כיצד לממן טיפול בבית אבות?

שעשוי לכלול טיפול סיעודי בבית
בניגוד לביטוח בריאות רגיל, ביטוח בריאות ארוך טווח נועד לשלם עבור טיפול סיעודי, שעשוי לכלול טיפול סיעודי בבית, טיפול בבית או ציוד רפואי.

מכיוון שיותר ויותר אירופאים זקוקים לטיפול סיעודי, משפחותיהם נאבקות למצוא דרכים לשלם, או לפחות להפחית, את עלות הטיפול העצומה. בשנת 2012, העלות הממוצעת של חדר פרטי הייתה מעל 67200 € לשנה וחדר פרטי למחצה עלה 60400 € לשנה. עבור רוב האנשים, תשלום עבור טיפול בבית אבות סיעודי של אדם אהוב מהווה מכשול כלכלי כמעט בלתי נתפס. עם זאת, ישנן דרכים לממן ולהוזיל את עלות בית האבות כך שאדם אהוב יוכל לקבל את סוג הטיפול הסיעודי הדרוש לו.

שיטה 1 מתוך 3: הפחתת עלויות ושימוש בנכסים אישיים

 1. 1
  שקול טיפול בבית. טיפול סיעודי ארוך טווח עולה בין 4480 € ל 9000 בחודש ואנשים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם אפשרות זו. כדי לחסוך כסף, כדאי לך לשקול טיפול בבית, שעולה כ 16 € לשעה עבור עוזר טיפול. אפשרות זו לא רק פחות יקרה אלא שהיא מאפשרת לבני משפחתך הקשישים או הנכים להתגורר בביתו כמה שיותר זמן.
 2. 2
  משא ומתן על עלויות סיעוד. אם אתה משלם דמי כיס עבור טיפול סיעודי ממושך, עליך לשאת ולתת על העלות הכוללת עם בית האבות. בעוד שבתי אבות מסוימים עשויים לסרב לנהל משא ומתן, אחרים יעדיפו לנקוט בשיעור טיפול פרטי נמוך יותר מכיוון שהוא עדיין משלם יותר מתוכניות Medicaid בחסות המדינה.
 3. 3
  העתק את יקירך מחדש. עלות הטיפול בבית אבות משתנה מאוד ממדינה למדינה ואף מיישוב ליישוב. אם לאהובכם יש בני משפחה המתגוררים במדינות שונות, עליכם לקבוע לאיזו מדינה יש את העלות הנמוכה ביותר לטיפול בבית אבות. טיפול סיעודי בבית טקסס, יוטה ואלבמה יכול לעלות פחות ממחצית הטיפול בבית אבות במדינות בצפון מזרח.
 4. 4
  זכאי למשכנתא הפוכה. משכנתא הפוכה היא הלוואה שבעל בית מקבל מבנק כנגד שווי ביתו. ההלוואה ממירה את הון הבית במזומן ובעל הבית מקבל סכום מזומן, תשלומים רגילים או קו אשראי השווה להון בבית. לאחר מות הבעלים, הבנק עשוי לעקל את הבית (לקבל בעלות ללא אחריות נוספת לבעל הבית) או חברי העיזבון עשויים למכור את הבית ולשלם את ההלוואה.
  • על מנת לזכות במשכנתא הפוכה, כל בעל בית חייב להיות בן 62 לפחות ולגור בבית בו נלקחה המשכנתא ההפוכה.
  • משכנתא הפוכה עשויה להיות פיתרון טוב אם אתם במצב בריאותי טוב. תוכלו להשתמש בתמורה מהמשכנתא ההפוכה לתשלום ביטוח סיעודי או להנגשת ביתכם כך שתוכלו להישאר בבית זמן רב ככל האפשר.
  • אם אתה זקוק לטיפול אך עדיין אינך זקוק לטיפול בבית אבות, תוכל להשתמש במשכנתא הפוכה כדי לשלם עבור שירותי המטפל בבית. זה מספק לקשישים את היכולת להישאר בבית עבור חלק קטן מהעלות של בית אבות.
  • אם אתם זוג נשוי ואחד מכם זקוק לטיפול סיעודי, משכנתא הפוכה יכולה לשלם עבור טיפול בבית אבות ולאפשר לבן הזוג הבריא להישאר בבית המשפחה. אם בן הזוג שנזקק לטיפול נפטר, בן הזוג שנותר בחיים יכול להישאר בבית כל עוד יוכל להמשיך לשלם עבור ארנונה וביטוח.
יוטה ואלבמה יכול לעלות פחות ממחצית הטיפול בבית אבות במדינות בצפון מזרח
טיפול סיעודי בבית טקסס, יוטה ואלבמה יכול לעלות פחות ממחצית הטיפול בבית אבות במדינות בצפון מזרח.

שיטה 2 מתוך 3: העפלה לרפואה

 1. 1
  קבע אם אתה זכאי לרפואה. Medicaid היא תוכנית ממשלתית ופדרלית המסייעת לאנשים בעלי הכנסה נמוכה עם מגוון רחב של טיפול רפואי, כולל טיפול בבית אבות. אתה יכול להיות זכאי לקבלת Medicaid רק אם אתה יורד מתחת למגבלות ההכנסה והנכסים החודשיות שקבעה המדינה שלך.
 2. 2
  זכאי לרפואה. אם הנכסים שלך כרגע גבוהים מכדי לזכות במדיקייד ותרצה להגן על הנכסים האישיים שלך מפני הוצאות בית אבות, תוכל לשקול להפחית באופן חוקי את הנכסים שלך כדי לזכות במדיקייד.
  • לפני שתנסה להקטין או להעביר את הנכסים שלך, עליך לשוחח עם עורך דין מבוגר. ל- Medicaid חוקים נוקשים מאוד לגבי הנכסים שניתן להעביר ואילו רכישות מותרות להפחתת הכנסותיך. אם אתה מצמצם כראוי את הנכסים שלך, Medicaid יכולה להעניש אותך במשך חודשים עד שנים ולאסור את ההסמכה שלך לתוכנית.
  • לאיגוד הלאומי של עורכי דין לזקנים יש מידע על מומחים לדיני זקנים באתר האינטרנט שלה בכתובת: https://naela.org. לשכת עורכי הדין האירופית מספקת גם מידע להפניית עורכי דין בכתובת: http://apps.europeanbar.org/legalservices/findlegalhelp/home.cfm.
 3. 3
  צמצם את הנכסים שלך. על מנת להעפיל ל Medicaid, תוכל להפחית את הנכסים שלך על ידי:
  • פירעון חוב, כגון משכנתא, הלוואות סטודנטים או כרטיסי אשראי;
  • תשלום עבור טיפול רפואי בבית;
  • תשלום עבור תיקונים נדרשים לבית, כמו גג או תנור חדשים;
  • העבר כספים לבן / בת הזוג שלך לטובתו; או
  • העבר כספים או הקים נאמנות לילד העיוור או הנכה שלך או לנכה מתחת לגיל 65.
 4. 4
  הקים אמון נכסי רפואי. באמצעות נאמנות נכסי Medicaid, אתה מעביר את כל הנכסים שלך לנאמנות וויתר על השליטה בנכסים אלה. כל הכספים המועברים בנאמנות אינם נחשבים למגבלות הנכסים של Medicaid. עם זאת, אם אתה מעביר כספים לנאמנות תוך חמש שנים מרגע הגשת הבקשה למדיקייד, ייתכן שיהיה כפוף ל"הוראת המבט לאחור "של מדידיק. על פי הוראה זו, רפואה יכולה להעניש כל אדם שלפיו היא קובעת שביצע העברה שאינה פטורה על פי תקנות הרפואה. אם אתה נענש, ייתכן שלא תוכל להעפיל למדיקייד במשך חודשים ואף שנים.
אם אתה משלם דמי כיס עבור טיפול סיעודי ממושך
אם אתה משלם דמי כיס עבור טיפול סיעודי ממושך, עליך לשאת ולתת על העלות הכוללת עם בית האבות.

שיטה 3 מתוך 3: שימוש באופציות ביטוח

 1. 1
  רכשו ביטוח בריאות ארוך טווח. בניגוד לביטוח בריאות רגיל, ביטוח בריאות ארוך טווח נועד לשלם עבור טיפול סיעודי, שעשוי לכלול טיפול סיעודי בבית, טיפול בבית או ציוד רפואי. בעת הערכת מדיניות ביטוח בריאות ארוכת טווח, עליך לבחור בקפידה פוליסה המכסה טיפול בבית אבות אם אתה סבור באופן סביר שלא יהיה לך מי שיטפל בך בבית אם אתה חולה ולא תהיה מסוגל לטפל בעצמך.
  • עדיף לרכוש ביטוח בריאות ארוך טווח כשאתה צעיר יותר ובריאות טובה. ככל שאתה מתבגר ביטוח בריאות ארוך טווח מתייקר הרבה וקשישים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם או לזכות בפוליסה.
 2. 2
  מזומן בביטוח החיים שלך. דרך נוספת לשלם עבור טיפול בבית אבות היא לפדות את כל פוליסת ביטוח החיים שלך. פוליסות מסוימות מאפשרות למבוטחים לפדות את פוליסת הביטוח שלהם תמורת 50 עד 75 אחוז מהערך הנקוב של הפוליסה.
  • יש לזכור כי זו אפשרות בלבד לפוליסות לכל החיים, ולא לפוליסות חיים לטווח שאין ערך מזומן.
  • תלוי בפוליסת ביטוח החיים האישית שלך, ישנן שתי דרכים בהן אתה יכול לפדות את הפוליסה שלך: קצבה מואצת או הסדר חיים.
  • אם אתה זכאי להטבה מואצת, חברת הביטוח תשלם בין 60 ל -80 אחוז מערך הנקוב של הפוליסה. על פי מדיניות מסוימת, ייתכן שתצטרך לסבול ממחלה סופנית על מנת לזכות בתועלת מואצת.
  • הסדר חיים הוא תשלום פוליסה עליו אתה מנהל משא ומתן עם חברה חיצונית ולא חברת הביטוח שהנפיקה את הפוליסה. חברות התיישבות אלה בוחנות את ערך הפוליסה שלך, את גילך ואת בריאותך ומשלמות לך בין 40 ל -75 אחוז מערך הנקוב של הפוליסה. תלוי בבריאותו ובגילו של האדם, יתכן ויהיה אפשר למכור מדיניות מסוימת לטווח.
  • לפני ניהול משא ומתן להסדר חיים, עליך לדבר עם עורך דין קשיש למשפטים, מכיוון שקיימות השלכות מס ומדיקייד על קבלת הכנסות הפוליסה באמצעות חברת התנחלויות.
 3. 3
  בדוק יתרונות רפואיים. בעוד שמדיקר לא משלמת את עלות הטיפול הסיעודי לטווח ארוך, אתה עשוי לזכות בחלק מסוים מהשהות אם הועברת לבית אבות תוך מספר ימים מאשפוז ואתה זקוק לטיפול סיעודי או שיקומי מיומן. אם אתה הולך למתקן שאושר על ידי Medicare, ייתכן שהשהייה שלך תהיה מכוסה עד 100 יום.
  • Medicare ישלם גם עבור טיפול בבית לתקופה מסוימת. כיסוי זה עשוי לעזור אם אתה מנסה לצמצם נכסים או שאינך זקוק פיזית לטיפול סיעודי מלא.
כולל טיפול בבית אבות
Medicaid היא תוכנית ממשלתית ופדרלית המסייעת לאנשים בעלי הכנסה נמוכה עם מגוון רחב של טיפול רפואי, כולל טיפול בבית אבות.

טיפים

 • אל תנסה להעביר או לצמצם נכסים לפני שתשוחח עם עורך דין מנוסה לדיני קשישים.
 • היזהר מיועצים שאינם עורכי דין. ברחבי הארץ ישנם אנשים וחברות המנצלים את הקשישים ואת מטפליהם על ידי מגמות של הסמכת Medicaid.
 • מאמר זה אינו מספק ייעוץ משפטי ואין להסתמך עליו כייעוץ משפטי.

שאלות ותשובות

 • האם עלי להשאיר 149000 € פנויים כדי להיכנס לבית אבות נחמד יותר לפני שאעפיל למדיקייד?
  אם יש לך סוג כזה של כסף וזה משהו שאתה מעוניין לעשות, אז כן, אתה יכול לעשות את זה.
שאלות ללא מענה
 • אם אני מחזיק במניות, האם הן אמורות להימכר לפני שאוכל לקבל זכאות למדיקייד?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail