כיצד לרכוש תחנת דלק?

מתווך הנדל"ן יכול לסייע לך בהערכת המחיר המבוקש עבור נכס מסוים בתחנת דלק
מתווך הנדל"ן יכול לסייע לך בהערכת המחיר המבוקש עבור נכס מסוים בתחנת דלק.

רכישת תחנת דלק כוללת תהליך קבלת החלטות מורכב. עליכם לבדוק היטב את המיקום ולעבוד עם מתווך נדל"ן מסחרי בכדי לזהות עסק חזק. שקול את כל הגורמים המעשיים והפיננסיים כדי להציע הצעה חזקה. בקש מהמתווך שלך לסייע לך במשא ומתן על עסקת רכישה טובה.

חלק 1 מתוך 5: חקר שכונות

 1. 1
  למד את זרימת התנועה. כשתקבל לראשונה את הרעיון לקנות תחנת דלק, עליך להכיר את המיקום. סעו בשכונה. למד את דפוסי התנועה והכיר את הצמתים העמוסים. חפש מיקומים שסביר להניח שיש בהם הרבה נסיעות ותמשוך לקוחות מעסקים מקומיים.
 2. 2
  דבר עם המשטרה. בקר בתחנת המשטרה המקומית וברר אודות פשע או פעילות אחרת באזור העסק הפוטנציאלי שלך. שאל על ההיסטוריה של פעילות פלילית בתחנת דלק מסוימת או בעסקים דומים אחרים באזור. גלה עד כמה המשטרה פעילה בסיור בשכונה ההיא.
  • כדי להבטיח שתקבל תשומת לב מלאה, עליך להתקשר לתחנת המשטרה מבעוד מועד ולבקש לקבוע פגישה עם מישהו. זה יעבוד טוב יותר מאשר רק ירידה ללא הודעה מוקדמת.
  • בחלק מהשיפוטים, תוכל לבדוק את פעילות המשטרה המקומית באתר מחלקת המשטרה.
 3. 3
  בקר בחדר המסחר. לשכת המסחר קיימת כדי לעזור לעסקים מקומיים לתקשר זה עם זה ולשתף את הצלחותיהם. בקר בלשכת המסחר ושאל על נקודות החוזק והחולשה של הקהילה. אתה אמור להיות מסוגל לברר אם עסקים חדשים צומחים או נסגרים באזור. גם אם אינך יכול לקבוע פגישה באופן אישי, היכנס לאתר החדר ולמד מה אתה יכול.
  • מאתר הלשכה תוכלו ללמוד על פעילויות קהילתיות, תרומות צדקה ומעורבות עסקית בהנהגת הקהילה.
  • לשכת המסחר של נאשוויל, למשל, יש מדור מיוחד באתר האינטרנט שלה שמוקדש רק למעבר דירה ולהקים עסק חדש.
 4. 4
  קרא את העיתון המקומי. בקר בספרייה הציבורית וקרא את העיתון המקומי מספר שבועות או חודשים. התבונן במשטרת "המשטה" של המשטרה, מאמר נפוץ המדווח על פעילות המשטרה בעיר. חפש סיפורי פשע נגד תחנות דלק. חפש מידע אודות גידול או ירידה באוכלוסייה המקומית. נסו להרגיש את יחס הקהילה לעסקים חדשים.
 5. 5
  ביקור כלקוח. אחרי שצמצמתם את האפשרויות שלכם, בקרו בתחנה שאתם חושבים לקנות. שימו לב לכל הפרטים. האם קל להיכנס לתחנה או שמא דפוס התנועה קשה? האם קל לתמרן את פריסת המשאבות? זכור כי חלק מהדברים עשויים להיות קלים לשינוי בעת השתלטותך, אך חלק מהדברים עשויים שלא להיות יקרים.
  • לדוגמא, ניקוי חדרי הרחצה ותיקון גופים יהיה בעל עלות נמוכה יחסית. עם זאת, אם אתה מגלה שהצנרת בכלל לא עובדת, אתה עלול להוציא הוצאה בלתי צפויה רצינית.
זה יכול להיות יתרון גדול ברכישת עסק זכיינות ולא תחנת דלק עצמאית
זה יכול להיות יתרון גדול ברכישת עסק זכיינות ולא תחנת דלק עצמאית.

חלק 2 מתוך 5: שימוש במתווך נדל"ן מסחרי

 1. 1
  חפש באינטרנט מתווך נדל"ן מסחרי. הפעל חיפוש אחר " נדל"ן מסחרי " במיקום שמעניין אותך. אתה אמור למצוא רישומים למספר מתווכים מסחריים בנדל"ן. עיין באתרי האינטרנט שלהם כדי לראות את סוגי הנכסים שהם מטפלים בהם. מצא חברה המתמחה בעסקים קמעונאיים, ובמיוחד אם מדובר בתחנות דלק.
 2. 2
  עיין ברשימות האחרות של הסוכנות. אם נראה שרובם הם שטחי משרדים, אותה חברה כנראה לא בשבילך. יתכן שהם יוכלו לטפל בתחנת דלק, אך זו לא תהיה המומחיות שלהם. מצא חברה שנראה שמציגה כמה עסקים דומים.
  • לדוגמה, באזור סנט לואיס, מיזורי, A&M Realty, Inc, מפרטת כמה תחנות דלק וחנויות נוחות באתר האינטרנט שלה. זו ככל הנראה חברה שתוכל לעזור לך (בתחום זה).
 3. 3
  נפגש עם מתווך נדל"ן. כאשר אתה מוצא סוכנות שנראית כאילו היא יכולה לעזור לך עם נכסים מסחריים, התקשר לתאום פגישה עם מתווך. נפגש עם המתווך ושאל שאלות על מה שהסוכנות יכולה להציע לך. במיוחד תוכל לשאול כמה מהשאלות הבאות:
  • "עד כמה אתה מכיר את הקהילה הזו?"
  • "בכמה מכירות של עסקים בתחנות דלק היית או החברה שלך מעורבים בשנה האחרונה?"
  • "על איזה חששות מיוחדים אני צריך לחשוב כשקונים תחנת דלק?"
  • "מה אתה או הסוכנות שלך יכולים לעשות כדי לעזור לי ברישוי ותקנות מדינה אחרות?"
 4. 4
  חקור את שירותי התמיכה של הסוכנות. גלה מה סוכנות הנדל"ן יכולה לעשות כדי לעזור לך. יש הרבה יותר ברכישת עסק בתחנות דלק מאשר רק לחפש נכס. תרצה סוכנות נדל"ן שתעזור לך לנתח את השוק, לבחון את הרשומות הכספיות של העסק ולהבין את הקהילה.
  • לדוגמא, באזורי בוקה רטון וטמפה, פלורידה, סוכנות פלורידה המסחרית מציעה שירותים אסטרטגיים כמו:
 5. 5
  בקר בנכסים הזמינים. מתווך נדל"ן מסחרי צריך להכיר את נכסי תחנות הדלק הזמינים באזור. בקש מהמתווך לתאם ביקורים, כך שתוכל לסייר במתקן ולדבר עם הבעלים או מנהל העסק. כשאתה מבקר, התבונן במתקן, במבנה הבניינים, בדפוסי התנועה ובמיקום המשאבות. בקש לראות את רישומי המכירות של החברה ואת חשבונותיה הכספיים.
 6. 6
  בדקו את חנות הנוחות. תחנות דלק רבות מכילות חנויות נוחות או מוכרות כמה פריטים נוספים. תחנות דלק בדרך כלל מרוויחות יותר מחנות הנוחות שלהן מאשר ממכירת דלק בלבד. בדוק את סוג החנות, מספר המוצרים שנמכרו והניקיון והמראה הכללי שלה. כל אלה יהיו אינדיקציות לעסק מצליח.
מתווך נדל"ן מסחרי צריך להכיר את נכסי תחנות הדלק הזמינים באזור
מתווך נדל"ן מסחרי צריך להכיר את נכסי תחנות הדלק הזמינים באזור.

חלק 3 מתוך 5: קנייה בזיכיון

 1. 1
  שקול את ערך השם. רכישת זיכיון, בניגוד לתחנה בבעלות עצמאית, מגיעה עם ערך של שם מוכר. בין אם אתם מחפשים לקנות מעטפת, Sunoco, Texaco או שם אחר, אתם הופכים אוטומטית לחלק ממותג מוכר. המותג הזה מוסיף ערך לתחנה עצמה וככל הנראה ימשוך רמה מסוימת של עסקים לתחנה שלך.
 2. 2
  בדוק את ההגנות מפני החברה. כאשר אתה קונה זיכיון, החברה הלאומית תספק הגנות משפטיות מסוימות. זה יכול להיות יתרון גדול ברכישת עסק זכיינות ולא תחנת דלק עצמאית. אם אתה קונה תחנה עצמאית, אתה עלול להישאר לבד.
  • אחד החששות הגדולים ביותר בבעלות והפעלת עסק בתחנות דלק הוא האיום בדליפת טנקים ובנזק סביבתי. מרבית רכישות הזכיינות יגנו עליכם במקרים כאלה. לעתים קרובות החברה הלאומית תיקח על עצמה את האחריות.
  • יהיה עליך לקרוא את הסכם הזכיינות בזהירות רבה כדי לוודא שאתה מבין היטב את התחייבויותיך ושל החברה הלאומית.
 3. 3
  בדוק את העמלות והעלויות העתידיות של זיכיון. קנייה בזכיינות נושאת תועלת של שם ידוע והגנה כלכלית מסוימת, אך אתה תהיה אחראי לעמלות משמעותיות ולציפיות פיננסיות אחרות. קרא בעיון את הסכם הזכיינות כדי לדעת מהם אלה. למד את הדרישות של בעלות על זיכיון לפני שאתה קונה את התחנה.
  • לדוגמא, ככל הנראה תידרש לרכוש את הגז שלך מספקים המיועדים לחברה, במחירים שבחרו.
  • תידרש לשלם עבור ביטוח עבור המשאבות של החברה ומתקנים אחרים. # * סביר להניח שתצטרך לשלם דמי זיכיון רגילים.
 4. 4
  חקר מתחרים פוטנציאליים. אם אתה קונה זיכיון, יתכן שלחברה הלאומית תהיה הזכות לאשר זיכיונות אחרים הקרובים מאוד למיקום שלך. אמנם אינך יכול לשלוט או להגביל את כל התחרות, אך אינך מעוניין שתחרות תגיע מהמותג שלך. עליכם לנהל משא ומתן על נקודה זו לפני שאתם קונים זיכיון ולנסות להגדיר רדיוס רחב ככל האפשר.

חלק 4 מתוך 5: חקירת הסיכונים

 1. 1
  בדוק את האדמה מתחת לרכוש ובסביבתו. ברגע שתקנו את הנכס, תהפכו לאחראים לכל מפגעים סביבתיים שהוא מכיל. עליכם לברר אודות הסכנות הללו לפני הרכישה. עליכם לקבוע אם מיכלי הגז דולפים או שהדליפו משהו לאדמה שעשויים להיות עליכם לנקות.
  • עיין בספר הטלפונים או באינטרנט כדי למצוא סוכנויות באזור מגוריך המבצעות בדיקות סביבתיות. לפני שתתקשר עם מישהו, הסביר את מטרת הבדיקה ואת רצונך לרכוש את הנכס.
 2. 2
  חקור את הטנקים הבודדים. המוכר רשאי שלא להנדב מידע אודות טיב מיכלי האחסון אלא אם כן אתה מברר זאת. עליכם לבקש מהבעלים העתקים של כל קבלות הרכישה או המפרט הטכני של המיכלים. ודא שהמיכלים עומדים בדרישות המינימום הנוכחיות למדינתך.
  • בקליפורניה, למשל, על מיכלי תחנת הדלק להיות עשויים פיברגלס כפול קירות (DWFG) עם חיישני גילוי נזילות.
  • כדי למצוא את הדרישות במדינתך, ייתכן שיהיה עליך להזמין עורך דין. לחלופין, נסה להתקשר למשרדו של שר החוץ. לכל מדינה יהיה משרד משלה שקובע את התקנות.
 3. 3
  אמת בעלות. אתה צריך לדעת מה אתה קונה. רכישת עסק עשויה להיות נפרדת מרכישת הנכס עליו נשען העסק. עליך לבקש לראות את הכותרת של הנכס. אם תגלה שהמכירה מיועדת רק לעסק ולא לכלול הנכס, תצטרך להתאים את מחיר הרכישה בהתאם. אל תשלמו כסף עבור העסק כפי שהייתם משלמים עבור העסק והקרקע.
  • עו"ד נדל"ן יכול לעזור לך לבדוק את הניירת כדי להגיד לך מה הרכישה כוללת.
 4. 4
  בדוק עם העירייה. אל תניח שהרחובות והעסקים באזור תחנת הדלק הפוטנציאלית שלך יישארו זהים. עליכם לבדוק במחלקת הייעוד העירונית ובמשרד לעבודות ציבוריות כדי לברר אם מתרחשים שינויים גדולים. כביש חדש יכול להסיט את התנועה מהאתר שלך, ולפחות את העסק באופן משמעותי. אם לעיר יש תוכניות לשנות את הייעוד, עליך לברר לפני שתתחייב למיקום.
עליכם לבדוק היטב את המיקום ולעבוד עם מתווך נדל"ן מסחרי בכדי לזהות עסק חזק
עליכם לבדוק היטב את המיקום ולעבוד עם מתווך נדל"ן מסחרי בכדי לזהות עסק חזק.

חלק 5 מתוך 5: סגירת העסקה

 1. 1
  מימון מאובטח. אלא אם כן יש לך מספיק מזומנים לרכישת העסק בעצמך, תצטרך לבקר בבנק או במלווה אחר כדי להבטיח הלוואה. חפש באינטרנט כדי להשוות את שיעורי המשכנתא לעסקים. מצא מלווה שתעריפיו תחרותיים. נפגש עם קצין בנק להשלמת בקשה ולקבלת אישור.
  • יהיה עליכם לספק מידע אישי וכספי רב במסגרת בקשת הלוואה. היה מוכן למסור מידע על היסטוריית התעסוקה שלך, חשבונות הבנק ורישומי המס שלך.
  • עם מלווים רבים, תוכלו לזכות מראש בהלוואה לעסקים. מומלץ להתחיל בתהליך זה ולקבל הכשרה מוקדמת לפני שתסיים את החיפוש אחר נכס ספציפי.
 2. 2
  עבוד עם המתווך להציע הצעה. ברוקר הנדל"ן יכול לסייע לכם להעריך את המחיר המבוקש עבור כל נכס תחנת דלק בפרט. כדאי לקחת בחשבון את מחירי תחנות הדלק האחרות הקיימות באזור, יחד עם ההיסטוריה האחרונה של מכירות של עסקים דומים. המתווך צריך להחזיק את הרשומות האלה. ניתוח מכירות החברה ורשומותיה הכספיות כדי לאמוד את ההצלחה הסבירה של העסק עצמו. כשתהיה מוכן, בקש מהמתווך שלך להציע את ההצעה שלך.
 3. 3
  משא ומתן על מחיר קנייה סביר. סביר להניח שההצעה הראשונה שלך לא תתאים למחיר המבוקש של המוכר. כמו כן, סביר להניח שהמוכר לא יקבל את ההצעה הראשונה שלך. עבוד עם המתווך שלך לנהל משא ומתן על מחיר קנייה שלדעתך הוא טוב. חלק מהמשא ומתן עשוי לכלול לא רק את המחיר אלא גם את תנאי התשלום.
 4. 4
  מלא את כל הפרטים הרגולטוריים הדרושים. מתווך מסחרי טוב אמור להיות מסוגל לעזור לך בדרישות הרגולציה של המדינה. לפחות תצטרך לבדוק את הטנקים ואת האדמה. מעבר לכך, לכל מדינה יהיו ציפיות ודרישות משלה.

טיפים

 • למרות שתהיה פחות חבות אם תרכוש זיכיון, עדיין סביר שתצטרך לשלם כדי לבטח את משאבות הזכיינית.
 • אם תחליט למכור זיכיון מתישהו, ייתכן שלזכיין תהיה הזכות לבטל את העסקה.

שאלות ותשובות

 • האם הזיכיון לוקח אחוז על הרווח מדי חודש?.
  בדרך כלל דמי הזכיינות מוציאים מהנוחות ברוטו ולא ממכירות הגז. אם זו רק תחנת דלק, אז כן, הזיכיון עשוי לשלם כ -5% מהמכירות ברוטו, נוסף על כך כמה עמלות קבועות אחרות כגון דמי ציוד, דמי רישום תוכנה וכו '.
 • מי קובע את מחיר הדלק בתחנה אם מדובר ברשת זכיינות בפרופיל גבוה?
  גורמים רבים קובעים את מחירי הדלק, אך כ- 0,67 מהעלות נקבעים על ידי עלויות הנפט הגולמי, והשאר נקבע על ידי שילוב של עלות זיקוק הנפט, הפצה ושיווק ומיסים.

תגובות (6)

 • geraldinezieman
  זה נותן לי מושג מצוין איך להתחיל לקנות על הצד הטוב ביותר.
 • mmcglynn
  אני אוהב את ההוראות המדורגות שלב אחר שלב. תמיד שופך אור על דברים שאני לא חושב עליהם.
 • clarkchristophe
  באמת, מועיל באמת לכולם.
 • aaronwilson
  המאמר נתן לי צעדים ברורים שאוכל לבצע כדי להחיות את הרעיון שלי!
 • crystalsteuber
  אהבתי את השיטה העסקית של מכירת בנזין.
 • herminioschinne
  תמשיך עם זה. הכל נחמד.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail