איך לקנות בית ראשון?

לרכישת בית ראשון, וודאו שיש לכם רמה גבוהה של ביטחון פיננסי ואישי שכן רכישת בית היא השקעה גדולה. כמו כן, נסה לשפר את ניקוד האשראי שלך ככל האפשר שכן בעל ציון אשראי טוב יהפוך את תהליך רכישת הבית לקל וזול יותר. ככלל, יהיה עליכם לבצע מקדמה בשווי 20 אחוזים משווי הבית, וכן יש לשלם 6 חודשים של תשלומי משכנתא בבנק, לכן נסו להתחיל לחסוך מוקדם ככל האפשר. כדי ללמוד כיצד למצוא את הבית הראשון שלך, גלול מטה!

לא רק לקנות בית כי זה יהיה זול יותר משכר הדירה ושיעורי הריבית נוחים כרגע
לא רק לקנות בית כי זה יהיה זול יותר משכר הדירה ושיעורי הריבית נוחים כרגע.

קניית בית יכולה להיות מוחצת, במיוחד עבור קונים ראשונים. יידרש מאמצים רבים למצוא ולהבטיח בית המתאים לך ולתקציב וצרכי משפחתך. עם זאת, בעזרת תכנון נכון וסיוע מקצועי איתן תוכלו לממש את חלומכם על בעלות על בתים.

חלק 1 מתוך 3: לוודא שאתה מוכן

 1. 1
  העריך את המוכנות הפיננסית שלך. קניית בית דורשת ביטחון פיננסי ואישי ברמה גבוהה. אתה אמור להיות בעל הכנסה קבועה ולצפות שהכנסה זו תישאר יציבה בשנים הקרובות. בנוסף, שקול אם אתה מתכנן להישאר באזור לטווח ארוך או לא. אם אתה לא מדמיין את עצמך באותה עיר בעוד חמש שנים, עליך לשקול מחדש לרכוש בית.
  • לא רק לקנות בית כי זה יהיה זול יותר משכר הדירה ושיעורי הריבית נוחים כרגע. המתן עד שאתה יודע שאתה באמת מוכן כלכלית ואישית.
  • משרד השיכון והפיתוח העירוני בארה"ב (HUD) מציע יועצי דיור שיוכלו לעזור לכם בתכנון רכישת הבית הראשונה שלכם. בקר בכתובת http://hud.gov/counselling כדי למצוא יועץ בקרבתך.
 2. 2
  שפר את ציון האשראי שלך. ציון האשראי שלך ישפיע מאוד על היכולת שלך לזכות בהלוואה. בעל אשראי מצוין יפחית גם את סכום הריבית שתשלמו על ההלוואה. ודא שציון האשראי שלך טוב או מצוין (מעל 700 או 750 בהתאמה) כדי לקבל את התעריפים הטובים ביותר. אם אתם פונים עם בן / בת זוג, בן / בת זוג או חבר, שניכם תזדקקו לציוני אשראי גבוהים כדי לקבל הטבות אלה. אשראי לקוי של אדם אחד יכול לגרור את ציון היישום הכולל כלפי מטה באופן משמעותי.
  • בדוק את ציון האשראי שלך בחינם בכתובת http://annualcreditreport.com. אתה יכול לגשת לציון זה פעם בשנה.
 3. 3
  חסוך לרכישה שלך. על מנת לזכות בהלוואת דירה, לרוב תזדקק למקדמה של 20 אחוז משווי הבית. במקרים רבים תזדקקו גם לתשלומי משכנתא בשווי של לפחות חצי שנה בבנק. לבסוף תצטרך גם כסף לכיסוי עלויות סגירה, ביטוח ומסים. אם עדיין אין לך את הכסף הזה, שקול לחכות ולחסוך עוד כמה שנים.
  • ייתכן שתוכל לרכוש בית עם מעט או שום דבר למטה. עם זאת, בדרך כלל זה ידרוש הוצאה נוספת המכונה ביטוח משכנתא פרטי (PMI), שתוסיף סכום משמעותי להוצאות החודשיות שלך.
  • עלויות הסגירה יכולות להיות בין 2 ל -5% ממחיר המכירה של הבית. הקפד להכניס אותם לחישובים שלך.
 4. 4
  חשב את התקציב שלך. התחל בחיפוש מקוון אחר מחשבון שיוכל לומר לך כמה בית אתה יכול להרשות לעצמך. הזן את הכנסותיך והוצאות אחרות כדי לראות מה התקציב שלך. לאחר מכן, חפש בתים באתרי רישום נדל"ן כמו Trulia ו- Realtor.com כדי לקבל מושג איזה סוג בית אתה יכול להרשות לעצמך. אם תוצאות אלו אינן עונות על ציפיותיך, שקול להמתין לרכישת הבית הרצוי כשתוכל להרשות זאת לעצמך.
  • זכור שלמרות שטכנית אולי תוכל להרשות לעצמך סכום מסוים, זה לא אומר שאתה יכול להרשות לעצמך את זה בנוחות. זכרו כי יהיו הוצאות בית בלתי צפויות, תחזוקה והוצאות חיים שעלולות להיות בלתי צפויות בחודשים הבאים.
  • העניין הוא, אל תלך ושבר לקנות בית. אם אינך יכול להרשות לעצמך סכום מסוים בנוחות, הנמך את התקציב שלך.
  ה- FHA מציע לרוכשים בפעם הראשונה אפשרות לקנות בית עם פחות מ -3,5 אחוזים
  לדוגמה, ה- FHA מציע לרוכשים בפעם הראשונה אפשרות לקנות בית עם פחות מ -3,5 אחוזים.
 5. 5
  בדוק אם אתה זכאי לסיוע בהלוואות ממשלתיות. קיים מגוון גדול של הלוואות לרוכשי בתים ראשונים. בנוסף להלוואות בנקאיות רגילות, יתכנו גם הלוואות המגובות על ידי המדינה שלך המציעות ריביות נמוכות מהשוק. בנוסף, מינהל השיכון הפדרלי (FHA) מציע הלוואות עם מקדמות נמוכות לקונים בעלי הכנסה נמוכה. הלוואות אלו אידיאליות גם לבעלי ציוני אשראי נמוכים יותר, שכן קל יותר להשיג אישור. ותיקים עשויים גם להיות זכאים להלוואות VA, שחלקם מציעים תנאים נוחים כמו ירידה של 0%. שוחח עם הסוכן, מתווך המשכנתא או המלווה לגבי זמינותם של תוכניות אלה.
  • לדוגמה, ה- FHA מציע לרוכשים בפעם הראשונה אפשרות לקנות בית עם פחות מ -3,5 אחוזים.
  • בקר בכתובת http://fha.gov/ למידע נוסף.
 6. 6
  השג אישור מראש למשכנתא. בקר במלווים באזור מגוריך לקבל הצעות מחיר להלוואות משכנתא. הקפד לבקש הלוואות עם התנאים הרצויים שלך, הן בסכום והן למשך הזמן. לאחר שמצאת אחד כזה בשיעור נוח, קבל מכתב אישור מראש של המלווה, לפיו אתה זכאי להלוואת דירה בסכום כסף ספציפי. סוכני נדל"ן רבים דורשים זאת כתנאי מוקדם לפני שהם לוקחים לקוח פוטנציאלי.

חלק 2 מתוך 3: איתור הבית הנכון

 1. 1
  תאר את בית החלומות שלך. קבע אילו תכונות אתה רוצה בבית. חשוב על ההווה שלך ועל הצרכים העתידיים שלך לחדרי שינה, חדרי אמבטיה וחללים משותפים. חשוב על הצרכים שלך אם יש לך עסק ביתי, תחביב או לבדר אורחים לעיתים קרובות. שקול גם מיקום. אם יש לך ילדים, תרצה להיות באזור בטוח מאוד הקרוב למחוז בית הספר הרצוי לך. ערכו רשימת איכויות של "בית החלומות" שלכם שתביאו למתווך שלכם.
  • ה- HUD מספק "רשימת משאלות" ביתית להדפסה בכתובת http://portal.hud.gov/hudportal/documents/huddoc?id=wishlist-en.pdf. מלא אותו כדי להנחות את החיפוש שלך.
 2. 2
  צרו קשר עם סוכן שירות מלא. אתר סוכן טוב באמצעות הפניות או ביקורות מקוונות. עבור למשרד שלהם ונפגש באופן אישי. יעץ לסוכן מצבך והציג את מכתב המלווה שלך. תן לסוכן לדעת מה ההעדפות שלך. בקש לראות נכסים זמינים בשירות הרישוי המרובה (MLS) בזמן שאתה שם. קבל הדפסה של כל המידע והזמינות יחד עם צילומים עדכניים לכל בית.
  • חפש סוכן שהוא ישר ועובר במהירות עבורך. אחרת בית החלומות שלך עלול לחמוק.
 3. 3
  תן לסוכן לקחת אותך לסיור בבתים שמעניינים אותך. רשמו הערות על הרושמים הראשונים שלכם והערכו כל בית על פי מידת העמידה בו, או שאינו עומד בדרישותיכם. התעלם מדברים שתוכל לשנות, כמו צבעי צבע, תפאורה ושטיח. דמיין את הבית כפי שהוא יהיה, ולא כפי שהוא כרגע. אתה יכול לשפץ מטבח, אך הוספת קומה נוספת או חדר שינה אחר זה הרבה יותר קשה. כשאתה מעריך, זכור את סדרי העדיפויות שלך. אל תתמקם במיקום רע רק בגלל שאתה אוהב את פריסת הבית.
 4. 4
  בקש לבקר שוב בשניים או בשלושה שאתה הכי אוהב. צמצם את החיפוש שלך לכשלושה בתים העונים על צרכיך ביותר. המתווך שלך יכול אז לתזמן ביקורים שניים בבתים אלה, כך שתוכל לחפש את כל הפרטים שפספסת בעת המעבר הראשון שלך.
  ודא שציון האשראי שלך טוב או מצוין (מעל 700 או 750 בהתאמה) כדי לקבל את התעריפים הטובים ביותר
  ודא שציון האשראי שלך טוב או מצוין (מעל 700 או 750 בהתאמה) כדי לקבל את התעריפים הטובים ביותר.
 5. 5
  חקור את השכונה. הקפד לבדוק את השכונה לפני שתתיישב בבית. שוחח עם השכנים על מקרים של פשע, כל נושא רעש וקהילת השכונה. בקר בשכונה בשעות שונות ביום כדי להרגיש טוב יותר את זה בעצמך. תוכל להכיר דגלים אדומים כשאתה רואה או שומע אותם.

חלק 3 מתוך 3: קניית הבית

 1. 1
  הכן הצעה על המועדף עליך. בקש ייעוץ מהסוכן לגבי הסכום הנכון להציע. העצה הקלאסית היא להגיע נמוך מהמחיר המבוקש. עם זאת, בתים מבוקשים במיוחד או בתים בשווקים תחרותיים עשויים לדרוש הצעה או אפילו יותר מבקשים. ככל הנראה למתווך שלך יהיה טוב יותר היכן אתה צריך להציע הצעה ביחס למחיר המבוקש, אז דח את שיקול דעתם. עם זאת, אל תמתח את התקציב שלך מעבר לאמצעים שלך, גם אם בית החלומות שלך מבוקש מאוד.
 2. 2
  הגש את ההצעה שלך. תן לסוכן להגיש את ההצעה שלך לרכישה בהקדם האפשרי. נכסים טובים לא מחזיקים מעמד זמן רב בשוק. בדרך כלל תצטרך למלא דף הצעה בעזרת הסוכן שלך. לאחר מכן הצעה זו מוגשת למוכר לבדיקה. הם יכולים לקבל או לחזור עם הצעה נגדית. הצעות נגד שכיחות יותר, אם כי הן עשויות לבצע שינויים קלים רק בתנאי ההצעה. דאג להישאר בקשר הדוק עם המתווך שלך לאחר הגשת ההצעה, כך שתוכל לסקור במהירות כל הצעה נגדית.
 3. 3
  בקש מהסוכן להסביר את תהליך הסגירה. הסגירה, הנקראת גם הסדר או נאמנות, כוללת שיתוף פעולה של הקונה והמוכר, המתווכים, המלווים ועורכי הדין שלהם כדי לסיים את המכירה. בדרך כלל, רוב התהליך הזה יטופל על ידי הסוכן שלך. עם זאת, יתכנו כמה בעיות הדורשות את תשומת לבך לאורך כל התהליך. שוחח עם הסוכן שלך כדי לברר לגבי לוח הזמנים הסגור ואחריותך בתקופה זו.
  • עלויות הסגירה נאמדות במהלך תקופה זו וכוללות מספר עמלות, שבין דמי התחלת הלוואה לדמי סקר.
  • אתה יכול לצפות שעלויות סגירה יסתכמו ב -2 עד 5 אחוזים מהעלות הכוללת של הבית. כך, לדוגמא, בית של 149,000 € יעלה בעלויות סגירה של בין 2990 € ל- 7460 €
  • דמי סגירה נאמדים על פי הערכת ההלוואה שלך בעת הגשת בקשה להלוואה. עם זאת, לעתים קרובות עמלות אלה משתנות בתהליך הסגירה.
 4. 4
  בדקו את הבית ביסודיות. ההצעה שלך תקבע מספר מסוים של ימים או שבועות לפני הסגירה, כך שניתן יהיה לסיים את המימון ולבדוק את הבית. במהלך תקופה זו, בודקים את הבית לגבי נושאים מבניים גדולים, טרמיטים וכדי לוודא שגבולות הרכוש נכונים. עליך ללוות את המפקח ואת הסוכן שלך במהלך הבדיקה המבנית, כדי ללמוד עוד על הבית ולשאול על כל הפגמים שאתה עשוי לראות.
  • דאגו לבזבז את הכסף כדי להגיע לבדיקת בית מקצועית באמת. קבלת בדיקת תקציב חטובה יכולה לעלות לכם הרבה יותר לטווח הארוך.
  לרכישת בית ראשון
  לרכישת בית ראשון, וודאו שיש לכם רמה גבוהה של ביטחון פיננסי ואישי שכן רכישת בית היא השקעה גדולה.
 5. 5
  סגור על הבית. תתקיים פגישה בתאריך הסגירה בה תידרש לחתום על מסמכים סופיים המשחררים את התשלום למוכר ומשתלטים על הבית. בשלב זה הבית יהיה שלך, והמעשים ומסמכים אחרים יחתמו ויועברו. לאחר מכן תקבל את המפתחות לבית החדש שלך.
 6. 6
  קנו ביטוח בעלי בתים. שאל את המתווך שלך במהלך הסגירה לגבי ביטוח בעלי בתים. ביטוח מסוג זה מחזיר לכם במקרה שביתכם ניזוק או נהרס. צרכי הביטוח הספציפיים שלך יהיו תלויים במיקום הגיאוגרפי שלך, בערך הבית ובמצב סביב רכישת הבית. לדוגמא, ייתכן שתזדקק לביטוח שיטפונות אם אתה גר באזור מועד במיוחד לשיטפון, מכיוון שרוב תוכניות ביטוח בעלי הבית אינן מכסות שיטפונות.

טיפים

 • כדי למנוע מבוכה, להבין שסוכן נדל"ן אינו בהכרח מתווך. בארה"ב מתווכים הם סוכנים שעברו השכלה נוספת המאפשרת להם להצטרף לאיגוד המתווכים הלאומי. אם הסוכן שלך הוא מתווך, הוא יפרסם עובדה זו.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail