איך להשיג סיוע בשכירות?

ייתכן שלמדינה או מסוכנות הדיור המקומית שלך אין תוכניות סיוע בשכירות שאתה זכאי להן
במצבים מסוימים, ייתכן שלמדינה או מסוכנות הדיור המקומית שלך אין תוכניות סיוע בשכירות שאתה זכאי להן.

זה יכול להיות מפחיד אם תאריך היעד מתקרב ואינך יודע כיצד תשלם את שכר הדירה שלך. ייתכן שיהיה סיוע בשכירות ממשלתית בתנאי שאתה אזרח אמריקאי. לממשלות ממשלתיות ומקומיות רבות יש משאבים העומדים לרשותך באופן זמני. בנוסף, הסיוע בשכירות מוצע על ידי הממשלה הפדרלית בצורה של שוברי בחירת דיור (שנקראה בעבר תוכנית "סעיף 8"). רשימת ההמתנה לשוברים היא בדרך כלל ארוכה. קבל את הבקשה שלך בהקדם האפשרי, ואז השתמש במשאבים אחרים כדי למלא את החסר. יתכן שתוכל לקבל סיוע מארגוני צדקה או עמותות.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש בשובר לבחירת דיור

 1. 1
  צרו קשר עם סוכנות הדיור הציבורי המקומית (PHA). PHAs מקבלים כספים ממשרד השיכון והפיתוח העירוני האמריקני (HUD) לניהול תוכנית השוברים. התוכנית מספקת סיוע בשכירות למשפחות שהכנסותיהם נמוכות מ- 50% מההכנסה החציונית עבור המחוז או המטרופולין בו אתה גר.
  • לקבלת מידע ליצירת קשר עבור ה- PHA המקומי שלך, עבור אל https://hud.gov/program_offices/public_indian_housing/pha/contacts ולחץ על מצבך במפה.
  • בדרך כלל, כשאתה יוצר קשר עם ה- PHA, תזמן פגישה שתלך למשרד באופן אישי ותדבר עם יועץ על מצב הדיור שלך ועל הצורך שלך בסיוע בשכירות. כשאתה מתקשר, יועץ יגיד לך אילו מסמכים אתה צריך להביא איתך לראיון זה.
 2. 2
  מלא בקשה בכתב לתוכנית השובר. אם ה- PHA שלך מקבל כרגע מועמדים לתוכנית השובר, יועץ הדיור ייתן לך בקשה להשלמה. אם אינך מבין כיצד לענות על אחת מהשאלות, היועץ ידריך אותך בכך.
  • ענה על כל השאלות ביישום באופן מלא וכנה. ה- PHA עשוי לדרוש ממך להביא מסמכים המוכיחים את כל ההצהרות שתצהיר בבקשתך.

  טיפ: ניתן לדחות את בקשתך אם תשאיר משהו, כגון הרשעה פלילית או פינוי, שאתה חושש שיגרום לך להיות לא כשיר לתוכנית. אי רישום מידע מקביל לשקר עליו.

 3. 3
  ספק מידע על הכנסותיך ונכסיך. הבקשה בכתב שואלת שאלות על שלך היסטורית עבודה, הכשרה וחינוך, ואת ההכנסה שוטפת. יהיה עליך גם לפרט פרטים על כל אחד מבני הבית שלך, כולל גילם וקשרם אליך.
  • לא בהכרח מצופה ממך למכור נכסים כדי להתאים לתוכנית השוברים לבחירת דיור, במיוחד אם הנכסים שלך הם משהו שאתה משתמש לעבודה או ללימודים. לדוגמה, ייתכן שיש לך מכונית שבה אתה משתמש לעבודה ולבצע סידורים.
  • חשוב שתפרט את כל הנכסים שלך, גם אם אתה חושש שהם עלולים לפסול אותך. אם ה- PHA שלך מגלה שאתה מסתיר נכסים, אתה עלול להיפסל מהשתתפות בתוכנית.

  טיפ: ה- PHA שלך יידע אותך באילו תקני הכנסה אתה צריך לעמוד. תקנים אלה מתעדכנים מדי שנה על ידי HUD ומשתנים מאוד בין מחוזות ומטרופולינים.

  שאל מה סוג התוכניות לסיוע בשכירות
  כשאתה מתקשר למדינה או לסוכנות הדיור המקומית שלך, שאל מה סוג התוכניות לסיוע בשכירות.
 4. 4
  גלה אם אתה זכאי לסיוע. לאחר הטיפול בבקשתך, יועץ PHA יידע אותך אם אושר לך שובר. אם בקשתך נדחית, יועץ יסביר את הסיבות לדחייה. אתה יכול לערער על ההכחשה אם אתה סבור שעליך להיות זכאי לתוכנית.
  • אם אתה מערער על הכחשתך, היה מוכן להראות מדוע אתה אמור להיות זכאי לשובר. לדוגמא, אם נדחתה מכיוון שפונתה בעבר, ייתכן שתטען שעליך להיות זכאי לשובר מכיוון שהפינוי היה מזמן ויש לך היסטוריית שכירות טובה מאז.
  • אם בקשתך תאושר, בדרך כלל תועבר לרשימת המתנה לשובר. לפעמים ה- PHA שלך יוכל לעזור לך מיד, אבל זה נדיר.
 5. 5
  המתן לתורך לקבל שובר. רשימות המתנה ארוכות נפוצות בתוכנית השובר. גם לאחר שתאושר לשובר, אתה יכול לחכות חודשים, אם לא שנים, כדי לקבל שובר. חלק מה- PHA סוגרים את רשימות ההמתנה שלהם אם יש יותר משפחות ברשימה ממה שהם יכולים לסייע, כך שגם להיכנס לרשימת ההמתנה זה ניצחון.
  • יתכן שתקבל עדיפות אם אתה כרגע חסר בית או גר בדיור לא תקני או שדמי השכירות שלך לוקחים יותר מ -50% מההכנסה שלך.
 6. 6
  אתר דיור מתאים. לאחר שהבטחתם שובר, עליכם למצוא יחידת השכרה העומדת בסטנדרטים שנקבעו על ידי HUD. ה- PHA שלך ישלח מפקח שיאשר שהיחידה שמצאת מתאימה.
  • ל- PHA שלך עשויה להיות גם רשימה של יחידות דיור מאושרות בהן תוכל להגיש מועמדות אם יש מקומות פנויים.
  • ה- PHA יבדוק גם את חוזה השכירות לפני שתחתום עליו. בתחילה, אתה נדרש לחתום על חוזה שכירות לשנה. לאחר שחלפו 12 חודשים, בעל הבית שלך עשוי לאפשר לך להישאר על בסיס חודש לחודש במקום לחתום על חוזה שכירות אחר.
  • בכל חודש, כספי השובר שלך ישולמו ישירות לבעל הבית שלך. אתה אחראי לתשלום חלקך בשכר הדירה.

שיטה 2 מתוך 3: מציאת סיוע זמני

 1. 1
  צרו קשר עם המדינה או סוכנות הדיור המקומית. מדינות וערים לרוב עומדות לרשותם סיוע בשכירות לאנשים הנמצאים בסכנת פינוי או שכבר חסרי בית. הנחיות הזכאות לתוכניות אלה שונות מאוד ממדינה למדינה.
  • כדי למצוא את המדינה או את סוכנות הדיור המקומית שלך, עבור אל https://hud.gov/topics/rental_assistance/local ולחץ על שם המדינה שלך.
  • כשאתה מתקשר למדינה או לסוכנות הדיור המקומית שלך, שאל מה סוג התוכניות לסיוע בשכירות. אם אתה מסביר בקצרה את מצבך, היועץ יוכל לומר לך אם אתה עשוי להיות זכאי לאחת מהתוכניות הזמינות על סמך הסיפור שלך.

  טיפ: רוב סוכנויות הדיור הממלכתיות או המקומיות יעשו ראיון סינון כדי לקבוע אם אתה זכאי לכל אחת מהתוכניות שלהם על סמך תשובותיך לכמה שאלות. העברת הקרנה אינה מבטיחה שבסופו של דבר תקבלו סיוע.

 2. 2
  אסוף מסמכים הקשורים למצבך הכלכלי. כל הסיוע בשכירות מבוסס על צורך. למדינה שלך או לסוכנות הדיור המקומית יהיו קריטריונים משלה, או שהיא תשתמש באותם קריטריונים שבהם הממשלה הפדרלית משתמשת בתוכנית השוברים לבחירת דיור. יועץ יסביר את המסמכים והמידע שתצטרכו כדי שתוכלו למלא את הבקשה.
  • בדרך כלל, אתה חייב להיות מסוגל להוכיח את ההכנסה החודשית שלך. יתכן שתזדקק למידע על הנכסים שלך, כגון הצהרות חשבון בנק.
  • סוכנויות מסוימות עשויות לרצות שתביא תקציב המתאר את כל ההוצאות שלך בכל חודש.
  סוכנויות פרטיות וארגונים מבוססי אמונה המציעים סיוע בשכירות בכתובת https://rentassistance.us/
  יש גם מדריך של עמותות, סוכנויות פרטיות וארגונים מבוססי אמונה המציעים סיוע בשכירות בכתובת https://rentassistance.us/.
 3. 3
  השלם את בקשת הסיוע הממלכתית או הסיוע המקומי. למדינה שלך או לסוכנות הדיור המקומית יהיה לך טופס סטנדרטי למילוי אם ההקרנה הראשונית מראה שאתה עשוי להיות זכאי לתוכנית סיוע בשכירות. היישום מחייב אותך למסור מידע על עצמך ועל האנשים בביתך, וכן פרטים על מצבך הכלכלי.
  • פרטים הנדרשים תלויים בהיקף תוכנית הסיוע. מרבית התוכניות הממלכתיות והמקומיות מספקות סיוע זמני רק למספר חודשים, כך שדרישות התיעוד הכספי עשויות שלא להיות מאומצות כמו בתוכניות ארוכות טווח.
 4. 4
  המתן להודעה על סיוע זמין. ייתכן שיידרשו כמה שבועות עד שהסוכנות תעריך את זכאותך לסיוע, בהתאם למסמכים שיש לעיין בהם. לקבלת סיוע חירום לטווח קצר, בדרך כלל אינך צריך לחכות יותר משבועיים. תקבל הודעה בכתב שתיידע אותך אם בקשתך התקבלה או נדחתה.
  • אם בקשתך נדחית, ההודעה תודיע לך את הסיבה לכך. אם אתה סבור שההחלטה התקבלה בטעות, ייתכן שתוכל לבדוק אותה.

  טיפ: רוב התוכניות הממלכתיות לא יעזרו לך להישאר במקום בו אתה גר כיום. במקום זאת, יהיה עליך לעבור ליחידה המכוסה בתוכנית. תוכניות ממלכתיות המסייעות לך להישאר במקום בו אתה גר בדרך כלל הן זמניות ביותר ומספקות סיוע למשך חודש או חודשיים בלבד.

 5. 5
  בקש הפניה אם המדינה או סוכנות הדיור המקומית שלך לא יכולים לעזור לך. במצבים מסוימים, ייתכן שלמדינה או מסוכנות הדיור המקומית שלך אין תוכניות סיוע בשכירות שאתה זכאי להן. עם זאת, יתכן שהם יוכלו לחבר אותך לארגון צדקה או מלכ"ר שממוקם טוב יותר כדי לעזור לך.
  • הורד את שמותיהם ופרטי יצירת הקשר של כל ארגון שעליו יועץ הסוכנות אומר לך. שאל את היועץ אם הוא יכול לספק לך שם ספציפי של מישהו לפנות אליו בארגון.

שיטה 3 מתוך 3: עבודה עם ארגון צדקה או מלכ"ר

 1. 1
  שוחח עם יועץ דיור מאושר. יועצי דיור עובדים בדרך כלל עבור ארגונים ללא מטרות רווח ויכולים לעזור לבעלי בתים או שוכרים בעלי הכנסה נמוכה למצוא סיוע אם הם מתקשים בתשלום המשכנתא או שכר הדירה. יועצי דיור המאושרים על ידי משרד השיכון והפיתוח העירוני האמריקני (HUD) בדרך כלל אינם גובים תשלום עבור שירותיהם.
  • ליועצי דיור יש מידע על תוכניות ממשלתיות, אך הם יכולים גם לעזור לכם למצוא סיוע מצד ארגוני צדקה ועמותות.
  • תוכל לאתר יועצי דיור הקרובים אליך על ידי מעבר לכתובת https://usa.gov/finding-home והזנת המיקוד שלך.

  טיפ: בניגוד לסיוע בשכירות ממשלתית, אינך בהכרח צריך להיות אזרח אמריקאי כדי לקבל עזרה מארגוני צדקה או עמותות. ישנם ארגונים המתמקדים אך ורק במתן סיוע ללא אזרחים.

 2. 2
  זהה ארגונים באזור מגוריך המספקים סיוע בשכירות. אם אינך עובד באמצעות יועץ דיור מאושר, תוכל עדיין לחפש לבד אחר ארגוני צדקה וארגונים ללא מטרות רווח באזור מגוריך שעשויים לעזור לך. חלק מארגונים אלה מוקדשים במיוחד לסיוע בדיור, בעוד שאחרים עשויים להציע שירותים אחרים שיכולים לעזור לך, כולל הדרכה בעבודה וסיוע בהסעות.
  • בקר בכתובת http://211.org/ והזן את המיקוד שלך או את שם עירך ומדינתך כדי לאסוף פרטי קשר עבור ארגונים באזורך.
  • יש גם מדריך של ארגונים ללא כוונת רווח, סוכנויות פרטיות וארגונים מבוססי אמונה המציעים סיוע בשכירות זמין בכתובת https://rentassistance.us/.
  למדינה שלך או לסוכנות הדיור המקומית יהיה לך טופס סטנדרטי למילוי אם ההקרנה הראשונית מראה שאתה עשוי להיות זכאי
  למדינה שלך או לסוכנות הדיור המקומית יהיה לך טופס סטנדרטי למילוי אם ההקרנה הראשונית מראה שאתה עשוי להיות זכאי לתוכנית סיוע בשכירות.
 3. 3
  ספק מידע אודות מצבך הכלכלי. כשאתה מתחבר לארגון צדקה או מלכ"ר, היה מוכן למסור להם פרטים על הכנסותיך ונכסיך, כמו גם על האנשים בביתך. בעוד שארגוני צדקה ועמותות רבים אינם מקפידים על הוכחות כמו סוכנויות ממשלתיות, הם עדיין עשויים לבקש ממך מסמכים התומכים בהצהרותיך.
  • ספר להם הכל על עצמך ועל בני ביתך כדי להגדיל את הסיכויים שלך לקבל סיוע כלשהו. לדוגמא, אם אתה או מישהו ממשפחתך סובל ממוגבלות, ייתכן שתוכל לקבל סיוע רב יותר מאשר אם כולם בעלי יכולת.
 4. 4
  גלה איזה סיוע עומד לרשותך. לאחר שמסרת את המידע שלך, עמותת הצדקה או העמותה תודיע לך על סוגי העזרה שהם יכולים לספק לך וכמה זמן הסיוע יהיה זמין. ארגונים מסוימים מעניקים סיוע זמני וחירום בלבד, בעוד שאחרים מסייעים לאנשים בעלי הכנסה נמוכה על בסיס ארוך יותר.
  • ארגוני צדקה ועמותות רבים יכולים לספק סיוע בשכירות המאפשר לך להישאר במקום בו אתה גר כיום. במיוחד ארגונים מבוססי אמונה, לעתים קרובות, מוקדשים להבטיח לך ולמשפחתך בית יציב.

אזהרות

 • מאמר זה דן כיצד לקבל סיוע בשכירות בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, האפשרויות שלך עשויות להיות שונות. בקר במשרד הקרוב ביותר של סוכנות הטבות ממשלתית למידע נוסף.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשכור את הבית שלך?
 2. איך לקנות בית למכירה על ידי הבעלים?
 3. איך לקנות בית בלי כסף נמוך?
 4. איך לקנות בית מודולרי?
 5. איך לקנות בית נטוש?
 6. כיצד לקבוע את שווי השוק לביתך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail