כיצד למצוא עורך דין להקלה בחובות?

בדוק אם נזכרת במפורש חוויית הקלה בחובות
אם עורך הדין מנהל פרקטיקה כללית יותר, בדוק אם נזכרת במפורש חוויית הקלה בחובות.

אם סוכנויות איסוף מתקשרות אליך, אתה כנראה מרגיש הרבה מתח. עורך דין מוסמך להקלת חובות יכול לעשות דברים רבים כדי להקל על הלחץ הזה. הוא או היא יכולים לנהל משא ומתן בשמך על מנת להפחית את סכום החוב. עורך דין להקלה בחובות יכול גם לתבוע אם הנושה הטריד אותך או השתמש בטקטיקות גביית חובות פוגעניות. כדי למצוא עורך דין מוסמך להקלת חובות, עליך לאסוף הפניות ואז לקבוע התייעצויות אישיות.

חלק 1 מתוך 4: קבלת הפניות

 1. 1
  שאלו קרובי משפחה ועמיתים לעבודה. לפעמים אתה יכול לקבל הפניה על ידי שאלת אנשים שאתה מכיר. שאל חברים או עמיתים אם הם ימליצו על עורך דין להקלה בחובות.
  • אנשים עשויים להסס להודות שהשתמשו בעורך דין להקלה בחובות. עם זאת, הם עשויים לדעת על מישהו אחר שיש לו. במצב זה, אנשים עשויים לומר לך את שם עורך הדין בו השתמש האדם.
 2. 2
  צרו קשר עם לשכת עורכי הדין המקומית. איגוד עורכי הדין המקומי או הממלכתי שלך כנראה מפעיל תוכנית הפניות או יכול לכוון אותך לכיוון של תוכנית הפניות שאושרה. צרו קשר עם לשכת עורכי הדין ובקשו הפניה לעורך דין להקלה בחובות.
  • אתה יכול למצוא את עמותת עורכי הדין שלך על ידי חיפוש באינטרנט. הקלד "מדינתך" או "עירך" ו"הפניית עורך דין ".
  • שירות ההפניות עשוי לתת לך שם של עורך דין אחד, או שהוא יכול לארח מסד נתונים שתוכל לעיין בו.
 3. 3
  שאל עורך דין אחר. עורכי דין הם מקור נהדר נוסף להפניות. אם השתמשת בעורך דין בעניין מקרקעין או כדי לכתוב צוואה, תוכל לבקש ממנו להמליץ על עורך דין להקלה בחובות.
  • עורכי דין לעיתים קרובות מכירים את המוניטין של עורכי דין אחרים בקהילה, ולכן עליהם להפנות אותך רק למישהו שעורך הדין מרגיש שהוא כשיר.
  • צור קשר עם עורך הדין שלך על ידי עצירה או התקשרות. הסבירו בקצרה את מצבכם ושאלו אם הם מכירים עורך דין להקלה בחובות שתוכלו להתקשר אליו.
 4. 4
  עיין באתר האינטרנט של כל עורך דין. ברגע שיש לך שמות של כמה עורכי דין, עליך לעשות מחקר מקדים. אתה רוצה למצוא עורכי דין המנוסים בסעד חובות ומנהלים משרדי עורכי דין מקצועיים. כשאתה גולש באתר של כל עורך דין, חפש את הדברים הבאים:
  • חוויה רלוונטית. אתה רוצה להעסיק עורך דין שטיפל בעבר בענייני הקלות חוב. עורכי דין מסוימים עשויים להתמחות בהקלות חוב בלבד. אם עורך הדין מנהל פרקטיקה כללית יותר, בדוק אם נזכרת במפורש חוויית הקלה בחובות. פרופיל של עורך דין צריך להכיל מידע על ניסיונו.
  • המלצות לקוח. עורכי דין כוללים לעיתים קרובות כמה משפטים מלקוחות לשעבר המעידים על הניסיון הטוב שהיה להם עם עורך הדין.
  • דקדוק ואיות. האתר צריך להיות נקי משגיאות דקדוקיות או כתיב. כמו כן, אם האתר מדבר על מושגים משפטיים, עליו לעשות זאת בצורה מובנת. עורך דין שלא אכפת לו איך הוא נתקל באתר שלו, כנראה יהיה מרושל בייצוג המשפטי שלו.
 5. 5
  צמצם את הרשימה שלך. עליכם לצמצם את רשימת עורכי הדין לשניים או שלושה. אם אף אחד מעורכי הדין לא נראה מתאים בהתבסס על סקירתך באתרי האינטרנט שלהם, עליך לפנות שוב לשכת עורכי הדין ולקבל הפניות נוספות.
  • נסו לשמור על רשימתכם קצרה. אתה צריך לקבוע התייעצויות. אולי לא יהיה לך מספיק זמן להיפגש עם יותר משלושה עורכי דין.
הסבירו בקצרה את מצבכם ושאלו אם הם מכירים עורך דין להקלה בחובות שתוכלו להתקשר אליו
הסבירו בקצרה את מצבכם ושאלו אם הם מכירים עורך דין להקלה בחובות שתוכלו להתקשר אליו.

חלק 2 מתוך 4: השתתפות בייעוץ

 1. 1
  קבעו פגישת ייעוץ. לאחר שצמצמת את רשימת עורכי הדין, תוכל לקבוע התייעצויות עם כל אחד מהם. מרבית עורכי הדין מציעים התייעצויות של 15-30 דקות.
  • בהתאם ללוח הזמנים של עורך הדין, ייתכן שתצטרך לקבוע ייעוץ טלפוני. אף על פי שייעוץ טלפוני אינו אידיאלי כמו פגישה עם עורך דין פנים אל פנים, כדאי לשקול התייעצות טלפונית אם חיבבתם את הניסיון ואתר האינטרנט של עורך הדין.
  • עורכי דין רבים מציעים כעת התייעצויות בחינם. עם זאת, חלקם עשויים לגבות תשלום צנוע (בסביבות 19 € -35). אתה לא צריך לפטר אוטומטית פגישה עם עורך דין שגובה שכר טרחה נמוך. עורכי דין אלה לפעמים מוכנים יותר לחלוק מידע על אופן ההגנה על עצמך. אם אתה חושב לייצג את עצמך, תשלום של תשלום קטן עשוי להשתלם בהמשך הדרך.
 2. 2
  אסוף מסמכים רלוונטיים. עליך להתכונן להתייעצות שלך על ידי ריכוז מסמכים רלוונטיים אשר יעניקו לעורך הדין שלך תחושה טובה של חובך. לדוגמה, עליך לאסוף עותקים של הדברים הבאים:
  • כל מכתב או דוא"ל שקיבלת מהנושה
  • כל תקשורת מסוכנות גביית חובות
  • מידע על החוב, למשל, מסמכי ההלוואה המקוריים
  • מידע פיננסי, למשל כמה אתה מבצע וההוצאות החודשיות שלך
 3. 3
  בוא עם שאלות לשאול. צריך להיות זמן במהלך ההתייעצות לשאול את עורך הדין כמה שאלות. כדאי להכין חצי תריסר שאלות. נסו להימנע משאלת שאלה אם תוכלו למצוא את התשובה באתר עורך הדין. לדוגמא, רוב עורכי הדין צריכים לכלול מידע על איזה בית ספר למשפטים הם למדו וכמה זמן התקבלו לעסוק. במקום זאת, חשוב לשאול את השאלות הבאות:
  • כמה מעומס התיקים של עורך הדין כולל ייצוג לקוחות בענייני חובות?
  • האם עורך הדין טיפל בתיק כמו שלך בעבר?
  • האם עורך הדין ניהל משא ומתן עם הנושה שלך או עם סוכנות הגבייה בעבר?
  • איזה אחוז מהמקרים מסתדרים בהצלחה? (אמור מראש שאתה יודע שעורך הדין לא יכול להבטיח תוצאה.)
 4. 4
  זכרו לשאול על אגרות. זכרו תמיד לדבר על כמה עורך הדין גובה. בדרך כלל, עורכי דין גבו לפי שעות. הם קובעים תעריף לפי שעה ואז מחייבים אותך מדי חודש עבור משך הזמן שהם השקיעו בתיק שלך.
 5. 5
  מגיעים מייד להתייעצות. עורכי דין עסוקים מאוד ולעתים קרובות מנסים לדחוס התייעצויות בין מסע בין בית המשפט. כדאי לנסות להגיע מוקדם לחמש עשרה דקות. תנו לעצמכם מספיק זמן למצוא חניה.
  • אם אתה מאחרת, אז הקפיד להתקשר למשרד של עורך הדין בהקדם האפשרי. ייתכן שיהיה עליך לתזמן את הייעוץ מחדש או לערוך את הייעוץ בטלפון.
עורך דין להקלה בחובות יכול גם לתבוע אם הנושה הטריד אותך או השתמש בטקטיקות גביית חובות פוגעניות
עורך דין להקלה בחובות יכול גם לתבוע אם הנושה הטריד אותך או השתמש בטקטיקות גביית חובות פוגעניות.

חלק 3 מתוך 4: הימנעות מעורך דין גרוע

 1. 1
  בדוק את היסטוריית המשמעת של עורך הדין. כל עורך דין שייך לפחות לבר מדינה אחת. כל מדינה הקימה ועדת משמעת שתחקור טענות על התנהגות בלתי הולמת של עורכי הדין. אם הוועדה תמצא כי עורך הדין הפר את הקוד האתי, היא תעשה משמעת על עורך הדין.
  • אתיקה של עורכי דין מכסה דברים כמו שמירה על סודיות של לקוח, חיוב וטיפול בכספי הלקוח כראוי ולא ייצוג לקוחות אם יש ניגוד עניינים. כאשר עורך דין מפר כל אחד מהכללים האתיים הללו, ניתן לסנקט אותו.
  • מצא את ועדת המשמעת של מדינתך באינטרנט וחפש את היסטוריית המשמעת של עורך הדין. צריכה להיות סימון של כל תחום.
 2. 2
  קרא ביקורות של לקוחות. אתרים רבים מארחים כעת ביקורות על עורכי דין ומשרדי עורכי דין. אלה אמורים לצוץ בדפים הראשונים כאשר אתה מבצע חיפוש באינטרנט עבור עורך הדין. לקוחות משאירים כעת ביקורות באתרים כמו Avvo, Yelp ו- Google.
  • אתה בהחלט צריך להסתכל על הביקורות האלה. עם זאת, כדאי לקחת אותם עם גרגר מלח. מכיוון שביקורות רבות הן אנונימיות, אין שום דרך לדעת האם הסוקר היה לקוח או לא. כמו כן, אי אפשר לרצות לקוחות מסוימים. סקירה שלילית עשויה שלא לשקף את מיומנותו של עורך הדין.
  • עם זאת, היזהר אחר תלונות חוזרות על אותו דבר. אם יותר מאדם אחד מתלונן על כך שעורך הדין אינו מחייב במדויק, הדבר עשוי לשקף בעיה אמיתית.
 3. 3
  חפש סימנים לספר. ישנם כמה סימנים, או "דגלים אדומים", לכך שאתה מתמודד עם עורך דין להקלת חובות גרועים. שים לב לדברים הבאים והימנע מעורך הדין אם הוא או היא עשתה אחת מהפעולות הבאות במהלך התייעצותך:
  • עורך הדין מבטיח החלטה מהירה. אף עורך דין אינו יכול להבטיח כי ניתן לנהל משא ומתן לפשרה במהירות. באופן כללי, זה יכול לקחת כמה חודשים הלוך ושוב לפני שמגיעים לתוצאה.
  • עורך הדין נשבע שאתה צריך עורך דין. למעשה, אתה יכול לנהל משא ומתן מטעמך. למרות שאולי אינך מנוסה במשא ומתן כמו עורך דין, זה שקר שעורך דין מציע לך בהחלט להיות בעל עורך דין.
  • עורך הדין רוצה לחייב סכום מוגדר בכל חודש. זו לא דרך יצרנית לחייב לקוח. חיוב בתעריף אחיד מגדיל למעשה את משך הזמן שיידרש להסדרת עניין מכיוון שלעורך הדין יש תמריץ לגרור משא ומתן.
 4. 4
  הימנע מעורך דין שמבטיח תוצאה מסוימת. על עורך דין נאסר מבחינה אתית לומר ללקוחות שהוא או היא יכולים "להבטיח" תוצאה. במקום זאת, עורך דין יכול בדרך כלל לדון בסיכויים שלך על סמך ניסיונו של עורך הדין והחוזקות והחולשות שבמקרה שלך.
  • לדוגמא, עורך דין יכול לומר, "ניהלתי בעבר משא ומתן להסדר עם חברת כרטיסי האשראי, והחברה הייתה להוטה מאוד להסדיר. אני חושב שהמקרה שלך חזק באותה מידה כמו המקרים האחרים. אז זה תלוי אם כרטיס האשראי החברה עדיין להוטה להתיישב כמו בעבר. "
  • עורך דין לא מוסרי היה אומר, "אני יכול להבטיח שאקטין את החוב שלך ב -50%."
תוכל לבקש ממנו להמליץ על עורך דין להקלה בחובות
אם השתמשת בעורך דין בעניין מקרקעין או כדי לכתוב צוואה, תוכל לבקש ממנו להמליץ על עורך דין להקלה בחובות.

חלק 4 מתוך 4: שמירה על עורך דין

 1. 1
  הכירו בעורך דין טוב להקלה בחובות. ישנם עורכי דין איכותיים רבים להקלה בחובות שיכולים לעזור לך. בדיוק כמו שאתה חייב להיזהר מפני שכירת עורך דין גרוע, אתה צריך לחפש את הסימנים הבאים של עורך דין טוב:
  • מסביר את המקרה בצורה שתוכלו להבין. זה מראה שלעורך הדין אכפת מדעתך. אינך יכול להשתתף באופן פעיל בהתנחלות משלך אם אינך מבין מה קורה.
  • רק מנסה לחייב אותך בגין עבודות שנעשו. על עורך הדין לשלוח לך חשבון מפורט, המציג אילו משימות בוצעו וכמה חויב עבור כל משימה.
  • מבטיח לעבוד בשקידה בשמך, אך אינו מבטיח תוצאות ספציפיות.
  • מתאר את תהליך פשיטת הרגל ואת העובדה שכל החוב שלך יכול להימחק בפשיטת רגל. פשיטת רגל היא תמיד אפשרות. אם אתה רוצה להמשיך בפשיטת רגל, אז עורך הדין להקלה בחובות אמור להיות מסוגל לספק לך הפניה לעורך דין לפשיטת רגל.
 2. 2
  בחר עורך דין. לאחר שחיסלתם עורכי דין גרועים, עליכם לבדוק את המועמדים הנותרים. אם כל המועמדים איתם התייעצת היו גרועים, תצטרך להתחיל מחדש ולקבל יותר הפניות. עם זאת, אם מצאתם מקובלים, בחרו לגבי מי להעסיק.
  • חשוב שתרגיש בנוח עם כל עורך דין שתבחר. אתה תעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם עורך הדין, ואתה צריך להעסיק מישהו שאתה מרגיש בנוח איתו. תחשוב שוב להתייעצות שלך. הרגשת בנוח לשאול את עורך הדין שאלות? האם היא ענתה להם בצורה שהבנת?
  • אתה צריך לסמוך על המעיים שלך. כל עוד לעורך הדין יש ניסיון מספיק, גובה שכר טרחה סביר וגורם לך להרגיש בנוח, אז אתה לא יכול לבחור לא בסדר.
 3. 3
  חתמו על מכתב אירוסין. לאחר שהודעתם לעורך הדין שאתם רוצים להעסיק אותם, עליכם לקבל מכתב בדואר. זה נקרא "מכתב ההתקשרות" או "הסכם עבודה". זה אומר לך בדיוק איזו עבודה יבצע עורך הדין, ומסביר שכר טרחה והוצאות. ההסכם אמור להסביר גם את חובותיך כלקוח (כגון שיתוף פעולה ותשלום חשבונות במועד).
  • לאחר שתקבל את המכתב, קרא אותו בעיון וערוך הערות על כל מה שאתה לא מבין או שום דבר שאתה לא מסכים איתו. פנה לעורך הדין שלך כדי לדון בבעיות אלה.
  • לאחר שפתרתם הבדלים, בקשו מעורך הדין לשלוח לכם מכתב התקשרות נקי ולחתום עליו. שמור עותק לתיעוד שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לתבוע הבטחת הכנסה?
 2. איך להישאר עשירים?
 3. איך לבנות עושר דורי?
 4. איך להיות עשיר ומאושר?
 5. כיצד להפוך חוב לעושר?
 6. איך להתעשר לאט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail