איך משיגים פטנט?

לפני שתקבל פטנט, וודא שהרעיון שלך חדש, לא מובן מאליו ושימושי. אם הרעיון שלך עומד בדרישות אלה, אסוף מסמכים תומכים, כמו הצהרת בקשת הפטנט והצהרת מפרט המספקת את התכונות והתועלת של הרעיון או המוצר שלך. לאחר מכן היכנס לאתר משרד הפטנטים וסימני המסחר באירופה כדי להגיש את הפטנט שלך. עליכם להתכונן לשלם כמה עמלות שיכולות לנוע בעלות. לאחר הגשת בקשתך, המתן לאישור בקשתך או להידחות. לקבלת ייעוץ ממבקר משפטי בנוגע לקביעת סוג הפטנט שלך, המשך לקרוא!

באפשרותך להגיש בקשת פטנט זמנית (המחזיקה בתאריך הגשתך ותוקפה לאחר שנה) או בקשת פטנט תועלת
באפשרותך להגיש בקשת פטנט זמנית (המחזיקה בתאריך הגשתך ותוקפה לאחר שנה) או בקשת פטנט תועלת.

פטנט נותן לך, כבעלים, את היכולת להגביל אחרים מההפקה, השימוש, המכירה או הייבוא של המצאתך ללא הסכמתך. פטנטים מוענקים על ידי ממשלת ארה"ב לממציאים, אך הם עשויים להיות בבעלות ממציאים בודדים, קבוצות או תאגידים. התהליך שונה במדינות שונות, אך לא משנה היכן אתה גר, יהיה עליך להעריך את הסיכויים שלך לקבלת פטנט בהצלחה ואז להכין ולהגיש את כל הניירת הנדרשת. עבור רוב סוגי ההמצאות, באירופה יש לך שתי אפשרויות הגשה. באפשרותך להגיש בקשת פטנט זמנית (המחזיקה בתאריך הגשתך ותוקפה לאחר שנה) או בקשת פטנט תועלת.

חלק 1 מתוך 3: הערכת סיכויי הפטנטים שלך

 1. 1
  גלה אם הרעיון שלך זכאי לפטנט. יתכן שתוכל לרשום פטנט על הרעיון שלך אם מדובר בתהליך, מכונה, מוצר שיוצר או שיפור של כל אלה. לדוגמא, תוכנת מחשב עשויה להיות מוצר שניתן לפטנט מכיוון שהוא גם מוצר המיוצר. באופן דומה, אם אתה מתכנן תוכנה המבצעת פעולה זהה לתוכנית אחרת, אך אינטואיטיבית יותר או משתמשת באסתטיקה אחרת, תוכל להגיש בקשה לפטנט עליה גם כשיפור. המצאות זכאיות לפטנטים חייבות להיות חדשות, לא מובנות מאליהן (פונקציה או תוצאה בלתי צפויה על ידי בעלי מיומנות רגילה בתחום), ושימושיות (יכולות לספק יתרון מעשי). קבע אם ההמצאה שלך יכולה לענות בכנות בשלושת הכישורים האלה. סביר להניח שתצטרך להתייעץ עם איש מקצוע משפטי כדי להעריך באופן מלא את המצאתך לאור מושגים משפטיים אלה.
  • רעיונות מופשטים, תופעת טבע והמצאות ללא תועלת אינם זכאים לפטנט. לדוגמא, קישואים אינם זכאים לפטנט מכיוון שהם מתרחשים בטבע. בעוד שאם אתה מצליח לגדל קישואים עם ירק אחר או לייצר זן קישואים עמיד בפני מחלות, ייתכן שאתה זכאי לקבל פטנט.
  • בקשה הטוענת לדברים כמו "אנרגיה חופשית" או "תנועה מתמדת" נתונה לבדיקה נוספת ולאתגר.
  טיפ מומחה

  הרעיון שלך צריך להיות קונקרטי, ייחודי ובעל ערך. מהנדס הלמידה במכונה חריש צ'נדרן אומר: "כדי לרשום פטנט על רעיון, אתה אמור להיות מסוגל להוכיח שאתה יכול ליישם את הרעיון הזה בעולם האמיתי כדי לבצע משהו מוחשי. אתה צריך גם להוכיח שהפטנט ניתן לאכיפה, או שתוכל כדי לזהות אם מישהו אחר משתמש ברעיון שלך במוצר שלו. אתה צריך גם להוכיח שאף אחד אחר לא משתמש ברעיון הזה בשום מקום, וכי לרעיון יש ערך.

 2. 2
  קבע את קטגוריית הפטנטים שלך. ישנם שלושה סוגים שונים של פטנטים המוצעים על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני. אם החידוש שלך לא נופל באחת מקטגוריות אלה, יתכן שהוא לא יכול להיות פטנט.
  • ניתן פטנט תועלתני על המצאה מקורית חדשה שיש לה יתרונות ספציפיים לחברה. הגנת הפטנט המוצעת על ידי פטנט שירות נמשכת 20 שנה מיום הגשת הפטנט. זהו סוג הפטנט הנפוץ ביותר. לדוגמא, אם אתה מתכנן חיתול בעל רצועה עצמית, תרצה להגיש בקשה לפטנט שירות מכיוון שההמצאה שלך תבצע פונקציה חדשה.
  • הגש בקשה לפטנט עיצוב אם ההמצאה שלך אינה פריט או תהליך מתפקד, אלא עיצוב נוי של פריט ייצור. הגנת פטנט על עיצוב נמשכת 15 שנים מיום מתן הפטנט. פטנט זה מאפשר לך למנוע מגורמים אחרים להעתיק את המראה הייחודי של המוצר שלך. לדוגמא, דגמי מכוניות חדשים יוצאים מדי שנה. המכונית משמשת את אותה פונקציה כמו מכוניות קודמות, אך בנויה בעיצוב שונה. כדי להרתיע חברות רכב מתחרות לייצר מכוניות זהות, חברת הרכב מגישה בקשה לפטנט על עיצוב.
  • רדוף אחרי פטנט צמחי על זני צמחים שפיתחת באמצעות הנדסה מדעית. זה יכול להיות סוג פטנטים חשוב בתעשיית החקלאות שכן כל חברה מגדלת זן ספציפי שנועד לפרוח באקלים הגיאוגרפי שלהם. הגנה על פטנט צמחי קיימת במשך 20 שנה מיום בקשת הפטנט המקורי. עם זאת, צמחים רבים מכוסים בנוסף בפטנטים של שירות אם הצמח מבצע פונקציה כגון עמידות בפני חומר כימי.
 3. 3
  ודא שהרעיון שלך כבר לא עבר פטנט או גילוי. ההמצאה או הרעיון חייבים להיות שונים בצורה משמעותית מהמצאות קודמות אחרות. חפש בפטנטים קודמים אחר המצאות דומות לשלך וקבע אם הרעיון שלך טוב או מספיק כדי להצדיק את הפטנט שלו. אל תבזבז זמן וכסף בפיתוח המצאה שמישהו אחר כבר רשם עליה פטנט, נחשף בפרסום כלשהו או נעשה בו שימוש פומבי. חיפוש במאגר הענק של פטנטים, כתבי עת מסחריים וחומרי עזר אחרים יכול להיות משימה מורכבת ומנסה.
  • האלגנטיות של חיפוש אחר פטנטים שהונפקו היא שמישהו כבר עשה את שיעורי הבית כדי להראות שהמצאות אלה נמצאו כפטנטיות בתאריכי הגשתם בהתאמה. זה מאפשר לך להתמקד במה שהתפתחויות נוספות עשויות להתרחש בתחום מאז אותה תקופה. שים לב, עם זאת, שלא כל הפטנטים שהונפקו תקפים באותה מידה וייתכן שיש "אמנות קודמת" שכולם התעלמו ממנה.
  • חפש באתר חיפוש הפטנטים של USPTO. כאן תוכלו לחפש המצאות דומות באמצעות מילות מפתח המתארות את ההמצאה או שעשויות לשמש לניסוח אופן פעולתה של ההמצאה.
  • בקר בספריית פיקדונות פטנטים באזור שלך לגישה לרשומות ולמאגרי מידע בחינם לציבור. ספרנים עם ידע ספציפי בחיפושי פטנטים יכולים לסייע לך במחקר שלך.
  • חפש מאגר של כתבי עת מדעיים או מסחריים עבור מאמרים על המצאות או נושאים דומים. פטנטים שהונפקו לעיתים קרובות מתייחסים גם למקורות שימושיים במסמכים להמשך מחקר.
תהליך הגשת הבקשה לוקח זמן כמו שבוחני פטנטים חוקרים את בקשת הפטנט שלך - לפעמים מספר שנים
תהליך הגשת הבקשה לוקח זמן כמו שבוחני פטנטים חוקרים את בקשת הפטנט שלך - לפעמים מספר שנים.

חלק 2 מתוך 3: הכנה להגשת בקשת פטנט

 1. 1
  מצא עזרה מקצועית. השלמת עבודת הנייר לבד לפטנט יכולה להיות מרתיעה. מדוע לא למצוא מישהו שניסח בהצלחה והגיש פטנט דומה בעבר? ישנן מספר דרכים בהן תוכלו למצוא עזרה מקצועית. אתה יכול לשכור עורך דין לפטנטים, לבקש סיוע ממשרד הפטנטים והסימנים המסחריים באירופה (USPTO), לבדוק אם האזור שלך מציע סיוע בהגשת פטנטים בחינם, או לבקר במרפאה של בית הספר למשפטים. על כל המקורות הללו להיות בעלי ידע מעמיק בדיני הפטנטים, ועוזרים להבטיח שתשלים את בקשת הפטנט בהצלחה.
  • שוחח עם עורך דין. עורכי דין לפטנטים חייבים להיות בעלי תואר ראשון בתחום מדעי או הנדסי, או השכלה מקבילה, ועליהם לעבור את בחינת לשכת הפטנטים. בדוק באתר USPTO על מנת לאתר עורך פטנטים באזור מגוריך.
  • בקר בבית ספר למשפטים עם מרפאת פטנטים. במרפאות לדיני פטנטים תוכלו לשאול שאלות הנוגעות לדיני פטנטים וסטודנטים צוברים ניסיון אמיתי. אפשרות זו טובה מאוד למי שלא יכול להרשות לעצמו עורך דין לפטנטים שאושר, אך עדיין מעוניין בייעוץ משפטי. כל העצות הניתנות במרפאת משפטים אלה נבדקות על ידי פרופסור שאושר על ידי USPTO.
 2. 2
  מצא סיוע בפטנטים בחסות הממשלה. באירופה וברוב המדינות האחרות, הממשלה תעניק עזרה בהגשת פטנטים כדרך לקידום ניידות כלפי מעלה.
  • שקול את תוכנית ה- Pro Se Assistance של USPTO. Pro Se היא תוכנית הסברה לממציאים שרוצים להגיש פטנט על המצאותיהם. הם יעזרו לך להתחיל ולהרכיב את כל המסמכים הדרושים להגשת בקשת פטנט. שירותיהם בחינם, אך יש לקבוע פגישות למיקומם הפיזי באלכסנדריה, וירג'יניה.
  • יש מדינות המציעות תוכניות פטנטים מיוחדות. תוכניות "עזרה עצמית" אלה נועדו לסייע לאנשים עם הכנסה נמוכה. הסיוע נעשה פרו בונו, כלומר נעשה בחינם לטובת הציבור. הערכה ראשונית של זכאותך תעשה לפני קבלת סיוע פרו בונו.
 3. 3
  היזהר מהונאות. ישנם אתרים מקוונים רבים המציעים סיוע בבקשת פטנטים תמורת תשלום מראש. לעתים קרובות הם ייקחו את שכר הטרחה שלך וישאירו לך כלום. בחלק מהמקרים הגרועים ביותר החברה תגנוב את הרעיון שלך. חפש באינטרנט סיוע לפטנטים מכובד, לפני שתבחר עם איזה חברה ללכת.
  • מה מאותת הונאה? אמני הונאה יעשו כל שביכולתם בכדי להשיג כסף מראש ולסרב להעלות דבר מוחלט בכתב. הם יבקשו כסף באמצעות הטלפון או הדוא"ל, אך הם לא ירצו לחתום על חוזים רשמיים עד למועד מאוחר יותר. הקפד לחתום על חוזים מראש. עדיף שעורך דין יבדוק מראש את החוזים הללו כדי לוודא שאינך חותם על רעיונותיך או מבטיח כסף ללא ערבות לשירותים.
 4. 4
  קבע איזה סוג של בקשה להגיש. בחר יישום על סמך סוג החדשנות שלך. תוכלו לבחור בפטנט עיצובי, מפעל או שירות.
  • אין "פטנט בינלאומי", אך ניתן להגיש בקשה להגנת פטנט במדינות אחרות על ידי הגשת בקשות פטנט נפרדות בכל אחת מהן. הגשת בקשת PCT (Patent Cooperation Agreement) או בקשה לאיחוד האירופי (האיחוד האירופי) הן כמה שיטות קלות יותר לפנות ליותר ממדינה אחת. הגנה על פטנטים זרים יכולה לסייע בהגנה מפני חברות המעוניינות למכור מוצרים דומים באירופה באמצעות "השוק האפור". הפטנט האמריקאי שלך יאפשר לך למנוע מהם לייבא את המצאתך ללא רישיון. לארה"ב הסכמי פטנטים עם מדינות שונות ברחבי העולם. זה יעזור בהגנה על המוצר שלך במקרים מסוימים, אך אם ברצונך להגן על זכויותיך במדינות אחרות, בקנה מידה עולמי, תצטרך להגיש בקשה לפטנטים בכל מדינה.
  • אתה יכול להגיש לבדיקה מזורזת כדי לאשר את הפטנט שלך מהר יותר. מאחר שלבקשות פטנט רבות לוקח אישור או דחייה, אתה יכול לשקול אפשרות זו. עם זאת, זה בדרך כלל יקר במיוחד.
  • אנשים רבים מגישים בקשת פטנט זמנית בארה"ב בזמן שהם מסיימים את אסטרטגיית הפטנט שלהם או ממתינים לגיבוי כספי שיעבור לייצור. בקשה זמנית שומרת לעצמה את הזכות להגיש בקשה לפטנט על ההמצאה שנחשפה עד שנה. תוכל להגיש כמה שיותר יישומים זמניים לצורך תיעוד מלא של המצאתך בהתפתחותה.
 5. 5
  בחר אסטרטגיית הגשה. אסטרטגיית ההגשה שלך תלויה בשאלה אם אתה זקוק להגנה מיידית על המצאתך והאם אתה מוכן להגיש תביעה רשמית על פטנט. יש לקחת שתי אסטרטגיות הגשה:
  • הגש בקשת פטנט זמנית אמריקאית (PPA). הגשת PPA היא פחות יקרה ופחות מורכבת מהגשת בקשת פטנט רגילה אך אינה מציעה הגנה ניתנת לאכיפה. PPA מאפשר לך לתבוע "פטנט בהמתנה" על המצאתך. ה- PPA דורש תשלום (בדרך כלל 52 € -210 €), תיאור מפורט ומאפשר את המצאתך, ושרטוטים בסיסיים של המצאתך. בקשת פטנט זמנית מאפשרת לממציא להוכיח תאריך של עדיפות המצאה למשך 12 חודשים לפני הגשת בקשה לפטנט. PPA מחייב את הממציא להגיש בקשה לפטנט שאינו ארעי בתוך השנה, תוך התייחסות ספציפית ל- PPA אחת או יותר שלא פג, לפי הצורך.
  • הגש בקשה לפטנט (RPA) לא זמנית בארה"ב. פטנט, כאשר ניתן, מגן על המצאה עד 20 שנה מיום הגשתה האפקטיבית, או 15 שנים ממתן פטנט עיצובי. על מנת לקבל פטנט, עליך לחשוף מידע על מנת לאפשר לאחרים לבצע את ההמצאה, להסביר את חידושה ולתאר על חלקי ההמצאה שיש לרשום פטנט. תהליך ה- RPA נמשך בדרך כלל שנים, עקב בדיקה יסודית של משרד הפטנטים והסימנים המסחרי בארה"ב. ישנם כללים ספציפיים לגבי כל חלק נדרש וסדר הצגתו.
  על כל המקורות הללו להיות בעלי ידע מעמיק בדיני הפטנטים
  על כל המקורות הללו להיות בעלי ידע מעמיק בדיני הפטנטים, ועוזרים להבטיח שתשלים את בקשת הפטנט בהצלחה.
 6. 6
  מלא את גיליון הכריכה המתאים לבקשת הפטנט. היישום המלא יכלול חלקים ספציפיים רבים ומידע רלוונטי, כגון כותרת, תיאור מופשט ומפורט של ההמצאה, אופן פעולתה של ההמצאה והרלוונטיות של הרישומים להמצאה הנתבעת. הפטנט שלך יכלול כמעט תמיד ציורים ושרטוטים - כל פרט טכני הדרוש לאחרים לצורך יישום המצאתך. ודא שעורך הדין שלך יבדוק את זה לפני הגשתו.
 7. 7
  השלם "קובץ מצורף למפרט". זהו החלק הנרטיבי של בקשת הפטנט. זה צריך לכלול תיאורים של סוג ההמצאה, כל איטרציה קודמת של המוצר, ייעוד ההמצאה, תיאור מפורט של אופן הרכבתו וכיצד הוא פועל.
  • הצהרת המפרט כוללת גם תביעות פטנטים ותמצית. חלק התביעה בהצהרה הוא לעתים קרובות החשוב והקשה ביותר. בעל עורך פטנטים או יועץ מקצועי אחר חיוני לחלק זה של טופס הפטנט. יש לכתוב אותו כסדרה של שברי משפט המתארים בקצרה את ההמצאה המדוברת.
  • לדוגמא, תביעה "עצמאית" לתיק "רוכסן" יכולה להיות: סגירת שקית הכוללת גוף שטוח של חומר עם חריץ מוביל בקצה אחד שלו, וצמצם אוחז בצמוד לחריץ האמור ומתקשר אליו.
  • טענה "תלויה" מעדנת את ההמצאה המתוארת בתביעות העצמאיות. לדוגמא, "סגירת התיק הנקראת בתביעה אחת, שם סגירת התיק עשויה מפלסטיק גמיש".
  • תביעות הפטנטים הן שהופכות ל"רכוש "הבלעדי שלך בעת מתן הפטנט. לעיתים יש למזג אחת או יותר מהתביעות התלויות בכדי לקבל תביעה עצמאית חדשה, אך צרה יותר, הנחשבת לפטנט.
 8. 8
  הכן את כל הציורים הדרושים. כמעט כל בקשת פטנט דורשת שרטוטים של ההמצאה. אלה צריכים להיות טכניים ככל האפשר. עליהם להדגיש גם את אותם אלמנטים המחזקים את מקרה הפטנטים שלך. אם ההמצאה שלך משתמשת באנרגיה בצורה יעילה יותר, הדגש את חלקי העיצוב שמראים זאת. אם אתם מגישים בקשה לפטנט עיצובי, וודאו כי הדגש הוא על חידושים העיצוביים שלכם.
  • אם אינך אמן מיומן, תוכל בדרך כלל לשכור טיוטות פטנט להכין רישומים אלה בסביבות 56 € עד 110 € לכל דף ציור. אמנים אלה גם יידעו אילו מפרטי ציור מקבלים הממשלה.
 9. 9
  כלול שבועה. כל טופס פטנט מצריך חתימה על שבועה ומאושר נוטריוני המציין מי יצר את ההמצאה. ניתן למצוא את טופס השבועה הדרוש ל -2 שבועות.
  • במקום שבועת נוטריון, בקשה עשויה לכלול גם הצהרה מושבעת שתוקפה נחשב מהעובדה שהצהרת הצהרה כוזבת תהיה פשע.

חלק 3 מתוך 3: הגשת בקשתך

 1. 1
  הגש את בקשת הפטנט שלך באופן אלקטרוני. אתה יכול לעשות זאת בצורה אלקטרונית. ניתן להגיש פטנטים בתחום השירות והעיצוב באופן אלקטרוני מאתר משרד הפטנטים והסימנים המסחריים באירופה. הגשה דיגיטלית מבטיחה שהיישום שלך מאובטח ומועבר בהצלחה. לקבלת עזרה במילוי הטופס, פנה ל- USPTO בטלפון 1-800-PTO-9199 (1-800-786-9199) ובחר אפשרות 2.
  אך ניתן להגיש בקשה להגנת פטנט במדינות אחרות על ידי הגשת בקשות פטנט נפרדות בכל אחת מהן
  אין "פטנט בינלאומי", אך ניתן להגיש בקשה להגנת פטנט במדינות אחרות על ידי הגשת בקשות פטנט נפרדות בכל אחת מהן.
 2. 2
  שלח את בקשת הפטנט שלך בדואר. אם אתה מעדיף להדפיס ולשלוח את בקשת הפטנט שלך בדואר, אתה יכול לעשות זאת. שים לב שהגשת בקשת הפטנט שלך בדואר היא יקרה יותר מהגשה מקוונת. ניתן להגיש בקשה באופן ידני לשלושת סוגי הפטנטים (כלי עזר, תכנון ומפעל). יש להגיש בקשות לפטנטים על צמחים בצורה פיזית. את הטפסים ניתן למצוא באופן מקוון.
  • דיוור יישום יכניס עיכוב גדול לעיבוד בגלל חששות אבטחה פיזיים והתהליך ב- USPTO לדיגיטציה של הגשותיך לפני הערכה נוספת.
 3. 3
  כלול מסמכים נוספים. כשאתה שולח את הבקשה שלך, עליך לכלול גלויה של קבלה עם כתובת עצמית וחותמת (אם נשלחת בדואר). עליך לכלול גם הצהרת גילוי מידע והצהרת בקשת פטנט.
  • הצהרת יישום הפטנטים קובע כי אתה ממציא את הפריט או רעיון שעבורו אתה הגשת בקשה לפטנט.
  • הצהרת גילוי מידע דורש ממך לחשוף כל דבר אחר אל היישום אשר עשויים להיות רלוונטיים ליישום שלך כגון אחר, יישום דומה ואת ההמצאות הכי רלוונטי לך למצוא את המחקר. אם יוגש יותר משלושה חודשים לאחר הבקשה יחולו עמלות נוספות.
 4. 4
  שלם את אגרת התיוק. הגשת בקשה לפטנט אינה חינמית, למעשה זה יכול להיות יקר מאוד. יהיה עליך לשלם אגרה על בסיס סוג היישום שאתה מגיש ומתי אתה מגיש את הבקשה, יחד עם גורמים אחרים. לדוגמה, יישום עם דפים מוגזמים או תביעות דורש עמלות נוספות. שכר טרחה נוסף ייגבה כאשר בקשת הפטנט שלך תצליח ועברה ל"הנפקה ". עיין באתר USPTO.gov לקבלת עמלות ספציפיות.
  • יש את אגרת הבקשה הבסיסית, אגרת "חיפוש" ודמי "בחינה", בתוספת שכר טרחה נוסף עבור תרגום, או אם אגרות כלשהן מוגשות באיחור.
  טיפ מומחה

  העלות להגשת פטנט עשויה להיות תלויה במקום מגוריך. מהנדס למידת מכונות הריש צ'אנדרן אומר: "מכיוון שהפטנטים מוגשים במדינות ספציפיות, העלות יכולה להשתנות בהתאם לתחום השיפוט של המחלקה שלך. בארה"ב פטנט עשוי לעלות בסביבות 7460 € אם תרצה להגיש ברחבי העולם, ייתכן שתשלם 22400 -29900 אירו

 5. 5
  המתן לאישור או דחייה של הפטנט שלך. תהליך היישום לוקח זמן כמו בוחני פטנטים לחקור טענות-לפעמים הבקשה לפטנט שלך כמה שנים. יש צבר עצום של פטנטים שמחכה להסתכל.
  • בקשתך עשויה להידחות מכיוון שהיא טוענת למשהו שכבר ידוע במצב הטכנולוגי בעת הגשתך. אתה יכול לבחור לצמצם את טענותיך במידת הצורך.
  • ניתן "להתנגד" לבקשתך מכיוון שהיא מפרה כל אחד מהכללים הנוגעים לצורת בקשת פטנט נכונה.
  • אל תמשיך בהמצאה שלך אם בקשת הפטנט שלך נדחית מכיוון שאותו מוצר או תהליך מוגן על ידי פטנט. זה נקרא הפרת פטנט וזה נענש על ידי תביעה, מה שעלול לגרום לנזקים בכסף או להחרמת המוצרים שלך.
 6. 6
  הגיב למעשיו של האוספטו, במידת הצורך. אם הפטנט שלך נדחה, תוכל לטעון את הבסיס לדחייה או לבצע תיקונים בטענותיך. אינך יכול להוסיף חומרים חדשים ליישום שלך מבלי לאבד את עדיפות הגשת ההמצאה שלך. אם תחליט להגיש חומר חדש, התייעץ עם עורך פטנטים. הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות הוא להגיש מחדש את בקשת הפטנט שלך מספר פעמים. שפר את הסיכויים שלך בכך שעורך דין פטנטים יסתכל על התיעוד שלך לפני הגשת דבר.
  • בדרך כלל ניתן לך זמן מוגבל להגיב ל"פעולת משרד "על ידי בוחני USPTO. אי תשובה במסגרת המגבלה וכל הרחבות שתרכוש יביאו לחזקת נטישת היישום שלך.
  • בתגובה לדחייה אתה יכול להגיש טיעון ותיקון ואז לקבל דחייה נוספת על התגובה ההיא, ולהפוך אותה ל"סופית ". אתה יכול לבחור לערער על ממצא זה או לשקול מחדש את הערך של המשך התיק במתכונתו הנוכחית.
  • יתכן שתאפשר לך פטנט על טענות מסוימות ולא על אחרות. לאחר מכן תוכל להחליט אם להשיג "הנפקה" של התביעות המותרות באופן מיידי, או להמשיך בטיעונים ותיקונים נוספים על אלה ועל התביעות שנדחו.
  • ניתן להגיש בקשות נוספות בכל עת, בטענה לשינוי שפיתחת מאוחר יותר. הצלבה נכונה של הפניות למספר בקשות היא מורכבת וכנראה תדרוש סיוע של עורך פטנטים רשום.
הגנה על פטנט צמחי קיימת במשך 20 שנה מיום בקשת הפטנט המקורי
הגנה על פטנט צמחי קיימת במשך 20 שנה מיום בקשת הפטנט המקורי.

טיפים

 • הקלט את כל מה שקשור להמצאה שלך כולל מה עורר בך השראה לעשות את זה, למה הכנת את המוצר, איך עשית את זה וכמה זמן זה לקח. בנוסף לכך, הקליט תרשימים של המוצר המקורי וכל שינוי מאוחר יותר. במידת הצורך, כלול תאריכים והחתום שלך ושני אחרים בכל ערך. כל המידע הזה עוזר להוכיח את חידוש ההמצאה שלך ולהקל על תהליך הגשת הפטנט. אתה יכול אפילו לבנות אב טיפוס כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.
 • אתה כבר לא צריך להגיש מודל להגשת בקשת פטנט, אך בניית מודל תעזור לך לוודא שלא שכחת לתאר משהו חשוב למפרט שלך כדי לאפשר לאחרים "לתרגל" את המצאתך ב"מצב הטוב ביותר "שאתה יודע, החל מההגשה.
 • פטנט עיצוב מתאים כאשר "הצורה או מראה" של משהו היא "חדשה ובלתי מובן מאליו" לאחרים בתחום שלך. דוגמא קלאסית לפטנט עיצובי היא צורת מעקה צמיג. זה גם נוי וגם אולי פונקציונלי, ולכן ניתן להגיש פטנט תועלת גם מצד ההמצאה המספק מבנה או פונקציה המצאתיים או שיטה חדשה להכנתו.
 • מוצרים רבים מכילים המצאות רבות, הן עיצוביות והן תועלתניות, שלא לדבר על סימנים מסחריים אפשריים ויצירות המוגנות בזכויות יוצרים בעלות יוצר יצירתי, ואפילו סודות מסחריים שלא יוגשו עליהם פטנט.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לקבוע שההמצאה שלי בטוחה מבחינה משפטית?
  אתה יכול לגרום לעורך הפטנטים שלך לבחון את הפטנטים שלך שהונפקו כנגד ההמצאה האחרונה שלך כדי לקבוע אם אתה צריך להגיש בקשה להגנות נוספות.
 • מה קורה אם אני מבלי לבקש להגיש פטנט על מוצר שכבר יש לו פטנט?
  בזבזת את הזמן והכסף שלך כי הם יידחו בצורה שאי אפשר להתגבר עליה מבלי להגיש בקשה אחרת. כמו כן, אינך יכול לרשום פטנט על מוצר שמישהו חשף אי פעם בפרסום בכל מקום בעולם או ששימש אותו בציבור, בין אם על ידיך או על ידי מישהו אחר. כמה משרדי הפטנטים מעניקים לך תקופת חסד מוגבלת להגשה לאחר השימוש או הגילוי הציבורי שלך.
 • האם אוכל למכור את המצאתי בהמתנה להחלטת משרד הפטנטים?
  כן כמובן. אתה יכול למכור את ההמצאה או את בקשת הפטנט. אתה יכול אפילו למכור מניות למשקיעים המעוניינים בתיק "בקשות הפטנטים הזמניות שלך".
 • כיצד אוכל לבצע מחקר על המצאה?
  עיין במאמרי מדריך בצע חיפוש פטנטים בארה"ב ובצע חיפוש פטנטים.
 • כמה עולים פטנטים?
  האגרות משתנות מאוד בהתאם לסוג הפטנט. לדוגמה, דמי ההגשה הבסיסיים לפטנט של ישות מיקרו הם 52 €, אך עשויים לחול עלויות רבות נוספות. לכן, אתה יכול בסופו של דבר לשלם בין כמה מאות לאלפי דולרים, תלוי בפטנט שאתה צריך. יתכן שתצטרך להתייעץ עם עורך דין כדי לברר בדיוק כמה יעלה הפטנט שלך. אתה יכול גם לבדוק את לוח הזמנים המלא של USPTO באופן מקוון.
 • האם אוכל לרשום פטנט על אמירה שיצא לי?
  לא, אבל אתה יכול לסמן את זה. המאמר של המדריך בנושא סימון מסחרי של ביטוי יהיה שימושי.
 • כיצד אוכל לרשום פטנט על תרופה לבעלי חיים?
  התקשר לעורך פטנטים, אבל זה אומר שתצטרך לבקר אותו / אותה. קח את המוצר שלך בשקית נייר, כך שאף אחד במשרד לא יידע מה יש לך.
 • בן כמה אני צריך להיות כדי להגיש פטנט?
  אינך צריך להיות בגיל מסוים כדי להגיש פטנט מכיוון שאין מגבלת גיל.
 • מהו מחיר מכירה סביר לפטנט המובטח לייצר רווח של 4480 €, 000?
  כלל אצבע כללי הוא "פי ארבעה מההכנסה השנתית החזויה", אך דברים כאלה סובייקטיביים מאוד ותלויים בכלכלת השוק.
 • כיצד ניתן לקבל פטנט על מוצר שכבר מוגן כפטנט בסין?
  על פי רוב האמנות הבינלאומיות, אלא אם הגשת בקשת פטנט (או שמירת זכויות PCT) תוך 12 חודשים מיום הגשתך בסין, ייתכן שיהיה מאוחר מדי לתבוע פטנט. על פי נוהלי PCT, ייתכן שתקבל תקופה ארוכה יותר להגיש בקשה לאומית במדינות בהן שמרת את זכויותיך תוך 12 המועד האחרון.

תגובות (7)

 • ross68
  אני רק מתחיל לחקור את תהליך הפטנט, וזה היה מאוד אינפורמטיבי - תודה!
 • gloveraryanna
  היה מאוד אינפורמטיבי ועוזר.
 • geichmann
  ניסיתי להגיש פטנט על רעיון שהגעתי אליו, אבל לא הצלחתי להבין איך. ואז קראתי את המאמר הזה, וזה הקל על הכל.
 • kennedyoliver
  לא ידעתי דבר על הנושא הזה ומצאתי שזה די מפחיד. עכשיו הוסמכתי למידע שלך, מה שמעודד אותי להמשיך במסע ההצלחה שלי. תודה רבה.
 • lloydwunsch
  אני כותב שירה מעוררת השראה, ומצאתי שהמידע על אופן קבלת פטנט על עבודתי אינפורמטיבי מאוד. תודה.
 • stewartchristia
  זה סיפק דרכים קלות לדעת על קבלת פטנט.
 • ustrosin
  מא 'עד ת' המדריך היה "חנות חד-שלבית" שלי, כרגיל! לכן אני תורם סכום קטן מדי חודש. אני יודע שיש הרבה אנשים מאחורי כל אחת מהשאלות הבלתי נגמרות שלי!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לבצע חיפוש פטנטים אמריקאי?
 2. כיצד לחשב הפחתות על פטנטים?
 3. כיצד להגיש פטנט?
 4. כיצד להאריך את חיי הפטנט?
 5. כיצד לקבוע את משך הפטנט?
 6. כיצד להגיש בקשה לפטנט שירות?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail