כיצד משיגים בדיקה מוסמכת?

כדי לאשר המחאה, התחל במילוי החתימה ובחיונה וביקור במוסד פיננסי עם תעודת הזהות שלך. כשאתה מדבר עם מספר, הודע לו שאתה רוצה לאשר המחאה ואז המתן בזמן שהבנק יאמת את המידע שלך. לאחר מכן, שלם את האגרה עבור ההסמכה ותן לגורם להחתים את המחאתך. כאשר אתה בודק את יתרת חשבונך, עליך לראות כי סכום הכסף בהמחאה הוקפא כדי שהבנק יוכל להבטיח שהוא יהיה זמין עבור מקבלך. לקבלת טיפים למסירת הצ'ק המוסמך שלך, המשך לקרוא!

וודא שאתה צריך לקבל צ'ק מוסמך ולא צ'ק קופה
וודא שאתה צריך לקבל צ'ק מוסמך ולא צ'ק קופה.

אם אתה צריך לבצע רכישה גדולה או חשובה, ייתכן שתתבקש להשתמש בצ'ק מוסמך. צ'קים מאושרים מאפשרים לאדם שאתה משלם (מקבל התשלום) להבטיח שכבר יש לך את הכסף שאתה חייב להם בחשבון הבנק שלך. אמנם קבלת אישורי המחאה דורשת מעט תיאום, אך התהליך הוא די פשוט. אתה רק צריך לעשות קצת תכנון, לבקר בבנק שלך ולבצע מעקב כדי לוודא שהצ'ק המוסמך שלך התקבל.

חלק 1 מתוך 3: הכנה לקבלת הסמכת ההמחאה שלך

 1. 1
  וודא שיש לך מספיק כספים לפני שאתה מתכנן לכתוב את הצ'ק. אינך יכול לכתוב צ'ק מאושר על סכום נתון אלא אם יש לך כרגע מספיק כסף בחשבונך. לפני שבנק מוציא צ'ק מוסמך, הוא יאמת מידע זה.
  • נניח שיש לך כרגע 750 € בחשבונך ורוצה לכתוב צ'ק מוסמך בסך 820 € הבנק לא יאמת את הצ'ק גם אם אתה אמור לקבל תשלום 2240 € בעוד כמה ימים.
 2. 2
  אתר בנק או איגוד אשראי כדי לאשר את ההמחאה שלך. נסה ללכת לבנק שבו אתה כבר מחזיק חשבון. יהיה להם קל יותר לאמת את המידע שלך, ובנקים רבים לא יאשרו המחאות למחזיקים שאינם בחשבון. אם אתה משתמש בבנק קטן יותר ואינך מחוץ לעיר, תצטרך לחפש באופן מקוון כדי למצוא בנק או איחוד אשראי שיאשר המחאה למחזיקים שאינם בחשבון.
 3. 3
  חפש את עמלת ההסמכה של הבנק שלך. העלות לאישור המחאה משתנה לא מעט בין המוסדות הפיננסיים. בנקים מסוימים מציעים את השירות לבעלי חשבונות בחינם בעוד שאחרים יגבו 11 € ומעלה. חפש באינטרנט או התקשר לבנק שלך כדי להבין את העמלה מבעוד מועד.
  • לפעמים איגודי אשראי ובנקים קטנים יותר מציעים עמלות נמוכות יותר, כך שתוכל לבחור להסתובב ולהשוות מחירים. אבל אם אתה עדיין לא בנק שם, ייתכן שבכל מקרה לא תוכל לקבל הסמכה במקום זה.
  ייתכן שתתבקש להשתמש בצ'ק מוסמך
  אם אתה צריך לבצע רכישה גדולה או חשובה, ייתכן שתתבקש להשתמש בצ'ק מוסמך.
 4. 4
  קבעו זמן לגשת לבנק באופן אישי. בחר זמן ללכת לבנק באופן אישי, מכיוון שלא ניתן לבצע שירות זה באופן מקוון. לא תזדקק לפגישה כדי לקבל הסמכת המחאה. רק וודא שיש לך מספיק זמן לעמוד בתור ולהמתין להסמכת הצ'ק שלך.
  • אם אתה צופה הרבה בעיות או שיש לך שאלות, אתה יכול להתקשר לבנק מבעוד מועד כדי לקבוע פגישה.
 5. 5
  ארוז את זיהויך ופנקס הצ'קים שייקח איתך. על מנת לקבל הסמכה להמחאה תצטרך תעודה מזהה עם תמונה כגון רישיון נהיגה, דרכון או תעודת זהות רשמית רשמית אחרת. תעודות זהות לסטודנטים או כל תעודה מזהה תמונה לא רשמית אחרת לא יעבדו. תזדקק גם לפנקס השיקים שלך כדי לכתוב את השיק.
 6. 6
  ודא שיש לך את המידע הנכון לבדיקה שלך. בדוק כדי לוודא שיש לך את האיות הנכון של שם מקבל התשלום ואת הסכום הנכון לתשלום. מכיוון שרוב המוסדות גובים תשלום עבור אישור המחאה, אינך רוצה לטעות ולחזור על התהליך.

חלק 2 מתוך 3: ביקור בבנק לצורך הסמכה

 1. 1
  עבור למוסד הפיננסי שבחרת. כשנכנסים לבנק, עמדו בתור והמתינו לראות מגיד בחלון. כשאתה מתקרב לחלון, הסביר כי ברצונך לקבל הסמכה המחאה ולמסור לגורם את תעודת הזהות שלך.
 2. 2
  כתוב את ההמחאה כרגיל. דאג לרשום נכון את כל המידע. והמשיכו לחתום על הצ'ק במקום הרגיל בתחתית.
  ייתכן שהבנק שלך יכול לעצור את התשלום על ההמחאה
  ייתכן שהבנק שלך יכול לעצור את התשלום על ההמחאה, אך מכיוון שהמחאה אושרה זה מאוד לא סביר.
 3. 3
  המתן בזמן שהבנק מאמת את המידע שלך. הבנק יצטרך לבדוק את תעודת הזהות שלך כדי לאמת את חתימתך, והם גם יבדקו את חשבונך כדי לוודא שיש לך מספיק כסף. אם יש לך מספיק כספים, הסכום הכלול בצ'ק שלך יוקפא בחשבונך, כך שלא תוכל להוציא את הכסף הזה. בכך שהוא מונע ממך לבזבז סכום זה, הבנק מאשר כי הכספים יהיו זמינים למקבל הצ'ק שלך.
  • כשתעזוב את הבנק יתרתך עשויה להופיע כ- 14900 €, אך אם אישרת רק צ'ק בסך 3730 €, רק 11200 € יהיו זמינים לשימושך.
 4. 4
  שלם את עמלת ההסמכה של הבנק שלך. לאחר שהבנק יאמת את המידע שלך, הוא יבקש ממך לשלם את העמלה שלך אם יש לך כזה. שלם את העמלה באמצעים שהבנק שלך מקבל.
 5. 5
  וודא שהבנק חותם את ההמחאה שלך. לאחר איסוף תשלום האגרה שלך, על המוכר להחתים את ההמחאה שלך בחותמת גומי. זה צריך להיות גלוי בחזית ההמחאה שלך.

חלק 3 מתוך 3: מסירה ובקרה על הבדיקה המוסמכת שלך

 1. 1
  אמת את המוצרים והשירותים שלך לפני שליחת הצ'ק. קשה מאוד לבטל צ'קים מוסמכים. עשה מספיק מחקרים לפני שתעביר את הצ'ק למישהו, במיוחד אם זה מישהו או ארגון שאתה לא מכיר היטב. גם אם חקרת את האדם או הארגון כאשר הסכמת לראשונה לעסקה, עקוב שוב לפני שתיפרד מהמחאה המוסמכת שלך.
 2. 2
  העבירו את הצ'ק המוסמך שלכם. הדרך הטובה ביותר לשלוח את ההמחאה שלך היא בדואר מוסמך. הכניסו את הצ'ק למעטפה, גשו לסניף הדואר וקבלו אישור לפני השליחה. גישה זו דורשת צעד נוסף, אך היא תעזור לך להבטיח כי הצ'ק שלך נמסר מאחר שתקבל גם קבלה למשלוח אותו וגם הודעה לאחר קבלתו.
  • לחלופין, אתה יכול למסור את הצ'ק ביד או לשלוח אותו בדואר רגיל, אך לא תהיה לך רישום כתוב של קבלתו אם אתה משתמש בשיטות אלה.
  אם אתה סומך על מקבל התשלום והם מודיעים לך שהוא איבד את הצ'ק המוסמך
  אם אתה סומך על מקבל התשלום והם מודיעים לך שהוא איבד את הצ'ק המוסמך, תצטרך לדווח על כך לבנק שלך לפני שתכתוב להם צ'ק חדש.
 3. 3
  עקוב אחר ההמחאה המוסמכת שלך כדי לוודא שהיא מופקדת. ודא שהמקבל מקבל את ההמחאה שלך. לבנק שלך יהיה תיעוד של המועד שבו מזומן את הצ'ק. אתה יכול להתקשר לבנק שלך או לבדוק באינטרנט מידע זה.
  • אתה יכול גם להתקשר למקבל התשלום כדי לאשר, אך שיטה זו פחות אמינה.
 4. 4
  דווח על כל חשד להונאה במידת הצורך. אם אתה מגלה כי מקבל התשלום אינו מכובד, או אם אינם מבצעים את השירות המוסכם לאחר שליחת הצ'ק, דווח על הונאה לבנק שלך. ייתכן שהבנק שלך יכול לעצור את התשלום על ההמחאה, אך מכיוון שהמחאה אושרה זה מאוד לא סביר. ככל הנראה תתבקש להגיש דוח משטרתי, וייתכן שתצטרך לנקוט בצעדים משפטיים כדי להחזיר את כספך.
 5. 5
  הגש דוח "הצהרת אובדן" במידת הצורך. אם מקבל התשלום שלך אינו מפקיד את הצ'ק תוך 90 יום, תוכל ליצור קשר עם הבנק שלך כדי להגיש "הצהרת אובדן". שוחח עם הבנק שלך כדי לדון כיצד להמשיך כי יתכן שתוכל לקבל את הכסף בחזרה.
  • אם אתה סומך על מקבל התשלום והם מודיעים לך שהוא איבד את הצ'ק המוסמך, תצטרך לדווח על כך לבנק שלך לפני שתכתוב להם צ'ק חדש.

טיפים

 • בדוק תמיד שיעורי עמלות בעת פתיחת חשבון בבנק או באיגוד אשראי.
 • קבל קבלה כלשהי או קבלת הבטחה בכתב לשירות מהמקבל שלך לפני שתעביר להם צ'ק מוסמך.

אזהרות

 • וודא שאתה צריך לקבל צ'ק מוסמך ולא צ'ק קופה.
 • אל תכתוב צ'ק מוסמך למי שנראה חשוד בשום צורה שהיא.
 • היזהרו מהונאות מקוונות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail