כיצד להשיג עזרה משפטית לסכסוך של דיירי בעל הבית?

על המשכיר לשרת את הדייר עם הודעה להפסקה או הודעה לריפוי
לדוגמא, בסכסוך פינוי, על המשכיר לשרת את הדייר עם הודעה להפסקה או הודעה לריפוי.

במהלך סכסוך, גם בעלי הדירות וגם הדיירים ייהנו מהעזרה המשפטית. בדרך כלל, אנשים רבים שוכרים עורכי דין שייצגו אותם, אך אתה יכול לנסות למצוא גם עזרה משפטית בעלות נמוכה. לפני שתעסיק מישהו שייצג אותך, הקפד לחקור את עורך הדין ולהיפגש להתייעצות.

חלק 1 מתוך 3: העסקת עורך דין

 1. 1
  קבל הפניות. עליכם ליצור רשימה של עורכי דין שתוכלו לחקור ואולי להיפגש איתם לצורך התייעצות. לבניית הרשימה, אסוף הפניות ממגוון מקורות:
  • שוכרים או בעלי בתים אחרים. אם אתה מכיר מישהו שהיה מעורב לאחרונה בסכסוך של שוכר-דירה, אז אתה צריך לשאול אותו אם הוא ימליץ על עורך הדין שלהם.
  • לשכת עורכי הדין. ברוב איגודי עורכי הדין הממלכתיים או המקומיים יש תוכניות הפניה לעורכי דין. באפשרותך ליצור קשר עם העמותה ולהסביר את מצבך לעורך הדין או לעורך הדין בצד השני של הקו. אדם זה יחבר אותך עם עורך דין שיכול לטפל בסוגיה המשפטית שלך.
  • עורכי דין אחרים. עורכי דין אחרים הם מקור טוב להפניות. אם השתמשת בעורך דין כדי לייצג אותך בעניין פלילי או כדי לכתוב צוואה, אז התחבר מחדש. בקש מעורך הדין להמליץ על עורך דין משכיר-דייר שיוכל לעזור לך.
  • ספריות מקוונות. באתרים רבים יש ספריות עורכי דין. לדוגמה, FindLaw מריץ ספריה בה אתה מחפש לפי עיר או מדינה. ניתן לחפש עורכי דין המטפלים בסכסוכי שוכר דירה.
 2. 2
  עיין באתר של עורך הדין. תוכל להרגיש טוב את ניסיונו ויכולותיו של עורך הדין על ידי עיון באתר האינטרנט שלו. לפני שתתקשר לקביעת פגישת ייעוץ, עליך להסתכל באתר. שימו לב לדברים הבאים:
  • ניסיון. האם לעורך הדין יש ניסיון בסכסוכי שוכר דירה? האם כל הנוהג של עורך הדין מוקדש לנושא זה? אם אינך רואה שום חוויה של שוכר דירה, ייתכן שתרצה להעביר את עורך הדין מחוץ לרשימתך.
  • מומחיות. אם עורך הדין כתב מאמרים על דיני משכיר-דיירים, אז אמורים להיות קישורים באתר. עורך דין שמפרסם באופן קבוע אודות נושאי שוכר-דירה, כנראה ממשיך לעמוד בשינויים בחוק.
  • פרסים. בדוק אם עורך הדין קיבל הכרה כלשהי מהקהילה המשפטית.
  • דקדוק ואיות. כל עורך דין שמפרסם אתר מלא בשגיאות דקדוקיות וכתיב הוא כנראה רשלני גם בייצוג הלקוחות שלו. אתה צריך לחסל את הרשימה שלך עם כל עורך דין שיש לו אתר מרושל.
 3. 3
  קבעו פגישת ייעוץ. רוב עורכי הדין צריכים להציע התייעצות של 15-30 דקות. התקשר ותזמן אחת. אלא אם כן יש לך הרבה זמן לבזבז פגישה עם עורכי דין, אולי תרצה לקבוע התייעצויות רק עם שלושה או ארבעה עורכי דין.
  • שאל אם תחויב בגין הייעוץ. עורכי דין רבים מציעים כעת התייעצויות בחינם, בעוד שאחרים גובים תשלום מופחת (37 € בערך).
  • כדאי לשקול לשלם אגרה קטנה עבור הייעוץ הראשוני. עורך דין עשוי להיות מוכן לחלוק אסטרטגיה משפטית נוספת במהלך ההתייעצות אם אתה משלם. לאחר מכן תוכל להשתמש במידע זה במקרה שתחליט לייצג את עצמך בהמשך הדרך.
  גם בעלי הדירות וגם הדיירים ייהנו מהעזרה המשפטית
  במהלך סכסוך, גם בעלי הדירות וגם הדיירים ייהנו מהעזרה המשפטית.
 4. 4
  אסוף מסמכים על המחלוקת. כדי לקיים התייעצות יעילה, עורך הדין יצטרך לדעת את מהות המחלוקת. לפיכך, עליך לרשום כמה משפטים המסבירים את המחלוקת. אז כדאי לאסוף מסמכים רלוונטיים ולקחת אותם להתייעצות. חשוב להביא את הדברים הבאים:
  • כל הודעה. לדוגמא, בסכסוך פינוי, על המשכיר לשרת את הדייר עם הודעה להפסקה או הודעה לריפוי. עורך הדין ירצה לראות מסמכים אלה.
  • עדויות תיעודיות. אם הדייר השמיד רכוש, אז צלם אותו. מצד שני, אם בעל הבית לא מחמם את הבניין כראוי, הביא את כל ההוכחה שברשותך, כגון תמונות של התרמוסטט שלך.
  • עותק של חוזה השכירות, אם יש לך כזה.
  • קבלות שכירות או ראיות אחרות להיסטוריית התשלומים.
  • כל מסמכי בית המשפט שכבר הוגשו. למשל, עתירת המשכיר או הדייר או הודעת העתירה.
 5. 5
  לשאול שאלות. יהיה לך זמן לשאול כמה שאלות במהלך הייעוץ. הכן את השאלות שלך מבעוד מועד. כדאי לשאול על הדברים הבאים:
  • עמלות. כמה גובה עורך הדין? כיצד מחשבים את האגרה? האם עורך הדין מחייב גם עבודות המבוצעות על ידי צוות התמיכה?
  • ניסיון. האם עורך הדין ייצג בעלי בתים או דיירים בסכסוך שלך? איך התברר המקרה? כמה אחוז מעומס התיקים של עורך הדין מורכב מסכסוכי שוכר-דירה.
  • מדיניות תקשורת. באיזו תדירות עורך הדין מתקשר עם לקוחותיו? האם עורך הדין מעדיף דוא"ל או טלפון? עד כמה לקוחות מעורבים בדרך כלל בתביעותיהם?
  • תוצאה. מה התוצאות האפשריות השונות לסכסוך זה? מה לדעתו של עורך הדין תהיה תוצאה אידיאלית.
 6. 6
  שכר את עורך הדין. לאחר פגישה עם עורכי הדין, עיין בהערותיך. החליטו איזה עורך דין הכי אהבתם. אם לא אהבתם, תצטרכו לקבל יותר הפניות ולקבוע פגישות נוספות.
  • עליך לשכור עורך דין רק אם הרגשת בנוח לדבר איתו או איתה במהלך הייעוץ. תרצה להרגיש בנוח לשאול שאלות ולעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם עורך הדין שלך.
  • וודאו גם כי שכר טרחת עורך הדין סביר. אתה לא צריך להעסיק את עורך הדין הזול ביותר, אבל אתה לא צריך להרגיש כאילו עורך הדין גובה יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך. אם כל עורך דין איתו התייעצת היה יקר מדי, קבל יותר הפניות או חפש עזרה משפטית בעלות נמוכה.

חלק 2 מתוך 3: מציאת עזרה משפטית בעלות נמוכה

 1. 1
  מצא סיוע משפטי. אם אין לך הרבה כסף, אתה עדיין צריך לנסות למצוא עזרה משפטית. ארגוני סיוע משפטי מעניקים עזרה משפטית בחינם לאנשים עם הכנסה נמוכה. תוכל למצוא מרפאה לסיוע משפטי בקרבתך על ידי חיפוש באינטרנט.
  • תוכל גם למצוא ארגון לסיוע משפטי על ידי ביקור באתר התאגיד לשירותים משפטיים בכתובת www.lsc.gov. לחץ על "מצא עזרה משפטית" והזן את כתובתך. רשימה של ארגוני סיוע משפטי בקרבת מקום צריכה להיערך.
  • Lawhelp.org מכיל גם מידע מועיל על סכסוכי שוכר דיירים. יש לו קישורים למשרדי סיוע משפטי בכל מדינה.
  אך אתה יכול לנסות למצוא גם עזרה משפטית בעלות נמוכה
  בדרך כלל, אנשים רבים שוכרים עורכי דין שייצגו אותם, אך אתה יכול לנסות למצוא גם עזרה משפטית בעלות נמוכה.
 2. 2
  בקר במרפאה משפטית בבית הספר למשפטים. בתי ספר למשפטים מפעילים לרוב מרפאות משפטיות. בקליניקה הסטודנטים מספקים שירותים משפטיים בחינם בהשגחת איש צוות קליני. אם אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין, ייתכן שהמרפאה תוכל לייצג אותך בסכסוך של בעל דירה.
  • התקשר לבית הספר הקרוב ביותר למשפטים ושאל אם יש מרפאה. אם יש כזה, שאל עם מי אתה יכול לדבר על הבעיה המשפטית שלך ושאל אם אתה צריך לקבוע פגישה.
 3. 3
  בקר במרכז העזרה העצמית של בית המשפט שלך. בבתי משפט רבים יש מרכזי עזרה עצמית שבהם הצוות יכול לענות על שאלות בסיסיות ולספר לך כיצד למלא טפסים. כדי לבדוק אם קיים מרכז עזרה עצמית, בקרו או התקשרו לבית המשפט שלכם ושאלו.
  • בחלק מהמדינות יש כיום "מרכזי" עזרה עצמית באופן מקוון. מדינת מישיגן, למשל, מנהלת אתר אינטרנט המספק מידע משפטי וקישורים לטופסי בית משפט.
 4. 4
  שאל עורך דין לגבי "ייצוג בהיקף מוגבל. " במקום להשתלט על כל התיק שלך, עורכי דין רבים יציעו כעת לבצע משימות נפרדות בלבד. לדוגמא, אתה יכול לשכור עורך דין לעריכת מסמך בית משפט או לייצוגך במשפט. אז תהיה האחראי לטפל בשאר המחלוקת בעצמך. זה נקרא "ייצוג היקף מוגבל" או שירותים משפטיים "לא מאוגדים".
  • ייצוג היקף מוגבל הוא דרך טובה לשמור על הוצאות משפט. אתה יכול לגרום לעורך הדין לטפל בחלקי התיק שאתה לא מבין ואין לך זמן ללמוד.
  • אם אתה מעוניין, וודא שאתה שואל את עורך הדין במהלך התייעצותך האם הוא מציע שירות זה.

חלק 3 מתוך 3: הימנעות מעורכי דין גרועים

 1. 1
  חפש בהיסטוריה המשמעתית של עורך הדין. לפני שתעסיק עורך דין, עליך לבצע מחקר רקע על ההיסטוריה המשמעתית שלו. לכל מדינה יש ועד משמעתי שמרכז תלונות על עורכי דין. אם התלונה ראויה, המועצה משמעת את עורך הדין.
  • כדי למצוא את היסטוריית המשמעת של עורך הדין, עליך למצוא את אתר המדינה שלך. הקלד "משמעת עורכי דין" ו"מדינתך " במנוע חיפוש.
  • באתר תוכלו לחפש עורכי דין בשמם. אם עורך הדין היה ממושמע, יש לערוך רישום על רישום עורך הדין.
  קבל יותר הפניות או חפש עזרה משפטית בעלות נמוכה
  אם כל עורך דין איתו התייעצת היה יקר מדי, קבל יותר הפניות או חפש עזרה משפטית בעלות נמוכה.
 2. 2
  קרא ביקורות של עורכי דין. אתה יכול גם להימנע מעורך דין גרוע על ידי קריאת ביקורות באינטרנט. אתרים רבים כמו Avvo ו- FindLaw מאפשרים כעת ללקוחות לבדוק עורכי דין. לעיתים קרובות, תוכל למצוא ביקורות אלה על ידי הקלדת שם עורך הדין בדפדפן האינטרנט שלך.
  • שימו לב לדפוסים בביקורות. ביקורת שלילית אחת אולי לא תספר לך הרבה על עורך הדין. עם זאת, אם אתה רואה אותה תלונה חוזרת על עצמה בכמה ביקורות, ייתכן שתרצה לזכות אותה.
 3. 3
  חפש "דגלים אדומים. " ישנם "דגלים אדומים" אחרים שכדאי לשים לב אליהם. הימנע מכל עורך דין שעושה את הפעולות הבאות:
  • מבטיח תוצאה. על עורך דין נאסר מבחינה אתית להבטיח ללקוח תוצאה. במקום זאת, עורך הדין יכול להסתמך על ניסיונו כדי לדון בחוזקות ובחולשות במקרה שלך.
  • יש משרד מבולגן. כשעורך דין מכיל ניירות מכל מקום, אתה יכול להניח בבטחה שעורך הדין אינו מאורגן ואולי רשלני. כמו כן, כל עורך דין עם תיקים של לקוח בשטח פתוח אינו שמור על סודות הלקוח.
  • מעסיק צוות גס. אתה יכול לשפוט עורך דין לפי איכות הצוות שהוא מעסיק. אם הצוות לא מועיל או גס רוח, אתה יכול להניח שעורך הדין אינו מעריך מאוד את לקוחותיו. כמו כן, עורך הדין יכול להיות מחוץ למשרד יותר מדי בכדי לפקח כראוי על העובדים.
 4. 4
  לשים קץ ליחסי עורך דין ולקוח. אם תבחר בעורך הדין הלא נכון, ייתכן שתגיע הזמן בו תצטרך לסיים את הקשר. בדרך כלל יש לך זכות לסיים את הקשר מתי שאתה רוצה ומסיבה כלשהי.
  • תחילה עליך לנסות לפתור את הבעיה עם עורך הדין. שאל מדוע הוא או היא קיבלו החלטה מסוימת והסביר מדוע אינך מסכים איתה. זה נותן לעורך הדין אפשרות להסביר את ההחלטה או לתקן אותה.
  • ראה מידע מתי לפטר את עורך הדין לקבלת טיפים מתי לסיים את הקשר עם עורך הדין שלך.

שאלות ותשובות

 • איך תוכלו לדעת אם דיירים עברו להתגורר?
  באופן כללי, אם לא שמעת מהם אחרת, אתה מנסה לפנות אליהם בטלפון או בדואר, או לפרסם הודעה (על דלת הכניסה) על כוונה להיכנס לבדיקה תוך 24 שעות (או כל מה שחוק החכירה שלך או חוקים מקומיים מחייבים.), המתן בזמן הדרוש, ואז חזור, דפק על הדלת, הודיע על עצמך, ואז היכנס.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail