איך מסננים דיירים?

לכן כל כך חשוב לסנן את הדיירים בזהירות לפני שאתה מסיים את הניירת
לכן כל כך חשוב לסנן את הדיירים בזהירות לפני שאתה מסיים את הניירת.

מרבית המשכירים יודעים כמה קשה יכול להיות לפנות דייר לאחר חתימת חוזה השכירות. לכן כל כך חשוב לסנן את הדיירים בזהירות לפני שאתה מסיים את הניירת. כל אחד יכול להעמיד פנים שהוא הדייר המושלם באופן אישי, אז אל תטעו להופעות ראשונות. בקשת בקשה, ביצוע בדיקת רקע ואשראי והתקשרות של הפניות יחסכו מכאב ראש בהמשך הדרך.

חלק 1 מתוך 3: בקשת בקשה

 1. 1
  מסך מקדים לפני מסירת היישום. לפני שאתה בכלל מוותר על הבקשה, או מזמין אנשים לראות את המקום שאתה שוכר, עשה הקרנה מראש בטלפון. זו דרך קלה לחסל את האנשים שהנכס פשוט לא מתאים להם מכל סיבה שהיא. הקרנה מוקדמת תחסוך גם לך וגם למבקשים זמן וכסף, מכיוון שלא תצטרך לטרוח לבצע אשראי ובדיקות רקע.
  • בקש מראש לוודא שכל הכישורים הבסיסיים שלך ביחס לחיות מחמד, עישון וכדומה מתקיימים. אם עישון הוא פורץ העסקה, למשל, אל תחכה עד שהאדם יבוא לצפייה כדי לגלות.
  • ענה על שאלותיהם כדי לראות אם זה מתאים גם כן. הזמינו את המועמדים לשאול אתכם שאלות לגבי הנכס והשכונה, ולתת תשובות כנות.
 2. 2
  בקש ממועמדים רציניים למלא בקשה. אתה יכול לעצב יישום משלך או להוריד יישום רגיל ולהדפיס אותו למועמדים שלך. המטרה החשובה ביותר של אפליקציית שכירות היא להשיג מידע שיעזור לכם להחליט אם לדייר יש עבודה יציבה וכלכלה, כך שתוכלו להיות בטוחים באופן סביר שהם יוכלו לשלם שכר דירה בזמן. שאל את השאלות הבאות בבקשה:
  • בקש את השם, תאריך הלידה, הכתובת ומספר הביטוח הלאומי של כל מי שיהיה במושכר. אתה זקוק למידע זה כדי שתוכל לבצע בדיקת אשראי ורקע.
  • שאל על היסטוריית המועמדים של מועמדים ותעסוקה נוכחית. קבל מידע מפורט על היכן הם מועסקים וכמה זמן הם עבדו שם.
  • שאל על הכנסה שוטפת. ההכנסה החודשית צריכה להיות גבוהה פי שלושה משכר הדירה החודשי.
 3. 3
  בקש הפניות. בין באותה פנייה או באמצעות טופס נפרד, חשוב שהאפליקציות יספקו מידע על בעלי בתים קודמים, כמו גם הפניות לעבודה והפניות אישיות. על ההפניות לצייר תמונה ברורה של ההיסטוריה של המועמד כדייר, שכיר ושכן. לא משנה עד כמה המבקש יבדוק בתחומים אחרים, אם אחד מהפניות שלו אינו ממליץ לך לשכור לו, אתה בטח רוצה להישמע לעצה זו.
  • בקש את השמות ואת מספר הטלפון של שלוש הפניות או יותר. ציין שברצונך לשוחח עם בעל הבית האחרון שהיה לאדם וכן עם המעסיק שלו.
  • אתה יכול גם לבקש מהמועמד לפרט מדוע הוא עזב מגורים קודמים וכיצד הדברים עומדים מול בעלי הדירות הקודמים.
  חוקי השיכון הפדרליים הוגנים אוסרים על בעלי הדירות לסרב לדיירים על סמך תכונות מסוימות
  חוקי השיכון הפדרליים הוגנים אוסרים על בעלי הדירות לסרב לדיירים על סמך תכונות מסוימות.
 4. 4
  בקש מידע על אורח חיים. נסה להבין לאיזה סוג סיטואציה תגיע לשכירות לכל אדם מסוים. הדברים יעברו בצורה חלקה יותר אם תבחר מישהו שמתאים לאווירה בבניין. לדוגמא, אם אתה הבעלים של בניין דירות ושאר הדיירים שלך הם בעיקר קשישים, אתה עלול להיתקל בצרות אם תשכיר לחברי להקת רוק שרוצים להתאמן בדירה.
  • בקש לדעת את האנשים שיגורו בדירה, כולל ילדים.
  • בררו האם יש להם חיות מחמד, ובאיזה גודל חיות המחמד. יש לך את הזכות לשלול אנשים או לגבות פיקדון גבוה יותר לחשבון עבור חיות מחמד.
 5. 5
  אל תשאל שאלות מפלה. מעשי לדיור הוגן הפדרלי לאסור בעלי הקרקעות מן סירוב הדיירים מבוסס על איכויות מסוימות. וודא שאין לפנייה שלך שאלות העלולות להתפרש כמפלה, ואל תשאל את השאלות הללו באופן אישי. אם תעשה זאת, אתה עלול להיתבע לתביעה.
  • אינך רשאי להפלות על רקע גזע, דת, מוצא לאומי, מין, גיל, מצב משפחתי, מוגבלות פיזית או נפשית.
  • במדינות רבות אינך רשאי להפלות על רקע מצב משפחתי או נטייה מינית.
 6. 6
  בדוק את היישום לפני שתמשיך. היישום הוא שלב חשוב בתהליך המיון, ואנשים רבים יבוטלו בשלב זה. קרא בעיון את היישומים ובדוק אם יש דגלים אדומים לפני שתעמיק בתהליך המיון. אם אתה מוצא כאלה שנמצאים בסדר, אתה יכול לעבור לביצוע בדיקות אשראי ורקע.
  • ודא שרמת ההכנסה ומצב התעסוקה מספיקים. אם יש לך חששות שהאדם יתקשה לשלם שכר דירה, זה לא יכול להיות שווה את הסיכון.
  • ודא שמידע סגנון החיים נבדק עם מה שאתה רוצה. אל תביא את עצמך למצב שבו אתה משכיר למישהו עם שלושה חתולים ושלושה כלבים אלא אם כן אתה מוכן באמת למה שזה יביא.
  • חפש ריקים שבהם המידע לא הושאר. אם הם לא ימלאו שאלה מסוימת, זה יכול להיות דגל אדום. לדוגמא, אם הם סיפקו שתי הפניות בלבד וביקשתם שלוש, בררו מדוע.

חלק 2 מתוך 3: ביצוע בדיקות אשראי, רקע והפניה

 1. 1
  הפעל בדיקת אשראי. בחר את היישומים שבדקו את הקנס והפעל בדיקות אשראי על המועמדים כדי לקבוע אם יש להם אשראי מוצק. במדינות מסוימות אתה אחראי לעלות, אך במדינות אחרות אתה יכול לחייב את הדייר. זה בדרך כלל בין 19 € ל 37 € לבדיקת אשראי.
  • הערך את היסטוריית האשראי של האדם. בדוק אם יש היסטוריה של איחור בתשלומים. אם אתה רואה מידע שמטריד אותך, שאל את המבקש מה קרה.
  • בדוק אם לאדם יש חוב. זה יכול להיות מסוכן להשכיר למישהו שנמצא עמוק בחובות. עם זאת, אם רשומות מראות שהיא או היא משלמים תשלומים חודשיים באופן עקבי כדי להיפטר מהחוב, אולי לא תרצה להחזיק אותו נגדו.
  אמנם מועיל לדיירים לעבור תהליך סינון קפדני
  אמנם מועיל לדיירים לעבור תהליך סינון קפדני, אך לא תמיד ניתן לחזות כיצד הדברים יסתיימו.
 2. 2
  הפעל בדיקת רקע. שכר סוכנות כדי למצוא מידע על ההיסטוריה הפלילית של האדם, היסטוריית הפינוי וכן הלאה. בצע חיפוש מקוון אחר סוכנויות מהימנות ותראה עשרות תוצאות. אמנם לא כל בעלי הדירות מבצעים בדיקות רקע, מכיוון שהם יכולים להיות יקרים, בדיקת רקע יכולה לספק מידע רב שישפיע על החלטתך. כאשר אתם עומדים להתקשר בהסכם שכירות עם מישהו שיכול להימשך שנה ומעלה, שווה את העלות הנמוכה יחסית לוודא שאתם משכירים למישהו שתוכלו לסמוך עליו.
  • בדוק אם האדם פונה אי פעם. אם כן, תצטרך לברר מדוע ולהיזהר מהשכרת האדם עד שתקבל הסבר מספק. אם האדם פונה בגלל אי תשלום שכר הדירה, אתה כנראה צריך להעביר אותו או אותה.
  • בדוק אם לאדם יש רישומים פליליים. עליכם לקבוע מהו אזור הנוחות שלכם באזור זה.
  • בדוק אם לאדם יש רשומות פומביות המציינות שהוא היה חלק מתביעה. אם הם נתבעו על ידי בעל בית קודם או מסיבות שקשורות לבעיות כלכליות, ייתכן שלא תרצה להשכיר להם.
 3. 3
  התקשרו להפניות של האדם. שלב זה חשוב כמעט כמו בדיקות אשראי ורקע. שיחה עם אנשים אחרים ששכרו או עבדו עם המועמד המדובר תתן לך תמונה טובה בהרבה על אישיותו. התקשר לכל הפניה כדי לשאול על ההיסטוריה של האדם כשוכר. הנה כמה שאלות טובות לשאול:
  • שאל אם האדם שילם שכר דירה בזמן בכל חודש.
  • שאל אם היו בעיות, ואם כן כיצד נפתרו.
  • שאל אם האדם ימליץ על הדייר.
  • אם אף אחד לא עונה, ראה בזה דגל אדום. המשך לנסות עד שתגיע לאדם.

חלק 3 מתוך 3: ראיון עם הדייר הפוטנציאלי

 1. 1
  בקש מהאדם לצפייה וראיון מפורט. לאחר שהאדם פינה את כל שאר השיקים, הגיע הזמן לקבל את ההחלטה שלך. קיום שיחה ארוכה יותר עם המועמד והצגתו או את הנכס אותו אתם שוכרים יספק את המידע האחרון הדרוש לכם על מנת להרגיש בטוחים בבחירתכם הסופית.
  • אתה יכול להודיע לאדם שאתה הולך לראיין אותו, או פשוט להזמין את האדם למקום האירוח מתוך הבנה שזה לצפייה מפורטת. האינטראקציה עשויה להיות חושפנית יותר אם האדם אינו מרגיש שמוצג במקום.
  • בקש מהאדם להביא תלושי שכר כדי שתוכל לאמת את היסטוריית התעסוקה. הוא או היא עשויים להביא גם צ'ק על סכום הפיקדון, אם שניכם רוצים לאטום את העסקה מיד.
 2. 2
  שאל שאלות שיעזרו לך להכיר את האדם טוב יותר. יש לזכור ששאלות מסוימות אינן מוגבלות, התחל שיחה שתעזור לך להבין מאיפה האדם מגיע. גלה מדוע האדם רוצה לעבור, כמה זמן הוא מתכוון להישאר וכל דבר אחר שתרצה לדעת.
  • נצל את ההזדמנות לשאול על כל הדגלים האדומים שעלו בתהליך הגשת הבקשה. לדוגמא, אם אחת מהפניות של האדם לא ענתה לטלפון, שאל אם יש דרך טובה יותר ליצור קשר.
  • היו מוכנים לענות גם על שאלות. זכרו כי הדייר הפוטנציאלי צריך גם להרגיש בנוח ובוטח לפני שהוא מחליט להתחייב לחוזה שכירות.
  ביצוע בדיקת רקע ואשראי והתקשרות של הפניות יחסכו מכאב ראש בהמשך הדרך
  בקשת בקשה, ביצוע בדיקת רקע ואשראי והתקשרות של הפניות יחסכו מכאב ראש בהמשך הדרך.
 3. 3
  בדוק אם זה התאמה אישיותית טובה. בזמן שאתה משוחח עם המועמד, נסה לקרוא על אישיותו, והחליט אם אתה יכול לדמיין קשר עסקי ארוך טווח שעובר בצורה חלקה. טוב להשכיר לדיירים האחראיים והדייקים. זכור את הדברים הבאים כשאתה מדבר:
  • האם האדם היה דייקן, או שהוא או היא הופיעו באיחור?
  • האם האדם לבוש בצורה מסודרת, או שמא הוא או היא לבושים בבגדים מרושלים? זה עשוי לומר משהו על האופן שבו הוא או היא ידאגו לרכוש.
  • האם יש לו או היא כבר תלונות על המקום? עדיף להשכיר למי שבעצם אוהב את הנכס מראש.
  • הציבו כללי יסוד והערכו את תגובת האדם. אם אתם חשים בהגנה או בסוגיות יחס אחרות, חשבו פעמיים לפני שאתם שוכרים.
 4. 4
  השווה וניגוד עם מועמדים אחרים לפני שתקבל את החלטתך. לאחר שראיינת כמה אנשים, הגיע הזמן לקבל את ההחלטה שלך. זכרו שברוב המקרים אינכם חייבים להיות חברים גדולים עם האדם אליו אתם שוכרים. כל עוד האדם משלם שכר דירה בזמן ומטפל היטב בנכס, לא משנה כמה משותף לשניכם.
  • זכרו להיות עקביים ולתת לכל אדם זריקה שווה. חוקי ההגינות קובעים כי בהיעדר דגלים אדומים, עליכם לתת לכל אדם שממלא בקשה זריקה שווה להשגת הדירה.
  • לאחר שבחרת, הקפד להקדיש זמן לעריכת חוזה שכירות המגן עליך. אמנם מועיל לדיירים לעבור תהליך סינון קפדני, אך לא תמיד ניתן לחזות כיצד הדברים יסתיימו. חוזה שכירות טוב הוא כזה שתוכלו לחזור עליו במקרה ובסופו של דבר תצטרכו לפנות את הדייר.

טיפים

 • אל תהיה כל כך בררן שבסופו של דבר אתה מרגיש שלא מסוגל לבחור דייר. אמון בתהליך המיון שיעזור לך למצוא מישהו שבסופו של דבר יתאים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail