כיצד להחזיר את הפיקדון מבעל הבית שלך?

כיצד אוכל לקבל את הפיקדון שלי אם בעל הבית אומר שהוא מובטל ואין לו כסף לשלם לי
כיצד אוכל לקבל את הפיקדון שלי אם בעל הבית אומר שהוא מובטל ואין לו כסף לשלם לי?

פיקדון הוא סכום כסף שמשלם דייר למשכיר על מנת להגן על בעל הבית מפני חשבונות ניקיון ותיקון מוגזמים. אלה עלולים להתעורר אם הדייר יעזוב את הנכס הזקוק לניקוי ו / או תיקון כאשר היא עוברת דירה. אם אין צורך בתיקונים או ניקוי, על בעל הדירה להחזיר את הפיקדון לדייר. לפעמים בעלי הבית הם איטיים לעשות זאת, או מונעים את ההפקדה באופן לא הוגן. אם אתה מתמודד עם בעל בית שאינו ממלא אחר חובתם להחזיר את הפיקדון שלך, תוכל לנקוט פעולה בכדי לאתגר אותו.

חלק 1 מתוך 4: אחזקת הנכס במהלך השכירות שלך

 1. 1
  תעד את מצב המעבר של הנכס. הדבר הראשון שעליכם לעשות כשאתם עוברים לבית חדש הוא לבצע ביקורת יסודית על הנכס. מטרת זה היא לרשום את מצב הנכס בעת שעברת לגור כך שתהיה לך נקודת התייחסות ברורה כאשר אתה עוזב. ערוך דרכה ורשום כל נזק או פריט שצריך לנקות או להחליף. צלם תצלומים של כל חדר וכן של כל האזורים שנפגעו.
  • אם אפשר, בצע את ההליכה עם בעל הבית שלך ותחתום אותה על ההערות שלך. אם היא לא זמינה הביאו חבר, אז יש עד נוסף למצב הנכס.
  • להיות ברור וחד משמעי בשלב זה יכול להקל על הפתרון של כל נושא הפיקדון שלך כשעוזבים.
  • לפעמים בעל הבית שלך עשוי לספק לך מלאי של פריטים, כגון רהיטים וריהוט. הקפד לבדוק את זה ולבדוק שזה תואם למה שיש בפועל בבית.
 2. 2
  שמור על נקיון הנכס. ברגע שאתה גר בנכס חשוב שתשמור עליו מטופח, נקי ומטופל בדרך כלל. לעיתים קרובות בעל הבית מחזיק את כל פיקדון הדייר, או חלק ממנו, פשוט כדי לכסות את הוצאות הניקיון לאחר שעברו הדייר. על מנת להימנע מהפקדתך הוצאות ניקיון יוצאות דופן, שמור על ניקיון הנכס. עדיף לנקות אותו באופן קבוע במקום לנסות לנקות אחד עצום לפני שאתה יוצא. הקפד לשים לב באופן קבוע ל:
  • תנורים. ניקוי התנור על בסיס קבוע יעזור לשמור עליו נטול הצטברות שומנית על הקירות ופירורים נשרפים ונשפכים בתחתית. יש לנקות תנורים לפחות פעמיים בשנה על ידי ביצוע הוראות היצרן לשימוש במחזור הניקוי העצמי. אם לתנור שלך אין מחזור ניקוי עצמי, נקה אותו ידנית על ידי ביצוע ההוראות המופיעות בפחית מנקה תנור.
  • רצפות. ניקוי קבוע מסייע במניעת כתמים ושומר על הרצפות שלכם להיות סמיות למראה. צריך לשאוב שטיח, ולקרוע ולמפות רצפות אחרות, פעם בשבוע.
  • חלונות. יש לשטוף את אדני החלונות ואת מסגרות החלון במים וסבון בכל חודשיים-שלושה, לנקות את חלונות החלון בעזרת חומר ניקוי זכוכית לפחות פעם בחודש ולהוריד טיפולי חלונות לניקוי לפחות פעמיים בשנה.
  • חיפויי צבע וקירות. יש לנגב קירות במים וסבון לפחות פעמיים בשנה כדי למנוע דהייה והצהבה. יתכן שתצטרך לנגב את הקירות בתדירות גבוהה יותר אם אתה מעשן או יש לך ילדים קטנים. מעיל טרי של צבע רחיץ יכול להפוך את המשימה הזו למשימה קלה בהרבה!
  • גופי אמבטיה. שפשפו את האמבטיה והכיור, כמו גם את קערת האסלה, פעם בשבוע בכדי לסייע בהקטנת סיד והצטברות סבונים ולמנוע מכתמי גופי האמבטיה.
 3. 3
  שמור על תיקון תקין של הנכס. בנוסף לשמירה על ניקיון הנכס, עליכם לוודא כי אתם מתמודדים עם תיקונים במהירות וביעילות על מנת לשמור על הניקיון והניקיון של הנכס. אל תתנו לשום הצטברות, אחרת זה עלול לגרום לכם לבעיה כשאתם מנסים להחזיר את ההפקדה. בעוד שבלאי רגיל צפוי, ההגדרה החוקית של "בלאי רגיל" מטושטשת. על מנת להגביל את הסיכונים לבעיות ככל האפשר, עליכם לעשות כל מאמץ להשאיר את הנכס באותו מצב בדיוק כשמצאתם אותו.
  • מרבית חכירות המגורים מחייבות את הדייר לבצע את כל התיקונים הקלים ולדווח על כל הגדולים לבעל הבית במועד. בדוק את חוזה השכירות שלך כדי לראות אילו תיקונים הם באחריותך ואילו בעלי הבית שלך. דאג מיד לאלה שלך ולדווח מיד על כל האחרים לבעל הבית שלך.
  • יש לתקן פקקים ונזילות קלות ולנקות אותם כראוי מיד. נזקי מים וצמיחת עובש עקב היעדר תחזוקת אינסטלציה בסיסית יכולים בסופו של דבר להיות באחריות הדייר. זה משתנה לפי מדינה, אז חפש את החוקים המקומיים שלך. ככלל, אם הגורם לתבנית הוא מבני, באחריות בעלי הדירות, אך הקפידו ליידע אותם על התבנית.
  • ניקוי מסנני אוויר ותעלות. יש לתחזק תנורים ויחידות מיזוג לפי הוראות היצרן. אם אינך בטוח כיצד לתחזק את היחידה שלך, בדוק באתר היצרן או בקש מבעל הבית לקבלת מידע והמלצות.
איזו תביעה ניתן להגיש על ההפקדה
אם משכיר הסיר דייר לפני שתום ההסכם, איזו תביעה ניתן להגיש על ההפקדה?

חלק 2 מתוך 4: עזיבת הנכס

 1. 1
  תן הודעה מספקת. כאשר אתם מחליטים לעבור מנכס חשוב שתמסרו לבעל הבית את ההודעה הנדרשת כמפורט בהסכם השכירות שלכם. לרוב זה יהיה 30 יום התראה, אך ישתנה. ודא שאתה יודע זאת וברור עם בעל הבית שלך. אם אתה לא נותן להם מספיק הודעה יתכן שתצטרך לשלם דמי שכירות עבור הזמן שאחרי העזיבה שלך, וזה עשוי להוציא מהפיקדון שלך.
  • הכינו תמיד העתק ממכתב ההודעה ושלחו בדואר רשום. לאחר ששלחת אותו, דבר עם בעל הבית שלך באופן אישי כדי להבטיח שאין שום בעיה.
  • חשוב לשמור עותקים של מסמכים אלה מכיוון שתזדקק להם כראיה אם יש מחלוקת.
 2. 2
  השאירו את הנכס נקי ותקין. יש להשאיר את הנכס לנקות היטב. לפני שאתה יוצא לשטוף את החלונות, אדני החלון, לוחות הבסיס, הקירות, לוחות החלפה והתקרות. מאווררי תקרה וכן גופי תאורה יש לנקות ונורות מוחלפות. יש לסחוב, לשטוף ולשאוב את הרצפות, ולהשתמש במנקה שטיחים על כל שטיח. אתה צריך גם להיות בטוח לנקות את כל המכשירים מבפנים ומבחוץ.
  • זכור את מצב הנכס בעת שעברת לגור בו. אתה צריך לעזוב אותו כפי שמצאת אותו. השארת נכס מנוקה יפה תעשה את הרושם הטוב ביותר על בעל הבית שלך בבואו לבדוק אותו.
  • מומלץ לפנות תחילה לבעל הבית שלך בכדי לאשר את ציפיותיה לניקיון על מנת להימנע מניקוי תחת או יתר.
 3. 3
  תעדו באופן מלא את מצב הנכס. לאחר שסיימתם את הניקיון הסופי והעברתם את כל הדברים שלכם, עליכם לעבור דרך הבית ולחזור על הביקורת היסודית שביצעתם כשעברתם. השתמשו בתיעוד הראשוני ההוא כמדריך שלכם, עברו על תיעוד שיטתי של המצב של הנכס וריהוטו. אתה אמור לקבל שפע של עדויות למצב הנכס.
  • צלם הרבה תמונות וודא שהתצלומים שלך ברורים וגדולים מספיק כדי להציג את הפרטים. כדאי לשקול להשתמש במצלמה דיגיטלית או מצלמה במקום הטלפון הסלולרי שלך, אם הטלפון שלך לא מצלם תמונות באיכות גבוהה.
  • בצע מעבר של הנכס עם מצלמת וידאו מתגלגלת. זכור שמי שמצלם את הסרטון אכן יצטרך להיות זמין אם אתה תובע את בעל הדירה שלך וצריך להשתמש בסרטון בבית המשפט, לכן תרצה להתנהג כאיש המצלמה בעצמך.
  • מלא רשימת צ'ק-אאוט כתיעוד כתוב של מצב הנכס כשעזבת והכין עותקים.
 4. 4
  הזמינו את בעל הבית לבדוק את הנכס. לאחר שתסיים את הצ'ק שלך, עליך לדבר עם בעל הדירה אשר יצטרך לבדוק את הנכס לפני נזק לפני שייחתם על הפיקדון שלך. מומלץ לנסות ולהיות נוכחים כאשר בעל הדירה שלך עושה זאת ולהביא איתך עותק של התיעוד שלך.
  • במדינות מסוימות ישנם חוקים המחייבים את בעל הדירה להודיע לך מתי יערוך את הבדיקה ויציעו לך את ההזדמנות להיות שם, אך זה לא המקרה עבור כל מדינה, לכן הקפד לבדוק את התקנות המקומיות שלך.
לעיתים קרובות בעל הבית מחזיק את כל פיקדון הדייר
לעיתים קרובות בעל הבית מחזיק את כל פיקדון הדייר, או חלק ממנו, פשוט כדי לכסות את הוצאות הניקיון לאחר שעבר הדייר.

חלק 3 מתוך 4: לדעת מתי ואיך ליצור קשר עם בעל הבית שלך

 1. 1
  שלח לדואר הבית מכתב המבקש שהיא תחזיר את ההפקדה שלך. היו מנומסים ופשוט הודיעו לבעל הדירה כי פיניתם את הנכס והיה מעריך את החזרת הפיקדון ברגע שיש לה הזדמנות להשלים את כל המחאות והניירת. בעת שליחת המכתב יש לכלול עותקים של תצלומי ההעברה וההעברה של הנכס, כמו גם את רשימות הצ'ק-אין שלך.
  • הקפד לשמור עותקים נוספים של כל התיעוד שלך לגבי מצב הנכס. תצטרך אותם אם יש מחלוקת עם בעל הדירה.
 2. 2
  קבע אם חלף המועד האחרון להחזרת הפיקדון. אם חלף הזמן ולא קיבלתם את הפיקדון או אישור כלשהו מבעל הדירה כי זה מגיע לכם, המשיכו ובדקו האם הם מפרים את התקנות. החוקים הנוגעים להחזרת הפיקדון של בעל הבית לדייר לשעבר משתנים ממדינה למדינה, אך בדרך כלל כדאי לשמוע מהם תוך מספר שבועות ממועד המעבר. בדוק את קוד המדינה שלך כדי לקבוע כמה זמן בעל הדירה שלך צריך להחזיר את ההפקדה שלך. אתה יכול לאתר את קוד המדינה שלך בכמה דרכים שונות:
  • מצא את אתר המדינה שלך. אתרי מדינות רבים עשויים להימצא על ידי הקלדת מיקוד המדינה בתוספת ".gov" בשורת הכתובת של הדפדפן שלך. לדוגמה, אתר אינדיאנה נמצא בכתובת in.gov ובאריזונה בכתובת az.gov. נסה זאת! מרבית אתרי המדינה יכילו את קוד המדינה הרשמי או קישור לקוד באתר מכובד אחר.
  • הפעל חיפוש. הפעל חיפוש במנוע החיפוש המועדף עליך על "קוד המדינה שלך". לדוגמה, כדי למצוא את קוד המדינה בקליפורניה, תחפש "קוד מדינת קליפורניה" או כדי למצוא את קוד צפון דקוטה, תחפש " קוד המדינה של צפון דקוטה ".
  • אתה יכול גם להשתמש במסד נתונים מקוון כדי לגשת למידע על חוקי המדינה שלך.
 3. 3
  כתוב מכתב דרישה. אם הזמן של בעל הבית להחזרת הפיקדון שלך חלף, נסה לפנות אליהם באופן יותר רשמי, אך אם לא תקבל דבר תצטרך לכתוב מכתב דרישה. מכתב זה ייתן למשכיר מספר מסוים של ימים לחזור להפקדתך או לספק הסבר על אי ביצועו. בעת כתיבת מכתב דרישה הקפידו לתת מועד ברור. מכתבי דרישה בדרך כלל נותנים למסיבה 10 ימים לעמוד בה. הקפד להיות ספציפי לגבי מועד תחילת 10 הימים, למשל, "תוך 10 ימים מיום מכתב זה".
  • ציין מה יקרה אם המועד האחרון יעבור ללא החזרת הפיקדון. מתן מועד אחרון לפיו מישהו יכול לעשות פירושו מעט ללא הסבר ברור מה יקרה אם המועד האחרון יעבור.
  • היה ספציפי לגבי מה שתעשה אם ההפקדה שלך לא תוחזר, למשל, "אם אני לא אקבל את ההפקדה שלי בתוך עשרה ימים מיום מכתב זה, אאלץ לנקוט בצעדים משפטיים כדי להשיב אותה."
  • שלחו אותו בדואר מוסמך. דואר מוסמך מספק לך הוכחה משפטית לכך שבעל הבית קיבל את מכתבך. שמור את קבלת ההחזר עם עותק המכתב שלך.
  • יש אתר שיכול לעזור לך לבנות מכתב דרישה מתאים.
פיקדון הוא סכום כסף שמשלם דייר למשכיר על מנת להגן על בעל הבית מפני חשבונות ניקיון ותיקון מוגזמים
פיקדון הוא סכום כסף שמשלם דייר למשכיר על מנת להגן על בעל הבית מפני חשבונות ניקיון ותיקון מוגזמים.

חלק 4 מתוך 4: בחינת פעולה נוספת

 1. 1
  אסוף את הראיות שלך. אם למרות כל המאמצים שלך עדיין לא קיבלת שום הודעה על הפקדתך מבעל הבית שלך, ייתכן שתרצה לשקול לנקוט בפעולות נוספות כדי להחזיר את הכסף. לפני שתמשיך בדרך זו וודא שיש ברשותך עותקים מלאים של כל הרשומות הרלוונטיות. תזדקק לכל התיעוד הנוגע לשכירותך ולהפקדתך.
  • ודא שיש לך את הקבלה ורישומי הבנק כדי להראות ששילמת את הפיקדון כשעברת לגור.
  • אסף את דוחות הבנק שלך כדי להוכיח שתמיד שילמת את שכר הדירה ואינך בפיגור למשכירך.
  • ערוך את כל הרשומות שלך לגבי מצב הנכס לפני שעברת לגור בו וכשאתה עבר להתגורר. זה צריך לכלול את כל הצילומים ורשימות הביקורת שיש לך. היו יסודיים ככל האפשר.
 2. 2
  פנה שוב לבעל הבית שלך. ברגע שיש לך את כל הראיות, צור קשר עם בעל הבית שלך פעם נוספת לפני שתמשיך להגיש תביעה קטנה. כתוב "מכתב לפני פעולה" לבעל הבית שלך כדי ליידע אותם שאתה מתכוון לקחת אותם לבית המשפט אם הם לא מתמודדים עם ההפקדה שלך. פנייה לבית המשפט צריכה להיות מוצא אחרון, אך להבהיר לבעל הבית שלך שאתה מוכן להגיע רחוק כל כך יכול לעזור לזרז את החזרת הפיקדון שלך.
  • על המכתב לציין בצורה ברורה מאוד את סכום ההפקדה ומתי וכיצד שילמתם אותה. כלול עותקי קבלות כדי להוכיח זאת.
  • אם אתה חולק על ניכויים שבעל הדירה שלך רוצה להפקיד בפיקדון שלך, עליך לקבוע בבירור מדוע אתה מתנגד לכך.
  • קבעו מועד ברור לתגובה. אין זמן קבוע שאתה צריך לתת להם, אבל 14 יום זה סביר.
 3. 3
  הגיש תביעה קטנה. אם בעל הדירה שלך לא מחזיר את ההפקדה שלך או רשימה מפורטת של ניכויים מתומחרים, אתה יכול לקחת אותם לבית המשפט לתביעות קטנות. תוכל לבקש את ההפקדה בתוספת דמי הגשת בית משפט וריבית. אם תצליח, תוכל להחזיר נזקים כספיים בגובה פי שניים או שלושה מהפיקדון, וכן עלויות הבאת התביעה להוצאות משפט וחשבונות עו"ד (אם רלוונטי).
  • למידע על הגשת תביעה קטנה באזורך, בקר באתר בית המשפט המחוזי שלך. תוכל לאתר את אתר בית המשפט המחוזי שלך באמצעות מדריך האתר של בית המשפט הממלכתי
  • הגשת תביעה צריכה להיות תמיד מוצא אחרון, לכן הקפד למצות תחילה את כל שאר הדרכים. אך אם יש לך תלונה לגיטימית אתה זכאי לקבל את ההפקדה שלך.
  • תביעה קטנה יכולה לעלות עד 37 € להגיש, ובדרך כלל תטופל במהירות על ידי שופט.
  • ככל הנראה לא תזדקק לעורך דין והיה תיעוד ברור ורשומות על מצב הנכס הוא המפתח לזכייה. הרבה תמונות ברורות, עותקים של תשלום הפיקדון שלך ומכתבים לבעל הבית הם חיוניים.

שאלות ותשובות

 • מה אוכל לעשות אם נתתי למשכיר פיקדון, אך מעולם לא חתמתי על חוזה שכירות? החלטנו שלא לשכור את הנכס וכעת בעל הבית מסרב להחזיר את הפיקדון.
  למשכיר אכן יש את הזכות לשמור את ההפקדה שלך בנסיבות מסוימות, גם אם לא חתמת על חוזה השכירות. בדרך כלל הבקשה שתמלא תציין כי לא ניתן להחזיר את הפיקדון שניתן אם אישרו לך לשכור, ואז מאוחר יותר בחר שלא לשכור, במיוחד אם חלף זמן רב בין האישור להחלטתך. ניתן להפקיע פיקדונות לפיצוי המשכיר על שכר הדירה במהלך הזמן בו הוציאו את ההשכרה מהשוק ואת העלות להתייחס אליה מחדש.
 • מה יקרה במקרה בו דייר שילם את הפיקדון ואז מאוחר יותר החליט לא לעבור לגור בו?
  בדרך כלל לרוב היישומים יהיה חלון בו תוכל לשנות את דעתך. זו תקופה קצרה מאוד אם היא קיימת במדינתך והיא עשויה להימשך רק 48 שעות מרגע קבלת ההודעה על אישורך (בעל פה, בכתב או אחרת). אם תחליט לבטל בתוך פרק זמן זה, אינך מחויב בדמי הגשת הבקשה (שבדרך כלל אינם ניתנים להחזר). לאחר פרק זמן זה של 48 שעות, אם תבחר לבטל, סביר להניח שתפסיד את ההפקדה מכיוון שבעל הדירה הפסיק לשווק את המשרה הפנויה בגלל ההנחה שהיא הושכרה.
 • מה עלי לעשות אם הדירה שלי אינה כמובטחת ובעל הדירה שלי לא יחזיר את פיקדוני?
  רדף אחרי בעל הבית בבית משפט לתביעות קטנות - אתה אפילו לא צריך עורך דין. רק וודא שיש לך את כל העבודות - כל מסמך, כל קבלה, כל פיסת נייר שמעורבים בעסקה, בעותקים מקוריים וגם בז'רוקס עבור פקיד בית המשפט. אולי לא תזכה, אבל זו דרך הפעולה הטובה ביותר שלך.
 • אם משכיר הסיר דייר לפני שתום ההסכם, איזו תביעה ניתן להגיש על ההפקדה?
  הכל תלוי באיזו צורה נשארה הדירה, ומדוע הדייר הוצא. אם היה מדובר בנזק לדירה, יכול בעל הדירה לתבוע את הפיקדון בגין נזקים שנגרמו.
 • כיצד אוכל לקבל את הפיקדון שלי אם בעל הבית אומר שהוא מובטל ואין לו כסף לשלם לי?
  נשמע שאתה צריך לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות. כל הניירת הדרושה צריכה להיות זמינה באתר בית המשפט המקומי שלך. ראה אילו מסמכים אתה זקוק, מלא אותם, ואז בקר בבית המשפט כדי לקבוע מועד בית משפט, ובקש מהמשכיר (הודיע) כי עליו להופיע בבית המשפט באותו יום ובאותו זמן. אם נתקעתם או מבולבלים, שאלו סביב ובדקו האם יש מרכז עזרה שעשוי להיות מסוגל לענות על שאלותיכם בחינם. תמיד תוכלו להתייעץ עם עורך דין לקבלת עזרה. אל תטרח לשאול את פקידות בית המשפט, אסור להן לעזור לך.
 • מה הם תיקונים ושיפוצים שהובטחו לפני המעבר לא הסתיימו 4 חודשים לאחר המעבר.
  צרו קשר עם משרד הליסינג או עם בעל הבית ובקשו לעדכן את המצב באופן קבוע. אם יש לך את ההבטחה הזו בכתב, הישאר בזה. תלוי במיקום שלך, חלק מהשיפוצים לוקח לא מעט זמן עד לאישור העירייה (אישורים לבנייה, תכנון, מקור חומרים). אם תיקונים אלה הופכים את המקום ללא בטוח, תוכלו ליצור קשר עם מפקח העירייה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לארוז את התכשיטים שלך למהלך?
 2. איך להצטרף לעמותת דיירים?
 3. כיצד להעריך בעל בית?
 4. איך למכור את הבית שלך בלי סוכן?
 5. איך למכור בית נייד?
 6. איך מוכרים בית משותף?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail