכשיו. לא כל חברות שהגיעה לתאריך התפוגה שלה צריכה להסתיים באופן אורגני. אם יש לך חבר שכואב לך פיזית או רגשית, תסתלק מהר ככל שתוכל. חברות יכולה להיות פוגענית, ממש כמו מערכות יחסים רומנטיות, וחשוב לדאוג לעצמך כמה שיותר טוב.
  • זיהוי התעללות בחברות יכול להיות מסובך. באופן כללי, אם אתה מפחד להיות עם חברך (בין אם זה בגלל דברים שהם עושים או אומרים), זה סימן רע.
  • אם מישהו מפחיד אותך, אין שום דבר רע בלהפסיק לדבר איתם.
  היה מוכן לראות אותם במסיבות ובמפגשים חברתיים
  אם אדם זה הוא חלק ממעגל החברים שלך, היה מוכן לראות אותם במסיבות ובמפגשים חברתיים.
 3. 3
  תן לזה קצת זמן. ברגע שזיהיתם ידידות בדרך החוצה, אך אין שום סיבה שתסיימו אותה לחלוטין, שבו עליה מספר שבועות. סחף איטי הוא, מטבעו, איטי. אין סיבה למהר לתוכו, אז היה בטוח.
  • יתכן שתבחין שאתה מתגעגע לחבר שלך או משתוקק לחברתו שוב. אם כן, הסתובב איתם פעם נוספת. האם אתם נהנים ביחד, או שאתם מרגישים שאותן בעיות קיימות?
  • חבר שלך אולי גם שם לב שהידידות שלך מתקררת. אם זה יקרה, הם עשויים ליזום סחיפה איטית משלהם. אם הם עושים זאת, זה מקל על העניינים; אתה לא צריך להשקיע שום אנרגיה לסיום החברות.
 4. 4
  אל תעשו שום דבר דרסטי. חברויות נהדרות מכיוון שיש עליהן לחץ פחות חברתי הרבה פחות מאשר מערכות יחסים אחרות. לכן, ההחלטה שלך לתת לסובב את עצמה היא מקרית. אל תטפל בזה על ידי הודעה גדולה או כתיבת הערת פרידה רשמית במתכנן של חברך.

שיטה 3 מתוך 3: שמירה על מרחק

 1. 1
  אל תסתובב לבד. ברגע שהתרחקת בהצלחה ממישהו (כלומר שהם קיבלו את המסר והפסיקו לנסות לתכנן איתך תוכניות), עשה כמיטב יכולתך כדי להבטיח שלא תראה אותם אחד על אחד. משמעות הדבר היא להמשיך ולהימנע מתכנון תוכניות, כמובן. כמו כן, הימנע מלהזמין פרויקטים או עבודה משותפת אחרת.
 2. 2
  דע מתי תראה אותם. אם אתה חלק מאותה קבוצה, אתה כנראה יוזמן לאותם אירועים או מסיבות בחלק מהזמן. היו מוכנים לכך, כדי שלא תרגישו אשמים או נבהלים. אם אפשר, הגיעו ועזבו עם חברים אחרים, כדי שלא תרגישו חשופים מדי.
  • לפעמים חברים אחרים שלא היו מעורבים סטיגמה משני האנשים המעורבים בסחיבת חברים או בפרידה. אל תשים לב לזה; פשוט תמשיך להיות מנומסת לכולם.
  אתה בטח מרגיש שיש לך סיבות טובות להתרחק מהאדם הזה
  אתה בטח מרגיש שיש לך סיבות טובות להתרחק מהאדם הזה, אבל זה לא אומר שאתה צריך להפיץ שמועות עליהם או לפגוע ברגשותיהם בכוונה.
 3. 3
  אל תהיה אכזרי. אתה בטח מרגיש שיש לך סיבות טובות להתרחק מהאדם הזה, אבל זה לא אומר שאתה צריך להפיץ שמועות עליהם או לפגוע ברגשותיהם בכוונה. היו מנותקים ככל האפשר, קצרים מלהתעלם מאנשים כשהם מדברים.
  • אל תדבר יותר מדי עם אחרים על החלטתך לסיים את החברות. זה עלול להיגרם כמי שמגדף את חברך לשעבר, מה שגורם לך להראות רע.
  • אל תגיד לחבר שלך "אמיתות" קשות, כמו "אף אחד לא רוצה להיות חבר איתך כי אתה משעמם". זה דבר מתכוון לעשות למישהו שמרגיש פגיע במיוחד וזה לא יעזור לו לצמוח.
 4. 4
  אל תעניש את עצמך. זה יהיה נפלא אם כל החברות באמת הייתה לנצח, אבל לפעמים הם לא: במקום זאת, אנו פוגשים אנשים שמלמדים אותנו על עצמנו ועל העולם, ואז אנחנו ממשיכים הלאה. נסה להתרכז בהגנה על הרגשות של כולם אם אתה יכול, ובמה שלמדת מהחברות.
 5. 5
  היה מכוון לגבי החברות הנותרת שלך. סופה של ידידות אחת כנראה לימד אותך הרבה על מה שאתה מחפש: תחומי עניין משותפים, עידוד ותקשורת קלה הם אלמנטים של ידידות מוצלחת. שים אנרגיה לאלה שאכפת לך מהם כדי שיוכלו לשגשג.
  • תישאר בקשר. מדיה חברתית היא דבק נהדר, אך גם קשר אישי. השתמש בתערובת של שניהם.
  • תכננו הרפתקאות. זמן משותף הוא חשוב להפליא, אז נצל את המיטב על ידי ארגון פעילויות שגם אתה וגם חברך נהנים ממנו.
  • היו כנים ולמדו מטעויותיכם. זו הדרך הטובה ביותר להבטיח שאובדן החברות שלך לא התרחש לשווא.

טיפים

 • זכור לנסות לפתור את הדברים קודם. ייתכן שתוכל לחיות עם פגמים של חבר, כי לכולנו יש אותם.

אזהרות

 • אם אתה חלק מאותה קליקה או אותה קבוצה, אולי יהיה קשה יותר להתרחק.
 • אל תפיץ רכילות את חברך לשעבר. אולי לא לחצת איתם, אבל זה לא הופך אותם לאדם רע.

שאלות ותשובות

 • אני מאוד אוהב את החברים שלי ואין לי אף אחד אחר בבית הספר, אבל אני מרגיש שהם לא מעריכים אותי או את דעותיי. האם עלי לנסות לדבר על כך או פשוט להתרחק?
  לנסות לדבר על זה בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר. יתכן ואין להם מושג שהם גורמים לך להרגיש ככה. אפשרות אחרת היא להתרחק מהם לזמן מה ואז לחזור, הם עשויים להעריך אותך יותר אם הם מבינים מה חסר לך כשאתה לא בסביבה.
 • החברים הכי טובים שלי יוצאים אחד עם השני והם מתעלמים ממני בכיתה. אבל הם מסמסים לי אם משהו משתבש ביניהם. אני מרגיש שמשתמשים בי. מה אני עושה, מכיוון שזה מסיח את דעתי ממחקרים?
  הושיב אותם (ביחד או בנפרד, מה שיעשה לך הכי נוח) ותגיד להם איך אתה מרגיש. יידעו שהדברים צריכים להשתנות והם לא יכולים להגיע אליכם עם הבעיות שלהם כל הזמן. אמור להם שאם הדברים ממשיכים כמו שהם, אתה לא יכול להיות חברים איתם יותר, מכיוון שאתה מרגיש שמטפלים בך. אם אתה חושש לנהל שיחה זו לבד, שקול לדבר תחילה עם יועץ הדרכה. הם יכולים לארגן פגישה בינך לבין חבריך ולעזור לכולכם לדבר על כך.
 • אני בקבוצת חברות עם שניים אחרים. הראשון גס רוח כלפי וגורם לי להרגיש נורא, אבל השני נהדר. אני רוצה להפסיק להיות חברים עם הראשון, אבל לא עם השני. מה עליי לעשות?
  ספרו לאדם השני מה האדם הראשון עושה לכם, והם צריכים להבין. שיידעו שאתה מעדיף לבלות איתם אחד על אחד, בלי אותו אדם אחר. אתה עדיין יכול להיות מנומס ואזרחי כשאתה רואה את אותו אדם ראשון בסביבה, פשוט אל תחרוג מגדרך כדי לבלות איתם.
 • יש בחור שלדעתי מחבב אותי בבית הספר. הודעתי לו בצורה לא בולטת שאני לא מחפש להיות במערכת יחסים, אבל הוא ממשיך לשלוח לי הודעות. אני לא רוצה לפגוע ברגשותיו. מה אני עושה?
  גם אם אתה לא אוהב אותו רומנטית, אתה עדיין יכול להיות חברים. יתכן שהוא מנסה להראות שהוא הבין ששניכם לא תהיו בקשר, אבל הוא מעוניין להכיר אתכם כאדם ולהיות חברים. עם זאת, אם אינך רוצה לקבל את הטקסטים, את חיבתו או את תשומת ליבו, תצטרך להודיע לו באופן קשה ככל שיידרש לו לעצור זאת. שקול, "אתה בחור נחמד, אבל אתה יודע שאני לא רוצה שום רומנטיקה, נכון?" או, "תראה, אמרתי לך שאני לא רוצה שום דבר רומנטי, אבל אתה ממשיך לשלוח לי הודעות וזה עובר את הגבולות שלי. עצור את זה אחרת אצטרך להגיש תלונה."
 • יש לי את החבר הזה שמשמיע הערות פיגור ושופט ממש את כולם, אבל אני לא כזה. כיצד אוכל להתרחק ממנה מבלי להבהיר זאת?
  תגיד לה שאתה לא רוצה להיות חבר שלה יותר. להיות מאוד ישר ואיתן איתה. אם היא אדם כל כך נורא, למה אכפת לך איך היא מרגישה כלפייך? כמו כן, אל תשתמש במילים כמו "פיגור" - זו מילה מאוד שיפוטית וגדולה.
 • מה שמכונה "bff" שלי אף פעם לא מנסה לנחם אותי כשאני עצוב ואני לא חושב שאפילו אכפת לה אם אני מוטרד, אבל אני באמת מנסה בכל כוחי להיות שם בשבילה. האם עלי לסיים את חברותנו?
  היא לא נשמעת כמו חברה טובה. נסה להמשיך הלאה.
 • יש לי חברה שאני מבלה איתה כל יום בבית הספר, אבל היא באמת פסיבית-תוקפנית וגסה. אם קורה לי משהו בבית הספר, היא מקניטה אותי על זה במשך שבועות. מה אני יכול לעשות?
  לצחוק ולהקניט את גבה. הראה לה שזה לא מפריע לך ואתה יכול להיות גם גס רוח, אבל לא יותר מדי גס.
 • החבר שלי רגיש במיוחד, ואני קצת לא נהנה יותר מהידידות שלנו. כרגע היא במצב גרוע בחייה, אבל היא משפיעה עלי באופן שגורם לי להיות אומלל. מה אני עושה?
  נסו לתמוך בה. אם אתה יכול לספר לה מה אתה מרגיש. בילו זמן עם חברים אחרים כדי לבנות את עצמכם, אך נסו לעמוד לצדה ולהיות חברה טובה. נשמע שהיא זקוקה לטובת לידה כרגע.
 • אמא שלי מאוד אוהבת את "החבר הכי טוב" שלי, ואני הולכת לבית שלה פעם בשבוע. החברים שלי לא ממש אוהבים אותה, וגם אני לא, כי היא מאוד גסה. איך אני אגיד לאמא שלי?
  רק תהיו כנים ותגידו לה את האמת; אמא שלך אולי תראה רק את הצד הנחמד של הילדה הזאת, ולא תדע שהיא גסה מאוד.
 • בבקשה שמישהו יעזור, יש לי BFF, אבל אין לה חברים אחרים, וכולם שונאים אותה (היא בעצם די גסה) ולהיות חברות איתה זה כואב לי, אבל אני לא יודע איך תגיד לה שאני לא רוצה להסתובב איתה יותר נ.ב היא סופר רגישה
  אמרת לה שהיא פוגעת ברגשות שלך כשזה קורה? אם היא מתעלמת מכך, או ממשיכה לעשות דברים שביקשת ממנה לא לעשות, זה רע. נסה לא לתכנן איתה שום תוכניות זמן מה ולראות מה קורה.

תגובות (1)

 • lolaeichmann
  הודות למאמר זה, אני יודע עכשיו שהידידות שלי לא אמורה להיות, ואני יודע לסיים את זה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לוותר?
 2. איך לדעת מתי להרפות?
 3. איך לשכוח את הדברים הרעים?
 4. איך אפשר לדעת מתי אתם נלחמים למען מטרה אבודה?
 5. איך להיות יזם צעיר מצליח?
 6. איך לפתח את המאפיינים של יזם?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail