איך לקנות בית מודולרי?

בתים מודולריים הם אלטרנטיבה פופולרית לבתים שנבנו באופן מסורתי שלעתים קרובות הם זולים יותר ומהירים יותר לבנייה. ההוצאה העיקרית שלך תהיה אבטחת קרקע ריקה בה תוכל לבנות את הבית המודולרי שלך. לאחר שקניתם את המגרש שלכם, בחרו את פרטי הבית המודולרי שלכם, כמו החומרים, כמה חדרים אתם רוצים והסגנון האדריכלי. בנוסף לרכישת הקרקע והבית, תצטרך לשלם עבור הקרן שיונחו וכדי שהבית שלך יחובר לקווי חשמל, מים וגז. אם אתה צריך לממן את הבית, הגש בקשה להלוואת בנייה לבניית הבית. ואז, ברגע שהוא נבנה, אתה יכול לעבור למשכנתא מסורתית. זה ייקח כחודשיים או שלושה לבנות את הבית שלך באתר. לקבלת טיפים נוספים, כולל כיצד לבחור מיקום לבית המודולרי שלך, המשך לקרוא!

כשאתה קונה בית מודולרי
כשאתה קונה בית מודולרי, עליך להחזיק את האדמה לפני בניית הבית.

בתים מודולריים דומים מאוד לבתי בנייה חדשים שנבנו באופן מסורתי במובנים רבים. באופן כללי, האיכות והאפשרויות זהות. ההבדל הגדול הוא שבתים מודולריים נבנים באופן חלקי במפעל, ואילו בתים שנבנו באופן מסורתי נבנים לחלוטין באתר הבנייה. מסיבה זו, בתים מודולריים הם לרוב משתלמים יותר, אך תהליך רכישת אחד שונה במקצת מקניית בית מסורתי.

חלק 1 מתוך 3: החלטה על הצרכים שלך

 1. 1
  בחר מיקום. כשאתה קונה בית מודולרי, עליך להחזיק את האדמה לפני בניית הבית. זה אומר שתצטרך להתחיל לקנות חלקת אדמה ריקה כדי לשים עליה את הבית. זה רעיון טוב שיהיה לך לפחות מושג כללי איפה אתה רוצה לשים את הבית שלך לפני שתתחיל לעבוד עם בונה.
  • אדמות יקרות מאוד באזורים מסוימים, לכן חשוב להבין כמה תעלה חבילה ממוצעת באזור בו תרצו לגור לפני שתתחילו לתכנן את הבית. זה יבטיח שלא תקציבו יתר על המידה בעת רכישת הקרקע. אל תשכח לשקול מה יהיו הארנונה שלך.
  • קח בחשבון שזה יהיה הרבה יותר יקר לחבר את הבית שלך לשירותי חשמל אם הוא נמצא במקום מרוחק.
  • בית מודולרי אינו אותו דבר כמו בית מיוצר או בית נייד. בית מודולרי ממוקם על בסיס קבוע ולא ניתן להזיז אותו, ואילו בית מיוצר מתוכנן להעתקה בקלות לאתר חדש.
 2. 2
  חשוב על המרחב שאתה צריך. לאחר שתתמקם במיקום, תצטרך להחליט איזה סוג של מקום אתה צריך בבית המודולרי שלך. בתים מודולריים יכולים להיות זעירים או ארעיים, כך שיש לך המון אפשרויות. חשבו כמה חדרים אתם צריכים וכמה גדולים אתם צריכים שיהיו.
  • חשוב על כמה שטח מרובע יש כרגע למשפחה שלך וכמה תוספת אתה צריך. אם אינך בטוח, שקול לבקר בבתים פתוחים או לדגמן בתים באזורך. גם אם אינכם מתכננים לקנות סוג זה של בית, הביקור בו ייתן לכם תחושה טובה של כמה מקום שאתם צריכים.
  • זכור כי שטח מרובע יותר פירושו בדרך כלל יותר הוצאות. שקול היטב את התקציב שלך כאשר אתה מחליט כמה בית אתה באמת צריך.
  • בנוסף לשטח המרובע, עליכם לחשוב איזה סוג של תוכנית קומה תרצו, או כיצד תרצו שהחדרים יוצבו. לדוגמה, יש אנשים שמעדיפים תכניות קומה מושגיות פתוחות, בעוד שאחרים מעדיפים חדרים מוגדרים. ייתכן שיש לך העדפות לגבי מיקומי חדרים מסוימים.
  • כשאתה מחליט על הצרכים שלך, הקפד לתכנן גם את העתיד. לדוגמה, אם אתם מתכננים להביא ילדים לעולם בשנים הקרובות, כדאי לכם לרכוש בית גדול מספיק למשפחה כעת.
 3. 3
  שקול את העדפות הסגנון שלך. בתים מודולריים זמינים במגוון רחב של סגנונות שונים, כך שתוכלו למצוא אחד שמתאים לסגנון שלכם, בין אם אתם מעדיפים בתים מסורתיים ובין אם אסתטיקה עכשווית יותר. אם יש לך מושג טוב איזה סגנון בית אתה מחפש, יהיה לך קל יותר למצוא את בניין הבית המודולרי המתאים לך.
  • אם אין לכם מושג איזה סגנון בית תרצו, חפשו סביב השכונה ובאינטרנט לקבלת השראה לעיצוב.
  • זכור כי סגנונות מסוימים מציעים יתרונות פונקציונליים כמו גם יתרונות אסתטיים. לדוגמא, בתים בסגנון חווה נגישים הרבה יותר לקשישים ונכים מאשר בתים בסגנון ויקטוריאני.
  • המיקום שתבחר עשוי להשפיע על בחירות העיצוב שלך. לדוגמה, אם אתה קונה הרבה בשכונה ותיקה יותר, ייתכן שתרצה שהארכיטקטורה של הבית שלך תתאים לאלה של הבתים הסמוכים.
  • בנוסף לסגנון הבית שתרצה, כדאי שתתחיל לחשוב על הנגיעות שתרצה, כמו משטחי מטבח, חיפויים וריצוף, מכיוון שלאלה יש השפעה רבה על התקציב שלך.
תצטרך להחליט איזה סוג של מקום אתה צריך בבית המודולרי שלך
לאחר שתתמקם במיקום, תצטרך להחליט איזה סוג של מקום אתה צריך בבית המודולרי שלך.

חלק 2 מתוך 3: מציאת הבנאי המתאים

 1. 1
  לסיר בחנויות. יש הרבה חברות שונות שבונות בתים מודולריים, כך שזה אולי נראה מכריע לנסות לבחור אחד. כל חברה שונה, אז עשה קצת מחקר בכדי למצוא אחת שמציעה בנייה איכותית ואת הסגנון שאתה מחפש במחיר שמתאים לתקציב שלך. מחקר על מספר בונים יעזור לך להבטיח שתבחר את הטוב ביותר עבורך.
  • אם אתה יוצר קשר עם חברה מחוץ למדינתך, הקפד לשאול אותם אם הם מסוגלים לבנות באזור שלך. לא כל החברות מורשות לבנות בתים מודולריים בכל האזורים.
  • יש חברות שמתמחות בסגנונות ספציפיים של בתים, בעוד שאחרות מתמקדות בבתים שנמצאים בטווחי מחירים מסוימים. אם החברה הראשונה שאתה מסתכל עליה לא מציעה עיצוב שעונה על הצרכים או התקציב שלך, המשך לחפש כי רוב הסיכויים שחברה אחרת תעשה זאת.
  • במידת האפשר, קרא ביקורות אודות החברות השונות ברשת או אפילו שוחח עם אנשים שרכשו מהם בתים. זה אמור לתת לך מושג טוב על איכות הבתים שהם בונים.
  • לאחר שצמצמתם את החיפוש, שאלו את החברה האם תוכלו לסייר בבתים שהם בנו בעבר. באופן אידיאלי, כדאי לנסות לסייר בבית שנבנה לאחרונה שדומה למה שאתה מחפש, כמו גם לבית שנבנה לפני עשר שנים ומעלה. זה יאפשר לך לראות אם הבנייה עומדת לאורך זמן.
 2. 2
  שאל על מה לא כלול. בהתאם ליצרן, מחיר המחירון של הבית לא יכול לכלול את כל מה שאתה באמת צריך כדי לבנות את הבית שלך. חשוב לשאול את הקבלן הרבה שאלות כדי שתבינו כמה הבית באמת יעלה לכם.
  • יתכן שתצטרך לשלם לחברה נפרדת כדי לשפוך את הבסיס לביתך.
  • יתכן שתצטרך לשלם תוספת עבור שירותים כמו חשמל, גז טבעי וקווי ביוב המחוברים לביתך. אם באזור אין ביוב, ייתכן שתצטרך לשלם כדי להתקין מערכת ספיגה.
  • מכניקה בסיסית כמו חשמל, אינסטלציה ו- HVAC עשויה גם שלא להיכלל במחיר הבית, לכן הקפד לשאול.
  • ייתכן שיחויב בתשלום בגין מסירת הבית המודולרי לאתר שלך.
 3. 3
  שאל על התאמה אישית. אמנם אתה חייב לבחור דגם ספציפי בעת רכישת בית מודולרי, אך לעתים קרובות ניתן להתאים את תכניות הקומה לצרכים הספציפיים שלך. לדוגמה, ייתכן שתוכל להוסיף לביתך מוסך או קומה שנייה, או שתוכל להזיז קירות בפנים כך שיהיה לך מטבח גדול יותר. הקפד לשאול את הקבלן אם אתה מסוגל להתאים אישית את הבית שלך וכמה יקרים הם ההתאמות האישיות בדרך כלל.
  • הקפד לברר מתי אתה צריך לקבל את ההחלטות הסופיות שלך עד. ייתכן שלא תוכל לבקש שינויים נוספים לאחר תחילת תהליך הבנייה.
  • שאל את הבונה אילו סוגי התאמות אישיות ידרשו אישור מהנדס, מכיוון ששינויים אלה עשויים להיות יקרים משמעותית.
 4. 4
  שאל על שדרוגים. התאמות אישיות הן שינויים בפריסת הבית, בעוד ששדרוגים הם בדרך כלל שינויים בחומרים המשמשים לסיום הבנייה. שדרוגים הם בדרך כלל אסתטיים, אך הם יכולים להיות פונקציונליים גם כן. הקפד לשאול את הקבלן שאלות לגבי השדרוגים הזמינים ומה העלות.
  • גלה אם אתה מוגבל לחומרים ספציפיים או שאתה מסוגל לקנות בעצמך מכל מקום.
  • כאשר אתה מחליט אילו שדרוגים אתה יכול להרשות לעצמך, הקפד לשקול כמה יקר יהיה לשדרג מאוחר יותר. לדוגמא, כנראה שלא יהיה יקר יותר להחליף את משטחי העבודה בעוד כמה שנים מאשר לשדרג אותם בתהליך הבנייה. עם זאת יהיה יקר יותר להוסיף בידוד נוסף בהמשך.
  • שאל אם אתה יכול לשדרג כל דבר שאתה רוצה. לדוגמא, מקובל שבוני בתים מציעים לרוכשים אפשרות לשדרג את ארונות המטבח והריצוף שלהם, אך פחות מקובל להציע אפשרות לשדרוג חלונות, קירוי או מערכות מכניות. אם אתה מעוניין לשדרג את כל התכונות של הבית שלך, הקפד לברר אם זו אפשרות לפני שאתה מתחייב.
אחד הדברים הגדולים בבחירת בית מודולרי הוא שזמן הבנייה בדרך כלל קצר בהרבה מזה של בית שנבנה באופן מסורתי
אחד הדברים הגדולים בבחירת בית מודולרי הוא שזמן הבנייה בדרך כלל קצר בהרבה מזה של בית שנבנה באופן מסורתי.

חלק 3 מתוך 3: התמודדות עם הפרטים

 1. 1
  קבל מימון. מימון בית מודולרי הוא קצת שונה ממימון בית מסורתי מכיוון שאתה צריך לקנות את הקרקע ולשלם לבונה הבית המודולרי במלואו לפני סיום הבנייה. אם אין לך את הכספים לשלם עבור הבית במזומן, תצטרך להגיש בקשה להלוואת בנייה, שהיא הלוואה לטווח קצר שנותנת לך את הכסף שאתה צריך לשלם עבור בניית הבית שלך. לאחר בניית הבית, תוכלו לעבור למשכנתא מסורתית.
  • בניגוד לבתים מיוצרים, בתים מודולריים אינם יורדים, ולכן קבלת הלוואה מבנק לא אמורה להיות בעיה. בנקים רבים מציעים הלוואות בנייה בשיעורים גדולים.
  • חלק מחברות הבניין המודולריות מציעות מימון משלהן, שלקוחות רבים מוצאים יותר נוח מאשר צורך לחפש הלוואות בנקאיות. שאל תמיד את חברות הבניין אם הן מציעות אפשרויות אלה, אך וודא כי שיעורי הריבית והעמלות יהיו דומים לאלה המוצעים על ידי הבנקים לפני שתסכים לכך.
  • בין אם תקבל את הלוואת הבנייה שלך דרך בנק ובין אם דרך חברת הבנייה, וודא שאתה מבין אם היא תומר אוטומטית למשכנתא או שתצטרך להגיש בקשה למשכנתא חדשה לאחר בניית הבית. הגשת בקשה להלוואה שנייה פירושה בדרך כלל עמלות רבות יותר.
  • מומלץ לקחת הלוואה תמורת קצת יותר מכפי שאתה מצפה להוציא, למקרה שיעלו הוצאות בלתי צפויות.
  • זכור כי תשלם את הלוואת הבנייה שלך לפני שתוכל לעבור לבית שלך, מה שאומר שאתה עדיין יכול לשלם דמי שכירות או משכנתא עבור בית אחר. היה בטוח שאתה יכול להרשות זאת לעצמך לפני שאתה מתחייב לקחת את ההלוואה.
 2. 2
  מצא קבלן כללי. בוני בתים מודולריים לרוב אינם מספקים שירותי בנייה במקום, ולכן יתכן שתצטרכו לשכור קבלן כללי להשלמת תהליך הבנייה עבורכם. העסקת קבלן כללי מנוסה ואמין תהפוך את התהליך לקל וללא מתח.
  • חיוני להזמין קבלן כללי שיש לו ניסיון רב בעבודה עם בתים מודולריים, מכיוון שהם מציבים אתגרי בנייה ייחודיים.
  • מומלץ לבקש הצעות משלושה קבלנים כלליים לפחות על מנת להשוות מחירים. היזהר מכל מחיר שנראה נמוך במיוחד.
  • אל תשכח לשאול את הקבלנים תוך כמה זמן הם יוכלו לסיים את הפרויקט שלך, מכיוון שיש להם כבר חובות אחרות.
  • לפני שתעסיק קבלן כללי, קבל תמיד מספר הפניות מלקוחות עבר. אם אפשר, בקר בבתים מודולריים שהקבלן עבד עליהם בעבר כדי לראות את עבודתו.
  • בנאי הבית המודולרי עשוי להמליץ על קבלן, אך אין זה אומר שלא כדאי עדיין לקבל הצעות מחיר אחרות ולבדוק הפניות.
 3. 3
  קנו את חלקת האדמה המושלמת. כשאתם קונים אדמות, עליכם לקחת בחשבון יותר מאשר רק את האזור שמסביב. יש המון פרטים קטנים שיכולים להקשות על הבנייה על הרבה, אז עשו את בדיקת הנאותות שלכם כדי לוודא שלא תוציאו בסופו של דבר יותר ממה שאתה צריך.
  • בעת רכישת קרקע, יש להקפיד על תקנות הייעוד של הנכס. חשוב להבטיח שתאפשר לך לבנות את סוג המבנה שאתה רוצה על הקרקע, לכן המתן לאישור בכתב מהעיר לפני שתשלים את הרכישה.
  • וודא כי הנכס אינו מוגן על ידי מגבלות סביבתיות אשר ימנעו ממך לבנות שם.
  • גלה אם למישהו אחר יש זכויות כלשהן על הנכס. ייתכן שההסכמים הקיימים אינם מבוטלים על ידי הרכישה שלך, לכן חשוב לדעת עליהם.
  • בדקו את האדמה על ידי איש מקצוע. אתה יכול לבדוק גם זיהום אדמה וגם הרכב הקרקע. זיהום עלול להפוך את הנכס לבלתי ראוי לשימוש למגורים, ואילו אדמה המכילה הרבה חימר או חצץ עשויה להגדיל את עלויות הבנייה באופן משמעותי. לרוב מוכרי הקרקעות לא תהיה בעיה שאתה מבצע סוגים כאלה של בדיקות לפני שאתה רוכש את הקרקע.
 4. 4
  חכה שהבית שלך יהיה מוכן. אחד הדברים הגדולים בבחירת בית מודולרי הוא שזמן הבנייה בדרך כלל קצר בהרבה מזה של בית שנבנה באופן מסורתי. הסיבה לכך היא שכמות גדולה של הבנייה נעשית במפעל, כך שמזג האוויר לעולם אינו גורם לעיכובים. אמנם ייתכן שתצטרך לחכות בין שישה ל -12 חודשים עד שהבית הבנוי באתר יהיה מוכן, אך בדרך כלל תצטרך לחכות חודשיים או שלושה עד שהבית המודולרי שלך יהיה מוכן.
  • ודא שיש לך איפה לשהות בזמן שבניית הבית המודולרי שלך. למרות שעיכובים אינם שכיחים במפעל, הם עדיין יכולים להתרחש בשלב הבנייה הסופי, ולכן עדיף שיהיו סידורים גמישים.
מימון בית מודולרי הוא קצת שונה ממימון בית מסורתי מכיוון שאתה צריך לקנות את הקרקע ולשלם לבונה הבית המודולרי
מימון בית מודולרי הוא קצת שונה ממימון בית מסורתי מכיוון שאתה צריך לקנות את הקרקע ולשלם לבונה הבית המודולרי במלואו לפני סיום הבנייה.

טיפים

 • חפשו באינטרנט בוני בתים מודולריים והתקשרו אליהם לבקש מידע. הם אמורים להיות מסוגלים לשלוח לך קטלוג של הצעות הבית המודולריות שלהם שתוכל להסתכל עליהם כדי לקבל מושג על סוג הבית שאתה רוצה לקנות.
 • התייעץ עם הלשכה לעסקים טובים לפני שתעשה עסקים עם קמעונאי דיור מיוצר. הקמעונאי יטפל בהיבטים רבים כל כך של הרכישה שלך, וגם יהיה אחראי על הטיפול בכל הנושאים הבאים שיתעוררו, לכן חשוב שתדע שאתה עובד עם עסק מכובד לפני שתתחייב.
 • בדוק את חבילת האנרגיה של הבית כדי לוודא שהיא מתאימה לאזור האקלים בו אתה מתכנן להציב את הבית.
 • אם אתם שוקלים לרכוש בית עם ציון אשראי גרוע, תוכלו לקחת בחשבון את התוכניות הממשלתיות השונות למימון הרכישה.

שאלות ותשובות

 • מי אחראי על "הגדרת" הבית?
  הקבלן שבונה את הבית אחראי לעיתים קרובות גם להכניס את התשתית שעליה יורכב הבית המודולרי. הוא או היא עשויים לקבל קבלנות משנה בחפירות וכל עבודות חפירה ובטון, כדי לוודא שהתוצר הסופי ממוקם ונמצא כראוי לעיצוב הבית המודולרי.
 • האם אני זקוק לאישור תכנון?
  אם אתה קונה מגרש שכבר מותקן בו בית מודולרי, קרוב לוודאי שקודם שלך כבר היה מקבל את אישורי הבנייה או אישורי הבנייה הדרושים לבנייתו.
 • כמה רחוק מהבית צריך להיות בית מודולרי ומדוע?
  בית מודולרי הוא כמו כל בית אחר באזור, עם לוח יסוד או מרתף היושב ישירות על הקרקע. "מודולרי" פשוט אומר שהוא הורכב מחלקים טרומיים ולא נבנה במקום "מאפס". אם התכוונת ל"בית מיוצר ", זה יהיה שונה, בהתייחס לדברים שהיו מכונים" בתים ניידים "(באירופה) לפני שנת 1976. קוד הבנייה המקומי יקבע את הגובה המינימלי והמקסימלי של אלה, כולל נסיבות הקשורות שיפוע וסוג אדמה.

תגובות (4)

 • chowell
  נקודות טובות שיש לקחת בחשבון. תודה.
 • cleo81
  המאמר כולו עזר, אבל אני לא חושב שהייתי חושב לבדוק את האדמה, חחח! מדריך תודה. אוהבים את כל אתרי המדריכים!
 • vickybennett
  זה מאוד עוזר לי. האתר הזה כל כך מדהים. מדריך תודה.
 • ireid
  מסר לי את המידע הדרוש לי בכדי להתחיל לחפש בית.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail