כיצד להפוך למתכנן פיננסי מוסמך?

כדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך, התחל בקבלת תואר ראשון בנושא רלוונטי לתחום, כמו פיננסים או ניהול עסקי. לאחר מכן, הירשם לתוכנית CFP במכללה או באמצעות ספק מקוון. לאחר מכן, בצע ניסיון של שנתיים לפחות לאחר שתסיים את התוכנית, כמו עבודה כמתכנן פיננסי או עוזר לעורך דין. לאחר שעבדתם במשרה מלאה במשך שנתיים, קבעו את בחינת ההסמכה של CFP כדי לקבל את ההסמכה. לטיפים כיצד למצוא עבודה כמתכנן פיננסי מוסמך, המשיכו לקרוא!

כמעט כל תכנית הסמכה של מתכננים פיננסיים יחייבה אותך להרוויח תואר ראשון בכל תחום לפני שתוכל לקבל הסמכה בתכנית
כמעט כל תכנית הסמכה של מתכננים פיננסיים יחייבה אותך להרוויח תואר ראשון בכל תחום לפני שתוכל לקבל הסמכה בתכנית לתכנון פיננסי.

כדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך ™ (CFP®) נדרש השכלה, ניסיון בעבודה ועמידה בבחינת הסמכה. CFP® עשויים להעניק ללקוחות ייעוץ פיננסי מושקע המבוסס על הקוד האתי המתואר של מועצת CFP®. זכור כי ייעוד ה- CFP® הוא סימן מסחרי רשום שבבעלות Certified Financial Planner Board of Standards, Inc. CFP®s אינם מוסדרים על ידי ה- SEC או גורמים ממשלתיים אחרים, אך השימוש בסימנים מסחריים מוגבל. אם אתה מעוניין בתכנון פיננסי, קח את הצעד הראשון לקראת קריירה משתלמת ומשתלמת.

חלק 1 מתוך 4: השכלה בתכנון פיננסי

 1. 1
  צברו תואר ראשון. כמעט כל תכנית הסמכה של מתכננים פיננסיים יחייבה אותך להרוויח תואר ראשון בכל תחום לפני שתוכל לקבל הסמכה בתכנית לתכנון פיננסי. אף על פי שאין מגבלות במה לסטודנטים להתמחות, תחום לימוד הקשור לעסקים או מימון עשוי להיות נושא טוב למגמה אם אתה מתכוון להמשיך בקריירה כ- CFP®. יותר ויותר תוכניות לתואר ראשון מציעות מגמת תכנון פיננסי, אחרות מציעות תואר שני או תואר שלישי.
 2. 2
  חקר את דרישות התפקיד שאתה מעוניין לבצע. לפני שתחליט באיזו מכללה ללמוד כדי לקבל את התואר או ההסמכה שלך, כדאי לבדוק את דרישות ההשכלה והניסיון של מספר משרות בהן אתה מעוניין. זה עשוי לעזור להפנות אותך לקראת תכנית חינוך שתוכל לעזור לך להשיג את המטרות המקצועיות שלך בצורה הטובה ביותר. יש מעסיקים שישלמו אפילו עבור ההשכלה שלך.
 3. 3
  מחקר תוכניות CFP®. חשוב לערוך מחקר לפני שתפנה לתוכנית בתכנון פיננסי. בעוד שכל תוכנית תכסה את אותו חומר בסיסי, כל תוכנית שונה מבחינת שיטות הלימוד ומשך הקורס. התוכניות יכולות לנוע בין הסמכות פשוטות וקורסים מקוונים לתארים קולג 'או לתארים מתקדמים, והפרטים של כל תוכנית נקבעים על פי הנחיות ההסמכה המקומיות של אותה תוכנית. תוכניות לימוד מרחוק ו תוכניות תעודה בדרך כלל עלות פחות מתכניות לימודים במכללות ובוגרות הדורשות הרשמה לאוניברסיטה. תוכל לחפש תוכניות לפי מיקום ולפי רמת השכלה באתר מועצת CFP®. כשתקבע איזו תוכנית מתאימה לך, כדאי לשקול:
  • רמת ההשכלה הנוכחית שלך ומה היעדים החינוכיים שלך.
  • עלות נוכחות והסמכה בכל תכנית.
  • רמות הניסיון והחינוך של חברי הסגל בכל תכנית בה אתה מעוניין.
  • בין אם תוכנית מציעה התמחות או סיוע בהשמה בעבודה לאחר סיום הלימודים.
 4. 4
  לעמוד בדרישות החינוך. בין אם אתה עוסק בתואר בתכנון פיננסי או מקבל הסמכה, יהיה עליך לעמוד בדרישות הספציפיות של התוכנית שלך לגבי השכלה וניסיון. זה עשוי להשתנות מתכנית לתכנית, אך בדרך כלל ידרוש ממך להרוויח תואר ראשון, לקחת לפחות כמה קורסים בחשבונאות או פיננסים ולקחת קורס אבן גבה במכללה העוסק בביטוח, השקעה, מס הכנסה, תכנון פרישה ו תכנון עיזבון.
  • לא משנה באיזה נושא אתה עוסק, אתה צפוי לסיים לפחות 18 שעות אשראי של עבודת קורס רלוונטית. הקורסים המדויקים עשויים להשתנות, עם כותרות קורסים כמו ניתוח פיננסי או תכנון עיזבון, אך הם צריכים להיות קורסים שאושרו על ידי מועצת CFP® לכל התלמידים העובדים לקראת תואר או הסמכה בתכנון פיננסי.
  • היתרון של קבלת תואר בתכנון פיננסי באמצעות מכללה מוסמכת של מועצת המנהלים הוא שההשכלה שלך תכסה את כל ההיבטים הרלוונטיים של התכנון הפיננסי ותעניק לך בסיס רחב של ידע ומומחיות בתחום בסיום הלימודים.
  • למידע נוסף על דרישות החינוך, עיין באתר מועצת CFP®.
 5. 5
  שקול לעמוד בדרישות באמצעות השכלה והשתלמויות. ישנן מספר דרכים לעקוף את הדרישות החינוכיות של השתתפות בתכנית CFP®, אך כולן דורשות השכלה והכשרה מקיפה. לידיעתך, כל אחד מהמסלולים החלופיים הללו עדיין מחייב את המועמדים לסיים קורס אבן, לעבור את בחינת מועצת CFP®, לערוך בדיקת רקע ולשלם דמי הסמכה.
  • קבלת דוקטורט בניהול עסקים, כלכלה או עסק תואם את הדרישות החינוכיות של מועצת CFP®.
  • הפיכתו לעורך דין מורשה תספק גם את הדרישות החינוכיות של מועצת CFP®.
  • מילוי הדרישות והתעודות החינוכיות של רואה חשבון מוסמך (CPA), אנליסט פיננסי מוסמך, יועץ פיננסי מוסמך או חתם חיים מוסמך יספק גם את הדרישות החינוכיות של מועצת CFP®.
 6. 6
  צברו ניסיון בעבודה. על מנת לקבל הסמכה של מועצת המנהלים בתכנון פיננסי, על הבוגרים להשלים שנתיים של ניסיון בעבודה עם חובות תכנון פיננסי. עבודה זו חייבת להיות במצב תעסוקה במשרה מלאה והיא חייבת לכלול עבודה ישירה כמתכנן פיננסי, כעוזר למתכנן פיננסי, עו"ד או רו"ח, או כמחנך המלמד תכנון פיננסי בתפקיד אקדמי. מועמדים יכולים למצוא רשימה מקיפה של תפקידים פתוחים באתר מועצת CFP®.
  • שלוש שנות עבודה, או 6000 שעות, של עבודה מוסמכת במשרה מלאה נדרשות כדי לעמוד בדרישת הניסיון של המועצה.
  • ניסיון בעבודה חייב להיות תחת לפחות אחת משש קטגוריות הניסיון שהתוותה על ידי הדירקטוריון: יצירת קשרים עם לקוחות, אוסף נתוני לקוחות, סקירה והערכה של מידע פיננסי של לקוחות, פיתוח והצגת המלצות לתכנון פיננסי ללקוחות, יישום המלצות לתכנון פיננסי ללקוחות, או מעקב אחר הצלחת פעולותיהם הכספיות של הלקוחות.
  • ניסיון בעבודה חייב לעמוד גם לפחות באחד מחמשת סוגי הניסיון: מסירה אישית ללקוחות, פיקוח על מסירה אישית ללקוחות, תמיכה ישירה או עקיפה במסירה אישית ללקוחות, הוראת קורסים של מועצת CFP® או קורסים באוניברסיטאות הקשורות למימון, או תוכניות סטאז '/ תושבות.
  • דרישות הניסיון עשויות להתקיים בדרך פעולה חלופית בה המועמד משלים שנתיים או 4000 שעות עבודה בחניך במשרה מלאה. החניכה צריכה להיות תחת פיקוח ישיר של איש מקצוע CFP® ועליה לכלול ניסיון בכל שש קטגוריות הניסיון שתוארו על ידי המועצה.
כמה שנות הכשרה נדרשות בכדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך
כמה שנות הכשרה נדרשות בכדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך?

חלק 2 מתוך 4: עמידה בבחינת לוח cfp®

 1. 1
  הבן את המידע הנדרש. לאחר השלמת הדרישות החינוכיות של תוכנית הלימודים או ההסמכה שלך ב- CFP®, עליך להיות הבנה בסיסית בחומר הקורס. אף על פי שעמידה בבחינה דורשת הרבה יותר מכך, חשוב שתבדוק ותבין את החומר שלימדו אותך במהלך הלימודים. תחומי הלימוד העיקריים שעשויים להיות מכוסים כוללים, אך אינם מוגבלים ל:
  • עקרונות וכלליים של תכנון פיננסי
  • תכנון ביטוח
  • תכנון השקעות
  • תכנון מס הכנסה
  • תכנון פרישה
  • תכנון עזבון
  • תקשורת פיננסית בין אישית
  • התנהלות מקצועית ואחריות נאמנות לתכנון פיננסי
 2. 2
  קרא והבין מחקרי מקרה. מחקרי מקרה הם חלק חשוב בבחינת ההסמכה של מועצת CFP® ויכולים להיות מורכבים מכיוון שהם מלווים בדרך כלל לפחות שמונה עד עשרה עמודים של מידע רקע. קבוצת שאלות זו תאלץ את התלמיד לשקול מקרה עם מידע מוגבל ולהסיק מסקנות על סמך מושגים פיננסיים רחבים. שאלות על מקרה מקרה עשויות לדרוש מהתלמיד לפרש האם תיק הלקוחות ההיפותטי היה בריא או מסוכן, למשל, שידרוש ידע עובד על כל סוג השקעה בתיק זה ויכולת להעריך את הסיכונים מול התמורה של כל סוג השקעה שניתן. המאפיינים הכלליים של התיק.
  • זכור כי מקרה השאלות שהוצגו על בחינת ההסמכה אינן בהכרח תרחישים אמיתיים. רבות משאלות אלה יחייבו את הסטודנטים להרהר ולהגיב לשיקולים האקדמיים של המקרה, שעשויים להיות שונים מעצות העולם האמיתי שהסטודנט ייתן למשקיע.
 3. 3
  הירשם למפגשי סקירה. קורס סקירה יכול לסייע בהבנת כמה מן המושגים התיאורטיים יותר שיוסקרו בבחינה, והוא אמור להציע הדרכה כיצד סטודנט יכול לעבוד באמצעות שאלות המחקר המורכבות יותר בבחינה. המכללה שלך עשויה להציע קורסים אלה, או שתצטרך לחפש אותם על ידי חיפוש קורסים זמינים באינטרנט. עיין באתר מועצת CFP למידע נוסף.
 4. 4
  התחייב לדרישות הזמן. לבחינת CFP® נמשכות 10 שעות והיא מחולקת לשלושה מפגשים. מושב המבחן הראשון הוא בן ארבע שעות ושני המפגשים הבאים הם כל שלוש שעות. ישנן 285 שאלות מרובות בסך הכל, וכל מפגש בדיקות יכלול מקרה מקרה אחד עם 55 עד 60 שאלות המבוססות על המקרה ההוא.
  • הקפידו לתזמן את הבחינה מבעוד מועד. הבחינה ניתנת שלוש פעמים בלבד בכל שנה: במרץ, ביולי ובנובמבר.
  • ישנם 50 מרכזי בדיקה עם מיקומים ברחבי אירופה.
  • עבור סטודנטים בינלאומיים, פיקוח על בחינת המועצה הוא מועצת התקנים לתכנון פיננסי (FPSB), ארגון עצמאי ללא כוונת רווח, המפתח סטנדרטים ושיטות הסמכה ברמה בינלאומית. ה- FPSB פועל בלמעלה מ -20 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם. למידע על בדיקות וסטנדרטים מחוץ לאירופה, בקרו באתר FPSB בכתובת www.fpsb.org.
 5. 5
  היה מוכן. המבחן קשה ביותר, עם שיעורי מעבר אופייניים בקרב סטודנטים ל- CFP® של 50 - 60%. לפי הערכות מסוימות, סטודנטים המתכננים לגשת לבחינה צריכים להקדיש לפחות 1000 שעות לימוד לקראת המבחן. חשוב לתקצב את זמנך במהלך הבחינה ולבצע כמה אסטרטגיות בסיסיות למבחנים.
  • אל תבזבז יותר מדי זמן בשינון מושגים. הבחינה הינה יסודית ומקיפה, והיא דורשת מהתלמידים להיות מסוגלים לנתח מערך נתונים ולהסיק מסקנות מושכלות מהמידע שנמסר. זה לא רק מבחן של יכולתו של בעל פה לשנן דברים, כפי שדורשים בחינות אקדמיות רבות.
  • ענו על כל שאלה בבחינה. גם אם אין לך תשובה ברורה לשאלה נתונה, תוכל לצמצם את הבחירות שלך על ידי ביטול תשובות בלתי סבירות ולשפר את הסיכויים שלך לענות נכון על השאלה.
  • אל תשני את עצמך. במחקרים רבים, הבחירה הראשונה שעושה סטודנט במענה לשאלה היא לרוב התשובה הנכונה. לאחר שבחרתם תשובה, הישארו איתה ועברו לשאלה הבאה.
  • היכונו לסעיף המס. סטודנטים רבים מוצאים כי סעיף המס יכול להיות החלק הקשה ביותר בבחינה, למעט סטודנטים בעלי השכלה פורמלית לדיני מיסים. בגלל הקושי בסעיף זה, עורכי דין ורואי חשבון מוסמכים העומדים בבחינה הם בעלי שיעורי המעבר הגבוהים ביותר בקרב תלמידי CFP®, לכן אל תמעיטו בכמה קשה יהיה קטע המבחן החשוב הזה.
 6. 6
  ניגש שוב לבחינה במידת הצורך. אם נכשלת בבדיקה, תוכל לקחת אותה מחדש במהלך חלון הבדיקה הבא. אתה יכול לגשת לבחינה עד שלוש פעמים בתוך 24 חודשים, ולאחר מכן חובה לשבת בחוץ שנה לפני שתנסה שוב. יש לכל היותר חמישה ניסיונות לעבור את המבחן לכל החיים. האגרה זהה בכל פעם שאתה ניגש לבחינה.
 7. 7
  השלם בדיקת רקע. לאחר השלמת הדרישות החינוכיות, צבירת הניסיון הדרוש ועמידה בבחינת המועצה, על מועמדי CFP® לעבור את תקני הכושר של המועצה למועמדים ואנשי מקצוע הזכאים להחזרה. זה כולל הבנה מעמיקה של האתיקה של תכנון פיננסי ומחייב את המועמדים לבצע בדיקת רקע. עמידה בבדיקת הרקע היא חלק נדרש מההסמכה, ואי עמידה בבדיקת תווים זו עלולה לגרום למועמד לסורב לצמיתות להסמכת CFP®.
  • מועמדים שיש להם עבר פלילי כלשהו או הפרות של בית משפט אזרחי יצטרכו לחשוף את האירועים הללו בבקשת ההסמכה של CFP®. מועצת CFP® תבחן את העניינים שנחשפו בבקשה ותקבע כיצד להמשיך עם המועמד. מועמדים שקיבלו הסמכה למרות פעילות פלילית עשויים להזדקק לחזור על תהליך זה בכל פעם שהסמכת CFP® מחודשת.
 8. 8
  שלם את דמי ההסמכה שלך. לאחר שתעמוד בכל שאר הדרישות, תידרש לשלם אגרת בקשה להסמכה בסך 93 אירו, ובכל שנה לאחר ההסמכה עליך לשלם אגרה שנתית בסך 240 אירו בכדי לשמור על ההסמכה.
על הבוגרים להשלים שנתיים של ניסיון בעבודה עם חובות תכנון פיננסי
על מנת לקבל הסמכה של מועצת המנהלים בתכנון פיננסי, על הבוגרים להשלים שנתיים של ניסיון בעבודה עם חובות תכנון פיננסי.

חלק 3 מתוך 4: מסלולי קריירה חלופיים

 1. 1
  ניגש לבחינת לוח cfp® עם הוראת "סטטוס אתגר". הגשת בקשה למתן סטטוס אתגר מאפשרת לך להיבחן בבחינת ההסמכה של מועצת CFP מבלי בהכרח למלא את הדרישות החינוכיות שנקבעו. אם סיימת את אחד ממסלולי ההשכלה והקריירה החלופיים העומדים בדרישות החינוך של המועצה, ייתכן שתוכל לגשת לבחינה בטענה שעבודות הלימוד הקודמות שלך יכולות להיחשב שוות ערך או תואמות את דרישות המועצה.
 2. 2
  עברו קורס הכשרה ברמת המכללה. לאחר שתסיים את דרישות ההשכלה והבחינה, תוכל לעבור קורס הכשרה של CFP® במכללה מקומית. זהו צעד חשוב מכיוון שהוא מוודא שיש לך את הידע והמיומנויות הנדרשים שהיו נלמדים בתכנית חינוכית CFP®. רק וודא כי קורס הכשרת גלעין שאתה נרשם אליו אושר על ידי מועצת CFP®.
לטיפים כיצד למצוא עבודה כמתכנן פיננסי מוסמך
לטיפים כיצד למצוא עבודה כמתכנן פיננסי מוסמך, המשיכו לקרוא!

חלק 4 מתוך 4: מציאת עבודה כ- CFP®

 1. 1
  קבעו את תחומי ההתמחות שלכם. ישנן אפשרויות רבות לאחר השלמת תהליך ההסמכה. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון לבוגרים שהוסמכו לאחרונה הוא באילו תחומים ספציפיים של תכנון פיננסי אתה רוצה לעבוד. בין אם תחומי העניין שלך נעוצים בתכנון פרישה, אסטרטגיות השקעה או כל אחד מההיבטים האחרים של התכנון הפיננסי שמכוסים בחינוך שלך. ניסיון בעבודה, חשוב לצמצם את המומחיות שלך בכדי לשווק את עצמך בצורה הטובה ביותר בפני חברות ולקוחות כאחד.
 2. 2
  שקול לעבוד עם קהל לקוחות ספציפי. חלק מה- CFP® משווקים את עצמם לקהל לקוחות נישה ספציפי אותו הם רוצים לשרת. לדוגמא, חלק מה- CFP® מעדיפים לעבוד עם רופאים, משקיעים גרושים לאחרונה או קהילת הלהט"ב. למרות שזה לא צעד נדרש, עבודה עם קבוצת נישות של לקוחות יכולה להיות מועילה בכל הנוגע למיתוג עצמך ושירותיך.
 3. 3
  החליטו איזה סוג של עבודת CFP® אתם רוצים. ברגע שהסמכתך הועדה, יש לך הרבה אפשרויות מבחינת היכן אתה רוצה לעבוד. האם אתה מעדיף לעבוד בחברה, או שיהיה לך יותר נוח לעבוד עם תאגיד גדול? מה עם עבודה אחד על אחד? CFP® יכול לעבוד עבור מספר כלשהו של מעסיקים, ואפילו יש אפשרות לפתוח עסק משלהם. לאחרונה, מתכננים פיננסיים מוסמכים ™ עשויים לרצות להתחיל את ציד העבודה באמצעות גלישה במרכז הקריירה המקוון של לוח Cfp®.
כדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך
כדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך, התחל בקבלת תואר ראשון בנושא רלוונטי לתחום, כמו פיננסים או ניהול עסקי.

טיפים

 • הירשם למסלול הכנה למבחן כדי להגדיל את הסיכויים שלך לעבור את בחינת CFP®.
 • לפני תחילת העבודה, ערוך ראיונות מידע על ידי יצירת קשר עם CFP® באזורך. זו דרך טובה ללמוד כיצד באמת היום-יום נראה.
 • הצטרף לארגון סחר, כגון האגודה לתכנון פיננסי (FPA) והשתתף בישיבות פרקים מקומיים. אתה יכול להיפגש ולדבר עם חברות CFP וכן להצטרף לוועדה; בחלק מהפרקים יש ועדות המוקדשות לחדשים במקצוע ו / או לסטודנטים.

שאלות ותשובות

 • סיימתי תואר שני בחשבונאות מקצועית ותואר שני במנהל עסקים, כמו גם תואר שני במסחר, אך כעת אני מעוניין לעשות קורס מתכנן פיננסי. מה עליי לעשות?
  כנראה שיש לך תעודות חינוכיות לגשת לבחינה. עליכם לבחון את דרישות הבחינה, ואז לקבוע אם עליכם לעבור את הקורס או האם תוכלו ללמוד בעצמי לבחינה.
 • יש לי תואר שני בהנדסה ועבדתי בענף בנקאות השקעות. האם אוכל ללמוד בעצמי את קורס החינוך ואז לגשת לבחינה?
  סביר להניח שכן, אבל עדיין תצטרך לעבור. ניגשתי לבחינת A + לאחר לימוד עצמי והחמצתי רק 2 שאלות בין כל מבחן.
 • כמה שנות הכשרה נדרשות בכדי להיות מתכנן פיננסי מוסמך?
  בדרך כלל 1-3 שנים של לימוד ספרים. למדתי במכללה לתכנון פיננסי בדנבר, קולורדו. בניית מוניטין עשויה להימשך 3-5 שנים לפני שהציבור יאמין בך ותוכל להתפרנס מסיוע לאחרים לתכנן את כספם. עשיתי זאת במשך 25 שנה, וזאת הייתה קריירה נהדרת.
 • האם ניסיון בעבודה במדינה אחרת נחשב לקורות החיים שלי?
  זה תלוי בסוג הניסיון ובדרישות הרישוי של ארה"ב. חברות מסוימות מחפשות ניסיון בינלאומי. הדרך הטובה ביותר תהיה לחקור את המקצוע שאתה נמצא בו ולקבוע אם תוכל לחזור למקצוע זה בלי לימודים נוספים.

תגובות (2)

 • mcglynnalexa
  מצאתי שהפרט על חוויית העבודה הנדרשת (מספר שעות) היה מועיל ביותר. אני שוקל שינוי בקריירה, אבל אני גם לקראת פרישה, אז צריך להיות מודע לסוגים כאלה של התחייבויות לפני שאצא לדרך חדשה. תודה על המידע.
 • rodriguezeve
  מידע זה היה מועיל.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להיות מתווך מניות בקנדה?
 2. איך להיות מתווך מניות?
 3. איך להשיג עבודה בוול סטריט?
 4. איך להיות מנהל חשבונות?
 5. איך להיות בנקאי פרטי?
 6. איך להיות בנקאי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail