איך להוכיח הכנסה?

מלווה או סוכנות עשויים להזדקק למסמכים עסקיים נוספים כדי להוכיח כי הכנסותיך לגיטימיות
מלווה או סוכנות עשויים להזדקק למסמכים עסקיים נוספים כדי להוכיח כי הכנסותיך לגיטימיות.

בדרך כלל, אם היית מבקש הלוואה או זקוק לאימות הכנסותיך לספק שירותי בריאות או כדי לקבוע את זכאותך להטבות, היית מספק עותק של תלושי השכר האחרונים שלך. עם זאת, אם אתה עצמאי או מנהל עסק משלך, הוכחת ההכנסה שלך לא כל כך פשוטה, כי אתה לא מקבל תלושי שכר. עם זאת, ישנן מספר דרכים בהן תוכל להוכיח את הכנסותיך באמצעות הרשומות הכספיות והעסקיות העומדות לרשותך.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש בהחזרי המס שלך

 1. 1
  העתק החזרי מס מהרשומות שלך. אם שמרת עותקים של החזרי המס שלך, אתה יכול פשוט ליצור עותקים מהשנים המבוקשות להגיש לסוכנות או המלווה.
  • אם יש לך רואה חשבון, או אם אתה משתמש בשירות הכנת מס, ייתכן שתוכל לקבל דרכם עותקים של החזרי המס שאתה צריך.
  • מס הכנסה ממליץ לך להחזיר את החזרי המס והרשומות הקשורות אליך לפחות שלוש שנים מיום הגשתך.
  • בדרך כלל החזר המס שלך חייב להציג את אותו שם פרטי ושם משפחה כמו השם שעליו אתה מבקש הלוואה או הטבות. אם שינית את שמך בשנים האחרונות, למשל בגלל נישואים או גירושין לאחרונה, ייתכן שתצטרך לספק הוכחה נוספת לשינוי שם זה.
 2. 2
  הזמין החזר מס בעבר ממס הכנסה. אם אין ברשותך עותקים של החזרי המס שלך, תוכל להזמין עותקים ממס הכנסה.
  • ניתן להזמין תמליל להחזרות מהשנה הנוכחית או משלוש השנים האחרונות באמצעות הכלי "הזמנת תמליל" באתר מס הכנסה, או בטלפון 800-908-9946. התמליל מציג את רוב פריטי השורה בהחזרתך, כולל טפסים או לוחות זמנים שהגשת באותה שנה.
  • אם אתה מזמין באינטרנט או בטלפון, אתה בדרך כלל יכול לצפות לקבל את התמלילים שלך בתוך 10 ימים.
  • אם הסוכנות או המלווה דורשים העתק ממשי של החזר מס שהוגש ומעובד, עליך למלא את טופס 4506, "בקשה להעתק של החזר המס", ולשלוח אותו לכתובת המתאימה בטופס יחד עם עמלה בסך 43 אירו עבור בכל שנת מס שתבקש.
 3. 3
  הדגש את סכומי ההכנסה שלך. לאחר שאספת את החזרי המס הנכונים, סמן את המידע שהסוכנות או המלווה צריכים לדעת כדי שיוכלו למצוא אותו בקלות.
  • במיוחד אם אתה עצמאי, החזרי המס שלך יהיו באורך של עמודים רבים. זה עשוי להועיל לסוכנות או המלווה לסמן את הפריטים שהם יצטרכו לבדוק כדי לאמת את הכנסותיך.
  • זכור שאם מיצית את הניכויים המותרים שלך להפחתת ההכנסה החייבת שלך, הכנסה נטו כתוצאה מכך עשויה שלא להציג את התמונה הטובה ביותר עבור מלווים במשכנתאות שמנסים לקבוע אם יש לך יכולת לבצע תשלומי משכנתא חודשיים. אם אתה מציג הפסד נקי למשך מספר שנים, תוכל לשקול להשתמש בשיטה חלופית להוכחת הכנסותיך.
  • בדרך כלל בעל או מלווה ירצו לראות החזרי מס בשנתיים האחרונות. אם תשלב את ההכנסה הכוללת שלך באותן שנים ותמוצע אותה, תהיה לך הכנסה נטו ממוצעת. חלוקת אותה נתון ב- 24 מראה את הרווחים החודשיים הממוצעים שלך. במיוחד אם הכנסותיך אינן יציבות, מספר זה יכול להועיל יותר להוכיח שיש לך הכנסה לשלם את שכר הדירה החודשי או תשלום המשכנתא.
 4. 4
  כלול מסמכי מס רלוונטיים אחרים כגון מס '1099. גם אם אין לך W-2, 1099 יכולים להציג את ההכנסה שקיבלת מלקוחות שונים או ממקורות הכנסה לאורך כל השנה.
  • מסמכים אלה עשויים גם להיות מועילים לכלול אם הגשת החזר מס משותף אך זקוק לאימות הכנסותיך בלבד.
  • צורות מיסוי אחרות שמלווה או סוכנות עשויות להזדקק לבדיקת הכנסותיך כוללות את לוח ג 'שלך, המתעד רווח והפסד מעסק, ואת לוח ה' המשמש לדיווח על הכנסות מסוגים אחרים כגון נדל"ן להשכרה ותמלוגים.
תוכל לשקול להשתמש בשיטה חלופית להוכחת הכנסותיך
אם אתה מציג הפסד נקי למשך מספר שנים, תוכל לשקול להשתמש בשיטה חלופית להוכחת הכנסותיך.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בדוחות בנק

 1. 1
  הזמינו הצהרות מהבנק שלכם. בדרך כלל תוכל למשוך את ההצהרות הנדרשות דרך חשבונך המקוון, אך ייתכן שיהיה עליך לנסוע לסניף.
  • תלוי בסוכנות או המלווה המבקשים את דוחות הבנק שלך, ייתכן שיהיה עליך לאסוף דוחות למספר חודשים ואף מספר שנים.
  • מלווים או סוכנויות עשויים לבקש הצהרות בנק ולא רישומי מס מכיוון שזה נותן להם תמונה טובה יותר של תזרים המזומנים היומי שלך.
 2. 2
  הדגש את סכומי ההכנסה שלך. סמן את ההפקדות שאתה מעוניין שהסוכנות או המלווה יכללו בהכנסה שלך.
  • אם מקור הפיקדון אינו מתועד - למשל, לקוח אולי שילם לך במזומן, או שאולי העברת את ההכנסה מחשבון אחר - היה מוכן למצוא תיעוד שיוכיח שההפקדה המדוברת היא הכנסה שיש לספור. על ידי המלווה או הסוכנות באימות ההכנסה שלך.
 3. 3
  כלול דף סקירה כללית. אינדקס שמציין את הדף שבו כל רשומה רלוונטית מופיע, כמו גם סיכום הכנסותיך בכל חודש, יעזור לסוכנות או המלווה שצריכים לאמת את הכנסותיך.
  • זכור שאם אתה משתמש בחשבון בנק אחד להוצאות עסק עצמאי וכן הוצאות אישיות, יתכן שתתקשה לתעד את העסקאות לרמה המקובלת על חלק מהמלווים או הסוכנויות.
ישנן מספר דרכים בהן תוכל להוכיח את הכנסותיך באמצעות הרשומות הכספיות והעסקיות העומדות לרשותך
עם זאת, ישנן מספר דרכים בהן תוכל להוכיח את הכנסותיך באמצעות הרשומות הכספיות והעסקיות העומדות לרשותך.

שיטה 3 מתוך 3: שימוש בחוזים או חשבוניות

 1. 1
  שמור על החוזים והחשבוניות שלך מסודרים לפי סוג המסמך והתאריך. שמירה על קבצים פיננסיים מאורגנים תאפשר לך לאתר במהירות את המסמכים שאתה זקוק להם.
  • גלה מבעוד מועד אילו מסמכים יצטרך המלווה או הסוכנות כדי לאמת את הכנסותיך, והכין רשימה כדי שתוכל לבדוק אותה תוך כדי משיכת מסמכים. אז אתה יכול ליצור קובץ למסור למלווה או לסוכנות.
  • אתה יכול לשקול לעבוד עם רואה חשבון או מנהל חשבונות כדי להבטיח שהקבצים שלך מסודרים ואתה שומר את כל המסמכים הכספיים שיש לשמור.
 2. 2
  העתק את המסמכים לפרק הזמן הדרוש. לאחר שמצאת את כל המסמכים הדרושים לך כדי להוכיח את הכנסותיך, צור עותקים מהם והחזיר את מסמכי המקור לקבצים שלך.
  • יתכן שתצטרך ליצור קשר עם הלקוחות שלך כדי לקבל מהם אימות בנוגע לחוזים או חשבוניות ששולמו.
  • אם יש לך עסק קטן, יתכן שתצטרך להעתיק קבלות או מסמכי מכירה אחרים לתקופת הזמן שהמלווה או הסוכנות ביקשו.
 3. 3
  צור דוח הכנסות. אמירה הכנסות שואבת תמונה מסודרת של ההכנסה שלך על פני תקופת זמן נתונה.
  • אם אתה הבעלים של עסק קטן כמו מסעדה או חנות, יתכן שתצטרך ליצור דוח רווח והפסד המסכם את ההכנסות, העלויות וההוצאות שלך לאורך פרק הזמן המבוקש על ידי המלווה או הסוכנות. הצהרה זו מספקת תמונה מדויקת יותר של שולי הרווח של העסק שלך ומוכיחה כמה הכנסה אתה באמת מביא.
 4. 4
  שרטט תחזית סבירה של הרווחים שלך. במיוחד אם אתה מבקש משכנתא או הלוואה משמעותית אחרת לטווח הארוך, המלווה עשוי לרצות לראות את ההכנסה הצפויה שלך במשך כמה שנים בעתיד.
  • מרבית המלווים רוצים לראות תחזית בשלוש השנים הבאות. למרות שזה עשוי להיות קצת ניחוש, הפוך את התחזית שלך לסבירה ככל האפשר על סמך הנתונים שחישבת כממוצעים להכנסות קודמות.
 5. 5
  כלול מסמכים או רישיונות נוספים אם נדרש. מלווה או סוכנות עשויים להזדקק למסמכים עסקיים נוספים כדי להוכיח כי הכנסותיך לגיטימיות.
  • לדוגמה, אם אתה עובד כקבלן כללי, בדרך כלל עליך להיות בעל רישיון שהונפק על ידי המדינה, העיר או המחוז שלך. רישיון העסק שלך יכול להרגיע את המלווה או הסוכנות שהעסק שלך מכובד ומעלה.
  • חברות מסוימות כגון מלווים במשכנתאות עשויות לדרוש מכתבים מחברות איתן אתם מתקשרים. מכתבים אלה צריכים להיות על גבי נייר מכתבים של החברה ולאמת את הכנסותיך ואת סוג ההתקשרות שיש לך עם אותה חברה או אדם זה. בנוסף, הלקוח צריך לכלול את התאריכים שעבדת איתם ואת סוגי השירותים שסיפקת.
  • יתכן שתזדקק למכתב של רואה חשבון או רואה חשבון כדי לאמת את קיומו ובעלותו של העסק שלך, כמו גם מידע פיננסי שמסרת.
  • אם אתה מנהל עסק קטן, ייתכן שיהיה עליך לספק אישורי חברה או הוכחה לרישום LLC. בעלות יחיד עשויה להזדקק למסירת כל טפסי DBA שהונפקו על ידי המדינה בה החברה פועלת.
  • המלווה או הסוכנות עשויים גם לדרוש מידע אודות העסק שלך כדי שיוכלו להעריך את השוק ולקבוע כמה יציבים התחזיות שלך והאם יש מספיק ביקוש למוצר או לשירות שלך כדי לקיים אותך לאורך זמן רב.
לאחר שמצאת את כל המסמכים הדרושים לך כדי להוכיח את הכנסותיך
לאחר שמצאת את כל המסמכים הדרושים לך כדי להוכיח את הכנסותיך, צור עותקים מהם והחזיר את מסמכי המקור לקבצים שלך.

אזהרות

 • מרבית המלווים במשכנתאות רוצים לראות הכנסה ואישור לעבודה עצמית למשך שנתיים לפחות. אם לא היית עצמאי כל כך הרבה זמן, או אם הסתמכת בעבר בעיקר על עבודה יומית וביצעת עבודות חוזיות בצד, ייתכן שתתקשה להוכיח את הכנסתך.
 • אם אתה עצמאי ואתה מתבקש לספק הוכחת הכנסה לביטוח בריאות דרך השוק של health.gov, עליך לספק רישומי הנהלת חשבונות וקבלות על כל ההוצאות המותרות בנוסף לעותקי דוח המס שלך ולוחות הזמנים הקשורים לכך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail