איך לכתוב צ'ק לשני אנשים?

ישנן דרכים שונות לכתוב צ'ק כזה
ישנן דרכים שונות לכתוב צ'ק כזה, ודרכים שונות אלה קובעות כיצד ניתן להפקיד או לפדות את הצ'ק על ידי מקבל התשלומים שלו.

כתיבת צ'ק לשני אנשים היא דרך נפוצה להעביר כסף לזוג שזה עתה נשוי, או לשלם לאנשים שחולקים נכס משותף, כמו בית או עסק. ישנן דרכים שונות לכתוב צ'ק כזה, ודרכים שונות אלה קובעות כיצד ניתן להפקיד או לפדות את הצ'ק על ידי מקבל התשלומים שלו. משהו שמעט מילה יכולה לשנות את דרישות התוקף וההסמכה של הצ'ק, לכן עליך ללמוד על התהליך לפני שאתה משלם.

חלק 1 מתוך 2: הכנה לתשלום

 1. 1
  וודא שיש לך צ'ק חוקי עם הכתובת הנוכחית שלך. אם השיק שלך אינו מעודכן או לא תקף בדרך כלשהי, מקבל התשלום שלך לא יוכל להפקיד את הצ'ק או לפדות אותו, גם אם מילאת אותו כהלכה.
  • בנקים מסוימים יקבלו כתובת נוכחית שנכתבה ביד על צ'ק עם כתובת ישנה, אך פנה תחילה לבנק שלך כדי לוודא שהדבר מקובל.
 2. 2
  בדוק שיש לך את הכספים לכיסוי השיק. אם יש לך פורטל בנקאות מקוון, היכנס כדי לוודא שיש לך את הכספים הדרושים בחשבונך לפני שאתה כותב ומעביר את הצ'ק. אם אין לך גישה מקוונת לפרטי חשבונך, עצור ליד הבנק או כספומט ובדוק את היתרה שלך בדרך זו.
  • כישלון באימות כספים לפני כתיבת צ'ק הוא בעל השלכות חמורות. ראשית כל, מקבלי התשלומים שלך לא יקבלו את הכסף שהתכוונת עבורם. שנית, הבנק שלך ובנק התשלומים יגבו ממך דמי כספים לא מספיקים עבור הקפצת ההמחאה. עמלות כאלה יכולות להיות גבוהות, כך שכדאי תמיד לבדוק את חשבונך לפני שתתחייב.
  האם אוכל לכתוב צ'ק עם שני שמות באמצעות "c / o" בין השמות
  האם אוכל לכתוב צ'ק עם שני שמות באמצעות "c / o" בין השמות?
 3. 3
  קבל עט כחול או שחור. לא רק שדיו צבעוני קשה יותר לקריאה, אלא שהוא גם יכול לבטל את הבדיקה או לעורר אמצעי בטיחות לא רצויים כמו התרעות הונאה.
  • כמה עטים של כדורי כדור מספקים דיו באופן שהוא מטשטש בקלות, מה שעלול לטשטש מידע חשוב על הצ'ק, ואם הוא מטשטש עד כדי חוסר קריאות, אפילו לגרום לדחיית הבדיקה. תוכל להימנע מכתים לא רצויים על ידי הקפדה על בחירת עט ודיו שאינם מדממים בקלות.
  • לעולם אל תשתמש בעיפרון כדי לכתוב צ'ק. ניתן לשנות אותו בקלות כדי לשקף סכום או מקבל תשלום ששונה מהכוונה המקורית שלך.
 4. 4
  ודא שיש לך את כל המידע הנכון. בדוק את איות שמות המוטבים שלך וודא שאתה יודע מה הסכום הנכון להקצות לצ'ק.
  • בעוד שרוב המוסדות הפיננסיים יקבלו צ'קים במזומן אם שמו של מקבל התיקון מוטעה באופן שגוי, אינך צריך לבנק בסבירות זו. הימנע מעיכובים או בלבול פוטנציאלי על ידי בדיקה כפולה של פרטי מקבל התשלום מראש.

חלק 2 מתוך 2: כתיבת הצ'ק

 1. 1
  תאריך את הבדיקה. בשדה התאריך בשיק, כתוב את התאריך של היום. זה חשוב מכיוון שהוא מכתיב כמה זמן יצטרך מקבל התשלום להפקיד או לפדות את הצ'ק.
  • מרבית הבנקים יסרבו לפדות או להפקיד צ'ק בן יותר מחצי שנה, לכן וודאו כי מקבלי התשלומים ידעו להשתמש בהמחאה בהקדם האפשרי.
  הבנק שלך ובנק התשלומים יגבו ממך דמי כספים לא מספיקים עבור הקפצת ההמחאה
  שנית, הבנק שלך ובנק התשלומים יגבו ממך דמי כספים לא מספיקים עבור הקפצת ההמחאה.
 2. 2
  החלט אם ברצונך שאחד או שני הצדדים יאשרו את ההמחאה. זה קובע אם תפריד בין השמות באמצעות "ו-" או "או" בשורה "לשלם ל-".
  • השתמש באפשרות "ו" אם ברצונך ששני האנשים יחתמו על ההמחאה. לחלופין, השתמש בסימן פלוס או בפסיק במקום "ו-". הבחירה באפשרות זו פירושה שאף אחד מהצדדים לא יכול לעשות דבר עם הצ'ק אלא אם כן יש להם הסכמה מפורשת ושיתוף פעולה מצד מקבל התשלום האחר, לכן מומלץ להשתמש באפשרות זו אם אינכם מכירים היטב את יחסי התשלום או אם לאו. יש להם חשבון משותף.
  • השתמש ב- "או" אם ברצונך שרק אחד מהצדדים יאשר את ההמחאה. המשמעות היא שכל מקבל התשלום יכול במזומן או להפקיד את ההמחאה רק באישור משלהם. זו אפשרות טובה אם אתה מכיר את המשתלמים שלך טוב מאוד ואתה יכול להיות בטוח שאף אחד מהצדדים לא ישתמש בצ'ק ללא ידיעת האחר. במקרה זה, זה הופך את התהליך לנוח יותר עבור המשתלמים, מכיוון שאחד מהם יכול להפקיד או לממש את הצ'ק בכל עת.
  • שים לב, גם אם תחליט להשתמש "או" כדי לקשר את שמות המשלמים, הבנק עשוי להשתמש בשיקול דעתם כדי לדרוש משני הצדדים לחתום בכל מקרה. מדיניות זו משתנה בין בנק לבנק והיא נועדה להגן על הבנק ועל הלקוח מפני פעילות מרמה.
 3. 3
  כתוב את שמות שני המשתלמים בשורה "לתשלום". הפרד את שני השמות עם "ו" או "או", תלוי מה החלטת לגבי כמה מקבלי התשלומים צריכים לאשר את הצ'ק.
  • לדוגמא, אם משלמים לשני אנשים עם שמות משפחה שונים, כתוב "ג'ון דו ו / או ג'יין סמית '."
  • גלה אם לשני מקבל התשלום אותו שם משפחה. אם כן, לא תצטרך לחזור על שם המשפחה בשורה "לשלם לתשלום". לדוגמא, אם משלמים לזוג נשוי, התייחסו לבני הזוג כאל "מר וגברת ג'ון דו" במקום "ג'יין דו וג'ון דו". אם בני הזוג נשואים אך שומרים על שמות משפחה נפרדים, או אם שני המשלמים מקושרים לפי מטרות עסקיות, יהיה עליך להזין את שני שמותיהם המלאים.
 4. 4
  השתמש באותיות קלועות או חסומות כדי להדפיס קריא. אמנם נהוג היה לכתוב שיקים בקיצור, אך התרגול המודרני מאפשר אותיות חטופות או אותיות חסומות. הדבר החשוב ביותר הוא הקריאות: השתמש בכל צורת הכתיבה שאתה עושה הכי טוב.
  בדוק את איות שמות המוטבים שלך וודא שאתה יודע מה הסכום הנכון להקצות לצ'ק
  בדוק את איות שמות המוטבים שלך וודא שאתה יודע מה הסכום הנכון להקצות לצ'ק.
 5. 5
  מלא את כל שדות החובה האחרים בצ'ק. זה כולל סכום דולר מספרי, סכום דולר כתוב, וחתימה משלך.
 6. 6
  רשום את הצ'ק במרשם האישי שלך. רשמו את מספר הצ'ק שרשמתם זה עתה, כמו גם את הסכום שלו ואת המשתלמים במרשם הנייר שלכם או בשירות המקוון כמו QuickBooks. זה יאפשר לך לעקוב אחר ההוצאות שלך ולאזן את פנקס הצ'קים שלך גם אם מקבל התשלום טרם פדה או הפקיד את הצ'ק.
  • אם אתה כותב הרבה צ'קים, עליך לשמור תזכיר או מערכת סימון אחרת המתארת את המטרה או הרכישה של כל צ'ק.

טיפים

 • השתמש באפשרות "או" כדי להפריד שמות בשורה "לשלם לתשלום" במידת האפשר בכדי להפוך את הפדיון או הפקדת שיקים לנוחים יותר עבור המשלמים. זה מונע סיבוכים במקרה שאחד הצדדים אינו זמין פיזית לאשר את ההמחאה.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל לכתוב צ'ק עם שני שמות באמצעות "c / o" בין השמות?
  לא. השתמש ב- "וב-" או "או".
 • מה אם כתוב "/" בין השמות במקום "ו-" או "או"?
  לסימן "קו נטוי" אין ממש משמעות ספציפית. עדיף לכתוב "ו" או "או".
 • האם אוכל להשתמש ולהיכנס במקום ו-?
  אתה יכול, אבל "ו"יהיה טוב יותר לשם הבהירות.
 • מה אם לשני המשלמים יש שמות ארוכים? האם אוכל להשתמש הן בשורה הראשונה והן בשורה השנייה?
  לא. תצטרך לכתוב בקטן מאוד על השורה העליונה.
 • האם עלי להשתמש בכותרות כמו ד"ר, ג'וניור וכו 'בבדיקות?
  אין צורך בכותרות.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail