איך לזהות צ'ק מזויף?

כדי לאתר צ'ק מזויף, חפש לוגו וכתובת בנק בחזית השיק. אם אין גם לוגו וגם כתובת לבנק, סביר להניח שהמחאה מזויפת. כמו כן, בדוק את מספר ההמחאה בפינה השמאלית העליונה של ההמחאה. אם אין אחד, השיק מזויף. אם יש, וודא שהוא תואם למספרים עד ימין לשורת MICR, שהיא שורת המספרים בתחתית הצ'ק. אם לא, כנראה שהמחאה אינה אמיתית. לסיוע במניעת הונאות צ'קים נפוצות, גלול מטה!

השיק עשוי להיות מזויף
אם מספר הצ'ק נמוך, בין 101-400 בהמחאה אישית או 1000-1500 בצ'ק עסקי, השיק עשוי להיות מזויף.

על פי הליגה הלאומית לצרכנות, ארגון ללא מטרות רווח המסייע בהפסקת הונאה והתנהגות בלתי הולמת של צרכנים אחרים באירופה ומחוצה לה, ההונאה מספר אחת שדווחה למרכז ההונאה שלהם היא בדיקות מזויפות. למרבה המזל, אתה יכול להשתמש בכמה שיטות כדי לבדוק בדיקות כדי לקבוע אם הן מזויפות. זה גם עוזר להיות מודע להונאות נפוצות הקשורות לבדיקה, כך שתוכל להגן על עצמך.

שיטה 1 מתוך 2: בחינת הצ'ק

 1. 1
  תסתכל על הקצוות. לרוב הצ'קים שנכתבו על ידי עסק לגיטימי יש יתרון אחד שהוא מחוספס או מחורר. בחן את צדי הבדיקה כדי לראות אם כל הצדדים חלקים. אם הם כן, יתכן שהוא הודפס במחשב.
 2. 2
  בדוק את לוגו הבנק. חפש בקדמת הצ'ק את הלוגו של הבנק שבו מתנהל חשבון השיקוי. אם אינך רואה לוגו, סביר להניח שהמחאה מזויפת. אם הלוגו דהוי או חלש, זו כנראה עדות להעתקת הלוגו ממקור אחר. זה מסמן גם בדיקה מזויפת.
  • אם הלוגו נראה לגיטימי, חפש כתובת. עליכם לבדוק את תקפות כתובת הבנק, ותוכלו לעשות זאת באמצעות כניסה מקוונת לאתר הבנק או התקשרות לבנק. ודא שכל חלק מהכתובת נכון.
  • אם לצ'ק אין כתובת או רק תיבת דואר, סביר להניח שהמחאה מזויפת.
 3. 3
  מצא את מספר ההמחאה. לכל צ'ק לגיטימי שמונפק על ידי בנק יש מספר צ'ק. מספר ההמחאה מופיע בפינה השמאלית העליונה של ההמחאה. אם לצ'ק אין מספר צ'ק, השיק מזויף.
  • אם אכן יש לו מספר המחאה, בדוק את המספר מול המספר בשורת זיהוי תווי הדיו המגנטי (MICR). שורת MICR היא שורת המספרים בתחתית צ'ק שהודפס על ידי הבנק המנפיק ונותן את כל המספרים הרלוונטיים להמחאה. משמאל לימין, מחרוזת המספרים הארוכה מכילה את מספר הניתוב, את מספר החשבון ואת מספר הצ'ק. מספר ההמחאה צריך להתאים למספרים בקצה הימני ביותר של השורה. אם זה לא תואם, סביר להניח שהמחאה מזויפת.
  • אם מספר הצ'ק נמוך, בין 101-400 בהמחאה אישית או 1000-1500 בצ'ק עסקי, השיק עשוי להיות מזויף. זה מסמן חשבון חדש, ו -90 אחוז מהמחאות מזויפות נכתבות מחשבונות חדשים.
  אם לצ'ק אין מספר צ'ק, השיק מזויף
  אם לצ'ק אין מספר צ'ק, השיק מזויף.
 4. 4
  בחן את קו MICR. קו ה- MICR מופיע בתחתית כל צ'ק שמונפק על ידי בנק אמיתי. שפשף את האצבע על הקו כדי לבדוק את תחושת הדיו. בדוק גם את איכות הדיו. הדיו המיוחד המשמש לקו MICR עמום וצריך להדפיס בצורה חלקה. אם הוא מוגבה או מבריק, השיק מזויף.
  • עליכם לבחון גם את מספר הניתוב בשורת MICR. זו תהיה סדרת המספרים הראשונה בשורת MICR. היכנס לאתר שירותי בנק הבנק הפדרלי וחפש במספר הניתוב של המוסד המוציא את הצ'ק. אם הוא קיים, בדוק את פרטי הבנק כנגד השם והכתובת שמסר לך הפדרל ריזרב. אם זה לא תואם, סביר להניח שיש לך שיק מזויף.
 5. 5
  מרגישים את הנייר. המחאות אמיתיות מודפסות בדרך כלל על נייר מלאי עבה וחזק. משפשף את האצבעות לאורך השיק. שימו לב לעובי השיק. כופף את הצ'ק קדימה ואחורה, תוך שימת לב להתנגדות שהצ'ק נותן. אם ההמחאה דקה ודקיקה, ככל הנראה המחאה מזויפת.
  • בדיקות מזויפות מודפסות בדרך כלל גם על נייר מבריק. אם השיק לא מודפס על נייר מט, הוא עלול להיות מזויף.
  • אתה יכול גם לנסות בדיקת דיו. הרטיב את האצבע והעביר אותה על פני אזור בדיו של הצ'ק. אם הצבע נמרח, הוא הודפס במדפסת צבעונית והוא מזויף.
 6. 6
  שימו לב לחתימה. לרוב ההמחאות החתומות יש חתימה עקבית. חפש פערים בחתימה, מראה דיגיטלי או משיכות עט מטלטלות וחסרות. אלה סימנים שעשויים להצביע על כך שהחתימה מזויפת או נסרקה ממקור אחר והודפסה.
  • זה לא תמיד אומר שזה בדיקה מזויפת, אבל אתה צריך לחפש רמזים אחרים אם החתימה נראית מאולצת.
  • ישנם מקרים שבהם חותמת מורכבת לחתימת המחאות, אשר יכולה לגרום לה להראות מודפסת או לא סדירה. היה מודע לנושא זה.
 7. 7
  בדוק אם יש אי סדרים. כמה היבטים לא סדירים של צ'ק יכולים להראות שהוא מזויף:
  • חפש כתובת של מקבל מקבל תשלום. שימו לב אם היא מוקלדת במקום מודפסת על השיק.
  • בדוק אם קיימים שגיאות כתיב או הקלדה בכל אחד מהאזורים המודפסים.
  • התאם את סכום הצ'ק לסכום המאוית.
  • שימו לב לאזורים בהם הוסיפו דברים או נמחקו מהמחאה. אם אתה רואה משהו יוצא דופן באזורים אלה, ייתכן שיהיה לך בדיקה מזויפת.
כדי לאתר צ'ק מזויף
כדי לאתר צ'ק מזויף, חפש לוגו בנק וכתובת בחזית השיק.

שיטה 2 מתוך 2: הימנעות מהונאות נפוצות

 1. 1
  פיתחו מדיניות לקבלת צ'קים. אם אתה מנהל עסק, חשוב שתקבע כללים מחמירים לקבלת צ'קים. אל תסמוך רק על בדיקה פיזית של הצ'ק כדי להגן על עצמך מפני הונאה. להלן הנחיות נפוצות למדיניות צ'קים:
  • המחאות חייבות להיות מבנק מקומי או ממדינה
  • אין לכתוב ולתקבל צ'קים בסכום העולה על סכום הרכישה
  • אין לקבל צ'קים שהם צ'קים למתחילים, צ'קים לא ממוספרים או צ'קים שאינם מותאמים אישית
  • על השיק להופיע שמו השלם והכתובת המלאה של הלקוח
  • התאריך חייב להיות מדויק
  • יש לחתום על הצ'ק בנוכחותך ולאמת אותו עם החתימה על גבי תעודת זהות (רישיון נהיגה, תעודת זהות צבאית או תעודת זהות)
  • כדאי לרשום את מספר רישיון הנהיגה של האדם
 2. 2
  אל תשלח כסף לאנשים שאתה לא מכיר. אם אתה מקבל צ'ק בדואר שטוען שזכית בהגרלות שמעולם לא נכנסת או שזכית בהגרלה, עליך להיזהר מהמחאה. לעתים קרובות הונאות אלו אומרות כי המחאה זו מייצגת רק חלק מהזכיות שלך והיא הראשונה מבין רבות. הם גם מבקשים ממך לשלוח כסף עבור מיסים על זכייתך. זהו סימן ברור להונאה. לעולם אל תשלח כסף למישהו שאינך מכיר.
  • חברה או הגרלות לגיטימיות לעולם לא יבקשו ממך לשלוח אליהם כסף. מיסים על זכיות כאלה יש לשלם תמיד ישירות לממשלה.
  • לעולם אל תשלח כסף באמצעות העברה בנקאית בנסיבות אלה. זה אותו הדבר כמו לשלוח למישהו מזומן. ברגע שהרמאי אוסף אותו משירות החוטים, אין דרך להחזיר את כספך ברגע שאתה מבין שמדובר בהונאה.
 3. 3
  חברות לבדוק פעמיים. הונאות צ'קים רבות משתמשות בעסקים לגיטימיים ככיסוי למיזמים המושחתים שלהם. אם אתה מזהה חברה אמיתית המצורפת לצ'ק שאתה מקבל והשיק נראה אמיתי, פנה לחברה. אל תשתמש במידע שנשלח עם הצ'ק. פרטים אלה היו יכולים להיווצר על ידי האדם שמרמה אותך. חפש מידע אודות החברה ממקור עצמאי כדי לוודא שהמחאה שקיבלת אמיתית.
  • חקרו את החברה באינטרנט או חפשו את מספרה במדריך הטלפונים. רוב העסקים יידעו אותך אם הם שלחו לך צ'ק או שהם משתתפים בהגרלות.
 4. 4
  אין לבזבז את הכספים לפני אימות הצ'ק. בנק לא תמיד מבחין בצ'ק מזויף. ייתכן שתוכל לפדות צ'ק, גם אם הוא מזויף. ייתכן שבנק לא יודע שהמחאה מזויפת עד שהבנק מנסה לסלק את הצ'ק. תהליך זה יכול לארוך שבועות. אם אתה מזומן את הצ'ק או מפקיד את הצ'ק ואז מוציא את הכספים, אתה תהיה אחראי להחזר הכסף לבנק. לא משנה שהמחאה היא תרמית או שלא ידעת שהיא מזויפת.
  • עשה את בדיקת הנאותות שלך כדי להבטיח שהצ'ק הוא לגיטימי. לאחר מכן המתן עד לנקות הצ'ק על ידי הבנק לפני שאתה מוציא את הכסף.
  • הבנק מחזיק אותך באחריות לקביעת הלגיטימיות של המחאה לפני שאתה מנסה לפדות אותו.
  • אם אינך מציית לבקשת הבנק להחזיר את הכסף, ניתן להקפיא את חשבונותיך. הבנק יכול גם לנקוט בצעדים משפטיים ולתבוע אותך על הכסף.
  • ניתן להאשים אותך גם בהונאה, גם אם לא ידעת על הנסיבות.
  צ'ק מזויף הוא צ'ק מזויף
  צ'ק מזויף הוא צ'ק מזויף, זה שנערך על ידי הרמאי שמעמיד פנים שהוא צ'ק אמיתי.
 5. 5
  הימנע מהונאות עבודה בבית. כמה הונאות צ'קים נראות כמו הצעות עבודה. אם פונים אליך להיות קונה מסתורין או מנהל חשבונות בבית, זה ככל הנראה תרמית. רוב החברות הלגיטימיות המעסיקות קונים מסתוריים לעולם לא ישלחו לך צ'קים או הזמנות כסף לפני הזמן. הרמאים יגידו לך ככל הנראה שכל מה שאתה צריך לעשות זה להפקיד את הצ'קים או פקודות הכסף שהם שולחים לך. אתה לוקח את השכר שלך במזומן מהמחאות בעת ההפקדה. לעולם אל תפקיד צ'קים למישהו שאינך מכיר או נסה להרוויח כסף במהירות על ידי עבודה בבית עבור עסק לא ידוע.
  • קניות מסתורין זה עסק לגיטימי, אך זו לא הזדמנות להתעשר במהירות. משלמים לך רק לאחר שתשלים את המשימות הדרושות ותשלחי טופס סקר. אם אי פעם תתבקש לקנות משהו, החברה תמיד תחזיר לך.
  • אם אתה חושב שזו אולי הזדמנות לגיטימית לקניות מסתורין, פנה לאיגוד ספקי קניות המסתורין.
  • סוג הונאה זה יכול לחול גם על תרחישים רבים אחרים שבהם אתה עושה כמות קטנה של עבודה מהבית. חברה לגיטימית לעולם לא תבקש ממך להפקיד צ'קים בשמם או לשלם לך בצורה כזו.
 6. 6
  נרתע מהשקעות זרות. הונאות רבות יכתבו לכם ויבקשו מכם להשקיע בחברה זרה או בנכס. לאחר מכן הם ישלחו לך המחאה שהיא מקדמה על הרווחים שלך. זו תרמית. לעולם אל תפרע צ'ק שאמור להיות מקדמה להשקעה זרה.
  • כדאי גם להימנע מהשקעה במשהו שאינך מבצע לפני כן מחקר מקיף.
 7. 7
  הימנע מלקחת מענקים לא רצויים. אם תקבל הודעה שקיבלת מענק שלא הגשת בקשה, זו הונאה. מענקים מוענקים תמיד למטרה מסוימת. הם אינם סוג של כסף בחינם. ארגון הונאה עשוי לשלוח לך מקדמה המחאה על הסכום ולבקש ממך לשלוח אמצעי תשלום כלשהו כדי לקבל את שארית המענק. הצ'ק שנשלח אליך מזויף ותפסיד כל כסף שתשלח לארגון. מענקים אמיתיים לעולם אינם ניתנים ללא רצון. עליך תמיד להגיש בקשה למענקים לקבלתם.
  • מענקים ניתנים בדרך כלל בשיתוף עם ארגון או מוסד בו תערוך מחקר כלשהו, מאמר או לימוד.

שאלות ותשובות

 • איך נראה צ'ק?
  בדוק את התמונה בשלב 1, שיטה 1 של המאמר לעיל כדי לדעת כיצד נראה המחאה. לחלופין, בצע חיפוש תמונות של גוגל אחר "צ'ק" ותראה כמה צילומים של צ'קים אמיתיים. אתה יכול גם לבקש מסניף הבנק המקומי שלך להראות לך איך נראה צ'ק אמיתי.
 • האם כל מספרי הניתוב ומספרי החשבון מופרדים עם רווח ביניהם?
  כן. אסור לחבר מספרי ניתוב ומספרי חשבון זה לזה. הם תמיד צריכים שיהיה רווח ביניהם.
 • איך מרמה מרוויח ממני לפדות צ'ק גדול ששלחו לי?
  הם לא ירוויחו אלא אם תשלחו להם כסף. אל תסכים לעשות את זה.
 • מהו צ'ק מזויף?
  צ'ק מזויף הוא צ'ק מזויף, זה שנערך על ידי הרמאי שמעמיד פנים שהוא צ'ק אמיתי. לבדיקה כזו לרוב יהיו סמלי לוגו, קווים ומספור למראה מציאותי כדי לנסות לגרום לה להראות אותנטיים, אך בדרך כלל הוא יכיל שגיאות אם אתה יודע מה לחפש. טיפים לאיתור סימני בדיקה מזויפת מוסברים בשלבים לעיל.
 • האם הבנקים מזמנים צ'קים מזויפים?
  בנק לא יזכה ביודעין צ'ק מזויף, אך אם המחאה שוללת שולל על ידי צ'ק, יתכן שהוא ייפרע. עם זאת, סביר להניח שהוא ייאסף די מהר בשרשרת אימות האבטחה שהבנק עושה. אם אכן קיבלתם צ'ק מזויף בבנק, ייתכן שתחויב להחזיר את הכסף אם הבנק אוסף זאת מאוחר יותר או שהבנק עשוי לכסות את השגיאה; זה תלוי מתי התגלה הזיוף, תנאי הבנק וחוקים מקומיים.
 • אם בדקתי בדיקה באמצעות הרטבת אצבעי ושפשוף אותה על מספר הניתוב והיא אינה נמרחת, האם זה אומר שהיא אמיתית?
  לא, רוב הרמאים מודעים לצורך בשימוש בדיו קבועה. עם זאת, אם הדיו אכן נמרח, סימן שהמחאה מזויפת.
 • האם הבנק אחראי לפדות צ'ק מזויף?
  אם מישהו זייף את ההמחאה שלך ובנק פדה אותו, עליך לדווח על ההפסד לבנק שלך. הבנק שקיבל את הצ'ק מחויב בדרך כלל כדי לכסות את ההפסד ולרדוף אחר הזייפן, בתנאי שהוא מסכים שהתרחש פשע. עליכם לדווח על ההפסד בתוך הזמן המותר, בדרך כלל 1-2 שנים לאחר שהמחאה בוצעה במזומן ותצטרכו לספק את חתימתכם. כמובן, שהתנאים וההגבלות הנלווים לחשבון הצ'ק שלך ישפיעו על התהליך, לכן הקפד לקרוא אותם או לקבל אותם מוסבר על ידי מגיד הבנק או מנהל הבנק.
 • האם ייתכן ששיק קופאית שהונפק על ידי בנק יהיה מזויף?
  כן. זהו סוג הונאה נפוץ שנעשה בעיקר בחנויות המזומנות בצ'קים כאשר אדם שיש לו בדרך כלל תעודת זהות מזויפת או גנובה יוצר צ'ק בשם בתעודת הזהות.
 • האם הם מגלים את מספר החשבון שלי אם אני מזמין צ'ק?
  רק אם הופקד צ'ק. הבנק חותם את פרטי החשבון בגב הצ'ק. כאשר זה קורה כותב הצ'ק יכול לבקש עותק של השיק ויוכל לראות את המידע האישי שלך.
 • האם מספר הניתוב הנדרש נמצא בבדיקה בפינה הימנית העליונה?
  לא, מספר הניתוב הוא קבוצת המספרים הראשונה בתחתית השמאלית התחתונה של ההמחאה. זה צריך להיות תשע ספרות.

תגובות (30)

 • isidro51
  עזרתי לי לדעת מה זה צ'ק אמיתי ומה לא.
 • ustrosin
  סימנים מצוינים לחיפוש בבדיקה מזויפת. עוזר מאוד.
 • hollylee
  כל זה עזר. קיבלתי הצעת עבודה לעבודה מהבית לאישה באסיה. אני יודע שזו הונאה כשהיא התהפכה כשלא אפקיד אותה ואשלח את הקבלה. מאומת כעת.
 • zhackett
  לדעת היכן מספר הניתוב, מספר החשבון ומספר ההמחאה.
 • skilback
  התאמת המספר בחלק העליון של הצ'ק לאלה בתחתית ממש עזרה לי!
 • nayeli50
  למדו שהמספר הראשון בתחתית ההמחאה לעולם אינו מספר הצ'ק.
 • hknight
  כיצד לגלות בדיקה מזויפת היה מועיל. הידיעה שמספר הצ'ק לעולם אינו מגיע ראשון בתחתית הבדיקה הוכיח כי צ'ק זה הוא מזויף!
 • naomi91
  קיבלתי צ'ק מזויף בדואר מרמאי, אחרת הסכמתי להפקיד כספים לחשבון הבנק האישי שלי. הודות לטיפים שלך הצלחתי לזהות את ההפסד של 3000 $ לפני שניסיתי להפקיד את הצ'ק. הכלבים המלוכלכים האלה.
 • wendyhill
  עבודה טובה. הלוואי שכולם יקראו את המאמר הזה לפני שיעשו כל סוג של עסק עם כל מי שמתעקש לשלוח צ'ק. ההרפתקה האישית שלי הייתה עם צ'ק קופאי מרמה.
 • allenamber
  מבחן ריצת הדיו הוא זה שאישר עבורי שיש לי בדיקה מזויפת ממשימה של "קונה סודי".
 • abelardorunolfs
  סדר המספרים בתחתית הצ'ק. בצ'ק שקיבלתי היה מספר השיק הראשון.
 • dking
  המאמר היה מבוסס ידע ונתן מידע שאפילו לא חשבתי עליו כשניסיתי להבין אם צ'ק הונאה.
 • herzogdominic
  יש כל כך הרבה הונאות כאן. קיבלתי באמצעות הדואר צ'קים, מיילים ומכתבים מזויפים עבור קונים מסתורין. תודה על המידע הנחוץ ביותר כיצד להימנע מהם.
 • shanon25
  חברה אמרה שהם ישלחו לי תשלום חלקי וברגע שאקבל אותו, עלי לשלוח אחוז מהכסף למישהו אחר. הגעתי לאתר זה כדי לברר אם מדובר בבדיקה מזויפת, וזה בהחלט היה. לא עבד, רמאים!
 • harrissamuel
  הכרה בצ'ק מזויף בהשוואה לבדיקה אמיתית עזרה.
 • kihngeraldine
  עזר לי לאתר בדיקה מזויפת. תודה.
 • arthursawayn
  העובדה שצבע לא יפעל כי הם מודפסים בדיו קבועה. זה עשה הכל מאוד קל וקל.
 • grant47
  כל המידע שקראתי עזר לי לצאת.
 • whunter
  קיבלתי צ'ק ממסע פרסום והם רוצים שאפרע צ'ק ואוציא ממנו אגרה וארכוש מדבקת חברה עם שאר חלקיו. ומאמר זה עזר למנוע נזקים והפסדים.
 • selina98
  אני מנסה למצוא את הגור שלי בית לנצח והאדם הזה אמר שהוא הולך לשלוח צ'ק קופאית ותוספת קטנה לנהג שאוסף גור. אני חושב לעצמי זה מוזר, אבל עדיין לא קיבלתי את זה. יבדוק זאת, תודה.
 • vking
  זה עזר לנו להבין אם אנחנו הולכים להונאות או לא.
 • sarahhill
  זה עזר לאשר שהמחאה הזו שהייתה לי הייתה מזויפת. תודה רבה.
 • ihunter
  בדיוק מה לחפש בצ'ק עזר.
 • elissa54
  אני שמח לדעת שיש דרך לדעת אם המחאות אמיתיות או לא אמיתיות.
 • consuelohoppe
  קיבלתי צ'ק מאדם מאוד חשדן. זהו מדריך טוב לשימוש.
 • janicegibson
  מספר חשבון וניתוב בבדיקה.
 • bwaters
  פרטים על המחאה שעלי לחפש היו מועילים.
 • lhudson
  כיצד לאתר בדיקה מזויפת היה מועיל.
 • mantedevin
  מה לחפש בצ'ק. כל מה שנמצא בצ'ק שקיבלתי נראה לגיטימי, אבל אני עדיין לא בטוח; אולי אפקיד אותו כדי לראות אם הוא יתבהר.
 • holmesanna
  מידע נהדר שבוודאות אשתמש בו בפדיון הצ'קים שלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail