איך להגיש תלונה על בעל דירה?

התחל בביצוע חיפוש באינטרנט אחר "תלונה בעיר / מחוז בעל הבית"
התחל בביצוע חיפוש באינטרנט אחר "תלונה בעיר / מחוז בעל הבית", או ביטוי חיפוש דומה.

לשכירת בית יתרונותיו, כולל העובדה כי הדיירים אינם אחראים לתיקונים גדולים. עם זאת, לא כל בעלי הדירות נוצרים שווים. אם יש בעיה בנכס להשכרה שלך, וניסית לפתור דברים עם בעל הבית שלך ללא הועיל, חובה שתדע להגיש תלונה על בעל דירה לרשות הממשלתית הרלוונטית.

חלק 1 מתוך 3: הגשת תלונה לממשלה המקומית שלך

 1. 1
  אסוף מידע הכרחי. הצעד הראשון שלך בפתרון כל בעיה הקשורה לדיור המושכר שלך צריך לפנות לבעל הבית שלך או למנהל הבניין ולנסות לפתור את הבעיה באופן זה. אם גישה זו לא מצליחה, הצעד הבא שלך יהיה לפנות לממשלת העיר / מחוז המקומית שלך ולגייס את עזרתה בפתרון הבעיה שלך. לפני שתעשה זאת, תרצה לאסוף את כל המידע שתשתמש בו לצורך הגשת התלונה. מידע זה צריך לכלול:
  • שמך, כתובת הדואר, מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני שלך.
  • אותו מידע (או ככל שתוכל להשיג) עבור בעל הבית / מנהל הבניין שלך.
  • תיאור מפורט של תלונתך, כולל אופי הבעיה המדויק, כל התמונות שצילמת כדי להציג את הבעיה, הצעדים שנקטת לתיקונה וכל התאריכים הרלוונטיים (למשל, התאריך בו הבחנת בבעיה, התאריכים יצרת קשר עם בעל הדירה שלך וכו ').
  • עותק של חוזה השכירות שלך, כל החשבונות החלים (כגון חשבוניות תיקון), והעתקים של כל התקשורת בינך לבין בעל הדירה שלך.
 2. 2
  קבע היכן להגיש את תלונתך. הצעד הבא שלך צריך להיות הגשת תלונה רשמית לממשלה המקומית שלך. תלוי איפה אתה גר, זה יכול להיות עם ממשלת העיירה בה אתה גר, או במחוז שבו העיר היא חלק.
  • התחל על ידי חיפוש באינטרנט אחר "עיר / מחוז של << עיר / מחוז שלך >> בעל בית", או ביטוי חיפוש דומה. בחלק העליון של הרשימה, חפש אתרים ממשלתיים (כלומר, אלה שמסתיימים ב-.gov) כדי למצוא את הדף המתאים לעיר / מחוז שלך.
  • ערים / מחוזות מסוימים מאפשרים הגשת תלונות באופן מקוון.
  • אחרים מספקים מספר טלפון בו תוכל להשתמש כדי להגיש את תלונתך.
 3. 3
  נסח את תלונתך. בעת הגשת תלונתך לממשלה המקומית שלך, סביר להניח שתשתמש בטופס. בטופס זה, תספק את המידע שאספת לגבי שמות, תאריכים וכתובות. יהיה גם מקום לספק תיאור מפורט של תלונתך. בעת מילוי החלק בטופס שבו אתה מפרט את תלונתך, נסה לזכור את הדברים הבאים:
  • השתמש בטון חיובי ולא מאשים במידת האפשר. הממשלה המקומית שלך תפעל כמאתר עובדות חסר פניות במהלך חקירתה. אתה לא רוצה להתחיל ברגל הלא נכונה על ידי דרישת החלטה או העלבת בעל הבית שלך. היצמד לעובדות ונסה לא לערוך את העריכה.
  • הסבירו את הנושאים שיש לכם בצורה ברורה ותמציתית ככל האפשר. לצורות רבות יש מגבלת מילים, או מקום מוגבל לכתוב. כשאתה מפרט את הבעיה שלך, הקפד לכלול את כל המידע הרלוונטי הממחיש את הבעיה שאתה נתקל בה, אך אל תיכנס לסוגיות שאינן קשורות.
  • אם יש לך ספק, שמור על תלונתך קצרה, פשוטה ולעניין. הקפד להסביר כיצד בעל הבית שלך יכול לפתור את הבעיה.
 4. 4
  רשמו את כל המידע שהעיר / המחוז מספקים. לאחר שתגיש את תלונתך לעיר / מחוז שלך, יוקצה לך מספר שהעיר / מחוז ישתמשו בו כדי לזהות את המקרה שלך ולעקוב אחריו. ניתן להתייחס למספר זה בכמה דרכים - למשל, מספר תיק, מספר תלונה, מספר מעקב וכו '- אך הוא משרת את אותה פונקציה שהיא לספק לך דרך לעקוב אחר המקרה שלך תוך כדי חקירתו.
  • הקפד לרשום את המספר הזה ולשמור אותו ברשומות שלך, כך שתוכל להתייחס אליו מאוחר יותר.
 5. 5
  עקוב אחר התלונה שלך. התהליך המדויק בו עריכת עירך / מחוזך וניסויים לפתור את הבעיה שלך ישתנה בהתאם לעיר / למחוז. עם זאת, באופן כללי, עליך לצפות לחלק מהפעולות הבאות או כולן:
  • העיר / המחוז עשויים לנסות ליצור קשר עם בעל הדירה / מנהל הבניין שלך ולעבוד איתו פיתרון.
  • העיר / המחוז עשויים לשלוח מפקח דיור לנכס שלך כדי לאסוף מידע ולאמת את הבעיה המפורטת בתלונתך.
  • העיר / המחוז עשויים ליצור איתך קשר לאחר שחלף זמן מה מאז התלונה הראשונית שלך כדי לבדוק אם הבעיה שלך נפתרה. אם זה לא או רק תוקן חלקית, הקפד ליידע את האדם שפנה אליך.
  • העיר / המחוז עשויים להפנות את המקרה שלך לגורמים ממשלתיים אחרים שיכולים לסייע לך.
 6. 6
  שמור את כל הרשומות. ודא שבמהלך התהליך הזה אתה שומר את כל התיעוד וההתכתבויות בינך לבין בעל הבית שלך, בינך לבין השלטון המקומי שלך, וכל מסמך אחר או טופס שאתה מקבל הנוגע לסכסוך שלך. אם העיר / המחוז לא פותרים את הבעיה בצורה מספקת, יתכן שתצטרך לנקוט בצעדים נוספים כדי לתקן את הבעיה.
  • הקפדה על כך שכל התיעוד הזה נמצא בבטחה ברשומות שלך, יחזק את עניינך בעתיד.
ערוך חיפוש באינטרנט אחר "תלונת בעל הבית" כדי למצוא את הסוכנות הממלכתית הרלוונטית שתוכל לעזור לך בבעיה שלך
ערוך חיפוש באינטרנט אחר "תלונת בעל הבית" כדי למצוא את הסוכנות הממלכתית הרלוונטית שתוכל לעזור לך בבעיה שלך.

חלק 2 מתוך 3: הגשת תלונה לממשלת המדינה שלך

 1. 1
  קבע היכן להגיש את תלונתך. אם כבר ניסית לפתור את הבעיה שלך עם בעל הבית שלך באופן ישיר, הגשת תלונה לממשלה המקומית, והבעיה שלך עדיין לא נפתרה, הצעד הבא שלך צריך להיות להגיש את התלונה שלך לסוכנות ממשלתית ממלכתית. בהתאם למדינתך, זה יהיה משרד היועץ המשפטי לממשלה או המחלקה לענייני צרכנים / הגנת הצרכן של המדינה שלך.
  • בצע חיפוש באינטרנט אחר "<< המדינה שלך >> תלונה על בעל הבית" כדי למצוא את הסוכנות הממלכתית הרלוונטית שתוכל לעזור לך בבעיה שלך. בחלק העליון של הרשימה, חפש אתרים ממשלתיים (כלומר, אלה שמסתיימים ב-.gov) כדי למצוא את הדף המתאים לסוכנות המדינה שלך המוטלת על פתרונות של בעיות של דיירי המשכיר.
  • לא כל סוכנויות המדינה יכולות לפעול ישירות כדי לפתור את הבעיה שלך, אך הן, לפחות, יספקו משאבים מועילים שתוכל להשתמש בה כדי לפתור את הבעיה שלך.
 2. 2
  נסח את תלונתך. בעת הגשת תלונתך לממשלת המדינה שלך, סביר להניח שתשתמש בטופס. בטופס זה, תספק את המידע שאספת לגבי שמות, תאריכים וכתובות. יהיה גם מקום לספק תיאור מפורט של תלונתך. בעת מילוי החלק בטופס שבו אתה מפרט את תלונתך, נסה לזכור את הדברים הבאים:
  • השתמש בטון חיובי ולא מאשים במידת האפשר. ממשלת המדינה שלך תפעל כמאתר עובדות חסר פניות במהלך חקירתה. אתה לא רוצה להתחיל ברגל הלא נכונה על ידי דרישת החלטה או העלבת בעל הבית שלך. היצמד לעובדות ונסה לא לערוך את העריכה.
  • הסבירו את הנושאים שיש לכם בצורה ברורה ותמציתית ככל האפשר. לצורות רבות יש מגבלת מילים, או מקום מוגבל לכתוב. כשאתה מפרט את הבעיה שלך, הקפד לכלול את כל המידע הרלוונטי הממחיש את הבעיה שאתה נתקל בה, אך אל תיכנס לסוגיות שאינן קשורות.
  • אם יש לך ספק, שמור על תלונתך קצרה, פשוטה ולעניין. הקפד להסביר כיצד בעל הבית שלך יכול לפתור את הבעיה.
 3. 3
  הגש את תלונתך. סוכנויות ממלכתיות מסוימות מאפשרות הגשת תלונות באופן מקוון, חלקן מספקות מספר טלפון שתוכל להשתמש בו כדי להגיש את תלונתך, ואילו אחרות דורשות ממך למלא ולשלוח בדואר בצורה. כמו בשלטון המקומי שלך, יהיה עליך לספק מידע מסוים לסוכנות, כגון:
  • שמך ופרטי יצירת הקשר שלך.
  • השם ופרטי יצירת הקשר של האדם שהתלונה שלך נגדית.
  • זיהוי מידע לדיור המעורב.
  • תיאור (כולל תאריכים רלוונטיים) של הבעיה.
  • הצעדים שנקטת לפתרון המחלוקת.
  • מה יצטרך לקרות על מנת שתרגיש שהתלונה שלך נפתרה.
 4. 4
  עקוב אחר התלונה שלך. התהליך המדויק שבו סוכנות המדינה מבצעת את חקירתו וניסיונות לפתור את הבעיה שלך ישתנה בהתאם למדינה. עם זאת, באופן כללי, עליך לצפות לחלק מהפעולות הבאות או כולן:
  • הסוכנות עשויה לשלוח לך מכתב המאשר את הגשת תלונתך.
  • הסוכנות עשויה לערוך חקירה.
  • הסוכנות עשויה להפנות אותך ואת בעל הבית שלך לגישור, כך שניתן יהיה ליישב את הסכסוך שלך באופן לא רשמי.
  • הסוכנות עשויה לנסות ליצור קשר עם בעל הדירה / מנהל הבניין שלך ולעבוד איתו פיתרון.
  • הסוכנות עשויה ליצור איתך קשר לאחר שחלף זמן מה מאז התלונה הראשונית שלך כדי לבדוק אם הבעיה שלך נפתרה. אם זה לא או רק תוקן חלקית, הקפד ליידע את האדם שפנה אליך.
 5. 5
  שמור את כל הרשומות. ודא שבמהלך התהליך הזה אתה שומר את כל התיעוד וההתכתבויות בינך לבין בעל הדירה שלך, בינך לבין כל סוכנות ממלכתית, וכל מסמך אחר או טופס שאתה מקבל הנוגע לסכסוך שלך. יתכן שתזדקק למידע זה מאוחר יותר אם תלונתך לא תיפתר.
העיר / המחוז עשויים ליצור איתך קשר לאחר שחלף זמן מה מאז התלונה הראשונית שלך כדי לבדוק אם הבעיה שלך נפתרה
העיר / המחוז עשויים ליצור איתך קשר לאחר שחלף זמן מה מאז התלונה הראשונית שלך כדי לבדוק אם הבעיה שלך נפתרה.

חלק 3 מתוך 3: שימוש בשיטות חלופיות לפתרון הבעיה שלך

 1. 1
  מניע שכר דירה. אם בעל הבית שלך או מנהל הבניין שלך מסרב לבצע תיקון חיוני או לתקן בעיה מתמשכת כלשהי עם נכס ההשכרה שלך, תוכל לשקול לעכב את חלק מדמי השכירות שלך או את כולם על מנת לעודד את בעל הדירה לפתור את הבעיה שלך. עם זאת, היזהר מכך שחוקי דיירי המשכיר של כל מדינה שונים, וכי בדרך כלל עליך לעמוד בדרישות מסוימות (כגון הודעה לבעל הדירה שלך, וודא שלא גרמת לנזק כלשהו, שהליקוי הופך את רכושך ללא בטוח, וכו ') בהתבסס על החוק ההוא על מנת למנוע שכר דירה באופן חוקי.
  • כדי לקבוע אם זו אפשרות עבורך, נסה לערוך חיפוש באינטרנט אחר "<< מדינתך >> חוק דיירי המשכיר." ישנם גם מאגרי מידע חוקיים המקוונים המספקים סקירה כללית על החוק של כל דיירי המשכיר.
  • אם אינך בטוח אם אתה יכול לעכב שכר דירה באופן חוקי במצבך הספציפי, פנה לעורך דין מנוסה ובקש את עצתו. זו הדרך הטובה ביותר להבטיח שאתה ממלא אחר חובותיך החוקיות.
 2. 2
  בצע את התיקונים בעצמך ואז נכה את העלות מדמי השכירות. אפשרות אחרת שעשויה להיות לך היא לבצע את התיקונים בעצמך (או לבצע אותם באמצעות שכירת איש מקצוע), ואז לנכות את עלות התיקונים מדמי השכירות שלך. כמו באפשרות הקודמת, עליך להיות בטוח שחוקי מדינתך קובעים זאת.
  • שוב, האופציה הטובה ביותר שלך היא ליצור קשר עם עורך דין מקומי ולבקש ממנו עצות בעניין זה.
 3. 3
  לצאת. אם הבעיה ממשיכה להיפתר, תוכל לשקול לסיים את חוזה השכירות ולעבור דירה. אם חוזה השכירות שלך יפוג בקרוב, המתן עד שייעשה זאת ותעבור. אם לא, כדאי לשקול את היתרונות שבסיום חוזה השכירות מוקדם כנגד היתרונות של מעבר למקום שאין בו את הבעיה שאתה חווה כעת.
  • הקפד לקרוא בעיון את תנאי השכירות לפני שתקבל החלטה כזו. לעיתים קרובות, הסכמי חכירה יכילו תנאים המתארים מה יקרה במקרה שהחכירה תסתיים מוקדם (למשל, השוכר צריך לשלם קנס או למסור פיקדון).
  • אם השפה בחוזה מורכבת או אם אתה מתקשה להבין אותה, נסה ליצור קשר עם עורך דין שאולי יוכל לעזור. עורך דין מנוסה יוכל להעניק לך את העצות הטובות ביותר באשר לאפשרויות שלך, במיוחד אם תגיד לו או לה את אופי הבעיה המדויק ואילץ אותך לשקול לשבור את חוזה השכירות.
 4. 4
  לנקוט בצעדים משפטיים. אפשרות אחרת שעשויה להיות לך - תלוי באופי הבעיה שלך עם בעל הבית שלך - היא לקחת אותו לבית המשפט. שוב, חוקי מדינתך יקבעו אילו זכויות משפטיות ותרופות יש לך גישה. לפני שתנסה פעולה זו, עדיף לדבר עם עורך דין מנוסה שיבין את העובדות הספציפיות במצבך ויכול להמליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר עבורך.
העיר / המחוז עשויים לשלוח מפקח דיור לנכס שלך כדי לאסוף מידע ולאמת את הבעיה המפורטת בתלונתך
העיר / המחוז עשויים לשלוח מפקח דיור לנכס שלך כדי לאסוף מידע ולאמת את הבעיה המפורטת בתלונתך.

טיפים

 • הקפידו לשמור עותקים של כל ההתכתבויות.
 • נסה לשמור על תלונותיך קצרות ככל האפשר. אל תסטו מהנושא, קחו טון מאשים, או היו אדיבים.
 • עשו כל שביכולתכם בכדי לפתור את הבעיות שלכם עם בעל הבית שלכם לפני שתעבירו את הבעיה לצד שלישי. גם אם הרשות השלטונית תנקוט פעולה לתיקון הבעיה, מערכת יחסים מתוחה עם האדם ממנו אתם שוכרים את ביתכם עלולה לגרום לחיים לחוצים.

אזהרה

 • לפני שתעשה דבר שמשפיע על התחייבויותיך המשפטיות (למשל, פריצת שכירות, הלנת שכר דירה, הגשת תביעה וכו '), דאג לשוחח עם עורך דין שיוכל להקשיב לעובדות המצב הייחודי שלך ולייעץ לך כיצד לעשות זאת המשך לפתור את הבעיה שלך.

שאלות ותשובות

 • כמה זמן אני צריך להגיש תלונה?
  תלוי באופי התלונה שלך ומה הם חוקי העיר / מחוז שלך. זה יכול להיות עד 3 שנים.
 • אם פג תוקף השכירות שלי, האם אוכל לעבור מתי שאני רוצה?
  באופן כללי, אם פג תוקף השכירות שלך, אתה יכול להגיש מכתב על כוונתך לעבור שלושים יום לפני המעבר בפועל. מידע זה מצוין בדרך כלל בהסכם השכירות עליו חתמת כשעברת לגור.
 • מה עלי לעשות אם בעל הבית שלי אומר לי שאין שום דבר שהוא יכול לעשות בקשר לשכני וכל האנשים שבאים והולכים כל הלילה?
  צרו קשר עם המשטרה בפעם הבאה שהשכנים מטרידים אתכם. בערים רבות יש עוצר ואינן מאפשרות הפרעות בשעות מסוימות. המשטרה עשויה לתת אזהרה לשכניך. אם זה ימשיך לקרות, הם עשויים לנקוט בצעדים קיצוניים יותר.
 • מה עלי לעשות אם לאחר שהתלוננתי על בעל הדירה קיבלתי הפרה של הסכם השכירות?
  חפש את החוקים המקומיים שלך בנושא פינוי תגמול וראה אילו זכויות יש לך. מומלץ שתבין איזו חובה על בעל הדירה שלך לתת לך לנסות לתקן את ההפרה לפני ניסיון הסיום, שלא לדבר על פינוי. השכירות שלך עשויה גם להיות קריטריונים ספציפיים שניתן להחיל על הנסיבות שלך.
 • האם בעל בית יכול לנעול אותי בגין הלנת תשלום דמי שכירות בגין תנאי מגורים?
  ברוב המדינות בארה"ב (אם זה המקום בו אתה נמצא), בעל דירה אינו יכול לנעול דייר מכל סיבה שהיא אלא אם כן קיים צו פינוי מבית המשפט (מעצר בלתי חוקי, זכות כניסה מחודשת של בעל הבית) אשר ניתן כראוי ומוגש עליו אתה או אחרים שגרים שם.
שאלות ללא מענה
 • בעל הבית שיקר על טורף מין שחי ליד הדירה שלי. יש לי ילדים. האם אוכל לתבוע את בעל הבית שלי?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לארוז את התכשיטים שלך למהלך?
 2. איך למכור את הבית שלך בלי סוכן?
 3. איך למכור בית נייד?
 4. איך מוכרים בית משותף?
 5. איך למכור את הבית שלך מהר?
 6. איך מוכרים בית באופן מקוון?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail