כיצד להתגונן בתביעה מקוונת להפרת נתונים?

"האם נגרם לך נזקים ניתנים לכימות בגלל הפרת הנתונים המקוונת הנדונה במקרה זה?"
אתה עשוי לשאול: "האם נגרם לך נזקים ניתנים לכימות בגלל הפרת הנתונים המקוונת הנדונה במקרה זה?".

הפרת נתונים מתרחשת כאשר מידע סודי משוחרר לסביבה לא מוגנת. הפרות אלה יכולות להתרחש מסיבות מרובות, כולל פריצות, התנהלות לא הולמת של עובדים, פגיעות בשיטות עבודה עסקיות או רשלנות של עובדים. אם אתה חברה או אדם אחראי לשמירה והגנה על מידע אישי, יש סיכוי שחלק מהמידע הזה עלול להיפגע. אם כן, אדם או מספר אנשים עשויים לתבוע אותך או את החברה שלך בגין נזק. אם זה קורה, חשוב להגיב לתביעה ולהגן על עצמך הכי טוב שאפשר. בנוסף, אתה או החברה שלך צריכים לנקוט באמצעים מסוימים כדי להבטיח שהפרות נתונים לא יתרחשו שוב (אם היית אחראי מלכתחילה).

חלק 1 מתוך 3: תגובה לתביעה

 1. 1
  קרא את התלונה. תביעה מתחילה כאשר התובע מגיש תלונה ומגיש אותה אליך (הנתבעת). תלונה מכילה את הטענות נגדך, הסעד המבוקש ומידע טכני אחר המסביר לבית המשפט כי התביעה מותרת (למשל, עמידה). אם מוגשת לך תלונה, קרא אותה בעיון ותכנן את המהלך הבא שלך.
  • התלונה ככל הנראה תטען כי אתה או החברה שלך פעלו בדרך כלשהי ברשלנות או הפרת חובת אמון כלשהי שהיית חייב לתובע. התלונה תטען כי הרשלנות או ההפרה גרמו להפרת נתונים ושחרורם. התלונה גם תטען כי ההפרה גרמה לתובע נזק קונקרטי כלשהו.
 2. 2
  שכר עורך דין. לאחר שקראת והבנת את התלונה, יהיה עליך לשכור עורך דין מוסמך שיגן עליך לאורך כל ההתדיינות. סוג עורך הדין שתשכרו יהיה תלוי בסוג התביעה שהוגשה נגדכם. לדוגמא, אם התובע טען כי פעלת ברשלנות, תרצה להעסיק עורך דין הבקיא בהגנת נזיקין. לאחר שתדע איזה סוג של עורך דין אתה צריך להעסיק, תרצה לבקש המלצות. זו בדרך כלל הדרך הטובה ביותר להשיג עורך דין מוסמך ואמין.
  • אם אינך יכול לקבל המלצה אישית, פנה לשירות הפניות לעורכי הדין של לשכת עורכי הדין שלך. תישאל כמה שאלות בנוגע לצרכים המשפטיים שלך ותיצור קשר עם עורכי דין מוסמכים באזורך.
  • לאחר שתמצא שלושה-ארבעה עורכי דין מוסמכים, ערוך התייעצויות ראשוניות ושאל כל מועמד על הרקע האישי והניסיון המקצועי שלהם. הקפד לשאול כיצד עורך הדין גובה עבור שירותיהם.
  • כאשר אתה מוצא את המועמד האידיאלי, יידע אותם שתרצה להעסיק אותם וודא שתקבל את הסכם הייצוג שלך בכתב.
 3. 3
  שאל על אחריות פוטנציאלית. אתה ועורך הדין שלך יצטרכו לקיים דיון רציני לגבי האחריות האפשרית העומדת בפניך בתביעה מסוג זה. סוגי הנזקים העומדים לרשות התובע יהיו תלויים בסיבת התביעה שהם יביאו. בעוד שבתי משפט מסוימים היססו לאפשר לתיקים להפרת נתונים להתקדם מבלי להראות פגיעה ניכרת, בתי משפט אחרים התירו תיקים כאלה. במקרים שהתקדמו, נזקים התבססו על חוזה, מעין חוזה, רשלנות והפרת חובת אמון. כל אחד מהאזורים הללו מציעים סוגים וכמויות נזקים שונות לתובע.
  • לדוגמא, נזקי החוזה כוללים נזקים מפצים וכתוצאה מכך. נזקי פיצוי מסייעים לפצות את התובע על הנזקים הכלכליים שנגרמו כתוצאה מחוזה שבור. נזקי תוצאה הם נזקים הנגרמים בעקיפין כתוצאה מההפרה.
  • בתביעות רשלנות, פיצויים יכולים ללבוש צורה כלכלית, לא כלכלית ומופתית (פיצויים עונשיים). נזקים כלכליים מפצים את התובע בגין הפסדים כלכליים בפועל. נזקים שאינם כלכליים כוללים כאב וסבל, אובדן הנאת חיים ופגיעה במוניטין. ניתן לפסוק נזקים למופת על מנת להעניש או להעניש אותך אם העובדות מצדיקות זאת. בדרך כלל, נזקים למופת זמינים רק אם פעלת במרמה או ברשלנות חמורה.
  • במקרים פדרליים שהובאו במסגרת חוק הפרטיות משנת 1974, ניתן לפסוק פיצויים בפועל. עם זאת, הגדרת הנזקים בפועל עומדת לדיון. השאלה היא האם נזקים בפועל כוללים רק הפסדים כספיים או שמא הם כוללים גם נזקים רגשיים. על שאלות אלה לא נענתה מכיוון שרוב המקרים הללו מוסדרים לפני המשפט.
  חשוב להגיב לתביעה ולהגן על עצמך הכי טוב שאפשר
  אם זה קורה, חשוב להגיב לתביעה ולהגן על עצמך הכי טוב שאפשר.
 4. 4
  הגישו תשובה. הדבר הראשון שאתה ועורך הדין שלך תעשה הוא להגיש תשובה לתלונת התובע. יש להגיש תגובה זו תוך פרק זמן מסוים, אחרת בית המשפט רשאי להגיש נגדך פסק דין ברירת מחדל (ותאבד את התיק לפני שתזדמן להסביר את עצמך). באופן כללי יהיו לך בערך 20 יום להגיב לאחר היום שקיבלת. אין תשלום עבור הגשת תשובה אלא אם תגיש תביעות נגד, ובמקרה זה תידרש לשלם אגרת הגשה.
  • תשובתך תחילה תודה או תכחיש כל טענה המועלת בתלונה. על ידי הכחשת טענות, אתה מבקש מבית המשפט לגרום לתובע להוכיח את אותם חלקים בתיק. שנית, תשובתך תציג כל הגנה לטענות אם יש לך אותן. לדוגמא, אתה יכול לטעון כי ההתיישנות רצה ולכן יש לדחות את התיק בדעה קדומה (כלומר, לא ניתן לבטל אותו).
  • בנוסף לתשובה הרגילה, ייתכן שתרצה גם להגיש תביעות נגד אם אתה סבור שהתובע עשה משהו לא בסדר.
  • אחת הטענות הנפוצות ביותר שעליך לשקול לכלול בתשובתך היא שהתובע לא נגרם כל נזק קונקרטי ולכן יש לדחות את התיק מחוסר מעמד. כאשר נתונים הופרו, אין פירוש הדבר שהנתונים שימשו לרעת התובע באופן אוטומטי. לדוגמא, תובע עלול לחסר מעמד אם טענתם היא שהנתונים הפרים עשויים, בעתיד כלשהי בעתיד, לשמש למטרות מרמה.
 5. 5
  הגיש את תשובתך לצד השני. לאחר שתגיש את תשובתך, יהיה עליך להודיע לתובע כי הגבת. באפשרותך להודיע לתובע על ידי הגשת תשובתך (קרי, מתן עותק באופן אישי). שאל את פקיד בית המשפט לגבי אמצעי המסירה המקובלים. באופן כללי, כל אחד מעל גיל 18 שלא מעורב בתיק יכול לשרת את התשובה. תמורת תשלום קטן תוכלו לבקש ממשרד השריף להגיש עבורכם את התשובה.
  • אם לא ניתן להגיש את התובע באופן אישי (כלומר, להגיש באופן אישי), יתכן שתוכל לשרת אותם באמצעות שליחת עותק מהתשובה לכתובת האחרונה שלהם.
 6. 6
  קח חלק בגילוי. תהליך הגילוי מאפשר לך ולתובע לאסוף ולהחליף מידע אודות המקרה. במהלך הגילוי תאסוף עובדות, תדבר עם עדים, תגלה מה התובע מתכנן לומר, ותעריך את חוזק עניינך. תוכלו להשיג את הדברים הללו באמצעות כלי הגילוי הבאים:
  • גילוי בלתי פורמלי, הכולל עריכת ראיונות, איסוף מסמכים זמינים לציבור וצילום.
  • חקירות, שהן שאלות בכתב לצדדים ועדים. יש לענות על שאלות אלו בשבועה וניתן להשתמש בהן בבית המשפט. לדוגמא, ייתכן שתרצה לשאול את התובע אם נגרם לו נזק מההפרה. אתה עשוי לשאול: "האם נגרם לך נזקים ניתנים לכימות בגלל הפרת הנתונים המקוונת הנדונה במקרה זה?"
  • תצהירים, שהם בראיונות אישיים עם צדדים ועדים. הראיונות נערכים בשבועה וניתן להשתמש בתשובות בבית המשפט.
  • בקשות למסמכים, שהן בקשות בכתב המבקשות מהתובע למסור מסמכים שאינם זמינים לציבור. דוגמאות כוללות מיילים, הודעות טקסט או תזכירים פנימיים. עליכם לבקש מסמכים הנוגעים למעשיו של התובע לאחר התרחשות ההפרה. לדוגמה, ייתכן שתבקש הצהרות בנק המציגות חיובי הונאה (או היעדרן).
  • זימונים, שהם צו בית משפט המחייב מישהו לעשות משהו (למשל לענות על שאלות או למסור מסמכים).
 7. 7
  הגש בקשה לשיפוט סיכום. ברגע שהגילוי מסתיים, עליך ועורך הדין שלך לדון בשאלה האם להגיש בקשה לפסק דין מקוצר. הצעה זו תבקש מבית המשפט לפסוק לטובתך ולסיים את ההתדיינות באופן מיידי. כדי להצליח, תצטרך להוכיח כי אין בעיה אמיתית של עובדה מהותית וכי אתה זכאי לשיפוט כחוק. תגיש ראיות ותצהירים שיסייעו לטעון את עניינך.
  • ככל הנראה תנועתך תתמקד בחוסר הנזקים המוכרים של התובע. אתה יכול לטעון שגם אם כל העובדות נכונות והנתונים הופרו, לא נגרם נזק ולכן ההתדיינות צריכה להסתיים.
  • התובע יגן מפני בקשה זו על ידי הגשת בקשה משלהם בטענה שיש מחלוקות אמיתיות של עובדות חשובות. השופט יניח בשלב זה את כל ההנחות לטובת התובע.
  כאשר נתונים הופרו
  כאשר נתונים הופרו, אין פירוש הדבר שהנתונים שימשו לרעת התובע באופן אוטומטי.
 8. 8
  ניסיון להתיישב. אם בקשתך לפסק דין מקוצר אינה מוצלחת, כדאי לך לשקול להסכים עם התובע. לפני שתנקוט צעד זה, נבחן את עוצמת עניינך ואת עניינו של התובע. ככל שהתיק שלך חזק יותר ותיק התובע חלש יותר, כך אתה צריך לחוש פחות לנקוט בפשרה שתעלה לך סכום כסף משמעותי. דיוני פשרה בדרך כלל יתחילו בתאי השופט במהלך ועידת פשרה. כאן, שני הצדדים ישבו עם השופט וידונו בתנאי הסדר מקובלים. אם לא תושג שום הסדר, יתכן שתצטרך לקחת חלק בכלי חלופי אחר ליישוב סכסוכים. לדוגמה:
  • אתה יכול לקחת חלק בגישור, שכולל העסקת צד שלישי ניטראלי שיעזור לך להגיע לדרכים חדשות וחדשות למצוא בסיס משותף. בקש מפקיד בית המשפט רשימה של מגשרים זמינים או שכר אחד באמצעות אתר איגוד הבוררות האירופי. כאשר אתה והתובע נפגשים עם המגשר, הם ינסו לעזור לשני הצדדים לנהל דיוני פשרה משמעותיים. המגשר לא יזריק דעות משלהם והם לא יסיקו מסקנות משפטיות כלשהן.
  • אם גישור לא עובד, ייתכן שתסכים לבוררות. במהלך הבוררות, צד שלישי ניטרלי ישמש כשופט ויבחן ראיות ויגיע למסקנות. כל צד יגיש ראיות לבורר אשר ינתח את המידע שהם מקבלים. לאחר ניתוח הראיות, הבורר יערוך חוות דעת שתסקין מסקנות משפטיות ויגיד לכל צד מי לדעתו צריך לזכות בתיק.
 9. 9
  הגש תנועות לפני משפט. ממש לפני תחילת המשפט, עורך הדין שלך צריך להיות עסוק בהגשת בקשות לפני משפט בניסיון לפתור סוגיות משפטיות מצטיינות. בקשות לפני משפט מבקשות מהשופט לקבל החלטות על מנת להימנע מהצורך להתמודד איתן במהלך המשפט. תנועות נפוצות כוללות:
  • בקשות לפיטורים, המבקשות מבית המשפט לדחות את התיק מסיבות מסוימות. דוגמאות יכולות להיות חוסר ראיות או שהעובדות אינן מסתכמות בטענות שהועלו.
  • הצעות לדיכוי, המבקשות מבית המשפט לא לאפשר קבלת עדויות מסוימות במהלך המשפט מכיוון שהן אינן עומדות בכללי הראיות.

חלק 2 מתוך 3: התגוננות בבית המשפט

 1. 1
  להגיע למשפט מוקדם. ביום שמתחיל המשפט שלך (ועל כל יום משפט לאחר מכן), עליך להגיע מוקדם ולתת לעצמך מספיק זמן למצוא חניה ולעבור אבטחה. בנוסף, דאג לכבות את כל האלקטרוניקה כדי שלא תפריע לבית המשפט. אל תביא אוכל או שתייה לאולם בית המשפט וודא שאתה פועל כראוי בכל עת מול השופט.
 2. 2
  אמור את הצהרת הפתיחה שלך. לתובע תהיה ההזדמנות הראשונה להצהיר בפני השופט או המושבעים. לאחר שהתובע יצהיר את הצהרת הפתיחה שלהם, תהיה לעורך הדין שלך הזדמנות לעשות זאת. הצהרת הפתיחה היא הזדמנות לדבר עם בית המשפט על המקרה ואיך אתה רואה את זה מתנהל. זה אמור לתת סקירה קצרה של המקרה וסיבות קונקרטיות מדוע לא תמצא אותך אחראי.
  • לדוגמה, הצהרת הפתיחה שלך עשויה להתוות כיצד הפרת הנתונים המקוונת לא נגרמה מרשלנות וכיצד נקטת בכל אמצעי הזהירות האפשריים כדי לוודא שזה לא קורה. בנוסף, תוכל לומר לבית המשפט כי התובע לא יוכל להוכיח נזק כלשהו.
  קבלת עזרה תבטיח שלעולם לא תצטרך להגן על עצמך בבית המשפט בגין הפרת נתונים
  בכל אפשרות שתבחר, קבלת עזרה תבטיח שלעולם לא תצטרך להגן על עצמך בבית המשפט בגין הפרת נתונים.
 3. 3
  חקירה נגדית של עדי התובע. התובע יציג תחילה את עניינם. כאשר התובע יציג את עניינם, הם יקראו עדים לדוכן להעיד. לאחר שהתובע ישאל כל עד, תהיה לך הזדמנות לחקור אותם. במהלך חקירה נגדית עליכם לנסות להכפיש, להדיח או להפריך את הצהרות העדים.
  • לדוגמא, אם עד תובע תפס את העמדה והצהיר הצהרה שאינה עולה בקנה אחד עם הצהרה שהם הצהירו במהלך התצהיר, היית רוצה להעלות את ההצהרה הקודמת שאינה עקבית ולשאול את העד אודותיה.
 4. 4
  הציגו את המקרה שלכם. כאשר התובע ינוח, תהיה לך הזדמנות להציג את עניינך ולקרוא לעדים שלך לעמוד. אתה ועורך הדין שלך כבר דנים באילו עדים להתקשר ובאילו הגנות לעלות.
  • העדים שלך יכללו כל אחד ממחלקת ה- IT שלך האחראי על אבטחת רשת ומידע. אנשים אלה אמורים להיות מסוגלים להעיד על נהלי האבטחה שלך שנועדו להגן על מידע אישי.
  • לתובע תהיה הזדמנות לחקור את עדיך הנגדית. צפה זאת ונסה להתגונן מפני בעיות על ידי קריאת העדים הטובים ביותר שיש לך.
 5. 5
  הציעו טיעון סיום. כאשר גם אתה וגם התובע נחים, לכל צד תהיה הזדמנות לטעון טיעון סיום. בבוא זמנך, עליך לסכם את עמדתך המשפטית ולהזכיר למושבעים או לשופט על העובדות הרלוונטיות שהוצגו במהלך המשפט. נסה להפוך את טיעוני הסיום הללו לדרמטיים כדי שיישארו עם המושבעים לפני שהם עוזבים להתלבט.
  • אמירה זו צריכה להבהיר כי התובע לא הוכיח את עניינו בכוח הראיות. עליך לחזור על נקודות חשובות במשפט, למשל כאשר עדיך נקטו עמדה והצהירו הצהרות משכנעות.
 6. 6
  קבל את פסק הדין. לאחר סיום המשפט, המושבעים או השופט ייקח זמן לדון ולקבל החלטה. זה עלול לארוך שעות, ימים או אפילו שבועות. אם יש חבר מושבעים, המושבעים יחזרו לבית המשפט ויגישו את פסק דינם בפני השופט. ברגע שהשופט מקבל את ההחלטה, הוא או היא יכולים לבחור להסכים ולהיכנס לפסק דין סופי או לדרוש פעולה אחרת, תלוי במה שמצא חבר המושבעים (למשל, משפט חדש אם חבר המושבעים לא יוכל להגיע למסקנה).
  • אם תזכה והתיק יידחה, לא תצטרך לשלם את הנזקים שלכאורה אתה חייב. עם זאת, אם אתה מפסיד, ייתכן שתוכל להגיש ערעור על כך שהתיק יידון על ידי בית משפט קמא.
התלונה תטען כי הרשלנות או ההפרה גרמו להפרת נתונים ושחרורם
התלונה תטען כי הרשלנות או ההפרה גרמו להפרת נתונים ושחרורם.

חלק 3 מתוך 3: הימנעות מבעיות עתידיות

 1. 1
  חקר חוקים ותקנות רלוונטיים. חוקים ממלכתיים ופדרליים, כמו גם כללים מנהליים, מכתיבים כיצד יש להגן על נתונים וכיצד יש לטפל בהפרות. אם אתה אחראי להגנה על נתונים, עליך להבין את החוקים סביב חובה זו.
  • לדוגמא, כמעט בכל מדינה יש חוק המחייב גורמים מסוימים להודיע לאנשים על הפרות אבטחה הכרוכות במידע אישי. חוקים אלה בדרך כלל מזהים מי חייב לציית, מספקים הגדרות של מידע אישי, מגדירים מהי הפרה ואת הדרישות להודעה.
  • ודא שאתה מבין את כל החוקים החלים וכיצד ליישם את הדרישות שלהם בעסק שלך.
 2. 2
  שכתב מדיניות ונהלים. דרך נהדרת ליישם דרישות משפטיות בפרקטיקה היומיומית שלך היא לכתוב (או לשכתב) את המדיניות והנהלים של החברה שלך. המדיניות והנהלים שלך צריכים לקבוע כיצד הכשרת העובדים תתקיים, כיצד ינוהלו הפרות ומהי תוכנית התגובה שלך.
 3. 3
  שכר חברת אבטחת נתונים מוסמכת. הגנה על נתונים מקוונים יכולה להיות מאמץ מורכב ומורכב. בדרך כלל זה כרוך ביצירת תוכנות מחשב וחומות אש שיכולים לעזור לאנשים לא רצויים להימצא מהנתונים שלך. אם אינך יודע כיצד לעשות זאת, או אינך יכול להתעדכן בכל השינויים המתרחשים, עליך לשקול להעסיק צד שלישי שיעזור לך. חברות אבטחת נתונים יכולות לעזור לך ליצור ולתחזק מערכות להגנה על הנתונים שלך, או שהם יכולים לאחסן את הנתונים בשרתים שלהם בתשלום.
  • בכל אפשרות שתבחר, קבלת עזרה תבטיח שלעולם לא תצטרך להגן על עצמך בבית המשפט בגין הפרת נתונים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail