כיצד להימנע מהונאת נכס להשכרה?

כשאתם עוברים לעיר או לשכונה חדשה וצריכים לשכור נכס, חפשו בהונאות השכרה. הרמאים בשכירות מציעים לעתים קרובות נכסים בשיעור נמוך מהממוצע השכונתי כדי לפתות אתכם לשלם פיקדון כדי לתפוס את העסקה. הימנע מהונאה מסוג זה על ידי מחקר קטן כדי שתדע אם משהו טוב מכדי להיות אמיתי. הרמאים עשויים גם לטעון שהם עובדים אצל בעל בית שנמצא מעבר לים או עסוק מכדי להיפגש. הם יבקשו שכר דירה בחודשים הראשונים והאחרונים והפקדת ביטחון, אך אז הם יתעלמו מכם או ייעלמו עם כספכם. הונאה נפוצה נוספת היא לפתות אתכם בסיפורים טרגיים על הצורך לשכור בגלל מחלה משפחתית או קשיים. התעלם מסוגי מודעות אלה מכיוון שבעל נכס מקצועי לעולם לא ייתן לחייהם האישיים לעבור לעבודה המקצועית שלו. כדי ללמוד כיצד לדווח על הונאות שכירות, המשך לקרוא!

כשאתם עוברים לעיר או לשכונה חדשה וצריכים לשכור נכס
כשאתם עוברים לעיר או לשכונה חדשה וצריכים לשכור נכס, חפשו בהונאות השכרה.

אם אתם עוברים לעיר חדשה, או אפילו לשכונה חדשה, תצטרכו לשקול השכרת נכס. מלבד התחשבות בעלויות, גודל ומיקום, תצטרך גם לחפש הונאות להשכרה. הרמאים מנסים להונות אותך לשלוח להם כסף לפני שתגלה את האמת. החדשות הטובות הן כי הרמאים משתמשים לעתים קרובות בטקטיקות דומות כדי לנסות לפתות אותך פנימה. אם אתה יכול לזהות את הטקטיקות שלהם, אתה יכול להימנע מהתוכניות שלהם. עם זאת, אם אתה נופל קורבן להונאת השכירות, עליך לפנות לאתר שהפרסום היה בו, לאכיפת החוק ולנציבות הסחר הפדרלית (FTC) כדי שתוכל לדווח על ההונאה.

חלק 1 מתוך 3: זיהוי הונאות שכירות

 1. 1
  בדוק את שיעורי השכירות הנפוצים. הרמאים בשכירות בדרך כלל יציעו נכסים בשיעור נמוך מהממוצע בשכונה. הם יעשו זאת כדי לפתות אותך למה שאתה עשוי לחשוב שהוא עסקה טובה. כאשר זה קורה, הרמאי יבקש פיקדון להשכרה ושכר טרחה אחר. כדי להילחם בכלי זה, בדוק תמיד את שיעור השכירות הממוצע בשכונה בה אתה מעוניין לשכור. אם נכס מוצע הרבה מתחת לממוצע, שקול שזו תרמית.
  • מספר אתרים מציעים נתונים סטטיסטיים על שיעורי השכירות הממוצעים.
 2. 2
  זיהוי בעלי בתים נעדרים. הרמאים יטענו לעתים קרובות שהם עובדים למען אנשים אחרים שנעדרים מסיבות שונות. הם עשויים לטעון שבעל הבית או הבעלים חולים, בחו"ל או עסוקים. אם אתה רואה סוג כזה של סיפור, אתה צריך להיות מודאג מיד. כשאתה שוכר נכס, תקיים אינטראקציה עם בעל הדירה או בעל הנכס באופן קבוע, כך שאסור לשכור מישהו ממי שעסוק מכדי לקיים אינטראקציה עם דייריו.
  • בדרך כלל יבוצעו מעקב אחר הונאות אלו בבקשה לשכר דירה בחודשים הראשונים והאחרונים, כמו גם פיקדון. אם תשלם להם, הם ימנעו ממך וירוצו עם הכסף שלך.
 3. 3
  היזהרו לפניות אישיות. אם אתה בעל הבית או בעל הבית, הרמאים ינסו להגיע גם אליך. לעתים קרובות, אנשים ייצרו איתך קשר ויבקשו מידע אישי ויגידו לך שהם מחפשים לרכוש או לשכור את הבית שלך. ההצעות שלהם בדרך כלל יהיו משתלמות ויהיו הרבה מעל מחיר השוק בפועל. בנוסף, הרבה מהאימיילים הללו יהיו מאוד לא רשמיים ויכללו איות ודקדוק לקויים.
  • לדוגמה, רמאי יכול לטעון שהוא רוצה לקנות את הבית שלך במיליוני דולרים בשם מישהו מעבר לים. עם זאת, על מנת להשלים את הרכישה, תצטרך לשלוח להם את המידע האישי שלך כדי שיוכלו לחבר לך את הכסף. הם עשויים לבקש את שמך, פרטי חשבון הבנק, כתובת ומספר הטלפון שלך.
 4. 4
  בדוק אם קיימות פרסומות שהשתנו. חלק מהנוכלים ישנו פרסומות תקפות על ידי שינוי כתובת הדוא"ל או פרטי קשר אחרים הקשורים אליה. לאחר מכן הם ייקחו את הפרסומת וישימו אותה באתר אחר. בתרחיש זה, כאשר אתה הולך לחפש את פרטי הנכס, הוא יהיה למעשה להשכרה. עם זאת, במקום ליצור קשר עם בעל הדירה האמיתי, במקום זאת תפנה לרמאי.
  • הונאות השכרה אלה יכולות להיות קשות לזיהוי והימנעות מהן. עם זאת, דרך בטוחה להגן על עצמך היא תמיד לבקש פגישה אישית עם בעל הבית. בנוסף, בקשו גישה לבית או לדירה כדי שתוכלו לצפות בנכס. בעוד שבעלי בית אמיתיים ייפגשו באופן אישי ויציעו לך גישה, הרמאים לא. למרות שהם עשויים לפגוש אותך, לא תהיה להם גישה לבית.
  אם מוצעים נכסים הרבה מתחת לממוצע
  אם מוצעים נכסים הרבה מתחת לממוצע, קחו בחשבון שמדובר בהונאה.
 5. 5
  הימנע מסיפורי יבבות. הרמאים ינסו לפתות אתכם בסיפורים טרגיים שמושכים את ליבכם. לעתים קרובות תראה פרסומות הטוענות שיש בעיות משפחתיות או קשיים כלכליים המחייבים אותם לשכור את הנכס. אם אתה רואה אחת מהמודעות האלה, התעלם מהכל ביחד. בעלי בתים מקצועיים או בעלי נכסים לעולם לא יאפשרו לחייהם האישיים לחלחל לעבודתם המקצועית.
 6. 6
  כתובות מחקר. לפני שתשלם תשלום כלשהו, בדוק את הנכס שאתה מעוניין להשכיר. אם הוא מקומי, בקרו במלון והסתכלו סביבו. היה חשוד אם הנכס תפוס ללא שום סימן למעבר של מישהו (למשל שלטי "להשכרה"). אם אתה מנסה לשכור נכס במדינה או במדינה אחרת, הזמין מתווך מכובד שיבדוק עבורך את הנכס. אמנם זה יעלה לך כסף נוסף, אבל זה יעזור לך להימנע מהונאות.
  • בנוסף, ערכו חיפושים מקוונים אחר הנכס המדובר. חפש פרסומות אחרות עם שמות ומספרים ליצירת קשר שונים. זה יכול להיות סימן להונאה. כמו כן, וודאו שהכתובת אמיתית מלכתחילה. הרבה רמאים יהוו כתובות נכסים לגמרי.
 7. 7
  אמת את זהות המשכיר. במהלך תהליך ההשכרה מראש, עליך תמיד לנצל את ההזדמנות להיפגש עם בעל הדירה או האדם האחראי על ניהול הנכס. אם אתה עובד עם חברת ניהול גדולה ומכובדת, לרוב לא יהיה לך מה לדאוג. עם זאת, אם אתה מתמודד עם ארגונים קטנים או עם אדם, בדוק רשומות ציבוריות כדי לוודא שהם הבעלים האמיתי של הנכס המדובר.
 8. 8
  קח חידון לתרמית להשכרה. אם עדיין יש לך שאלות לגבי הפרסומות שאתה מסתכל עליהן או האנשים שאתה מתמודד איתם, ערוך חידונים מקוונים שיעזרו לך לאמוד את הלגיטימיות של החששות שלך. חידונים יבקשו ממך לענות על מספר שאלות ואז ימסרו את דעתם האם הפרסומת עשויה להיות תרמית. לדוגמא, rentvine ישאל אתכם את השאלות הבאות:
  • המחיר נראה נמוך לשכונה? אם כן, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם בדקת את Google Street View והאם התמונות במודעות תואמות? אם לא, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם בעל הבית משתמש בחשבון דוא"ל בחינם (למשל, gmail, yahoo או hotmail)? אם כן, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם ההשכרה רשומה במקום אחר עם תמונות או פרטי קשר שונים? אם כן, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם הבעלים טוען שיש לו תואר מוגבה (למשל, כומר, רופא או מיסיונר)? אם כן, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם שם הבעלים תואם את הרשומות הציבוריות? אם לא, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם תיאור השכירות מעוצב בצורה גרועה? אם כן, זו עשויה להיות תרמית.
  • האם התצלומים נראים כבויים (למשל, האם יש תמונה של בית סקי כאשר אומרים שמיקום ההשכרה נמצא במיאמי). אם כן, זו עשויה להיות תרמית.

חלק 2 מתוך 3: הימנעות מהונאות השכרה

 1. 1
  התעלם מבקשות לחיוב או לשלוח כסף. לעולם אל תשלם פיקדון או שכירות מבלי לפגוש את בעל הבית שלך תחילה. הרבה הונאות יבקשו מכם להעביר כסף באינטרנט או לשלוח צ'ק דרך ווסטרן יוניון. הם ינסו לשכנע אותך שהם מחוץ לארץ וכי הם זקוקים לפיקדון שלך או לשכור כסף בדחיפות. בתמורה הם טוענים שהם ישלחו לך את המפתחות בדואר.
  • אם לוחצים עליכם לשלוח כסף למישהו שמעולם לא פגשתם, התעלמו מבקשותיו. חיווט כסף הוא כמו שליחת מזומן. לאחר שתשלים את העסקה, אינך יכול להחזיר את הכסף.
 2. 2
  הימנע מתשלום במזומן. קשה לעקוב אחר מזומנים ולהתאושש, ולכן זהו אמצעי תשלום מבוקש כל כך עבור הרמאים. בכל פעם שמגיע הזמן לשלם פיקדון או שכר דירה, דרוש תמיד שיקבל צ'ק. כשאתם משלמים בצ'ק, תוכלו לעקוב אחר מקום הימצאו, כולל מתי והיכן הופדה. אם אתה נופל קורבן להונאה, לאכיפת החוק יהיה סיכוי טוב יותר להחזיר את כספך ולמצוא את מי שהיה אחראי.
  אם בעל הדירה הפוטנציאלי נותן קוד גישה להזנת הנכס
  אם בעל הדירה הפוטנציאלי נותן קוד גישה להזנת הנכס, האם זה עדיין יכול להיות תרמית?
 3. 3
  התעלם מפניות למידע האישי שלך. אם לא הצלחת לאמת את זהותו של שוכר, לעולם אל תעביר מידע אישי או רגיש. הרמאים בדרך כלל יבקשו מידע שהם יכולים להשתמש בו כדי לגנוב את זהותכם או כדי לקבל גישה לכספים שלכם. לדוגמה, חלק מהנוכלים עשויים לבקש את מספר הביטוח הלאומי שלך או את דוחות האשראי שלך. לעולם אין לשלוח מידע זה עד שתהיה בטוח במאה אחוז במניעיהם.
  • בנוסף, לעולם אל תעביר את הכתובת הנוכחית שלך, מספרי החשבון שלך, מספרי ניתוב או כל מידע אחר שיכול לשמש נגדך.
 4. 4
  השתמש במתווך מכובד. הדרך הטובה ביותר להימנע מהונאות היא להזמין מתווך מכובד. המתווכים יידעו אילו חברות לגיטימיות ואילו נכסים קיימים בפועל. בנוסף, אתה תמיד יכול לוודא שמתווך הוא לגיטימי מכיוון שהם נדרשים להיות מורשים על ידי המדינה שלך.
  • חלק מהמתווכים יציעו גם ביטוח ויחזירו לך את כל ההפסדים אם אתה קורבן להונאה.

חלק 3 מתוך 3: דיווח על הונאות שכירות

 1. 1
  דווח על התרמית לרשות אכיפת החוק המקומית שלך. אנשים המבצעים הונאות אלה מבצעים פשעים פדרליים וממלכתיים. לרוב, אנשים אלה יכולים להעמיד לדין בגין הונאת רשת פדרלית, שהיא הונאה באמצעות תקשורת אלקטרונית בין מדינתית (למשל, הודעות דוא"ל והודעות מיידיות).
  • פנה למחלקת המשטרה המקומית שלך או בקר באופן אישי. הם יוכלו להתחיל דוח ולחקור את הפשע הפוטנציאלי.
  • זה צריך להיות הדבר הראשון שאתה עושה. חשוב לכלול את אכיפת החוק בשלבים המוקדמים ביותר, כך שיש להם את הסיכוי הטוב ביותר למצוא את הרמאי.
 2. 2
  בקר באתר FTC. ה- FTC הינה סוכנות פדרלית המוטלת על מניעת צורות שונות של שיטות עסקיות הוגנות והונאה. אחת המשימות שלהם היא לקבל תלונות על הונאות שכירות ולדווח עליהן לגורמי אכיפת החוק השונים.
  • כדי להתחיל בתהליך, היכנס לאתר התלונות של FTC.
 3. 3
  בחר קטגוריית תלונה. מאתר התלונה בחר בקטגוריה שאליה תרצה להגיש תלונה. בהונאות השכרה, אין קטגוריה ספציפית עבורך. לכן, לחץ על הקטגוריה "הונאות והפרעות". לאחר מכן, מכיוון שאין קטגוריית משנה הנוגעת בהונאות השכרה, לחץ על הקישור ל"לא נמצא התאמה ".
  לאכיפת החוק ולנציבות הסחר הפדרלית (FTC) כדי שתוכל לדווח על ההונאה
  עם זאת, אם אתה נופל קורבן להונאת השכירות, עליך לפנות לאתר שהפרסום היה בו, לאכיפת החוק ולנציבות הסחר הפדרלית (FTC) כדי שתוכל לדווח על ההונאה.
 4. 4
  ענו על השאלות הנדרשות. אתר FTC יתחיל בתהליך אינטראקטיבי בו תוכלו לענות על שאלות שונות בנוגע להונאה. באופן כללי, תוכלו לספק את הדברים הבאים:
  • איך יצרת איתך קשר (למשל, בדוא"ל)
  • פירוט התלונה שלך, כולל האם התבקשת לשלם כסף כלשהו והאם שילמת כסף כלשהו
  • פרטים על האדם או הארגון שפנו אליך
  • המידע האישי שלך
  • יש לך הערות נוספות
 5. 5
  הגש את הדוח שלך. לאחר שתענה על כל השאלות הנדרשות, תבדוק את תלונתך ולחץ על "הגש". תקבל אימייל המאמת את העובדה שהגשת תלונה. ה- FTC יבדוק את המידע שלך וייצור איתך קשר אם הם זקוקים למשהו אחר.
 6. 6
  צרו קשר עם האתר או הפרסום בו פורסמה הפרסומת. אם שילמת למישהו כסף ולא קיבלת גישה לנכס שהובטח לך, עליך לפנות למקור הפרסומת. לא רק שהם ירצו לדעת שהאתר שלהם או הפרסום משמש לביצוע הונאות, ייתכן שיש להם פוליסת ביטוח או ערבות שתאפשר לך להחזיר את הפסדיך.
  • ברוב האתרים המכובדים או ניירות הרישום יהיו מספר טלפון או כתובת דוא"ל שבהם תוכל ליצור קשר. אם כן, השתמש במידע זה. אם אין להם פרטי קשר, שקול לא להשתמש בהם כלל. עם זאת, אם יש לך, כלול את אתר האתר או את שם הפרסום בדוח FTC שלך.

שאלות ותשובות

 • אם בעל הדירה הפוטנציאלי נותן קוד גישה להזנת הנכס, האם זה עדיין יכול להיות תרמית?
  כן, אם אין לך אימות עצמאי כיצד יתכן שבעל הבית הפוטנציאלי הכיר את קוד הגישה. ייתכן שהאדם היה אורח של דייר לשעבר. המשך בזהירות עד שתהיה בטוח.
 • אני רוצה לשכור בית באופן מקומי ולקבוע פגישה לראות את הבית, אך בעל הבית מבקש העתקים של תעודות הזהות שלי. האם עלי לסמוך על זה?
  אינך צריך לשלוח עותקים. פשוט אמור לבעל הבית שתציג תעודת זהות בעת ההגעה לפגישה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail