איך לנהל משא ומתן עם בעל הבית שלך?

אם בעל הבית כתב את השינוי בחוזה השכירות עצמו
אם בעל הבית כתב את השינוי בחוזה השכירות עצמו, עליכם ועל בעל הבית לנתח את השינוי.

כשוכר, יש לך קשר חוזי עם בעל הדירה שלך. עם זאת, כמו כל חוזה, כל מה שקשור לחכירה שלך עשוי להיות נתון למשא ומתן. בעוד שחלק מהמשכירים מוכנים לזוז יותר מאחרים (בדרך כלל יהיה לכם קל יותר לנהל משא ומתן עם בעל בית פרטי מאשר עם תאגיד), השימוש בטקטיקות המשא ומתן הנכונות יביא אתכם לקראת המשחק. הטקטיקות הספציפיות שאתה משתמש בהן שונות בהתאם לשאלה האם אתה מנסה להוריד את שכר הדירה שלך, לשנות סעיף בחוזה השכירות שאתה לא אוהב, או לחדש לתקופה אחרת כדי שתוכל להישאר באותה יחידה במקום שתצטרך לעבור כאשר חוזה השכירות שלך מסתיים.

שיטה 1 מתוך 3: הורדת שכר הדירה

 1. 1
  בדוק את שיעורי השכירות בשכונתך. לפני שתבקשו דמי שכירות נמוכים יותר, בררו אילו יחידות שכירות דומות הולכות באזורכם. התמקדו ביחידות הדומות לגודלן לשלכם, או גדולות יותר, ועם מתקנים דומים. באופן אידיאלי, תוכלו למצוא יחידות דומות לשלכם עם דמי שכירות נמוכים יותר. אתה יכול להשתמש בהם כמנוף כאשר אתה מבקש מבעל הבית שלך להוריד את שכר הדירה שלך.
  • לדוגמה, נניח שאתה שוכר כרגע דירה עם חדר שינה אחד תמורת 750 אירו לחודש. אתה מגלה שהמתחם במורד הרחוב שוכר דירות חדר שינה אחד דומות עבור 600 €. אתה יכול לפנות לבעל הבית שלך ולהגיד "אני מעדיף לשכור ממך, אבל יש דירה דומה ברחוב תמורת 150 € פחות. היית שוקל לפצל את ההבדל והורדת שכר הדירה שלי ל 670 € לחודש? "
  • בנוסף לשכירות, עיין בעלויות אחרות הכלולות בשכר הדירה. לדוגמה, ייתכן שתמצא דירה דומה שמשכירה תמורת 150 € יותר משלך, אך כל השירותים כלולים בדמי השכירות. אם השירותים שלך הם יותר מ -150 אירו לחודש, הדירה עדיין תהיה יקרה פחות משלך.

  טיפ: השווה יחידות מנוהלות באופן דומה. בעל בית פרטי יכול להרשות לעצמו לגבות דמי שכירות נמוכים יותר, ואילו בעל עסק תאגידי מנסה להרוויח כמה שיותר כסף.

 2. 2
  אוסף מידע על ההיסטוריה שלך כשוכר. בעל הבית שלך יהיה סביר יותר להסכים להוריד את שכר הדירה שלך אם היית דייר טוב כל עוד שכרתי מהם. אם לא שכרתם מהם זמן רב מאוד, תוכלו לדבר גם עם בעלי בתים אחרים ולראות אם תוכלו לקבל הפניות.
  • אם תמיד שילמת את שכר הדירה שלך בזמן ומעולם לא נתקלת בבעיות עם בעל הבית שלך, תהיה לך סיכוי גבוה יותר לשכנע אותם להוריד את שכר הדירה שלך.
  • זה יעיל במיוחד אם יש לך בעל בית פרטי שיש לך קשר אישי איתו. עם זאת, גם אם אינך מכיר את בעל הבית שלך טוב מאוד, סביר יותר שהם יקשיבו לך אם הם יראו שהיית דייר טוב.
 3. 3
  הדגש את מה שאתה אוהב ביחידה שלך. כאשר אתה משווה את שכר הדירה שלך לשכירות של יחידה אחרת, אתה מסתכן בכך שבעל הבית שלך יגיד לך פשוט ללכת לשכור את היחידה הזולה יותר אם אתה רוצה לשלם פחות שכר דירה. אתה יכול להתמודד עם זה על ידי אמירת בעל הבית שלך בדיוק מה אתה אוהב לגור במקום שאתה עושה כרגע.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר "אני מבין שיכולתי פשוט לשכור את היחידה הזולה יותר, אבל התחברתי לאנשים בשכונה הזו ומכאן אני יכול ללכת לעבודה."
  • זכור כי הרבה מהדברים שאולי תרצה ביחידה שלך הם גם דברים שמצדיקים חיוב בשכר דירה מעט גבוה יותר מהמקום האחר. אם למתחם שלך יש שער אבטחה, למשל, האבטחה המשופרת עשויה להצדיק שכר דירה גבוה יותר. נסו למצוא דברים שאתם אוהבים שאינם משפיעים על שכר הדירה בשום צורה שהיא, כמו העובדה שאתם חברים קרובים עם שכניכם.
 4. 4
  בחר זמן בו בעלי הדירות מתקשים למצוא דיירים. אם אתה ניגש למשכירך במהלך חודשי הקיץ, כשאנשים בדרך כלל עוברים דירה, הם נוטים פחות להוריד את שכר הדירה שלך. עם זאת, אם ניגשים אליהם בחודשי החורף (במיוחד ממש לפני החגים), הם יהיו מוכנים יותר לעבוד אתכם מכיוון שיהיה להם קשה למצוא דייר חלופי אם תצטרכו לעבור.
  • אם בעל הדירה שלך עומד בפני הסיכוי שהדירה שלך תהיה ריקה במשך כמה חודשים, זה עשוי לגרום לירידה קטנה בשכר הדירה שלך להיראות כמו די טוב.
  ודא שאתה מקבל את הפרטים בכתב
  לא משנה מה אתה מנהל עם המשכיר שלך, ודא שאתה מקבל את הפרטים בכתב.
 5. 5
  מציעים שירותים בתמורה לשכר דירה נמוך יותר. אם בעל הבית שלך שוכר בדרך כלל מישהו שיעשה את הגינון או יתן שירותים אחרים ואתה יכול לעשות את הדברים האלה, הם עשויים להיות מוכנים להוריד את שכר הדירה שלך. כל שעליך לעשות הוא לגלות כמה בעל הבית שלך משלם בדרך כלל עבור שירותים אלה בכל חודש, ואז להציע להם לבצע ירידה דומה בשכר הדירה.
  • לדוגמה, אם בעל הבית שלך משלם 150 € לחודש עבור גינון, אתה יכול להציע לבצע את העבודה תמורת ירידה של 75 € בשכר הדירה. בדרך זו, בעל הבית שלך עדיין יקבל את אותם השירותים, אך מבחינה טכנית רק שילם עבורם מחצית מהסכום.
  • אם לבעל הבית שלך יש מספר יחידות, אתה יכול גם להציע עזרה לנקות את היחידות כאשר דייר עבר דירה או לעשות שירותים אחרים ביחס ליחידות האחרות.
 6. 6
  הסבירו לבעל הבית שלכם כיצד הם ירוויחו מהעסקה. כאשר אתה מנסה לנהל משא ומתן על שכר דירה נמוך יותר, אינך יכול לעשות הכל עלייך. סיכם את המשא ומתן שלך על ידי ספר לבעל הבית שלך מה הם ייצאו מהמקח. באופן אידיאלי, אתה יכול לגרום לזה להיראות כאילו בעל הבית שלך מרוויח כסף על ידי חיוב פחות.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר "אני מבין שזה עולה לך יותר מ- 1490 אירו למסור דירה זו ולהשכיר אותה למישהו אחר. ובזמן זה של השנה, תתקשה למצוא שוכר חדש. אתה באמת חסוך כסף אם נתת לי ירידה של 75 € לחודש בשכר הדירה. "

שיטה 2 מתוך 3: שינוי תנאי השכירות

 1. 1
  קרא בעיון את חוזה השכירות שלך. לפני שתחתום על חוזה השכירות שלך, קרא כל עמוד וודא שאתה מבין את כל התנאים וההגבלות. אם יש משהו שאתה לא מבין, בקש מבעל הבית שלך להסביר לך את זה לפני שתחתום על חוזה השכירות שלך.
  • שים לב לכל אחד מהסעיפים שאתה לא מסכים איתם או שיש לך בעיה איתם. לדוגמא, אם למשכיר יש סעיף "אין חיות מחמד" בחוזה השכירות ויש לכם חתול מחמד, כדאי לכם לברר אם הם מוכנים לעשות חריג עבור החתול שלכם.
  • ככלל, לא תוכלו לבצע שינויים בחוזה השכירות לאחר שתחתמו עליו, אז חשבו קדימה. אם יש משהו שאתה חושב שיכול לגרום לך לבעיה בעתיד, זה הזמן להזכיר זאת.
 2. 2
  שאל את שאלות המשכיר לגבי חוזה השכירות והיחידה. בסעיפים שאינכם מסכימים איתם, בררו מדוע יש לבעל הבית את התנאים הללו בחוזה השכירות. יכול להיות שבעל הבית שלך השתמש בשכירות טופס ואפילו לא הבין שהסעיף קיים. אתה גם רוצה להבין כמה שיותר על היחידה שלך, כי זה יכול לעזור לך לנהל משא ומתן על חוזה שכירות טוב יותר.
  • שאל את בת היחידה וכמה זמן בעל הבית שלך בבעלותה. אם בעל הבית שלך לא היה הבעלים של היחידה זמן רב, אתה יכול לשאול על בעלים קודמים. אם יחידה החליפה ידיים מספר פעמים תוך מספר שנים בלבד, זה עשוי להיות סימן שמשהו לא בסדר ביחידה.
  • בצע מעבר של היחידה לפני שתחתום על חוזה השכירות וודא שהיא תעמוד במה שאמר לך בעל הדירה שלך. אם אתה רואה בעיות, ציין אותן כדי שבעל הבית שלך יכול לתקן אותן לפני שתעבור לגור בה.
  • גלה אודות הדיירים שהתגוררו ביחידה לפני כן וכמה זמן הם גרו שם. אתה יכול גם לשאול את בעל הבית שלך לדעתו על הדיירים הקודמים. זה יכול לתת לך מושג על מה בעל הבית מצפה ומה הוא מחפש אצל דייר.
 3. 3
  תן עדיפות לסעיפים שברצונך לשנות. יכול להיות שיש כמה דברים שאתה לא אוהב בקשר לחכירה. עם זאת, אם תבקש מבעל הבית שלך לשנות את כולם, הם עשויים לומר לך שאתה מוזמן לשכור במקום אחר. במקום זאת, התמקדו ב -1 או 2 דברים החשובים לכם ביותר ונסו לשפר אותם.
  • לדוגמא, אם יש לך חיית מחמד, ייתכן שתרצה שבעל הבית יעשה חריג במדיניות "אין חיות מחמד". עם זאת, אם אין לך חיית מחמד, סביר להניח שלא יהיה שווה לעשות מזה עניין גדול רק בגלל שאתה חושב שתרצה לאמץ חיית מחמד בעתיד.
  • אם יש לך כמה דברים שאתה לא אוהב, התחל עם הדברים החשובים ביותר ופעל למטה. בדרך זו, אם בעל הבית לא יזוז על דבר אחד, הוא עשוי להיות מוכן לעבוד איתך על משהו אחר. לדוגמא, אתה יכול לומר "אני מבין שאתה לא מוכן לעבור על סעיף ה"אין חיות מחמד" הזה, אבל מה עם מדיניות האורחים שלך? אחותי באה לבקר לעיתים קרובות ובדרך כלל מבלה את הלילה מאז שהיא גרה שעה נסיעה. "
 4. 4
  הציעו משהו בעל תועלת בתמורה לזיכיון החכירה. אם יש לך כישורים שבעל הבית שלך יכול להשתמש בהם, ייתכן שתוכל להחליף תמורת הטבות בעין בחכירה שלך. בהצעתך, אתה לא נראה כאילו אתה מבקש מבעל הבית שלך לתת לך משהו בחינם.
  • לדוגמה, אם יש לך כישורים חזקים בבלוגים או מדיה חברתית, אתה עשוי להציע להקים ולהפעיל את חשבונות המדיה החברתית של בעל הבית שלך בתמורה ליכולת להחזיק את החתול שלך איתך ביחידה.
  עליכם וגם בעל הדירה לפתוח את המחיקה
  גם אם בעל הדירה רק יחסל סעיף, עליכם וגם בעל הדירה לפתוח את המחיקה.
 5. 5
  גלה כבוד מהסיבות שבעל הבית כלל את הסעיף. בדרך כלל, סעיף הוא בהסכם שכירות מכיוון שבעל הדירה חשב שיש צורך למנוע נזק ליחידת השכירות. אם אתה יכול להוכיח שלא תסב נזק זה, יתכן שבעל הדירה יעשה חריג במקרה שלך.
  • ייתכן שתציע גם לשלם קצת יותר שכר דירה, או פיקדון גדול יותר, כדי לכסות נזקים פוטנציאליים. לדוגמה, ייתכן שתציע לשלם פיקדון נוסף בסך 370 € בכיסוי כל הנזק שחתולך עלול לגרום.

  טיפ: לעתים קרובות בעלי בתים פרטיים מוסיפים סעיפים לאחר שהם חוו ניסיון גרוע עם דייר קודם. אם תשאל את בעל הבית מדוע הם הוסיפו את הסעיף, תהיה לך מושג טוב יותר כיצד להרגיע אותם שלא תגרום לאותה בעיה.

 6. 6
  רשום ופתח את כל השינויים המוסכמים. אם בעל הבית מסכים לעשות חריג עבורך, ודא שהוא כלול בחוזה השכירות לפני שתחתום עליו. אם בעל הבית כתב את השינוי בחוזה השכירות עצמו, עליכם ועל בעל הבית לנתח את השינוי. גם אתה וגם בעל הדירה שלך זקוקים לעותק של חוזה השכירות המתוקן.
  • גם אם בעל הדירה רק יחסל סעיף, עליכם וגם בעל הדירה לפתוח את המחיקה. ללא ראשי התיבות, יכול בעל הבית לטעון כי מחקת את הסעיף בעצמך ומאוחר יותר ניסית לטעון שהם עשו זאת.

שיטה 3 מתוך 3: חידוש חוזה השכירות שלך

 1. 1
  גש לבעל הבית שלך הרבה לפני שתוקף החכירה שלך יפוג. אם יש לכם יחידת השכרה שאתם מעריצים ורוצים להישאר זמן רב יותר, הודע לבעל הבית שלך שאתה רוצה להתחדש בהקדם האפשרי. בדרך זו, אם בכל זאת הם מחליטים שהם לא רוצים לחדש את חוזה השכירות שלך, יש לך מספיק זמן לחפש מקום אחר.
  • התחל את הדיון באופן אישי. לדוגמא, אתה יכול לומר "נהניתי מאוד לגור כאן בשנה האחרונה ואני מצפה להישאר בתור הדייר שלך. מתי יהיה זמן טוב לשבת ולדבר על חידוש השכירות שלי?"
 2. 2
  הדגש את הרשומה שלך כשוכר טוב. אם יש לך מערכת יחסים טובה עם בעל הבית שלך ותמיד שילמת את שכר הדירה שלך בזמן, בעל הבית שלך ככל הנראה רוצה שתישאר בסביבה. זה גם משפר את הסיכויים שלך להשיג עסקה טובה יותר בהתחדשות שלך.
  • אם בעל הדירה שלך יודע שאתה דייר טוב, הם מעדיפים לקבל את היציבות לשמור עליך ולא צריכים למצוא דייר אחר שאולי לא יהיה אמין כמוך.
  • קחו בחשבון שזה גם עולה למשכירים למצוא דייר חדש ולהכין יחידת שכירות אחרי שדייר זקן עובר דירה. יותר חסכוני מבחינתם לשמור אותך ביחידה.

  טיפ: בדוק את ציון האשראי שלך. אם זה השתפר מאז שעברת לגור ביחידה, בעל הבית שלך עשוי להיות מוכן יותר להציע לך עסקה טובה יותר בהתחדשות.

 3. 3
  בקש שדרוגים או שיפורים אחרים. בעלי בתים מציעים לעתים קרובות תמריצים לדיירים שמתחדשים. אם יש משהו ביחידת ההשכרה שלך שלא כל כך אוהבים, חידוש הוא הזמן לשאול אם ניתן לשדרג אותה או להחליפה.
  • לדוגמא, אתה יכול לבקש מבעל הבית שלך מקרר חדש אם זה שיש לך מתקלקל לעיתים קרובות.
  • אם אתה גר ביחידה כבר כמה שנים, בלאי עשוי להיות בעיה. אולי תבקש שטיחים חדשים או שכבת צבע טרייה בסלון.
  בעל בית פרטי יכול להרשות לעצמו לגבות דמי שכירות נמוכים יותר
  בעל בית פרטי יכול להרשות לעצמו לגבות דמי שכירות נמוכים יותר, ואילו בעל עסק תאגידי מנסה להרוויח כמה שיותר כסף.
 4. 4
  הציעו לחתום על חוזה שכירות ארוך יותר לשיעור טוב יותר. בעלי בתים אוהבים את היציבות של דייר ארוך טווח שמשלם אמינות את שכר הדירה שלהם בזמן. אמנם שכירות לשנה היא הנפוצה ביותר, אך אם אתה חותם על חוזה שכירות לשנתיים או שלוש, בעל הדירה שלך לא צריך לדאוג למצוא שוכר למשך זמן רב עוד יותר ולחסוך להם יותר זמן וכסף.
  • לדוגמה, אם בעל הבית שלך מוכן לחדש את חוזה השכירות שלך לשנה אחת ב 750 € לחודש, ייתכן שתציע לחתום על חוזה שכירות לשלוש שנים ב 600 € לחודש.

טיפים

 • לא משנה מה אתה מנהל עם המשכיר שלך, ודא שאתה מקבל את הפרטים בכתב. אם מאוחר יותר יש לבעל הדירה שינוי בלב, יש לך הוכחה להסכם ולהחזיק אותם בבית המשפט במידת הצורך.

אזהרות

 • מאמר זה דן כיצד לנהל משא ומתן עם בעל הבית שלך בארה"ב. למרות שחלק מהטקטיקות הללו עשויות לפעול גם במדינות אחרות, יתכן שיהיו לך אפשרויות שאינן מוזכרות כאן. פנה לעורך דין מקומי המתמחה בדיני בעלים / דיירים למידע נוסף.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail