איך כותבים תוכנית עסקית בסיסית?

כדי לכתוב תוכנית עסקית, השתמש בשפה פשוטה ופשוטה. התחל את התוכנית שלך בתיאור חברה שמסביר אילו מוצרים או שירותים תציע. הוסף חלקים על אסטרטגיות השיווק שלך, על עובדי המפתח שלך, ואז ספק סקירה של המצב הכלכלי שלך. הקפד לכלול את כל תוכניות ההשקעה ואת ההכנסות הצפויות שלך. סיים את התוכנית שלך עם סיכום מנהלים שאורכו אינו עולה על 2 עמודים ונותן תקציר של כל המידע האחר שמסרת. למידע על משך זמן התוכנית שלך וכיצד להתאים את התוכנית לקהלים מסוימים, המשך לקרוא.

כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לעסק מסחרי
כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לעסק מסחרי?

לא משנה הרעיון העסקי שלכם, בין אם מדובר במכירת תכשיטים, גינון או טיפוח בעלי חיים, תוכנית עסקית היא דרך טובה להדגים את פוטנציאל ההצלחה של הרעיון. תוכנית עסקית בסיסית תסייע להנחות אתכם בחשיבה על היתכנות הרעיון והיא מותאמת כדי לשקף את מטרתכם לכתיבת התוכנית ומותאמת לקהל שיקרא את התוכנית. אם אתם מעוניינים להקים עסק, או להרחיב עסק קיים, תוכלו להתחיל בתוכנית עסקית בסיסית שתתחיל לחדד את המיקוד שלכם ולהוציא אתכם לדרך.

חלק 1 מתוך 3: קביעת היעדים שלך

 1. 1
  החלט על הסיבות המובילות שלך לצורך בתוכנית עסקית. לתכנית עסקית יכולות להיות מטרות מרובות, וככל שאתה מתייחס לכל אחת ממטרות אלה, התוכנית העסקית שלך יכולה להתארך, לפרט ולסבך יותר. בהתחלה, על מנת לכתוב תוכנית עסקית בסיסית, עליכם לקבוע את המטרה העיקרית שלכם לכתיבת תוכנית. ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון, כגון קביעת ההיתכנות לפתיחת עסק בענף מסוים; להבין את תוכנית ההפעלה שלך; להבין כיצד לתקשר את רעיון העסק שלך עם לקוחות פוטנציאליים; או השגת מימון עבור הארגון שלך. סיבה זו תעזור לך למקד את המאמצים שלך בתכנית עסקית בסיסית שתענה על כמה מהשאלות הבוערות ביותר שלך לגבי העסק שלך.
 2. 2
  התייעץ עם השותפים העסקיים שלך. אם אתה פותח עסק כאדם פרטי, ייתכן שלא תצטרך לבצע שלב זה. אבל אם אתה עובד עם מישהו אחר, אתה צריך לקבל תשומות ושיתוף פעולה שלהם בכדי לכתוב תוכנית עסקית מתאימה שלוקחת את האינטרסים של כולם בחשבון.
 3. 3
  הכירו את האופי הייחודי של העסק שלכם. אין שני עסקים זהים לחלוטין, וכמו כן, אין שתי תוכניות עסקיות זהות. להבין ולדעת מה הייחודי בעסק שלך, מהמוצר או השירות שלך עד בסיס הלקוחות שלך ועד לגישה שלך לשיווק. זה יעזור לעסק שלך להתבלט ולהיות מושך יותר את הלקוחות שלך ובטווח הארוך, אני מקווה להצליח יותר.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות חשמל קטנה
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות חשמל קטנה?
 4. 4
  הבן את סוג העסק שעבורו אתה כותב את התוכנית. האם אתה מקים עסק חדש, או שאתה מרחיב עסק קיים? רוב הגישה לכתיבת תוכנית עסקית לשני אלה תהיה זהה, אך יתכנו כמה הבדלים מכריעים. עם עסק קיים, יהיה לך מושג הרבה יותר ברור לגבי השוק שלך, מכירות, שיווק וכן הלאה. אתה יכול לכלול ראיות תומכות מוצקות בתוכנית העסקית שלך. עם הפעלה, אלמנטים אלה עשויים להיות ספקולטיביים יותר.
 5. 5
  בחר את הפורמט שבו תרצה להשתמש. ככל שהתוכנית העסקית יותר בסיסית וקצרה יותר, כך תצטרך לכתוב טקסט פחות מגושם. במקום פסקאות ארוכות ומפורטות, אתה יכול להשתמש בנקודות תבליט במקום. פורמטים מסוימים קצרים בין 1 ל -4 עמודים, בעוד שתוכניות מפורטות מאוד יכולות להיקף של יותר מ -50 עמודים. התוכניות הקצרות והבסיסיות יותר מגיעות ללב העסק שלך באופן מיידי. אלה נוטים גם לשים דברים במונחים פשוטים, מה שמקל על ההדיוט. ישנן כל מיני תבניות של תכניות עסקיות הזמינות באופן מקוון.
  • ברוב התוכניות העסקיות יש שילוב כלשהו של הסעיפים הבאים: סיכום מנהלים; תיאור חברה; ניתוח שוק; שירות או תיאור מוצר; גישה שיווקית; תחזיות פיננסיות; ונספח. ככל שתלמד יותר על מה שעלול לכלול בתוכנית עסקית, תוכל לקבל החלטות לגבי מה שרלוונטי לתוכנית העסקית שלך.
  • יש יועצים עסקיים שמאמינים שמה שרוב העסקים הקטנים זקוקים מלכתחילה הוא שאלון פשוט מאוד כדי להבין את היסודות, או "תוכנית עבודה פנימית": מהו המוצר או השירות; מיהם הלקוחות; מהו ציר הזמן של העסק; ואיך העסק מתמודד עם תשלום חשבונות וקבלת תשלום?
 6. 6
  בדוק את הקהל עבור התוכנית העסקית שלך. תוכנית עסקית עשויה להיקרא על ידי מספר כלשהו של אנשים. לעתים קרובות, תוכנית עסקית נכתבת עבור משקיעים או נושאי הלוואות שצריכים להבין במהירות וביסודיות את אופי העסק שלך ואת התוכנית שלך להצלחה. זה מוכיח שחשבת על שאלות מפתח כמו היבטים שיווקיים ופיננסיים, אשר יתרמו ליכולתך להחזיר הלוואה או להפוך מיזם לרווחי עבור משקיע.
  • משקיעים ופקידים בהלוואות בנקאיות ירצו ככל הנראה תוכנית עסקית רשמית ומקצועית יותר המשקפת תכנון מוקדם וחיזוי. אם אתם מחפשים שותף עסקי או גורם מעוניין אחר, תוכלו לבחור לשקף יותר מהאתוס העסקי והאישי שלכם בתוכנית העסקית. טועה בצד המקצועי, עם זאת, כאשר אתה מרכיב את התוכנית העסקית שלך.

חלק 2 מתוך 3: כתיבת תוכנית עסקית

 1. 1
  שמור על כתיבה פשוטה ופשוטה. הימנע מיותר מדי ז'רגון או הסברים ארוכי רוח. ייעל את הכתיבה שלך כדי להעביר את נקודתך במהירות ובקצרה. החלף כמה מילים ארוכות יותר במילים קצרות יותר, כגון החלפת "השתמש" ב"שימוש ". זה בסדר להשתמש בנקודות תבליט כדי להקל על התוכנית העסקית שלך.
 2. 2
  כתוב את תיאור החברה ותיאר את השירות או המוצר שלך. תאר את החברה שלך, כולל משך הפעילות שלך, היכן פעלת, הישגייך עד כה ואיזה סוג ישות משפטית אתה (בעלות יחידה, תאגיד בערבון מוגבל וכו '). תאר את השירות או המוצר שאתה מציע. מה הייחודי במוצר או בשירות שלך ולמה הלקוחות שלך צריכים שתציע אותו?
  • לדוגמא, ייתכן שתכתוב: " Ultimate Kid Granola Bars (UKGB) הוא תאגיד בעל אחריות מוגבלת הרשום במדינת קליפורניה, שיספק מאפים בריאים איכותיים לבתי ספר באזור סקרמנטו. UKGB, שנוצר בשנת 2008, זכה בפרסים רבים, כולל העסקים הקטנים הטובים ביותר בסקרמנטו וברים הטובים ביותר מגרנולה ממגזין המזון הבריא. חטיפי הגרנולה שלנו עשויים מכל החומרים הטבעיים, המקור המקומי ויהיו אוכלים בריאים לילדים המקומיים. "
  • ייתכן שתרצה לכלול גם את יעדי החברה או יעדיה, כך שקורא התוכנית העסקית שלך יבין טוב מדוע אתה בעסק ומה אתה מקווה להשיג על ידי הפעלת העסק שלך. אתה בהחלט צריך לכלול את החלק הזה אם הארגון שלך הוא ארגון ללא מטרות רווח, שכן עמותה מבוססת על שליחות וחזון. זה יעביר למממנים או לתומכים אחרים את היעדים והמטרות שלגביהם אתה עובד כמלכ"ר.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לבית ספר ומועדון לשחייה
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לבית ספר ומועדון לשחייה?
 3. 3
  הציגו את מחקר השוק שלכם והתווה את תוכנית השיווק שלכם. חלק זה מתאר את הענף או השוק אליו אתה נכנס וכיצד אתה מתכנן להביא את המוצר או השירות שלך ללקוחות שלך. איזה גודל השוק שלך, מבחינת אוכלוסייה ומבחינת מכירות פוטנציאליות? אתה צריך לקבל ויכוח מוצק לגבי האופן שבו המוצר או השירות שלך יהוו תוספת מבורכת לשוק, העונה על צורך שלא נענה כרגע. דבר על לקוחות היעד שלך, תאר את הדמוגרפיה שלהם ואת הפוטנציאל שלהם לקנות את המוצר או השירות שלך. כלול מידע על המתחרים שלך, ישירים ועקיפים. לאחר מכן תאר כיצד אתה מתכנן לתמחר את המוצר או השירות שלך, להגיע ללקוחות שלך, להרחיב את השירותים שלך ולקדם את העסק שלך.
  • לדוגמא, אולי תכתוב: "השוק המוצע של בארים אולטימטיב לילדים גרנולה מכסה את כל מערכת בתי הספר הציבוריים באזור סקרמנטו. ישנם 11 בתי ספר עם סך של 2000 ילדים. כ -67% מהתלמידים האלה קונים ארוחת צהריים בבית הספר." המשך לדבר על הלקוחות שלך, על היחסים הפוטנציאליים שלך או הקיימים שלך עם לקוחות, מתחרים וכו '.
 4. 4
  דון במצבי מצב. אמנם אתה רוצה להישאר חיובי לגבי ההצלחה הפוטנציאלית של העסק שלך, אך מתכנן טוב לחשוב על הדרכים בהן ניתן לערער או להיכשל. חשוב כיצד תגיב לבעיות, כגון ירידה במספר הלקוחות או אובדן ספק מפתח. אם יש לך חלקים ספציפיים בתוכנית העסקית שלך שאולי לא יסתדרו, מה הם וכיצד תגיב ותתמודד עם החסרונות האלה?
  • לדוגמה, ייתכן שתכתוב: "אנו מסתמכים על מרכיבים שמקורם מקומי עבור חטיפי הגרנולה שלנו, והספקים המקומיים שלנו תלויים בתנאים טובים לייצור יבולים. אם קליפורניה תעמוד בתנאים דמויי בצורת יותר, ייתכן שנצטרך להרחיב את רשימת הספקים שלנו. לאורגון, נבאדה או איידהו. עם זאת, נקדים את העבודה עם ספקים מקליפורניה. "
 5. 5
  ספק מידע על אנשי המפתח בעסק שלך. תוכנית עסקית טובה לא רק תתאר את העסק ואת שירותיו, אלא את האנשים המיישמים ומפעילים את העסק בפועל. כלול תיאור של אנשי המפתח המעורבים, תפקידיהם בחברה, הרקע שלהם והתאמתם לתרום למיזם זה. כלול את קורות החיים שלהם בנספח של התוכנית העסקית שלך. אם העסק שלך הוא רק אתה, זה בסדר. תן לעצמך כותרת וכתוב ביוגרפיה קצרה המדגישה את החוויה הרלוונטית שלך שהכינה אותך לרעיון העסקי הנוכחי שלך.
  • לדוגמא, אולי תכתוב: "למנכ"לית קייט סמית 'ניסיון של שני עשורים בעבודה בחברות אפייה נחשבות בצפון קליפורניה. היא למדה בבית ספר קולינרי בפריז ובעלת תואר במדעי הסביבה מאוניברסיטת דייוויס בקליפורניה."
 6. 6
  תן תמונה פיננסית של המיזם העסקי שלך. לתמונה הכספית יש כמה מרכיבים שונים. עליך לתת סקירה כללית על הכדאיות הכספית של העסק שלך באמצעות תחזיות פיננסיות (הכנסות, הוצאות, רווחים), כמו גם אסטרטגיות מימון או השקעה. המידע הכספי שאתה כולל אינו חייב להיות מפורט בהרחבה בתוכנית עסקית בסיסית, אך עליו לכלול אינדיקציה טובה לרווחתו הפיננסית הפוטנציאלית של מיזם זה.
  • ספק מספרים להכנסות ולהוצאות. לחישוב הכנסות, ביסס תחזית מכירה על תמחור המוצר או השירות שלך וכמה לקוחות אתה מתכנן לשרת. הערכת מכירות במהלך 3-5 השנים הבאות. יתכן שתצטרך לנחש ניחוש מושכל על קטע זה, מכיוון שקשה להיות קשה לומר בוודאות בכמה יחידות תמכור או כמה אנשים תשרת. עדיף להיות שמרני משהו בשלב זה. ההוצאות יכללו עלויות קבועות (כגון משכורות, שכר דירה וכו ') ועלויות משתנות (כגון מבצעים או פרסום). חשבו על עלויות לפתיחת העסק, הפעלת העסק, העסקת עובדים ושימורם, פרסום בתשלום וכדומה. כלול גם הוצאות כמו עמלות, רישיונות ומסים. שקול גם נכסים והתחייבויות שיש לך; הנכסים יכולים לכלול רכוש או ציוד,בעוד שההתחייבויות עשויות להיות הלוואות שאתה חייב עבור עסק זה.
  • כלול אסטרטגיות למימון או השקעות. אם אתה משתמש בתוכנית העסקית שלך להבטחת מימון כלשהו, סעיף זה יהיה חשוב במיוחד. עליכם לדעת בדיוק כמה כסף אתם רוצים וכיצד יושקע. לדוגמה, אולי תכתוב: "Ultimate Kid Granola Bars מבקש סכומי השקעות של 18700 אירו לתמיכה בהרחבת מיקום המטבח הנוכחי שלנו. 7460 € יועברו להשכרת שטח נוסף במיקום הנוכחי שלנו, 3730 € בציוד נוסף (שניים תנורים, אספקה מגוונת) ומשכורות של 7460 אירו כדי להעסיק עובד נוסף שיענה על צרכי חוזה בית הספר הציבורי שלנו בסקרמנטו.
 7. 7
  הוסף חומרים תומכים. בהתאם לעסק שלך ולרמת הפירוט בתוכנית העסקית שלך, ייתכן שתרצה לכלול חומרים נוספים התומכים בתוכנית שלך. כמה חומרים אפשריים לכלול עשויים להיות: החזרי מס, מאזן, דוחות תזרים מזומנים, חוזים, כתבי כוונה, קורות חיים או קורות חיים של ניהול המפתח וכן הלאה.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית המספקת שירותים לקהילת הנכים
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית המספקת שירותים לקהילת הנכים?
 8. 8
  כתוב את סיכום ההנהלה. קטע זה נכתב אחרון ואמור להיות לא יותר משני עמודים. אם אתה כותב תוכנית עסקית קצרה מאוד, סיכום המנהלים שלך עשוי להיות רק פיסקה, או שאתה יכול לוותר עליה לחלוטין. סיכום המנהלים הוא למעשה סקירה כללית של החברה שלך, הייחודיות שלך בשוק ותיאור קצר של השירותים או המוצרים שיימכרו. תכלול גם סקירה של התחזיות הכספיות שלך, כולל ההכנסות, הרווחים וההוצאות הצפויות שלך לחמש השנים הבאות. אם אתם מחפשים מימון, עליכם להתאר זאת בקצרה, ולתאר את סכום הכסף המדויק אותו אתם מחפשים וכיצד ישמש אותו.
 9. 9
  שים את הכל ביחד. כל אחד מהסעיפים הללו יהיה מיני מאמרים התורמים לתמונה כוללת של העסק שלך. עליכם לגרום לזה להראות מקצועי על ידי הרכבת הכל במסמך יחיד עם עיצוב עקבי, כותרות חלקים, ותוכן עניינים עם מספרי עמודים. קרא את זה מספר פעמים ובדוק איות ודקדוק. אינך רוצה שיהיו לך טעויות בתוכנית שלך, מכיוון שהדבר ישקף בצורה גרועה את ההכנה והארגון שלך.
 10. 10
  קח את הזמן. אם אתה נמצא בשלב כתיבת תוכנית עסקית, אתה כנראה נרגש להתקדם על הרעיון שלך. עם זאת, אתה עדיין צריך לקחת את הזמן שלך בשלב זה, לחשוב על האפשרויות והאפשרויות של העסק שלך. התוכנית שלך עשויה לעזור לך לזהות בעיות לפני שתתחיל כדי שתוכל להימנע מהן. זה גם קובע מפת דרכים לשימוש, תוך שמירה על ריכוז ומסלול. לבזבז זמן מספיק, אפילו על תוכנית עסקית בסיסית, יהיה זמן מושקע.

חלק 3 מתוך 3: קבלת עזרה

 1. 1
  בקש סיוע בפיתוח התוכנית שלך. מרפאות, ארגונים ללא כוונת רווח, משרד מינהל העסקים הקטנים המקומי שלך ומשרד התעסוקה מקיימים לעיתים קרובות סדנאות כיצד לכתוב תוכניות עסקיות, לפתח תוכניות שיווק ולקבל החלטות פיננסיות. לעתים קרובות מאוישים אנשי מקצוע עסקיים מתנדבים או מנהלים לשעבר, ארגונים אלה עשויים גם לתת לכם ייעוץ ומשוב בעלי ערך על התוכנית שלכם. יתכן שהם יוכלו לתת לך הנחיות לגבי משאבים שיהיו שימושיים, כגון משאבים לביצוע מחקר שוק עבור העסק שלך.
 2. 2
  פנה לייעוץ מקצועי עבור מדורים ספציפיים. חלק מהסעיפים בתוכנית עסקית עשויים לבלבל או שאתה לא מכיר אותם, כמו החלק הכספי או החלק השיווקי. התייעץ עם מישהו עם מומחיות בתחומים אלה כדי לעזור לך. גם אם אתה מפתח תוכנית עסקית בסיסית, כדאי שיהיה לך מושג כיצד לגשת לגורמים שאינך בטוח לגבים. הסעיפים הפיננסיים והשיווקיים, למשל, לעיתים קרובות מבלבלים מאוד אך הם מכריעים בתכנית הכוללת שלך.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחווה
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחווה?
 3. 3
  בקש מחבר או בן משפחה לקרוא את התוכנית שלך. מה שנראה לך הגיוני אולי לא הגיוני לאנשים אחרים. קבל משוב מחברים ובני משפחה על התוכנית העסקית שלך כדי להבטיח שהיא ברורה, תמציתית, הגיונית, אינפורמטיבית ומשכנעת.

טיפים

 • ככל שהעסק שלך יגדל, סביר להניח שתרצה לבקר מחדש בתוכנית העסקית שלך ולהרחיב אותה כך שתתאים לשינויים בעסק שלך. חשוב להסביר שינויים בעסק שלך, תחזיות פיננסיות, שינויים בשוק או בתעשייה וכן הלאה.
 • כאשר אתה מוכן לחלוק את התוכנית העסקית שלך עם המשקיעים, אל תשלח להם רק את התוכנית כולה באופן אוטומטי. עליך לשלוח בירור ולקבוע פגישה שתדון בהרחבה על שותפות אפשרית. אתה יכול גם לשקול להביא הסכם איסור גילוי לחתימת המשקיע, שיגן עליך מפני מישהו שמנסה לגנוב או ליישם מחדש את הרעיונות שלך לשימושם.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחווה?
 • אני רוצה לכתוב תוכנית עסקית לבגדי ילדים, מה אני עושה?
  כלול את עלות החומרים, הברגה וכו ', ההכנסה השנתית הצפויה, הזמן שייקח להכנת הבגדים והאם בסופו של דבר תרוויח או הפסד.
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לזכיינות?
  הזיכיון ייתן לך את התוכנית העסקית. זו הסיבה שאנשים בוחרים לקנות זיכיון מכיוון שהם יכולים לפעול לפי נוסחה שכבר עובדת.
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות הסארי שלי?
  פעל לפי ההוראות המפורטות במאמר לעיל.
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לבית ספר ומועדון לשחייה?
  ערכו תכנית לכל קבוצת גיל ואיזו שעה תהיה כל קבוצה בבריכה. יש לשלוט על כל קבוצת גיל על ידי שני אנשים (מינימום) המנוסים בילדים בגיל זה. תזדקק גם למצילים. סביר להניח כי הצוות צריך לקבוע את תוכנית הלימודים בפועל לאחר שתעסיק אותם.
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות חשמל קטנה?
  התחל ביצירת ומעקב אחר מאזנים ודוחות הכנסה שבועיים. לאחר מכן הערך את המוצרים הפופולריים והנמכרים ביותר שלך והשתמש במידע זה כדי לקבוע מה אתה מחזיק במלאי. כדאי לשקול גם ליצור תקציב שיתאים בצורה הטובה ביותר לגורמים המגבילים שלך בעת לקיחת תוצאות מדוחות הכנסה.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לעסק מסחרי?
 • כיצד אוכל להכין תוכניות עסקיות לעסק שלי?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לסוחר יחיד בתכשיטים?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית למכירת הרעיון שלי?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית המספקת שירותים לקהילת הנכים?

תגובות (13)

 • aaron15
  זה מעניין וחינוכי.
 • martin20
  זה באמת עזר לי להבין מהי תוכנית עסקית ואיך היא צריכה להיראות. תודה רבה על העזרה.
 • bogansamantha
  מאמר זה מועיל מאוד מכיוון שבדרך זו אוכל לבצע את פרויקט בית הספר שלי בקלות.
 • gavinmurphy
  עצה מצוינת וכתובה היטב.
 • vlegros
  אני מנסה לגייס מימון לשיווק של אתר שטיחים למסחר אלקטרוני שיושק בקרוב, שאכל את כל ההון שלי. יש לי כבר תוכנית בת 46 עמודים, שידוע לי שהיא ארוכה מדי בכדי לשמור על האינטרס של מרבית המשקיעים. כעת אעשה גרסת נקודת קליע כדי לשמור על 15 עמודים ומטה! מאמר נהדר. תודה!
 • francisco72
  עוזר מאוד. עשית הכל קל ופשוט להבנה.
 • isidro51
  אני אוהב את האופן שבו זה פשוט בא לידי ביטוי, ובכל זאת עם דגש על הצורך בתוכנית עסקית. תודה רבה לך.
 • jacobjackson
  זה היה מידע טוב.
 • eichmannmissour
  זה עזר לי לפשט את התוכנית העסקית שלי!
 • carole05
  זה עזר מאוד וזה ימשיך לעזור. אני מעריך אתכם.
 • baileywayne
  תודה רבה, עכשיו אוכל לכתוב את התוכנית העסקית שלי בהצלחה!
 • iward
  תודה. המאמר שלך עזר מאוד.
 • corine65
  זה עזר לי לשים את הדברים בפרספקטיבה כיצד להתחיל לכתוב את התוכנית העסקית שלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לבחור שם חברה?
 2. איך לפתוח חנות נוחות?
 3. איך לפתוח עסק קייטרינג?
 4. איך להפוך לספק?
 5. איך להקים עסק משלך בלי כסף?
 6. איך פותחים חנות?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail