כיצד לבטל צ'ק?

כדי לבטל צ'ק, התחל במציאת מספר החשבון שלך, שנמצא על דפי הבנק שלך, ומספר הצ'ק, שהוא קבוצת המספרים השלישית בתחתית הצ'ק. אם אין לך את הצ'ק, ספור אחורה ממספר הצ'ק העליון בפנקס השיקים שלך כדי למצוא את המספר עבור הצ'ק שברצונך לבטל. ברגע שיש לך מידע זה, פנה לבנק שלך ושאל אם המחאה אושרה. אם לא, בקש מהם לעצור את התשלום ואז לשלם את דמי הביטול. לקבלת טיפים נוספים ממבקר הכספים שלנו, כמו כיצד להתמודד עם צ'קים גנובים, המשך לקרוא!

ספור אחורה ממספר הצ'ק העליון בפנקס השיקים שלך כדי למצוא את המספר עבור הצ'ק שברצונך לבטל
אם אין לך את הצ'ק, ספור אחורה ממספר הצ'ק העליון בפנקס השיקים שלך כדי למצוא את המספר עבור הצ'ק שברצונך לבטל.

ישנן סיבות רבות לכך שתרצה לעצור את התשלום בצ'ק, החל מגניבה או הונאה ועד מחסור פשוט בכספים. למרבה המזל, כל עוד הצ'ק לא עבר עיבוד ויש לך את כל המידע הדרוש, הבנק שלך יכול לעצור את התשלום.

שיטה 1 מתוך 2: קביעה אם לבטל את הצ'ק

 1. 1
  אסוף מידע נדרש. כדי לבטל צ'ק, חייבת להיות לך הסמכות החוקית לעשות זאת כבעלים של החשבון או כסוכן מוכר כחוק. כמו כן, תזדקק למידע מסוים כדי להגיש בקשת ביטול מול הבנק שלך:
  • אתה צריך את השם או את שמות בעלי החשבון עליו נכתב השיק. זה כולל את כל השמות בחשבון משותף או בחברה.
  • תזדקק גם למספר הטלפון שלך ולכתובת כפי שהיא מופיעה בצ'ק.
  • הקפד לרשום את מספר החשבון בו נמשך הצ'ק, את מספר הצ'ק ואת התאריך שנכתב בצ'ק.
  • אתה צריך גם לקבל את הסכום שלשמו נכתב השיק ואת שם הצד שאליו הועבר הצ'ק.
  • הבנק שלך ישאל אותך גם את הסיבה לבקשת הפסקת התשלום, אז וודא שאתה יודע מדוע.
 2. 2
  אמת את מצב התשלום. בדוק עם הבנק אם המחאה אושרה. המשמעות היא שהאדם שאליו כתבת את הצ'ק קיבל את הסכום עליו נכתב. אתה יכול לשאול את האדם או החברה שאליו הונפקה. עליכם לאמת את סטטוס הצ'ק גם מול הבנק שלכם. ניתן לעשות זאת דרך הטלפון או באופן מקוון. אינך יכול לבטל צ'ק שכבר שולם.
  • הביטול לא נכנס לתוקף באופן מיידי. בדרך כלל זה קורה בסוף יום העסקים שלאחר מכן ברוב המקרים.
  • אם זה לא נוקה, אין צורך במידע ממקבל הצ'ק לפני ביצוע תשלום עצירה.
  עליך לבצע הפסקת תשלום גם אם החשבון מוגזם
  אם אתה זקוק לתשלום עצירה בהמחאה, עליך לבצע הפסקת תשלום גם אם החשבון מוגזם.
 3. 3
  קחו בחשבון את העלות. בדרך כלל כרוך בתשלום עבור השירות, ללא קשר אם התשלום אכן נעצר או לא. זה משתנה בין בנק לבנק. בהתאם למערכת היחסים שלך עם המוסד הפיננסי, ייתכן שלא יידרשו עמלות או יימחקו.
  • אם אתה יודע שיהיה עמלה, ייתכן שלא תרצה לבצע תשלום עצור בגלל העלות הנוספת. אם צ'ק שווה פחות מסכום העמלה, תן לתשלום לעבור. אם אתה מקבל עמלת משיכת יתר, זה בערך אותו מחיר כמו עמלת תשלום עצירה ברוב הבנקים.
  • שים לב שעמלות משיכת יתר יכולות להיגרם שוב ושוב אם הכסף לא מוחלף.
 4. 4
  התמודד עם צ'קים גנובים. אין תשלום עבור הצבת תשלום עצור על צ'קים ריקים שאבדו או נגנבו. אם פנקס הצ'קים שלך נגנב, קבל מייד דו"ח משטרתי. זה נחוץ במיוחד אם נגנב יותר משיק אחד. לאחר מכן קח את הדוח לבנק בסניף בו אתה עושה עסקים. כדאי לשקול לסגור את החשבון ולפתוח חשבון נוסף.
  • אם ברצונך לסגור את חשבונך, בבנק יהיה מנהל או מומחה למניעת אובדן שיעזור לך. הם יכולים לסמן את חשבונך לצורך טיפול מיוחד. הם גם יכולים לעזור לך לעבור לחשבון חדש במידת הצורך.
 5. 5
  התמודד עם תשלום שלא הופסק. לא תמיד תוכל להעמיד תשלום על צ'ק. זה לא תמיד יכול להיות נוח לעשות זאת. לא ניתן לעבד תשלום עצירה אם שילמתם בצ'קים של קופה או אם השיק כבר שולם. זה גם לא יכול לעבור אם לא היה מספיק זמן לעבד את הבקשה. אם אינך יכול לבטל את הצ'ק, נסה ליצור קשר ישירות עם מקבל התשלום. בקש שלא להפקיד את הצ'ק או לארגן החזר בצורה אחרת.
הקפד לרשום את מספר החשבון בו נמשך הצ'ק
הקפד לרשום את מספר החשבון בו נמשך הצ'ק, את מספר הצ'ק ואת התאריך שנכתב בצ'ק.

שיטה 2 מתוך 2: התנהלות מול הבנק

 1. 1
  דאג לזה באופן אישי. ברגע שיש לך את כל המידע הדרוש, עליך ליצור קשר עם הבנק שלך, איחוד האשראי או החיסכון וההלוואה שלך. לאחר מכן עליך לבקש ביטול. בדרך כלל ניתן לעשות זאת בטלפון או באופן אישי בסניף. ודא שיש לך את כל המידע בהישג יד. אינך צריך להיות האדם שחתם על ההמחאה, אך שמך צריך להיות בחשבון.
  • חסוך את הזמן שלך ושלך על ידי הכנה ראשונה.
  • הסכום הממוצע לביטול צ'ק בבנק הוא 22 € עד 26 € בדוק בבנק שלך כדי למצוא את הסכום המדויק שתצטרך לשלם.
  • לא תהיה לך בעיה להפסיק את התשלום. הבנק מחויב לקבל את הבקשה ללא קשר לסיבה שאתה נותן. בדרך כלל הם רק רוצים לדעת אם הם צריכים לחפש אחר הונאה.
 2. 2
  לטפל במצב באינטרנט. במידת האפשר, הצבת תשלום עצירה באינטרנט יכולה להיות קלה, מהירה וזולה יותר מלעשות זאת באופן אישי. אתה יכול לעשות זאת דרך אתר הבנקאות המקוונת שלך. מכיוון שבבנק שלך יש כבר את רוב המידע שלך המצורף לחשבונך, זה הרבה יותר קל מאשר לנסות לעשות זאת באופן אישי. עליך לאשר את מספר החשבון עליו נמשך הצ'ק. לאחר מכן עליך להזין את מספר ההמחאה, את הסכום שהוא נכתב עבורו, למי הוא נכתב, ואת התאריך שנכתב על גבי ההמחאה.
  • אפשרות זו עלולה לגרום לעמלות בסכום של 3,70 € -7,50 € נמוך יותר מאדם.
  • בדרך כלל תוכל למצוא אפשרות זו מדף הבית שלך בבנקאות מקוונת. אם אינך מוצא אותו, הזן "עצור תשלום" בתיבת החיפוש ופעל לפי הקישורים ל"בקש הפסקת תשלום ". לאחר מכן תוכל להזין את המידע הנ"ל.
 3. 3
  דאג לעסקאות אחרות. באפשרותך לעצור תשלומים על סוגים אחרים של פעילויות בחשבונך מלבד צ'קים בכתב. ניתן לבצע החזקות על חיובים מורשים מראש או צ'קים אלקטרוניים באמצעות אותם נהלים. אתה פשוט צריך מידע אחר. יהיה עליך לדעת את שם החברה, מספר החשבון, סכום ההעברה ותעודת הסוחר המסלקה האוטומטית. אתה יכול להשתמש בזהות החברה במקום זאת. ניתן למצוא את שני המספרים הללו על ידי התבוננות בעסקה האחרונה שעברת עם החברה.
  • יהיה עליך לעשות זאת 3 ימי עסקים לפני התשלום. זה מאפשר זמן לעיבוד הביטול.
  • מחשב האחראי על הטיפול בתהליך זה. המשמעות היא שהמידע צריך להיות מלא ונכון. לא יהיה שם אדם שיבין את המידע החסר.
  כדי לבטל צ'ק
  כדי לבטל צ'ק, התחל במציאת מספר החשבון שלך, שנמצא על דפי הבנק שלך, ומספר הצ'ק, שהוא קבוצת המספרים השלישית בתחתית המחאה.
 4. 4
  קבע את ציר הזמן. חשוב לשאול את הבנק שלך מתי ייכנס לתוקף הפסקת התשלום. זה יכול להיות באופן מיידי, תוך 24 שעות, או בסוף יום העסקים הבא. זה תלוי בבנק שלך ובמצב. כדאי לשאול גם כמה זמן זה נשאר בתוקף. בדרך כלל הבנקים ייפטרו מתשלומי עצירה מהמערכת לאחר 6 חודשים. זה יכול להשתנות.
  • וודא שאתה יודע מתי יבוטל תשלום העצירה. זה יעזור לך להימנע מהפתעות לא נעימות למקרה שהצ'ק ייפרע לאחר שחלף הזמן הזה.
  • ייתכן שתרצה גם לבצע תשלום עצור חדש במידת הצורך לאחר פרק זמן זה.
 5. 5
  התמודד עם מקבל התשלום. כעת, לאחר שהצ'ק בוטל, עליכם למצוא דרך אחרת להסדרת התשלום. תלוי בסיבה לביטול הצ'ק, כדאי שתקבעו עם מקבל השיק. ככל הנראה תרצה לבקש להחזיר לך את הצ'ק ברוב המקרים. אתה יודע שהפסקת תשלום לא תישאר בתוקף לנצח. קבלת הצ'ק חזרה לא תאפשר לפדות אותו לאחר סיום פרק הזמן. עם זאת, אתה נמנע מהצבת תשלום עצירה חדש שוב בעתיד. זה אומר שלא תהיה לך שוב את הטרחה והטרחה.
  • אם אתה צריך לשמור את ההמחאה עבור הרשומות שלך, עליך לבטל את ההמחאה. עשה זאת על ידי כתיבת VOID באותיות גדולות מעבר להמחאה. כדאי גם לצייר איקס מפינה לפינה. זה יוודא שלעולם לא ניתן יהיה לפדות את הצ'ק.
  • אם אינך צריך לשמור את הצ'ק, קרע אותו. אתה לא צריך פשוט לזרוק את זה לפח. מישהו יכול היה למצוא אותו ומזומן לאחר חלוף תאריך הפסקת התשלום.
  • ייתכנו השלכות משפטיות אם תפסיק את תשלום הצ'ק. וודא שאתה מבין את האחריות של פעולה כזו לפני שאתה עובר את הבעיות בביטול הצ'ק.

שאלות ותשובות

 • אם מקבל התשלום איבד את הצ'ק וכבר פג תוקפו, האם המנפיק עדיין צריך לעצור את התשלום על הצ'ק?
  אתה לא צריך, אבל זה יספק שקט נפשי. יש רמאים שמחפשים צ'קים שנשכחו או אבדו, ומנסים להעביר אותם כשלם, עם או בלי שינויים. יכול להיות שקל יותר לרמאי להעביר את הצ'ק האבוד הזה מכיוון שיש עליו את החתימה האותנטית של המנפיק.
 • מה מספר ביטול?
  זהו מספר שהבנק מקצה לביטול.
 • כיצד אוכל לבטל משיכת ACH?
  הדרך הטובה ביותר לבטל תשלום אוטומטי היא על ידי בקשה לסוחר המקבל את התשלום, ואז הודע לבנק שלך ש"בטלת את ההרשאה ". אם דחיפה באה לדחוף, אתה יכול לבקש הזמנת עצירה מהבנק שלך על צ'ק מסוים תמורת עמלה קטנה. עם זאת, עליך להיות מודע לכך שהפסקת התשלום לא תבטל את החוזה שלך עם הסוחר לתשלום.
 • האם המחאה נחשבת מעובדת אם עברה דרך מכונת סליקת צ'קים?
  צ'ק נחשב לעיבוד אם הוא נמצא בתהליך מעבר למסלקה. זה נחשב כמנוקה כאשר הבנק המפקיד קיבל את הכספים לאחר שבנק המגירות שלח אליו את הכספים.
 • מה הדרך הטובה ביותר לטפל בזה אם מקבל התשלום מבקש שאגיש תשלום עצירה מכיוון שהוא איבד את הצ'ק?
  צרו קשר עם הבנק שלכם ובקשו לעצור את התשלום עבור אותו צ'ק. שים לב שרוב הבנקים גובים עמלה עבור שירות זה.
 • כמה זמן עלי לחכות אם מקבל אומר שהמחאה ששלחתי מעולם לא הגיעה?
  אם זה לא מגיע תוך עשרה ימים, עצור את התשלום עליו והוצא צ'ק נוסף.
 • אם אני שם צ'ק הפסקת תשלום, האם הכספים חוזרים מיד לחשבוני?
  כן. אם תפסיק את התשלום לפני שהמחאה מזומנת / הופקדה, הכספים לא יעזבו את חשבונך. אם הצ'ק כבר מזומן / הופקד, לא תוכל לעצור את התשלום.
 • אם הוצא תשלום עצירה על צ'ק שהופקד אך לא מזומן, האם תשלום העצירה מכובד על ידי בנק כותב הצ'קים, ומקבל הצ'ק נדחה על ידי הבנק שלו?
  לא, אינך יכול לעצור את התשלום בהמחאה שכבר הופקדה. (הפקדה זהה לפדיון).
 • האם יש דרישה להציב תשלום עצור על צ'ק בחשבון מופרז?
  הבנקים עדיין יכולים לבחור לשלם צ'ק שמזומן או נקרא כנגד חשבון מופרז, כך שהחשבון שבמשיכתו לא בהכרח ימנע עיבוד צ'ק. אם אתה זקוק לתשלום עצירה בהמחאה, עליך לבצע הפסקת תשלום גם אם החשבון מוגזם.
 • מה אם אדם עצר באופן לא חוקי צ'ק לתשלום שכר דירה? מדובר בשכירות מינימום של 3 חודשים והשוכר מעולם לא נתן הודעה בכתב על עזיבה ועדיין חייב שכר דירה בחודש. איך היא הצליחה לעצור את התשלום?
  חוזה השכירות שאתה מחזיק הוא הסכם בין שוכרך לבינך. הבנק אינו צד בהסכם זה. אם השוכר אומר שהם רוצים להפסיק את התשלום בצ'ק, הבנק עושה את מה שבעל החשבון אומר כי זו חובתם. איך אתה גובה שכר דירה תלוי בך.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לבטל צ'ק לחברה אם היא כבר לא קיימת?
 • מה יקרה אם אשלם תשלום עצור על צ'ק שהופקד בשבת שהוטל עליו דמי עצירה של עשרה דולר כעבור כמה שעות?
 • כיצד אוכל לעצור את תשלום הצ'ק?
 • היכן ממוקם מספר הצ'ק בבדיקה אלקטרונית שאני רוצה לבטל?

תגובות (2)

 • fordkuhlman
  המאמר שלך אודות הפסקת תשלום הצ'ק היה תמציתי ויסודי. אני אוהב את האיורים (אני מאייר). כשקראתי, נרגעתי, והערכתי מאוד את ההצעה להתחיל בבקשה מהאדם פשוט לא לפדות את הצ'ק עד שהכל נפתר. הרבה יותר סביר ושיתופי פעולה, וזה הצליח מאוד. תודה!
 • neil40
  מידע מדויק ותמציתי, תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail