כיצד לוודא כספים לפני הפיכת צ'ק?

אתה יכול לאמת אם כספים זמינים על ידי פנייה לבנק של המשלם
אתה יכול לאמת אם כספים זמינים על ידי פנייה לבנק של המשלם, או באמצעות שירות אימות צ'קים שיכול לחקור את ההיסטוריה הפיננסית של המשלם.

בדיקה האם יש כסף לפני פדיון צ'ק יכולה לעתים קרובות לעזור לך להימנע מדמי משיכת יתר ומחיובים אחרים הקשורים לבדיקות שאינן מספיקות. אתה יכול לאמת אם כספים זמינים על ידי פנייה לבנק של המשלם, או באמצעות שירות אימות צ'קים שיכול לחקור את ההיסטוריה הפיננסית של המשלם.

שיטה 1 מתוך 2: יצירת קשר עם הבנק של המשלם

 1. 1
  זהה את שם הבנק של המשלם בצ'ק. שם הבנק מודפס בחלקו הקדמי של השיק, ונמצא לעיתים קרובות מתחת לסכום הצ'ק או בחלקו העליון של השיק.
 2. 2
  מצא את פרטי הקשר של הבנק. אימות כספים להמחאה מחייב אותך להתקשר ישירות לבנק, או לבקר בסניף באופן אישי.
  • השתמש באינטרנט או במדריך הטלפונים כדי למצוא את פרטי הקשר של הבנק, במקום להסתמך על פרטי קשר המודפסים על השיק. זה עוזר לך להימנע מפנייה לגורם לא לגיטימי הטוען שהוא בנק במקרה שהצ'ק מזויף.
 3. 3
  התקשר לבנק של המשלם, או בקר בסניף באופן אישי. בנקים מסוימים יכולים לאמת כספים בטלפון, בעוד שאחרים דורשים ממך לבקר בסניף באופן אישי. לדוגמא, וולס פארגו וצ'ייס מאפשרים לך לאמת כספים בטלפון, בעוד שסיטי בנק ובנק אירופה דורשים ממך לאמת כספים באופן אישי.
 4. 4
  יידע את נציג הבנק שברצונך לאמת כספים להמחאה. המדיניות משתנה עבור כל בנק ומוסד פיננסי, וחלקן מחייבות לשלם עמלה כדי לאמת כספים.
 5. 5
  ספק לבנק את פרטי חשבון המשלם כנדרש. ברוב המקרים תתבקש למסור את שם המשלם, את מספר החשבון ואת סכום הצ'ק.
 6. 6
  המתן עד שהבנק יודיע לך אם קיימים כספים. בשל כללים ותקנות הנוגעים לפרטיות, רוב הבנקים יכולים לומר לך רק אם קיימים כספים, אך אינם יכולים לחשוף כל מידע אחר בחשבון, כגון כמות הכספים הזמינים, או שמא תלויים עסקאות אחרות.
הבן כי אימות כספים לפני הפיכת צ'ק אינו מבטיח כי כספים יהיו זמינים בזמן עיבוד הצ'ק
הבן כי אימות כספים לפני הפיכת צ'ק אינו מבטיח כי כספים יהיו זמינים בזמן עיבוד הצ'ק.

שיטה 2 מתוך 2: שימוש בשירות אימות צ'קים

 1. 1
  הירשם לשירות אימות צ'קים של צד שלישי. שירותי אימות צ'קים לא בהכרח יכולים לאשר אם קיימים כספים, אך יכולים לקבוע אם אתה נמצא בסיכון לפדות צ'ק רע על סמך ההיסטוריה הפיננסית של המשלם. דוגמאות לשירותי אימות צ'קים מכובדים הם ChexSystems, CrossCheck ו- Certegy.
  • בקש מהבנק שלך המלצות לגבי שירותי אימות צ'קים מכובדים אם אתה זקוק לעזרה בבחירת שירות.
 2. 2
  ספק לשירות אימות הצ'קים מידע נדרש אודות המשלם. לרוב זה כולל את שם המשלם, כתובת ומוסד פיננסי.
 3. 3
  המתן לשירות אימות הצ'קים כדי לספק משוב על ההיסטוריה הפיננסית של המשלם. מרבית שירותי אימות הצ'קים יכולים לאשר אם חשבון הבנק של המשלם תקף, האם למשלם יש היסטוריה של כתיבת צ'קים לא טובים והאם חשבון פתוח ויש לו כספים זמינים.
 4. 4
  שאל את שירות אימות הצ'קים אם עליך לפדות את הצ'ק על סמך ממצאיו. שירות אימות מעולה ימליץ אם עליכם להתקדם או לפדות צ'ק על סמך ההיסטוריה הפיננסית של המשלם.

אזהרות

 • הבן כי אימות כספים לפני הפיכת צ'ק אינו מבטיח כי כספים יהיו זמינים בזמן עיבוד הצ'ק. לדוגמא, אם בנק המשלם מאשר כי קיימים כספים, אך בעל החשבון יוצא לקניות מאוחר יותר באותו יום ומוציא את יתרת היתרה, הצ'ק עדיין יכול להקפיץ.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail