איך לשלם חובות כשאתה שבור?

אך אתה בטוח שתוכל לשלם אותו בעוד כמה חודשים
אם יש לך חוב בכרטיס אשראי בכרטיס שיש בו ריבית גבוהה, אך אתה בטוח שתוכל לשלם אותו בעוד כמה חודשים, אתה יכול להעביר את החוב שלך לכרטיס אחר ולשלם עליו ריבית אפסית.

זה יכול להיות קשה לפרוע חוב כשאתה שבור. מצא דרכים להשיג כסף על ידי מכירת דברים נוספים מהבית ובקשת סיוע ממשלתי. לאחר מכן, פתח אסטרטגיה על ידי יצירת תקציב, סדר עדיפויות בחובות השונים שלך, וזיהוי דרכים לחיסכון. לבסוף, הימנע מיצירת חובות חדשים, הכנס את כל ההכנסות הנוספות לחובך, ותשלם תמיד את היתרות החודשיות המינימליות בזמן.

שיטה 1 מתוך 3: קבלת כסף

 1. 1
  זהה מקורות הכנסה חדשים. במקום לעבוד רק בעבודה אחת בשכר נמוך, קחו עבודה שנייה. לחלופין, תעלו את המשרה המשכורת הנמוכה וקבלו משרה גבוהה. מצא דברים ישנים ברחבי הבית ומכור אותם בשווקים דיגיטליים כמו קרייגסליסט או eBay. מצא דברים שאתה טוב בהם ורדף אחריהם לצורך רווח כספי.
  • לדוגמא, אם אתה מצייר בזמנך הפנוי, העמיד חלק מהיצירות שלך למכירה באינטרנט. אם אתה רוצה לכתוב, הרווח כסף מהבלוג שלך או מצא לקוח שמוכן לשלם עבור הכתיבה שלך.
  • אם אתה עובד במספר שעות נמוך, דבר עם הבוס שלך כיצד תוכל לעבוד במשמרות ארוכות יותר או לקבל יותר שעות בכל שבוע.
 2. 2
  חפש עזרה ממשלתית. לממשלה הפדרלית יש יותר מ 1000 תוכניות הטבות שיכולות לעזור לך לנהל את החובות שלך גם אם אתה נשבר. למשל, משרד הבריאות והשירותים האנושיים בארה"ב מציע 300 תוכניות מענקים שיכולות לשלם חובות רפואיים. ייתכן שתוכל לקבל עזרת חשבונות אנרגיה משלמת מן תכנית סיוע בית האנרגיה הנמוכה ההכנסה.
  • בקר בדפי האינטרנט של סוכנויות אלה כדי להתחיל בתהליך הגשת הבקשה וליצור קשר עם מחלקת העזרה המקומית שלך לקבלת מידע נוסף.
 3. 3
  שוחח עם כנסיות וקבוצות צדקה. אם אתה חלק מקהילה דתית, תוכל לדבר עם מנהיג האמונה שלך (למשל אימאם, כומר או רב) ולהסביר שאתה בצרות כלכליות וזקוק לעזרה בחובותיך. יתכן שהם יוכלו לארגן אירוע או לקחת אוסף שהם יוכלו להעביר אליך.
לא תוכל לשלם חובות בקלות כאשר אתה שבור אם תמשיך ליצור חובות חדשים
לא תוכל לשלם חובות בקלות כאשר אתה שבור אם תמשיך ליצור חובות חדשים.

שיטה 2 מתוך 3: פיתוח אסטרטגיה

 1. 1
  ערכו תקציב. לפני שתבין איך לשלם חובות, עליך להבין כמה כסף יש לך. להיות שבור יכול להיות שיש לך 75 €, או שזה אומר שיש לך 750 € השתמש ביישום מימון אישי או בתוכנית כמו Quicken או Mint כדי להכניס את כל הנתונים הכספיים שלך. השתמש בכלים אלה לפיתוח תקציב שיעזור לך לשלם את חובך ולחסוך כסף.
  • אם אתה מעדיף לפתח תקציב מאפס, קח פיסת נייר ועט. צייר שלוש עמודות. תייג את "הוצאות החובה" הראשונות, השנייה "הוצאות שיקול דעת" והשלישית "הכנסות ונכסים".
  • בעמודה הראשונה ערוך רשימה של כל חובותיך והוצאות משק הבית שלך (מצרכים, מינימום תשלומים חודשיים בגין חובות, חשבונות שירות וכן הלאה).
  • בעמודה השנייה, רשום את כל ההוצאות שלך לפי שיקול דעת (קפה, ארוחה, בידור).
  • בטור השלישי, רשום את כל הכסף שאתה מרוויח מעבודה ואת כל הכסף שהכנסת לבנק מאז שנחתת את עבודתך.
  • סה"כ כל עמודה בתחתית. הוסף את הסיכומים מעמודות א 'ושתיים. הפחת את הסכום מהסכום שלך בעמודה שלוש. אם המספר שווה לאפס או פחות ממנו, בטל את ההוצאות שלך לפי שיקול דעתך, צמצם את העלויות שנצברו בהוצאות החובה שלך ו / או מצא עבודה משתלמת יותר.
 2. 2
  תעדף את החוב שלך. זהה אילו חובות הם בעלי הריבית הגבוהה ביותר ושלם אותם במהירות האפשרית. בזמן שתשלם את החוב או את החובות עם הריבית הגבוהה ביותר, המשך לשלם את החובות האחרים שלך על ידי ביצוע התשלום החודשי המינימלי.
  • למשל, אם יש לך חוב עם ריבית של 3% וחוב עם ריבית של 0,5%, עליך לשלם את היתרה החודשית המינימלית על החוב עם ריבית של 0,5% ולשלם יותר מהיתרה המינימלית בכל חודש על חוב עם ריבית של 3%. שים את הכסף שחסכת על ידי הקטנת ההוצאות שלך לאחר גיבוש התקציב שלך להלוואת הריבית הגבוהה יותר.
  • יוצא מן הכלל אחד לכלל זה הוא לכל חוב עם קנס לתשלום מראש. למשכנתאות ביתיות רבות, למשל, יש קנס לתשלום מראש בגין תשלום החוב לפני שחלף פרק זמן מסוים. בדוק היטב את התנאים וההגבלות של כל אחד מהחובות שלך כדי להימנע מעונשים בתשלום מראש.
  • בדוק היטב את כל מסמכי ההלוואה ו / או האשראי שלך כדי לקבוע כיצד לתעדף בצורה הטובה ביותר את חובותיך.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: בנוסף לבחון אילו חובות להחזיר לפני אחרים, עליכם גם לתת עדיפות לפירעון חובות על פני הכנסת כסף לחשבונות חיסכון. במקום לשים כסף מעת לעת, השתמש באותה סכום ושם אותו לקראת הפיכת חובות.

 3. 3
  לבזבז פחות כסף. לאחר גיבוש התקציב שלך, חפש דרכים להפחית את הוצאותיך. ישנן שתי דרכים להפחית את כמות הכסף שאתה מוציא. ראשית, אתה יכול להפחית את ההוצאות שלך לפי שיקול דעת. למשל, במקום ללכת לקולנוע, אתה יכול להישאר בבית ולראות טלוויזיה. הדרך השנייה לצמצם את ההוצאות היא קשה יותר, ומחייבת לקצץ בהוצאות החובה שלך. למשל, אתה יכול לעבור מדירת שלושה חדרים לדירת סטודיו זולה יותר.
  • אם אתה באמת מחויב לתשלום חוב, צמצם את ההוצאות בשיקול הדעת והן בחובה.
  • לא משנה איך תחליט לחסוך כסף, השתמש בכסף שחסכת כדי לשלם חובות.
  • חסוך בעלויות הדיור על ידי מעבר לגור עם חברים או משפחה. אם אין לך כסף, דרך אחת לחסוך עסקה טובה (ולהימנע מלהגיע לרחוב) היא לעבור לגור עם המשפחה או החברים. זה ייתן לך זמן לחסוך את הכסף שלך ולשלם חובות.
 4. 4
  שמור על גישה חיובית. כשאתה נמחץ תחת המשקל של חבות וגם שבורות, הדברים יכולים להיראות חסרי תקנה. רק שמור על יחס נפשי חיובי והתמקד בתשלומים בגין חובותיך בכל חודש. בעבודה קשה ומסירות אתה תהיה בדרך לעבור את זה.
  • פנו זמן למשפחה ולחברים. עיסוק באינטראקציות חברתיות נעימות יכול לשפר את מצב הרוח ואת הרווחה הכללית.
  • תן לעצמך תגמולים צנועים כשאתה מגיע לאבני דרך מסוימות. לדוגמה, אם יש לך חוב של 11200 €, בישל ארוחת ערב נעימה בבית עם בן / בת הזוג שלך כאשר אתה משלם 3730 € חוב. צאו לטיול ארוך ליד הנהר המועדף עליכם לאחר ששילמתם חוב של 7460 אירו. כאשר החוב שלך משולם לבסוף לחלוטין, בקר במוזיאון המקומי שלך ביום בו אין תשלום כניסה.

שיטה 3 מתוך 3: זיהוי דרכים להילחם בחובות

 1. 1
  שים כסף נוסף לקראת חוב. אם אתה מקבל כסף מקרובי משפחה ליום ההולדת שלך או לחופשה, אל תשתמש בו בכדי לפנק את הרצונות שלך או לקנות סיקים חדשים שאינך זקוק להם. במקום זאת, שים את הכסף לכיוון החוב שלך. כמו כן, שים את כל בונוסי העבודה כלפי חובותיך.
  אתה יכול לשלם סכום חד פעמי מסיבי עבור חובך המסתכם בהרבה ממה שהייתם משלמים אחרת
  באמצעות טכניקה זו, אתה יכול לשלם סכום חד פעמי מסיבי עבור חובך המסתכם בהרבה ממה שהייתם משלמים אחרת.
 2. 2
  התייעץ עם מתכנן פיננסי. אם אתה נשבר מחובות, אתה במצב כלכלי קשה. אחת הדרכים הטובות ביותר להשתמש בכסף שיש לכם היא לקבל עזרה מקצועית. בעזרת סיוע של מתכנן פיננסי מוסמך תוכל לפתח הרגלים טובים יותר סביב חיסכון, הוצאות וניהול חובות.
  • מתכנן פיננסי יכול גם לעזור לך בפיתוח תוכנית פיננסית שתעזור לך לרכוש עושר, להגדיר ולעמוד ביעדים הכספיים שלך, ולגלות דרכים להסתגל באמצעות נסיבות משתנות כמו שינוי במצב התעסוקה או גירושין.
  • התעריפים להתייעצות עם מתכנן פיננסי משתנים. ייתכן שתקבל מחיר אחיד בסביבות 750 אירו, או תשלום שעתי של כ -190 אירו לשעה. למרות שזה נראה יקר, השקעה טובה היא להקדיש כסף למתכנן פיננסי לניתוח מצבך הכלכלי.
  • מתכנן פיננסי דומה ליועץ אשראי אך שונה ממנו. יועץ אשראי מתמחה בסיוע ללקוחות להתמודד עם חובותיהם הצרכניים, בעוד שמתכנן פיננסי נוטה לעזור ללקוחות לפתח מיומנויות וטריקים חדשים לניהול הכספים שלהם (כולל חובות).
 3. 3
  השתמש בהעברות יתרה. אם יש לך חוב בכרטיס אשראי בכרטיס שיש בו ריבית גבוהה, אך אתה בטוח שתוכל לשלם אותו בעוד כמה חודשים, תוכל להעביר את החוב שלך לכרטיס אחר ולשלם עליו ריבית אפסית. כל שעליך לעשות הוא לפנות לחברת כרטיסי אשראי שבה אין לך כרטיס אשראי ולברר האם היא מציעה כרטיסי אשראי להעברת יתרה באפס אחוז. אם הם יעשו זאת, הם יעבירו את היתרה מכרטיס אחד לכרטיס שלהם ולא יגבו ריבית לתקופה קצובה.
  • לפני שתעבור להעברת איזון, ודא שאתה יכול להרשות לעצמך. אם לא תשלם את החוב לפני שתקופת הריבית באפס אחוז תסתיים, תקף שוב ריבית, אולי בשיעור גבוה עוד יותר ממה ששילמת במקור.
  • ישנם כרטיסים המציעים ריבית אפסית הנמשכת עד 18 חודשים.
  • העברות היתרה בדרך כלל כרוכות בתשלום חד פעמי, לכן בדוק את האותיות הקטנות לפני שתקבל כל עסקת העברת יתרה מספק כרטיסי האשראי שלך.
 4. 4
  אל תגיש בקשה להלוואות או כרטיסי אשראי נוספים. זה יעזור לך להימנע מגיוס חובות חדשים. לא תוכל לשלם חובות בקלות כאשר אתה שבור אם תמשיך ליצור חובות חדשים.
 5. 5
  צמצם את השימוש בכרטיס האשראי שלך. השתמש בכרטיסי האשראי שלך פעם בחודש לרכישות קטנות כמו מצרכים או למילוי מיכל הדלק, ואז שלם את היתרה באופן מיידי. אל תפסיק להשתמש בכרטיסי האשראי שלך לחלוטין, או שאתה מסתכן בהפחתת ציון האשראי שלך אם חשבונך סגור.
 6. 6
  הסר נתוני כרטיסי אשראי מחנויות מקוונות. אם פרטי כרטיס האשראי שלך נשמרים בפרופיל חשבונך בחנויות מקוונות, קל לך יותר לבצע צ'ק-אאוט. אבל זה גם מגביר את הסיכוי שתקנה דברים באינטרנט שיהיה לך טוב יותר בלעדיהם. היכנס לפרופילי החנות המקוונת בה אתה משתמש באופן קבוע ומחק את המידע.
  • אם תחליט שאתה צריך לקנות משהו באופן מקוון, הזן את פרטי הכרטיס שלך במקום המתאים אך אל תשמור אותו בפרופיל שלך כשתתבקש לעשות זאת.
  • אם אתה משלם באופן קבוע עבור שירותים או מוצרים מקוונים, השתמש בכרטיס חיוב המקושר לחשבון הבדיקה שלך. זה יחסוך ממך ריבית ודמי איחור. רק וודא שיש לך תמיד מספיק כסף בחשבונך כדי לבצע את התשלומים הרגילים.
  זה יכול להיות קשה לפרוע חוב כשאתה שבור
  זה יכול להיות קשה לפרוע חוב כשאתה שבור.
 7. 7
  הגש בקשה לריבית נמוכה יותר. אם אתה שבור, יש לך מקרה די טוב מדוע אתה צריך ריבית נמוכה יותר. לדוגמה, אם אתה שבור מכיוון שאין לך עבודה (או שיש לך רק עבודה בתשלום גרוע), אתה יכול לעתים קרובות לעתור לחברת כרטיסי האשראי שלך כדי להפחית את הריבית שלך. ייתכן שתוכל גם לקבל דחייה בשכר כפי שאתה מרוויח על הלוואות סטודנטים, כך שהם יפסיקו לגייס ריבית כל כך מהר.
  • אין תהליך אחיד לבקשת ריבית נמוכה יותר. עיין בתנאי ההלוואות או החובות הספציפיים שלך למידע על אופן משא ומתן על ריבית נמוכה יותר.
 8. 8
  שלם תמיד חובות בזמן. אם תשלם את המינימום החודשי שלך באיחור, תתחיל לגייס לא רק ריבית, אלא גם דמי איחור. זה רק יוסיף לחוב שאתה צריך להחזיר. הימנע ממצב אומלל זה על ידי תשלום תמיד היתרה החודשית המינימלית שלך על חובות.
 9. 9
  איחד את החוב שלך. איחוד חובות הוא תהליך שבו חובות רבים משולבים (ולכן מפושטים). זה מאפשר לך לבצע תשלום פשוט אחד כלפי החוב שלך בכל חודש. ישנם שלושה סוגים עיקריים של איחוד חובות.
  • בעוד תוכנית ניהול החוב, תפגשו עם יועץ האשראי כדי לקבוע כמה אתה יכול להרשות לעצמו לשלם בכל חודש. זהו הסוג הנפוץ ביותר של איחוד חובות.
  • בהלוואות לאיחוד חוב, אתה משלם תשלום יחיד לנושה יחיד בריבית נמוכה ממה ששילמת. זה אומר שתוכלו להתמקד בתשלום חוב אחד בכל פעם.
  • וריאציה שלישית על איחוד חובות מכונה הסדר חוב. באמצעות טכניקה זו, אתה יכול לשלם סכום חד פעמי מסיבי עבור חובך המסתכם בהרבה ממה שהייתם משלמים אחרת.
  • איחוד חובות והסדר חובות ישפיעו לרעה על ציון האשראי שלך. איחוד חובות עשוי לדחוף את התקופה שלוקח לך לשלם את חובך.
  • שוחח עם יועץ אשראי או מתכנן פיננסי מוסמך בכדי להתחיל הסדר חוב או תוכנית איחוד חובות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מפרסמים ברשת החיה?
 2. איך לחסוך כסף על שימורים?
 3. איך אוכלים בחינם?
 4. איך לעשות אורגני בתקציב?
 5. איך לחסוך כסף בבישול ארוחות ביתיות?
 6. כיצד לחסוך כסף במשלוח המצרכים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail