כיצד להתאושש לאחר משיכת יתר של חשבונך?

אם יש לך חשבון אחר כמו חשבון חיסכון או חשבון שובר בבנק אחר
אם יש לך חשבון אחר כמו חשבון חיסכון או חשבון שובר בבנק אחר, עליך להעביר ממנו כסף לחשבון שבוצע לך.

משיכת יתר על חשבונך היא מצב מלחיץ להתמודד איתו. אף אחד לא מתכוון להיכנס למינוס בחשבון שלהם, אז זה יכול להיות מצב קשה להתפייס. עליכם לנקוט בפעולה מיידית בכדי להחזיר את חשבונכם לסכום חיובי. יתכן שתצטרך להעביר כסף מחסכונות או אפילו לקחת עבודה נוספת. ברגע שאתה חוזר לעניינים, עליך לנקוט באמצעים כדי למנוע חזרה למצב שוב.

שיטה 1 מתוך 3: השגת חשבונך בשחור

 1. 1
  העבר כסף מחשבון אחר. אם יש לך חשבון אחר כמו חשבון חיסכון או חשבון שובר בבנק אחר, עליך להעביר ממנו כסף לחשבון שבוצע לך. העבר מספיק כדי להחזיר את החשבון המופקע לשחור או, במילים אחרות, לסכום חיובי.
 2. 2
  החזר את הבנק שלך לפני שתדווח לסוכנות אשראי. עליך לנסות להחזיר את החוב על חשבונך לפני שתדווח לסוכנות גבייה. אם אתה לא משלם את זה בזמן, הסוכנות תדווח עליך לאחד מארגוני החובות הגדולים. זו תשפיע לרעה על דירוג האשראי שלך.
 3. 3
  גלה כמה שילמתם בעמלות משיכת יתר. הבנק שלך עשוי לחייב אותך בכל פעם שהוא משלם עבור פריט בחשבון שלך שהופקד. העמלות יכולות להצטבר לסכום משמעותי. הכינו תוכנית להחזרת הסכום והשתמשו בעמלות כמניע לשמור על חשבונכם בשחור.
  • תלוי בחשבונך, ייתכן שתגביל גם את מספר הפריטים שהבנק שלך ישלם עליהם בחשבונך המופקד. זה עשוי לשלם תחילה את הסכומים הגדולים ביותר.
  "אני רוצה להחזיר לי את החשבון המופקע
  אתה יכול לומר: "אני רוצה להחזיר לי את החשבון המופקע.
 4. 4
  תראה כמה צבר עניין. תשלם ריבית על הסכום שעברת בחשבונך. ראה כמה ריביות הצטברו מאז שפרשת את החשבון, וקבע תוכנית להחזיר אותו.
 5. 5
  דבר עם הבנק שלך. תן לבנק שלך טבעת וקבע פגישה לשיחה עם יועץ פיננסי. בפגישה שלך, שאל אם ניתן להכין תוכנית תשלומים שתאפשר לך לעמוד בהתחייבויות הכספיות האחרות שלך תוך החזרת החשבון המופקד במועד. אתה יכול לומר:
  • "אני רוצה להחזיר לי את החשבון המופקע. כרגע יש לי מספר התחייבויות פיננסיות קיימות בזמן שאני מחזיר אותו. אתה יכול לעזור לי להרכיב תוכנית תשלומים?"
 6. 6
  גלה אם חשבון מופרז ישפיע על ציון האשראי שלך. אם חשבונך מקושר לכרטיס אשראי, משיכת יתר עליו עשויה להוביל לסכום גבוה של חובות כרטיסי אשראי ולהשפיע על ציון האשראי שלך. תחויב בשיעור ריבית גבוהה מחברת כרטיסי האשראי עבור כל הכסף שהכניסו לחשבון המופרז. אם אתה לא מתמודד עם זה בזמן, העניין יגבר די מהר ועשוי להשפיע על ציון האשראי שלך.
  • אתה יכול לראות אם ניקוד האשראי שלך הושפע משוחח עם הבנק שלך או מסתכל על דירוג האשראי שלך בשירות דירוגים מקוון.
  • תוכל לברר את דירוג האשראי השנתי שלך על ידי מעבר לאתר הבא המנוהל על ידי שלוש סוכנויות דירוג האשראי הגדולות: http://annualcreditreport.com.
  • תוכל גם לקבל את דוח האשראי השנתי שלך על ידי התקשרות למספר הבא: 1-877-322-8228.

שיטה 2 מתוך 3: גיוס כסף

 1. 1
  למכור משהו בעל ערך. חפש בביתך פריטים יקרי ערך שתוכל למכור באינטרנט או להביא לחנות משכונות. שקול להיפטר מפריטים שאתה יכול להסתדר בלעדיהם זמן מה, כגון מערכות בידור, כלי נגינה, עתיקות, אוספי תקליטים או פריטים יקרי ערך אחרים. נסה להשיג כמה שיותר עבור הפריטים והשתמש במזומן כדי להחזיר את חשבונך בשחור.
  תחויב בשיעור ריבית גבוהה מחברת כרטיסי האשראי עבור כל הכסף שהכניסו לחשבון המופרז שלך
  תחויב בשיעור ריבית גבוהה מחברת כרטיסי האשראי עבור כל הכסף שהכניסו לחשבון המופרז שלך.
 2. 2
  בקש סיוע כלכלי. שוחח עם חבר קרוב, בן משפחה או עמית על הלוואה. בדוק אם הם מוכנים להלוות לך מעט כסף, רצוי ללא ריבית עד שתצליח לחזור על הרגליים כלכלית. נסה לשאול את חברך, בן המשפחה או הקולגה שלך:
  • "כרגע אני בנסיבות כלכליות קשות מאוד. האם יש איזושהי דרך שתוכל לעזור לי עם הלוואה ללא ריבית?"
 3. 3
  בקש עזרה מהמרכז החברתי או הרוחני שלך. אם אתה חבר בכנסייה או בקבוצה חברתית אחרת עם תוכנית סיוע כלכלי, כדאי לך לשקול להגיש בקשה לעזרה. נסה לשאול את המנהיג הרוחני שלך:
  • "האם הכנסייה תוכל לעזור לי עד שאחזור על הרגליים?"
  • "המסגד יכול לעזור לי?"
  • "האם בית הכנסת יוכל לעזור למשפחתנו בתקופה קשה זו?"
  • "אני מבין שיש במרכז סיוע פיננסי. תרמתי לזה בעבר. איך הייתי מגיש בקשה?"
 4. 4
  קבל הופעה צדדית. ייתכן שתרצה לקחת על עצמך עבודה אחרת בלילה או בסופי שבוע, לפחות עד שתוכל להחזיר את חשבונך לשחור. שקול את לוח הזמנים הנוכחי שלך והאם יש שעות במהלך השבוע או בסוף השבוע שבו תוכל לעבוד שעות נוספות.
  • אתה יכול לעשות עבודות מוזרות עבור שכנים כמו נגרות או ציור, במיוחד אם אתה טוב עם הידיים.
  • אתה יכול לעשות עבודות פרילנסר במגזר הקיים שלך. למשל, אם אתה עובד כרגע ככותב או כעורך, אתה יכול לקחת על עצמך עבודות כתיבה עצמאיות נוספות.
  • אם יש לך רקע בענף השירותים, אתה יכול לבדוק עבודות מלצרות או ברמנים. ראה מה זמין בשכונה שלך ונסה למצוא משהו שעובד עם לוח הזמנים שלך.

שיטה 3 מתוך 3: מניעת חשבון מופרז

 1. 1
  ביטול הסכמה להגנת יתר. בהתאם לבנק שלך, ניתן להציע הגנה על משיכת יתר על המידה כסטנדרט בחשבונות צ'קינג, שירות תשלום לפי שימוש או מוצע רק בכמה סוגי חשבונות. אתה יכול להחליט לבטל הגנת משיכת יתר או לעבור לסוג חשבון שאינו כולל הגנת משיכת יתר. הסיבה לביטול הגנת משיכת יתר היא שהיא תמנע ממך מלכתחילה לקבל חשבון מופרז.
  • החיסרון בגישה זו הוא שתצטרכו להתמודד עם נגמר הכסף בנקודות המכירה, צ'קים קופצים ושאר אי הנוחות שהגנה על אוברדרפט עוזרת לכם להימנע.
  • זכור כי הטרחה של צ'קים קופצים תהיה הרבה יותר גרועה אם אין לך הגנת יתר.
  ייתכן שתגביל גם את מספר הפריטים שהבנק שלך ישלם עליהם בחשבונך שהוצא משימוש
  בהתאם לחשבונך, ייתכן שתגביל גם את מספר הפריטים שהבנק שלך ישלם עליהם בחשבונך שהוצא משימוש.
 2. 2
  בקש מהבנק שלך לשלוח לך התראות על הודעות טקסט. בנקים מסוימים מציעים שירות שבו הם ישלחו לך הודעת טקסט אם אתה בסכנת משיכת יתר לחשבונך. לאחר שתקבל את הודעת הטקסט, תוכל לקבל החלטה מושכלת אם להמשיך ברכישה ולמשוך את החשבון או לחסוך את כספך.
 3. 3
  דאג שתמיד תהיה לך כרית. הדרך הטובה ביותר להימנע מחשבונות מופרזים היא תמיד שיהיה לך קצת כרית בחשבונך, כמו אלף דולר. אם אתה תמיד שומר על כרית בחשבונך, סביר יותר שתישאר בשחור.
 4. 4
  עקוב אחר חשבונך. כדי להימנע מחשבונות עתידיים שהופקו, עליכם לנהל ספר חשבונות. השתמש באפליקציית תקצוב, בגיליון אקסל במחשב שלך או בספר חשבונות מיושן. שקול להשתמש באחד מהכלים הבאים:
  • מחברת עטים ועפרונות. רשום כל הוצאה במחברת שלך וודא שאתה לא מוציא יותר מדי.
  • להצטין. אם יש לך מחשב אישי, כנראה שיש לך Microsoft Excel. תוכל לקבל גיליונות אלקטרוניים לתקצוב בחינם עבור Excel, שבהם תוכל להשתמש כדי לעקוב אחר ההוצאות שלך ולתכנן את הכספים שלך.
  • מנטה הוא יישום המאפשר לך לעקוב אחר הכסף שלך בסמארטפון או במחשב האישי שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail