כיצד לאחסן מטבעות?

אם אתה אספן מטבעות
אם אתה אספן מטבעות, רוב הסיכויים שנתקלת בסוגיה כיצד לארגן ולאחסן את המטבעות שלך.

אם אתה אספן מטבעות, רוב הסיכויים שנתקלת בסוגיה כיצד לארגן ולאחסן את המטבעות שלך. קבלת מערכת במקום, בין אם מדובר בארגון המטבעות לפי סוג או שנה או קריטריון אחר, יכולה להפוך את החלק הזה בתהליך האיסוף לחלק מהנה מהתחביב שלך. אחרי הכל, אם יש לך הרבה מטבעות, אתה רוצה להיות מסוגל לעיין בקלות במה שיש לך כדי שתוכל להעריך את האוסף שלך.

שיטה 1 מתוך 2: ארגון אוסף המטבעות שלך

 1. 1
  הציגו את המטבעות שלכם באלבום כך שתוכלו לראות בקלות את האוסף שלכם. זו אולי אחת הדרכים הפופולריות יותר לארגן ולהנות מאוסף המטבעות שלך, מכיוון שקל לראות מה יש לך בלי לחפור במיכל אחסון. הנח מטבע בכל שרוול כדי להפריד ומסודר.
  • ככל שהאוסף שלך גדל, תוכל לרכוש אלבומים נוספים. לחלופין, תוכל לקנות אלבום שאליו תוכל להוסיף גיליונות נוספים ככל שהאוסף שלך גדל.

  טיפ: השתמש בנייר איכותי בארכיון ללא חומצה לאחסון המטבעות שלך. מטבעות יכולים להגיב לחומרים ולכימיקלים שבנייר ובפלסטיק, לכן חשוב לתת עדיפות לאחסון כראוי.

 2. 2
  קבל תיקייה המיועדת לסדרה ספציפית של מטבעות כדי לארגן לפי סוג. לדוגמה, אתה יכול לקבל תיקייה במיוחד עבור אגורות, ניקל, שקל, רבעונים, חצי דולר או כסף כסף. יש תיקיות לרבעי המדינה, לרבעי הפארק הלאומי ולדולרי כסף של מורגן. אם יש לך אוסף מיוחד, חפש באינטרנט אם יש תיקיה המיועדת בדיוק עבורה.
  • תיקיות ואלבומים מורכבים משני שרוולים בגודל 2 על 2 אינץ '(5,1 על 5,1 ס"מ). המטבעות מחליקים לשרוולים כך שתכונותיהם משני הצדדים מוצגות. יש גם מקום בשרוול לכתוב תיאורים של המטבעות.
 3. 3
  השתמש בצינורות לאחסון כמויות גדולות של מטבעות בחלל דחוס. אם אתה אוסף מספר רב של מטבעות, שמירתם בנפרד בשרוולים של 5 על 5,1 ס"מ איננה הבחירה המעשית ביותר. קנו צינורות עגולים המיוצרים במיוחד עבור המטבעות שלכם. צינורות מגנים על המטבעות שלך מפני לחות ולחות ושומרים עליהם מסודרים בקפידה.
  • אתה יכול לקנות צינורות לכל גודל מטבע. השתמש בנייר דבק או בתווית כדי לכתוב תיאור של תוכנו של כל שפופרת כדי לעזור בארגון הדברים.
  השתמש בצינורות לאחסון כמויות גדולות של מטבעות בחלל דחוס
  השתמש בצינורות לאחסון כמויות גדולות של מטבעות בחלל דחוס.
 4. 4
  שים מטבעות בעלי ערך גבוה בלוח מטבעות כדי להעניק להם הגנה נוספת. לוח מטבעות הוא מארז פלסטיק אטום ללא PVC, אותו ניתן לקנות באינטרנט. כל לוח מחזיק מטבע אחד, והם משמשים לרוב למטבעות נדירים יותר או למטבעות בעלי ערך גבוה יותר.
  • יש מעל 30 גדלים של לוחות שמתאימים כמעט לכל גודל מטבע שיש.
  • אם אתה משתמש בהרבה לוחות, יש תיבות ואלבומים המיוצרים במיוחד כדי להציג אותם.
 5. 5
  צפה בכל שלושת הצדדים של המטבע תוך שמירה על בטיחותו עם בעל קצה מטבע. אלה נרתיקים מפלסטיק קטנים המחזיקים מטבע כך שתוכלו לראות בקלות את החלק הקדמי, האחורי והקצה. הם נהדרים עבור מטבעות עם כתיבה לאורך הקצה שאתה רוצה להיות מסוגל להשוויץ.
  • כמו רוב שיטות האחסון האחרות, ישנם תיבות, אלבומים ותיקיות המיועדות לאחסון מחזיקי קצה מטבעות, כך שתוכלו לשמור על האוסף מסודר.
 6. 6
  תייגו כל מטבע עם תיאור כדי לשמור על מלאי מדויק. ייתכן שתרצה גם להצליב אלבומים או לתיקיות שלך עם רשומה כתובה או שהוקלדה. אם אתה מעדיף לעקוב אחר דברים בטלפון שלך, שקול להוריד יישום כמו PCGS CoinFacts, NGC Coin Collecting, Coin Book Pro או Manage Manage. הקפד לכלול את המידע הבא בתיאור עבור כל מטבע באוסף שלך:
  • שנה
  • פלג דתי
  • מנטמרק
  • כיתה
  • תאריך הרכישה ומחיר הרכישה, אם רלוונטי
 7. 7
  השאירו מקום במיכלי האחסון או באלבומים שלכם למטבעות נוספים. תן לחדר האוסף שלך לגדול! תמיד יש כמה גיליונות, אלבומים, תיקיות או צינורות נוספים זמינים, כך שיהיה לך איפה לבצע רכישות מטבעות חדשות.
  • חלק מהשמחה שבאיסוף מטבעות נובעת מלהתארגן ולהסתכל על מה שיש לך. הקדישו מעט זמן בכל שבוע או חודש כדי לשמור על האוסף שלכם כך שהוא לא יהפוך לניהול.
השתמש בנייר איכותי בארכיון ללא חומצה לאחסון המטבעות שלך
טיפ: השתמש בנייר איכותי בארכיון ללא חומצה לאחסון המטבעות שלך.

שיטה 2 מתוך 2: הגנה על המטבעות שלך

 1. 1
  הרחיקו את אוסף המטבעות שלכם מחום ולחות. מטבעות עשויים כסף, נחושת או ניקל נמצאים בסיכון להיפגע מרמות לחות גבוהות. כמו כן, חשיפה לחום רב יכולה לעוות את חומרי האחסון בהם נמצאים המטבעות שלך, העלולים לפגוע באוסף שלך ועלול לפגוע במטבעות שלך. שמור את האלבומים, התיקיות או הצינורות במקום קריר, הרחק מאוורור וממקורות חימום.
  • אם אתה גר באזור של לחות גבוהה, כדאי לך לשקול להשיג כספת מבוקרת או מערכת ביתית עבור המטבעות שלך, במיוחד אם האוסף שלך הוא בעל ערך.
 2. 2
  אחסן את אוסף המטבעות שלך בבית בכספת חסינת אש. לא רק הכספת תגן על המטבעות מפני גנבות, אלא גם תשמור עליהן אם יש שריפה או אסון טבע אחר. שמור את הכספת איפשהו מהדרך, כמו בחדר רזרבי או בארון.
  • דאג לשים את מפתח המנעול במקום בטוח! אתה לא רוצה לאבד את זה ולא תהיה לך גישה למטבעות שלך.
  • אם המטבעות שלך אינם בעלי ערך רב, שמירתם בכספת עשויה לא להדאיג אותך. עקוב אחר האינסטינקטים שלך ועשה מה שנראה סביר לאוסף הפרטי שלך.
 3. 3
  שמור את אוסף המטבעות שלך מחוץ למיקום בכספת בנק או בתיבת אבטחה. זו אפשרות נהדרת אם יש לך מטבעות ספציפיים בעלי ערך גבוה שאותם ברצונך להקפיד להגן. אם לא אכפת לך שיש לך גישה מוגבלת למטבעות שלך וברצונך לתת עדיפות לשמירה על בטיחותם, פנה לבנק שלך אילו אפשרויות קיימות.
  • לאוספים כלליים, לא תמיד מעשי להחזיק הכל בבנק. יש דמי אחזקה, וככל שאתה משתמש בשטח רב יותר כך העלות גבוהה יותר.
  חשיפה לחום רב יכולה לעוות את חומרי האחסון בהם נמצאים המטבעות שלך
  כמו כן, חשיפה לחום רב יכולה לעוות את חומרי האחסון בהם נמצאים המטבעות שלך, העלולים לפגוע באוסף שלך ועלול לפגוע במטבעות שלך.
 4. 4
  יש להעריך את מטבעותיך ומבוטחים כדי להגן מפני אובדן. בדרך כלל אתה יכול להוסיף רוכב לביטוח שוכר או בית כדי לכסות מטבעות ותכשיטים - פשוט התקשר לסוכן הביטוח שלך כדי לראות מה אתה יכול לעשות. אתה יכול גם לבדוק קבלת מדיניות מאמרים אישיים, שתפרט את האוסף שלך ותספק כיסוי במקרה של אובדן או גניבה.
  • צלם תמונות של המטבעות שלך במקרה של אובדן. הם יקלו על התייחסות למה שהיה באוסף שלך.

טיפים

 • לפני ניקוי המטבעות, בדוק אם פעולה זו עשויה להוריד את ערכן או לפגוע בהן בדרך כלשהי. מטבעות מסוימים עשויים להישרט או להיחלש אם הם מאבדים את הבלאי הטבעי שלהם.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להתכונן למיתון?
 2. איך להתעשר לאט?
 3. איך לחשוב כמו מיליונר?
 4. איך לבנות עושר בשנות העשרים לחייכם?
 5. כיצד ליצור חופש פיננסי אמיתי?
 6. כיצד להגדיל את מספר הרכוש שבבעלותך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail