כיצד לבחור קרן נאמנות?

משמעות הדבר היא כי אחזקות קרן נאמנות נבחרות על ידי מנהל קרן המבקש להפוך את הקרן לרווחית ככל האפשר
משמעות הדבר היא כי אחזקות קרן נאמנות נבחרות על ידי מנהל קרן המבקש להפוך את הקרן לרווחית ככל האפשר.

קרן נאמנות הינה מאגר כסף שתרם משקיעים רבים ומנוהל על ידי יועץ השקעות רשום. נכסי קרנות נאמנות עשויים להיות מניות, אג"ח ו / או סחורות. קרנות נאמנות מציעות תיק השקעות מגוון הרבה יותר מאשר מניות בודדות. המשמעות היא שקרנות נאמנות מייצגות סיכון נמוך יותר למשקיעים, אם כי הן עשויות להניב תשואות נמוכות יותר בפרק זמן נתון. מסיבה זו קרנות נאמנות בדרך כלל נחשבות מתאימות כהשקעות לטווח ארוך. עם אלפים רבים של קרנות נאמנות זמינות, הבחירה המתאימה לך עשויה להיראות מרתיעה. עם קצת מחקר, עם זאת, אתה יכול לבחור את הקרנות המתאימות לצרכים שלך.

חלק 1 מתוך 3: הגדרת המטרות והבנת היסודות

 1. 1
  בצע הערכה עצמית. חשוב לעשות חשבון נפש ולקבוע את "פרופיל המשקיע" שלך. פרופיל המשקיע שלך מגדיר איך אתה כמו משקיע.
  • מהם צרכי ההשקעה שלך? כמה סיכון אתה יכול לסבול? כמה זמן אתה מתכנן לשמור על ההשקעה שלך? כמה זמין להשקעה? התשובות לשאלות אלו מהוות את פרופיל המשקיע שלך. זהו השלב הראשון בהצרת תחום קרנות הנאמנות לבחירת אלו המתאימים ביותר עבורך.
  • הזמן הוא בין הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת השקעה. כמה זמן תשמור על ההשקעה הזו? מתי תצטרך להשתמש בכסף?
  • אם אתה יכול להחזיק את ההשקעות שלך במשך זמן רב, אתה יכול להרשות לעצמך לקחת יותר סיכון ולהחזיר את עצמך מכל הפסד זמני. מצד שני אם יש לך אופק זמן קצר, סביר להניח שתרצה להיות שמרני יותר. הסיבה לכך היא שלא יהיה לך זמן רב להתאושש מהפסדים בלתי נמנעים בדרך. במקרה כזה תעריכי בטיחות מעל לכל דבר אחר. לפיכך, אופק הזמן שלך חשוב ביותר בבחירת קרנות.
  • חלק חשוב נוסף בתהליך זה הוא קביעת סובלנות הסיכון שלך. זהו מדד כמה סיכון אתה מוכן לקחת עם הכסף שלך. אם אתה הולך להיות מודאג כאשר הקרן שלך תעלה 2% ביום אחד וירידה של 5% ביום הבא, כדאי להימנע מקרנות עם תנודתיות גבוהה. זה מומלץ למשקיעים מתחילים (עד שהם חשים בתהליך ההשקעה). סובלנות לסיכונים משקפת לעיתים קרובות את ניסיונו והתחכום של המשקיע. משקיעים ותיקים יודעים ששוקי המניות מתפתחים היסטורית כלפי מעלה עם צניחה לטווח הקצר. חלק מהמטבלים הללו עשויים להיות מסמרי שיער למדי, אך מגמות ארוכות טווח נותרות חיוביות באופן עקבי.
 2. 2
  להבין את ההבדלים בין קרנות. ניתן לסווג קרנות נאמנות בכמה דרכים. עם אלפי קרנות ברחבי העולם, חשוב להבין ארבעה שיקולים עיקריים:
  • קטגוריית השקעות. זה מתייחס לסגנון ההשקעה או ליעדים של מנהל הקרן. ישנם מספר סגנונות שונים לבחירה. קרנות "צמיחה אגרסיבית" מבצעות השקעות בתשואה גבוהה בסיכון גבוה ללא תשלומי דיבידנד. תשואות בקרנות אלה נובעות מעליית ערך המניה. קרנות "צמיחה" דומות אך פחות תנודתיות. קרנות "הכנסה" מחפשות השקעות עם פוטנציאל צמיחת מחירים מתון אך עם היסטוריה של תשלומי דיבידנד משמעותיים. קרנות "ערך" מבקשות להשקיע במניות שנראות כאילו נסחרות במחירים הממעיטים בערכן האמיתי של החברה שלהן. ישנן גם קטגוריות סגנון אחרות המשלבות כל אחד מהסגנונות שלעיל או מתמקדות בסוגי נכסים אחרים כגון אגרות חוב או מכשירים בשוק הכסף.
  • גודל. שיקול זה מתייחס לגודל החברות שהקרן משקיעה בהן. באופן כללי, הסיכון יורד ככל שגודל גדל. קרנות "בעלות שווי גדול" משקיעות בחברות גדולות, המוערכות בדרך כלל בשווי שוק של 7,50 מיליארד אירו ומעלה. קרנות "Mid-cap" משקיעות בחברות בינוניות, ששווין בדרך כלל נע בין 1,50 מיליארד יורו ל -7,50 מיליארד יורו. קרנות "שווי קטן" משקיעות בחברות קטנות יותר אשר עלולות להיכשל יותר אך מהוות פוטנציאל לצמיחה מהירה.
  • מיקוד גיאוגרפי. זה מתייחס לחלק העולם בו קרן נאמנות משקיעה. חלק מהקרנות מתמקדות אך ורק בשווקים בארה"ב, ואילו אחרות מתמקדות באזורים אחרים בעולם.
  • מגזר כלכלה. זה מתייחס לסוגי העסקים שהקרן ממקדת בהשקעותיה. קרן עשויה להשקיע בעיקר בחברות העוסקות בייצור, למשל, או בחקלאות או במיצוי מינרלים.
  • בנוסף לארבעת השיקולים הללו, חשוב לדעת אם קרן נאמנות פתוחה או סגורה. מרבית קרנות הנאמנות הן פתוחות, כלומר אין גבול למספר אנשים שיכולים להשקיע בהן, והקרן אינה נסחרת בבורסה. לקופות סגורות יש מספר מוגבל של מניות ונסחרות בבורסה. זה הופך אותם לתנודתיים יותר.
 3. 3
  להבין את ההבדל בין קרנות נאמנות ל- ETF. אנשים רבים שמשקיעים בקרנות נאמנות שוקלים גם קרנות הנסחרות בבורסה. תעודות סל הן תיקי ניהול נייחים של ניירות ערך שנבחרו לחקות או לעקוב אחר מדד כמו S&P 500. ישנם שני הבדלים כלליים בין תעודות סל לקרנות נאמנות:
  • תעודות סל נקנות ונמכרות בבורסה באותו אופן כמו המניות. זה הופך אותם לתנודתיים יותר אך גם נסחרים בקלות. כמו במניות, שווי תעודת סל משתנה לאורך כל היום מכיוון שהוא נסחר בבורסה. תעודות הסל לא יעלו וירדו עם השוק הכללי אלא עם כל המדד הבסיסי שתוכנן לעקוב אחריו. תעודות סל דומות לקרנות נאמנות בכך שהן מציעות פיזור הרבה יותר מאשר מניות או איגרות חוב בודדות.
  • תעודות סל פסיביות הן קרנות אינדקס שנועדו לעקוב אחר אמות מידה ספציפיות, כגון SPDR (מדד S&P 500). מנהל קרנות לא מפקח עליהם מקרוב ויעלה ויפול עם השוק בכללותו, מכיוון שההשקעות הבסיסיות שלהם לעיתים רחוקות משתנות. זה דמי ניהול ETF האמצעי נוטים להיות נמוך, אך ההחזרים יכולים להיות נמוכים, מדי. כמה תעודות סל מנוהלות באופן פעיל, מה שהופך אותן לדומות יותר לקרן הנאמנות האופיינית.
  • מרבית קרנות הנאמנות מנוהלות באופן פעיל, ואילו מרבית תעודות הסל מנוהלות באופן פסיבי (קרנות המדד שהוזכרו לעיל). משמעות הדבר היא כי אחזקות קרן נאמנות נבחרות על ידי מנהל קרן המבקש להפוך את הקרן לרווחית ככל האפשר. המנהל עוקב באופן פעיל אחר השוק ומתוקן בהתאם לרשימת הנכסים של הקרן.
 4. 4
  למד כיצד להעריך את ביצועי הקרן. ביצועים הם מדד עד כמה קרן רווחית או הייתה. כאשר בוחנים קרן נאמנות חשוב להבין את ביצועי העבר שלה ולהשוות אותה לזו של קרנות אחרות.
  • ביצועים היסטוריים הם מדד לביצועי הקרן בעבר. הביצועים נמדדים על פני תקופה של חודשים או שנים. תקופות ביצוע ארוכות יותר בדרך כלל משמעותיות יותר מאשר קצרות יותר.
  • בעת הערכת קרנות, התמקדו בביצועים ההיסטוריים ארוכי הטווח. בדוק במיוחד את התשואות נטו של הקרן בשלוש, חמש ועשר השנים האחרונות. זה אולי נראה כמו הרבה זמן, אך זכרו שקרנות נאמנות הן השקעות לטווח ארוך. מבט לאחור לאורך תקופה ארוכה יותר יכול לחשוף את ביצועי הקרן בשווקים העולים והנפילים.
  • חשוב לזכור כי ביצועי העבר אינם מהווים ערובה לתשואות עתידיות. למרות זאת, זהו אינדיקטור שימושי ושימושי במיוחד כנקודת השוואה תקפה בין קרנות.
  • ביצועים יחסית משווים את יכולת הקרן ליצור עושר לזה של קרנות אחרות או למדד. אמת מידה היא נקודת ייחוס נפוצה להשוואה. זה יכול להיות מדד מניות כמו S&P 500 הידוע. זה יכול להיות גם קרן אחרת או מדד שנוצר עבור סוג נכס ספציפי, מטרת קרן, אזור גאוגרפי או מגזר שוק. דוגמה לכך תהיה מדד המניות העולמי של MSCI. השוואה לאחד מדדי המידה הללו לאורך תקופה ארוכה היא דרך יעילה להעריך את הצלחתה של קרן נאמנות.
  • זה עוזר להכיר ביצועים יחסית כמו גם ביצועים היסטוריים. לדוגמא, האם 10% הם תשואה טובה או לא? התשובה תלויה בגורמים כמו סיכון, תנודתיות ומשך זמן שנחשבים. אתה מקבל הרבה יותר תובנה לגבי ערך התשואה של קרן אם אתה יכול להשוות אותה לקרנות דומות אחרות או לסטנדרט.
  זהו השלב הראשון בהצרת תחום קרנות הנאמנות לבחירת אלו המתאימים ביותר עבורך
  זהו השלב הראשון בהצרת תחום קרנות הנאמנות לבחירת אלו המתאימים ביותר עבורך.
 5. 5
  להבין את הסיכונים והתגמולים. סיכון מתאר את הסבירות שהקרן תאבד כסף בפרק זמן נתון. מחירי המניות, איגרות החוב ונכסים אחרים עולים ויורדים ללא הרף. כמה ובאיזו תדירות הם עולים ויורדים מגדיר את מידת הסיכון שנלקח. המטרה שלך כמשקיע בקרנות נאמנות צריכה להיות להשיג את התשואה הגבוהה ביותר עם הסיכון הנלווה הנמוך ביותר.
  • השקעה היא כולה על יחסי סיכון-החזר. סיכון רב יותר טומן בחובו פוטנציאל לתגמול רב יותר ולאובדן רב יותר. פחות סיכון מלווה בדרך כלל בפחות תגמול אך גם פחות הפסד.
  • הסיכון נמדד בדרך כלל במונחים של תנודתיות או "תנודתיות היסטורית". תנודתיות היא גודל שינוי המחיר של נייר ערך בתוך פרק זמן מסוים. כיוון שינוי המחיר פחות משמעותי מהסכום. יותר תנודתיות פירושה סיכון רב יותר.
  • החזרות מתארות כמה קרן מרוויחה או מפסידה בפרק זמן מבוטא כאחוז מהסכום המלא שהושקע.
 6. 6
  פרש את יחסי הסיכון / ההחזר. הקשר בין סיכונים לתשואות בא לידי ביטוי לעיתים קרובות באמצעות אחד היחסים השונים. חשוב לצפות ביחסים אלה מכיוון שהם מספרים לך כמה אתה צפוי לקבל תגמול על נטילת סיכון מסוים.
  • יחס שארפ הוא המדד הסטנדרטי של התשואה המותאמת לתעשייה. זהו התשואה הממוצעת שנצברה מעבר לשיעור "ללא סיכון" ליחידת תנודתיות. יחס שארפ מעל 1 פירושו כי מבחינה היסטורית הקרן הרוויחה יותר ממספיק כדי לקזז ולפצות את הסיכון שנלקח. ערך מתחת ל -1 פירושו שהסיכון הנלקח אינו מפוצה מספיק. במילים אחרות, היו יותר הפסדים מאשר רווחים. ככל שתגיע רחוק מ -1, כך גדל הסיכוי שתקבל תגמול או עונש משמעותי.
  • "אלפא" משווה את הביצועים של קרן נאמנות לזו של מדד ביצועים תוך התחשבות בתנודתיות. תשואות הקרן, ביחס למדד אמות מידה, הן אלפא של הקרן. ציון אלפא חיובי של 1,0 פירושו קרן ביצועים טוב benchmark ידי 1%. ציון שלילי של 1.0 אלפא פירושו שהקרן פחות מביאה ל -1%.
  • "בטא" מתאר עד כמה תשואות הקרן עוקבות אחר תשואות המדד. סיכון אכן משפיע על בטא, אך בטא אינה מודדת את התנודתיות. במקום זאת הוא מודד תנועות מחירים יחסית והוא ידוע כמדד למתאם.
 7. 7
  קחו בחשבון את העלויות. יש עלויות הכרוכות בהשקעה בקרנות נאמנות. חלקם הם עמלות ישירות המכונות "עומסים", שהן דמי מכירה או מימוש. אחרות עקיפות יותר, כמו הוצאות תקורה, המשולמות בצורה של "יחס הוצאות".
  • מטען הוא עמלה המשולמת לחברת קרנות הנאמנות בגין הזכות להשקיע בקרן שלה. הם תשלום עבור עזרה בבחירת קרן טובה. העומסים יפחיתו את ההשפעה שלרכב התשואות יהיה עבורכם ובכך יפחיתו את התשואות הכוללות שלכם. יש הרבה כספים "ללא עומס", ויש מעט ראיות שמצביעות על כך שקרנות העמסה מתפקדות טוב יותר מכפי שקרנות ללא עומס.
  • תשלום נוסף שתרצה להימנע ממנו הוא עמלת "12b-1". זהו עמלת "הפצה" ופרסום המשמשת לתשלום למתווכים עבור עזרתם לקרן במציאת משקיעים. רבות מהקרנות, אך לא כלן, גובות עמלת 12b-1. כל הקרנות האמריקאיות נדרשות לחשוף עמלות כאלה בתשקיף שלהן.
  • חלק מההוצאות הן בלתי נמנעות. יש הוצאות ניהול, מסחר ותקורה, בין עלויות לגיטימיות אחרות לביצוע עסקים, המועברות בדרך כלל למשקיעים בצורה של יחס ההוצאות של הקרן. השווה את יחסי ההוצאות של קרנות שונות. עדיף יחס הוצאות נמוך יותר. יחס העולה על 1% מהנכסים המנוהלים (AUM) יכול להיחשב מוגזם. כמה קרנות גובות הרבה פחות מזה. ה- SEC קובע כי אין שום ראיות לכך שקרנות נאמנות יקרות יותר מביאות ביצועים טובים יותר מזו של פחות יקרות.
  • תעודות סל פסיביות הן לעתים קרובות הקרנות הזולות ביותר. הסיבה לכך היא שהם נמנעים מהוצאות הקשורות למחקר, ניתוח ומסחר. בדרך כלל, קרנות אינדקס אלה הינן בעלות הוצאות נמוכות מ- 0,25% מה- AUM. הם לא ידועים בתשואות גבוהות, אך הם מציעים תיקים מגוונים.

חלק 2 מתוך 3: מחקר על קרנות נאמנות

 1. 1
  בקר ב- morningstar.com. MorningStar היא אחת מחברות ההשקעה המוערכות ביותר. אתר האינטרנט שלהם מכיל מידע וחדשות על קרנות נאמנות וסוגים אחרים של השקעות.
  • תוכל לגשת לחלק מהמידע הקיים דרך Morningstar בחינם רק על ידי ביקור באתר. עם זאת, חלק מהנתונים שלהם נגישים רק על ידי חברות בתשלום. החברה אכן מציעה חברות בסיסית בחינם המאפשרת גישה לרוב המידע הבסיסי הדרוש לך.
 2. 2
  בקר בזקים. מקור מידע מכובד נוסף על קרנות נאמנות והופעותיהן הוא Zacks.com. חברת מחקר זו מספקת מידע רב שימושי ללא תשלום.
 3. 3
  יעדי קרן המחקר. באמצעות האתרים לעיל תוכל להתחיל לצמצם את תחום קרנות הנאמנות. התחל בבחינת יעדי הקרנות השונות, ונסה לבחור אחת שתואמת את היעדים ופרופיל הסיכון שלך.
  • לכל קרן תהיה מטרה ספציפית. תוכל למצוא אותו בתשקיף ובדוחות MorningStar. המטרה מצביעה על מה שהקרן מנסה לעשות וכיצד היא מנסה לעשות זאת.
  • יעדים אלה יתאימו בדרך כלל לארבע ממדי הקרן שנדונו בחלק 1 לעיל.
  מטען הוא עמלה המשולמת לחברת קרנות הנאמנות בגין הזכות להשקיע בקרן שלה
  מטען הוא עמלה המשולמת לחברת קרנות הנאמנות בגין הזכות להשקיע בקרן שלה.
 4. 4
  השווה ביצועי קרנות. לאחר שבחרתם כמה קרנות שמעניינות אתכם, הקדישו זמן לראות כמה הם הביאו.
  • בדוק את ההופעות ההיסטוריות שלהם, השווה אותן לאלה של קרנות ודוחות מידה אחרים ואוסף כל מידע אחר שתוכל.
  • ישנם מספר מקורות מקוונים שיכולים לספק מידע זה. חלקם אף מאפשרים השוואה זו לצד זו של קרנות נאמנות שונות.
 5. 5
  מצא את תאריך הקמת הקרן (המקור). מידע זה זמין בתשקיף הקרן ובמקורות מידע פיננסיים מקוונים שונים.
  • חשוב לדעת תאריך זה. היסטוריה ארוכה יותר היא מספרת יותר מאשר היסטוריה קצרה יותר. יותר ניסיון בהשקעה טוב יותר מאשר פחות. פרק זמן ארוך יותר מאפשר השוואה תקפה יותר עם קרנות אחרות.
  • זה חכם לבדוק כמה זמן מנהל הקרן הנוכחי שולט בקרן זו (או בקרנות אחרות). יהיה חשוב לדעת אם המנהל השקיע את כספו / ה שלו בקרן. Morningstar ו- Lipper הם שני מקורות מקוונים למידע כזה.
 6. 6
  חקר סך הנכסים המנוהלים. AUM הוא מדד לשווי השוק הכולל של השקעות הקרן.
  • אתה רוצה שהקרן תחזיק בתיק מספיק גדול כדי להפגין אמון של משקיעים ותוכל להתמודד עם פדיונות גדולים ופתאומיים. עם זאת, יש דבר כזה שקרן גדולה מדי. שיש יותר מדי כסף בניהול יכול להפוך את הקרן לבלתי מסובכת ולא גמישה. קשה לכמת את זה, אבל עם ניסיון תתחיל לפתח תחושה לגבי זה. (חלק מהקרנות אכן יסגרו את עצמן לזרימת מזומנים נוספת כדי למנוע את הסבך הזה).
  • זה פחות חשוב משיקולים אחרים שנדונו לעיל. חשוב על תיק גדול כעל אינדיקציה טובה להצלחתה של קרן לבחור השקעות רווחיות וארוכות טווח.
 7. 7
  קבע את דרישות ההשקעה. לכל קרן יהיו דרישות ספציפיות לגבי ההשקעה המינימלית הדרושה לפתיחת חשבון. יהיה להם מינימום לרכישות נוספות. מצא קרן שאתה יכול להרשות לעצמך שתתאים לפרופיל המשקיע שלך.
  • ההשקעה הראשונית וההשקעות הנוספות עשויות להיות נמוכות מ- 75 אירו. תעודות סל מסוימות יתירו השקעה ראשונית במחיר של מניה בודדת.
  • מידע זה תוכלו למצוא באתר חברת הקרנות וכן בתשקיף לקרן.
 8. 8
  בקש תשקיף. תשקיף הוא מסמך ארוך ומפורט. יש לו את כל ההגדרות החוקיות לגבי מה הקרן יכולה להשקיע, כיצד היא מנוהלת ומידע טכני אחר. אתה יכול לגרום לחברה לשלוח לך עותק קשיח של התשקיף או להוריד אותו מהאתר.
  • תשקיף יכול להיות מכריע. מנדטים הממשל הפדרלי שהמידע החשוב ביותר ניתן למצוא בקלות והסביר בבירור. תוכלו למצוא חומר זה בתחילת התשקיף. לעתים קרובות הוא מודגש או נטוי. סעיף זה נקרא תשקיף סיכום.
  • התשקיף המסכם יתאר את יעדי ההשקעה של הקרן ואסטרטגיותיה. זה גם יכסה את הסיכונים העיקריים של השקעה בקרן ואת שכר הטרחה וההוצאות של הקרן. לבסוף, התשקיף המסכם ידון בביצועי העבר של הקרן. תוכל למצוא מידע מפורט יותר בתשקיף "הסטטוטורי" המלא אחר התשקיף המסכם. זה יכלול מידע בנוגע קרן יועצי השקעות ו מנהלי תיקים. הוא גם יספק פרטים כיצד לרכוש ולממש מניות.
  • מרבית המידע הרלוונטי יהיה זמין גם ממקורות אחרים, כגון Morningstar. עם זאת, מומלץ לקרוא את התשקיף בפועל עבור כל קרן נאמנות שאתה שוקל ברצינות.
  • למידע נוסף על תשקיפי קרנות נאמנות, בקר באתר SEC ב SEC.gov. אתר זה מהווה מקור מצוין למידע כללי בנושא השקעות.

חלק 3 מתוך 3: קנייה ופדיון של מניות קרנות

 1. 1
  דבר עם בנקאי. לאחר שבחרת קרן או קרנות העונות על צרכיך, הגיע הזמן לקנות כמה מניות. מניות הן הנתח האישי שלך בקרן. הבנק שלך מציע כנראה קרנות נאמנות. ייתכן שתרצה לדבר עם נציג חשבונות בסניף שלך כדי לראות אם יש להם קרן העומדת ביעדים שלך.
  • זה מפשט את תהליך פתיחת החשבון. זה גם מקל על תרומות, פדיונות או משיכות.
  • בונוס נוסף הוא שתקבל סיכומים של פעילות ההוצאות שלך, החיסכון וההשקעה במקום אחד. זה מקל עליך לסקור את כל המידע הזה בבת אחת.
  קרן נאמנות הינה מאגר כסף שתרם משקיעים רבים ומנוהל על ידי יועץ השקעות רשום
  קרן נאמנות הינה מאגר כסף שתרם משקיעים רבים ומנוהל על ידי יועץ השקעות רשום.
 2. 2
  היכנס לאתר הקרן. אם תבחר שלא להירשם דרך הבנק שלך, תוכל ליצור קשר עם סוכן מניות או להיכנס לאתר עבור הקרן שבחרת. אם הקרן תאפשר לך לקנות מניות ישירות, תהיה אפשרות לפתיחת חשבון חדש בדף הבית. זו כנראה הדרך הפחות יקרה לרכישת מניות בקרנות נאמנות.
 3. 3
  הזן את המידע שלך. פתיחת חשבון קרנות נאמנות היא כמו פתיחת חשבון בנק. יהיה טופס פשוט בשבילך להזין את המידע האישי שלך ולייעד את הקרן שבחרת ואת סכום הכסף שאתה משקיע.
  • האתר יספק הוראות מפורטות לפתיחת חשבון.
 4. 4
  סקור וחתום. ודא שכל המידע שמסרת נכון ואז חתום על המסמך. ככל הנראה תוכלו לחתום אלקטרונית.
 5. 5
  קנו מניות. אתה אמור להיות מסוגל להפקיד כספים באמצעות המחאה או העברה אלקטרונית מחשבון הבנק שלך.
  • הגש את הכסף שתרצה להקדיש להשקעה הראשונית שלך. אתה יכול להשקיע סכום חד פעמי מסוים או לקנות מספר ספציפי של מניות בקרן על בסיס העלות השוטפת למניה.
 6. 6
  לפדות את המניות שלך. מניות קרנות נאמנות "ניתנות לפדיון". זה אומר שאתה יכול למכור את כל המניות שלך בחזרה לקרן בכל עת.
  • קרנות נאמנות מקבלות צווי מימוש בטלפון או בדואר רגיל. מרבית קרנות הנאמנות יעבדו גם בקשות לפדיון באופן מקוון. כדי לברר כיצד לממש את מניותיך, בקר באתר הקרן שלך או עיין בתשקיף האחרון שלהן.
  • קרן בדרך כלל חייבת לחלק את הכנסות הפדיון המבוקשות בתוך שבעה ימי עסקים.

טיפים

 • קיים קשר ברור בין סיכון לתגמול, כמו גם סיכון וזמן. אם אתה יכול להתחייב כסף לאורך זמן, לקחת יותר סיכון בבחירת הכספים שלך יגדיל את הסבירות לתגמולים גדולים יותר.
  זה מתייחס לחלק העולם בו קרן נאמנות משקיעה
  זה מתייחס לחלק העולם בו קרן נאמנות משקיעה.

אזהרות

 • משקיעים שקונים ומוכרים את מניות הקרן שלהם כל הזמן נוטים לא לעשות כמו משקיעים לקנות ולקיים. מנהלי קרנות מבלים כל היום כל יום בהערכת מניות ואגרות חוב שונות, והם נוטים יותר לדעת מתי לקנות ולמכור ניירות ערך אלה. פירוש הדבר שזו תוכנית טובה "לשכור" מנהל קרן ולתת לו / לה לקבל את ההחלטות האלה עבורך.
 • אל תשקיע יותר בקרן אגרסיבית (מסוכנת) ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד. למרות שלא סביר שתאבד את כל ההשקעה שלך, קרנות מניות אגרסיביות יכולות לאבד באופן זמני ערך משמעותי בטווח הקצר. לכן בעל אופק השקעה ארוך חשוב ברוב ההשקעות.
 • רק בגלל שקרן עשתה טוב ברבעון שעבר או בשנה שעברה, זה לא אומר שהיא תצליח טוב ברבעון הבא או בשנה הבאה. בחר קרנות שעשו היטב לאורך תקופה ארוכה של העבר הקרוב ושמתאימות לסבילות שלך לסיכון. ואז הקפידו על הקרן לטווח הארוך.

תגובות (2)

 • bergnaumangel
  מידע נחמד למשקיעים מתחילים. נשמע אינטליגנטי לבחירת קרנות נאמנות.
 • busterstrosin
  הסביר בצורה נהדרת על קרנות נאמנות ומספק מידע רב לבחירת קרן נאמנות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לקנות מניות חלקיות?
 2. כיצד לחשב פיצויים מבוססי מניות?
 3. כיצד לעקוב אחר מניות?
 4. כיצד למצוא מניות אגורה?
 5. כיצד לחשב תנודתיות היסטורית במניות?
 6. כיצד למכור תעודות מניות?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail