כיצד להחליף מתווך מניות?

כל עוד כל המידע בטופס ההעברה תואם את המידע בחשבונך הישן
כל עוד כל המידע בטופס ההעברה תואם את המידע בחשבונך הישן, על המתווך הישן לאמת את בקשתך יחסית מהר.

אם אתה לא מרוצה מהמתווך הנוכחי שלך, אולי חשבת לפתוח חשבון עם מתווך אחר שיש לו עמלות נמוכות יותר או שירות לקוחות טוב יותר. יחד עם זאת, זה אולי נראה כמו טרחה להעביר את ההשקעות שלך מסוכן הבורסה הישן שלך להשקעה החדשה שלך. עם זאת, ברוב ההשקעות, אתה יכול לבצע העברה טבעית פשוטה ולהעביר את כל הנכסים שלך בבת אחת. מרבית המתווכים בארה"ב משתמשים במערכת ההעברה האלקטרונית. עם זאת, מוסדות פיננסיים מסוימים יכולים להעביר השקעות באופן ידני בלבד.

שיטה 1 מתוך 3: מציאת מתווך חדש

 1. 1
  קבל פירוט של עלויות ההשקעות שלך. אם היה לך חשבון התיווך שלך זמן מה, ייתכן שלא תשים לב לעמלות שאתה מחויב. משוך את חשבונך ועיין בהיסטוריית העסקאות בשנה האחרונה כדי לראות את החיוב שלך.
  • לדוגמה, אם אינך מבצע עסקאות בחשבונך, ייתכן שתחויב בתשלום בגין "חשבון לא פעיל".
  • אם פתחת את חשבונך במסגרת עסקת היכרות, ייתכן שהעמלות השתנו. לדוגמה, יתכן שהמתווך שלך הציע עסקאות ללא עמלה לתקופה קצרה לאחר שפתחת את חשבונך.
 2. 2
  השווה עמלות עם מתווכים אחרים. גם אם אתה מרוצה יחסית מהמתווך שלך, עדיין מומלץ לרשום חנויות השוואה כל כמה זמן ולבדוק אם לא תוכל להשיג עסקה טובה יותר במקום אחר. מתווכים לעיתים קרובות משנים את העמלות והעמלות שלהם כתמריץ ללקוחות חדשים.
  • ייתכן שגם סדרי העדיפויות שלך השתנו. לדוגמא, אם לא היה לך הרבה כסף להשקיע כשהתחלת, ייתכן שהיית זקוק למתווך שלא היה לו דרישת יתרת חשבון מינימלית. אם יש לך יותר כסף בחשבונך כעת, תוכל למצוא מתווך עם עמלות נמוכות יותר.
  • אם אתה סוחר פעיל יותר, בדוק עמלות עם מתווכים אחרים על עסקאות שאתה מרוויח הכי הרבה.
 3. 3
  גלה אילו דמי העברה יגבה המתווך הישן שלך. המתווכים גובים בדרך כלל עמלה עבור העברת ההשקעות שלך למתווך חדש. בעוד שעמלה זו בדרך כלל נמוכה מ- 75 €, כדאי לבדוק כמה זה יהיה.
  • אם בסופו של דבר תחסוך יותר עמלות ועמלות אצל המתווך החדש שלך מאשר שתשלם למתווך הישן שלך בעמלות העברה, זה כנראה רעיון טוב לעבור.

  טיפ: יש מתווכים שמציעים בונוסי העברה ותמריצים אחרים שיכסו בסופו של דבר את דמי ההעברה שלך.

  יש מתווכים שדוחים את ההעברה אם הגדרת חשבון מסוג אחר עם המתווך החדש שלך
  יש מתווכים שדוחים את ההעברה אם הגדרת חשבון מסוג אחר עם המתווך החדש שלך.
 4. 4
  ודא שכל ההשקעות שלך יועברו למתווך החדש. לא ניתן להעביר סוגים מסוימים של השקעות למתווך חדש. אלה כוללים ניירות ערך הנמכרים אך ורק על ידי המתווך הישן שלך וקרנות נאמנות שאינן זמינות אצל המתווך החדש שלך.
  • אם אתה מספק רשימה של ניירות הערך שיש לך בחשבון הישן שלך למתווך החדש שלך, הם בדרך כלל יכולים לומר לך אם לא ניתן להעביר חלק מהם. תוכל גם לחפש באתר המתווך כדי לאשר שהבטוחות שיש לך בחשבונך הישן זמינים מהמתווך החדש.
  • אם לא ניתן להעביר את כל ההשקעות שלך למתווך החדש שלך, בדרך כלל תוכל עדיין לבצע העברה חלקית. עם זאת, זכור כי העברות חלקיות בדרך כלל צריכות להתבצע באופן ידני וייקח יותר זמן מההעברות האלקטרוניות.

  אזהרה: מתווכים יכולים לבחור אילו השקעות הם מוכנים לקבל, גם אם הם מציעים אותם אחרת. נקה את ההעברה עם המתווך החדש שלך לפני שתתחיל אותה.

שיטה 2 מתוך 3: השלמת העברה אלקטרונית

 1. 1
  אסוף מידע על חשבונך הישן. להעברה חלקה ביותר, כל מה שקשור לחשבונך עם המתווך החדש שלך צריך להתאים למידע בחשבונך למתווך הישן שלך. זה כולל את שמך וכן את סוג החשבון. מידע שאינו תואם עלול לגרום לעיכובים.
  • לדוגמה, אם שמך מופיע בחשבונך הישן עם האות הראשוני האמצעי שלך, כלול את התחיל האמצעי שלך בחשבונך החדש כדי למזער עיכובים.
  • חלק מהמתווכים דוחים את ההעברה אם הגדרת חשבון מסוג אחר עם המתווך החדש שלך. לדוגמה, אם יש לך חשבון IRA אצל המתווך הישן שלך, יהיה עליך להקים IRA עם המתווך החדש שלך כדי להעביר את ההשקעות האלה.
  • אמנם ייתכן שתוכל לשנות מידע במהלך תהליך ההעברה, אך בדרך כלל זה יביא לעיכובים. לדוגמא, אם שמך שונה בגלל נישואין או גירושין, בדרך כלל תצטרך להמציא תעודת נישואין או צו גירושין כדי להצדיק את השינוי.
 2. 2
  מלא טופס העברת ACATS עם המתווך החדש שלך באופן מקוון. בארה"ב, מתווכים משתמשים בשירות העברת חשבונות לקוחות אוטומטיים (ACATS) כדי להעביר ניירות ערך מתווך אחד למשנהו. התחל את ההעברה באמצעות המתווך החדש שלך. בדרך כלל, תוכל למצוא את טופס ההעברה האלקטרונית באתר המתווך החדש שלך.
  • קרא בעיון את המידע אודות העברות באתר המתווך החדש שלך לפני שתגיש את טופס בקשת ההעברה שלך. אם יש לך שאלות, התקשר למספר שירות הלקוחות של המתווך החדש שלך.
  • באופן כללי, הטופס דורש ממך לספק מידע אודות חשבונך אצל המתווך החדש וכן מידע אודות החשבון הישן המחזיק כרגע בהשקעותיך. ספק את מספר החשבון, השם ומספר הביטוח הלאומי שלך בדיוק כפי שהם מופיעים בחשבונך הישן.

  טיפ: שמור עותק של הטופס המלא לרשומות שלך. מרבית אתרי המתווכים יאפשרו לך להדפיס עותק או לשמור אותו במחשב כקובץ PDF.

 3. 3
  המתן עד שהמתווך הישן שלך יאמת את בקשת ההעברה. לאחר שהמתווך החדש מזין את המידע אודות העברתך למערכת ACATS, מידע זה נשלח אוטומטית למתווך הישן שלך. המתווך הישן שלך בודק את המידע בבקשת ההעברה ברשומות שלו ויש לו שלושה ימים לאמת או לדחות את הבקשה.
  • כל עוד כל המידע בטופס ההעברה תואם את המידע בחשבונך הישן, על המתווך הישן לאמת את בקשתך יחסית מהר.
  • אם משהו לא תואם והמתווך הישן שלך דוחה את הבקשה, המתווך החדש שלך יכול לשלוח את כל התיקונים הדרושים למתווך הישן שלך כדי לאמת את הבקשה. עם זאת, הדבר עלול לגרום לעיכובים.
 4. 4
  אשר עם המתווך החדש שלך שההעברה הושלמה. בדרך כלל לוקח בערך שבוע להעביר חשבון תיווך למתווך חדש באמצעות מערכת ACATS. המתווך החדש שלך יכול לתת לך מושג טוב יותר מתי לצפות שההשקעות שלך יגיעו לחשבונך החדש לאחר שהמתווך הישן שלך יאמת את בקשת ההעברה שלך.
  • מרבית המתווכים המקוונים ישלחו אליך דוא"ל או הודעת טקסט לאחר סיום ההעברה. ייתכן שתוכל להגדיר שיטת התראה אחרת כשתתחיל את ההעברה.
  • אם חשבון ההשקעה שלך מוקפא בזמן ההעברה, גלה מתי תוכל להתחיל להזמין עסקאות חדשות.
יש מתווכים שמציעים בונוסי העברה ותמריצים אחרים שיכסו בסופו של דבר את דמי ההעברה שלך
טיפ: יש מתווכים שמציעים בונוסי העברה ותמריצים אחרים שיכסו בסופו של דבר את דמי ההעברה שלך.

שיטה 3 מתוך 3: ביצוע העברה ידנית

 1. 1
  אשר שלא תוכל להעביר את השקעותיך באופן אלקטרוני. מרבית המתווכים וכמה מוסדות פיננסיים אחרים, כגון בנקים ואיגודי אשראי, מעבירים השקעות באופן אלקטרוני. עם זאת, חלקם אינם משתמשים במערכת האלקטרונית. ישנם גם סוגים מסוימים של השקעות שלא ניתן להעביר אלקטרונית.
  • בנקים, קרנות נאמנות, איגודי אשראי וחברות ביטוח אינם חייבים להשתמש במערכת האלקטרונית. עם זאת, הם עשויים להשתמש בו בהתנדבות.
  • סוגים מסוימים של קרנות נאמנות וקצבאות אינם ניתנים להעברה אלקטרונית ויש להעביר אותם באופן ידני במקום זאת.
 2. 2
  מלא טופס ייזום העברה (TIF) עם המתווך החדש שלך. טופס TIF דורש ממך לספק מידע אודות חשבונך אצל המתווך החדש שלך וכן מידע אודות החשבון ממנו תרצה להעביר את השקעותיך. ודא שסוג החשבון ופרטי הבעלות זהים לשני החשבונות כדי למנוע עיכובים.
  • לדוגמא, אם היה לך חשבון IRA אצל המתווך הישן שלך, לא תרצה להקים חשבון תיווך רגיל עם המתווך החדש שלך. ייתכן שהמתווך הישן שלך לא מוכן להעביר את ההשקעות שלך.
  • למתווך החדש שלך יכול להיות טופס אחד בו הם משתמשים, או שיש להם טופס אחר לסוגים שונים של חשבונות. אם למתווך הישן שלך יש כמה טפסים שונים, ודא שיש לך את הטופס המתאים לסוג החשבון שיש לך.
 3. 3
  בקש מהמתווך החדש שלך לשלוח את TIF למתווך הישן שלך. לאחר שתשלים את ה- TIF שלך, המתווך החדש שלך בדרך כלל ישלח את הטופס בדואר למתווך הישן שלך. שאלו באיזה יום הטופס יישלח והאם אתם מסוגלים לעקוב אחריו.
  • חלק מהמתווכים יוכלו להעביר את בקשת הנייר באמצעות דוא"ל או פקס, שבדרך כלל יהיו מהירים יותר. עם זאת, העברה ידנית עדיין תארך יותר זמן מהעברה אלקטרונית.

  טיפ: לפני שתמסור את ה- TIF שלך למתווך החדש שלך, צור עותק של הטופס המלא לרישומים הכספיים שלך.

 4. 4
  שאל את המתווך הישן שלך אם הם קיבלו את בקשת ההעברה. אפשר לחלוף שבוע בערך לפני שתפנה למתווך הישן שלך. וודא שהם קיבלו את הטופס שהגשת למתווך החדש שלך וברר אם הם זקוקים למידע נוסף ממך.
  • אם המתווך הישן שלך זקוק למידע נוסף או תיעוד לפני שיוכלו לאשר את ההעברה, נסה לקבל את זה במהירות האפשרית. לדוגמא, אם שמך השתנה, המתווך הישן שלך עשוי לרצות לראות תעודת נישואין או צו גירושין כהוכחה לשינוי השם.
 5. 5
  הישאר בקשר עם שני המתווכים עד לסיום ההעברה. מכיוון שהעברות ידניות מסתכמות בעצם בשני המתווכים המחליפים טפסים של נייר אחד בשני, זה יכול לקחת 30 יום או יותר להשלמת העברה ידנית. היכנס עם שני המתווכים וודא שאתה יודע היכן הם נמצאים בתהליך ההעברה.
  • בכל פעם שאתה מדבר עם המתווך הישן שלך או עם החדש שלך, נסה לקבל מהם הערכה כמה זמן הם חושבים שההעברה תימשך. יידע אותם מתי אתה מתכוון להמשיך במעקב. לדוגמא, אתה יכול לומר, "אני מבין שיעברו עוד שבועיים עד שההשקעות שלי יועברו. אני אעקוב בעוד עשרה ימים ואראה איפה אנחנו נמצאים בתהליך."
אם בסופו של דבר תחסוך יותר עמלות ועמלות אצל המתווך החדש שלך מאשר שתשלם למתווך הישן שלך בעמלות העברה
אם בסופו של דבר תחסוך יותר עמלות ועמלות אצל המתווך החדש שלך מאשר שתשלם למתווך הישן שלך בעמלות העברה, זה כנראה רעיון טוב לעבור.

טיפים

 • במהלך תהליך ההעברה, חשבון ההשקעה שלך ככל הנראה יוקפא. לא תוכל לסחור בניירות ערך כלשהם עד להשלמת ההעברה.
 • נסה לתזמן את העברתך כך שדיבידנד, ריבית וכל הכנסות אחרות מההשקעות שלך לא יופקדו לחשבונך אלא לאחר השלמת ההעברה.

אזהרות

 • בעוד שהתהליך הכללי של החלפת סוכני מניות דומה ברחבי העולם, מאמר זה מתמקד בחוקים ותקנות השקעות בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, שוחח עם המתווך שלך או עם יועץ השקעות עצמאי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail