כיצד להשכיר מחדש?

אם אין ברשותך הוראת שכירות משנה בחוזה שלך
אם אין ברשותך הוראת שכירות משנה בחוזה שלך, ייתכן שתוכל עדיין לשכור את הנכס.

מצאתם את הבית או הדירה המושלמים לאחר חיפוש ממושך. עכשיו יש לך הזדמנות ללמוד בחו"ל לסמסטר או לקחת משימה זמנית בעיר אחרת. אתה יכול לסיים את חוזה השכירות ולאבד את הדירה שלך, אתה יכול לשלם את שכר הדירה על שטח ריק, או שאתה יכול לשכור אותו בשכירות משנה. ישנם יתרונות וחסרונות, אך על ידי הכרת החוק, תכנון ההסכם ולוקח את הזמן למציאת הדייר הנכון, שכירות משנה יכולה להיות הפיתרון גם לך וגם לצרכי הדיור של הדייר שלך.

שיטה 1 מתוך 2: שכירת דירה נוספת של נכס כמשכיר

 1. 1
  החליטו אם שכירת משנה היא הבחירה הנכונה. אתה נשאר בעל החכירה. בהשכרת משנה, אתם סומכים על דייר שישלם את שכר הדירה, יתחזק את השירותים וידאג לדירה.
  • עליך להיות מוכן לפנות את דייר המשנה שלך אם הוא נכשל באחריות זו. זה עשוי לכלול פנייתו לבית משפט לתביעות קטנות. אתה נכנס לנעליו של בעל הבית. הסיבה הנפוצה ביותר לפינוי היא אי תשלום דמי השכירות. הפרה זו עלולה להשפיע על חוזה החכירה הראשי שלך או אפילו על האשראי שלך אם המשכיר ידווח על כך לסוכנויות דיווח האשראי.
  • אם ברצונך לשמור על חוזה שכירות משלך, ייתכן שתצטרך לשלם את שכר הדירה אם הדייר שלך ברירת המחדל בהסכם.
  • עליך להחליט איזה רכוש אישי אתה משאיר לשימוש הדייר שלך. כדאי לשקול אחסון מאובטח עבור פריטים שבירים, בעלי ערך ופרטי. אל תניח שהדייר שלך לא יסתכל בכל פינה בדירה.
 2. 2
  בחן את חוזה השכירות שלך. חוזה השכירות הוא חוזה בינך לבין בעל הנכס. כאשר חתמת עליו, אתה ובעל הבית שלך הסכמת לשכר דירה קבוע למשך זמן קבוע. בחוזה השכירות שלך יהיו גם תנאים אחרים כגון מספר האנשים בדירה, חיות מחמד, תחזוקה והאם אתה יכול לשכור את החלל או לא. הוראות אלה יועברו לחכירת המשנה.
  • אם קיימת הוראת שכירות משנה בחוזה השכירות שלך, היה מוכן לעקוב אחריה עד המכתב עד להודעה, ניירת והגבלות על דיירי המשנה.
  צלם אותו וצור קשר עם בעל הדירה המשכיר שלך
  אם אתה מוצא משהו, תעד אותו, צלם אותו וצור קשר עם בעל הדירה המשכיר שלך.
 3. 3
  חקר החוק. אם אין ברשותך הוראת שכירות משנה בחוזה שלך, ייתכן שתוכל עדיין לשכור את הנכס. חוק דיירי הדירות שונה בכל מדינה ותצטרך לציית. אם אתה מרוצה מהדירה שלך, אתה לא רוצה לעשות שום דבר שיכול לתת למשכיר סיבה לבטל את חוזה השכירות.
  • פנה למשרד הסיוע המשפטי המקומי שלך לקבלת ייעוץ. בכל מחוז באירופה יש משרד לסיוע משפטי. ברוב המשרדים יש מוקד טלפוני שיסייע בשאלות משפטיות בסיסיות.
  • האתר האינטראקטיבי LawHelp יכול גם לכוון אותך למשאבי המדינה שלך. לדוגמא, לטקסס יש דף מפותח לחלוטין עם קישורים לחוקי דיור ולנושאי דיירי דירה, כולל מדריך זכויות דיירים.
  • פנה למשרד המקומי של רשות הדיור הממלכתית שלך. אתה אמור להיות מסוגל לקבל עותק של חוק חוכרי הדירות של המדינה או מדריך זכויות דיירים.
  • התייעץ עם עורך דין פרטי. רוב עורכי הדין העוסקים במשפט אזרחי יעשו התייעצות קצרה בסכום של 19 € עד 56 €. קחו עותק של חוזה השכירות שלכם ושאלו שאלות לגבי החוקים בנושא שכירות משנה באזורכם.
  • בדרך כלל, לא ניתן לשכור כל דיור שנמצא בבעלות ממשלתית או מסובסדת בשכר דירה בשום פנים ואופן. אם אתם גרים בעיר עם פיקוח על שכר דירה, עליכם להתייעץ בפקודות ייצוב שכר הדירה על זכויותיכם לשכירת משנה.
 4. 4
  הודע לבעל הבית שלך. אם אתה רשאי להשכיר מחדש, תצטרך ליידע את בעל הבית שלך את תוכניותיך. גם אם חוזה השכירות שלך שותק לגבי שכירות משנה, דבר עם בעל הבית שלך. פרט את הסיבות להשכרת דירה אחרת שלך ובדוק אם תוכל להגיע להסכמה. אם היית דייר יקר ערך, יתכן שבעל הבית שלך עשוי להשכיר שכירות משנה לטווח קצר.
  • מומחים ממליצים להודיע לו בכתב בדואר מוסמך. בנוסף, עקוב אחר הדרישות המופיעות בחוזה השכירות שלך.
 5. 5
  חפש דייר. כאשר אתם משכירים משנה, עליכם להסתכל על אותם קריטריונים כמו שבעל הדירה שלכם הביט כששכר לכם. אתה רוצה מישהו שיוכל לשלם את שכר הדירה, להיות אחראי על הדירה, ולדאוג לכל רהיט או רכוש אישי שתשאיר בחלל.
  • מפה לאוזן יכולה לעתים קרובות להשיג לך דייר איתן. ברגע שאתה יודע שאתה רוצה לשכור את שכירות המשנה שלך, יידע את החברים והעמיתים לעבודה שלך.
  • אם אתה נמצא במכללות, במשרד השיכון בקמפוס עשוי להיות לוח מודעות או שירות שיתאים להשכרה לטווח קצר עם דיירים פוטנציאליים.
  • פרסם רק בפרסומים מכובדים. העיתון המקומי שמפרסם הודעות משפטיות עשוי להיות בחירה טובה יותר מאשר עיתון בחינם.
  יתכן שבעל הבית שלך עשוי להשכיר שכירות משנה לטווח קצר
  אם היית דייר יקר ערך, יתכן שבעל הבית שלך עשוי להשכיר שכירות משנה לטווח קצר.
 6. 6
  סנן את המועמדים ובחר דייר. אלא אם כן אתה מכיר וסומך על הדייר הפוטנציאלי שלך לחלוטין, השתמש ביישום שכירות. אתה יכול למצוא אותם באופן מקוון או לרכוש בחנויות ציוד משרדי.
  • אם המבקש סטודנט או לא מועסק, שאל כיצד הוא מתכוון לשלם את שכר הדירה. אם מישהו חי מכספי מענקים או חסכונות, שקול לתת לו הנחה אם הוא משלם מספר חודשים או את הקדנציה כולה.
  • אתה יכול לאמת תעסוקה באמצעות שיחת טלפון. המעסיק יכול רק לענות שהאדם עובד שם. הוא לא יכול למסור שום מידע על אופיו של המבקש.
  • חכירת שכירות משנה כפופה לחוק הדיור ההוגן. אינך יכול להפלות על בסיס גזע, דת, מין, נכות, מעמד משפחתי או מוצא לאומי. מדינות מסוימות הרחיבו גם את ההגנה על זכויות אזרח לנטייה מינית ואנשים טרנסג'נדרים.
 7. 7
  השלם את שכירות המשנה. זה לא מקום לעסקת לחיצת יד. אתה אחראי בסופו של דבר לתשלום דמי השכירות ולכל נזק לדירה. עליך להיות שכיר משנה חתום המפרט את הזכויות והאחריות של הדייר שלך. אתה יכול להשתמש בהורדת הסכם שכירות משנה למדינתך או לרכוש אחד מחנות ציוד משרדי. עליכם לחתום בדיו כחולה כדי לציין שזהו מסמך מקורי.
  • עותקים של חוזה השכירות שבוצעו צריכים להגיע לדייר, למשכיר שלך ולך.
  • אם ישנם חלקים במסמך החכירה שאינם חלים, חצה אותם ושניכם צריכים לנתח את השינוי.
  • אתה יכול רק להשכיר מחדש את זכויות הקניין שיש לך. לדוגמא, אם חוזה השכירות שלך אוסר על חיות מחמד, אינך יכול לאפשר לדייר שלך לקבל חיות מחמד. שיקולים אחרים כוללים חניה, מתקני כביסה, אזורי בילוי, רעש ותחזוקה חיצונית.
  • שכירות המשנה אינה יכולה להאריך את תנאי החכירה שלך. אם נותרו לכם שישה חודשים בחוזה, אינכם יכולים להשכיר את הדירה למשך תשעה חודשים. אם אתה זקוק לשוכר יותר מזה (לדוגמה, אתה תהיה מחוץ למדינה במשימת עבודה), אתה צריך לנהל משא ומתן מחדש עם בעל הבית שלך לפני שכירות המשנה, או לבצע הסכם שכירות משנה חדש כאשר אתה מחדש חוזה משלו.
  • כלול סעיף שמונע מהשוכר שלך לשכור שכירות משנה בשום פנים ואופן.
  • כלול סעיף המונע מהדייר שלך לשנות באופן חד צדדי את המנעולים. אם יש סיבה ביטחונית למנעולים חדשים, או שתשנה אותם או שבעל הבית שלך ישנה אותם.

שיטה 2 מתוך 2: שכירת דירה נוספת של נכס

 1. 1
  בדוק את הנכס. אם אתם מחפשים השכרה לטווח קצר בשוק דיור צפוף, זה עשוי להיות מפתה לקפוץ להשכרת משנה מפורסמת מבלי לדעת את כל הפרטים. שכירות משנה היא חוזה חוקי. עליכם לפגוש את בעל הדירה הפוטנציאלי שלכם ולבדוק את הנכס.
  • שימו לב וצילמו כל בעיה כמו נזקי מים, כתמי שטיח ופגיעה בחיפויי קירות. אתה לא רוצה להאשים אותך בנזק שלא גרמת.
  עליך להיות שכיר משנה חתום המפרט את הזכויות והאחריות של הדייר שלך
  עליך להיות שכיר משנה חתום המפרט את הזכויות והאחריות של הדייר שלך.
 2. 2
  בקש לראות את חוזה השכירות הראשי. בתור שוכר המשנה, אתה מחויב לכל מגבלות החכירה המקורית. אל תסמוך כי תהיה לך חניה מובטחת או שתוכל להביא את החתול שלך עד שתראה אותו בכתב.
  • וודא כי בעל החכירה יצר קשר עם בעל הדירה ויש לו הרשאה להשכיר את הנכס בשכירות משנה. הדבר האחרון שאתה צריך הוא לעבור לגור ולקבל הודעה כי חוזה השכירות הראשי הופסק בגלל שכירות משנה לא מורשית.
 3. 3
  משא ומתן על המחיר והתנאים. ניתן לתמחר שכירות משנה אולם אתה ובעל החכירה רוצים. צפו לשלם יותר עבור דירה מרוהטת יפה. עם זאת, זה לא אומר שאתה לא יכול לבקש הנחות, במיוחד אם אתה יכול לשלם חלק או את כל תקופת השכירות מראש.
  • אם השטח אינו פנוי, מלאי את רכושו האישי של החוכר, וצירף אותו לחוזה השכירות. אם לא תעשה זאת, אתה יכול להיות מואשם בגניבה בתום שכירות המשנה.
  • שוחח על שירותים וגישה לכל השירותים הקיימים במקום. לדוגמא, אם הבית כולל אינטרנט או כבלים, האם השירותים יתנתקו או שתוכלו להשתמש בהם בתשלום?
  • דון כיצד לטפל בדואר או בחבילות שעשויות להגיע לבית. על בעל החכירה לשלם דמי משלוח עבור כל דבר שמועבר.
  • בקש סעיף סיום. דון מה יקרה אם בעל החכירה ירצה לחזור מוקדם יותר או אם תצטרך לעבור. באופן כללי, על כל אחד מהצדדים להיות מסוגל לסיים את ההסכם בהתראה של 30 יום בכתב.
 4. 4
  קבל את המפתחות ועבר פנימה. עליך לדעת מתי הנכס יהיה מוכן לכיבושך ואם אתה צריך להקים את השירותים בשמך שלך או אם אתה יכול לשלם את החשבונות עם כניסתם.
  • אופן קבלת המפתחות תלוי בנסיבות. אם בעל החכירה הועבר, ייתכן שתקבל את המפתחות ממנהל הנכס. אחרת, תקבל אותם כשתחתום על ההסכם.
  • לפני שאתה פורק, עשה בדיקה מהירה וודא שלא פספסת שום דבר בבדיקה הראשונית. לדוגמא, אם המים לא היו כאשר הסתכלתם עליהם, בדקו אם אין נזילות בברזים למטבח ובאמבטיה. אם אתה מוצא משהו, תעד אותו, צלם אותו וצור קשר עם בעל הדירה המשכיר שלך.

שאלות ותשובות

 • אני בעל הבית. 3 מתוך 4 דיירים שאושרו ונחתמו, אך יש דייר אחד שמסרב לחתום. מה אני יכול לעשות?
  אם דייר חדש מסרב לחתום על חוזה שכירות, אתה פשוט מסיים את זכותו של הדייר להתגורר שם. כמובן ששאר הדיירים יצטרכו להבין כיצד לשלם בעצמם את שכר הדירה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להקים שכר דירה לחוזה עצמו?
 2. איך לקנות בית בלי מתווך?
 3. איך לקנות בית נטוש?
 4. איך להציע הצעה על בית?
 5. כיצד לקבוע את שווי השוק לביתך?
 6. איך מסננים דיירים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail