איך לערער על חוב?

גובה החוב ישלח לך מכתב בכתב עם המידע שביקשת במכתב הסכסוך שלך
גובה החוב ישלח לך מכתב בכתב עם המידע שביקשת במכתב הסכסוך שלך, כולל הנושה המקורי, סכום החוב והיסטוריית התשלומים.

קבלת שיחות מגובי חובות יכולה להיות מעצבנת להפליא. עם זאת, יש לך זכויות ותוכל להפסיק את כל שיחות הטלפון המטרידות האלה אם אתה פועל במהירות. גם אם אתה מכיר בחוב, שלח לגובה החוב מכתב בכתב העוסק במחלוקת על החוב. על פי החוק הם נדרשים לספק לך מידע המאמת שאתה חייב את הכסף ויש להם את הזכות הלגיטימית לגבות אותו - ועד שהם לא יוכלו ליצור איתך קשר או לנסות לגבות את החוב. אם אתה מתגעגע לחלון של 30 יום כדי לקבוע את הזכות הזו, אתה עדיין יכול לגרום להם להפסיק להתקשר אליך על ידי שליחת מכתב הפסקות.

שיטה 1 מתוך 3: שיחה עם גובי חובות

 1. 1
  הגב לגובים חובות בהקדם האפשרי. השעון מתחיל לתקתק בשבילך לאכוף את זכויותיך בפעם הראשונה שגובה חוב יוצר איתך קשר. אם אתה מקבל מכתב בדואר, זה נחשב לאיש הקשר הראשון. גובה החובות לא באמת צריך לדבר איתך כדי ליצור קשר.
  • ככל שאתה עשוי להיות נוטה להתעלם או לחסום את השיחות, אם גובה חוב מתקשר אליך, נסה לענות. אם הם משאירים לך תא קולי, התקשר אליהם בחזרה בהקדם האפשרי.
 2. 2
  בררו את שמו, הכתובת ומספר הטלפון של גובה החובות. אתה זקוק לשמו ולכתובת של גובה החובות כדי שתוכל לשלוח להם מכתב בכתב העוסק במחלוקת על החוב. קבל גם את מספר הטלפון, כך שתוכל לפנות אליהם אם יש לך שאלות ברגע שתקבל מהם מכתב אימות.
  • רשמו את פרטי הקשר וחזרו על מה שכתבתם להם כדי שתוכלו לוודא שהמידע שלכם נכון.
  • אם גובה החובות מסרב למסור לך את המידע הזה, סביר להניח שהוא מנסה להונות אותך. סרב לדבר איתם עד שהם ימסרו לך את פרטי הקשר שלהם. דווח על השיחה ללשכת הגנת הצרכן למימון (CFPB) ולסוכנות הגנת הצרכן הממלכתית שלך.

  טיפ: אם גובה החובות שולח לך הודעה או שטר בכתב, מידע זה צריך להיות מוצג באופן בולט. אם תקבל הודעה על גביית חובות ללא כל יצירת קשר, ככל הנראה תרמית.

 3. 3
  מסרבים למסור מידע אישי או פיננסי כלשהו. עד שלא תדע יותר על החוב, אל תאשר איש מהפרטים האישיים שלך ואל תדבר כלל על הכספים שלך. אל תמסור להם חשבון בנק או מספר כרטיס חיוב, או כל מידע אחר שבו הם יכולים להשתמש כדי לקבל ממך תשלום.
  • זה בסדר לאשר את שמך וכתובתך אם הם הולכים לשלוח לך הודעה המאשרת את החוב. עם זאת, גם אם הם שולחים לך אימות לאחר שיחת טלפון, עדיין עליך לציין שאתה מתכוון לערער על החוב.
  • גובי חובות משתמשים לעיתים קרובות בטקטיקות לחץ גבוה כדי לנסות לגרום לך לבצע תשלום. אל תיפול על זה. יתכן שהחוב יכול להיות כל כך ישן שגובי החובות לא יכולים לתבוע אותך על כך. עם זאת, אם תשלם ולו תשלום אחד, קטן ככל שיהיה, השעון יתחיל לתקתק שוב וגובה החובות עשוי לנסות לתבוע אותך.
 4. 4
  בקש אימות של החוב. כאשר גובה חובות יביא אותך לטלפון, הוא בהכרח ינסה להחזיר את השיחה לדרכים בהן אתה יכול לשלם להם. התעקש שלא תדבר על ביצוע תשלומים עד שתקבל אישור בכתב של החוב.
  • אם גובה החובות ממשיך ומנסה ללחוץ עליך, פשוט אמור "אני חולק על החוב הזה ויש לי את הזכות לקבל אישור בכתב עליו. עד שלא תשלח לי את זה, אל תתקשר אליי." ואז לנתק את הטלפון.
 5. 5
  דווח על גובי חובות המפרים את זכויותיך. אסור לגובי חובות להטריד אותך ולהפחיד אותך, לאיים עליך או להשתמש בשפה גסה. הם גם לא יכולים לספר שקרים או להצהיר הצהרות מטעות. יש לך גם את הזכות לציין מתי וכיצד הם יוכלו ליצור איתך קשר, אם בכלל.
שלח לגובה החוב מכתב בכתב העוסק במחלוקת על החוב
גם אם אתה מכיר בחוב, שלח לגובה החוב מכתב בכתב העוסק במחלוקת על החוב.

שיטה 2 מתוך 3: כתיבת מכתב סכסוך

 1. 1
  מצא מכתב לדוגמה המתאים למצבך. ללשכת הגנת הצרכן למימון (CFPB) יש מספר מכתבי דוגמה שבהם תוכלו להשתמש כדי להתכתב עם גובי חובות אם ברצונכם לערער על חוב או רק רוצים לקבל מידע נוסף אודותיו. לארגונים להגנת צרכנים ללא מטרות רווח עשויים להיות גם אותיות לדוגמא בהן תוכלו להשתמש.
 2. 2
  התאם את התוכן של כל מכתב לדוגמה שבו אתה משתמש. אם תחליט לבסס את מכתב המחלוקת שלך על מכתב לדוגמה, קרא אותו בעיון לפני שתעתיק אותו. וודא שאתה מבין את כל מה שהמכתב אומר ושהוא חל על המצב שלך. עיין בתוכן במידה שאתה מרגיש צורך.
  • לדוגמא, אם המכתב מציין שאתה רוצה לדעת את זהות הנושה המקורי, אך אתה כבר יודע את המידע הזה, אתה יכול להשאיר את החלק הזה מחוץ למכתב.
  • שינוי שפת המכתב אינו משפיע על זכויותיך. החלק החשוב במכתב הוא העובדה שאתה חולק על החוב. אם אתה מבטל בטעות מידע שאתה צריך, אתה עדיין אמור להיות מסוגל לקבל את המידע במועד מאוחר יותר.

  טיפ: מדינות מסוימות דורשות רישיון לגובי חובות. אם המדינה שלך דורשת זאת, ודא שהמכתב מבקש את מספר הרישיון של גובה החוב כדי שתוכל לבדוק את מצב הרישיון שלהם.

 3. 3
  סיים את מכתבך לגובה החובות. קרא בעיון את מכתבך ובדוק אם קיימות שגיאות הקלדה או שגיאות אחרות, במיוחד אם שינית את התוכן. בדוק פעמיים את שם גובה החובות ואת כתובתו כדי לוודא שהמידע נכון. כשאתה מרוצה, הדפס את המכתב וחתום עליו בדיו.
  • לאחר שחתמת על המכתב, צור עותק ממנו לרישומך.
 4. 4
  שלח את המכתב שלך באמצעות דואר מוסמך. עליך לשלוח את מכתבך המחלוקת על החוב בדואר תוך 30 יום מיום יצירת הקשר איתך לראשונה בגובה החוב. באמצעות דואר מאושר עם קבלת החזר מבוקשת, תדע מתי גובה החוב יקבל את מכתבך. שמור את הקבלה שלך מסניף הדואר כהוכחה לתאריך ששלחת את המכתב.
  • שימוש בדואר מוסמך מעניק לך גם הוכחה ששלחת אותו והם קיבלו אותו למקרה שינסו אי פעם לטעון שלא ערערת על החוב.

  טיפ: כשאתה מחזיר את הכרטיס בדואר עם תאריך קבלת המכתב שלך, צרף אותו לעותק המכתב ששלחת ושמור אותם במקום בטוח עד לפתרון העניין.

 5. 5
  הערך את פרטי האימות שאתה מקבל מגב החובות. כאשר אתה חולק על חוב, על גובה החוב להפסיק את כל ניסיונות הגבייה עד שהוא מאמת את החוב. גובה החוב ישלח לך מכתב בכתב עם המידע שביקשת במכתב הסכסוך שלך, כולל הנושה המקורי, סכום החוב והיסטוריית התשלומים.
  • על גובה החוב לקבוע באמצעות אימות כי יש להם זכות לגבות את החוב. זה בדרך כלל כולל מתן מידע על החברה שגובה החוב קנה ממנה את החוב.
כאשר אתה חולק על חוב
כאשר אתה חולק על חוב, על גובה החוב להפסיק את כל ניסיונות הגבייה עד שהוא מאמת את החוב.

שיטה 3 מתוך 3: שליחת מכתב הפסקות

 1. 1
  אסוף מידע על גובה החובות. אינך יכול לשלוח מכתב הפסקה לגובה חובות אלא אם כן יש לך את השם והכתובת הנכונים. כל מידע אחר שיש לך על גובה החובות יכול גם לעזור לך בעת ניסוח מכתבך.
  • אם כבר קיבלת מכתב אימות או הצעה להסדרת החוב, תוכל להשתמש במידע זה גם במכתב הפסקתך.
 2. 2
  חפש אותיות לדוגמא בהן תוכל להשתמש. סוכנויות רבות להגנת הצרכן וארגונים ללא כוונת רווח יצרו אותיות לדוגמא שתוכלו להעתיק באופן מקוון. קרא את המכתב בעיון וודא שאתה מבין את כל מה שיש בו והמכתב חל על מצבך.
  • פרויקט הכלכלה החדשה בניו יורק, ארגון למען מטרות צרכנים ללא מטרות רווח, כולל מכתב בכתובת https://neweconomynyc.org/wp-content/uploads/2014/09/Sample-Cease-Letter.pdf.

  טיפ: אם אין לך מידע חשוב אודות החוב, כגון הסכום הכולל או שם הנושה המקורי, תוכל לבקש ממנו לשלוח לך מידע זה בכתב במכתב הפסקתך.

 3. 3
  הוסף מידע על מצבך האישי או הכלכלי. למרות שאתה מבקש מגובה החובות להפסיק ליצור איתך קשר, מעט מידע על מצבך עשוי לסייע במשא ומתן להסדר. מתן מידע זה גם מאפשר לגובה החובות לדעת שאתה עשוי להיות מוכן לעבוד איתם, אתה רק רוצה תקשורת בתנאים שלך, ולא שלהם.
  • לדוגמא, אם הוצאתם מאחור בכרטיס אשראי מכיוון שאיבדתם את עבודתכם, אך לאחרונה התחלתם עבודה חדשה, יתכן שתודיעו לגובה החובות. אתה יכול להסביר שברגע שיהיה לך קצת זמן לחזור על הרגליים כלכלית, היית מוכן לשלם תשלומים חודשיים.
  • אם אין לך שום כוונה לשלם את החוב, תוכל להודיע לגובה החוב גם על כך. בשלב זה, הם עשויים לתבוע אותך או לנסות למכור את החוב לגובה אחר.
 4. 4
  הדפיס וחתום על מכתבך. קרא את המכתב שלך וודא שהוא נקי מכל שגיאות הקלדה או שגיאות אחרות. חתמו עליו בדיו והכינו העתק של המכתב לרישומיכם. שמור את המכתב יחד עם כל מידע אחר שיש לך אודות החוב.
  • ייתכן שתרצה לשלוח עותקים של מכתבך ללשכת הגנת הצרכן למימון (CFPB) או לסוכנות להגנת הצרכן של מדינתך. העתקות אור הן בסדר - אינך צריך לשלוח מסמכי מקור שנחתמו לאחרונה.
 5. 5
  שלחו את המכתב לגובה החובות. שלח את מכתבך באמצעות דואר מוסמך עם קבלת ההחזר המבוקשת. שמור את הקבלה שלך מסניף הדואר כהוכחה לתאריך ששלחת את מכתבך בדואר. כאשר תקבל את הכרטיס הירוק בחזרה והודיע לך כי מכתבך התקבל, שמור אותו יחד עם הקבלה שלך. אתה יכול לצרף אותם ישירות לעותק המכתב שלך.
  • אם אתה שולח עותק של מכתבך ל- CFPB, שלח אותו למשרד להגנת האוצר לצרכן, ת.ד 4503, איווה סיטי, איווה 52244. מכיוון שזו תיבת דואר, אינך יכול לשלוח אותו מאושר.
  • גובה החובות אמנם צריך להפסיק ליצור איתך קשר כשהוא מקבל את המכתב, אבל זה לא אומר שהם יפסיקו את מאמצי הגבייה. אם גובה החובות יגיש תביעה, תינתן לך זימון, גם אם אמרת להם לא לפנות אליך.

  טיפ: אם גובה החוב מוכר את חובך לסוכנות גבייה אחרת לאחר שקיבל את מכתבך, המכתב אינו עוקב אחר החוב. יהיה עליכם לשלוח מכתב חדש לסוכנות האיסוף החדשה.

טיפים

 • גם אם אתה מפסיד את המועד האחרון ל -30 יום, עדיין יש לך את הזכות לערער על החוב. עם זאת, גובה החובות יכול להמשיך במאמצי הגבייה בזמן שהחוב שלך מאומת.
 • שמור תמיד רשומות כתובות של כל תקשורת או אינטראקציה שיש לך עם גובה חובות, כולל תאריך, שעה ושמות של אנשים שאתה מדבר איתם.
 • בדוק בדוח האשראי שלך אם רשום חוב שנוי במחלוקת. סוכנויות גבייה אינן רשאיות לדווח על חוב שנוי במחלוקת בדוח האשראי שלך עד שהן מספקות לך מידע לאימות החוב. לאחר מכן, יש לרשום את החוב בדוח שלך כמחלוקת.
אם גובה החוב מוכר את חובך לסוכנות גבייה אחרת לאחר שקיבל את מכתבך
טיפ: אם גובה החוב מוכר את חובך לסוכנות גבייה אחרת לאחר שקיבל את מכתבך, המכתב אינו עוקב אחר החוב.

אזהרות

 • מאמר זה דן כיצד לערער על חוב בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות שונה. שוחח עם עורך דין מקומי או בקר בסוכנות להגנת הצרכן.
 • אף על פי שגביית חובות עשויה להידרש על פי החוק להפסיק ליצור איתך קשר אם אתה חולק על החוב או שולח לו מכתב הפסקה, אין זה אומר שאתה כבר לא חייב את החוב. גובה החובות עשוי להחליט לתבוע אותך על כך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail